Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: boli dok hodam

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno boli dok hodam

    Malo blesav naslov. ali stvarno je tako. Ja sam naime trudna 14 tjedana i već me nekoliko dana sve dole boli dok hodam. Al ono stvarno ful nisko, kao da će mi sad sve ispast od bolnog pritiska. U subotu sam zvala u Petrovu, dežurna me doktorica pitala jel imama kakve čudne iscjedke ili krvarenja, na što sam ja rekla da nemam, pa mi je ona savjetovala da stavim lupocet čepić i da mirujem, da se sve širi pa da me zato boli. Sljedeći tjedan su mi gotovi nalazi briseva, urinokultura mi je uredna, samo imam taj lagani žućkasti iscjedak, obično ujutro. Prije deset dana sam bila na pregledu i ne da mi se ići opet da me gleda i pregledava, nije ni to dobro. Al opet, strah me, jer mi je rekla da mi je posteljica malo nisko pa da pripazim s aktivnostima. Odlučila sam uglavnom čekati sljedeći tjedan da mi dođu nalazi briseva, pa ako imam neku bakterijetinu, znat ću da je od nje. Jel imala koja od vas cure takve "doživljaje"? Mislim, čitala jesam i vidim da puno žena ima osjećaj tog pritiska i bolova, al, moram pitat....DAl da čekam sljedeći tjedan il da odem prije kod ginekologice? A moja je ginekologica divna, ali jako mlada žena, koja mi ne zna odogovoriti na ništa što ju pitam, tako je nesigurna, tako da znam da mi niš pametno ne bi znala reći. Mogla bi me jedino naručiti da dodjem da me pregleda, a kažem, to mi se stvarno ne da, s obzirom da sam prije deset dana bila na pregledu. Ajme meni, oprostite mi što sam se ovako raspisala! I hvala svakoj ženi koja pročita ovako dugačku poruku!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Nemas konstantno bol i pritisak, jel tako? A taj povremeni je normalan.
    Raste materica, siri se karlica....Jos ako ti je materica malo zavaljena, pritisak je jaci. Normalno je i da osjetis ostar bol, kao da te neko nozem ubada odozdo.
    Uspori. Ne pretjeruj zaista s aktivnostima, ne nosi tesko.
    I strpi se dok budu gotovi nalazi.
    U fazi trudnoce u kojoj si ti sve je nelagodno i sve je normalno, osim krvarenja. Nije neuobicajeno imati ni gust i pojacan iscjedak. Ako nema ruzan miris - a i ako ima, moze biti rijeci o nekoj infekcijici koju ces izlijeciti. A bol nije od toga...Relax!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja sam u 17 tjednu, beba je isto jako nisko i inekolog me narucio za 3 tjedna na vaginalni eho. Imam konstantno jake menstrualne bolove (skroz nisko u stomaku) - barem ih ja tako dozivljavam. Uz to imam i 'probadanja' na raznim mjestima u stomaku ako naprezem stomacne misice ... kasljanje, kihanje, smijanje ...

    Jos uvijek idem 2x tjedno na fitnes i ne brinem previse. Dok nema krvarenja beba je na mjestu. Za 10-tak dana trebam na redovni pregled kod babice pa cu vidjeti sta ona kaze.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    mene je bolilo 14-15tjedan kad hodam ,kad ležim,sjedim...sad više ne.Znalo me je i presjeći tako jako da sam morala čučnuti---objašnjenje Dr.ligamenti se rastežu ,dijete si pravi mjesto.Neznam valjda je to to... ja sam sad u 20 tjednu i ja i beba smo ok nadam se da ce te ovo malo umiriti :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    [quote="ninet"]Nemas konstantno bol i pritisak, jel tako? A taj povremeni je normalan.
    Raste materica, siri se karlica....Jos ako ti je materica malo zavaljena, pritisak je jaci. Normalno je i da osjetis ostar bol, kao da te neko nozem ubada odozdo.
    Uspori. Ne pretjeruj zaista s aktivnostima, ne nosi tesko.
    I strpi se dok budu gotovi nalazi.
    U fazi trudnoce u kojoj si ti sve je nelagodno i sve je normalno, osim krvarenja. Nije neuobicajeno imati ni gust i pojacan iscjedak. Ako nema ruzan miris - a i ako ima, moze biti rijeci o nekoj infekcijici koju ces izlijeciti. A bol nije od toga...Relax!
    [/quotePa ta bol i pritisak zapravo jeste konstantna već nekoliko dana, u blažem ili jačem obliku. Ne toliko jakom da ne bih izdržala ali je prisutna stalno. I to samo dok hodam. Evo, dok sad sjedim, niš ne osjećam, ali čim se dignem imam blagi osjećaj ko da će sve ispast! Ali, neću paničarit, ne krvarim, pa pretpostavljam da nije ništa tako strašno, a ako i jeste neka infekcija, nekom bakterijom, moram čekati svakako nalaze briseva. Urinokultura je svježa, od prije tjedan dana. Nisam valjda u tjedan dana pokupila nešto?!Fakat se pazim i pijem enormne količine tekućine. Zato sam stalno na wc-u!!Uglavnom, hvala svima na podršci, lakše mi je kad svoju muku podijelim s nekim tko već ima iskustva i voljan je to iskustvo podijeliti!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    mene isto boli i probada ali se ne uzrujavam zbog toga...dok nema nikakvih vidljivih promjena sve je ok...brinem se ja a time uznemiravam i bebu...

  7. #7
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    mene počelo boliti neki dan (20tj), najviše se javlja dok hodam..idem dr danas jer sam paničar i želim čuti da je sve OK

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    icyoh, daj javi što ti je dr. rekao. Ja se trudim suzbiti sve negativne osjećaje i paniku, ali bih isto tako kao i ti voljela čuti mišljenje doktora! Uglavnom, javi se!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno Re: boli dok hodam

    Citiraj monci prvotno napisa
    A moja je ginekologica divna, ali jako mlada žena, koja mi ne zna odogovoriti na ništa što ju pitam, tako je nesigurna, tako da znam da mi niš pametno ne bi znala reći.
    Šta je divno u ovoj ženi :?

    Ja ti potpisujem ninet u potpunosti! Pričekaj nalaze i za to vrijeme malo uspori, više odmaraj...

    lejla, fitnes 2xtjedno? Uz takve bolove ja bi odustala...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno Re: boli dok hodam

    Bez obzira što je nesigurna i kad ju nešto pitam imam osjećaj kao da u sebi iščitava stranice neke knjige koju je učila na faksu, divna je osoba jer je pažljiva, želi pomoći i ništa ne prepušta slučaju. Rađe će raditi briseve svaka dva mjeseca nego da se misli je li infekcija prošla ili nije!Morala sam stati u njenu obranu iako to nije tema ovog posta!!!!!!!!!!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja sam ušla u deveti tjedan i kod dugog stajanja me boli...shvatila sam da je to mjehur...i zbilja je...rekla mi dr...i kod duljeg stajanja u mjestu mi se vrti...rekla dr da organi pritišću neku arteriju....nedavno mi se zavrtilo pa sam u merkatoru sjela kod onog što prodaje osiguranja...ja došla reko nije mi dobro...i kaže čovjek sjedi...šta će drugo sa mnom

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Takav pritisak, vrlo neugodan i gotovo bolan sam i ja imala oko 15-tog tjedna kada bih duže hodala, ili kada bih radila pokrete pri kojima sam koristila trbušne mišiće (recimo kod tuširanja kada bih digla nogu da ju operem, bolilo bi me, ili kod ribanja kade zbog nagnutog položaja tijela itd). Pročitala sam da puno trudnica ima s time iskustva, a da neke imaju takve pritiske tijekom cijele trudnoće.
    Ja sam imala više sreće i prošlo me je to kada sam prošla 22-gi tjedan trudnoće, i od onda nemam nikakvih poteškoća.
    Kada sam svojoj gin rekla za to, rekla mi je da slušam svoje tijelo i ne radim ono što mi pričinjava nelagodu, pritisak i bol.

  13. #13
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja sam jučer bila kod dr - uglavnom mene trbuh boli radi kontrakcija. Prije toga je provjeravala da li sam otvorena, u kakvom je stanju grlić maternice i gledala mi nalaze briseva. Propisano mi je mirovanje i Dalacin (imam one gljivice, zaboravila im ime)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    ja sam jučer bila kod dr - uglavnom mene trbuh boli radi kontrakcija. Prije toga je provjeravala da li sam otvorena, u kakvom je stanju grlić maternice i gledala mi nalaze briseva. Propisano mi je mirovanje i Dalacin (imam one gljivice, zaboravila im ime)
    Kažeš da ti je dr. provjeravala jesi li otvorena, ali nisi nam rekla jel jesi stvarno otvorena, ili je to mirovanje mjera predostrožnosti? U svakom slučaju, nadam se i držim fige da sve bude ok, i svakako miruj! Ja nisam otišla kod svoje dr., čekat ću ipak drugi tjedan da vidim nalaze briseva, pa onda idem, a ona bol se malo smanjila. Pritisak je još tu, a i bebu, kad ju osjetim, osjetim ju skroz nisko, pa je moguće da je to sve zato što nisko nosim...

  15. #15
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    piše da sam uloživa za vršak prsta i propisano mi je mirovanje. Dr mi nije napomenula da obavezno mirujem tako da sam opet na poslu. No kaže mi kolegica (koja je dr med) da svi gin preporučuju mirovanje čim se nešto tako desi jer nitko ne može predvidjeti kako će se stvar razvijati (npr moguće je da sve bude OK, moguće je da se otvorim i završim na tokolizi, a moguće je i da izgubim bebu).
    I idem na urinokulturu (da se isključi neka bakterija)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    138

    Početno

    kažete da su se ti bolovi javili tek tamo 14-15 tj i kasnije, mene već sada poprilično boli dok sjedim, jedva hodam, sporo ko puž, a tek sam u 8 tj., pa se nadam da je to ok iako mi se čini da je prerano za takve bolove, kaj vi mislite??

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ja osijećam jak pritisak. Jučer sam jedva skinula tenesice, svaki pokret me je bolio. Ulazim u 16 tjedan i cerviks mi je smekšan. U pon idem u bolnicu pa na preventivnu serklažu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj Helena111 prvotno napisa
    kažete da su se ti bolovi javili tek tamo 14-15 tj i kasnije, mene već sada poprilično boli dok sjedim, jedva hodam, sporo ko puž, a tek sam u 8 tj., pa se nadam da je to ok iako mi se čini da je prerano za takve bolove, kaj vi mislite??
    moji su bolovi ipak bili vezani uz bakteriju, Ureaplasmu, pa preporučam svim dragim budućim mamama da provjere i isključe sve takve moguće uzroke boli. Nije da treba odmah paničariti, iako mi nije bilo svejedno kad mi je dr. rekla da imam Ureu, i da moram piti antibiotik, opet mi je bilo lakše jer sam znala uzrok sve te svoje boli. Doduše, stvarno se može desiti da vas boli zbog širenja maternice i ligamenata, ali najbolje je sve najprije provjeriti, napraviti urinokulturu i briseve, pa si mirna. Puse svima!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Mene boli od prvog dana Sada već mogu malo više hodati, ali prije šetnje moram obavezno isprazniti mjehur jer inaće nemogu hodati jer me boli. Stajanje na mjestu ne dolazi u obzir.

    Ja sam zaključila da je sve zbog mjehura jer ga beba pritišće, a ja više pijem nego prije jer sam stalno žedna.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    94

    Početno

    Mene je isto bolilo od prvog dana. Usporedila bih to kao da su mi se dole upalili svi mišići i ligamenti. Naručito bolno mi je znalo biti ujutro dok još nisam razgibana uh,uh
    Onda negdje iza 20 tjedna ti bolovi su prestali.

    Sada zaboli jedino kada malac lupa li ga lupa po istom mjestu

  21. #21
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Da li se nekome događa probadanje skroooz nisko ali više kao u urinarnom traktu a ne u vagini. Ali, uvijek je povezano s tim da mali štucka ili lupa ručicama. Glavica mu je dole a dr. mi nije ništa spomenu da je nisko ili nešto sl. pa mi je čudno to što mi je tako bolno kad se miče glavicom (ili laktovima?). :/
    Probadajuća bol i osjećaj kao da ću se popiškiti se javljaju kad hodam (tu i tamo) i zapravo kao da mi izlazi bubrežni kamenac. Ima li neka od vas takva iskustva?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •