Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 229

Tema: ne dam reći ništa protiv dojenja!

  1. #101
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa
    ..ali tokom njegove prve godine osjećala sam se ko zločinka svaki put kad bi mi netko uputio pitanje puno zgražanja i osude: "Ti ne dojiš?" U najmanju ruku kao da sam pobila cijelo selo!
    Drugo dijete (stiže u prosincu) ŽELIM dojiti jednako žarko kao i prvo, ali ako i ovoga puta ne uspijemo, što nikako ne želim, bar se neću crveniti i gledati u pod ako opet čujem: "Ti ne dojiš!?"
    interesantno je kako se ljudi zgrazaju kad cuju da ne dojis, a kako se zgrazaju kad cuju da iskljucivo/produzeno dojis. "ti ne dojis!?" naprema "ti jos dojis!?" ili "ne dajes vodu/caj/kasice/bocicu!?"

    zgrazaju se isto. valjda je zgrazanje u modi kad se netko obraca majkama. :/

  2. #102
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mala je dobijala preko kilo na mjesec i ja dalje nisam bila sigurna da joj dajem dovoljno..
    mgrubi, moje je (tada) nedonošće u roku od 8 dana izgubilo oko 300 gr (s 2850 spalo na 2500 što - nadam se da ćeš se suglasiti sa mnom - nije za zanemariti :/ ) zahvaljujući mom dojenju. zatim su je odvele na neonatologiju i ja sam i dalje dojila i izdajala i ne samo da mlijeko nije išlo (imala sam električnu izdajalicu pa bih opet u vrh glave izdojila 40 ml) nego ona nije htjela dovoljno dojiti (primila je dojku) tj. piti tako da je imala sondu u nosu još sljedećih 9 dana, što ne bi dojila ili preko boćice uzela k sebi (a u vrijeme kad je trebala uzimati po 100 ml uzimala bi u vrh glave 30ml), išlo bi na sondu.

    taj tekst je uništio moju predođbu da je formula samo mrvicu slabija od majčinog mlijeka
    da sam u to vrijeme pročitala taj tekst, skočila bi iz očaja sa 12 kata bolnice.

    Ali napadati one koji brane svoj vlastiti stav o dojenju isto nije u redu.
    ne izmišljaj, tko koga napada za vlastiti stav o dojenju.

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mikka odlican zakljucak za kraj!

  4. #104
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    mgrubi, moje je (tada) nedonošće u roku od 8 dana izgubilo oko 300 gr (s 2850 spalo na 2500 što - nadam se da ćeš se suglasiti sa mnom - nije za zanemariti :/ ) zahvaljujući mom dojenju. zatim su je odvele na neonatologiju i ja sam i dalje dojila i izdajala i ne samo da mlijeko nije išlo (imala sam električnu izdajalicu pa bih opet u vrh glave izdojila 40 ml) nego ona nije htjela dovoljno dojiti (primila je dojku) tj. piti tako da je imala sondu u nosu još sljedećih 9 dana, što ne bi dojila ili preko boćice uzela k sebi (a u vrijeme kad je trebala uzimati po 100 ml uzimala bi u vrh glave 30ml), išlo bi na sondu.

    taj tekst je uništio moju predođbu da je formula samo mrvicu slabija od majčinog mlijeka
    da sam u to vrijeme pročitala taj tekst, skočila bi iz očaja sa 12 kata bolnice.
    MC, to su bilo pitanje života i smrti, praktički nisi imala izbora, kako ja vidim, ali nije bitno šta ja vidim
    u takvim situacijama ad jest životnovažan, zato su ga i napravili, da spase živote ...

    ceporex, amoxil, klavocin .. svi oni imaju nuspojave, a neke su i opake
    obavezno pročitam uputu pije davanja ikakvog lijeka
    i nije mi bilo lako po prvi put davati takav lijek, jer ne znam da li ga podnosi, ne znam da li će biti u malom % nuspojava .. nije mi bilo lako .. ali sam morala, nije bilo izbora, bila je bolesna
    isto me muči i sa cjepljenjem, sve ima obje strane medalje

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Mikka, baš si me nasmijala i razvedrila s onim "zgražanjem". I dan danas se susrećem sa raznoraznim zgražanjima i savjetima (sad su više odgojnog, a ne prehrambenog karaktera), al nekako me najviše bolilo komentiranje oko mog nedojenja. Zbilja sam se tad osjećala jadno.

  6. #106
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj franica prvotno napisa
    Mikka, baš si me nasmijala i razvedrila s onim "zgražanjem". I dan danas se susrećem sa raznoraznim zgražanjima i savjetima (sad su više odgojnog, a ne prehrambenog karaktera), al nekako me najviše bolilo komentiranje oko mog nedojenja. Zbilja sam se tad osjećala jadno.
    ljudi su takvi, vole zabadati noseve, pogotovo u dojenje
    ja sam pobornik, savjetujem gdje stignem, pa ipak ne pitam takva pitanja, pravo odluke pripada majci

    tako ti je meni otprilike bilo kad mi je teta u jaslicama nabijala na nos dojenje (još dojim) kao nešto čega se trebam "rješiti" , rekla sam si 3 žuta i onda će dobiti bukvicu .. ali sam je ispisala kod 2. žutog

    ne da mi se objašnjavati zašto još dojim, sad me rjeđe pitaju, jer smo na 20mj, ali kad je imala 13-14.. uuu koliko upita, nisam ni dobila 50% toliko pitanja o tome kad je prohodala ili propuzala ..

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno


    pusti ti njih zgrazace, mama

  8. #108
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    MC, slazem se s tobom u dijelu posta o pisanju na ovu temu na forumu ali da ces ti biti ta koja ce sugerirati ogranicavanje slobodnog javljanja forumasa na neki topik :shock:

    ja mogu samo reci roda nije forum ili tema ili post, slika ovog topika nije slika rodinog rada na podrucju dojenja i nadam se da ce to svatko dobronamjeran i otvoren jednom skuziti

    na rodinom telefonu za dojenje nikad se nece javiti zena koja ce
    e a kad pitaš ženu kak je uspila dojit recimo 2god....ak je tko i pita...samo će frknut kad spomeneš boce, dude, vodu, čajeve...
    frknut


    ali da nam je lako boriti se u isto vrijeme sa neznanjem strucnjaka, nebrigom institucija, perfidnim marketingom i jos i osjecajima majki, priznat ces da nije
    nekad u nekom trenutku skuzis da moras ici na sve fronte, nema vise zamagljivanja da ce prvima sinuti, da ce drugi cuti ako pricas polako, da ce treci valjda na nedjeljnoj misi skuziti sto rade, a da cetvrte ne smije boljeti.

    odredjeni broj majki morat ce zaboljeti.
    trebat cemo zivjet s tim.

    ali i da ima onih koji stavljaju pelin na ranu, ima.
    :/

  9. #109
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Cure,

    ovo nikako nije mjesto na kojemu ćemo osuđivati ikoga: ovo je mjesto gdje ćemo pružiti informaciju, savjet, pomoć i podršku u dojenju, ali i biti tolerantne i shvatiti mame koje iz nekog razloga nisu mogle ili htjele dojiti.

    Mi ovdje ne dopuštamo savjete o adaptiranom mlijeku; previše je mjesta na kojima ih možemo dobtiti tako da nije potrebno da naš Forum ulazi i u tu domenu.

    Nikada savjetnice neće nedojećim mamama "nabacivati" osjećaj krivnje... možemo, ako mama želi, pokušati pronaći razlog neuspjehu.
    Ako je mama, međutim, mirna sa svojom odlukom, nema potrebe da pružamo išta osim dobrodošlice.

    I, tu smo za neki drugi put... ako mama tako odluči

  10. #110
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ali da ces ti biti ta koja ce sugerirati ogranicavanje slobodnog javljanja forumasa na neki topik
    znam, i sama sebe ponekad iznenadim.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Drage cure, vidim da je ova moja tema podigla veliku prašinu, i u jednu ruku mi je drago, no valjda je vrijeme da završimo s tim.
    Žao mi je ako sam ikoga povrijedila, nije mi to bila namjera, i nemojte misliti da sam napadala mame koje doje, dapače, kao što sam već rekla, jako mi je drago zbog njih i samo se nadam da ću s drugim djetetom i ja biti jedna od vas.
    Htjela sam samo da probate shvatiti kako nije u redu napadati sve one mame koje ne doje i stvarati im osjećaj da su manje vrijedne od vas. Apricot je to lijepo napisala i slažem se s njom.
    Svako ima pravo na svoj odabir, a na nama ostalima je da to podržimo.
    Naravno, i vi ste u pravu kada kažete da imate neugodna pitanja tipa: "Pa kaj još dojiš???" i ljute ste zbog toga, kao što smo i mi ljute zbog pitanja: "Kaj ne dojiš??"
    I zato bi mi majke morale biti pioniri tolerancije i razumijevanja, pogotovo jedne prema drugoj!!! Pa će možda i ostatak svijeta krenuti našim putem!
    U tome je poanta!
    Pozdrav.

  12. #112
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da svjet bi bio idealan da nema zabadala
    ali umjesto da "vičeš" a nas
    viči na one koji te osuđuju, osobe, pojedince

    ovako si napala čitav forum, dakle i mene, a ja ne osuđujem
    i ne samo mene, takvim općim napadom si napala i savjetnice koje žrtvuju svoje slobodno vrijeme da drugim mamam pomognu kod problema kod dojenja

    nije fer tako generalizirati
    na ovom forumu možeš se slobodno obrušiti na onog tko te povrijedi, uvrijedi i sl.
    ali na pojedinca, ne na čitav forum

  13. #113
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mgrubi, pa nisi ni ti bas ljubicica

  14. #114
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mgrubi, pa nisi ni ti bas ljubicica
    nisam, više ruža

    ima dana kad se zaletim i budem gruba, šta češ, južina

  15. #115
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    meni je sve ovo nekak glupavo...brate...stalno moraš bit diplomata i klimat da svako ima pravo na izbor...a svi grakću kad vide nešto tipa dite van AS...ok, razumim zašto...al, nije li i to izbor? il možda stvar edukacije? il što već...
    il hodalica...il cjepivo...90% ih se cjepi i neki znaju za nuspojave neki ne...ne bi li tribali svi znat? nije nikakva tajna...a o rizicima adapt???...se ne smi govorit na glas da se ne bi ko uvridija...
    i ja sam bila na putu prema "samo" adapt....
    i smatram da promidžba dojenja treba bar toliko iskakat iz svake ćoše ko i adapt, ak ne više...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    nisam u toku ali zasto je sad hodalica problem?zasto ju ne koristiti???

  17. #117
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    uf...ne bum ti točno znala objasnit...al, nekak ovak: ima veze s učenjem tj s podražajima mozga-neuro...djete u hodalici ne koristi cijelo stopalo neg vrške prstiju što daje krive info mozgu...drugo, čini mi se neš vezano za kukove/bokove/zdjelicu...zatim, orijentacija u prostoru- nema osjećaja za dubinu..
    posebno je problematično za neuro rizičnu djecu
    ne preporučuje je masa fizioterapeuta

  18. #118
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad je u hodalici ne vježba toliko dobro mišiče kao kad puže

    na samim hodalicama stoji upozorenje da se ne smiju koristiti duže od 30min
    dijete se ne smoje ispuštato iz vida dok je u hodalici

    ja je nisam koristila, kad je Nera prohodala (12mj) bila je stabilna i sigurna u svoje noge

    čemu plaćati komad plastike koji može naštetiti razvoju kordinacije hoda kod djeteta, zbog kojeg moraš blesiti na sat kad će proći 30min, a da ne spominjem da je dijete i brzo u tome pa trebaš non-stop trčati za njim
    jer ga ne smiješ ispustiti iz vida

    u Kanadi su zabranje

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    MGrubi, moram ti !! često čitam teme u kojima vidim da sudjeluješ, svaka čast! Taman kad nešto pomislim, eto ti nje... Neke postove i mužu pročitam, poput onog na 2.stranici (o Unicef-u).

  20. #120
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


    kad mi je komp non-stop upaljen i u dnevnom boravku ..

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    kad mi je komp non-stop upaljen i u dnevnom boravku ..
    I meni je! Samo ja ne stignem nikako do njega! Imam malog priljepka stalno na ramenu, osim kad se priljepak ( u rijeeeetkim trenutcima) spusti na krevet...

  22. #122
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam ti najviše "visjela" kad je Nera bila oko 4-5mj stara, iz nekog razloga je htjela (preko dana) spavati samo meni u krilu, onda bih se ja zaalila u fotelju i forumirala

  23. #123
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ...brate...stalno moraš bit diplomata i klimat da svako ima pravo na izbor
    pa ne budi licemjer - reci ono što misliš.

    a svi grakću kad vide nešto tipa dite van AS...
    pa zar je to stvarno usporedivo ?

    o rizicima adapt???...se ne smi govorit na glas da se ne bi ko uvridija...
    kako se ne smije govoriti ?!? pa članci "i jedna bočica previše..." i članak od pat thomas "posiši to..." su nadasve poučni i krajnje neuvredljivi članci!

  24. #124
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    MC,ne mogu ti naći taj txt na tabuli raza?

  25. #125
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    OT

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    MC,ne mogu ti naći taj txt na tabuli raza?
    napisala sam u lekciji br. 8. još nekoliko pravila o brojevima (u nastavku). ako na to misliš

  26. #126
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a, mgrubi, tek sad vidjeh, pa ti nisi u korisničkoj grupi "RUJAN 2007" pa i ne možeš pratiti tečaj njemačkog. jedino što ovako registrirana možeš vidjeti su obavijesti (i kantinu i zbornicu). ako imaš pitanja i što god te zanima, molim te tamo me pitaj, da ne kvarimo ovaj nadasve zanimljiv topic

  27. #127
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mc pa nisi li ti upravo pisala da bi se bacila s 12 il kojeg već kata da si pročitala "posiši to" dok bijaste u bolnici....

    komentari na ..jedna bočica govore upravo...da je istina uvredljiva...

  28. #128
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kupus, a?

  29. #129
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne, zelje

  30. #130
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    mc pa nisi li ti upravo pisala da bi se bacila s 12 il kojeg već kata da si pročitala "posiši to" dok bijaste u bolnici....
    i možda bih odlučila ne dati ad. i što onda ?

    zanemarimo činjenicu da je tadašnja rasprava na forumu pokazala da su oba članka pretenciozna i obiluju poluinformacijama (pa čak i pogrešnim postotcima).

  31. #131
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    i možda bih odlučila ne dati ad. i što onda ?
    .
    pa mozda bi te to potaklo da kupis duplu elektricnu izdajalicu ili potrazis neku dojilju koja bi uskocila

    Ili ak bi svjesno preskocila ova dva koraka, onda bi ipak dala adaptirano usprkos svim rizicima.

    O kravljem obicnom nema govora... adaptirano je ipak bolje od toga

  32. #132
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    i možda bih odlučila ne dati ad. i što onda ?
    .
    pa mozda bi te to potaklo da kupis duplu elektricnu izdajalicu ili potrazis neku dojilju koja bi uskocila
    tko veli da duplu električnu izdajalicu nisam imala ? i dokle bi ta dojilja trebala uskakati ? da se odmah preseli kod mene i sljedećih minimum godinu dana (koliko predlaže who i udruga roda) živi sa mnom pod istim krovom ?

    Ili ak bi svjesno preskocila ova dva koraka, onda bi ipak dala adaptirano usprkos svim rizicima.

    O kravljem obicnom nema govora... adaptirano je ipak bolje od toga
    znači usprkos tome da ad ubija bebe i da se sastoji od radioaktivnih stvari ti bi mi to preporučila? :?

  33. #133
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kravlje je 1000x gore
    ad nije radioaktivno , osim ako krava nije iz černobila

    ajde da pretpostavimo da je ad puno rizičnije nego šta piše u tekstu, ti bi se našla pred izboroma:
    a) 100% sigurna smrt od gladi
    b) rizik od astme, dijabetesa, pretilosti , zaraze bakterijom

    da ne znam koliko si glup ne bi izabrao pod a)

    (osim ako imaš ozbiljan PPD, a tad bi bezobzira na ad bebin život ionako bio ugrožen )

  34. #134
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    tko veli da duplu električnu izdajalicu nisam imala ? i dokle bi ta dojilja trebala uskakati ? da se odmah preseli kod mene i sljedećih minimum godinu dana (koliko predlaže who i udruga roda) živi sa mnom pod istim krovom ?
    Ma nitko ne kaze da nisi imala.. Ajde opusti se, lozim te I btw ne bi dojilja morala zivjet s vama pod krovom.. uz adekvatnu pomoc, dojenje bi vjerojatno profunkcioniralo s vremenom.

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ]znači usprkos tome da ad ubija bebe i da se sastoji od radioaktivnih stvari ti bi mi to preporučila? :?
    Pa naravno. Odnosno, ne bih ti ja rekla da ga odes kupiti, nego bih te uputila da se javis pedijatru da ti preporuci sto da kupis. Obicno kravlje definitivno nije jedna od opcija.

    Kao sto sam, vjerovala ili ne , milion puta do sada na SOS telefon mamama malte ne VIKALA da ne skidaju djecu s adaptiranog brzo, da bebi TREBAJU davati adapt jos neko vrijeme itd.

    Nemojmo brkati pojmove. Mi nikada nismo rekli da adaptirano ne treba dati pod cijenu da dijete dobiva obicno kravlje mlijeko. Mi uvijek kada govorimo o ne davanju adaptiranog to govorimo iz perspektive eventualne mogucnosti da dijete dobije majcino mlijeko (u bilo kakvom obliku).

  35. #135
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ma nitko ne kaze da nisi imala.. Ajde opusti se, lozim te I btw ne bi dojilja morala zivjet s vama pod krovom.. uz adekvatnu pomoc, dojenje bi vjerojatno profunkcioniralo s vremenom.
    možda bi, možda ne bi, možda čak prije da ne bi. a kako bi uspjelo dojenje na zahtjev ako dojilja nije pored mene spremna na gotovs? nije valjda da preporučuješ bočicu ? ježuš marija!

    Pa naravno. Odnosno, ne bih ti ja rekla da ga odes kupiti, nego bih te uputila da se javis pedijatru da ti preporuci sto da kupis. Obicno kravlje definitivno nije jedna od opcija.
    ma joj, de ohanite s tom pričom da će mi pedijatar preporučiti ad. jel to neka kolektivna mantra ? u svemu se smije davati savjete, al gle čuda u ad ne smiješ reći koja saznanja imaš (onako neoficijelno naravno, ne preko foruma).

    Kao sto sam, vjerovala ili ne , milion puta do sada na SOS telefon mamama malte ne VIKALA da ne skidaju djecu s adaptiranog brzo, da bebi TREBAJU davati adapt jos neko vrijeme itd.
    ali kako si im takvo što mogla reći kad fino piše da se flora u dječjim crijevima pošemeri od uporabe i jedne jedine bočice ad?

    Nemojmo brkati pojmove. Mi nikada nismo rekli da adaptirano ne treba dati pod cijenu da dijete dobiva obicno kravlje mlijeko. Mi uvijek kada govorimo o ne davanju adaptiranog to govorimo iz perspektive eventualne mogucnosti da dijete dobije majcino mlijeko (u bilo kakvom obliku).
    i otkud da ja, kao čitateljica vašeg portala znam da je "ad ubija bebe" jako rastegljiv, tj. relativan pojam u roda? da ubija samo ako se ne da sisa, al ne ubija ako s druge strane postoji još jedina mogućnost kravljeg mlijeka.

    ad nije radioaktivno , osim ako krava nije iz černobila
    ispričavam se, nisam mislila na radioaktivno, nego na kancerogeno, čime obiluju ad. al' to je isti šmarn.

    ajde da pretpostavimo da je ad puno rizičnije nego šta piše u tekstu, ti bi se našla pred izboroma:
    a) 100% sigurna smrt od gladi
    b) rizik od astme, dijabetesa, pretilosti , zaraze bakterijom

    da ne znam koliko si glup ne bi izabrao pod a)
    nije mi jasno - bez loženja - da vama nije jasno (e jesam pjesnički raspoložena u ove kasne sate ) da tekst u kojem se veli:

    Bakterija Salmonella i aflatokisni – snažni, toksični, kancerogeni, mutageni, imunosupresivni agenti koje proizvodi jedna vrsta Aspergilus gljivice, redovno se pronalaze u komercijalnim dojenačkim formulama, kao i Enterobakterija sakazakii - uništavajući patogeni uzročnik koji se prenosi hranom i koji može uzrokovati sepsu (prekomjerna bakterijska infekcija krvnog toka), meningitis (upala moždane ovojnice) i nekrotizirajući enterokolitis (ozbiljna infekcija i upala tankog i debelog crijeva) u novorođenčadi..

    mijenjaju, učinci za zdravlje svakodnevne prehrane dojenačkom formulom mogu biti, kratkoročno i dugoročno gledano, razarajući.
    za mene (da kojim slučajem ozbiljno vjerujem u tekstove poput "posiši to") mogu značiti samo jedno - ni pod koju cijenu ne ad! i ja bih se toga držala i ako treba davala ono što su davale majke prije 100 godina.

    lahka vam noć

  36. #136
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ljude redovno vozaci gaze po cesti pa ces je vjerojatno ipak preci ako bas moras. Ucinci za zdravlje kod svakodnevnog prelazenja ceste mogu biti, kratkorocno i dugorocno gledano, razarajuci. Pa ces je ipak prelazit ako nemas drugog izbora.

    Ako ti taj odlomak citas kao ad bas ni pod koju cijenu, onda neznam kak uopce zivis.

    Na svu srecu, Rodine savjetnice su ipak malo razumnije po ovom pitanju. Ja ne velim da ti opcenito nisi razumna, dapace, ali po ovom pitanju, bas nisam sigurna.

  37. #137
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ljude redovno vozaci gaze po cesti pa ces je vjerojatno ipak preci ako bas moras. Ucinci za zdravlje kod svakodnevnog prelazenja ceste mogu biti, kratkorocno i dugorocno gledano, razarajuci. Pa ces je ipak prelazit ako nemas drugog izbora.

    Ako ti taj odlomak citas kao ad bas ni pod koju cijenu, onda neznam kak uopce zivis.

    Na svu srecu, Rodine savjetnice su ipak malo razumnije po ovom pitanju. Ja ne velim da ti opcenito nisi razumna, dapace, ali po ovom pitanju, bas nisam sigurna.
    da ne škrabam
    x

    i da sam u nekoj ne znam kakvoj situaciji..i nema dr...davala bi ad...i ne bi frktala na istinu o istom...već bi frktala javno da se isto što bolje proizvodi...a ne da austrijanac dobije najbolje...a ja najgore...a sve u ime "money makes the world go around"....

  38. #138
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    eto, uskoro ću dobiti alergiju na plasman balkana, ili ti drugorazrednih potrošača
    Ariel, Vanish, ... XXXmil nije iste kvalitete orginal kupljen u njemačkoj i onaj kod nas

  39. #139
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    da, mi smo za rjasavanje viskova.

    da parafraziram, "monkey makes the world go round".

  40. #140
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ančice, loš ti je primjer. bolje bi bilo da sve usporediš s davanjem vode djeci. voda je za djecu najbolja, u nedostatku vode, mogu i nezaslađeni sokovi (čajevi bi bili još bolje, al nemamo vode za napraviti čaj, tj. nek čajevi ostanu na razini - "izdajanje/druga dojilja/banka mlijeka"), nije perfektno (ponekad znaju čak biti i zaslađeni), al može, neće ga ubiti, u svakom slučaju ne smije se davati gazirana (coca cola itd), a kamo li alkoholna pića.

    e, čitajući vaš portal čitateljica stiče utisak da po vama ad spada u razinu alkoholnih pića (nu, istine), a ne u razinu sokova (il barem gaziranih), koje vi sami nikad ne biste davali, ali ga i pored sve istine preporučujete drugima u nedostatku vode.

    Ako ti taj odlomak citas kao ad bas ni pod koju cijenu, onda neznam kak uopce zivis.
    a kako ti čitaš naslov :"ubijanje beba" ?!?!?!?!?! :?


    davala bi ad...
    koju bi formulu od dvije ponuđene izabrala ?

    b) formulu A - formula A se razliku od majčinog mlijeka samo po tome što nikad neće moći dosegnuti to savršenstvo koje je majka priroda dala majčinom mlijeku. znači formula A ima sve moguće vitamine itd, ali naravno ne može se usporediti s majčinim mlijekom i naravno da može biti bolja i da se usavršuje godinama (pa čak eto i recimo da postoji minimalna, ali ne i nepostojeća mogućnost da u postrojenjima koji nisu pod stalnim nadzorom dođe do onečišćenja), ali nema ništa od štetnih tvari kojima obiluje formula B.

    c) formulu B - sadrzaj formule B je opisan u članku pat thomas - znači ta formula redovno ima "Bakterija Salmonella i aflatokisni – snažni, toksični, kancerogeni, mutageni, imunosupresivni agenti koje proizvodi jedna vrsta Aspergilus gljivice.. i Enterobakterija sakazakii ", moguće je itekako da ta formula ima "stakla i metala, kao i industrijskim kemikalijama poput ftalata i bisfenola A (oba su kancerogeni) i, od nedavno, sastojkom koji se koristi pri pakiranju, izopropil tioksantonom (ITX), još jednim od mogućih kancerogena.", te"prekomjerne razine otrova ili teških metala, uključujući i aluminij, mangan, kadmij i olovo. "
    uskoro ću dobiti alergiju na plasman balkana, ili ti drugorazrednih potrošača
    jel to problem proizvođača ili (hrvatskog) zakonodavca? pa ljudi moji, u hrvatskoj je moguće likvidirati civile pored drave, pa ne odgovarati za to, dapače biti član vladajuće stranke, a vi se uhvatili proizvođača vanisha! ništa nam bolje i ne treba!

  41. #141
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ne znam koju, jer nemam potrebe o tom kontat...znam da bi ukoliko bi potrošila ostale mogućnosti
    o dravi i inom...to nas ne treba spriječavati da dižemo glas...naprotiv...

  42. #142
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    i da ponovim jedno davno pitanje: zašto hr nema banku mlijeka?? za bolesne, nedonošćad, ....
    mame bi sigurno davale!!

  43. #143
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    zmaj, ne izmotavaj samo reci: A ili B.


    mame bi sigurno davale!!
    malo mi to zvuči naivno, jer ako se ne varam, prema statistikama, mame u hr ne daju ni svojoj djeci, a kamo li će tuđoj.

    i da... znajući naše (hrvatske) higijenske uvjete po drugim zdravstvenim ustanovama - misliš da ne bi u toj banci mlijeka bilo onečišćenja ili salmonela i sl ?

  44. #144
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad je u pitanju bebin život išle bi obe
    ali kad bi naletjela na prolazne poteškoće u dojenju npr. skok u razvoju, formulu B ne bih izabrala , sve dokle u meni ima iti malo snage
    ali formula A zvuči tako ok, zašto bih (da citiram izjave koje sam čula): gnjavila malu i sebe , nek se bebica napapa, bitno je da je sita
    pa ne mogu sve mame dojiti , i to je ok, jer da imam mlijeka ne bi non-stop tražila sisati , ne bi plakala nakon podoja i čitavu noć (2. noć u rodilištu - grčevi, nisam znala da postoje)

  45. #145
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    niš se ja ne izmotavam...sve bi bilo ko zna kako bi bilo ako bi bilo...stvar je u tom da si uvjete postavila ti...a tko zna što bi bilo....

  46. #146
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    mame bi sigurno davale!!
    malo mi to zvuči naivno, jer ako se ne varam, prema statistikama, mame u hr ne daju ni svojoj djeci, a kamo li će tuđoj.
    kaj nije da se to placa? ja mislim, da se mlijeko dojilja placa, bilo bi toga svega puuuno vise.

  47. #147
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa one koje ne daju svojoj djeci ne mogu ni tuđoj, zar ne
    mc...di ti je logika!!!

    davale bi...evo ja bi se prva potrudila izdajat kad su mi najpogodnije za to...e to bi bio posa...jer mi teeeeeško ide...al bi bar probl par puta...

  48. #148
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a o pitanju salmonele i ostalog...mc piješ li ti mlijeko? u kavi??? i dr namirnicama

  49. #149
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mgrubi, hvala na odgovoru. cijenim to.

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ali formula A zvuči tako ok, zašto bih (da citiram izjave koje sam čula): gnjavila malu i sebe , nek se bebica napapa, bitno je da je sita pa ne mogu sve mame dojiti
    a šta te boli kiki za te žene ? što ste opsjednuti toliko s takvim osobama ? zbog tvog stava prema njima, ispaštaju i one koje ne razmišljaju tako i koje su si dale truda, al nisu uspjele i koje moraju pročitati iste te zastrašujuće članke, kao da im nije dovoljno već njihove muke.

    ona koja se želi informirati, informirat će se, ona koja želi poslušat savjet (mada se prvo nije ni htjela informirati, jer nije ni znala da postoji druga strana priče), poslušat će ga i bez tih tendencioznih tekstova, a ona koja neće slušati, ta neće, pa makar napisali da se u ad nalazi ne znam koje smeće!

    što mislite, statistički gledano, jel na ovaj portal dolaze (dovoljno je da kliknu vaš link) žene kao što si ih ti opisala ili žene koje žele znati ?


    kaj nije da se to placa? ja mislim, da se mlijeko dojilja placa, bilo bi toga svega puuuno vise.
    aha, money makes the world go round

    pa one koje ne daju svojoj djeci ne mogu ni tuđoj, zar ne
    mc...di ti je logika
    pa da.. i koliki je postotak dojilja u hr? naspram onih koji ne doje?

    mc piješ li ti mlijeko? u kavi??? i dr namirnicama
    ne pijem mlijeko, ne pijem kavu.

  50. #150
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a šta te boli kiki za te žene ?
    stalo mi je, jer su često žrtve pod pritiskom svekrva, (a i svojih mama), M-ova, patronažnih, pedijatara, sestara u rodilištu ..
    i onda kad "samo jedna nevina bočica formule" minira dojenje (odi na topice o relaktaciji i izbacivanju formule, pa da vidiš kolika je to muka i trud ... a moglo je proći jednostavnije) , meni je žao što se te mame osjećaju krive .. a samo su žrtva okolnosti
    no vjerujem da bar 50% njih bi uspjelo u dojenju kad bi imale upozorenje o nuspojava prehrane adaptiranim na svakpoj kutiji, ali ne fontom 2, nego 12-14

    mame pod stresom, pritiskom, dodaj još i PPD na to teško će se moći othrvati pritisku antidojeće okoline

    često puta pročitam tu iskustva i muku mama koje žele dojiti a svakodnevno su bombardirane savjetima od okoline da je formiula ok, skoro ista stvar , bar znaš u ml koliko je beba pojela ...

    kad ti bliski ljudi ili "ljudi u bijelom" tupe da nemaš mlijeka i da ti sise nisu dobre , lako se pokolebaš i izgubiš sigurnost .. onda ti treba jaki argument, nešto konkretno, opipljivo, kao upozorenje od samog proizvođača o nuspojavama, da ti da snagu da izdržiš privremene krize


    meni, informiranoj (Rodin portal) je taj članak da snagu da izdržim krize
    informiranoj, inače racionalnoj, tvrdoglavoj, upornoj ko mazga osobi
    ako sam se ja pokolebala ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •