Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 96 od 96

Tema: Krema za lice

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Dosta informacija sam pobrala na netu (bila je tu svojevremeno forumašica Kobila Suzy sa super savjetima), ulja sam uzela u Bio i Bio u Jurišićevoj , mješala sam i isprobavala sama do zadovoljavajuće kombinacije.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Moje skromno mišljenje je da kreme koje lijepo i zanosno mirišu nikako nisu dobre za kožu lica zbog parfema tj. alkohola kojeg sadrže. Meni su dobre kreme "Lierac", od jeftinijih "Balea" i "Vitaskin"

  3. #53
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Cure, super vam je ovaj topic, ali bih zamolila kad već pišete što koristite ili ste koristili da, ako vam se da, usput napišete i gdje ste to kupile (ljekarna, parfumerija- koja itd). Mislim, ne za marke kao što su Balea ili Nivea nego ove malo manje poznate ...

  4. #54
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Evo ja već par dana ujutro i navečer operem lice Johnson gelom za pranje lica i namažem običnom Niveom, a srijedom i nedjeljom pilingiram Baleinim pilingom sa Aloe verom. Stvar zasada funkcionira dobro, jedino mi je još neostvarena želja otići u neku ljekarnu na pregled kože (zasad neostvarivo jer su SiS šmrkavi :/ ).

    Baš si nešto mislim... da slučajno imam brdo love... da li bih davala hrpu para za Prairie ili neku drugu boelsno skupu kozmetiku? Mislim da ne bih. Radije bih dala nešto više novaca za prirodnu kozmetiku pripremljenu prema mojoj koži.

    studena, kako ti je koža reagirala na to isprobavanje home made kozmetike? Gdje si nalazila inspiraciju, tj. imaš li neku literaturu sa "receptima"?

  5. #55
    babydoll

    Početno Re: Krema za lice

    Citiraj sretna prvotno napisa
    Koje krema za lice koristite (30 god i više i mješovita koža). Stvar je u tome da sam bila kod dermatologa i prepisala mi je od avena Ystheal + emulziju, ali cijena je 150kn ,to mi je stvarno too much.[/code]
    pa najbitnije je da znas koji tip koze imas, ostalo je lako. Odes u ljekarnu ili ducan zdrave hrane di se prodaju prirodne kreme po povoljnijim cijenama tj jeftinijim od onih koje sada koristis i pitas za kremu za svoj tip koze.
    Nisam cula za tu kremu, ali opcenito Avene i Vichy proizvodi su prvenstveno za osjetljivu i suhu kozu. :?

  6. #56
    babydoll

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Kakvu kremu odabrati ako mi hranjiva zamasti lice a hidratantna ili osuši ili nema efekta?

    :?
    Hranjive kreme su namjenjene suhoj kozi pa ako ti je 'premasno', znaci da nemas suhu kozu, a hidratantna ti ne bi trebala isusiti lice osim ako koristis neku namjenjenoj masnoj/mjesovotoj kozi. Po svemu sudeci ti imas normalnu

    Mozda cak normalnu, ali dehidriranu--pogotovo ako ti se vec pojavljuju bore oko ociju.

  7. #57
    babydoll

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa
    Kombinacija Primaverinih baznih ulja badema, jojobe i noćurka (3:2:1)plus kapsula vitamina E (može se dodati i par kapi eteričnog)-mene je ovo spasilo. Inače imam 38 , dehidriranu kožu , malo masniju T zonu (ulja se mogu kombinirati prema tipu kože i još nisam čula da je netko nezadovoljan)
    Ja isto imam dehidriranu, nemam pojma kako i zasto, a inace mi je normalna sa masnijom T- zonom i do sad najbolja krema koju sam probala je od Guinot (moze se samo kupiti u kozmetickim salonima ali je prilicno skupa).

    Mogla bi probat to sa uljima. Nocurak--je li to evening primrose oil??? :?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Viš , viš Guinot sam i ja godinama koristila i jedino mi je on odgovarao.
    Odlučila sam prijeći na prirodnu kozmetiku kada sam pročitala jedan članak o tome što se zapravo skriva iza onog sitnog Ingredientes na stražnjioj strani :shock: Ne mogu sada naći topić ,ali pisalo se ovdje o tome mislim pod naslovom prirodna kozmetika.
    Uglavnom ,najviše informacija sam pokupila sa neta , knjiga Aromaterapija iz Bio&Bio je bila korisna (autoricu pročitam kad dođem doma).
    Trenutno lice čistim Alverde gelom (dm) ,pošpricam hidrolatom lavande i natrackam kombinacijom ulja i ko beba sam
    Na sve kombinacije sam relativno dobro reagirala ali ova mi je definitivno
    odlična ,mada je još bolje kada zamjenim badem lješnakom.

  9. #59
    babydoll

    Početno

    jooj ja isto, postepeno prelazim na sve prirodno i to nakon sto sam procitala onu knjigu o aromaterapiji od Cristie Westwood. (mislim da se tako zove) Dobra mi je i ona 'Aromatherapy for Women' od Maggie Tisserand--ima dosta korisnih recepta i sl.

    A trenutno pored Guinot dnevne kreme koristim ulje za dehidriranu kozu od Clarinsa: Blue Orchid Oil, nesto izvrsno, koza mi je tako super od kad sam pocela. Kad zavrsim s tim pocimam sama raditi kremice i sve iz kucne radinosti... :D

  10. #60
    babydoll

    Početno

    p.s. ovo ulje od Clarins-a je isto kombinacija baznog ulja ljesnjaka + etericno ulje ruzino drvo i jos neka..
    To mi i nije bas bilo jasno je za ljesnjak se vecinom naglasava da je dobro za lice sklono aknama i problematicnu kozu. :?

  11. #61
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    babydoll, rekla bih da su moje bore oko očiju smjehuljice i iskreno ne smetaju me ali ipak želim biti oboružana znanjem i preparatima kad, s godinama, počnu one prave borice.

    Cure puno vam hvala na savjetima i informacijama, čim kapne kakva lova odoh u bio&bio po materijal. :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    34

    Početno

    Budući da imam prilično iskustva s kozmetikom jer sam honorarno radila u parfumerijama moj je savjet da nije bitno kojom se kozmetikom njeguje koža nego da ta njega bude redovita i ispravna.
    Ispravna znači da se koristi krema i čistači za lice koje odgovarju tipu kože, događalo bi mi se često da bi došla neka žena da joj preporučim nekakvu kremu za lice i onda bi mi ona rekla da ima suhu kožu, a zapravo nema suhu kožu nego npr. masnu ili mješovitu kožu( što se može viditi po proširenim porama oko nosa, na čelu ili bradi) koja je dehidrirana, a to se najčešće događa jer dosta žena ne koristi tonik za lice, a on je jedan od najvažnijih stvari u njezi kože.
    Meni je definitivno na prvom mjestu Kanebo(ali nažalost nemam ni približno mogućnost da si sebi priuštim taj luksuz, možda jednog dana), a Clarins mi je drag jer je na biljnoj bazi i ima uistinu odličnih stvari, u svakom slučaju nije bitno što je ako se redovno koristi.
    Malo sam se raspisala.

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj pepa07 prvotno napisa
    dosta žena ne koristi tonik za lice, a on je jedan od najvažnijih stvari u njezi kože.
    .
    vidiš, meni je jedna dermatologica, koja je radila u centru za estetsku medicinu, rekla da su tonici bezveze
    ako imaju alkohol onda isušuju kožu
    ako nemaju alkohol onda nema nikakve značajnije razlike u odnosu na običnu vodu


    ja sam slučajno otkrila loreal
    dobila sam njihovu kremu, i to noćnu
    i jedno jutro vidim da sam dnevnu potrošila, nemam ništa osim te noćne i namazala
    i sasvim mi je OK, i sad je koristim umjesto dnevne
    i čini mi se da su mi pore manje
    i lijepo mi upije, i lice me ne zateže

    vichi mi se nikad nije upio do kraja u kožu, kad bi stavljala tekući puder pod prstima bi mi se mrvilo

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    34

    Početno

    Noćna krema se može koristiti kao dnevna samo je stvar u tome što je noćna malo bogatija i nema zaštitni faktor.
    Taj problem zatezanja kože može biti upravo zbog ne korištenja tonika, pokušaj s bilo kojim nemaš što izgubiti, ne bih se baš složila s tom dermatologicom da je tonik kao obična voda jer su npr. tonici za suhu kožu često bogate i uljne teksture koji na savršen način pripremaju kožu za nanošenje kreme.

  15. #65
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj babydoll prvotno napisa
    Citiraj studena prvotno napisa
    Kombinacija Primaverinih baznih ulja badema, jojobe i noćurka (3:2:1)plus kapsula vitamina E (može se dodati i par kapi eteričnog)-mene je ovo spasilo. Inače imam 38 , dehidriranu kožu , malo masniju T zonu (ulja se mogu kombinirati prema tipu kože i još nisam čula da je netko nezadovoljan)
    Ja isto imam dehidriranu, nemam pojma kako i zasto, a inace mi je normalna sa masnijom T- zonom i do sad najbolja krema koju sam probala je od Guinot (moze se samo kupiti u kozmetickim salonima ali je prilicno skupa).

    Mogla bi probat to sa uljima. Nocurak--je li to evening primrose oil??? :?
    Ako ces pokusati sa uljima, onda od baznih uzmi kombinaciju ljesnjaka, divlje ruze i jojobe, a od etericnih busin (odlicno vlazi kozu), sirokolisnu lavandu (regulacija izlucivanja sebuma) i sjeme mrkve (njega, regeneracija).

    Recept bi bio:
    ljesnjak 20 ml
    jojoba 5 ml
    divlja ruza 5 ml

    eu busin 3 kapi
    eu sirokolisna lavanda 5 kapi
    sjeme mrkve 4 kapi

  16. #66
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    kobila suzy, kako se čuvaju home made preparati? Koliko dugo se mogu čuvati sastojci obzirom da u mjericu ide po nekoliko kapi ili mililitara?

  17. #67
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Etericna ulja se ionako kupuju u tamnim bocicama, i traju 3-5 god (osim nekih citrusa i brzo oksidirajucih ulja, ali ovim recepturama ih nema), bazna ulja traju nesto krace ako su hladno presana - dakle bitno ih je drzati na tamnom i hladnom (moze i u frizideru, ali recimo jojoba ce se stvrdnuti u frizideru). Ulje ploda divlje ruze, nocurka, borazine, lana su jako nestabilna, dakle nakon otvaranja ih je nuzno drzati u frizideru i potrositi u roku 3-4 mjeseca. Ostala mogu stajati puno duze.

    Gotove mjesavine bi trebalo potrositi u roku 3-6 mjeseci, opet ovisi o tocnim kombinacijama.

  18. #68
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Hvala suzy!

    I kako onda koristimo ovu konkretnu mješavinu koju si navela za babydoll (imam kožu kao ona pa ću se uvalit za savjetovanje )?

  19. #69
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ujutro i navecer nakon ciscenja lica na malo vlaznu kozu natapkati par kapi, umjesto kreme. Nakon toga slijedi make-up . Ako preko dana koristis kreme s UV faktorom, onda ulje obavezno ispod kreme.

    Dio "na malo vlaznu kozu" je dosta rastezljiv, moze dakle biti vlazna od obicne vode, nekog caja, hidrolata, napravljenog tonika. Ovo potonje je najidealnije, jer se u tonik (dakle vodenu fazu) moze natrpati dosta toga (vitamina, alantoina, ekstrakata, bla- bla), na to ide masna faza (ulje) i prakticki koza ima sve sto bi dobila u najboljoj kremi, samo smo izbjegli konzervanse i emulgatore. Takorec kremu si umutis direkt na kozi .

    Kad se koza oporavi od ovisnosti o industrijskim kremama, vecernje tretiranje uljima se moze izbaciti, dakle nakon ciscenja samo hidrolat ili tonik, i pusti se kozu da sama regulira svoje funkcije.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ks

  21. #71
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Pepa07, da li umjesto tonika možemo samo našpricati lice termalnom vodom?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    34

    Početno

    Naravno da se može, ali stvar je samo u tome da ako npr. imaš suhu kožu termalna voda ti neće biti dovoljna, nedostajt će ti vlage i hrane koju ti daje tonik za suhu kožu, a isto tako ako imaš masnu ili kombiniranu kožu onda nećeš s vodom postići onaj mat efekt t-zone kao što bi ga postigla s tonikom.
    U svakom slučaju neće ti ništa naškoditi termalna voda, ali opet bolje išta nego ništa.

  23. #73
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Danas sam navratila u bio&bio da se raspitam o cijenama baznih i eteričnih ulja
    :shock:
    :shock:
    đizs, pa to je SKUPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
    Bazna ulja u rasponu od 50-80kn, a eterična od 20-200kn!
    :shock:
    Kaj nije to malo too much?!
    Ima li negdje kvalitetno a jeftinije?

  24. #74
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Hm, kvaliteta ima svoju cijenu. Sva certificirana ulja su ti tu negdje po cijeni. Jeftinije mozes proci za bazna ulja u kemigu, bauerova 5, i kod tete Nade , ona je privatni proizvodjac, tako da nema veliki izbor etericnih ulja, ali ima fantasticna bazna ulja po povoljnoj cijeni.
    Cvrčak editirala link

  25. #75
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ja svima toplo preporučujem da probaju koristiti bazna i eterična ulja za njegu kože. Nakon 10-ak godina borbe s problematičnim tenom i isprobanih 1000 krema, koža mi se preporodila otkad koristim ulja, naravno, ne ide to baš preko noći, treba proći neko vrijeme da se koža oporavi, ali rezultat je više nego odličan.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    evo još jedne poklonice Primaverinih ulja

    imam dosta problematičnu kožu koja zbog cista na jajniku reagira potkožnim prištevima i odlučila sam odbaciti industrijske kreme i pokušati drugačije

    dva tjedna na lice stavljam čistu jojobu i umjesto tonika hidrolat ruže i osjećam velike promjene na koži
    koža mi je klasična kombinirana s masnijom T zonom i suhim obrazima,naravno prištevi su najčešće na bradi

    odlučila sam si napraviti i kremu samo bih molila Kobilu Suzy da mi preporuči točne omjere,
    dakle sastojci bi bili
    Sheabutter
    ulje jojobe
    ulje lješnjaka
    eterično lavanda

  27. #77
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Hm, to bi bila krema samo po tome sto nije tekuce (zbog shea maslaca). Omjer bi ti bio na nekih 25 ml shea maslaca od 3 do 10 ml ulja (i na to 10-18 kapi etericnog ulja).

    Krema bi znacila da zamutis i vodenu i masnu fazu, a to mozes samo s emulgatorom. Dobre emulgatore ima za kupiti u kemigu, bauerova 5, a tamo ti cure odmah daju i omjere ovsno koji emulgator izaberes.

    U svakom slucaju, za tvoj tip koze mi se ova "krema" s shea masacem ne cini najboljim izborom, radije ga cuvaj za njegu usana, ili napravi takvu kremicu za kozu oko ociju, ruke i sl, a lice njeguj kombinaijom ljesnjaka i jojobe (u omjeru 70:30). Lavanda je ok izbor za sve tipove koze, ali tebi bi trebalo i nesto jace za te potkozne pristeve (kombinacija cajevca, palmarose i timijana timola u ljesnjaku lokalno na mjesta pristeva), + eventualno nesto za regulaciju sebuma ukoliko ti je lice i masno. Znaci za njegu lica napravis dvije kominacije: jednu za cijelo lice (ljesnjak jojoba, lavanda + eventualno nesto za regulaciju sebuma), i drugu za lokalno nanosenje na potkozne pristeve. Umjesto hidrolata ruze bilo bi dobro koristiti neki primjereniji tipu koze (ruza nece uciniti nista lose, dapace), npr ruzmarin kt. verbenon. Primavera ima odlicna etericna i bazna ulja, ali, nazalost, u hidrolate stavlja alkohol, stoga je hidrolate bolje nabaviti od oshadia ili pranaroma.

    Sto se tice jajnika, mozes i to pokusati regulirati uljima, i to kaduljom i muskatnom kaduljom, u koncentraciji 5-10%, prvi dio ciklusa dva puta dnevno mazati podrucje abdomena, a drugi dio ciklusa etericno ulje konopljike 5% isto dva puta dnevno.

  28. #78
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    ronin, ja nemam ciste na jajniku, ali imam dosta sličnu kožu tvojoj i moje iskustvo sa shea maslacem nije prošlo dobro, smiksala sam kremu sa sličnim sastojcima koje si ti zamislila, ali koža mi je jako loše reagirala, na shea m., prištići su mi se jako upalili. E onda sam se prebacila na čista ulja i nakon nekog vremena sve se sredilo. Eto to ti je moje iskustvo, a vidim da ni kobila_suzy baš ne preporuča tu kombinaciju.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ks,Rhea puno hvala

    znači da ostanem samo na uljima,ako sam dobro shvatila lješnjak/jojoba 70/30 +eterično lavanda ili palmarosa npr.

    (a što je npr.sa rimskom kamilicom?)

    za mazanje abdomena-kadulja(to je isto bazno?)-što to znači koncentracija5-10 %?
    konopljiku pijem u kapsulama i stvarno mi pomaže u ublažavanju pms-a

    e da hidrolat jesam kupila u Bauerovoj upravo zbog alkohola,znači drugi puta uzmem ružmarin


    inače,za čišćenje šminke koristim bademovo ulje,jel to OK?

  30. #80
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    OT, ali vidim da je KS preporučila ulja za tretiranje jajnika
    ima li kakva kombinacija za miome na maternici?

  31. #81
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ronin, hajde opisi tocno svoj tip koze i ulja koja imas, pa cemo sloziti neku konkretnu recepturu (eventualno ces si jos nesto morati nabaviti), da iskoristimo ulja koja vec imas.

    Koncentracija 5-10% znaci 100-200 kapi etericnih ulja na 100 ml baznog ulja. Koriste se obje kadulje obavezno, znaci i ljekovita i muskatna. U svakom slucaju, ako ides s ovom recepturom, treba ti i etericno ulje konopljike za drugu polovicu ciklusa (to sto pijes nastavis piti).

    Aleksandra, kod mioma pomaze etericno ulje cempresa, 10% dva puta dnevno na donji dio abdomena. Isto se preporuca oralno uzimati konopljiku, najbolje tinkturu, tri puta dnevno po 40 kapi.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    evo ovako.moj tip kože je klasični kombinirani

    to znači:masnija T zona-ne premasna,no tokom dana počne sjajiti i na maramicama ostavlja otisak

    + suši obrazi na kojima mi je koža stvarno lijepa

    otprilike oko 20. dana ciklusa stvore mi se potkožnjaci i sitniji prištevi po čelu,koji prođu s mengom,nekad jači,nekad slabiji

    moj najveći problem,zbog kojeg moram svakodnevo nositi puder jest neurodermatitis sa svake strane nosa i na bradi,izraženo crvenilo i vrlo sitni,točkasti prištići koji nikada ne prolaze,pojavili su se u djetinjstvu a izraženiji su od puberteta.to stavrno grozno izgleda.

    imam Shea butter,no on otpada

    imam Primaverinu jojobu i eterično lavande

    te Oshadijev lješnjak i hidrolat ruže!

  33. #83
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a lushove kreme?
    ja imam masnijukozu i trenutno samna enzymionu. koristi li jos tko njihove kreme?

  34. #84
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Aleksandra, kod mioma pomaze etericno ulje cempresa, 10% dva puta dnevno na donji dio abdomena. Isto se preporuca oralno uzimati konopljiku, najbolje tinkturu, tri puta dnevno po 40 kapi.
    kako da dođem do 10% ulja?
    mogu kupiti eterično ulje i pomješati s nekim baznim uljem?
    kojim?
    a što je to konopljika, gdje se to uzima?

  35. #85
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Aleksandra oprosti trudim se svasta napisati pa preskocim pojasniti. 10% znaci 10% etericnog ulja u baznom ulju (nekom brzoupijajucem, recimo makadamiji). Znaci na 100 ml baznog ulja ide cca 200 kapi etericnog cempresa.

    Konopljika, vites agnus, tinktura bi trebalo nabavit u ljekarnama, to jos provjerim, ako ne,imas onaj preparat od enciana pms free, on je na bazi konopljike, mada ne znam koliko zapravo konopljike ima unutra.

    Ronin, ovaj neurodermatitis malo kvari opis klasicne kombinirane koze .

    Dakle, za opcenitu njegu cijelog lica korisi ljesnjak i jojobu sa lavandom (na 30 ml baznog cca 12-18 kapi etericnog).

    Za potkoznu gamad bi si trebala nabaviti bar cajevac, idealno i palmarosu, to radis malo jacu koncentraciju (na 10 ml baznog 10-40 kapi etericnog), i nanosis samo na problematicno podrucje. Ukoliko nabavis i palmarosu, onda ju mozes dodati u onu osnovnu kombinaciju za njegu lica (s tim da ukupan broj kapi etericnih ulja ne prelazi 12-18 na 30 ml baznog).

    Sto se neurodermatitisa tice, on malo komplicira cijelu pricu - obicno se koriste etericna ulja rimske i njemacke kamilice i sjemena mrkve u baznim uljima ploda divlje ruze i tamanua (sve relativno skupa ulja, osim sjemena mrkve). Preporucila bih svakako da probas bar s tamanuom i sjemenom mrkve na podrucje neurodermatitisa, navedena ulja mozes komotno dodati u osnovni recept za njegu koze cijelog lica.

    Tako da na kraju receptici opet ovise o tome sto ces odluciti nabaviti od materijala.

    Osnovni problem su, naravno, jajnici, i smatram da naglasak treba biti na rjesavanju toga, ten je ionako posljedica tog stanja.

    Neurodermatitis i opcenito problemi s kozom se lijece i iznutra kurama ciscenja koze i jetre (korijen cicka, divlja macuhica, atricoka, et. ulja limuna, pap. metvice, leduma, ima raznih nacina). Klinicki priznata pomoc za neuroderm. je GLA, ilitiga ulej nocurka, borazine i sl (4-8 g ulja nocurka dnevno).

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala KS

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    malo podižem, jer mi je treba nešto za lice....godine 34, koža dehidrirana (tako su mi rekli), ponekad prištići po bradi (ginekološki sve ok). nikakve kreme za dehidriranu kožu mi nisu odgovarale od nivee do vichya, nuxe, roche...ujutro ako se ne namažem kremom ili se namažem nekom laganom me koža zateže, a već pred večer se već masti. molima bih ako ima netko da se kuži u ulja da pomogne oko kombiniranja i omjera ulja za moju kožu.

  38. #88
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    ja zadnja tri mjeseca imam genijalnu kremu za lice- olival, regenerativna krema od smilja- 50kn, kupljena u Bipi. sastojci su većinom prirodna biljna i eterična ulja

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj susmiga prvotno napisa Vidi poruku
    ja zadnja tri mjeseca imam genijalnu kremu za lice- olival, regenerativna krema od smilja- 50kn, kupljena u Bipi. sastojci su većinom prirodna biljna i eterična ulja
    Meni se ne sviđa, ostavlja mi film na koži kad se upije, a to ne volim. A kad je tek mažem onda mi je super.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Trrenutno mi je dobra od Uriagea Aqua precis gel, a zimi mi je ok ista krema (krema je malo masnija od gela).

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ces pokusati sa uljima, onda od baznih uzmi kombinaciju ljesnjaka, divlje ruze i jojobe, a od etericnih busin (odlicno vlazi kozu), sirokolisnu lavandu (regulacija izlucivanja sebuma) i sjeme mrkve (njega, regeneracija).

    Recept bi bio:
    ljesnjak 20 ml
    jojoba 5 ml
    divlja ruza 5 ml

    eu busin 3 kapi
    eu sirokolisna lavanda 5 kapi
    sjeme mrkve 4 kapi
    mene zanima ovako nešto. ne bih kreme već da probam sa uljima, jer sam čitala da su super za kožu.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja godinama imam ta ulja i za lice i za tijelo, a
    imali smo i za sunčanje dok je bilo čileanske maline,

    od baznih ulja kombiniram lješnjak i jojobu, pokazale su mi se najbolje,
    a eterična mjenjam, trenutno mislim da imam mrkvu i palmarosu,
    ne sjećam se kad smo zadnji puta stavili kakvu kremu na sebe

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    imaš tu dosta recepata prema tipu kože
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi..._receptura.htm

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    imaš tu dosta recepata prema tipu kože
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi..._receptura.htm

    znači ja si mogu mijenjati kako meni pašu ulja?
    jel imaš neku kombinaciju za djecu (4 god)?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    pa ja bazna ulja u principu ne mjenjam,
    probala sam badem, ali mi je bio malo premasan,
    možda bi i probala, ali ova su mi odlična a kak nije baš jeftino
    ne da mi se eksperimentirati,
    eterična kombiniram razna ovisno o recepturi i financijama,
    klince sam mazala uglavnom samo baznima, osim kad
    su prehlađeni dodam malo ravensare,
    e da i mažem na mokru kožu, bolje se upije

  46. #96
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nivea cellular filler...da li ste probale?

    Imam neki tester čini mi se skroz ok pa razmisljam kupiti ili ne...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •