Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: dvije žumančane vrećice a vidljiv jedan plod?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    17

    Početno dvije žumančane vrećice a vidljiv jedan plod?

    u devetom sam tjednu i na ultrazvuku mi se vide dvije žumančane vrećice, jedna normalne veličine za starost a jedna manja.
    Jeli ikome poznat ovakav slučaj? Doktorica kaže da je sve ok ali nije mi baš uvjerljiva jer je dosta pažljiva i nježna pa se bojim da mi ne kaže sve. kaže da je moguće da sam nosila dva ploda a da je jedan u ranom stadiju propao a druga- manje moguća- mogućnost da sam začela dvije bebe u različito vrijeme i da ona drugu još ne vidi...

    Ako itko zna išta slično neka napiše nešto..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Prva varijanta je vjerojatnije nego druga, ali ni ova druga nije nemoguća. Ponovi UZV za 2 tjedna.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Sve ti je moguće. Meni je isto tako bila jedna veća i jedna manja. U manjoj se na kraju vidio plod i normalno prokucao i zasad je sve OK (19. tjedan sam). U toj većoj vrećici nije se ni razvio plod i to ti je bio tzv. blighted ovum (prazna gestacijska vrećica). S tom drugom praznom vrećicom ništa se ne mora raditi, ona se navodno sama resorbira ili kako se to već kaže, meni je rasla sve do tipa 16. tjedna trudnoće, a možda je još uvijek tu. Ne smeta drugoj bebici jer je onako - kako bi ti to opisala - mekana i promjenjivog oblika.
    Moguće da ti se i u ovoj drugoj ukaže plod, znati ćeš na idućem UZV-u.

    Sretno, i ne brini zbog toga !

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Imala sam i ja istu situaciju u drugoj trudnoci... i nadala sam se i drugom ali nije ga bilo.
    U svemu tome mi je na kraju bilo bitno da blighted ovum ne smeta drugoj bebici u razvoju.

    I gin. me upozorio da mogu imati blago krvarenje kad se prazna g.v. bude povlacila, nisam ga imala.

    Bit ce sve ok

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    uh..!
    ja sam u prvoj trudnoci imala trojke!
    I od toga se samo jedno razvilo !
    Ostala dva su se nakon krvarenja spojila u jedan hematom,
    nije bilo vecih problema, morala sam mirovati,
    ali sve je bilo ok! Resorbirao se hematom i rodila sam zdravu curicu!

    Biti ce sve u redu... nemoj se previse brinuti!

  6. #6
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Ne znam ništa o tome,ali želim ti sreću.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    17

    Početno

    Znači za sada mi preostaje čekati, doktorica mi je dala i progesteron u kuglicama koje stavljam vaginalno ali mi nije previše jasno čemu to točno služi. U svakom slučaju danas mi je puno lakše. Tako se veselimo bebici da me bilo kakva vijest osim "sve je super" zabrine, ali nadam se da će biti sve ok.
    Hvala vam cure, baš ste drage

  8. #8
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    I meni se u 10. tjednu, kad sam radila prvi UZV, pokazale dvije gestacijske vrećice, u jednoj zdrav plod, a u drugom se nije vidjelo ništa. gin mi je također rekla da postoji mogućnost blizanačke trudnoće, al da bu se vidlo na slijedećem uzv.

    Za cca 2 tjedna sam počela krvariti, :shock: mislila-pobačaj . Odmah otišla u gin.kliniku kod dežurnog, on mi pogledao i sve bilo ok, ali sam još vrlo blago krvarila sigurno 10 dana nakon tog. Dežurni gin rekao da ipak nisu blizanci, a moja gin je protumačila da je pukla ta pregrada između dvije vrećice, zbog toga sam krvarila. A i možda je bila druga beba, što nikad ne bumo saznali.

    Uglavnom s mojom bebicom je sve naj

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    ja sam isto imala dvije vrecice na prvom uzv-u, ali ispalo je da je druga ipak hematom. Kasnije se povukao, iako sam krvarila u 12 tj.
    Progesteron je samo hormon koji "cuva plod" da ga maternica ne odbaci.
    Sretno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    ja sam stavljala utriće (progesteron) koji čuva bebu,ne brini i sretno..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav

    Ja sam trenutno u 9 sedmici i imam istu situaciju . Dvije gestacijske vrecice a jedan plod. Ova prazna vrecica je veca od druge . Pijem duphaston 4x1 i do sada sam primila 4 injekecije progesterona .
    Dok mi je preporucila mirovanje .
    Zanima me , kada je tebi nestala ta vrecica i da li je na kraju uticala i na sta
    Unaprijed zahvaljujem

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Cao...ne znam ima li još iko aktuelan na ovoj temi..nego ja sam zabrinuta buduća mama...sa 5t sam bila na prvom UZ gdje je ginekolog vidio dvije gesacijske vrećice, jedna manja, druga veća, u većoj se vidi žumančana kesica u drugoj se ne vidi. Dala mi je upute da vadim betu 2x u razmaku dva dana da se vidi porast, moja beta nakon 44 dana od prvog dana zadnje menstruacije iznosi 70.000,00. Mene zanima da li neko ima iskustva s ovim, tj. da se u ranoj trudnoći vide ovakve GV pa da se poslije normalno razviju dvije bebe s obzirom na rast bete koji je karakterističan za višeplodnu trudnoću.
    NAručena sam oper na uZ tek za tri sedmice.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To je još jako rana trudnoća i normalno je da ne mogu znati točno.
    Strpi se, odmaraj, uživaj u spoznaji da si trudna i čekaj. Za 3 tjedna ćeš sve znati.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Drago mi je da se ova tema ponovo aktivirala. Upravo sam dosla danas sa UZV-a, ZM 22.12. i situacija je konfuzna. Naime, prvo su dr. imali sumnju na vanmatericnu trudnocu i napravili mi 28.01. Laparoskopiju. Ispostavilo se da je ipak IU trudnoca. Beta HCG 28.01. 6668, Beta HCG 30.01. 8749 i 04.02. 21696, potom slijedi dijagnoza sumnja na Blighted ovum., koju smo pratili do danas. Međutim danas doktor zapaza jos jednu GV iz kojeg proizlazi da postoji plod, te sutra idem ponoviti Betu. Trenutno imam jednu praznu vecu GV i jednu manju sa plodom. Van sebe sam radi svih dijagnoza, pa ako netko ima slicna iskustva voljela bih da ih podijeli. Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •