Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: lajna za djecu

  1. #51
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    meni to uopće ne izgleda tako loše! i stvarno znam da mi masu puta tako nešto treba, jer ju je jednostavno nemoguće usmjeriti tamo gdje ja trebam ići, a ne tamo gdje ona hoće! ali ja kada sam gore govorila o remenčićima nisam mislila na ovo, nego na ono kada djeca prhodavaju!

  2. #52
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    [Ne kužim. A kak to imaju slobodu u kolicima, na rukama, u marami, di im je sloboda dok ih držimo za ruku?
    Ostajem pri svojem, i dalje smatram da ne treba pretjerivati.
    mi smo živjeli u Zagrebu (dakle najprometnijem gradu u Hrv), kad je Noah prohodavao i nije nam bila potrebna nikakva uzica.već moja ili muževa spretnost na datu situaciju.

  3. #53
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam tu "vodilicu" prvi put vidjela prošlo ljeto i nisam mogla vjerovati da to postoji.Išla sam za tim nekakvim čovjekom i gledala da samu sebe uvjerim da je moguće da tata vodi dijete tim čudom.Nek se uvrijedi tko god hoće,meni je to grozno.Mojih troje (jako žive) djece su prohodala bez takvih čuda,ja sam trčala za njima,saginjala se,puzala,klečala...i još sam živa.I nikad nisu pali u more Mene zanima kako se kasnije,kad im to čudo skineš,ta djeca naviknu da ne idu u more ili na cestu ili di već?Meni je to isto kao kod hodalice kad dijete kad prohoda ne zna pasti jer očekuje otpor od hodalice koja ga je nekad štitila od pada pa pada na leđa,na glavu isl...?Onda napraviš sebi dupli posao jer moraš duplo paziti da ti se ne zaleti negdje,budući da očekuje da ćeš ga povući s tom uzicom.

  4. #54
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja nikad ne bih potezala dijete gore dok prohodava. Ni uzicom ni za ruke. Ako padne, dignut će se. Mora naučiti dočekati se kak treba, ustati i ići dalje.
    Svi znamo koje su naše potrebe. Nama isto tako nije trebala špagica. Nekom treba uzica, nekom brnjica, nekom ništa. Uostalom, svi znamo da djeca nisu jednaka. Nekima je dovoljno primiti ruku i voditi ga preko ceste, dok nekoga treba nositi jer se ne da držati za ruku. Objasniti jednogodišnjem djetetu kako prijeći cestu samo, bez odrasle osobe, je nemoguće, a i pustiti ga da samo trči preko prometnice je neodgovorno. Ne treba odmah pljuvati po nečem što nikad nismo vidjeli ni probali.
    Prvi puta sam vidjela tak nešto na slikama gdje se upravo sling koristio u tu svrhu. Eto tu na primjer: http://www.healinghandsdoula.com/MayaWraps.html

  5. #55
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja sam isprva bila zgrožena kada sam to prvi puta vidjela u SADu. No ubrzo sam promijenila mišljenje jer je to nekim roditeljima uistinu jedini način da uopće budu na npr. aerodromu, a da pri tome ne izgube ni pasoš ni djecu i sretno stignu na željeno odredište. Tako da mi to uopće nije loše za tako neke "specifične" situacije. Kod nas se još ne razmišlja puno (na svu sreću) o krađi djece, pa kada se koje i privremeno zagubi u samoposluživanju nekako ipak sve skupa ispadne o.k. No, vremena se i kod nas mijenjaju i kod nas su stigli veliki šoping centri, gužva, ljudi loših namjera su oko nas, pa ako je to način za imati na oku svoje malo blago - zašto ne. (govorim o ovome kao što nam je pino dala link)

    Mi smo još mali i dobri pa se bez pogovora vodimo za ruku ili nosimo ako je velika gužva (štoviše, Gabrijel i sam traži sigurnost u našim rukama).

  6. #56
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Ja sam nedavno na remizi u Zg vidjela jednog djeda kako se seta s unukom na lajni. Ja sa 4 psa on s malim. Veli on dedi:"Gle deda oni ko ja!"

    Isli smo skupa jedan dio puta jer se malac igrao sa psima, i onda mije deda rekao da je mali pre brz, da se ne usudi pustiti ga na remizi gdje je ouno tramvaja i autobusa da svrlja bez nadzora, a deda je spor.

    Nije malac svezan oko struka vec ima ormu oko prsa (kao i psici). Bilo mi je prvo cudno, no shvatila sam koliko ga deda voli i da su ovako puno sigurniji.

  7. #57
    Mihica

    Početno

    vani je to normalno a vidjela sam i jednu mamu koja je tako spasila da dijete ne ode pod bus (imala je malu bebu u kolicima i dečka na lajni od cca 2,5 god), tako da nekad i služi ...

  8. #58
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    ma joj sta neki filozofiraju.

    pa ne vjerujem da netko drzi tako svezano dijete 24 h da ne bi SLUCAJNO palo , niti da dijete nece bez tog znati stati ili poslusati

    sjecam se da je moj mama znala šal svezat oko prsa bratu, pa ga tako setat po kuci, eto prije cca 20 god...
    bas me briga sta bi netko mislio od prolaznika. Ne znaci odmah da dijete poistovjecujem sa psom.... ako cemo realno ima vise slobode na tome, nego za rukicu.

    Pa ima i faza kad dijete hoda skroh ok , ali nemre jos samo stati kad se zalaufa, sve i da zeli...

    ovo sa slingom je isto ok.

    a palo mi je na pamet da muza svezem plahtom tako da ne bi kud "odlunjao"

  9. #59
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    a palo mi je na pamet da muza svezem plahtom tako da ne bi kud "odlunjao"

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    34

    Početno

    Jednom sam vidjela baku od kojih 70-tak god s unukom od 2 god i imala je lajnu. i tad mi je to bila super stvar, jer kako bi ta žena potrčala za njim da joj se istrgne iz ruke? Mislim da su u nekim situacijama lajne dobro rješenje

  11. #61
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    oprosti, ali ja ne bih dvogodišnjaka pustila van s bakom koja ne može potrčati za njim.

  12. #62
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja bih, ali s lajnom ovo mi je ono bašbaš idealan primjer kad je lajna super korisna!

  13. #63
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ja bih, ali s lajnom ovo mi je ono bašbaš idealan primjer kad je lajna super korisna!
    x

  14. #64
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vi to ozbiljno? :?

    pustili bi dijete van s nekim tko se ne može brinuti za njega, ali bi ga osigurali lajnom? :?

  15. #65
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    sto da ti se dogodi ( nedo' Bog) da strgas nogu i cuvas dijete. oporavila si se, al nemres bas trcat...ides s djetetom van ispred kuce/zgrade.

    i sta fali.

    ne znaci da ta baka mora imati 103 god...i da se nemre brinuti za dijete....



    ili mozda nosi visoke stikle, pa nemre trcati za njim .....

    whatever.....

  16. #66
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    vi to ozbiljno? :?

    pustili bi dijete van s nekim tko se ne može brinuti za njega, ali bi ga osigurali lajnom? :?
    najozbiljnije.

    A proglasiti baku nesposobnom za brigu o djetetu zato što ne može trčati ili se sagibati - to mi je čak uvredljivo

  17. #67
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa ako ne može potrčati za dvogodišnjakom onda je svakako nesposobna voditi ga u park, bez ikakvih zlobnih implikacija.

    no, izlazimo iz okvira topica.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •