Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Petrova bolnica-što ponijeti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno Petrova bolnica-što ponijeti?

    Iz Pule sam, tri tjedna do termina, i od utorka ću biti primljena u Petrovu bolnicu, vjerojatno na duže vrijeme. Možete li mi napisati što je važno ponijeti (vjerojatno sve, od toaletnog, do uložaka)?
    Što je potrebno za bebu koja će najvjerojatnije biti na intenzivnoj?

    Kakvi su uvjeti u toj bolnici?

    Unaprijed hvala.

  2. #2
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ponesi sve za osobnu higijenu - gel za tuširanje,četkicu i pastu,češalj,wc papir,eventualno škarice s obzirom da ćeš biti duže tamo,kremu za lice,losion za tijelo,fen.
    naoružaj se knjigama i časopisima.
    kad rodiš trebat će ti ulošci,i spavaćice sa gumbima radi dojenja.na odjelu možeš biti i u svojoj trudničkoj robi.neke cure su nosile i svoje jastuke.
    za bebu ti ne treba ništa osim robice u kojoj će ići kući,i jastuk ili košara u kojoj ćete ju iznijeti iz rodilišta.
    u podrumu ima koisk,tako da puno stvari možeš nadokupiti,a ima i dućan preko puta samog rodilišta.
    ponesi i jastučiće za dojenje i punjač za dojenje.
    nadam se da nisam ništa izostavila.
    ništa se ne boj,sretno tebi i bebi![/quote]

  3. #3
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ajme,trebalo je pisati - punjač za mobitel!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno

    Mislava, hvala ti na iscrpnom odgovoru.

    Kod nas insistiraju na njihovim spavačicama za rodilje (prije pet godina imali su nekakve zaista odvratne, sada su, kako sam vidjela kod mog zadnjeg boravka u bolnici, od bijelog, podnošljivog materijala).

    Ta informacija o spavačicicama mi mnogo znači - da još stignem kupiti.

    Pretpostavljam da su potrebni i vlastiti ručnici, ne vjerujem da time obskrbljuju.

    Kako je s mlijekom? Ovdje kod nas (sram me reći) ni jednom za doručak u četiri dana nisam dobila mlijeko, uvijek samo čaj.

    Daju li extra količine čaja?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno

    Još sam se nešto sjetila.
    Budući kažeš da ne treba ništa za bebu, to sigurno znači da one nisu uz majke u sobama. Kod nas je potrebno donijeti i vlažne maramice, kremu i pelene.

    No, moja beba će i onako veći dio vremena biti pod posebnom skrbi.

  6. #6
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    za bebu u intenzivnoj br.1 ne treba ništa, a ako odmah ide u intenzivnu 2 onda ti trebaju vlažne maramice
    mislim da na intenzivnoj za izlazak iz bolnice preferiraju autosjedalicu, osim ako beba ima respiratornih problema pa nesmije u nju
    možda će ti trebati izdajalica - u dućanima i apotekama oko bolnice su oko 100 kn skuplje pa imaj to na umu
    za tebe wc papir (obavezno jer ga ne dobiješ i nema ga u wc-ima), ručnici naravno
    mlijeko daju, a ekstra čaj (koliko znam) jedino nakon carskog i ako platiš apartman

    što se uvjeta tiče, hm, mogli bi bti i bolji
    ovisi na kojem odjelu ćeš ti biti - ja sam bila na prvom katu i nije neka sreća ali se preživi - samo da bebica bude dobro i ostalo sve zaboraviš

    da... ako je beba na intenzivnoj onda ti je ne donose nego ju ideš dojiti pa si ponesi papuče ili neke druge udobne cipele samo za po bolnici jer su u toj prostoriji sterilni uvjeti i naravno kužni ogrtač

    nadam se da nisam niš zaboravila

    držim fige da sve prođe super i da što prije budete doma

  7. #7
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    kužni=kućni
    ajme...

  8. #8
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ručnike sam smetnula s uma - da,trebaš ponesti svoje.
    ne sjećam se koliko često smo dobivale mlijeko i čaj,uglavnom nisu nam dodotno nudili ni donosili.izuzetak je spremačica Marija(radi na odjelu babinjača,vrlo draga i brbljava žena,korpulentnija),rodiljama je sama nudila repete,a meni je samovoljno donijela plastičnu bocu od 1,5 l punu čaja.ako ju nešto zamoliš,sigurna sam da će ti rado pomoći.
    sokove i sl si možeš kupiti u dućanu.
    bebe se donose na hranjenje svaka 3 sata.kad beba ide kući,uz robicu treba pripremiti platnenu pelenu u slučaju da se pobljucka i jednu pampersicu(ili neku drugu pelenu).za vrijeme boravka u bolnici,ne trebaju ni pelene,ni krema ni maramice.
    možeš si ponijeti i kućni ogrtač,i obavezno papuče(ja sam nosila i japanke za tuširanje,da se noga ne posklizne).
    maloprije sam pročitala tvoju priču.držim fige da sve prođe u najboljem mogućem redu i velika tebi i curici

  9. #9
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    bilo bi dobro i da imašdomestos ili sl vlažne maramice,radi odlaska na wc.

  10. #10
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa
    bilo bi dobro i da imašdomestos ili sl vlažne maramice,radi odlaska na wc.
    o da, kako sam to zaboravila...

  11. #11
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    I svakako si uzmi jedne japanke ili natikače za tuširanje.

  12. #12
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Nisa, cure su ti sve dobro rekle. I ja sam sa sličnom dijagnozom trenutno u Petrovoj već desetak dana. Osim toaletnog pribora uzmi si ručnike, WC papire, japanke, spavačicu ili piđamu ( ja sam u piđami 36.tj.),neke cure su ti i u trenirkama, ogrtač... Ovo poslije za bebača ne znam sve ali stignu ti tvoji donjeti. U podrumu imaš i frizera pa to možeš i tamo obaviti.
    Čaj ti je za doručak 1-2 puta tjedno ostalo je mlijeko ili kakao.
    Sestre, doktori-sve 5.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno

    Cure, ovo mnogo znači. Tako imam osjećaj da ne idem u nepoznato, što inače unosi tjeskobu i strah. Hvala.

  14. #14
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    hej cure,

    mozete li mi objasniti sta su to jastucici za dojenje, za sto su potrebni i gdje ih mogu kupiti? :?

    i zasto domestos? milsite na bocu ili? :?

    sorry, mozda su mi pitanja malo glupa, ali i mene sve to ceka, istina, u sarajevu, ali misloim da je situacija ptrilike svugdje ista.

  15. #15
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Jastučiće za dojenje kupiš u apoteci ili većem dućanu.Stavljaju se u grudnjak,kao zaštita da ti mlijeko ne procuri na odjeću.

  16. #16
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Pod Domestos se misli na vlažne maramice za čišćenje, u Petrovoj (obzirom na broj rodilja u odnosu na broj wc-a) su must have.

  17. #17
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    a domestos su maramice za dezinfekciju sa kojima počistiš wc i sve ostalo što dodiruješ

  18. #18
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    hvala vam cure- super ste!!!

  19. #19
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    jastučići za dojenje su najpovoljniji u DM-u

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Potpisujem za domestos maramice za wc, ja sam potrosila i tonu vlaznih maramica i maramica za intimnu njegu. Za ruke prije jela sam koristila asepsolet maramice, a imala sam i ono tecno sredstvo za dezinfekciju ruku..

    Ibili, nisam znala da si u Petrovoj, sto se desilo? Ja sam isto lezala pet dana tamo, prijeteci prijevremeni, pustili su me prosli utorak, ali ja sam bila u predradjaoni cijelo vrijeme..

  21. #21
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Ibili, javi se na jesenskim, malo si nas zabrinula :/

  22. #22
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ima li netko vijesti o nisi?
    već je trebala roditi.

    nisa za tebe i bebicu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    8

    Početno

    EJ NEZNAM DALI SI SAZNALA NESTO O NISI ALI KAZE DA NJENA BEBICA NIJE DOBRO I DA SE BORI ZA ZIVOT.TO ME TAKO NEMOGU TI OPISATI NADAM SE DA CE SVE BITI OK I BEBICA I ONA.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •