Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Ima li nade za nas? =)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    15

    Početno Ima li nade za nas? =)

    Ovako... Moja curica stara je 4 i pol mjeseci i zadaje mi dosta briga.
    Ne znam od kud da počnem... Mrzi se voziti u kolicima. Alo stvaaaaaarno mrzi. Čim ju stavim u kolica najprije počinje protest na kojeg ne reagiram a onda počinje glasan plač koji ne staje dok ju ne primim na ruke. Budući da živim u inozemstvu daleko od svih svojih i dane provodim samujući s curicom sve mi je teže (tata radi po cijeli dan). Ne možemo se nikud otpremiti iz stana jer ona ne želi u kolica. Još je gore s autosjedalicom. Čim vidi da ju namjeravamo staviti u auto počinje krič. :shock: Nisam ju nikad vozila nevezanu i ne namjeravam, ali stajemo svakih par metara (doslovno). Osuđene samo biti u stanu jer mi je preteška da ju nosam okolo na rukama. Imamo i maramu u kojoj hoće biti samo ako je pospana (po danu spava u najviše tri prilike po 30 minuta). Jednostavno ne može podnijeti da bude sputana. Napominjem da nikad nije imala neka neugodna iskustva i da sam ju vozila i u kolicima i u autosjedalici od prvog dana.
    Druga stvar je hranjenje... Dojim ju od početka kada je jela svaka 2 sata i po danu i po noći. Mislila sam da će si ti ona produžiti ali ostalo je na svaka 2 sata po danu a po noći bez ikakvog reda. Ona ne odspava ni jedan sat u komadu i imam osjećaj da samo visi na meni.Kad nije na siki, kao da je navinuta: okreće se, boksa, rita ...i to sve u polusnu ne budeći se (svake 3 sekunde se okrene s jedne strane na drugu i sl). Smiri se donekle samo kad ju stavim kraj sebe i dam joj papati. Probala sam sve: pustiti je da se samu umiri (to je rezultiralo da se svaki put probudila i počela plakati), probala sam ju nježno ljuljuškati, maziti...Ništa! Ništa ne pomaže ako nije sika. :?
    Dosad mi to nije predstavljalo probleme, ali ona je sve veća i teža, a sve manje spavamo, još je premala da ju nešto zanima pa ju non stop nanašam uokolo.
    Ima li nade da se počne voziti u kolicima, da ljepše spava i sve ostalo...
    Hvaaala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kolica-što je to? Ono u čemu se vrišti ?

    Andrija ima 15 mjeseci i uvijek ih je mrzio. Tako da se nosimo - prije u slingu i na rukama, a sad malo na rukama, a malo hoda.

  3. #3
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Mihael kolica zavolio od prije mjesec dana otkad sjedi u njima.....a ako se vozimo uz prometnu cestu (da vidi aute, kamione) onda i zaspe....evo već 2 puta u 2 dana. a to se dosad dogodilo možda 2 puta....

    AS još se mučimo, sve ok dok pojaseve ne zakopčam, onda malo igračkica, mobitel, pa na kraju sisa, pa izdrži ciejlu vožnju....
    nadam se da će kad jednog dana prijeđe u veću AS i kad se bude vozio naprijed da neće bit problema jer nikud sama sa njim sa autom ne mogu otić, pa se vozimo javnim prijevozom.

    pokušala sam izvadit AS iz auta i stavljat ga u nju doma i igrat se sa njim (nevezanim), pustit ga malo da vritši dok se vozimo al nikakvog učinka ništa od toga nema...

    imaš topic o tome na Autosjedalicama.....ugl sa vremenom zavole vožnju ....sam to treba dočekat


  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Kolica-što je to? Ono u čemu se vrišti ?

    Andrija ima 15 mjeseci i uvijek ih je mrzio. Tako da se nosimo - prije u slingu i na rukama, a sad malo na rukama, a malo hoda.
    Potpis!
    Otkad sjedi, hoće mojoj mami biti mirna u kolicima dok se šeću njih dvije. I ja bi bila mirna da mi neko čitava dva sata pravi predstavu

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    mislim da ima nade-samo polako i strpljivo. L ima 6 mj i prije tjedan dana je prvi put zaspala sama u kolicima. do tada je bila vise na rukama nego u kolicima u svakoj setnji. ljudi oko nas predlagali svasta - od 'pusti ju da place', 'drndaj ju po travi', 'kupi druga kolica', 'digni joj naslon' (nisam jos je na ravnom)...
    eto, kad je njoj doslo, ona se je bez puno buke, sama uspavala. ima tu neku igrackicu koju primi i malo joj prica (isto si sama izabrala - one koje sam ja gurala,nisu zanimljive).
    ja se nadam da ce tako biti i sa spavanjem doma - kad njoj dodje da ce se fino okrenuti od cicke i zaspati. pa ne forsiram. i lezim kraj nje po sat vremena dok se ona nacicava
    a muz prigovara sam u dnevnoj... al to je neka druga tema...
    ima nade!

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure, saljem ovo na Nosenje djece

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ako ti je lakše - nisi jedina. Nađa još uvek neće u kolica (danas joj je 6 meseci), ni maramu ne obožava preterano, uglavnom je na rukama. Na maramu se navikavamo od prvog meseca i tek sad je malo bolje, zaspi ponekad i idemo u šetnju, ali po kući - no way! U AS svaku vožnju prevrišti.
    I hranjenje nam je slično, ona je tek negde oko 4. meseca napravila 2 sata razmak između podoja, i sad smo na 2-2.5h. Noću isto, kenjka u snu, tako da spava na sisi.
    Da nemamo mi isto dete???

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Ne mogu te utjesiti jer sam znala xy puta gurati prazna kolica, a MM ga nositi ili ja gurat kolica i nositi ga, nemoguca misija :/ .

    Sad mu je 2 god. i 7 mj. i jos uvijek hoce da se nosi, dok mi u obdanistu kazu da je tako spretan i da obozava hodati.

  9. #9
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ima nade za vas!!!

    Nama je bilo isto tako, sve dok nisam otkrila i kupila - MARAMU :D Konačno šetnja bez protesta, deračine, s uživancijom gledanja svijeta oko sebe, dodirivanja listova i gledanja mame skoro stalno I na kraju, takav slatki spavanac, kad se s glavicom onak nasloni a ti ga samo još malo preklopiš s maramom preko glavice i osjećaš se kao da ti je netko u srce natočio svu dragost svijeta..

  10. #10
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    ... preklopiš s maramom preko glavice i osjećaš se kao da ti je netko u srce natočio svu dragost svijeta..



    (pišem i brišem u nastojanju da potvrdim tvoju tezu i kažem koliko si to lijepo objasnila. ali.. sve riječi ispadaju nedovoljne, u odnosu na stvarnu sliku. i ja sam fan marama. samo moje čedo je preveliko i prenestrpljivo da bi se više nosalo. )

  11. #11
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Ima nade za vas!!!

    Nama je bilo isto tako, sve dok nisam otkrila i kupila - MARAMU :D Konačno šetnja bez protesta, deračine, s uživancijom gledanja svijeta oko sebe, dodirivanja listova i gledanja mame skoro stalno I na kraju, takav slatki spavanac, kad se s glavicom onak nasloni a ti ga samo još malo preklopiš s maramom preko glavice i osjećaš se kao da ti je netko u srce natočio svu dragost svijeta..


    zato ja iako odnedavno imamo i kolica, još uvijek ih ne koristim jer mi je ovo predivno življenje s maramom nezamjenjivo. i ne mogu se naviknuti da šećemo a da nismo u marami.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Ako ti je lakše - nisi jedina. Nađa još uvek neće u kolica (danas joj je 6 meseci), ni maramu ne obožava preterano, uglavnom je na rukama. Na maramu se navikavamo od prvog meseca i tek sad je malo bolje, zaspi ponekad i idemo u šetnju, ali po kući - no way! U AS svaku vožnju prevrišti.
    I hranjenje nam je slično, ona je tek negde oko 4. meseca napravila 2 sata razmak između podoja, i sad smo na 2-2.5h. Noću isto, kenjka u snu, tako da spava na sisi.
    Da nemamo mi isto dete???
    Hahaha, ko da opisuješ moju princezicu... Sretno i tebi s njom!

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Joj pa to je grozno. D se sva sreča volio voziti u kolicima i dan danas voli a ima dvije godine.
    Probaj kupite Mei Tai. Moja sestra ima i jako je zadovoljna. I
    zdrži još malo možda kad navrši 6 mj. kad će moći sjediti u kolicima i gledat možda će se voljeti voziti.
    Držim fige.

  14. #14
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    E da, samo da velim, velikog Tiwicha furam u MT, na ledjima češće nego naprijed, ali mali voli i kolica, jer je frajerčić i sam se penje u njih, kopča i sve tak, ali ima 19 mjeseci pa valjda zato.

    Jedva čekam novu štrucu za nosanje u marami

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moja isto ne trpi kolica, eventualno ako je vec spavala kad smo je strpali unutra i ako nije buka i promet oko nje. Po danu tesko zaspi i nakon par sati sto bude budna pocne histerizirati. Marama me spasila, ali sam prvo morala uvjezbati vezanje, a prije nego je pocnem nositi mora biti sita, presvucena i pospana. Onda idem u sumu i brzo zaspi. Ako sam umorna znam se vratiti doma i leci na krevet, prije toga olabavim maramu, pa se izvrnem na bok i lagano izvucem. Pa dezuram kad se pocne buditi da odmah podmetnem cicu prije nego se razbudi, tako da nastavi spavati . Svasta... Ako nisam umorna onda znamo dosta prehodati.
    Evo bas se javljam iz dubrovnika, hrabro smo otisli s malim deristem, jucer nas je unistila plakanjem po gradu, pa nosi dijete, pa guraj kolica, pa nece vise ni u maramu... danas smo kolica ostavili doma i isli samo s maramom, dok je htjela biti unutra smo je nosili tako, a nakon toga smo je nosili na rukama i bilo je zapravo lakse, bez kolica smo se ipak lakse kretali i mogli smo po stepenicama.
    U svakom slucaju lakse mi je kad cujem da ne dreci samo moje dijete u marami... svi ostali koje sam vdjela u marami su bili sretni i zadovoljni! A bogme mnogi blazeno spavaju i u kolicima... jel se to negdje prodaje droga za malu djecu??? Posto kila?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •