Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Herpes

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno Herpes

    Pojavio mi se herpes na usnici (nije naravno prvi put, imam ga ja već godinama - HSV tip I) a trudna sam 23. tjedna. Da li je to opasno, smijem li ga tretirati Virolexom ili flasterima za herpes, i trebam li javiti svojoj ginekologici za njega?
    Ili da ga jednostavno pustim na miru?

    unaprijed hvala na pomoći

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    neznam koliko ti nesto takvo moze stetiti, mozda da pitas dr?
    ali znam da se herpes javlja kada padne imunitet!
    ok, vjerovatno to znas i ti ; ja osobno nemam problema sa herpesom - necakinja mi ima vec jako dugo i nakon dosta tih preparata koji samo pokriju posljedicu... sestra ju je odvela dr. homeopati i dobila je terapiju za podizanje imuniteta, herpes se povukao ali ne zauvijek!
    No eto kad god se pojavi ako ne reagira najcesce poslije par dana kod nje uslijedi prehlada, viroza,...!

    neznam jesam ti stogod pomogla ali eto..sretno!

  3. #3
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    nije ti opasan po trudnocu, problem je kad imas genitalni herpes pa ga se treba zalijeciti prije nego se beba bude radjala pa da na putu van ne pobere virus.

    A imas dosta o toj temi na forumu, pogledaj malo arhivu!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Ma išla sam već prije na arhiv, no tamo je većina svega o ovom genitalnom kojeg sva sreća nemam. Možeš mi možda neki link dati, bila bih zahvalna!


  5. #5
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo sam ja "zaradila" herpes zoster pa sam malo proučavala što se smije a što ne: stavi malo kremice s cinkom na herpes i to je to.
    Herplex i Virolex su acikloviri koji se ne preporučavaju u trudnoći (ono osim kada je dobrobit veća, ali to samo u dogovoru i s dermatologom i s ginekologom). Što je u flasterima ne znam. Ja se "tretiram" Cicalfate kremom od Avenea, i vidno se poboljšava stanje.

  6. #6
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Lokalno možeš sve primjenjivati, barem je meni tako dr. rekao. Trebaš paziti da ne dobiješ genitalni herpers, jer se on može prenjeti i oralnim putem. Znači prilikom ljubljenja sa partnerom preneseš partneru herpes na usnicu, a on uopće ne mora imati simptome i naj taj način se moče prenjeti oralnim putem. Bit ću jednostavnija bilo bi dobro u to vrijeme dok traje herpes bilo kome tebi ili TM, treba izbjegavati oralni keks . Jer je genitalni herpes najopasniji kada se prvi put pojavi u trudnoći, zato što je tada najači. Stoga je dobro bar preventivno sve učiniti što je u našoj moći

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    malo da podignem temu.

    imam taj herpes na usnici i puno sam čitala o tim herpesima ali nikako da povežem neke stvari.
    npr. negdje pročitam da obični i genitalni herpes su zapravo dva različita tipa virusa(laički rečeno) pa mi nije jasno kako se onda ovaj sa usnice može prenijeti na genitalno područje? :?

    sva sreća da mi trenutno ne pada nikakvo keksanje na pamet pa se ne bojim prenošenja spolnim putem ali mogu reći da sam ruke izribala do boli jer ih stalno trljam a kuća mi je puna domestos maramica jer imam i malo dijete a čula sam da i obični herpes može biti opasan kod djece! :shock:

    pitanje bi zapravo bilo -postoji li mogućnost da se taj herpes nepažnjom prenese na genitalno područje-npr. ako ruke nisu dobro oprane i sl?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    malo da podignem temu.

    pitanje bi zapravo bilo -postoji li mogućnost da se taj herpes nepažnjom prenese na genitalno područje-npr. ako ruke nisu dobro oprane i sl?
    Postoji, iako mala. Može se prenijeti, najčešće rukama na sva mjesta oštećene kože ili na sluznice. No kod normalnog imunostustava kao što je tvoj to se najvjerojatnije neće dogoditi (ili bar neće biti izraženo) jer je potaknuti imunitet tvoj saveznik.
    Drugo je kad netko nema imunitet (namjerno ne govorim o protutijelima jer ona kod herpesa nisu najbitnija) i kad mu partner s usana prenese HSV1 na genitalno područje po prvi put. Tada on ostaje trajno tamo (latentan), iako s manjom vjerojatnošću reaktivacija i s manjom opasnošću za buduće dijete.
    Obrnutim putem netko (neimun) može dobiti HSV2 (genitalni) na ustima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    imunitet mi je jako oslabio jer do sada bih imala prehladu možda jednom u tri godine a u ovoj T sam stalno prehlađena a ovu zadnju prehladu vučem nekih mjesec dana da bih na koncu dobila još i herpes. :/

  10. #10
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    mislim da te moj slučaj neće nimalo utješiti ali i za tebe i sve buduće trudnice dobro je znati.
    Meni je MM prije godinu dana prenio herpes sa usnica ali u onom gorem obliku, genitalonom. Nije mu se tada bio niti pojavio na usnici a ipak je bio prijenosnik i ja sam ga uspjela pokupiti jer sam tada bila gotovo bez imuniteta, napale su me razno, razne alergije, kožne i inhalatorne pa su me još uz to doktori tretirali sa kortikosteroidima i antihistaminicima. Tako sam završila i sa terapijom aciklovira pa sad imam sve u paketu.
    Na svu sreću u našoj nesreći, nismo tada upjeli ostati trudni tako da se prima infekcija nije desila u trudnoći. Sada mi se herpes javlja svaki mjesec prije menge ali doslovno u obliku točkice koja zapeče i ja ju namažem par puta i prođe.
    No, da ne duljim, MM i ja se dalje trudimo napraviti bebicu i moj doc. kaže da sada više herpes nije opasan. Jedino ću morati napraviti pretrage prije kraja trudnoće, ako do nje doođe, da ne bi slučajno bila u infektu. U tom se slučaju trudnoća dovršava carskim rezom.
    Od prirodnih preparata meni je do sada pomogao čaj od matičnjaka u obliku obloga.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Ja sam na kraju svoju ginekologicu upozorila na moj herpes i ona nije pravila nikakvu paniku oko njega. Ipak je bio na usnici.
    Dakle, predlažem podizanje imuniteta tabletama KAL Antioxidant za "netrudne" curke, i Prenatalom za trudne curke.

    kiss

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    tnx! pojačala sam unos voća povrća uz prenatal i minerale... herpes se počeo smanjivati i nadam se da će vrag nestati i da se neće više pojavljivati!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    tnx! pojačala sam unos voća povrća uz prenatal i minerale... herpes se počeo smanjivati i nadam se da će vrag nestati i da se neće više pojavljivati!
    Herpes je moje drugo ime! Na žalost nije samo stvar u imunitetu, nego i u stresu. Virolex treba početi mazat ODMAH kad počne svrbiti i povući će se jako brzo i neće nastati krastica. U prvoj trudnoći mi se aktivirao nekoliko puta. Na žalost kad ga jednom pokupiš doživotno ti je u organizmu i nikad ne znaš kad će ti vrag izbiti na usnici ili na doljnjem dijelu nosa. Najžalosnije mi je bilo kad mi se pojavio 2 dana nakon poroda tako da se mališa i ja nismo smijeli ljubiti .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    A moje herpese ja zovem ustvari "herpesima sreće" A zašto? Dobila sam ih ovako:

    prvi put pred maturalnu večer
    drugi put pred svadbu
    treći put kad sam dobila posao iz snova
    četvrti put sada u trudnoći :D

    Pa recite da beštije ne sudjeluju u sretnim događanjima

    p.s. sve ove sretne situacije su podosta i stresne pa se i herpes veseli kad sam ja sretna

  15. #15
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Samo da se ubacim. meni je herplex, virolex i virumerz non stop u torbi. Ali nedavno sam načula pa isprobala i radi --> eterično ulje čajevca - malo namažeš i ode puno brže nego s ičim drugim jest da smrducka, ali nema veze.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Molila bih ako može informacije kako si prošla trudnoću sa genitalnih herpesom? Naime ja imam istu situaciju, oralni herpes mi je partner prenio genitalno
    Sad sam trudna i stalno imam smetnje. Nikad nemam plikove, svrab i pečenje imam, a prije trudnoće bi znala imat doslovno samo točkice.
    Ugl, jesi li koristila kakvu terapiju? Koliko si ga puta imala u trudnoći i kakav je bio porod, vaginalni ili carski rez?
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •