Stranica 2 od 14 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 665

Tema: Vakcinacijski osvijesteno virtualno pleme 5. dio

  1. #51
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    suzaks

    niti preispitujem znanje mog stomatologa 8)

    gle, ali govorim u svoje ime...možda da si prošla ono kaj smo mi s djetetom
    kao forumašica (ne samo ovog foruma) ne volim argumentaciju potkrijepljenu vlastitim životnim izborima. prvo, meni su na tvoje riječi sad ruke vezane - što god rekla, shvatit će se kao argumentacija ad hominem, a toliki mazohista nisam da bih dirnula u svetinju ovog virtualnog plemena. s druge strane, što u ozbiljnoj raspravi s pro/contra znači vlastiti primjer? da se tuđi izbor življenja nikako ne smije dovesti u pitanje, ne smije se kvotirati tuđi način života ispisan u postu ? za tuđe tvrdnje možeš reći da su pogrešne, al otkud pravo tuđi život nazvati bedastim?!

    nadalje, draga moja suzaks, u topicima poput ovoga je jako, jako nezahvalno spustiti se na razinu licitacije tko je što prošao u životu i čije riječi samim tim imaju više "težine". pojma nemaš kome se obraćaš, pojma nemaš što sam osobno prošla, počev od mog rođenja. nekih pedesetak anestezija samo u prvim tri godinama života nek bude dovoljno kao vizitka s moje strane. razumijem tvoje ogorčenje i caps lock i uskličnike, no u jednom ti ne mogu dati za pravo. kako god okreneš ne preostaje ti ništa drugo nego se upravo opet okrenuti toj jednoj i jedinoj medicini. sad će drvlje i kamenje na mene, jer kud ću prizivati medicinu, koje bogohuljenje na ovom topicu... nevermind, šamani su odavno izumrli, svoje rekoh... jedino što se iskreno nadam da ćeš naći lječnika tvog povjerenja, koji će konačno moći pomoći tvom djetetu i osloboditi vas vaše agonije.

  2. #52
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sad će drvlje i kamenje na mene, jer kud ću prizivati medicinu, koje bogohuljenje na ovom topicu...
    MC, pls ne generaliziraj i ne izvrći.
    zapravo je evidence based medicina ono na što se ja stalno i pozivam.
    ali tu ćeš naći različitih mišljenja.

    izjednačavanje kritike nekih mana i loših praksi u medicini
    s obezvrijeđivanjem iste ne stoji i tendenciozno je.

    uostalom ako samo prošvrljaš po ovom topicu, možeš uočiti razne nijanse u razmišljanjima.
    nije ok da se sve tako jednostavno strpa u isti koš.

  3. #53
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    zapravo je evidence based medicina ono na što se ja stalno i pozivam.
    nisam primjetila, al cu si dati truda pa vise pratiti tvoje postove

    izjednačavanje kritike nekih mana i loših praksi u medicini
    s obezvrijeđivanjem iste ne stoji i tendenciozno je.
    jel ti to mene (da ne velim sad) ? nisam blesava il maloumna pa da ne kužim razliku.

    uostalom ako samo prošvrljaš po ovom topicu, možeš uočiti razne nijanse u razmišljanjima.
    nije ok da se sve tako jednostavno strpa u isti koš.
    zna se čije mišljenje je presudno, može tu uletiti i sto mujica, stana il po koji zalutali lječnik, vi opet drvite po svom. i halal vam bilo, pa zato i postoji ovaj topic!

    i da ne bude zabune, mama ju, meni osobno nije problem u obezvrijeđivanju medicine, forum je (donekle) slobodan, pa nek svatko piše što god hoće, jal da je lječnicima najbitnije plasirati proizvod, jal da nemaju pojma što će sa zdravom djecom (što naravno ti nisi osjetila potrebu okarakterizirati kao generaliziranje ), na kraju krajeva - i ja si uzimam pravo pisati što mi je volja i što smatram ispravno. to je i bit rasprave. al mi itekako smeta da me praviš budalom i začuđuješ se otkud meni takav stav koji sam stekla upravo već duže vrijeme prateći ovaj topic i druge, slične njemu. nisam slijepa niti tupa, niti izvrćem postove - nemoj mi prodavati muda pod bubrege, pliz. nismo u orvellovoj 1984 pa da mi moraš prožvakati i objasniti koje zaključke trebam donositi. na kraju krajeva, svi mogi sugovornici (koliko god bili moji neistomišljenici) dovoljno su elokventni da sami objasne što je pisac htio reći.

  4. #54
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja sam reagirala na tvoje generaliziranje koje mi se ne sviđa, jer kad kažeš nešto u stilu "vi, na ovom topicu", onda to uključuje i mene.
    a ja medicinu ne obezređujem i ne da mi se to više dokazivati.
    jesu tebi u životu zbilja sve stvari tako crno bijele?
    ničim ja tebe ne pravim, tvoj izbor ako želiš gledati tako kako gledaš...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Meni jedna jedina stvar nije jasna.
    Zašto na cijelom forumu ne može biti ovaj jedan jedini topic samo za nas zadrte, netolerantne, blasfemične, medicinofobne necjepiše?
    Meni je to prilično nefer.
    Jer, na Izazovima roditeljstva ima topic o odgoju djece u duhu vjere i nekako se prešutno podrazumijeva da tamo ne dolaze ateisti i ne iščuđavaju se da kako netko može odgajati dijete na taj način i da to njima nije normalno. Štoviše, da to netko napravi, vjerujem da bi se digla frka i strka, ali eto, ovdje je tako nešto sasvim ok.
    Postoji barem deset, možda i dvadeset, topica o cijepljenju i necijepljenju. Na svim tim topicima koegzistiraju cjepiše i necjepiše. Može li ovaj topic biti samo za nas necjepiše, kao što i vjernici imaju svoj na kojima im ateisti ne sole pamet? Ili previše tražim?

  6. #56
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    jal da je lječnicima najbitnije plasirati proizvod, jal da nemaju pojma što će sa zdravom djecom (što naravno ti nisi osjetila potrebu okarakterizirati kao generaliziranje
    pogledaj što je na to replicirala seni, čiji sam post u potpunosti potpisala.
    ja mislim da ti mene ne kužiš .

  7. #57
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    jer kad kažeš nešto u stilu "vi, na ovom topicu", onda to uključuje i mene
    pa jesi li dio virtualnog plemena ili nisi ? :? ako jesi, u čemu je problem?

    Zašto na cijelom forumu ne može biti ovaj jedan jedini topic samo za nas zadrte, netolerantne, blasfemične, medicinofobne necjepiše?
    Meni je to prilično nefer.
    ovo je forum otvorenog tipa gdje svatko može čitati i pisati što hoće (u okviru forumaških pravila). niti ne znam zašto bi se vas trebalo privilegirati, ipak necijepljenje nije "sluzbeni stav" roda ako vam je do masonskih loža, a, otvorite si novi forum ili zamolite vrhušku za zatvoreni pdf samo za vas odabrane. barem to nije teško na phpbb forumima, a nije da toga ovdje već nema.

    jel ti sad jasno? inače, upravo je u ova dva dana nastao raspašojs na topicu "odgoj u duhu vjere"

    pogledaj što je na to replicirala seni, čiji sam post u potpunosti potpisala
    nije baš da si ga odalamila moderatorskom palicom kao što znaš mene il druge neistomišljenike, al okej. imaš pravo, reagirala si (mada sam negdje sličnu argumentaciju pročitala i iz tvojih usta). posipam se pepelom.

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja to virtualno pleme doživljavam nešto fleksibilnije.
    više bi ja to nazvala "vakcinoskeptici", a razlika u mišljenjima ima i među nama.
    ono što nam je vjerojatno zajedničko je da ne prihvaćamo apsolutnu vjeru u cijepljenje i agresivno nametanje takve prakse svima.
    bar se meni tako čini.
    recimo, ja nemam problem s tim da budemo zaštićena vrsta i da nitko ovdje tko izaziva "vakcinoskeptični" stav ne smije primirisat.
    dapače, meni je konstruktivan dijalog dobrodošao.
    samo što ga rijetko ima .
    obično se sve svede na to "nemate pojma, kaj ste vi doktori pa da znate" uletima.
    one rijetke slučajeve kad netko zaista želi argumentirano raspravljati, umjesto da napada, uvijek rado čitam.

    bdw, nisam moderator na ovom pdf-u .

    mada sam negdje sličnu argumentaciju pročitala i iz tvojih usta)
    misliš kao Davorovu?
    u nekim stvarima se slažem s Davorom, ali ovdje sam puno bliže seninom stavu

  9. #59
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Evo onda neš' konstruktivno:
    Citiraj Davor prvotno napisa
    ...svakog pojedinog organa odvojenog od cjeline.
    Krivo. Između svih organa postoji međudjelovanje i time se također bavi fiziologija, ne samo funkcijom pojedinih organa/organskih sustava. Da si se ikada imalo pozabavio fiziologijom, znao bi. Ovako, to je samo tvoja pogrešna predodžba.
    Idemo dalje:
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Već smo x puta ovdje isticali da su sve vakcine uvedene tek kad je bilo sigurno uvesti ih, dakle kad su prirodne tendencije boleštine bile u padu. Surprise-surprise, HPV je potpuno u skladu s tim obrascem :D
    Dakle, jednostavnim čekanjem (ne čineći ništa) dolazimo u eru u kojoj će biti HPV biti vrlo maaaali problem.
    Cancer Research UK pokazuje padajući trend incidencije cervikalnog raka u Europi. Svakako pogledati grafove.
    Čekaj malo, govoriš li ti to o prirodnoj tendenciji pada učestalosti karcinoma cervixa? Ma daj Davore, uozbilji se malo.
    Po ovome što si napisao mogu zaključiti da ili uopće nisi pročitao članak koji si linkao ili si ga potpuno pogrešno razumio. Ajde probaj opet, ovaj puta nemoj samo gledati slikice.
    (za ostale, kojima se ne da čitati sve ono što Davor iskopa guglajući: članak govori o porastu karcinoma in situ, ali i o padu invazivnog cervikalnog karcionoma od 1990 naovamo. Potonje se inače pripisuje poboljšanoj dijagnostici i ranom otkrivanju bolesti, a NE "prirodnoj tendenciji boleštine" da sama od sebe postane "vrlo maaaali problem").

  10. #60
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    obično se sve svede na to "nemate pojma, kaj ste vi doktori pa da znate" uletima.
    čuj, nije da nema i određene prepotencije sa strane članova plemena. nisam stekla utisak da postoje (toliko) različita mišljenja tj. ozbiljne kritike i udubljivanja u temu među vama samima, dapače, imam osjećaj da glavni meštar lijepi "objave", a vi mu se (manje-više) ponizno klanjate baš me zanima koliko su recimo rasprave s mujicom doprinjele promjenama (ili ne) u "kolektivnoj svijest" plemenaša... nikad nećemo saznati istinu


    bdw, nisam moderator na ovom pdf-u .
    sorry, vidjeh da vrtiš nekom palicom, pa sam mislila da je moderatorska... tko će vas sve popamtiti.

    u nekim stvarima se slažem s Davorom, ali ovdje sam puno bliže seninom stavu
    ma radilo se više o kopipejstu nekog teksta što si ga objavila, a sadržavao slične izjave poput ove davorove.

  11. #61
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajme ajme, MC, svašta si ti tu meni prikeljila

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ovo je forum otvorenog tipa gdje svatko može čitati i pisati što hoće (u okviru forumaških pravila). niti ne znam zašto bi se vas trebalo privilegirati, ipak necijepljenje nije "sluzbeni stav" roda ako vam je do masonskih loža, a, otvorite si novi forum ili zamolite vrhušku za zatvoreni pdf samo za vas odabrane. barem to nije teško na phpbb forumima, a nije da toga ovdje već nema.

    jel ti sad jasno? inače, upravo je u ova dva dana nastao raspašojs na topicu "odgoj u duhu vjere"
    Ma, jasno je meni od početka. Krasi me osmogodišnji staž u forumašenju i jako dobro znam čemu forumi služe. I znam da nikome ne mogu "zabraniti" da se javlja na ovaj topic, ali bi bilo super kad bi postojala ta mrva tolerancije koja postoji (ili je postojala do prije dva dana ) na topicu koji sam spomenula. Zaboravi, sve 5.

  13. #63
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    dapače, imam osjećaj da glavni meštar lijepi "objave", a vi mu se (manje-više) ponizno klanjate
    kasno si se uključila
    ovo je već 5. dio "plemena". pročačkaj od početka, neki od nas malo posustali ...
    baš me zanima koliko su recimo rasprave s mujicom doprinjele promjenama (ili ne) u "kolektivnoj svijest" plemenaša
    a mujica ima neki ekskluzivitet na the istinu?
    ne bih ti znala reć za kolektivnu svijest, ali mi je baš odbojno upravo to da poanta takve komunikacije bude da se nekoga "preobrati".
    mene ne zanima da mi neko popuje.
    zanima me informacija, što manje ideološki obojena.

    a pitanje je kako vjerovati ovoj doktorici...
    http://www.sajamzabebe.com/program.php
    16:00 GlaxoSmithKline: dr.Vesna Bohnec, specijalist pedijatrije - Cijepljenje na bezbolniji način
    ...čisto iz razloga što je u sukobu interesa.
    a čini mi se i mujica.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ovo je već 5. dio "plemena". pročačkaj od početka, neki od nas malo posustali ...


    Kaze meni moja health visitorica, u cijoj je domeni podsjecati roditelje na cijepljenje, pri posjetu, Ayan je imao tada tri tjedna:
    dakle, vi ste se odlucili za necijepljenje....So there is no point of me trying to sell you anything...?
    Ja se smjeskam i kazem da moze probati, ali da cisto sumnjam.

    Smjeska se i ona i tako smo se rastale u prijateljskom tonu, svaka na svojoj strani.

    A obiteljska lijecnica je jos bolja; ona me cak pocela braniti pred mladom zacudjenom praktikanticom.
    A nije joj to nikako u interesu jer za 90 postotnu procijepljenost svojih pacijenata dobiva nekoliko tisuca funti godisnje bonusa.
    Ali, svejedno ne sili.

  15. #65
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a mujica ima neki ekskluzivitet na the istinu?
    uopće ne. i ne radi se (meni osobno) o tome što je mujica rekao/tvrdio, nego na koji način je svojim pitanjima neke davorove linkove prepitivao. na to sam konkretno mislila. ja kao laik teško da ću na prvu prokužit jel linkovi plemena imaju išta pametno za reći ili ne, al upravo bi iz rasprave koja bi se razvila nakon mujičinih kvotanja bila barem ponuđena dva mišljenja - pa svatko nek za sebe odluči kojem će se mišljenju prikloniti, kome vjerovati.

    mene ne zanima da mi neko popuje
    :? pa po meni upravor davor to čini (prije toga, eto valjda netko drugi iz plemena). :?

    p.s. malo mi je glupo stalno spominjati davora, još će se umisliti (ako već i nije ), no, nije ništa osobno, nego je samo primjer kako očigledno (nas dvije) stvari drugačije doživljavamo, tebi "popuje" svatko tko iole malo uleti na ovaj topic, meni popuje konstantno gore navedeni, čije ime neću više spominjati

    a pitanje je kako vjerovati ovoj doktorici...
    isto kao i ovoj aromaterapeutkinji, koja je imala čak dva termina na raspolaganju

    16:00 Wellness centar Essentia Vitae: Naida Korkut Leskovar, aromaterapeut - Aromaterapija za trudnice i djecu

    pohvalno je što su naveli svoje sponzore. hut ab!

    p.s. ili kako vjerovati njemu:
    Pozdravni govor: Gradonačelnik grada Zagreba g. Milan Bandić

  16. #66
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pa vidiš da su se davor i mujica baš lijepo družili i tepali si međusobno da su slatki , al' se mujici dojadilo valjda igrat.
    aromaterapeutkinja, tko voli nek izvoli.
    što se ne bi dalo baš reć za cijepljenje.

    s. ili kako vjerovati njemu:
    Pozdravni govor: Gradonačelnik grada Zagreba g. Milan Bandić

  17. #67
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Čekaj malo, govoriš li ti to o prirodnoj tendenciji pada učestalosti karcinoma cervixa? Ma daj Davore, uozbilji se malo.
    Po ovome što si napisao mogu zaključiti da ili uopće nisi pročitao članak koji si linkao ili si ga potpuno pogrešno razumio. Ajde probaj opet, ovaj puta nemoj samo gledati slikice.
    Ne. Iako ostavljaš dojam pismenosti, čini se da imaš poteškoća zaistač pročitati što pišem. Nisam napisao ništa ni nalik "prirodnoj tendenciji pada učestalosti karcinoma cervixa" jer je (normalnima) očito da su SVI uspjesi do danas izravno vezani uz screening. Upravo tome je posljedica porast karcinoma in situ, jer nešto postane in situ tek kad se in situ nađe netko kome je uopće stalo baciti kritički pogled (in situ) i prepoznati o čemu se radi. Posredna posljedica toga je pad invazivnog cervikalnog karcionoma jer se žene uspješno liječe, a to je onaj bitan dio i opisuju ga grafovi. Slobodno se zaprepasti da su u obje reference upravo važne trendove opisali grafovima. U ozbiljnoj literaturi postoji stanovita tendencija isticanja bitnoga grafovima.

    Do sada je jedino Trilian na rastućim grafovima prepoznavala padajući trend. Njeni motivi su mi bili donekle jasni - pokušavala je dokazati smislenost prakse koja joj stavlja kruh na stol. Tvoji motivi su mi pak sasvim nejasni. Nije mi jasno što želiš postići prevođenjem članka koji sam linkao uz tendenciozno iskrivljavanje mojeg posta. Rekao bih da podcjenjuješ intelekt ovdje prisutnih.

    Ne kanim se u buduće baviti tobom. Ni sada ne bih reagirao da nisi iskrivljavala moj post.

  18. #68
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Već smo x puta ovdje isticali da su sve vakcine uvedene tek kad je bilo sigurno uvesti ih, dakle kad su prirodne tendencije boleštine bile u padu. Surprise-surprise, HPV je potpuno u skladu s tim obrascem Very Happy
    Dakle, jednostavnim čekanjem (ne čineći ništa) dolazimo u eru u kojoj će biti HPV biti vrlo maaaali problem.
    Cancer Research UK pokazuje padajući trend incidencije cervikalnog raka u Europi. Svakako pogledati grafove.
    Padajuci trend ne znaci i nestajuci trend. Npr. trend se moze priblizavati asimptoti koja nije nula. To je nesto sto ne mozemo znati jer lezi u buducnosti.

    Ne razumijem zasto bi HPV postao mali problem - zato sto ce (high risk type of) virus sam nestati iz populacije? Na koji nacin?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ...

    mc napisa:
    kao forumašica (ne samo ovog foruma) ne volim argumentaciju potkrijepljenu vlastitim životnim izborima. prvo, meni su na tvoje riječi sad ruke vezane - što god rekla, shvatit će se kao argumentacija ad hominem, a toliki mazohista nisam da bih dirnula u svetinju ovog virtualnog plemena.
    a prije:
    ta sam. zahvaljujuci bogovima u bijelom sam (prije svega) ziva a i dovoljno zdrava da mogu voditi koliko toliko "normalan" zivot. da se pitalo majku prirodu, boga svevisnjega il koga vec, ne bih vam sad ovo pisala.
    Pa svi to radimo - vlastito životno iskustvo ,koliko vidim , i tebe je odredilo u smislu životnog stava prema medicini...tebi je POMOGLA... i to je tvoj stav prema medicini kao JEDINOm MOGUĆOm izboru...
    ILI SMATRAŠ DA BI MI VLASTITI STAV MORAO BITI NAMETNUT NEČIJOM NEPRISTRANOM ARGUMENTACIJOM??? IDEMO ONDA U PARLAONICU PA ĆE ŽIRI ODLUČITI 'TKO JE U PRAVU'!

    I po čemu je MOJA argumentacija bila vrijeđanje - ja iznosim SVOJ stav koja se temelji na MOJEM iskustvu...to ne znači da je JEDINI MOGUĆ, UNIVERZALNI izbor za bilo koga drugog...iznosim ti svoje viđenje svijeta...tu si da ga ČUJEŠ...nitko ti ga ne nameće...
    ...ti si tu da bi ja ČULA tvoj stav (i iskustvo)...i iz toga nešto naučila...

    Moj stav je ustvari onaj da stvari moraš preuzeti koliko NAJVIŠE MOŽEŠ u svoje ruke...neki vid samokontrole...izvrsni ZADNJI dio knjige LYNNE MCTAGGART 'ŠTO VAM LIJEČNICI NE GOVORE' govori baš o tome!!!

    p.s.....kaj velika slova znače samo vrijeđanje???? U mom kontekstu ona su i NAGLAŠAVANJE!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    velika slova znače deranje

    naglasiti možeš i ovako


    naglašavanje

  21. #71
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno Re: ...

    suzaks

    1. moj primjer i nije bio neki protuargument rijecima mgrubi, jer ni njene rijeci ne bijahu neki argument.
    2. naravno da vlastito zivotno iskustvo određuje vlastiti stav, al ne bi trebalo biti koristeno kao argument.

    tvoj stav prema medicini kao JEDINOm MOGUĆOm izboru...
    ovo nisam nikad rekla

    I po čemu je MOJA argumentacija bila vrijeđanje
    ni ovo nisam rekla.

    p.s.....kaj velika slova znače samo vrijeđanje???? U mom kontekstu ona su i NAGLAŠAVANJE!
    već sto puta ti je rečeno da velika slova znače VIKANJE u virtualnom svijetu, i da po netiquetti bi se trebali koristiti u rijetkim slučajevima - tj. samo onda kad uistinu VIČEŠ... al' eto, uzalud vam trud, svirači...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    nisam stekla utisak da postoje (toliko) različita mišljenja tj. ozbiljne kritike i udubljivanja u temu među vama samima, dapače, imam osjećaj da glavni meštar lijepi "objave", a vi mu se (manje-više) ponizno klanjate
    Molit ću jedan jedini primjer (citat) u kojem se klanjam glavnom meštru (to bi, pretpostavljam, bio Davor? :? ) i njegovim "objavama". Sve moje kritike odnose se na medicinski registrirane nuspojave koje stoje u službenim izvješćima i svi razlozi koje navodim kontra cijepljenja medicinski su potkrijepljeni (godine kad se bolest zadnji put pojavila, moguće neurološke i ostale nuspojave...).

    Pojedine (još nedokazane, ali ne nužno krive) teze/teorije o štetnosti cjepiva nisam uzimala kao relevantne pri odluci o necijepljenju.

    Na ovom nas topicu ima šarenih - od onih koji su cijepili, ali se boje nastaviti; onih koji su uredno cijepili prvo dijete, ali ne i drugo; onih koji su protiv cijepljenja, ali su iz nekih razloga ipak cijepili; onih koji su odugovlačili; onih koji uopće ne vjeruju u učinkovitost; onih koji vjeruju, ali se više boje nuspojava; onih koji uopće nisu cijepili... Pa ako je to istomišljeništvo, onda ok, izgleda da različito definiramo taj pojam.

    Zajednički nam je nazivnik samo jedan - promišljamo i kritički sagledavamo i negativne strane cijepljenja.

    Stoga tvoj dolazak na ovaj topic ne doživljavam kao doprinos konstruktivnoj raspravi, već kao vrijeđanje i prazno potkurivanje.

  23. #73
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    U ozbiljnoj literaturi postoji stanovita tendencija isticanja bitnoga grafovima.
    Fino da si se počeo baviti ozbiljnom literaturom. To je ipak zavidan napredak od tvojih nekadašnjih izjava da znanstveni časopisi skrivaju sadržaje svojih članaka jer su oni pristrani, loši i što već...
    No, ako ne čitaš sitna slova uz grafove, lako se može desiti da ih pogrešno protumačiš, zar ne?

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tvoji motivi su mi pak sasvim nejasni. Nije mi jasno što želiš postići prevođenjem članka koji sam linkao uz tendenciozno iskrivljavanje mojeg posta. Rekao bih da podcjenjuješ intelekt ovdje prisutnih.
    Ajde molim te ne kukaj. Nikoga ovdje ne podcjenjujem i ne vidim da se itko našao povrijeđen osim tebe, a ti se ionako vrijeđaš čim ti netko protuslovi tako da ovaj tvoj komentar o podcjenjivanju nečije inteligencije uopće neću uzeti ozbiljno. Smiješno je kako pokušavaš i druge navući da se okome na mene izjavom da ja kao „podcjenjujem intelekt ovdje prisutnih“.
    Što se tiče tendencioznog iskrivljavanja, tu nisam na domaćem terenu, ali mi se čini da tebi dobro ide. Međutim, na tragu sam tendencioznog ispravljanja površnih i pogrešnih interpretacija.

    Moj motiv... hm...mračan i duboko skriven....mora da i mene netko plaća...Je, imaš pravo, sjetila sam se! Ministarstvo znanosti mi svaki mjesec uplaćuje crkavicu namijenjenu znanstvenim bedacima iliti novacima, pa povremeno osjetim obavezu lajati kad netko naopačke izvrće znanstvene činjenice. Ako to učini slučajno, onda samo malo zakevćem, upozorenja radi, ali kad steknem dojam da to čini namjerno, e onda počnem lajati na sav glas. Šta ćeš, prodala sam dušu zbog profita.

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ne kanim se u buduće baviti tobom.
    Baš si okrutan. A tako smo dobro započeli...

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Zajednički nam je nazivnik samo jedan - promišljamo i kritički sagledavamo i negativne strane cijepljenja
    Eto, ja mislim da većina roditelja na ovom forumu radi to isto, bili oni osviješteni, neosviješteni ili onesviješteni, ali sam isto tako stekla dojam da samoprozvani osviješteni nedovoljno promišljaju i kritički sagledavaju pozitivne strane cijepljenja.

  24. #74
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    To je ipak zavidan napredak od tvojih nekadašnjih izjava da znanstveni časopisi skrivaju sadržaje svojih članaka jer su oni pristrani, loši i što već...
    Fakat bi se trebala skinuti sa Stephena Kinga. Istina je da sam se žalio na bezobrazne cijene pristupa cjelovitim člancima, ali na ovaj način ispada kao da se radi o nečem sasvim drugom. O kvaliteti recenzija The Lanceta su neki drugi stričeki napisali knjige i to me posebno ne zanima. Sasvim mi je dovoljno znati da postoji i taj aspekt znanstvene literature, a dovoljan kriterij je sukob interesa autora sporne radnje.
    Ponovno imaš velikih poteškoća napisati sažetak iz pročitanog. I dalje se ne želim baviti tobom.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno raspra

    MC napisa:
    Citat:
    tvoj stav prema medicini kao JEDINOm MOGUĆOm izboru...


    ovo nisam nikad rekla
    ...da, da - čini mi se da jesi:

    [quote]kako god okreneš ne preostaje ti ništa drugo nego se upravo opet okrenuti toj jednoj i jedinoj medicini.[quote]

    Mc napisa:
    [quote]Citat:
    I po čemu je MOJA argumentacija bila vrijeđanje


    ni ovo nisam rekla.

    ...da, da -čini mi se da jesi:

    [quote]za tuđe tvrdnje možeš reći da su pogrešne, al otkud pravo tuđi život nazvati bedastim?!

    Oprosti na tastaturskom vikanju...vrlo nepromišljeno nikad nisam pročitala pravila pisanja na forumu!!!!

    ....ali glupo je uopće raspravljati o ovakvim stvarima...možemo možda nastaviti o cijepljenju!!!!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Zajednički nam je nazivnik samo jedan - promišljamo i kritički sagledavamo i negativne strane cijepljenja
    Eto, ja mislim da većina roditelja na ovom forumu radi to isto, bili oni osviješteni, neosviješteni ili onesviješteni, ali sam isto tako stekla dojam da samoprozvani osviješteni nedovoljno promišljaju i kritički sagledavaju pozitivne strane cijepljenja.
    Voljela bih da si u pravu... Ali kad god (a to je nerijetko) naletim na argumente tipa "dali smo mu 5u1 jer ga manje puta pikaju i zato je to super!", "strepila sam od temperature, ali srećom nije bilo nuspojava" ili (favorit) "koje su moguće nuspojave osim temperature?" uvjerim se da je tvoj optimizam pretjeran. Naravno, apsolutno sam sigurna da postoje informirani roditelji koji cijepe, ali da ih je baš toliko koliko navodiš, hm...

    Ja ne niječem pozitivne strane cjepiva, kada je ono potrebno. Preventivno, mislim da negativne strane prevažu.

  27. #77
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    nisam stekla utisak da postoje (toliko) različita mišljenja tj. ozbiljne kritike i udubljivanja u temu među vama samima, dapače, imam osjećaj da glavni meštar lijepi "objave", a vi mu se (manje-više) ponizno klanjate
    Molit ću jedan jedini primjer (citat) u kojem se klanjam glavnom meštru (to bi, pretpostavljam, bio Davor? :? ) i njegovim "objavama".
    ispricavam se ponizno, pregledavajući v.o.p. vol. 3 i 4 uistinu ne nađoh nijedan post u kojem mu se klanjaš! al na njegovih preko tridesetak postova gdje bi "objavio" neki fulminantan link (zanemarimo ostale postove i prepiske uglavnom s mujicom il ponekim heretikom koji bi se usudio ovdje postati) ne nađoh nijedan tvoj post gdje si se barem rijecju ili pitanjem okrznula na ono što je linkirao, da ne spominjem da si kojim slučajem kritički odbacila neku njegovu tezu. za tebe ništa ne bijaše sporno, barem ne prema tom sugovorniku. toliko na temu "promišljenog i kritičkog sagledavanja" materije, barem s tvoje strane na ovom topicu i mog utiska što sam - jadna ne bila - stekla i zbog kojeg bi me sad na stup srama okačila. bujrum!

    Stoga tvoj dolazak na ovaj topic ne doživljavam kao doprinos konstruktivnoj raspravi, već kao vrijeđanje i prazno potkurivanje.
    preživjet ću, nije prvi put da me blatiš.

    suzaks
    moje kvotirane rijeci su se odnosile na tvoj specifičan slučaj, gdje sam jos uvijek misljenja (ako je bolest takva ozbiljna kako se dalo iscitati) da će ti medicina ipak jedino i ozbiljno moći pomoći. to ne govori ništa o inače mom stavu prema medicini kao jedinom mogućem izboru.

    i ovo za vrijeđanje si potpuno pogrešno shvatila. kad nesto tvrdis, onda tvoj sugovornik moze odgovoriti protutvrdnjom, u najgorem slučaju te moze cak i ismijati da pojma nemaš o čemu pričaš, al kad pričaš o svom zivotu, teško je bilo što reći - jer se neminovno sve spušta na razinu ad hominem.

    vrlo nepromišljeno nikad nisam pročitala pravila pisanja na forumu!!!!
    nitko ne vidi kao onaj koji neće da vidi. i ne razumijem čemu toliko uskličnika, baš recimo u ovoj rečenici. zar se to ne može sasvim normalno reći :? ne znam jesi li svjesna što toliko riječi pisanih velikim slovom i toliko uskličnika izaziva u tvom sugovorniku - prilicnu nelagodu. ja imam konstantno utisak da zajapureno sjediš pred kompom i vrištiš od bijesa. razumijem da te ova tema uzrujava, al fakat ne razumijem čime smo zaslužili da se istresaš nad nama. :?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    na njegovih preko tridesetak postova gdje bi "objavio" neki fulminantan link (zanemarimo ostale postove i prepiske uglavnom s mujicom il ponekim heretikom koji bi se usudio ovdje postati) ne nađoh nijedan tvoj post gdje si se barem rijecju ili pitanjem okrznula na ono što je linkirao, da ne spominjem da si kojim slučajem kritički odbacila neku njegovu tezu. za tebe ništa ne bijaše sporno, barem ne prema tom sugovorniku. toliko na temu "promišljenog i kritičkog sagledavanja" materije, barem s tvoje strane na ovom topicu i mog utiska što sam - jadna ne bila - stekla i zbog kojeg bi me sad na stup srama okačila. bujrum!
    Čekaj malo, zar moram nešto kritizirati da bi bilo evidentno kako se ne slažem? Pa gdje bih došla da idem po forumu od topica do topica i pišem s čim se sve ne slažem? Imala bih 40 000, a ne 4000 postova! Osim toma, ja pola tih teorija niti ne pročitam. Ne zanimaju me. Rekla sam ti na temelju čega sam izgradila svoj stav. Isto tako, ne mogu osporiti te navode jer pojma nemam imaju li kakvog uporišta ili ne.

    I uopće te ne blatim. Toliko puta smo se složile oko raznoraznih tema u zadnjih par mjeseci da je to već postalo spooky.

  29. #79
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    što je kad se odlučiš s necijepljenim djetetom na put...bahame, tenerife...egzotiku....

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    što je kad se odlučiš s necijepljenim djetetom na put...bahame, tenerife...egzotiku....
    Neću se odlučiti, užasavam se letenja.

    Kad/ako se jednoga dana sam odluči, slobodno neka se cijepi. Što je osoba starija, tijelo ipak bolje podnosi cjepivo.

    Baš mi prijatelji idu s malim na Tajland... Mislili su odgađati cijepljenje ili cijepiti selektivno, ali zbog tog putovanja su ipak cijepili svime, pa i Hep B.

  31. #81
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ja ne niječem pozitivne strane cjepiva, kada je ono potrebno. Preventivno, mislim da negativne strane prevažu.
    Ako sam dobro razumjela, kada cjepiva ne bi imala negativnih nuspojava, cijepljenje ti ne bi predstavljalo bauk, ili? Mislim da bi se onda ti i drugi koji dijele tvoj stav trebali zalagati za to da se razvijaju i da nam budu dostupna što bolja, učinkovitija i kvalitetnija cjepiva sa što manje nuspojava (po mogućnosti bez, k tome treba težiti), umjesto da se zalažete za necijepljenje.


    Ovo ide Davora:
    S druge strane, čak se i u papirnatom tisku (vidi link, čak možeš naručiti knjigu, bit će papirnata) može naći vrlo jasno opisana situacija sa stručnim člancima objavljenim u vrlo cijenjenim British Medical Journalu i Lancetu kao katastrofično loša, pristrana i netočna. Zapravo nije ni čudo da skrivaju sadržaje članaka. Vjerojatno ih je sram.
    Referenca je tu . Navodno ginkgo pomaže.

    Viš da niš ne fali mom Štefu Kralju.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ja ne niječem pozitivne strane cjepiva, kada je ono potrebno. Preventivno, mislim da negativne strane prevažu.
    Ako sam dobro razumjela, kada cjepiva ne bi imala negativnih nuspojava, cijepljenje ti ne bi predstavljalo bauk, ili? Mislim da bi se onda ti i drugi koji dijele tvoj stav trebali zalagati za to da se razvijaju i da nam budu dostupna što bolja, učinkovitija i kvalitetnija cjepiva sa što manje nuspojava (po mogućnosti bez, k tome treba težiti), umjesto da se zalažete za necijepljenje.
    Ne bi bio bauk, ali i dalje mi je apsurdno cijepiti protiv bolesti koje se nisu pojavile tridesetak godina. No protiv hepatitisa B, tetanusa, ospica i HiB-a bih u tom slučaju (da nema nuspojava) gotovo sigurno dala cijepiti.

    No, ovo što pišemo je čista hipotetika - čak i da/kad se pojave nova, još pročišćenija cjepiva, treba proći ohoho godina da bi se ustvrdilo postoje li kakve dugoročne posljedice. Meni se čini da je glavni problem - tu se apsolutno slažem s Davorom, mammom Ju i svima koji isto tako misle - neprijavljivanje nuspojava, zbog čega uopće ne postoji neka realna slika o njima.

  33. #83
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    , neprijavljivanje nuspojava, zbog čega uopće ne postoji neka realna slika o njima.
    to i mene muči ,
    je li rozeola nuspojava moparu/priorix?

  34. #84
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Izgleda da je, jer smo je i mi kao i mnogi drugi dobili.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno psihoanaliza vs. život (uskličnici)

    MC napisa:
    suzaks
    moje kvotirane rijeci su se odnosile na tvoj specifičan slučaj, gdje sam jos uvijek misljenja (ako je bolest takva ozbiljna kako se dalo iscitati) da će ti medicina ipak jedino i ozbiljno moći pomoći. to ne govori ništa o inače mom stavu prema medicini kao jedinom mogućem izboru.

    i ovo za vrijeđanje si potpuno pogrešno shvatila. kad nesto tvrdis, onda tvoj sugovornik moze odgovoriti protutvrdnjom, u najgorem slučaju te moze cak i ismijati da pojma nemaš o čemu pričaš, al kad pričaš o svom zivotu, teško je bilo što reći - jer se neminovno sve spušta na razinu ad hominem.

    Citat:
    vrlo nepromišljeno nikad nisam pročitala pravila pisanja na forumu!!!!


    nitko ne vidi kao onaj koji neće da vidi. i ne razumijem čemu toliko uskličnika, baš recimo u ovoj rečenici. zar se to ne može sasvim normalno reći ne znam jesi li svjesna što toliko riječi pisanih velikim slovom i toliko uskličnika izaziva u tvom sugovorniku - prilicnu nelagodu. ja imam konstantno utisak da zajapureno sjediš pred kompom i vrištiš od bijesa. razumijem da te ova tema uzrujava, al fakat ne razumijem čime smo zaslužili da se istresaš nad nama.
    Jel si ti s ulogom na ovom topiću da vršiš psihoanalizu mojeg pisanja??? I nad kojima se to nama istresam? Vidi, ak mi imaš nekaj intimno za poručiti postoje privatne poruke!!!!
    Ne vrištim nad kompom...vrištim nad životom ponekad....
    Znaš zašto...jer od ovakvih filozofa kao što si ti me boli glava....Vidi cjepaš svaku moju riječ do korijena i razmišljaš šta je pjesnik time htio reći, a poruka je jednostavna - gledaj i slušaj oko sebe - i prerađuj!!!
    Ako ti imaš problem sa samom sobom i naše pisanje vakc. osvještenog plemena ti je stavilo bubu u uho da s tim cjepivima ipak nešto ne štima, a nemaš dovoljno materijalnih dokaza da je to tak morat ćeš to sama ipak istražiti i naći primjerenije izvore, jer npr. ovi životni su previše obični za tvoje uho!!!
    Naš životni problem je naš i napisala sam ti da hvala medicini što me od nje same udaljila - tako da ona nije naš životni izbor ! Ali naš problem me naučio gledati, osluškivati i zaključivati vlastitom glavom, a ne onim što je tako uvriježeno već 100 godina i ne može nikak drukčije biti!!! I vidjeti na 10-etke ljudi i djece oko mene čije je zdrastveno stanje direktna posljedica cjepljenja govorili mi o tome ili ne!!! Ali to tebi nije dovoljno 'znanstveno' jer to nisu dokazali 'stručnjaci'!
    Ali je vrlo 'životno' npr. moj prijatelj koji već 45 godina sjedi u kolicima - do 9 mjeseci bio je normalno dijete koje je puzalo i dizalo se na noge, a onda tih davnih godina nakon cjepljenja - ode sve nepovratno - danas sjedi doma s 1000 kn primanja, ovih dana umrla mu je jedina osoba koja ga je bedinala - majka, ostal je sam...Majka mu je bila u krevetu mjesec dana, hitna je nije hjetla odvesti u bolnicu jer nema temperaturu, kad su je odveli mjesec dana nisu mogli skužiti kaj joj je, pa su je poslali doma s tijelom punih dekubitusa - neka umre doma!!! To je život!!!! I to je medicina koja POMAŽE ČOVJEKU!!!! I oprosti što je preemotivan i s puno uskličnika za tvoju mentalnu prirodu!!!

    P.S. Ako želiš javi mi se da PP da ti pošaljem studiju u kojoj je na ipak 'znanstveniji' način obješnjeno u čemu je problem cjepljenja! Budući te ovo vezanje na nečije živote čini nemirnom...
    I oprosti za uskličnike!!! Tak jednostavno pišem!!! Htjela sam ti napisati samo dve reči...ZVEZDA, ZVEZDA...al eto odužilo se!!!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno preispitivanje

    ...i MC npr. kad se ono davno rodilo 12000 djece be ekstremiteta u Njemačkoj jer su majke pile neki lijek protiv trudničkih jutarnjih mučnina, misliš da možda situacija ne bi bila 'lakša' da se netko nešto u smislu toga preispitivao!!!
    ...tvoj je stav neprispitivanja , moj preispitivanja apsolutno svega...+ i -, jini i jang, ti i ja - zato smo i tu...moramo postojati obje strane da bi bilo sredine....

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Filip je cijepljen, iako zbog alergija kasnije od uobičajenih rokova. Svaki puta kad su ga cijepili strepila sam hoće li sve proći bez posljedica. S druge strane dok nije bio cijepljen imala sam osjećaj da je potpuno nezaštićen od opasnih boleština koje vrebaju na svakom koraku. Možda zabluda, ali tako sam se osjećala.
    Hoću reći, da sam ja uvijek za preispitivanje i promišljanje.

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Čekaj malo, zar moram nešto kritizirati da bi bilo evidentno kako se ne slažem? Pa gdje bih došla da idem po forumu od topica do topica i pišem s čim se sve ne slažem? Imala bih 40 000, a ne 4000 postova!
    sve to stoji, al ovo je jedan od najfrekventnijih topica, pa da nigdje ne nađoh barem jedan majusni postić.

    Osim toma, ja pola tih teorija niti ne pročitam. Ne zanimaju me.
    hmmm... ne čitaš, ne zanima te.... a nazivaš se djelom plemena... čudno mi je to od tebe čuti :?

    I uopće te ne blatim. Toliko puta smo se složile oko raznoraznih tema u zadnjih par mjeseci da je to već postalo spooky.
    ma naravno, to ja više dramatike radi.


    suzaks - IGNORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    hmmm... ne čitaš, ne zanima te.... a nazivaš se djelom plemena... čudno mi je to od tebe čuti :?
    Viđe:
    http://roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=24357

    Ovako je sve počelo prije godinu i pol

    potrebe za okupljanjem roditelja zainteresiranih za informiranje o stvarnim činjenicama vezanim uz vakcinaciju i cjepiva općenito. Obzirom na relativno malu grupu roditelja koji su aktivni u ovom području, okupili smo se u virtualno pleme i sve pridošlice su dobrodošle. Kome dosadi slobodan je otići, a važno je da informacija ostane.
    Nigdje nije naveden uvjet da se mora čitati svaka teorija.

    Ja puno toga čitam, ali dosta toga i ne čitam, pogotovo ako letimičnim pogledom ustvrdim kako se ne radi o meni zanimljivim/relevantnim/potkrijepljivim člancima.

    Ponavljam - dovoljno materijala za zamisliti se ima i u službenim izvješćima. 8)

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Molim lijepo, prestanite se vrijeđati!

    A sad par činjenica: U svakom cjepivu postoji onaj sitno tiskani papirić, na kojem pišu nuspojave, ali nitko o tome ne govori. I tako se moja sveki, nakon valjda 20 i nekog cijepljenja protiv gripe (v.m.s. u penziji) zblenula kad je vidjela što sve piše o tome.

    A što se tiče ca cervixa i hpv-a, upozorila bi na činjenicu da se zadnjih godina počelo uz papu uzimati i uzorak za dijagnostiku baš samog virusa (hpv-a) što prije nije bio slučaj. Na to isto treba obratiti pažnju kod proučavanja studija. Kad se radila samo papa, nije se ni znalo za velik broj slučajeva koji su se očistili sami od sebe.

  41. #91
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Samo što se okrenem, eto ti Anvi s novim draguljima.
    Dio koji je gore citiran je dio jednog opsežnijeg posta i dobro ga je linkati u potpunosti kako bi se skužila bit. Raspredalo se o Internetu kao izvoru informacije i jake liječničke snage su bile složne da Internet ništa ne valja (za razliku od sviju ostalih). Cijeli post je išao ovako:
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Tjah, ispada onda da je sve na Internetu gola bedastoća. Hmm... pa... u slučaju HZJZ-ovog izvještaja o nuspojavama - potpisujem
    S druge strane, pronaći bilo kakav stručni članak medicinske tematike je u prosjeku Mission impossible 4. Osim sažetaka - ništa.

    Umjesto toga postoje službeni dokumenti CDC-a i WHO-a i sasvim su jednaki na Internetu i u pisanom obliku. Ne bih nikoga htio vrijeđati, ali ljudi, dajte se informirajte, čak i kod nas (zaostalih i izvan EU) po zakonu vrijedi elektronski potpis i elektronski dokumenti su punovrijedni. Mesić potpisao.

    Žalosno je živjeti s deset godina zaostatka, a očito je da nam se upravo u području imunizacije to događa. Ne vjerujem da je to samo radi straha od google-a. Prije deset godina nije bilo google-a. Lijenost? Bahatost? Nešto treće?

    S druge strane, čak se i u papirnatom tisku (vidi link, čak možeš naručiti knjigu, bit će papirnata) može naći vrlo jasno opisana situacija sa stručnim člancima objavljenim u vrlo cijenjenim British Medical Journalu i Lancetu kao katastrofično loša, pristrana i netočna. Zapravo nije ni čudo da skrivaju sadržaje članaka. Vjerojatno ih je sram.

    Imam stvarno ozbiljno pitanje biolozima (ne medicinarima!): na koju foru toksoid difterije sprječava epidemiju? U zadnjim izvještajima HZJZ-a se provlači takva tvrdnja i ja se ubi guglajući i ne nađem odgovor. Moj zaključak je - nikako.
    Gore linkana knjiga je "The Trouble With Medical Journals" od autora Richarda Smitha. Knjiga je uglavnom namijenjena autorima članaka, dakle struci. Kratak citat iz uvoda (ocr-ano - puno grešaka):
    "Introduction: medical journals are probably a force for good but need considerable reform
    Medical journals, which many imagine to be as dull as telephone directories and twice as obscure, influence the lives of everybody and not always for the better. Not only do they affect what doctors do with individual patients and the actions taken by public health authorities on whole populations, but also they influence how we think about
    birth, death, pain and sickness. It may therefore make sense For you—the thoughtful but not necessarily expert reader—to pay attention to the ways of medical journals. particular!) as main of those ways are deficient and beed reform. That is tin- thesis oi this book. I hope thai I convince you—intriguing, even fascinating, and sometimes amusing you as we go.
    Perhaps you are currently wondering whether your child should have the vaccine against measles, mumps and rubella (MMR). For many parents in many countries this has become a very difficult decision—mainly because ol a short, dubious. article published in the Lancet.1 Many parents worry that the vaccine may cause their child to develop autism. Or maybe you are a middle-aged male thinking whether or not you should have yourself tested for prostate specific antigen (PSA) to see if you have cancer of the prostate. Vou may be perplexed by the emotion that suffuses the debate on the value of this test. Medical journals have provided the information that fuels the debate. Or perhaps yon arc constantly exhausted, suffering from a condition that many patients call myalgic encephalomyelitis and most doctors chronic fatigue syndrome. You look for help from your doctor, but she tells you that her medical journal tells her the condition does not exist. You are furious.
    How can this be?"

    Dakle, nakon što o tome pjevaju vrapci, objavljuju knjige Englezi, mi smo na redu za ...(uz dežurne kočničare)... valjda 10 godina. Možda.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno bez komentara

    Ivanazg napisa:
    Talijanski vojnici umiru zbog cjepiva?



    Pomor talijanskih vojnika koji su bili u misijama u inozemstvu izazvan je teškim kovinama u krvi, što je uzrokovano nekontroliranim cjepivom koje im je davano više puta.


    Navedeni podatak iznesen je više puta na sjednicama parlamentarnoga Obrambenog povjerenstva, pa se zapisnici mogu naći i na internetu, ali ga praktički nema u talijanskim glasilima, pa time ni u javnosti. Iznijela ga je samo Striscia la notizia, satirička emisija Berlusconijeva Canalea 5, piše Jutarnji.

    Iz onoga što je izneseno pred parlamentarnim povjerenstvom proizlazi da su apsolutno sve žrtve limfoma (poglavito Hodgkinova) i još nekih zloćudnih bolesti, od reda povezanih s krvlju, bili vojnici cijepljeni prije odlaska u misiju.

    Pišući o tome, Jutarnji je svojedobno izražavao sumnju zašto nema podataka o povećanom broju limfoma među civilnim stanovništvom Kosova, odnosno Bosne i Hercegovine. Teza o teškim metalima (živi, antimonu i sl.) koji su iz cjepiva došli u krv možda nudi odgovor.

    U talijanskom Parlamentu je rečeno da je više partija cjepiva za djecu povučeno nakon obaveznih analiza, jer su imale nedopustivu količinu teških kovina, ali da nema podataka jesu li uopće analizirana cjepiva za vojnike.

    Još nevjerojatnije zvuči posve pouzdani podatak da su vojnici ponovno cijepljeni prije svakog odlaska u misiju, a da se nije kontroliralo imaju li već razvijena antitijela, što znači da su mnogi od njih cijepljeni ne samo nepotrebno, nego i štetno.

    Napokon, količina teških kovina koja bi bila bezazlena u jednoj dozi cjepiva mogla je postati smrtonosna ako je netko cijepljen šest, deset ili čak petnaest puta, a bilo je i takvih slučajeva.

    Podaci o broju žrtava kasne i nisu pouzdani, a Ministarstvo obrane iznijelo je da je oboljelih bilo 270 prije pet godina, 513 lani, te da ih je umrlo pedesetak, dok je desetero djece rođeno s teškim deformacijama.

    Veteranske organizacije su u rujnu pak tvrdile da je oboljelih 2600, mrtvih više od 170, te da se 1427 žrtava nikada nije našlo ni u jednoj ratnoj zoni, niti bilo u kakvu kontaktu s osiromašenim uranom, ali su svejedno oboljeli, a neki i umrli, piše Jutarnji.




    Net.hr
    Samo sam prenijela ovdje - bilo u petak u Jutarnjem i pitam se samo koji su stvarni razmjeri te tragedije kad s ovako javno piše o ovim brojkama!!!
    I kad bi Cvrčak i Stana ovo komentirali - rado bih čula njihovo objašnjenje!

  43. #93
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Samo da vam prenesem odgovore jednoga lječnika s jednog foruma za pacijente izbrisati ću njegovo ime, nije u redu da ga rabim bez njegovog dopuštenja. Sada vi ocjenite njegovu pristojnost prema meni, bez obzira koliko su možda moja pitanja i konstatacije za njega glupost ovdje nema osnove kulture ni pristojnosti, a kamo li poštovanja prema pacijentu, ili osobu drugačijeg razmišljanja:


    Pojedinačno protiv MPR ?!
    Pitala bih vas postoji li mogučnost, da se protiv te 3 bolesti MPR, cijepi pojedinačno?
    Kakve su nuspojave i jesu li pojedinačna cijepiva strana ili domaća?



    30.11.2007. 08:20

    Re: Pojedinačno protiv MPR ?!
    Pojedinačna cjepiva iz sastava MPR su domaća, a indikacije za takvo cijepljenje su rijetke. Nikada ne uključuju želju roditelja,osobito kada ti roditelji nemaju pojma.

    30.11.2007. 08:25

    Re: koliki razmak između cijepiva?
    Samo ću pitati: a što s onim bolestima protiv kojih nema cijepiva? KADA SE IZMISLE CJEPIVA ZA TE BOLESTI, ODREDIT ĆE SE I INDIKACIJE. PA ZAR VI MISLITE DA SU OVA CJEPIVA KOJIMA SE CIJEPE DJECA U HRVATSKOJ UJEDNO I SVA CJEPIVA KOJA POSTOJE NA SVIJETU? MI CIJEPIMO PROTIV NEKIH 10-15 BOLESTI (IZBROJITE SAMI), A NA SVIJETU POSTOJI BAREM 50-60 CJEPIVA. TO VAM JE UJEDNO I ODGOVOR NA ONU VAŠU MUDRU REČENICU: Uglavno cijepila bi samo u onim slučajevima kada čovjek ide u neku sredinu, gdje se zna da postoji velika mogućnos zaraze. BAŠ TO SE I RADI, I U HRVATSKOJ SE CIJEPI OD BOLESTI KOJE NAMA PRIJETE, A NE AFRIKANCIMA.

    Mislim da se ljudi više trebaju educirati po pitanju zdravog života i kulture življenja, a ne se u nekim slučajevima, oslanjati na to da će ih cijepivo štititi, a oni mogu raditi što ih volja.( npr.HPV, hepatitis...) - RECITE MI KAKVE OVO IMA VEZE S MEDICINOM? DA TREBA ZDRAVO ŽIVJETI ZNAJU I NEPISMENI LJUDI NA KAVKAZU, A ZAŠTO TO VI TEK SADA OTKRIVATE, I TO KROZ PROTIVLJENJE CIJEPLJENJIMA, POKAZUJE VAŠ VRLO NISKI NIVO, KAKO MEDICINSKOG ZNANJA, TAKO I NEKIH OPĆENITIJIH ZNANJA IZ PODRUČJA ZDRAVOG RAZUMA.

    Hepatitis B,C, je možda jedino od cijepiva koje bi dala djetetu, zato što je u današnje vrijeme jako rasprostranjen, i može ga se dobiti u bilo kojoj bolnici! CJEPIVO PROTIV HEPATITISA C JOŠ NE POSTOJI. USPUT, OGROMNA VEĆINA SLUČAJEVA HEPATITISA B STEKNE SE DALEKO OD BOLNICE (NEPOZNATO: PREKO 30%; NARKOMANI 25%; PRIJENOS OD UKUĆANA: 5%; SPOLNO: HETERO 25%, HOMO 10%; U BOLNICI: TRANSFUZIJA 2%, HEMODIJALIZA <1%, ... ). NEMATE POJMA, GLAVNO VAM JE DA BLATITE BOLNICE, TJ. PRIKRIVNOM SMISLU LIJEČNIKE, A ONDA DOMETNETE: "(nisam izdržala ipak sam komentirala)". NEMATE POJMA O POJMU, ZNANJE ONOGA O ČEMU IMATE NEKI SVOJ (POTPUNO BEZVRIJEDNI) STAV VAM JE ČISTA NULA, I BOLJE VAM JE, I VAŠEM DJETETU, DA SLUŠATE ONE KOJI NEŠTO ZNAJU. VAŠA NAJGORA PREDRASUDA JEST DA BEZ ZNANJA MOŽETE IMATI PRODUKTIVNI STAV. NEMATE ZNANJA, I NA OVAJ GA NAČIN NIKADA NEĆETE NITI STEĆI, I TOM VAM ŽELIM DOBRONAMJERNO PORUČITI, MAKAR JE OČITO DA JA UGLAVNOM ZA NABUSITO NEZNANJE NEMAM PUNO RAZUMIJEVANJA.

    Pitanje; koliku dugo vas štiti cijepivo protiv Hepatitisa? AKO SE PRIMI, JER NE PRIMI SE BAŠ KOD SVAKOGA, ŠTITI CIJELI ŽIVOT, NO IPAK SE U ZADNJE VRIJEME PREPORUČUJU REVAKCINACIJE, ALI NAKON DUŽIH RAZMAKA, OKO 15-AK GODINA. KOD ONIH KOD KOJIH SE NE PRIMI, NE KORISTE NITI REVAKCINACIJE, NITI VEĆE DOZE CJEPIVA
    Uglavnom ja znam da cijepivo protiv Hepatitisa C ne postoji, ima ga moja prijateljica i prima interferon. Mislila sam da će učeni čovjek shvatiti da sam mislila na to kada bi postojalo cijepivo protiv Hep.C da bi možda cijepila

  44. #94
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    23.11.2007. 22:00

    Re: koliki razmak između cijepiva?
    U ponedjeljak 19.11.07. dobila je 5u1, i ovaj put puno bolje reagirala, nije plakala kod cijepljenja, tek mrvicu kada joj je doktor uzvlačio iglu. Nije dobila temperaturu, ali zato zadnja tri dana povraća, prvo mlijeko (doji) a onda sav šljam iz grla, nosić je prohodan, ali je puna šljama koji nikako da se "spust", nego joj stalno ide "gore-dolje", prekjučer nije spavala 24h.

    1. Htjela bih vas pitati je li moguće da je dobila blaži oblik hripavca, jer kada spava ne hrče već joj pluća "fućkaju" "zvižde" - inače nema nekih drugih simptoma? NE POSTOJI HRIPAVAC OD CJEPIVA. DIJETE IMA VIRUSNU PREHLADU, MOŽDA I MALO VIŠE OD TOGAK, S OBZIROM DA GOVORITE KAKAO ČUJE ZVIŽDANJE DOK DIŠE U SNU. MOGUĆE JE DA IMA BRONHITIS, ČAK, GOTOVO SIGURNO, IAKO, OČITO, BLAGI.

    2. 13.06.07. je dobila drugu dozu Hepatitisa B, pošto je sad dobila 5u1 19.11.07. za mjesec dana bi trebala dobiti taj Hepatitis. Pošto su tada blagdani mislili smo pričekati da prođe Nova Godina- ili bolje ne? CJEPIVA I HEPATITIS B NEMAJU POJMA KADA SE SLAVI NOVA GODINA. AKO JOJ JE VRIJEME, ONDA JOJ JE VRIJEME. ŠTO AKO SE NE CIJEPI, I BAŠ TADA ULOVI HEPATITIS B, ZA PRAZNIKE, KOGA BISTE TADA OKRIVILI. 100% DOKTORA KOJI VAM NEŠTO NIJE DOVOLJNO JASNO REKAO.

    3. Med. sestra nam je prvo rekla da između cijepljenja ne smije proći više od 3 mjeseca, a doktor više od 5 mjeseci? Tko je u pravu? Po oboma od zadnjeg cijepljenja Hepatitisa će ako je cijepimo poslije Nove proći više od 5,5 mjeseci? DRUGA DOZA DOSPIJEVA NAJMANJE 1 MJ. NAKON PRVE, A TREĆA NAJMANJE 4 MJ. NAKON PRVE, A SVE SE MOŽE RAZVUĆI I GODINAMA, ALI SE NE PREPORUČUJE. USVOJENA SHEJMNA JE 0-1-6 MJ, A ONO SU MINIMALNI RAZMACI.

    4. Savjetovali ste da joj zadnje cijepivo damo INFANRIX + IPV. Smije li od ovog zadnjeg cijepljenja 19.11. proći 5 mjeseci ili samo 3mj.? Bitno mi je jer bi taj Hepatitis dali poslije Nove, pa ju ne bih onda nakon mjesec i pol odma ponovno cijepila? KOLIKO BI TREBALO PROĆI, OVISI KOJA PO REDU JE DOZE DATA 19. 11. NITI 3 NITI PET MJESECI NISU UOBIČAJENI RAZMACI, VEĆ, AKO JE 19. 11. PRIMILA 3. DOZU U ŽIVOTU, ONDA SLIJEDEĆA DOSPIJEVA U DRUGOJ GODINI, OKO DOBI 15-18 MJ., A AKO JE OVO PRVA ILI DRUGA DOZA 8KOJA SADRŽI INFANRIX, IPV, HIB) ONDA BI TREBALO PROĆI 4-6 TJEDANA.

    26.11.2007. 10:55

    Re: koliki razmak između cijepiva?
    10.04.07. Engerix B
    13.04.07. BCG
    13.06.07. Hiberix
    13.06.07. Engerix B
    23.08.07. 5u1
    19.11.07. 5u1 Infanrix + Ipv + Hib

    Znači za mjesec dana oko 19.12.07. Engerix B, pa onda za 4-6 tjedana, oko 2 mjeseca 2008g, Infanrix + IPV ?

    VI UPORNO NEĆETE ILI NE MOŽETE SHVATIT ŠTO SAM VAM NAPISAO. 19. 12. ILI OD TADA DALJE, ALI ŠTO PRIJE, TREBA PRIMITI DTP, IPV, HBV (HEPATITIS B), A TO JE MOGUĆE TAKO DA 19. 12 PRIMI INFANRIX HEXA ("6 U 1", ALI BEZ PRIMJEŠAVANJA KOMPONENTE Hib (već je dobio Hib kao Hiberix + 5 u 1 + 5 u 1). Otprilike 6-12 mj. nakon ovoga dobiva prvu revakcinaciju (DTP+IPV+Hib: najbolje opet 5 u 1), a ako je navršila godina dana, dati MPR od tog časa dalje, najbolej PRIORIX, ako kažete da je "neurorizična".

    27.11.2007. 22:00

    Re: koliki razmak između cijepiva?
    Hvala na odgovorima.
    Ona je rođena 10.04.08. Ja želim da ima što veći razmak između pojedinih cijepiva (i ne vjerujem da se nuspojave javljaju samo u roku 48h! MPR i nakon tjedan, dva, a o dugoročnim reakcijama i nuspojavama ne bi sad raspravljala).
    Ne bojim se da će oboliti od Hepatitisa B, ako u određenom roku ne dobije treću dozu Hep.B, jer evo ja ga nemam, naša se generacija '76 nije cijepila protiv njega, djetinstvo sam provela po bolnicama, a godinu dana sam volontirala u komuni za ovisnike o drogama, koji su bolovali od AIDS-a i Hepatitisa B i C. Spavali smo skupa u istoj sobi, tuširali se u istoj kupaonici i jeli istim priborom za jelo, i nitko od nas volontera ništa nije dobio-testirala sam se. Ne vidim kako bi ga moja curica dobila, i od koga, zrakom ne može, a što se mene tiće Hepatitis C je puno opasniji, a protiv njega se ne cijepimo, znači postoji mogućnost da dobije bilo koju bolest protiv koje ne postoji cijepivo.

    MPR, neće dobiti jer je pedijatar rekao da ga ne bi dao ni najgorem neprijatelju, Priorix možda, i to sa nekih 18mj, ne prije - jer to je isto živo cijepivo i ima sve nuspojave kao i MPR, osim mislim menigitisa, a ona je neurorizična.

    Pitala bih vas postoji li mogučnost, da se protiv te 3 bolesti MPR, cijepi pojedinačno?
    Kakve su nuspojave i jesu li pojedinačna cijepiva strana ili domaća?

    Zanima me još nešto ako mi možete odgovoriti.
    Moja sestra '78, cijepljena protiv MPR, par godina poslije, dobila je rubeolu, a druga '83 isto cijepljena MPR, sa 10g dobila ospice - kako je to moguće?

    Zašto se cijepimo protiv MPR - kada su nuspojave toliko česte i opasne, a same bolesti po sebi nisu?
    Preboljena bolest stvara doživotan imunitet, a ako se cijepiš postoji mogućnost oboljenja?
    Ja sam rođene '76, znači zadnji, drugi put sam se cijepila protiv MPR sa 7g, što znači da kada sam s 30g ostala trudna bila sam u opasnosti da dobijem rubeolu, uljuljkana u lažnu sigurnost da me štiti cijepivo, koje sam dobila kao mala?

    Hvala!

    dr. med. 28.11.2007. 01:00

    Re: koliki razmak između cijepiva?
    Pitajte me jedno po jedno, i bez vaših konstatacija. Jer, ako sami znate, zašto pitate? Izrekli ste toliko gluposti o cijepljenju, da sam samo uvjetno spreman na njih odgovarati. Uvjet jest da pitate jednu po jednu stvar koj avas zanima. Sve u đuture neće ići. Onako usput, da postoji cjepivo protiv hepatitisa C, biste li i protiv njega bilo koa i protiv B?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    dakle, ne mogu da ne

    pa šta ti bi da si išla frajera tak peglat?

  46. #96
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo nadam se da će netko komentirati.
    A kada sam htjela staviti taj članak iz Jutarnjeg, i moliti za mišljenje dotičnog doktora-jednostavno mi nije dalo, ili ne valja moj internet ili je admin pobrisao, a zašto?
    Ja to nisam mislila staviti kao provokaciju, zašto ne bi komentirao tako nešto opipljivo i "priznato kao dokazanu pogrešku" s strane struke?
    Što doktori misle da nisu ljudi i da ne mogu pogriješiti?
    Svi ljudi griješe-to nas razlikuje od Boga!

    Najlakše je nekome reći da je glup, zato što ti postavlja pitanja i na taj način ti ustvari pokazuje svoje poštovanje i smatra te kompetentnim kada te traži mišljenje, a ti ga ponižavaš.
    Od kuda on zna da ja nisam medicinske struke i baš zbog toga imam puno pitanja i razloga za sumnju?

    Zašto fakultetsko obrazovani ljudi misle da su pokupili svu pamet svijeta?
    Možda su pokupili i na štrebali tuđe znanje iz knjiga, a svoju glavu nisu upotrijebili i ništa od toga doveli u pitanje.
    Komunistička škola; uči što ti piše, ništa ne pitaj, ne misli i ne koristi svoju glavu.

    Nažalost većina medicinara je izgubila ljudskost, pristojnost, ali i status Bogova.
    Ja shvaćam kako je to kada te netko uči tvome poslu, ali dragi doktori, danas pacijenti lako dođu do raznih informacija i više nemaju potrebu da vam se klanjaju, ali ni ne žele da vi mislite ako vam iznesu neke svoje spoznaje i razmišljanja, da vas time vrijeđaju.
    Naprotiv oni žele donekle biti kompetentni sugovornici, a vama bi kao liječnicima to trebalo olakšati posao.
    (ili vam to možda otežava, jer vam se ne da svkodnevno educirati i ići ukorak s vremenom)?

    Upoznala sam doktora koji se oduševio kada je vidio koliko sam informirana po pitanju nekih svari. Rekao je da mu je lakše raditi s informiranim roditeljima, i da to uopće ne smatra kao napad na njega i njegovu stručnost, nego mu naprotiv umnogome olakšava, kada treba objasniti neke stvari.

    Isto tako sam upoznala liječnika koji je rekao, da je on tu da postavlja pitanja i odgovore, jer se on za to školovao a ne ja.
    Ja sam pomislila , nisam izrekla na glas jer nisam nepristojna ( a to je već pitanje odgoja a ne obrazovanja); hvala lijepa, ali ovdje se radi o mome dijetetu a ne klanjanju vašoj veličini, i mislim da bi nam oboma trebalo biti u interesu njeno zdravlje, a ne vaš ego , poslije sam našla drugog liječnika.
    Što će mi neki nezreli izfrustranko, svoju patnju od veličine istresati na meni.
    Niti se smatram glupom, niti jadnom da bi dozvolila da se neko tako ponaša prema meni.
    Ako on ima manjak samopoštovanja, a očito ga ima kada se istresa na ljudima, i ponižava ih misleći da na to ima pravo jer su ne školovani, ja ga nemam!!!
    Tko ne cijeni sebe ne cijeni ni ne poštuje druge, i to ne može promjeniti nikakva titula prim., dr. itd, ni bankovni računi, niti fakulteti i razna priznanja.... već možda samo dobar psihijatar_ a ja to nisam

  47. #97
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    dakle, ne mogu da ne

    pa šta ti bi da si išla frajera tak peglat?
    imam ja tu još materjala, ali bolje da ne stavljam, ja sam stvarno u dobroj namjeri iz potrebe za informacijama išla njega tražiti savjet, i dao mi ih je, po pitanju cijepljenja.
    Jer moj pedijatar nije imao pojma, šta treba dati, koliko, kada...pa sam se bojala za malu. a inače sam protivnik cijepljenja, pa su mi neke stvari bile bitne

    Čovjek mi je neke stvari matematički objasnio, ja provjerila rekla pedijatru, i to je bilo OK.
    ali sam koji put nabacila svoje mišljenje, ato ga je izgleda izbacilo iz takta 8) Mislim možda moje rečenici nisu učene, možda pišem s jednom rukom držrći bebu u drugoj, možda mi je neugodno popljuvati ga, a njega to izgleda ohrabruje jer me smatra glupom, što ostajem ravnodušna na njegovo pluvanje, a nema pojma kako bi ga samo činjenično sprašila.... 8)
    A onda si opet mislim zašto, neka uživa, možda ne može doma ženi ništa, pa je mene našao

    Ne kužim to je forum za pitanja pacijenata, a kada nešto pitaš onda si glup. Pa šta on nije završio školu da nas educira i što nije zato na forumu, nego da svojim znanjem pomogne?

    Ti doktori, ako ih pitaš za mišljenje - onda si glup i neškolovan, a ako izneseš svoje - onda si bezobrazan i neškolovan

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Iz stila pisanja i više je nego razvidno o kojem je doktoru riječ. Njemu je uvijek preče pomilovati svoj golemi ego nego dati konkretan odgovor, ma o čemu se radilo. Na krivog si se namjerila, bilo tko drugi dat će ti normalan odgovor.

  49. #99
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ah! Uzalud mu sva strucnost na podrucju kojim se bavi kad mu nedostaje osnovne kulture ophodjenja prema ljudima. Uopce ne razumijem zasto se zadrzava na tom sajtu, niti zasto ga netko tamo drzi, osim ako se svi zajedno ne izivljavaju nad ljudima koji trebaju bilo kakvu pomoc, koliko god neka pitanja bila biserna.
    Da je zadnji, ne bih mu se obratila preko neta.

  50. #100
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    he, he, čini mi se po načinu kako odgovara, da je to dr. d.r.
    ...koliko kod način na koji on odgovara bio grub, moram priznati da je prilično točno odgovorio na sva pitanja...
    ... istina, čovjek nije baš uglađen, ali ponekad i točno odgovori.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •