Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Kako prepoznati prave trudove......

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno Kako prepoznati prave trudove......

    Bok svima,

    ja sam u 38.tjednu, cijelu trudnocu se gnjavim sa kontrakcijama, bila u bolnici zbog prijeteceg prijevremenog poroda, onda na terapiji partusom, koji sam prestala uzimati prosli tjedan... I naravno, kontrakcije se odmah vratile..

    E sada, ja ih osjetim svaki dan, znaju biti dosta nezgodne i bolne, nekada me boli samo donji dio trbuha, a nekada i kriza.... Uz to obavezno ide neugodno stezanje trbuha, koji postane tvrd kao kamen... Bojim se da jednostavno necu znati prepoznati prave trudove... I brine me da li ove kontrakcije mogu stetiti bebi - nekada osjetim jace pokrete bebe u toku ili poslije kontrakcije i ne znam da li je to normalno.... :/ :/

    Kada se u ovakvoj situaciji javiti doktoru????????

    Evo, bas sada ponovo osjetim menstrualne bolove..... Citala sam na rodi tekstove o simptomima poroda, ali mi bas nije pomoglo, mislim ne mogu se pronaci u potpunosti niti u pravim, niti u laznim trudovima...

  2. #2
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Sve je gotovo tako i meni bilo u prvoj trudnoći, i pripremali me od 32tj na prijevremeni. Na kraju rodila spontano u 41tj, i da , iako sam se jako bojala hoću li prepoznat trudove, kad su krenuli znala sam da je to to. Bili su jaci, pravilniji od dotadasnjih kontrakcija, i jako su me bolila kriza.
    I sad mi je isto ali nekako opet vjerujem da cu znati kad krene zapravo..
    A kontrakcije nemozes bas i zaustavit, maternica se priprema..
    Opusti se , kad se zahukta, znat ces, a ako si imalo u nedoumici, odi na pregled da te smiri..


  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Kasiopeja, hvala puno.. Daj mi jos reci je li te beba aktivnija kada se javljaju kontrakcije, odnosno koliko je uopce aktivna? Moj bebac je prilicno aktivan, pokreti nisu kao prije, mislim nije lupkanje, vise je rastezanje, ali i dalje se javlja po cijeli dan, iako svi kazu da bi se sada ti pokreti trebali rijedje javljati, jer je beba dosta velika... Mislim, ja volim kada se on javlja, po meni bi mogao tako non-stop, ali se odmah zapitam da li mu mozda nesto ne smeta, ne stima, pa protestira?? A opet s druge strane, kada se umiri, ja sva u panici....

    bas osjetim kako sada vec lagano gubim zivce, valjda me ta konstantna briga totalno izmorila...

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    I ja sam se pitala hoću li prepoznati trudove. Zbog povremenih kontrakcija sam bila na mirovanju od 24 tjedna i jako često mi je trbuh znao biti tvrd kao kamen. Ali kad su krenuli pravi trudovi, točno sam znala da je to to. Rodila sam ranije 15 dana...

  5. #5
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    dzani-sa, tesko mi je sad reci za pokrete jer je moja beba jako mirna. Od prvog dana. ja je tek povremeno osjetim da se mice i to je vrlo njezno. ( A malena je povelika, i ja sam sitnije građe, no eto,nema pravila) I da mi je ovo prva trudnoća mislila bi da se javlja jako, al nakon sto me prvo dijete izbubalo od micanja, malena je sad skroz njezna. Ja uopće ne brojim udarce, niti bas nesto osobito pratim dal je tu. Ona se meni povremeno javi i to je ok. Probaj se opustit, skupljaj energiju za porod, nemoj slušat svaki šum, tijelo će ti sigurno navrijeme najavit nekakvo bitno događanje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Ok, hvala puno...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    I ja sam mislila da ih necu prepoznati...
    Vjeruj prepoznat ces sigurno

  8. #8
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    probajmjeriti vrijeme između kontrakcija

    ako su u pravilnim vremenskim razmacima par sati, onda je to - to

  9. #9
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    i ja sam to mislila, jer sam od 30 tj. lezala doma zbog uzasnih kontrakcija
    no trudovi su ti totalno drugaciji, skuzit ces sigurno
    svima sam u bolnici govorila, al me nitko nije fermao ni 5%, rodila sam 3 tj. ranije
    ne brini

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Samo da javim da se trudovi definitivno prepoznaju... Moj mali stigao je 02.11., porod je prosao ok, a trudovi se stvarno ne mogu fulati...

  11. #11
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    dzani_sa, čestitam :D

  12. #12
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    dzani čestitam!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    čestitam !! Pa to je sad već veliki dečko !!!

  14. #14
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto, to pitanje mene danas muči!

    Od 3 ujutro imam kao menstrualne grčeve, leđa ništa. Od početka pravilni na 8 minuta. U 6 malo prokrvarila i trudovi na 6-7 minuta malo bolniji. Sad je već skoro podne, trudovi i dalje na istom razmaku, traju od 20 do max 45 sekundi. Sukrvica curi ali jučer sam bila na pregledu nakon kojeg sam krvarila pa možda i to ima veze?
    Plan mi je što kasnije doći u bolnicu ali me brine ta sukrvica.. promijenila sam već par uložaka.. Zvala doktora koji kaže da je sukrvica normalna ali da dođem u bolnicu :/
    Ne želim provesti vikend ležeći u bolnici u čekanju. Jučer su me skoro zadržali zbog pucanja vodenjaka ali su ustanovili da je to visoko prsnuće pa su me ipak poslali doma. A već su me bili upisali.. dakle, do sada bi ležala tamo

    Dakle moje pitanje je da li je TO TO?

  15. #15
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Od cca 13 sati imam prave trudove koji traju oko 45 sekundi i kreću iz križa ali tek svakih 12 minuta. Sukrvica i dalje curi..
    Dokle to tako može trajati??

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam sta bi ti rekla za sukrvicu, da to nije cervikalni cep? ako osjecas da je sve u redu, sacekaj jos malo pa onda odi u bolnicu. ako te frka, odi odmah pa vidi sta ce ti tamo reci, mozda te puste da se jos malo seces okolo prije "finala". sretno

  17. #17
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    .... još uvijek nema pomaka. Bolni trudovi svakih 12 minuta, blagi trudići između njih.... Očaj me hvata. Do sad sam bila hrabra ali sad sam već zbunjena i izgubljena :? . 13 sati trudova koji se ne zgušnjavaju :?

  18. #18
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma nije to nista. pa nemre sve bit gotovo u par sati

    tijelo ti se priprema na ono sto mu slijedi, opusti se, osluhni ga i samo polako, sve ce doci na svoje. drz se

  19. #19
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja sam pomislila kako je majuska sad vec u bolnici pa se ne javlja, ako nisi daj reci jesi dobro? meni su trudovi trajali tri dana al nisan ih dozivljavala ka trudove za ic u bolnicu, lagana bol ko menstrualna, i lagane kontrakcije, pa san na kontroli plodne vode bila otvorena 7cm. al mislim da ne mos falit kad zapravo pocne.
    OT: mikka sad sam skuzila na drugom topicu da si trudna, cestitam!

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tnx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •