Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Kad su prestali spvat preko dana???

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    moja curka 3,5 godina ako spava popdne (zaspi bez problema) spava cca 2h i navečer do 10 pol 11 nema spavanja, a ako slučajno ne spava popodne (što je stvarno rijetkost) zna navečer zaspati oko 9 ali se nakon sat vremena probudi i plače i dere se, ponekad dobije fraze, valjda od premorenosti..

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Moj prestao spavati popodne s 5,5 godina. U vrtiću još koji put odspava, ali rijetko. Curka, je s 1,5 godinu još spavala dva puta dnevno, a onda sam ja poludila jer nigdje nismo mogli normalno otići pa sam isforsirala spavanje jednom dnevno, a zna potegnuti i po 3 sata u komadu. Navećer ide spavati oko 8. Sad je najmlađi uhvatio ritam i spava dva puta dnevno i navećer spavanac oko 7 i 30, a ujutro se budi oko 7.

  3. #53
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    oj, neki moji tek negdje s 5-6, a jedna sa rane 2 g...
    meni je najvaznije kako podnose dan... ja ih nikad nisam aktivno spavati, osim dok su bili vrlo mali... ali negdje nakon 3 g, ili zaspu ili ne zaspu tokom dana,
    odnosno obicno ih nadjem negdje gdje su zaspali u neko doba... premda naravno navecer budu budni duze, do nekih 21/21.30, nekako mi je grubo buditi ih...

  4. #54
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    imamo 4 i spava svaki dan popodne
    ponekad ode sama u sobu

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    imamo 4 i spava svaki dan popodne
    ponekad ode sama u sobu
    Navrsio je 4 godine, svaki dan spava 2 sata, sam trazi da ode na spavanac.

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Več sam na puno tema napisala, negdje poslije 2. godine je prestao spavati popodne. Preporodili smo se.
    Po noći spava 11 - 12 sati kako kad i to mu je dovoljno, toliko je i prije ukupno spavao kad je spavao po danu.

  7. #57
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    L. koja ima 6 god.prestala je negdje sa 4,5-5god.spavat popodne al doma,u vrtiću je spavanje obavezno pa tamo i spava,a mali on će sad 4 god.i već imamo problema oko popodnevnog spavanja...kad ga uspijem dobit na spavanje zaspe isti tren i može potegnut i po 3 sata.

  8. #58
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    4 godine. ne moze bez spavanja, a sa spavanjem onda navecer ide prekasno u krevet. isto nece dobrovoljno spavati, nego zaspe nakon duzeg navlacenja ili nekoliko pokusaja. ako ga pustim da ne spava, cendra, cvili i na kraju zapse prvom prilikom oko 6. nece spavati onda do jutra nego se opet probudi oko 8 i tulum do 12. za poludit

  9. #59
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moja curica ima sad 3g i 9mj i spava po danu;
    - u vrtiću 2,5sata (kao is vi ostali...to im je neki tajming.....)
    - preko vikenda, kad je doma, odvali i po četiri sata popodne (navečer ide na spavanac oko 9, 9:30 najkasnije, budi se u 7:15)

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    4 godine. ne moze bez spavanja, a sa spavanjem onda navecer ide prekasno u krevet. isto nece dobrovoljno spavati, nego zaspe nakon duzeg navlacenja ili nekoliko pokusaja. ako ga pustim da ne spava, cendra, cvili i na kraju zapse prvom prilikom oko 6. nece spavati onda do jutra nego se opet probudi oko 8 i tulum do 12. za poludit

    ne uhodim te, zaista

    identična priča, samo ona još nema ni tri godine

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    a i tulum traje duže od ponoći

  12. #62
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    L spava jedan dan popodne pa 7 se spava i uhvatila sam se kako mi odlaszak na popodnevno spavanje postaje traumaticno iskustvo. Cak smo pocele ulaziti u konflikt koji je njoj jako smijesan pa i ako nema ljutnje s moje strane ona ju pokusa "isprovocirati". Strah me je da joj ne stvorim naviku da je odlazak na spavanje konflikt :/ sva sam umorna i zbunjena.

    Promjenilki smo rutuni - nema vise sike i ne spava kod bake nego kuci ali traje skoro 20 dana. Ako preskoci denvno spavanje popdne je koma ali zaspe njakasnije do 9 i to na pola procitane slikovnice. Ako odspava popdne malo kasnije zapse navecer - cca pol sata kasnije- i mama mora duze citati Neka mi neko kaze da je samo faza-meni ocajnicki trebah tih sat vremena popdne da skuham, spremim kucu ili jednostavno gledam u zid i odmaram mozak
    Posljednje uređivanje od MoMo : 30.07.2010. at 16:11

  13. #63
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ivan je sa nepune tri prestao spavati preko dana, u vrtiću spava uvijek i bez iznimke i danas,
    spavao ili ne on nikad ane pokazuje umor ili razdražljivost i u jednako vrijeme navečer zaspi

    lucija spava i doma, nekoliko puta nije zaspala i bila je normalnog raspoloženja

  14. #64
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sven ce 3 god za mjesec i pol, popodne spava ko klada po 3 sata al je zato nocna ptica, nema sanse da zaspi prije ponoci. Al ujutro, da mu dozvolim, spavao bi i do 11. Ako slucajno preskoci popodnevni spavanac zaspi bilo gdje oko 6, bilo na stubistu, na balkonu...gdje god ga slomi. I tih 5 minuta dok ga ne skuzim mu je dovoljno da opet bude budan do ponoci...

  15. #65
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Sa dve godine obojica.

  16. #66
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    5,5 godina, iako ponekad i zaspi, ako ga uspijemo uspavati. Ali navečer opet normalno zaspi.

  17. #67
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    I mi smo prestali spavati negdje oko 3 odnosno poslije tri godine.
    To sve zavisi nod djeteta.
    Danas zna samo zaspati u autu to obožava

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    usa
    Postovi
    40

    Početno

    Mi smo bili uvideli da nam je svima lakse ako ne ide na spavanje preko dana, jer onda uvece lakse zaspi i ne vrti se do 00h pa i mi imamo vremena za nas i svi srecni. Meni malo nedostaje taj popodnevni predah ali je ovako bolje za sve. Puni 4. u novembru.

  19. #69
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Kod nas je prestanak dnevnog dojenja bio i prestanak dnevnog spavanja (sa oko 2.5 godine). A fali mu to dnevno spavanje, bude preumoran naveče. Zaspi jedino u autu, a doma u krevetić nema šanse čak ni da legne, i raspravlja se sa mnom kako se po danu ne spava, nego samo po noći!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj h.kitty prvotno napisa Vidi poruku
    moja curka 3,5 godina ako spava popdne (zaspi bez problema) spava cca 2h i navečer do 10 pol 11 nema spavanja, a ako slučajno ne spava popodne (što je stvarno rijetkost) zna navečer zaspati oko 9 ali se nakon sat vremena probudi i plače i dere se, ponekad dobije fraze, valjda od premorenosti..
    Identicna situacija je i kod nas. Bas pisem jer se ne mogu smiriti da i ja idem spavati nakog večerašnjeg natezanja....

    Ako ne spava po danu onda bude nervozan za poludit ako spava po danu navečer ne moze zaspati do 23 sata! Onda mi tete u vrtiću pričaju kako je nenaspavan i da mu izbacim spavanje po danu. A probala sam, oci mu se sklapaju u pet popodne i bude histerican iako po noći spava od 19-7.

    Ispada da moramo svi trpiti nespavanje do kasno u noć. U svakom slučaju ja ne mogu vise trpiti konflikte s njim oko odlaska na spavanje navečer, vrtenje u krevetu satima....

    Ima li netko da je uspješno riješio ovakvu situaciju?

  21. #71
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj ima sada 3god10mj i prestao je popodne spavati sa 2ipo god.bilo je nervoznih faza.
    Sad vec par mj ide spavati u 21h i budi se u 08ipo 09.nekad ima krizu oko 18h ali kad ga prode ok je.
    Mozda se dogodi da nedjeljom iza rucka zaspe od 14-16h i onda navecer legne oko 22h.

  22. #72
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Pikulica ima 3g i uredno spava kad je u vrticu, jer se ustaje u 7:20, no kad ne ide u vrtic ne spava po danu i to vec skoro godinu dana. Ona voli duze odspavati ujutro, tako da po danu nema kriza i takav joj tempo sjajno odgovara. Legne pajkiti nakon pranja zubica, tusiranja i citanja prica u 20, 20:30, a budi se 9:30 ili kasnije.

  23. #73
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Da se nju pita ne bi spavala nikad, a treba joj. Ne samo da je oduvijek bila problematičan spavač noću, nego i danju, a to spavanje danju me jako umara jer treba ići s njom (a ja mrzim spavati i ležati po danu), pa je treba uspavati jer teško zaspe, pa onda treba biti tiho jer je sve budi... i tako propadne pola dana. Da ne govorim o tome da ne možemo nikud ići osim ujutro i popodne jer ne spava ni u autu, tamo tek nastaje drama.

    Tako da već jako dugo čekam da izbaci dnevno spavanje jer će mi/nam tako dan postati lakši i fleksibilniji. Probali smo da ne spava pa bude koma kasnije popodne...Kažu tete da i u vrtiću zadnjih mjeseci teško zaspi popodne, možda je vrijeme...

  24. #74
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj 3,5 godisnjak je spreman za izbacivanje dnevnog spavanja. Par puta se dogodilo da nije spavao popodne i sasvim je uredno docekao vece i isao ranije leci.
    Ali mm voli spavati popodne, pa onda nekako obojica odspavaju sat-dva. I naravno, idu kasno leci navecer.
    Sve si mislim da ih tako pustim jos pola godine, dok manji ne predje na jedno dnevno spavanje. Onda mm preuzme malog, a ja sa starijim jer ja ne mogu spavati po danu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •