Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: polip kao prepreka za trudnocu

  1. #1
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno polip kao prepreka za trudnocu

    Bok,
    Evo 3 mjeseca pokusavam i koliko znam nemam nikakvve prepreke za trudnocu. Ovulacija potvrdena i uredna. Ali, gin mi kaze da imam polip u sluznici koji mozda sprjecava stvar. Vasa iskustva?

    Hvala
    Pozdrav,

    L

    pujica editirala naslov teme

  2. #2
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Polip može spriječavati implantaciju i trebalo bi ga maknuti... a iskustva; tko može doista znati je li baš polip razlog neuspjehu ili nije?

    U istom ciklusu u kojem mi je prvi puta otkriven polip, prvi puta se dogodilo i začeće. Je li polip doveo do toga da bude biokemijska trudnoća tj. je li omeo implantaciju, ne znam, ali iako je polip pronađen išli smo na inseminaciju.

    Tri mjeseca pokušavanja nije puno, iako je nama svima svaki mjesec puno, držim ti fige da što prije uspjete...

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Da, polip često zna djelovati kao spirala i sprječava implantaciju navodno - tako nama govore MPO-ovci i nrp. na Vuk Vrhovcu i u Mariboru s polipom ne primaju u postupak. Ali, naravno, kako život i medicina nisu 1+1=2 može se dogoditi i trudnoća s polipom, uterusom bicornisom i sa svakakvim stvarima. Po meni bi ti to trebala riješiti - to se rješava ili operacijom (histeroskopija), a meni je jednom otišao i višemjesečnom terapijom dabrostonima tako da se endometrij ekstra debljao i oljuštio i polip zajedno s njime. Meni je oba puta nastao od klomifenske terapije, ali što se može kad bez klomifena nakon IVF-a ne bi ovulirala tipa 5 mjeseci, a godine idu. Zato ja pušem na davanje klomifena od strane soc. ginića i bez folikulometrija, za to postoje MPO-ovci, jer od klomifena isto svašta zna nastat, bez obzira koliko je raširen lijek.

    Polipi nisu nikakva grozmorna stvar, niti nečuvena, ali treba ih riješiti, jer većina doktora govori da, za razliku od mioma, djeluju kao spirale i sprječavaju implantaciju embrija. Najbolje na histeroskopiju ili tako pokušavati dabrostonima ako je mali, može se i kiretirati, ali mislim da je histeroskopija bolja - bar ti da uvida u stanje maternice, a to je rutinska operacija od 20 min, 3 dana si u bolnici, bolovanje nekih 7 dana i to je to.

    Evo ti malo linkova o polipima, s pdf-a Potpomognuta i Zdravlja odraslih pa si iščituckaj:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ighlight=polip

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ighlight=polip

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ighlight=polip

    Sretno!

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    I da, shanti, polipa se moraš riješiti prije Maribora, u Mariboru te s njim neće primiti u postupak.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Ups, shanti, zanemari, pobrkala sam te s bebomankom, a ona ide u Maribor pa da joj se ne odgađa postupak. Oprosti .

  6. #6
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    I da, shanti, polipa se moraš riješiti prije Maribora, u Mariboru te s njim neće primiti u postupak.
    Meni je Maribor još uvijek sajns fikšn, uvjerena sam da ću uspjeti u Zagrebu. Jednostavno, uvjerena. 8)

    I moj MPO-ovac je rekao da ga se moramo riješiti čim ga je vidio i maknut će ga tijekom histeroskopije.

    Btw, znaš li je li moguće da se polip izljušti tijekom m?

  7. #7
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Ups, shanti, zanemari, pobrkala sam te s bebomankom, a ona ide u Maribor pa da joj se ne odgađa postupak. Oprosti .
    Otipkala sam odgovor, razgovarala na telefon, pa tek sad objavila i vidjela ovo... sorry...

  8. #8
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Po meni bi ti to trebala riješiti - to se rješava ili operacijom (histeroskopija), a meni je jednom otišao i višemjesečnom terapijom dabrostonima tako da se endometrij ekstra debljao i oljuštio i polip zajedno s njime.
    Vidim da si već odgovorila...

    Terapija utrićima bi trebala u tom pogledu djelovati jednako kao i dabrićima, I guess...

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    [quote="Shanti"]
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Btw, znaš li je li moguće da se polip izljušti tijekom m?
    Teško, osim ako ti endometrij nije od onih super debelih oko ovulacije (12-13 mm) i menge (22 mm) i ako se ne ljušti lijepo (tipa nakon menge 2mm). I polip mora biti mikro. Moj endo je takav pa smo svejedno pokušavali 3 ciklusa s dabrostonima kad se drugi put pojavio da ne idem opet na histeroskopiju i uspjeli smo, ali onda sam se još 2 mjeseca zezala s disfunkcionalnim krvarenjima usred ciklusa (koje nisam nikad prije inače imala) pa sam zbog toga pila antibebi i onda opet stanjivala endometrij. Kad zbrojim da sam na zezanje s polipom izgubila cca 6 mjeseci hormonima za povratak u normalu, a znam da bi histeroskopski to riješila u roku odmah i onda pauza 2 mjeseca od postupaka - ispada mi histeroskopija daleko lakši i kraći put.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    I nakon tih polip epizoda bih nakon svakog božjeg postupka, bilo klomifena, bilo gonala, obavezno 8 dc (kad je meni endo najtanji oko 2 mm - menga mi je 7 dana) odlazila na dobar UZV da se vidi jel' opet "đavo" došao. Moja ginićka je znala jednu ženu da joj je 5 puta dolazio polip i svaki put ili histero, ili kiretiranje. I uspjela - ostala trudna konačno i rodila. Meni je dolazio od klomifena, reko mi Luči da može i od gonala - ali mene je klomifen stvarno toliko nazezao u životu da zato ja (iz svoje osobne perspektive, jer nemam druge) - svima pušem - nikakvi ciljani ni inseminiranje više od 3x svaki. Grozno mi je kad čujem 6 inseminacija, 6 ciljanih, 8 inseminacija itd. Ali, svako ima svoj put i ovisno od toga svoju priču priča... Neko puše na baketerije, neko na nevađenje spolnih hormona prije postupka, neko na klomifene.

  11. #11
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Kad zbrojim da sam na zezanje s polipom izgubila cca 6 mjeseci hormonima za povratak u normalu, a znam da bi histeroskopski to riješila u roku odmah i onda pauza 2 mjeseca od postupaka - ispada mi histeroskopija daleko lakši i kraći put.
    Zašto pauza od 2 mjeseca nakon histeroskopije?
    Koliko sam skužila, u istom ciklusu (rade je odmah nakon m, a prije O, zar ne) s njom smije se pokušavati prirodno ili AIH... ili je ovo što se babi snilo...

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    I te ti preporuke variraju, kao i preporuke oko mirovanja nakon ET-a, korištenju ili ne korištenju ovih ili onih lijekova. Tako da ti neke cure nakon laparo i histero idu na bolovanje od 3 tjedna, neke nakon 7 dana itd. Trebaš pitat onoga tko će ti to radit - najčešća preporuka je pauza od 2 ciklusa da se endometrij oporavi, ali ako je neka panika (žurba za npr. već dogovoreni postupak), onda savjetuju makar jedan ciklus odmora itd. Sve je relativno. Najčešće savjetuju odmor 2 ciklusa, plus od histero se zna kojih 10-20 dana krvaruckat pa treba ipak pričekat, i u razdoblju krvarenja (zbog stavljanja uložaka) izbjegaat 2 tjedna stavljanja plastike od alwaysa i piti lactogyn da ne bi upale gljivice. Kužiš - čim u nešto čačneš, postoji mogućnost nuspojava itd. Nije tijelo "na botun", a ja bih prva htjela da je tako. Sex možeš navodno već za 10 dana, ali postupak - jok.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Dakle, možeš ti prirodno (ne morate s prezervativom), ali da ćeš se u istom postupku moć' "rokat" s klomifenom - zaboravi.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    u istom postupku = u istom ciklusu. Ali sumnjam da će ti se nać neki doktor koji će ti u ciklusu nakon histeroskopije radit inseminaciju - treba to krvarenje stati jer postoji mogućnost upale itd. Iskreno, za tako što nisam čula, ali za sve postoji prvi put, a možda se nađe i takav dok.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Dakle, u postupku oporavljanja nakon histero dok još krvariš da bi ti netko radio inseminaciju prije ovulacije - nema šanse. A ići u idućem ciklusu bez odmora je isto malo nategnuto, ali u istome - jok.

  16. #16
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Znači, najmanje taj ciklus piši propalo...

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Da, i taj, a ja bih rekla i ovaj neoptimalni biokemijski kad nije bilo idealnih uvjeta za implantaciju. Zato - žuri se polako i koji put je sporije - brže (koliko god je i meni samoj ovo teško za prihvatiti). Najbrže ti je sad napravit histeroskopiju, sve ovo drugo - hormončići, menge - čini ti se sad kraće, a trust me, realno ti je da ti bude i dulje jer čačneš ovo - poremeti se ono pa tako u valovima. U histero si out realno gledano nekih 3 mjeseca (dok se operacija dogovori + 2 ciklusa pauze), ja sam od Dabrostona bila 6, s koma endometrijom i takva onda morala ići u IVF jer me čekao termin, pa ti vidi koliko sam tu izgubila, što bih histeroskopijom puno brže i s relativno manjim udarom na zdravlje, ma koliko to čudno zvuči.

  18. #18
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cure, ajd nemojte sad totalno privatizirati topic sa mpo, cura je pitala za svoj slucaj koji s tim nema veze

  19. #19
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    O Dabrostonima ne mogu razmišljati niti bih, jer moj doktor želi histeroskopiju i zbog polipa i zbog operacije koju sam imala na uterusu, tako da malo bolje pogleda kakvo je stanje. U ovom ciklusu na histeroskopiju vjerojatno ne stignem (treba obaviti sve one predoperacijske pretrage), tako da pretpostavljam da bi me to moglo čekati u sljedećem.

    Ali za sada sanjarim o tome da ću ga nagovoriti da pokušamo opet inseminaciju u ovome, iz prirodnog. Uzv mi je po završetku m, pa ću tada čuti imam li šanse nešto pokušati i u ovom ciklusu...

  20. #20
    Seni77

    Početno

    Drage moje,
    uklonite mi neznanje pa mi ukratko recite koja je razlika kiretaze i histeroskopije (npr. polipa u maternici) i kada se dr odlucuje za koji zahvat?
    Pozdrav!

  21. #21
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Odlicno pitanje!

    I mene zanima. Navodno histero je invazivna ali mogu rijesiti jos neke neocigledne zapreke. Ja se uzasavam bilo cega posebno sto mi doktor nije rekao za koju ce se odluciti . (Do sad sam bila na punkciji fibroadenoma i bilo me je strah ali ispostavilo se da to nije nista). Evo ni ovog mjeseca nisam trudna i znam da mi je ovo neizbjezno. UUUUzasno se bojim.
    L

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ukratko sto sam nasla:

    Endometrijalni polipi, uvećana sluznica materice može se odstraniti kiretažom “naslijepo” ili pod kontrolom histeroskopa.

    Histeroskopija je zahvat kada se u supljinu maternice ulazi s instrumentom na cijem vrhu se nalazi mala kamerica, tako da operater tocno vidi gdje se nalazi polip kojeg ce potom kiretirati – ostrugati jednim drugim instrumentom ciji vrh je u obliku malo snaznije nazubljene ili glatke omcice. Postupak se vrsi u opcoj anesteziji Oba zahvata spadaju u male zahvate u ginekologije, te nije za ocekivati nikakovih komplikacija. Histeroskopija je u svakom slucaju bolja metoda jer omogucava vizualizaciju polipa i tocno odstranjenje. Kiretaza je u jednu ruku "slijepi" postupak, te se moze dogoditi da uradite kiretazu, a da nakon toga jos uvijek bude prisutan polip. (izvor - odgovor na forumu www.poliklinika-harni.hr)


    Kiretaza:
    Nazivlje dilatacija i kiretaža ( lat. dilatatio et curetage; engl.skraćenica D&C ) predstavlja zapravo stručni medicinski naziv za operacijski zahvat pri kojem se prvo instrumentima proširi kanal grlića maternice ( dilatacija), a zatim se kroz taj kanal instrumentom ( kiretom ili strugalicom ) postruže i isprazni sadržaj šupljine maternice. Tehnički gledano sam zahvat podrazumijeva kao prvo postupno proširivanje ušća maternice do otprilike 1cm širine, a potom se tek uvede kireta kojom se uzdužnim pokretima sastruže sluznica maternice sa svim pripadajućim materijalom iz šupljine maternice ( ugrušci krvi, ostatci trudnoće i slično). Detalji na: http://mojdoktor.hr/print.aspx?article=1047

  23. #23
    Seni77

    Početno

    Hvala puno lilium, ovo je bilo zaista detaljno i brzo

  24. #24
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Mislim da se histeroskopija koristi i u dijagnostičke svrhe, dok istodobno omogućava i zahvat na onome što se treba riješiti, dok bi kiretaža bila isključivo zahvat.

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Ako sam dobro shvatila svoju priv. ginićku, razlog zbog kojeg je bolje napraviti histeroskopiju od kiretaže za uklanjanje polipa je da je manje invazivna bez obzira na anesteziju od kiretaže baš zbog tog širenja ušća maternice, a plus nije na slijepo - polipi su često mali i na specifičnim mjestim pa kiretaža zna ni ne napravit što treba, a žena je bezveze išla na zahvat.

  26. #26
    Seni77

    Početno

    Meni je moj priv.ginić nakon što je potvrdio kako on kaže polipić (iako njegove dimenzije i nisu mikroskopske 12x8 mm), i kaže da mu damo 2 ciklusa da pokuša otići sam, ako ne onda operativno (pretpostavljam hiseroskopija jer je oni rade na svojo klinici). A koliko sam čula, taj zahvat i pokaže pravo stanje maternice, i je li sve ok.
    Rekao je da se s polipom (u mojem slučaju) može zatrudniti (svjestan je i on da čuda postoje), ali do sada meni se čuda nisu događala, jer unatoč redovitim M i prepoznatim i u dan točnim ovulacijama, očito da je "polipić" ometao da se T dogodi.
    U najgorem slučaju slijedi zahvat kojega se užasno plašim jer nemam takvih iskustava

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Cure, jedno pitanje, dali se taj polip može vidjeti na normalnom ginekološkom pregledu?? Hvala na odgovorima...

  28. #28
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Iskrica, nisam sigurna, ali sa sigurnošću ga vide na UZV-u.

    Seni, ako u ovom ciklusu ne zatrudnim, idem na histeroskopiju. I ne trebamo se bojati, jer je to mali operativni zahvatić i obavljaju ga rutinski. A kako će tijekom njega maknuti polip, to je bolja perspektiva za kasnije.

  29. #29
    Seni77

    Početno

    Shanty, ZATRUDNI!!!
    Želim ti od sveg srca!
    Ja imam još 2 ciklusa šansu da zatrudnim, ako ne, iza Nove idem i ja. Znam da je to rutinski i da nemam radi čega brinuti, ali ja se bojim doktora, zahvata i svega što mi je prvi put. To je jače od mog razuma!

  30. #30
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Seni77 prvotno napisa
    Shanty, ZATRUDNI!!!
    Želim ti od sveg srca!
    Ja imam još 2 ciklusa šansu da zatrudnim, ako ne, iza Nove idem i ja. Znam da je to rutinski i da nemam radi čega brinuti, ali ja se bojim doktora, zahvata i svega što mi je prvi put. To je jače od mog razuma!
    OK., zatrudnit ću. U stvari, onda bih već sada trebala biti mrvicu trudnikasta.

    Nemoj toliko brinuti jer ako bi slučajno morala ići, to doista nije neka velika stvar. Neke žene puste već isti dan doma, onda ti je jasno kako je to mali zahvat. Osim toga, do tada imaš vremena i zatrudnijeti. I ja tebi želim od sveg srca.

    Ja sam imala pravu veliku operaciju, kad sam bila deset dana u bolnici a nakon koje sam morala mirovati mjesec i pol i muka mi je pomisliti da bi me opet vodili istim hodnicima, da bi me opet uspavali, ali ovo bi bilo pis of kejk naspram operacije i pokušavam na taj način razmišljati.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Drage moje,puno vas pozdravljam,pratim "Rodu" redovno,jedino sto se dosad nisam ukljucivala u diskusije.Imate sve pohvale od mene!
    Sto se polipa tice,nemoguce je da dodje do trudnoce i to zbog naelektrisanja koje polip nosi a ono odbija naelektrisanje embriona tako da ne moze da se usadi u matericu!Bar mi je tako Dr objasnio.Jedino resenje je histeroskopija,jednostavan je zahvat ,samo pazite da je doktor na dobrom glasu i da ima iskustva sa takvim operacijama.
    Pozdrav!

  32. #32
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Terka, dobro nam došla!

    Razgovarala sam danas sa svojim ginekologom i on tvrdi da je trudnoća s polipom moguća. Naravno, veća je šansa bez polipa, ali ni s njim nije nemoguće. Tako smatra i moj MPO-ovac, jer mi inače ne bi napravio dva AIH (vjerojatno po sistemu, ako uspje - uspje, ako ne - ne) iako zna da imam polip.
    Očito ginekolozi međusobno imaju različita mišljenja i različita iskustva.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Shanti,to je za mene super vest ako je trudnoca sa polipom moguca.To sto sam napisala rekao mi je Dr sa jedne privatne klinike,rekao mi je da imam polipe,naravno trazio je veliku sumu za operaciju.Posle sam otisla na ultrazvucni pregled kod jos 3 doktora i svi su rekli da nemam polipe.Nadam se da su oni u pravu.

    Pozdrav!

  34. #34
    Seni77

    Početno

    Polip ako je manji i nalazi se unutar maternice, nekad se zna i ne vidjeti. Ali čim se sumnja na njega, pri dobrom pregledu UZV on će se pokazati, jer se zna i "skrivati". Meni je dr rekao da se uz njega može zatrudniti i normalno održavati trudnoća. Ipak, ovih par mjeseci, meni ne uspjeva i osobno vjerojatno ometa začeće (barem u mom slučaju). Vidjet ću još 2 ciklusa, ako ne uspijem, idem ga skidati.
    Ali kroz ljuštenje, ima šanse da ode sam. E sad, pošto su moja krvarenja uvijek prilično oskudna (takva mi je M oduvijek, ali i bolna) povukla sam paralelu da pri oskudnijem krvarenju je vjerojatno i slabije ljuštenje. Ako griješim neka me netko ispravi. Stoga, kroz moje ljuštenje je mala vjerojatnost da polip ode sam.

  35. #35
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Poremecen ciklus nakon kiretazepolipa?

    Nakon kiretaza koji je bio 4ti dan ciklusa, dobro sam. Dok mi je rekao da mogu imati odnose pa ne bih da propustim ovu O. Evo 14 ti je dan kad anepogrjesivo vec trebam imati znakove O ali ih nemam. (Polip je bio na sluznici maternice. Cak nema ni sluzi.

  36. #36
    Seni77

    Početno

    Shanti, jesi bila na histeroskopiji? I kako je prošlo?

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj terka prvotno napisa
    Sto se polipa tice,nemoguce je da dodje do trudnoce i to zbog naelektrisanja koje polip nosi a ono odbija naelektrisanje embriona tako da ne moze da se usadi u matericu!Bar mi je tako Dr objasnio
    Pozdrav!
    Definitivno nije situacija black-white pogotovo ako polip nije grozomorno velik, tj. trudnoća jest moguća, ali do nje teže dolazi i zato se polipi skidaju i većina MPO-ovaca ne želi radit postupak s polipom na endomeriju.

  38. #38
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno PH Nalaz gotov!

    Mozete li mi molim vas komentirati PH nalaz nakon kiretaze; doktoru cu za par dana.

    U abratu nade se krv I pratikule sluznice maternice cije su zlijezde u sekreciji,pojedine u pocetnoj sekreciji (retronuklearne vacuole sluzi).Citogena troma gusta I fokalno prozeta eritrocitima. Polipoznog izrastaja u pregledanom materijalu nismo nasli.

    hvala hvala

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    blabla123,
    Nemam iskustva s iscitavanjem PHD nalaza sluznice maternice koji nisu vezani uz pobacaje (btw cini mi se da treba pisati stroma a ne troma). Ovako amaterski ne vidim neke izraze koji bi tu bili zabrinjavajuci.
    Javi se!

  40. #40
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno U pravu si

    to je trebalo pisati "stroma'.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Da li ima neko prirodno sredstvo za skidanje polipa?Npr.cajevi i sl.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Meni nisu pomogli ni čajevi, ni homeopatija, ni dabrostoni za polip, pa sam išla na histeroskopiju, i ništa strašno. U jutro došla u bolnicu, u 12 sati histeroskopija, a i kiretaža, drugi dan u jutro doma. Polip veličine graška, PHD: Polypus functionalis endometrii, to je valjda u redu koliko se ja razumijem jer još nisam bila kod dr. na kontroli. Čekala godinu dana, bojala se, ali nije stvarno ništa strašno, i bila na bolovanju 8 dana i odmarala, ali sam već drugi dan bilo dobro.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Rina,a da li se taj polip video ultrazvukom?Kod mene se ne vidi nista,mada mi je jedan dr rekao da mozda imam a svi ostali dr da nemam.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Imala sam polip koji se nalazio na ušću maternice i nije se vidio ultrazvukom.Otkriven je slučajno kad ni nakon 2 godine nisam mogla zatrudnjeti pa smo krenuli na pretrage.Obavila sam histeroskopiju i tek tada je na snimci vidio nekakvo zadebljanje i posumnjao na polip.Nakon toga sam za 3 mjeseca naručena za laparoskopiju i tek kad su nalazi stigli iz laboratorija rečeno je da je ipak bio polip.Nakon odstranjenja polipa sam ostala trudna u roku 2 mjeseca i sigurna sam da je on smetao za trudnoću.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Da polip se vidio na ultrazvuku, ali odmah nakon M, kasnije ne jer se sluznica zadebljala, a imala sam ga unutar maternice. Zato je najbolje ići na ultrazvuk odmah nakon M. Možda ću i ja napokon imati bebicu kada sam se riješila polipa! :D

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Podizem ovu temu, da ne bih otvarala novu, kad vec postoji ova .
    U aprilu mi je otkriven polip na endometijumu vel. 11x8mm, nije nesto puno velik. Dr ga je pratio skoro svaki mjesec, nije se mijenjao. Jedan mjesec sam pila orgametril kako bi izazvao jacu M i eventualno se polip oljustio sa endometrijumom ali nista od toga.
    Dr je rekao da ne zna sta da mi savjetuje da li da ga makne histeroskopijom ili ne jer je polip mali.
    Sad vas pitam sta mi savjetujete da uradim?
    Mislim se da li da zakazem histeroskopiju za septembar, jer kada nije otisao do sad onda sigurno ni nece poci sa M.
    Strah me jeste od zahvata ali sta je tu je.

  47. #47
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    montenegrina, polip jeste prepreka za zacece i bolje je da se ukloni ako je vec uporan...i meni je nedavno dr posumnjala na polip ali vec u toku sljedece m. ga vise nije bilo... ( koji dan ciklusa ti je pregledom ustanovljen polip? uglavnom se "trazi" u toku menstruacije dok jos traje krvarenje pa se tad i najtacnije moze procjeniti njegova velicina)
    Na kojoj klinici i kod kojeg dr-a ces raditi histeroskopiju ako se odlucis, i ako nije problem da odgovoris?
    ( i ja zivim u mn)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Meni se polip vidi negdje oko 10dc, kad malo odeblja endometrijum. Na svakom uzv je bio iste velicine.
    Idem kod dr Cejovica na klinici Life, histeroskopiju bi mi radio dr Filipovic on je isto na Lifeu samo sto je on za operacije i za kasnije vodjenje trudnoce.
    Kod koga ides ti? Drago mi je sto si iz Montenegra , neznam puno cura odavde da su na forumu.
    Javi mi se i na pp

  49. #49
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    montenegrina ako tvoj Dr nije siguran traži drugo mišljenje...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Dogovorena histeroskopija za sjedeci ciklus. Znaci za nekih 10-15 dana, naravno ukoliko mi nalazi budu ok, ako ne onda sl ciklus.
    Zanima me kolike su sanse da poslije skidanja polipa ostanem T prirodno? Koje od vas su to uspjele?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •