Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: bakterije

  1. #1
    dija0

    Početno bakterije

    curke denas sam bila na pregledu i imam neku bakteriju steptokok jel to opasno i od čega se to dobije

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pretpostavljam da imaš beta hemolitički streptokok u urinu i/ili cervikalnom vrisu. Evo ti neki topici o tome:

    streptkok u 34. tjednu

    Beta hemolitički streptokok tipa B - POMOĆ!!!!!

    streptokok u 30.-om tjednu

  3. #3
    dija0

    Početno bakterije

    OD ČEGA SE DOBIJE STREPTOKOK B NEPIŠE NIGDJE

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako si trudna onda će ti na početku poroda dati injekciju antibiotika, i ponovno injekciju svaka 4 sata dok traje porod. (Bez obzira da li bakterije nema na ponovljenom brisu / urinokulturi). To je mjera opreza da ne bi prešlo na bebu, bebi se po rođenju kontrolira bris uha i svaki dan se kontrolira vrijednost CRP iz krvi.
    Znači nije pre opasno, ali mora biti pod kontrolom, barem su meni tako rekli. Ako beba kojim slućajem ipak pokupi bakteriju, dobiva 10 dana antibiotik. Sretno!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno Re: bakterije

    Citiraj dija0 prvotno napisa
    OD ČEGA SE DOBIJE STREPTOKOK B NEPIŠE NIGDJE

    Kako su meni objsnili doktori, ima ga svugdje oko nas, i izvan trudnoće nije problematična bakterija. E sad, zašto se nekome primi, a nekome ne, ne znam. U svakom slučaju, ne možeš ga izbjeći nekakvim preventivnim mjerama kao neke druge bakterije (npr. ešerihiju).

  6. #6
    dija0

    Početno

    a poslije poroda jeli još idalje prisutna ta glupa bakterija ili se povuče

  7. #7
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    To i mene zanima, naime u prvoj trudnoći sam ga imala u urinu. Pila sam antibiotike, nije se povukao, na porodu sam dobila antibiotik. Sad sam u 16-tom tj. kontrolirala urin i nije ga bilo. Gin kaže da ćemo ponovo kontrolirati u 28. tj. Može li on nestati nakon poroda?

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da bakterija ne može nestati poslije poroda, ako nije uništena antibioticima (ili nečim drugim). Kod mene je nestala u trudnoći nakon jedne ture mislim da Amoxila, nije je bilo na niti jednom kontrolnom brisu, ni urinokulturi, pa sam ipak dobila antibiotik na porodu.

  9. #9
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam ga imala taman na početku trudnoće - saznala sam da sam trudna uslijed terapije.
    Uglavnom izliječili smo ga Ceporexom (čini mi se da je bio taj lijek).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me dali ste imale krvarenje nakon uzimanja brisa,ja sam ga danas radila ali jako me pece prilikom mokrenja..znaci bas jako -.-
    Toliko da evo vec par sati sisam bila na wcu a svaki pokusaj pustim samo kapljicu...

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, imala sam krvarenja kod brisa, ali čini mi se zbog pregleda grlića prstom, što se ponavljalo kod svakog takvog pregleda.

    Mislim da imaš infekciju urinarnog sustava, neovisno od ovog pregleda, ali trebaš za to doktoru.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Trudna sam 17 tjedana. Zadnju kontrolu sam imala 20.2., nakon cega sam radila urinokulturu. Sestra me nazvala i rekla da imam eserihiju koli i dobila sam klavocin. Nakon sto sam popila taj lijek, par dana kasnije pocelo me sjeci i probadati u mjehuru. Nazvala sam doktora i objasnila ( nije me htio primiti zbog situacije sa korona virusom), dobila sam jos jednu terapiju CEFIXIM CLN. Zanima me misljenje jos nekoga jer nisam radila niti urinokulturu niti me moj doktor pregledao..na uputama lijeka pise da se ne preporuca u trudnoci..bojim se i u nedoumici sam jel da pijem uopce takve antibiotike. Molim vas pomoc...savjet, bilo sto... Hvala.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    --- > streptococcus agalactiae B

    Da li je koja bila pozitivna na bakteriju streptococcus agalactiae B skupine u brisu noznice???
    Da li vam je sama nestala do poroda?
    Da li ste trošile antibiotik i kada?
    Kako je prošao porod i kako utječe na bebu?
    Kome se zarazila i kakve su bile posljedice?
    Da li beba dobiva antibiotik bez obzira dal se zarazi ili ne ?
    Kako odbiti preventivni antibiotik?

    Da li je koja imala krvave iscjedke iz rodnice zbog ove bakterije?
    Hvala na odgovorima.

  14. #14
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    --- > streptococcus agalactiae B

    Da li je koja bila pozitivna na bakteriju streptococcus agalactiae B skupine u brisu noznice???
    Da li vam je sama nestala do poroda?
    Da li ste trošile antibiotik i kada?
    Kako je prošao porod i kako utječe na bebu?
    Kome se zarazila i kakve su bile posljedice?
    Da li beba dobiva antibiotik bez obzira dal se zarazi ili ne ?
    Kako odbiti preventivni antibiotik?

    Da li je koja imala krvave iscjedke iz rodnice zbog ove bakterije?
    Hvala na odgovorima.
    Jesam, ja.
    Nije nestala niti sama od sebe, a niti od kure antibiotika kojeg sam pila oko 35 tt. Ginekolog mi je odmah rekao da najvjerojatnije neće otići, a ako i ode, da će se vratiti, i da ću na porodu svakako dobiti profilaksu.
    U porodu sam antibiotik dobila prekasno (neonatologinja je rekla da je prošlo premalo vremena od antibiotika do izgona), dijete je imalo povišene upalne parametre i dobilo je kuru antibiotika. Sve je prošlo bez ikakvih posljedica.
    Nisam imala krvavi iscjedak tijekom trudnoće.
    Ja ti nikako ne bih preporučila da odbiješ preventivni antibiotik s obzirom na moguće posljedice..
    Posljednje uređivanje od Argente : 24.08.2021. at 19:40

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Koje su posljedice?

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Beba može dobiti sepsu npr. Nije često, ali se događa.
    Evo, pročitaj ovaj tekst: https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...oci.html#37126

  17. #17
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jesam, u prvoj trudnoći. Moj ginekolog to niti ne liječi jer kaže da nema smisla jer se poslije do poroda opet može pojaviti. Rekao mi da u rodilište dođem na vrijeme
    Tamo sam dobila antibiotik za vrijeme trudova i sve je bilo ok

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •