Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Promjene Pravilnika o vještačenju - VAŽNO

  1. #1
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno Promjene Pravilnika o vještačenju - VAŽNO

    Za sve one koji traže dopust za njegu djeteta (produženi porodiljni).......

    PRAVILNIK O IZMJENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O SASTAVU I NAČINU RADA TIJELA VJEŠTAČENJA U POSTUPKU OSTVARIVANJA PRAVA IZ SOCIJALNE SKRBI I DRUGIH PRAVA PO POSEBNIM PROPISIMA.....objavljen u NN 105/07 od 15.10.2007., donosi izmjene u nekim člancima.
    U cijelosti na http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm

    Najvažnija je izmjena u članku 7. Pravilnika (onog starog), gdje se po novom navodi obvezna medicinska dokumentacija za pojedinu starosnu skupinu.

    Nama je bilo neugodno iznenađenje da za našu bebu moramo još obaviti pregled kod ORL i okuliste, a obzirom da se za neke preglede moraš naručiti (npr. termin okulista-Klaićeva tek za mjesec i nešto dana) sad smo u stisci sa vremenom.

  2. #2
    zmea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    52

    Početno

    Evo i ja sam danas išla pitati što mi sve treba za dijete od 9.g. i neugodno se iznenadila jer nalazi ne smiju biti stariji od godinu dana,a rodni list ne stariji od 6 mjeseci.Naravno da su mi se svi nalazi istekli i moram ponovno sve nalaze prikupiti.Problem je što termin kod psihologa moram čekati 6 mjeseci pa moram platiti kod privatnika gdje ću biti već slijedeći tjedan na redu

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi smo u fazi prikupljanja nalaza za vještačenje pa me zanima treba li i pedijatar dati svoje mišljenje obzirom da to ne vidim gore navedeno a neki kažu da mora neki da ne.inače kad predajete za vještačenje ukoliko nemate sve nalaze koje pravilnik propisuje jednostavno napišete izjavu da ćete nalaze koji nedostaju dostaviti nakon što obavite pregled na koji ste naručeni tad i tad..tako mi je bar gđa u centru rekla, no evo mi ćemo početkom 12. mj imati sve potrebno i krećemo u borbu za invalidninu. i to je još jedna stvar koju sam u hodu saznala-kod nas su svi ugl čekali do 3. god da bi predali zahtjev za invalidninu (za down) i tako su i meni rekli na početku, no saznah da su neke bebe od s downom(čak mozaicizam što je blaži oblik) na osnovu otpusnog pisma , dakle odmah nakon rođenja su predali papire dobili rješenje od invalidnini. zanimljivo kako se sve razlikuje od županije do županije a ista institucija

  4. #4
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    Od 2014. ce se zahtjev za invalidninom moci predati tek nakon djetetovog 1. rodjendana

  5. #5
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dakle savjet je da to predam prihe Nove g?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    vidim da si došla na stranicu za njegu, a ti bi za sad samo predala za invalidninu, sam u pravu?

    za njegu treba biti papir od pedijatra!!!!!! imaš sve podatke na pravu i njezi o tome.

    predaj ćim prije za invalidninu, pa dok ti to odobre prođe još puno vremena.

    mala je sad kolko? za produženje njege mora imati 6 mjeseci da joj se odobri, ali i to se čeka pa možeš sve predati.

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ona je sad 5 mj mislila sam predati za invalidninu sad i uvećani doplatak na mirovinskom, a produžiti klasično porodiljni do god dana. mislim da mi se tako najviše financ isplati, a opet nisam pametna, nemam iskustva sa svim tim institucijama i papirologijom pa me posavjetujte šta je najbolje da napravim.moj je plan nakon god dana ostati s njom još neko vrijeme, pa ćemo vidjeti kako će ona napredovati

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    imaš li sve papire za invalidninu, ak možešsve skupiti do recimo Božića svakak bi ti se financijski isplatilo da to predaš.

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    imam i to ću i napraviti ovih dana. Da li mi onda to vještačenje zbog invalidnine vrijedi i za produžeteak porodiljnog kasnije ili ćemo morati opet za par mj iste dr obilaziti?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    isti papiri ( kopije osnovne bolesti djeteta, znači ono kaj nužno nije vezano uz bolest ne treba ni imati, ali može se dati na uvid) su ti potrebni za odobrenje njege, ideš po nove papire samo u slučaju ako imaš predviđenu novu kontrolu. inače ta vještaćenja rade sasvim drugi ljudi čak i druge institucije.

  11. #11
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    e ali sad sam pričala s kumom koja radi u centru za soc (doduše druga županija od naše) pa kaže da je prijedlog da za sve bude jedna komisija .Još nisam stigla proučavati zakone ali to bi bilo odlično, a ne povlačenje na sto strana

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad to je nekad sve radilo Czzo , ali su se 2009 (?) drugačije podjelili

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dakle ima li negdje špranca za žalbu? bila mi je soc. radnica u nadi da će od mene dobiti potpis da odustajem od zahtjeva za invalid. jer je dijete još malo, mlađe od god.pa kad sam rekla da ne odustajem, da sam predala po starom zakonu i želim da se obradi zahtjev razbjesnila se..rekla da će oni to odbiti, pa sam je rekla ok, postoji žalbeni rok, ja ću se žaliti..pa bi se sad pripremila jer očekujem kroz par dana poziv iz Centra.

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ako sam predala po starom zakonu hoće li me vještaćiti po starom ili sad po novom?

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne znam. Trebalo bi pitati nekog pravnika. Inace , koliko znam u kaznenom pravu se uvijek primjenjuje zakon povoljniji po optuzenika ( ako se pojavi novi zakon za vrijeme sudenja).

  16. #16
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    koliki je rok da se Centar oglasi na zahtjev za vještačenje ? danas je 60 dana i pismeno ni glasa...Bila je soc. radnica i rekla čujemo se ali valjda su nešto trebali pismeno poslati

  17. #17
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    molim samo kratku ali brzu
    da li oni našu djecu vještače po ovom pravilniku

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._153_2894.html

  18. #18
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •