Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: lajna za djecu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    51

    Početno lajna za djecu

    Ne znam kako se to zove ali me strašno zanima što mislite o "lajni" za djecu?

    Naime, ovaj vikend sam vidjela u jednom zgb šoping centru kako roditelji drže svoje dijete na toj uzici, onak svezano oko struka, baš kako se i peseki šetaju.

    Meni osobno je to strašno, pa ima i drugih načina kako obuzdati dijete da ne ode od tebe i da ne dira sve. Oni su bila živa atrakcija s tim, svi su ih u čudu gledali i smijali se.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    koma.

    a sto kad dijete krene i zeli uhvatiti nesto sto ne smije? trznu uzicom i povuku ga natrag?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    291

    Početno

    Meni je to bljak!Ali nedavno smo sa R.bili u Jokera bilo je trke za njim na sve strane tako da me ni ta uzica ne bi puno spasila!

  4. #4
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni je to uvijek bilo grozno onako na pogled ali nikad nisam o tome bas razmisljala. ali jucer sam citala u casopisu za bebe za i protiv toga i pisala je jedna mama blizanaca i rekla kako da nije bilo toga ne zna kako bi setala sa njih dvoje koji ne kuze da rub rive znaci pad u more i da dok krene ulovit jednog drugi je vec na rubu. i ucinilo mi se logicno :/ iako mislim da ja osobno bas i ne bih koristila. u svakom slucaju ne po shopping centru. po rivi eventualno :/ za blizance

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam imala za zakopcat klincu oko ruke i po aerodromu me spasilo

    mislim da je jadnije dijete koje bi hodalo forsirat da smrdi u kolicima ili nosit ko da nemre hodati

    ovako imas vise kontrole a dijete ima vise slobode

  6. #6
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa

    ovako imas vise kontrole a dijete ima vise slobode
    e bas je ovo toj zeni bio argument. doslovno je tu recenicu upotrijebila. ja nikad nisam vidjela te za oko ruke.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    51

    Početno

    Dok je Zara tek prohodala morala me za ruku držati, tako je i sad inače ne idemo u šetnju. A ako ne to onda kolica ili sl. Tako bi i sa blizancima (oooo s njima pogotovo za ruku), trojke......hm tu bi trebala još jednu ruku.

  8. #8
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    i ja sam svoga drzala za ruku i uglavnom sam birala setnje gdje nema nekih opasnosti rubova provalija i sl tako da ipka moze i slobodno trckarati. ali nije uvijek jednostavno. a npr blizanci ia kad te drz za ruku mislim uvijek ima situacija kad moras bar jednog trenutno ispustit.
    ne znam. nacelno mi se to ne svidja i nije mi nikada palo na pamet da koristim ali ne mogu kategoricki tvrditi da nikada nikada ne bih upotrijebila. sve ovisi u kakvim okolnostima covjek nadje.

  9. #9
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    nemam loše mišljenje o tome, iako nisam koristila (nisam imale takve potrebe. Ali recimo da sam natprosječno visoka i živim uz prometnu ulicu, vračajući se s placa s vrečicama u rukama i malim djetetom koje silno želi hodati, bilo bi mi ok.

    Treba samo odbaciti predrasude i lakše se diše

  10. #10
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Treba samo odbaciti predrasude i lakše se diše
    Sun, ti si moj idol!! Nevezano uz temu, nemam neko mišljenje o lajni za djecu jer i sa svojim psima lajnu rijetko koristim...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj TIZA2 prvotno napisa
    Dok je Zara tek prohodala morala me za ruku držati, tako je i sad inače ne idemo u šetnju. A ako ne to onda kolica ili sl. Tako bi i sa blizancima (oooo s njima pogotovo za ruku), trojke......hm tu bi trebala još jednu ruku.
    a sto radis kad moras nekud i moras povesti dijete sa sobom i djetetu se bas ne drzi ruka ili imas toliko stvari da nemas cime jos drzati dijete? zabetoniras u kolica premda je dijete motoricki apsolutno sposobno za samostalno hodanje?

  12. #12
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ja san to koristila i nije mi služilo da ga vodam kao psa nego dok nije stabilno prohodao da ne padne
    pošto bi me kičma zabolila nakon 5min šetnje držeći ga za ruku a i
    njemu bi ruku istegla ovo je bilo super riješenje i za mene i za njega
    ali čitajući komentare jasniji su mi pogledi

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    51

    Početno

    Stray_cat

    meni je hodanje za ruku isto kao što se mora voziti u sjedalici, znači nema toga da joj se ne da dat ruka (Z je uvijek davala rukicu) a u šoping ne idem sama ili bez kolica tako da kad smo same ne nosim puno stvari.

  14. #14
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    iskreno, kad sam prvi put vidjela te lajne prije par godina u centru Zg, šokiralo me jer mi se čini da su lajne podobnije za pse nego za djecu (iako je i psa bolje šeteti bez povodca ako ga dresiraš da hoda uz tebe) :shock:

    ovo za ruku što spominjete mi se čini ipak nekako prihvatljivije... i ja sam bila živo dijete pa mojoj mami nije padalo na pamet da me "veže"...

  15. #15
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    ja san to koristila i nije mi služilo da ga vodam kao psa nego dok nije stabilno prohodao da ne padne
    pošto bi me kičma zabolila nakon 5min šetnje držeći ga za ruku a i
    njemu bi ruku istegla ovo je bilo super riješenje i za mene i za njega
    ali čitajući komentare jasniji su mi pogledi
    ja nisam to nikad koristila, ali otprilike ovako zamišljam svrhu te "lajne"

  16. #16
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Thlaspi prvotno napisa
    i ja sam bila živo dijete pa mojoj mami nije padalo na pamet da me "veže"...
    ali ja to uopće nisam koristila jer je bio živ nego jer je i meni i njemu bilo
    lakše i udobnije
    pa neznam kako vi to zamišljate ja san te "remene uči hodati"(tako se zovu a ne lajna ) držala labavo pa nisan ga potezala s time okolo
    nego sam pratila njega gdje ide a zateglo bi se npr kad bi nosom poletio skoro do poda ili u more
    i nije to uzica vezana oko vrata nego oko prsa i struka tako da i kad se
    zategne nema šanse da zaboli

  17. #17
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni je to ružno i radije ću se sagnuti. moj je sa 7 mjeseci htio hodati po parkiću pa sam puzala za njim

    nije pudlica, a ni ja nisam nemoćna

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    vidjela sam jučer u chiccu "lajnu" i isto takvu ali manju ima moja maltezerica tak da djetetu nema šanse da bih stavila nešto takvo.uvijek nas drži za rukice i jednostavno ne pušta.nekad nam se ruke toliko zagriju i oznoje da moram promijeniti strane

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Sada sve koje koriste lajne ispadoše nemajke. Ne mogu da shvatim kako neko može biti protiv nečega, a nije ni probao, nego zbog vizualnog izgleda. Meni su lajne super, super su jer djetetu ne teglim ruke, a saginjala sam se isto kao i kada ga vodim za ruku, jer ako se sagne pa neću ga pobogu ostaviti da visi na lajnama nego se sagnem i ja za njim. Znači fizičke aktivnosti ima, ali je puno lakše nego kada ga držim za jednu ili obje ruke.

    A ja mislila da se samo u mom kvartu isčuđavaju "lajnama za cuke" :/

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj bera prvotno napisa
    Sada sve koje koriste lajne ispadoše nemajke.
    zašto nemajke? većina komentira da im je to ružno, a ako tebi nije , šta sad

    ukusi se razlikuju

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja mama je mene i brata dok smo jos nestabilno hodali vodila po kuci na improviziranoj lajni: rucnik ili plahta ispod pazuha, drzala za krajeve. Kaze da joj je tako bilo lakse. Mozda je cak i bolje da je dijete u toj lajni, nego da ga se nateze za ruke. Ja nisam koristila lajnu, ali H nisam htjela drzati ruke u zraku. Ja sam se sva pogrbila dok bi je drzala za ruke i mogu reci da taj polozaj stvarno nije ugodan. Ako nekome ta lajna pomogne, samo naprijed. Zasto se tome iscudjavati - pa neki se iscudjavaju i naramama i slingovima i taj nacin nosenja usporedjuju po npr. nacionalnoj osnovi.

    Zato:
    Treba samo odbaciti predrasude i lakše se diše

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam kažem da za nas tak nešto nije a isto tako ne osuđujem one kojima je to ok

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    i (poznata) fizioterapeutkinja Snježana Vojvodić Schuster preporučila te remenčiće

    ali to se koristi samo u fazi prohodavanja, kada roditelji/ bake/ dede ionako često pridržavaju dijete npr. za naramenice od hlača dok malac jurca po parkiću, a roditeljska/ bakina leđa boleee u tom pogrbljenom položaju.

    I zar nije i za dijete ovo bolje rješenje nego pridržavati ga s jednom (ili obje!) podignute ručice pa tako dijete i teže održava ravnotežu dok UČI hodati?

    Mi imali, ali ne koristili jer nismo rano prohodali

  24. #24
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    da Foška mi smo to koristili dok nije prohodao
    poslje naravno ne i meni osobno je puno ljepše i ugodnije i za mene
    a pogotovo za dijete nego natezanje za ručice

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Ja sam se s tim prvi puta susrela u Londonu 1997.
    To nije lajna za obuzdavanje već kako je arwen napisala remenčići za učenje hodanja.
    Tako su se čudili maramama, slingovima i još uvijek se čude....možda nekim novim rodama za koju godinu to bude skroz normalno pa će čak i uzorke birati

    Treba samo odbaciti predrasude i lakše se diše
    Ovo apsolutno potpisujem!

  26. #26
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zar ne bi dijete trebalo prohodati samo, bez učenja?

  27. #27
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ovo moje troje koji hodaju, prohodali su sami i nismo ih nikad "ucili" hodati i ja nemam pojma sto je to - bole_me_ledja_od_djecjeg_prohodavanja_sindrom :/

    al mogu usporediti svojeg starijeg sina i njegovog najboljeg prijatelja koji je stariji 23 dana, i njihovu totalnu razlicitost u pocecima hodanja. noa je oduvijek pazljiv, ne zaletava se bezglavo, na vrhu stepenista uvijek stane, nije nikada odletio preko ruba (ni stepenica, ni terase, ni iceg slicnog - ni rive ), dok je njegov prijatelj a. - totalno bio drugaciji. i jednom smo svi zajedno bili na izletu, i dok smo setali groznjanom i onim kastelom oko groznjana, mama ga je svezala ovom famoznom lajnom, i iskreno - da nije, ja ne znam bi li prezivio taj izlet :shock: taj se toliko zaletavao i prelijetao - da je milina... bilo je ili ga privezat ili drzat na ramenima (sto jesu pokusali, al je taj toliko zarko zelio hodat da ga ni gore nisu mogli zadrzat...)


    eto. meni do sad, s ovo troje djece - nije trebala, hoce li mi zatrebati - vrijeme ce pokazati...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    mislim da je to za djecu (i roditelje) koja rano stanu na noge i krenu jurcati, a još su jako nestabilna.

    bilo je već govora o remenčićima hodanje- treba li poticati

    remenčići samo pridržavaju dijete da ne zvekne na pod koliko je dugo i široko, dok dijete i dalje samostalno uči/ vježba/ uvježbava... hodati, bez tuđe pomoći

  29. #29
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    mislim da je to za djecu (i roditelje) koja rano stanu na noge i krenu jurcati, a još su jako nestabilna.

    bilo je već govora o remenčićima hodanje- treba li poticati

    remenčići samo pridržavaju dijete da ne zvekne na pod koliko je dugo i široko, dok dijete i dalje samostalno uči/ vježba/ uvježbava... hodati, bez tuđe pomoći
    Ja smatram i da je ta faza nestabilnosti jos uvijek "ucenje hodanja".

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    zar ne bi dijete trebalo prohodati samo, bez učenja?
    u teoriji da, u praksi se ipak dogadjaju situacije kad dijete treba pomoc pri ucenju hodanja (npr. nakon dugotrajnog gipsa kod luksacije kukova i slicno)

    moja kcer je prohodala u vodi (i da nismo krenuli na bebe ribe pitanje je koliko dugo se to jos ne bi dogodilo jer se nije htjela pustiti ni za zivu glavu)

    ali do tog trenutka smo se koristili remencicima koji su spasavali i nju i mene: imas dijete koje zadovoljava sve fizicke kriterije za prohodavanje, ali isto tako imas ogranicenje da niposto i nikako ne smije pasti npr. na lijevi kuk, ili s nezgodno iskrenutom lijevom nogom - e tu su remencici izvrsno odradili svoje... nacukavanja za ruke me je bilo jako, jako strah

  31. #31
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma i moj malac nije htio hodati drugačije nego držeći se za moj prst (ziheraš), ali to je bilo pridržavanje a ne vođenje.

    tako su valjda i ti remenčići ok u nekim situacijama i za neke mame i djecu, dok se pazi da ne služe učenju hodanja djeteta koje nije samo sposobno hodati.

    anledo, kod vas je drugačiji slučaj.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    imas praf, ispalo je trapavo sto sam bas tebe citirala
    sam sam htjela skrenuti paznju na klince kojima JEST potrebna pomoc u prohodavanju, eto za njih mi se cini da su ti remencici super

    nemam pojma sto bih mislila o njima da mi je dijete bilo 100% zdravo

  33. #33
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    glavno da ste vi riješili svoj problem i da ste hodači!

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja i dalje mislim da dok dijee nije sigurno na nogama, samo, ne treba imati nicije ruke u rukama.
    jedno je ziheraski prst.
    drugo je prst oslonac.
    ili ruke ala marionete.

    ne bi nikad leu stavila na lajnu (boze koja recenica ) ali moram priznati da nisam nikad uzivo ni vidjela kako to izgleda. mislim da se djeca ne trebaju sputavati.

  35. #35
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mislim da se djeca ne trebaju sputavati.
    nego ih pustit da npr šetaju autoputom

  36. #36
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ne bi nikad leu stavila na lajnu (boze koja recenica ) ali moram priznati da nisam nikad uzivo ni vidjela kako to izgleda. mislim da se djeca ne trebaju sputavati.

    A ja sam jos u trudnoci mastala kako vodim obje svoje cure u setnju i svaka na svojoj lajni.
    Enea je prohodala sama bez nase pomoci pa su tako i remencici kod nas bili nepotrebni a imali smo ih doma.
    pesonja jos uvijek ide u setnju na lajni doduse samo do parka a tamo je slobodna jer se po meni ni psi ne trebaju sputavati.

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mislim da se djeca ne trebaju sputavati.
    nego ih pustit da npr šetaju autoputom

    poetoji mamin zagrljaj. i marama. i sling. i kolica.
    a u ostalom, sta malo dijete radi na autoputu?

    Citiraj Buffy prvotno napisa

    A ja sam jos u trudnoci mastala kako vodim obje svoje cure u setnju i svaka na svojoj lajni.
    Enea je prohodala sama bez nase pomoci pa su tako i remencici kod nas bili nepotrebni a imali smo ih doma.
    pesonja jos uvijek ide u setnju na lajni doduse samo do parka a tamo je slobodna jer se po meni ni psi ne trebaju sputavati.
    sva sreca kaj i (kak se zove vasa pticica?) ne ide na lajni jer ne znam kak bi s tri lajne i dvije ruke

    btw. danas sam mislila na tebe i kako cu ti posat sms navecer da vidim di ste, sta ste...nemas pojma koji osmijeh je izvukao tvoj nik kad sam ga ugledala.

  38. #38
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Ptice su dvije i zovu se Pika i Kika!
    Dakle dvije ruke 4 lajne :?
    To se valljda nekako isto rjesava (kako vidjeh na filmovima kod onih sto setaju puno pasa odjednom).
    Ali lako za mene ja sam to sama trazila, mogu zamisliti jadnu nasu tetu cuvalicu kako kao hobotnica po praku seta moj zvjerinjak

  39. #39
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    nismo ga nikad koristili, ja sam Niku držala za kapuljaču kada je prohodavala, ali po meni ta lajna nije ružna, jer naštetit djetetu ne može, puno mi je gore vidjeti dijete u hodalici!

  40. #40
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Baš sam neki dan upitala fizioterapeutkinju što fizijatri misle o tome i rekla je da je ne odobravaju jer se opet upliće u djetetovu ravnotežu, tj. razvoj iste. Valjda ovisi kako je tko koristi.

  41. #41
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja cu si kad mala prohoda i pocne trcat glavom bez obzira, nabaviti si bas to. I to cu cini mi se bas otici u trgovinu za zivotinje jer tamo manje kosta, s tim da cu sama dodati cicak na uzicu. Bolje da mala ima svoju slobodu, a ja istovremeno i svoj mir, nego da ju pola vremena vucem za rucicu. Pa ona je i onako kao mali psic na ovom stupnju, em se krece na sve cetiri, em dodje prosit jesti, em se brinem za njezinu kakicu, em ju setam, em se mazimo, em me ponekad ugrize da vidim sve zvijezde. I meni usporedba s psicima uopce nije pogrdna jer ja psice jako jako jako volim. (I da, NE mislim da je moje malo zlato stvarno psic. Kao sto ne mislim da sam ja klokan zato sto ju volim nositi u marami/mei taiju).

  42. #42
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    meni je to grozno. kao što ni psi na taj način nemaju slobodu (samo za njih i bolje da nemaju ako su među nepoznatim ljudima), nemaju ni djeca. grozno grozno, aj da te svežem pa da te mogu bolje kontrolirati

  43. #43
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Ja bi ih koristila, samo da ih imam. A ne mogu ni u kupovinu istih jer će mi se klinci razdvojiti i pipati sve u dućanu bježeći od mame.
    Moji klinci su prohodali bez asistencije prsta. Nisu prohodali u isto vrijeme, ali da jesu, uvijek sam se pitala kako bi im asistirala da se drže za moje prste kad krenu svaki na svoju stranu.
    I uvijek je jedan u štrajku da neće dati ruku u šetnji i često se otimaju. A u pravilu se razdvajaju jedan desno, drugi lijevo.
    Mislim da je onaj koji je smislio te remenčiće bio prilično mudar i praktičan.
    Ja bi ih pustila i da smrde u kolicima (kako kaže stray_cat ), ali ih više, na moju žalost ne žele.
    Sad nek mi netko samo predloži maramu.
    I da imam jedno dijete i probleme s kralježnicom odabrala bi remenčiće.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Ja cu si kad mala prohoda i pocne trcat glavom bez obzira, nabaviti si bas to. I to cu cini mi se bas otici u trgovinu za zivotinje jer tamo manje kosta, s tim da cu sama dodati cicak na uzicu. Bolje da mala ima svoju slobodu, a ja istovremeno i svoj mir, nego da ju pola vremena vucem za rucicu. Pa ona je i onako kao mali psic na ovom stupnju, em se krece na sve cetiri, em dodje prosit jesti, em se brinem za njezinu kakicu, em ju setam, em se mazimo, em me ponekad ugrize da vidim sve zvijezde.
    ma ja bih na tvom mjestu onda odmah uzela i brnjicu, mislim kad si vec u tom ducanu...
    (ne zamjeri, samo se salim)
    kaze MM, inace big time control freak, da je ta lajna bas super ideja... al' njemu bi bile super i male kacige za djecicu koja tek prohodavaju.
    meni su ti remencici za prohodavanje jos nekako ...hm hm, skoro pa ok, kad se dijete vec samo dize na noge i zeli stalno nekamo juriti a jos nije dovoljno stabilno na nogicama, pa mu treba mala pomoc,
    ali ja sebe nikako ne vidim s djetetom na lajni ma koliko ono bilo zivahno, ili bilo njih dvoje ili troje. nekako mislim da je svako dijete koje vec trci toliko brzo da ga se ne moze stici ipak sposobno razumjeti dovoljno i suradjivati s roditeljem na nacin da se ukljucuje u sve sto se dogadja, pa bila to kupovina na placu, setnja i rezgledanje izloga, prelazak prometnice ili bilo sto drugo.

  45. #45
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj mamamišić prvotno napisa
    meni je to grozno. kao što ni psi na taj način nemaju slobodu (samo za njih i bolje da nemaju ako su među nepoznatim ljudima), nemaju ni djeca. grozno grozno, aj da te svežem pa da te mogu bolje kontrolirati
    Ne kužim. A kak to imaju slobodu u kolicima, na rukama, u marami, di im je sloboda dok ih držimo za ruku?
    I ne želim da mi maleno dijete ima slobodu dok prelazimo cestu, pa ga držim za ruku ili nosim makar se razderao od protesta.
    Ovako barem dijete dok ne trči pod auto ima slobodan krug kretanja za istraživanje i nitko mu ne sputava ruke.
    Korištenje remenčića za ovak opasne situacije (a u gradu ih ima) mislim da je sasvim ok.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    47

    Početno

    Ja nikad nisam vidjela tu lajnu za djecu, ali sam cula da se to koristi kad djete tek prohoda da na padne, tj. da ga ne moras drzat onako sagnut za obje rukice, nago ga ta lajna drzi da ne padne. I to mi je ok, lakse je za roditelja. Al bi mi vjerojatno bilo koma da vidim da djeca ko peseki hodaju tako sa lajnok okolo da ne pobjegnu Mada kad moja prohoda cu vjerojatno promijenit misljenje

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dijete koje je prohodalo nije potrebno držati sagnut za obje ručice.

    dijete kojemu to treba još nije spremno hodati, pa se u tu svrhu ne smiju koristiti ni ruke, ni remenčići, ni nešto treće.

  48. #48
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    ma ja bih na tvom mjestu onda odmah uzela i brnjicu, mislim kad si vec u tom ducanu...
    Dobro, nemamo strasno veliki problem s grizenjem vise (samo ponekad). (Doduse da ima bar nesto protiv vristanja )

    ALI, znate one jastuke za pse? Ja si vec duze vrijeme mjerkam jednoga. To je taman takve lijepe velicine za odspavati po danu, mekano je i stoji na podu pa se ne moram brinuti da li ce mala pasti, a ljepse mi je kad je s menom u istoj prostoriji nego da ju nosim u sobu na kat i nadzirem s baby monitorom. Da ih bar rade u malo vecoj velicini pa da i ja stanem u jednoga... Tako cesto sam pospana, a odmorila bi se samo par minutica...

    Btw, upravo sam jucer vidjela jednog tatu i malu curicu u trg. centru s tom lajnom i jako mi se svidjela. Na njoj izgleda kao da nosi mali djecji plisani ruksak u obliku medeka, s jedinim dodatkom jednom uzicom (koja se valjda sprema u ruksak kad ju ne treba). Tatica ju je vjerno pratio cijelo vrijeme i uzica nikad nije bila napeta. Bas cu pogledati ima li slika na webu.

  49. #49
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Evo nasla sam link na to sta sam vidjela jucer. Mislim da odustajem od ducana za zivotinje

  50. #50
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    i kaj?
    ako krene bježati trzneš je da se nauči ići uz nogu?
    :izbljuv:

    apsolutno nepotrebno, i roditelju i djetetu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •