Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: visoki tlak

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno visoki tlak

    Cure bok...
    jel zna netko da li ima neki prirodni pripravak za snizenje visokog tlaka... naime meni stalno divlja tlak od niskog ka visokom.. a jucer mi je bio 160/90 i hoce me strpat u bolnicu opet.. a ja se nedam.. prosli puta sam tako imala na prijemu i onda mi je tjedan dana bio nizak ili normalan a mjerili su mi ga tri puta dnevno.. Sad osjecam sve vece tegobe radi tlaka, a bojim se da su prerano pocele jer mi je tek 27 tjedan... jel ima ko kakva iskustva s tim problemom?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    koliko ja znam...ne masno ne slano
    to je ono kaj mi govorimo pacjentima...valjda je i kod trudnoce tako...
    probaj

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    s tlakom u trudnoci se nije za igrati. koje tegobe osjecas?

  4. #4
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    nemoj se zezat s tlakom, bolje da si u bolnici nego da se nešto desi bebi
    obavezno doma kontroliraj tlak, meni je doma uvijek bio normalan a samo na kontrolama visok (trtaroš)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    56

    Početno

    i mene zanima koje tegobe?ja ti na kontroli prije pregleda imam 150/100-90 a posle pregleda 125-80.Isto sam trtaroš!nosim blizance pa duplo trtarim.Sad sam u 35 tj i moram doma svaki dan mjeriti tlak dva puta i ako mio bude dva puta uzastopno veći od 140/90 moram se javiti a mjerim već šest dana i nije mi bio tak visok!mene je strah eklapsije................................! :shock:

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ja sam cijelu trudnoću imala niski tlak, i onda mi je zadnjih mjesec dana počeo nenormalno rasti. Rezultat - porod 2 tjedna prije termina (nikaj strašno). Ja sam zadnjih dana prije poroda svakodnevno odlazila u bolnicu na mjerenje tlaka i bio mi je visok, čak do 160/100, no nisu me ostavili u bolnici jer mi u mokraći nije bilo proteina.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    tegobe.. budim se u noci, fali mi zraka, jako mi se vrti i sumi mi u usima... uglavnom najvise kad mi poraste tlak ne mogu doci do zraka.. inace sam niskotlakas... ma doktorica moja je sad digla cijelu paniku.. moram kardiologu i na hiljadu pretraga.. tocno sam znala cim se javis u bolnicu samo problemi nastaju... nadu ti jos hiljadu stvari...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nemoj se igrati s tlakom, visoki tlak u trudnoći može završti jako loše, a ti imaš još dosta trudnoće za odgurati. Ne dižu tu liječnici paniku bez veze. Shvati to jako ozbiljno.

    Samo jedan primjer: ja sam imala pred kraj trudnoće 150/100, dobila sam terapiju i sve do kraja je bilo ok. U isto to vrijeme, za vrijeme jednog mog UZV-a, imali su u rodilištu jednu trudnicu sa 140/90 koju su jedva izvukli, skupa sa bebicom (preeklampsija).


  9. #9
    zgembo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    69

    Početno

    nemoj se igrati kao sto ostale kazu
    i ja sam cijeli zivot i prvu polovicu trudnoce imala nizak, ali mi je isto tako oko 25-26 tj naglo skocio
    rezultat rodila u 36 tj, bebu od 2 kg (inace do 27 bila napredna beba po uzv)
    mislim sve je ok ipak zavrsilo ali sam bukvalno trcala u op salu- bio carski rez atlak pred porod na prijemu 150/100, a na sto legla sa 190/150
    citava frka
    zato pazi i kontrloliraj, a doc preporucuje bolnicu- onda se neoj buniti jer ces barem biti pod kontrolom, a malo bi svi mi trebali zaboraviti na svoj komfor zbog beba , jer one su na prvom mjestu
    a kad je tlak visok bebea dobija manje kisika, manje grane, posteljica tesko to moze podnijeti......
    sretno

  10. #10
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    nezezaj se s tlakom.doktori imaju pravo što te žele zadržati u bolnici.zbog tako visokog tlaka djete može biti u opasnosti. prija mi je rodila u 34 tjednu zbog toga(preeklampsije)!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    uh sad ste me malo zaplasile... ma ja se nedam jer sam cendravi pacijent.. ne mogu biti u bolnici, tamo samo osjecam tesku depresiju... u srijedu cu saznati kada ce me primiti u ambulantu za hipertenziju u vinogradskoj pa cemo vidjeti sta ce doktori reci... inace evo bas sam sad mjerila imam ok tlak.. skolski... mozda je to samo kada idem na kontrole ili kada se malo uzrujam... tjesit cu se da ce sve biti ok... bebica je dobro, a to mi je najbitnije.. isto je malo napredan s obzirom na tjedan trudnoce, a ja sam velka ko da nosim trojceke.. svi se zgrazavaju na moj trbuh

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    nemoj ni slučajno piti kavu, izbjegavaj slano, rafinirani šećer i općenito probaj što zdravije jesti i biti pod što manjim stresom.
    kažu da i češnjak snižava tlak.

  13. #13

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    ne pijem nikakvu kavu, slanokusac sam (nemrem si pomoci), a kaj se tice cesnjaka, imam osjecaj da ce beba smrditi po cesnjaku kad se rodi koliko ga jedem otpocetka trudnoce.. MM veli da mi cesnjak ne jedemo samo za dorucak i da ga mogu u kruh ubaciti da bi ga i tam jeli

  15. #15
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    zaboravila sam na gornju lčistu dodati-paziti na težinu, ako je i prije trudnoće bila prekomjerna.

    visoki tlak sam po sebi nije razlog za paniku, ali ga treba držati pod nadzorom(kontrolirati).
    mada nije rijetkost da se tlak povisi baš kod mjerenja, zbog straha(uzbuđenja) trudnice.

    za dijagnozu preeklampsije bi trebalo napraviti test na proteine u urinu, ali ne onaj klasični, nego skupljati urin unutar 24h i ako ima 3 ili više g proteina u urinu plus dodatne metaboličke smetnje, tada se radi o preeklampsiji.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    vjerujem da su ti prekontrolirali bjelancevine u urinu? natices li? jesi li dobila puno kilograma?

    sretno na pregledu!

  17. #17
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Drage moje,

    javlja se jedna novopecena trudnica, koja se zalila da nema nikakve simptome trudnoce.
    Evo o cemu se sada radi. Kada sam bila na prvom pregledu kod dr. mjeren mi je pritisak i gornji je bio 145, sto je za mene kojoj je uvijek 110/70 bilo malo povisoko. Cak je i sestra prokomentarisala da je malo povisen, ali smo s obzirom da sam se malo uzbudila zbog pregleda, to smjestili tu. Danas je kod nas neko ocajno kisno vrijeme, glava mi se raspada i ja odem izmjeriti pritisak koji je pokazao 150/80. Opet taj gornji visok. Ne znam da li je prerano da dobijem trudnicki pritisak, jer sam tek u 9 sedmici. Pa sta da ocekujem onda kasnije? Ili mozda mogu malo da se 'vadim' na lose vrijeme? Inace sam meteoropata i vrijeme utice na mene. Please ako neko ima slicno iskustvo neka podjeli samnom. Puno hvala.

  18. #18
    zgembo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    69

    Početno

    i ja sam odmah na pocetku pocela osjecati taj gornji (meteoropata, stalne glavobolje koje su prestale tek kad se i donji povisio)
    miaslim da ga trebas redovno pratiti i pitati doca sta dalje
    sretno

  19. #19
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala puno Zgembo .
    Juce sam odmah kupila tlakomjer, jer mi je i dr rekla da ga kontrolisem 2x dnevno. Juce mi je i jutros normalan, ali cu svakako pratiti jer mi to naglo skakanje nikako nije ok. Nadam se da ce sve biti dobro.
    Pozdrav

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •