Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: UPALA MJEHURA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno UPALA MJEHURA

    Evo mene opet....
    Imam upalu mjehuraaaaaa Užas!!!!!!!!!!!!! Zadnji put sam imala tih problema prije skoro 2 godine i baš sam si neki dan mislila kak mi je sad super bez takvih problema, a kad ono ....
    Pijem UVIN čaj i diže mi se želudac od njega, ali bolje i to nego antibiotici od kojih se mogu pojaviti gljivice.
    Nudili su mi prije trudnoće one kapsule od brusnice pa me zanima smijem li ih piti s obzirom na dojenje.

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Čuj, ja sam dobila informacije da uvin čaj nije baš dobar za piti ako dojiš, ali ipak i ja jesam jer mi je i to bilo manje štetno od antibiotika. Jučer sam slučajno pročitala u Velikom obiteljskom liječniku da se korijen bijelog sljeza izmrvljen i prokuhan u vodi u obliku čaja preporuča kod upala mokraćnih putova i mjehura. Ako je korijen bijelog sljeza preporučljiv za bebe onda mislim da je ok ga uzeti i ako dojiš.Probaj pa nam javi jel pali.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    moze brusnica i dojenje. ja je trosim u nenormalnim kolicinama jer imam upale mjehura/bubrega svako malo. koma.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Mene su upozorili da se nikako ne smije mješati uvin čaj i brusnica! Pa samo da ti napomenem da paziš na to.

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    spooky, ja mislim da je za dojenje uva - ne, a brusnica - da!

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Probaj mjesavinu caja Origano herba, Serpylli herba, Equiseti herba, Ericae flos u jednakim kolicinama, po preporuci mr Ines Buhac s foruma polklinike Harni, mene je ljetos spasila. pije se bar 1 l dnevno, a mjesavina je narocito dobra jer nije kontraindicirana ni u trudnoci, ni u toku dojenja

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    43

    Početno

    A gdje se kupi taj čaj, ili se mora posebno tražiti da ti naprave?
    Mene muči isti problem s mjehurom.

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ja sam nasla sve travke kod travara ovdje u Sarajevu, a ovo nisu nikakve rijetke biljke, pa sam sigurna da ih mozes naci u bilo kakvoj biljnoj apoteci.

    moj se gin. iznenadio kad sam mu dosla nakon mjesec dana pijenja tog caja - ja inace muku mucim s iscjetkom, a on kaze da "situacija" nikad nije bila tako dobra kao poslije caja. pocela sam ga piti nakon upale pluca, jer nisam htjela piti 4. turu antibiotika zbog blage urinarne infekcije. ispostavilo se da je dobar za svasta nesto

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    I ja sam pokušavala sa UVIN čajem i brusnicom i na kraju završila na Ceporexu jer me već i bubreg počeo boljeti. Evo, sutra idem na kontrolu.

    Samo se ti drži i brzo ozdravi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Uvin čaj onda neću piti ( i tak mi se gadi da je to grozno ). Sve je super kad pijem puuuno tekućine, ali onda dođe noć pa ujutro sve ispočetka.

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ako imaš baš upalu mjehura možda bi se trebala javiti liječniku jer se može zakomplicirati pa da ne bi završila na antibioticima.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    43

    Početno

    vidim da se za upalu mjehura prepisuju ceporexi. Da li ih smiju piti dojilje?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    "Budući da se izlučuje u mlijeku, tijekom primjene dojiljama potreban je oprez."

    Evo, to sam prepisala sa lijeka.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Spooky, moj savjet ti je da se javiš liječniku, jer sam i ja to odugovlačila i mislila da ću sve rješiti Uvin čejem ali na kraju kad nisam mogla više hodati od bolova otišla sam liječniku koji mi je dao antibiotike.

  15. #15
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    ccuj, sve zavisi od broja bakterija u urinu, ako je broj veci od 10na4, ocito da cajevi nece pomoci. ali kod malog broja bakterija ja bih svakako izbjegla antibiotike

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ma nije ta upala tako jaka, mislim, imala sam i gorih. Prije trudnoće sam uvijek završila na antibioticima, a onu zadnju upalu sam riješila s puno tekućine i sve je bilo OK.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Spooky i cure, ja sam upale mjehura redovito sanirala Nolicinom od Krke, to mi je pomagalo već prvi dan kad sam ih pila. I nemrem se sjetiti jesu li i te tablete antibiotici ili nisu???

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Dugo sam prečeste upale te vrste rješavala sinersulom forte...........
    dok nisam otkrila akupunkturu.
    prije nekoliko godina problem je s akupunkturom jednostavno nestao!
    nakon tri godine opet sam jednom dobila upalu, vidjela da bi se opet moglo počet ponavljati učestalo,.................opet sam obavila nekoliko akup. tretmana, i da pokucam u drvo već dvije godine nemam problema.

  19. #19
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Spooky u biljnoj apoteci na trgu (tamo u prolazu tj. ulazu kod standova s novinama -tramvajska stanica) imaju fantasticne urinarne cajeve. ja sam morala piti u trudnoci jer sam imala ceste upale a uvin ne smijes zbog medvjedke. Ovi ti nemaju tu biljku i djeluju fantasticno. Nisam nakon njih morala primiti niti jedan natibiotik (mokraca je bila stalno sterilna)!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Cure, zakon ste

    Više me ne boli mjehur :D . Pijem tekućinu u ogromnim količinama i stalno visim na WC-u, ali zato mi je puuuno bolje. :D Pijem i brusnicu, ali mislim da više neće biti niti potrebe za tim .

  21. #21
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni treba pomoć.u 2 mjeseca dva puta upala mjehura ( prvi put i bubrega) antibiotk cefaleksin i prošlo je. Problem je što mi se oba puta dogodilo da sam krvarila i doslovno mokrila krv, samo prvi dan al sam se strašno prepala. Dok.kaže da je to ponekad moguće i normalno.a sad kad mi se opet dogodilo više ne znam koliko je baš normalno tako učestalo.

    Molim vas za iskustvo,savjet.
    Posljednje uređivanje od nanimira : 15.01.2017. at 23:41

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Normalno je. Da. Za upalu bubrega. Što samo po sebi nije normalna stvar. Ako je tako često to nije dobro i trebaš nešto poduzeti inače bubreg kaput.

  23. #23
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ma znam da... ne znam koliko je često 2 puta u dva mjeseca ali s obzirom da mi se krvarenje nikad prije nije događalo, možda bi trebala nešto učiniti po tom pitanju--..

    pobogu, od kad sam rodila sam stalno po doktorima da mi se mala cijelo vrijeme igra doktora i sve igračke su bolesne

  24. #24
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam pri upali mjehura uz Escherichiu coli uvijek imala krvarenje. Proteus mirabilis je daleko blaži.
    Imala sam po 2-3 upale mjehura/god i dvomjesečne kombinacije antibiotika. Escherishie sam se riješila s Urovaxomom. U njemu je nacijepljena pa sam nakon tromjesečne kure postala imuna. U zadnjih petnaestak god sam imala svega 2 x, oba puta Proteus.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je pomoglo ubijanje u uvinom čaju. Pila sam toga toliko da mi je i na nos išlo.

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni za e.coli pomogla d manoza,na preporuku poznanice.

  27. #27
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Danas sam bila kod gin.i preporučila je uzv urin.trakta tak da osim e.coli možda imam i kamence

  28. #28
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Prije mjesec i 10 dana sam imala upalu mjehura i dobila Ninur i odmah mi je bilo bolje. Nakon toga sam trebala napraviti urinokulturu, no onda je došla mjesečnica pa dijete bolesno i prošli tjedan završim u samoizolaciji koja traje do sutra. Doktorica mi ke sad opet poslala Ninur da ga počnem piti jer me baš jako uhvatilo, a kad izađem iz SI da u četvrtak napravim uronokulturu.
    Jesam ja nešto pobrkala, hoće li ta uronokultura što dobro pokazati ako sam pod antibiotikom?

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moraš napraviti pauzu nakon Ninura pa tek onda UK.

  30. #30
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moraš napraviti pauzu nakon Ninura pa tek onda UK.
    Pa meni je to jasno i logično. I sjećam se da mi je uvijek bivša doktorica govorila da treba pauza. Ova sad kaže počni pit danas pa u četvrtak napravi UK.
    No, danas bih trebala opet dobiti mjesečnicu tako da i ovako i onako ne mogu ju napraviti.

  31. #31
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I da pitam još i ovo. Prošli put mi je u ljekarni rekla da nema smisla piti uvin dok pijem antibiotik. Jel to tako?

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Antibiotik odrađuje svoje što god ti pila. Važno je samo piti jako puno tekućine.
    Uvin ne smiješ miješati s C vitaminom, dakle ili uvin ili brusnica (ako želiš baš ciljano piti čajeve).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •