Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 172

Tema: MATIČNA MLIJEČ

  1. #101
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    alergiju sam definitivno rijesila s revitom, jer nisam nista drugo koristila osim toga, a s obzirom da sadrzi osim maticne mlijeci i betakaroten, valjda onda zbog toga nokti i izgledaju tako lijepi. Odusevljena sam, ako netko hoce posaljem mu studiju o izljecenju odredjenih bolesti i tegoba u postocima. Fascinantno. Skodit ne moze, samo koristi

  2. #102
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Baš mi je drago da ste zadovoljni rezultatima bilo mm bilo revitom,ali ja bi rekla da [/b][b]osim drugih sastojaka sadrži i mm. Baš ču reči kolegici da proba muža nagovorit jer ima alergiju na ambroziu

  3. #103
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Juri sam prošle godina davala Petrovićev med za jačanje imuniteta. Nakon 4 mjeseca uzimanja, uhvatio ga je kašajl koji ga nije puštao mjesec dana. Čim sam mu ga prestala davati, prestao ja i kašljati.

    Ovo ljeto (cca 01.08.) sam mu počela davati mm od medexa. Htio ju je popiti i bila mu je ukusna. Međutim, ponovno se paralelno sa početkom uzimanja poklopio i kašalj, zaštopanost nosa, zelena slinica... Trajala je opet sve dok mu nisam prestala davati tu mm (cca 01.09.)

    Da nije alergičan na pčelinje proizvode :?

    Htjela bih mu kupiti Revitu ili nešto sl, al sve me strah da opet ne bude iste reakcije i na nju :?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Vrlo vjerojatno se radi o alergiji. Iz vašeg teksta nije moguće zaključiti da li se radi o alergičnosti na matičnu mliječ ili druge pčelinje proizvode. Pošto se u oba proizvoda vjerojatno koristi kineska liofilizirana mliječ koja čini 90% svjetske proizvodnje, moguće je da je ona uzrok alergije, ali ne treba isključiti pelud i med.
    Možete se obratiti na tel. 01 2793262 kako bismo sa više podataka pokušali utvrditi o čemu se radi, a možete pokušati sa nekim od naših proizvoda u kojima su svi sastojci proizvedeni na našim pčelinjacima.

  5. #105
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Za sad sam mu kupila First defense i Echnaceu od Childlife-a, pa ćemo vidjeti kako će oni djelovati.
    Momentalno mi se na da da mi sin glumi "pokusnog kunića", zima je i nije vrijeme za to.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Poštovana gospođo
    Korištenje domaće svježe matične mliječi nije glumljenje "pokusnog" kunića nego PRIVILEGIJ koji si nažalost mnogi kojima je potrebna ne mogu priuštiti.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    revita je spasila mog sina.stalno prehlađen,nije dobro jeo,antibiotici...a onda su mi preporučili revitu,i od tad djeci dajem samo vodu ili revitu.nabavila sam je u gospođe vinke 098 534 373 za split.za revitu imam samo riječi pohvale!!!

  8. #108
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Jaseirma možeš li mi molim te reć da li postoje različite revite za djecu i odrasle?
    O kojoj se količini radi i koja je cijena?
    Tnx.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    19

    Početno

    ja uvijek kupujem kilo 250 kn,jer je to najisplativije.imaju i manja pakovanja.revita se daje djeci od 2 mjeseca,trudnicama..mislim da je za svih ista.nema određeno koliko se daje,ja djeci dajem koliko god žele,a ja kad sam umorna ili je netko u kući bolestan,ide u jako velikoj količini isredi stvar u tren!!iaju i neke tablete ćućalice i to je zakon pogotovo kad neće s vodom.

  10. #110
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Matica prvotno napisa
    Poštovana gospođo
    Korištenje domaće svježe matične mliječi nije glumljenje "pokusnog" kunića nego PRIVILEGIJ koji si nažalost mnogi kojima je potrebna ne mogu priuštiti.
    na svu sreću mogu si ga priuštiti...ali neću da mi sin glumi pokusnog kunića na način da mu ponovno dajem matičnu mliječ, svjesna da mu nešto od pčelinjih smeta. Ne treba mi dodatnih kašljanja...

  11. #111
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ima netko da je pio matičnu mliječ za hipotireozu?

  12. #112
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Sinoć se učlanila u Revitu i počeli sa matičnom mliječi! Eh, sada još samo da vidimo djelovanje!

  13. #113
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Samo da obavjestim da na sajmu na Tomislavovom trgu imaju čak dva čovjeka mm-jedan čistu neprerađenu 10g je 150kn a drugi ima pripravak med +mm2g =450g060kn

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    sss živo me zanima gdje drži tu neperađenu matičnu mliječ, pod tim mislim na frižider jer ona ne smije biti na danjem svjetlu i ne smije biti ispod -10 stupnjeva

  15. #115
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    moje dijete ima alergijsku astmu i uslijed svake viroze zavrsi na kortikosteroidima.
    nedavno mi je prijateljica preporucijla lipofiliziranu maticnu mlijec kao jedinu cistu i GMO free u hrvatskoj - to je kineska maticna maticna mlijec i netko ju je vec pomenuo, Royal Jelly.
    jaaako je skupa (cijelo pakovanje za 3 mjeseca kosta oko 1000 kuna), ali nama za sada funkcionira. :D
    prvi put da mu je curio nos tjedan dana a da nije bio u spazmu!
    maticnu mlijec mijesam sa anticevicevim zelenim medom i malo dodam vode.
    to uzima ujutro i navecer - tako vec 3 tjedna i za sada sam prezadovoljna.

    sve ostalo sto sam procitala (revita i slicno) mi se cini kao kap u moru, posebice ako ti proizvodi sadrze umjetna sladila i boje (ako sam dobro shvatila netko je spomenuo da je revita preslatka...)

  16. #116

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Koliko je meni poznato, a već duže pratim to područje, nigdje u svjetu pčele nisu genetski modificirane. Očito je da se radi o reklamnom triku. Većina nas zna kakva je kvaliteta kineskim proizvoda, pa tako i matične mliječi.
    Najbolja matična mliječ koju u Hrvatskoj možete nabaviti je ona od pčelara i to u prirodnom obliku ili pripravcima s medom i drugim pčelinjim proizvodima.

  17. #117
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Matica, ja vise ne padam na te fore 'ah, kinesko je.'
    Vec se raspitam kod ljudi kojima vjerujem, koji se bave homeopatijom i prakticiraju zdravi zivot i koji su sami probali vecinu proizvoda.

    Znam da se maticna mlijec ne moze drzati duze od 48 sati u svjezem stanju a da ne izgubi svoja svojstva, od tuda i moja sumnja da je, u ovom slucaju, hrvatsko i najbolje. :/

    Ako se ne varam, strojevi/masine za liofiliziranje su uzasno skupi i ne vjerujem da si to vecina nasih pcelara moze priustiti.

    Ne znam dovoljno o ocuvanju kvalitete maticne mlijeci ako je u svjezem stanju pomijesana sa medom, stoga i moj oprez.
    U svakom slucaju cu se raspitati i o toj mogucnosti.

  18. #118
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj katarina prvotno napisa
    sss živo me zanima gdje drži tu neperađenu matičnu mliječ, pod tim mislim na frižider jer ona ne smije biti na danjem svjetlu i ne smije biti ispod -10 stupnjeva
    A ovaj pripravak je bio vani na štandu-valjda je med taj koji konzervira a onu čistu je čovjek zaleđenu držao u nekom staklu

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Tezu o nemogućnosti čuvanja svježe ili prirodne matične mliječi podmeću oni koji se bave prodajom liofilizirane matične mliječi, ili krivo informirane osobe. Nešto sam o tome i prije napisao, ali ću ponoviti da je liofilizirana matična mliječ izgubila dio svojih korisnih sastojaka u postupku liofilizacije što dokazuje to da nikada nikome u svijetu nije uspjelo od takve mliječi proizvesti maticu, dok se od smrznute stare i pet godina može. To je biološki način provjere kvalitete koji je najsigurniji jer znanost još nije u potpunosti utvrdila sastav mliječi ( 3% je zagonetka za suvremenu znanost). I to u slučaju da u proizvodom procesu nije bilo slučajnih ili namjernih pogreški.

  20. #120
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Matica, malo sam googlala i na svasta nailazim... od toga da u Hrvatskoj nitko nije strucan za liofilizaciju mm do toga da nasi pcelari samo preprodaju. :/

    tesko je tu biti pametan.
    evo ti link na forum Hrvatskog Pcelarskog Drustva pa malo pogledaj diskusiju o liofilizaciji maticne mlijeci:
    http://www.pcela.hr/forum/viewtopic.php?f=32&t=2038

  21. #121

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Rasprava na pčelarskom forumu na temu matične mliječi sigurno nije mjesto gdje ćete nešto naučiti. Potpuno beskorisno. Kakva je argumentacija bio sam prije više godina i sl. O tome pišu ljudi koji se time ne bave i nisu proučili temu.
    Nastavite sa potragom za temu matične mliječi i naći ćete dosta tekstova ali ne vjerujte svemu.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZAGORJE
    Postovi
    5

    Početno

    Proljeće je na vratima! Probudite se, pronađite svog pčelara jer uskoro će sezona SVJEŽE MATIČNE MLIJEČI I PELUDNOG PRAHA! Najbolje što možete dati sebi i svojoj obitelji je zdravlje iz prirode! Pri tome pazite da dobijete konkretne odgovore i budete sigurni da nije jedini cilj dobiti od vas novac. Svaki pravi pošten pčelar odvojit će dio svog vremena i odgovoriti na svako pitanje!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj donata prvotno napisa
    Proljeće je na vratima! Probudite se, pronađite svog pčelara jer uskoro će sezona SVJEŽE MATIČNE MLIJEČI I PELUDNOG PRAHA! Najbolje što možete dati sebi i svojoj obitelji je zdravlje iz prirode! Pri tome pazite da dobijete konkretne odgovore i budete sigurni da nije jedini cilj dobiti od vas novac. Svaki pravi pošten pčelar odvojit će dio svog vremena i odgovoriti na svako pitanje!
    Teško će pronaći pčelara koji se bavi proizvodnjom matične mliječi jer nas je tek nekoliko.
    Inače sezona korištenja prirodne matične mliječi traje godinu dana, a proizvodnja tek nekoliko mjeseci. Odmah po vađenju sprema se u zamrzivač i tako se može očuvati više godina.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    Nakon par mjeseci uzimanja MM (friške),sublingvalno i prema svim naputcima od priznatog proizvođača MM,javljam da se na ginekološkom polju ništa nije promijenilo-dakle nema nikakvog poboljšanja.

    Imunitet se nije znatno popravio, jedino su prehlade bile nešto slabije.

    Uzimajući liofiliziranu MM dakle onu u kapsulama od Bosnalijeka, sam u vrijeme očekivane menstruacije imala pozitivne rezultate.

    Eto to je moja crtica o MM.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj katarina prvotno napisa
    Nakon par mjeseci uzimanja MM (friške),sublingvalno i prema svim naputcima od priznatog proizvođača MM,javljam da se na ginekološkom polju ništa nije promijenilo-dakle nema nikakvog poboljšanja.

    Imunitet se nije znatno popravio, jedino su prehlade bile nešto slabije.

    Uzimajući liofiliziranu MM dakle onu u kapsulama od Bosnalijeka, sam u vrijeme očekivane menstruacije imala pozitivne rezultate.

    Eto to je moja crtica o MM.
    Meni kao proizvođaču prirodne matične mliječi vaše iskustvo ukazuje da taj "priznati" proizvođač vrlo vjerojatno nebi trebao biti priznat, ili .... Nemoguće je da lifilizirana matična mliječ ima bolji učinak od prirodne, ukoliko se uzima na sličan način i u jednakoj količini.

  26. #126
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    dobila sam pravu matičnu mliječ (smrznutu odmah ) i sad ne znam što dalje sa njom?
    kako se daje? imam malu količinu jednu malu čašicu i epruvetu
    htjela bi je dati malom koji ima 2, 5 godine
    i alergije na sve i svašta + alergijsku astmu pa me malo frka
    dali se preporuča tako maloj djeci davati MM?

  27. #127
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo jedan zanimljiv link...

    O maticnoj, njenom proizvodjacu, narudzba moguca preko weba... Pakuje se u tamne bocice odmah po vadjenju i u frizideru transportuje na odrediste www.mmm.ba

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Malo podižem ovu temu jer me jako zanima.Javite se cure koje ste je koristile .U prethodnom postu čitam o stavljanju MM pod jezik, što meni s mojim D.ne bi uspjelo, pa kako može drugačije ?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Podižem temu . Kako stojimo s korištenjem matične mliječi, propolisa, peluda ....? Zanima me prvenstveno što dajete svojim klincima i na koji način. Jesen je na vratima, moramo preduhitriti prve viroze .

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    14

    Početno

    neznam ništa o tome osim da je vrlo hvaljeno.pokušala bi za svoju malecku koja ima 2g.al imam problem jer vidim da je npr.Revita napitak,a moja malena ne pije ništa osim vode!!! ima li to da se može uzimati žlicom i sl?

  31. #131
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Mi ove godine krećemo u borbu protiv viroza sa Royalpip medom.
    U sastavu ima propolisa, peluda i matične mliječi.
    Inače, što se tiče porijekla pčelinjih proizvoda ( a vjerujem i svih drugih ), slušala sam jedno predavanje na kojem je bilo napomenuto kako je najbolje koristiti one iz podneblja u kojem živimo.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Ja sam svom R. davala polen (cvijetni prah). Kupila sam ga na jednom sajmu zdrave hrane, no potrošila sam ga relativno brzo i sada ne znam gdje bi ga ponovo kupila. Imate možda saznanja tko to prodaje, tj. da li ima možda u biljnim ljekarnama?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Dom
    Postovi
    4

    Početno

    Pozabavila sam se temom matične mliječi, propolisa, općenito svih pčelinjih proizvoda, vrkute, marulje, zdravca, kadulje i inih alternativnih metoda očuvanja dobrog zdravlja ili u svrhu potpomognute oplodnje i došla do slijedećih zaključaka;
    Sprega liječnika i farmacije je nepobitna. Grubo bi bilo reći da Vas jedni čine bolesnima kako bi Vas drugi izliječili i obrnuto, ali činjenica je da oni vladaju našim dobrim i lošim zdravljam motivirani lovom, zaradom - a ovih dana puni su mediji sličnoga na temu dijalize.

    94% svega što ćete u ljekarni kupiti je sintetičko i primarno proizvedeno radi profita, a ne zbog nečijeg boljeg osjećanja.
    94% svega što ćete u ljekarni kupiti krivo je za stanje zdravlja ljudi danas jer desetljećima truje svačije organizme onime što ljudskom organizmu nije poznato
    bla bla bla...

    Pa normalno je onda da je i liofilizirana matična mliječ sintetska, patvorena ili barem sumnjivog kineskog sa reziduama obogaćenog podrijetla. Jedno od to troje je sigurno. Samo iza nje stoje organizacije i interesi koji su financijski dovoljno snažni sve to gurati kroz medije, na štetu potrošača.
    Stroj za liofilizaciju matične mliječi je bio jedan u Francuskoj dok tu tehnologiju nisu savladali kinezi sami pa više za njim nije bilo potrebe.

    Poanta
    Svježa matična mliječ i ostali proizvodi, domaći čajevi i uravnotežena prehrana minimum su nečega što svatko za sebe i svoje najmilije može učiniti kao preduvjet dobrom zdravlju. Sve se to može kupiti po prihvatljivim cijenama direktno od domaćih pčelara i travara. Koliko će kome pomoći nije izvjesno, ali da će podići imunuloške i obrambene mehanizme i stvoriti preduvijete dobrom zdravlju ili začeću - HOĆE, kod 8 od 10 ljudi minimum.

    I zato nemojte se dati varati kojekakvim praškima i sličnim podvalama.

  34. #134
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    Ja sam svom R. davala polen (cvijetni prah). Kupila sam ga na jednom sajmu zdrave hrane, no potrošila sam ga relativno brzo i sada ne znam gdje bi ga ponovo kupila. Imate možda saznanja tko to prodaje, tj. da li ima možda u biljnim ljekarnama?
    Imaš, ali ja bih ti preporučila da odeš na pijacu, teglica košta oko 30 kuna, vjerujem da oni iz ljekarne ne mogu biti bolje kvalitete jer se tu ne može mutiti (za razliku od meda-gdje vam podvale šećer), a ljekarne i otkupljuju od ovih ljudi i moraju naplatit više.
    Ja ga uzimam svako jutro, smanjio mi je želučane tegobe, a mojoj mami popravio krvnu sliku. Prirodna stvarčica u kojoj ne može doći do hipervitaminoze i slično, samo ga treba uzimati duže vremena

  35. #135
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ima netko da je pio matičnu mliječ za hipotireozu?
    Zar je dobra za to? Ako je imuna bolest, onda u principu ne bi trebalo uzimati ništa za podizanje imuniteta....

  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Dom
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ima netko da je pio matičnu mliječ za hipotireozu?
    Zar je dobra za to? Ako je imuna bolest, onda u principu ne bi trebalo uzimati ništa za podizanje imuniteta....
    Hipertireoza je pojačano lučenje hormona štitnjače, a ono na što ti misliš je multipla skleroza pretpostavljam.

    I za jednu i drugu bolest matična mliječ može polučiti dobre rezultate.
    Iako nije tema ovdje konkretno propolis, on u kombinaciji sa matičnom mliječi, medom i cvjetnim prahom doslovce čini čuda, a vezano za nadolazeću gripu i onu svinjsku, ta je kombinacija definitivno najbolji partner imunitetu pojedinca.

    Sve se može kupiti kod pčelara, na tržnici ili na pčelinjaku i nema smisla ni potrebe pčelinje proizvode kupovati u ljekarnama i apotekama jer su manjim dijelom domaćeg, a najvećim dijelom uvoznog porijekla, i još vas oderu sa cijenom.
    Matična mliječ u prahu ili liofilizirana je 100% uvoznog kineskog porijekla i bilo bi fer od distributera proizvoda koji sadržavaju takvu mliječ da to i deklariraju, samo onda tko bi to kupio.

    Ako moguće, a danas je moguće gotovo za sve proizvode, najbolje je naći svog travara, kumicu za sir, pčelara, podrumara, stričeka koji oko Drniša suši pršute... Em pomažeš ljudima, proizvođačima, em potpomažeš proračun i na kraju znaš što jedeš.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Pa koju onda matičnu mliječ koristiti ako nemamo nikakvog poznatog pčelara??? :?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Dom
    Postovi
    4

    Početno

    Možeš birati doslovce između dvojice pčelara koji su to usavršili, a budući da je riječ o deficitarnom proizvodu za koji vlada veliki interes i kod bolesti poput tumora, depresije, multiple skleroze pa do problema reproduktivnih organa, anemija zanimljivo je zašto to ne proizvodi više njih.
    Ovo je barem ono što se može pronaći na webu.

    http://forum.pcelinjak.com/viewtopic.php?f=21&t=44

    http://www.zelenaburza.com/oglasi_det.asp?IDOglas=4686

  39. #139
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj mamamami prvotno napisa
    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ima netko da je pio matičnu mliječ za hipotireozu?
    Zar je dobra za to? Ako je imuna bolest, onda u principu ne bi trebalo uzimati ništa za podizanje imuniteta....
    I za jednu i drugu bolest matična mliječ može polučiti dobre rezultate.
    Iako nije tema ovdje konkretno propolis, on u kombinaciji sa matičnom mliječi, medom i cvjetnim prahom doslovce čini čuda, a vezano za nadolazeću gripu i onu svinjsku, ta je kombinacija definitivno najbolji partner imunitetu pojedinca.
    Prošla je skoro godina dana otkako sam imala prvi kontakt sa matičnom mliječi i to Revitinom. Započela sam s njom, bilo je rezultata (u vidu da sam dobila energiju koju mi crpi hipotireoza), ali sam se onda prešaltala na pravu matičnu (tražila i tražila, kopala i kopala dok nisam našla pčelare u blizini koji prodaju med sa matičnom), a sad koristim baš ovu navedenu mixturu: matična + pelud (iliti cvjetni prah) + med i stvarno čuda čini. Preporučam svima!

  40. #140
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    cure gdje ima kupit tu Revitu i koliko kosta??
    tnx

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Na poluotoku
    Postovi
    66

    Početno

    i ja koristim taj med s matičnom mliječi i propolisom ,ponekad je zaboravim uzeti ,piše tre puta dnevno al sad ću malo paziti da ne zaboravim

  42. #142
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj mamamami prvotno napisa
    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ima netko da je pio matičnu mliječ za hipotireozu?
    Zar je dobra za to? Ako je imuna bolest, onda u principu ne bi trebalo uzimati ništa za podizanje imuniteta....
    Hipertireoza je pojačano lučenje hormona štitnjače, a ono na što ti misliš je multipla skleroza pretpostavljam.

    .
    Govorimo o hipotireozi- ja imam autoimuni poremećaj štitnjače (Hashimoto, ogromna antitijela) i znam da ehinaceu ne smijem...zato pitam

  43. #143
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Linolina, ja ti isto imam Hashimotov tiroiditis... preporodila sam se sa matičnom, nju smiješ definitivno! Mene je i spasila, nema onog kroničnog umora! Pokušaj!

  44. #144
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mamamami prvotno napisa
    Poanta
    Svježa matična mliječ i ostali proizvodi, domaći čajevi i uravnotežena prehrana minimum su nečega što svatko za sebe i svoje najmilije može učiniti kao preduvjet dobrom zdravlju. Sve se to može kupiti po prihvatljivim cijenama direktno od domaćih pčelara i travara. Koliko će kome pomoći nije izvjesno, ali da će podići imunuloške i obrambene mehanizme i stvoriti preduvijete dobrom zdravlju ili začeću - HOĆE, kod 8 od 10 ljudi minimum.

    I zato nemojte se dati varati kojekakvim praškima i sličnim podvalama.
    da te potpišem

    ja sam nabavila matičnu mliječ (nestabilna na iznad +4°C), od pčelara, on mi je rekao da prodaje komplet: med, propolis , cvjetni prah i matičnu mlječ - smrznutu
    to se sve izmješa i onda je trajno do 3mj na temp do +4°C
    1 žlićica dnevno, djeca 0,5 žlićice

  45. #145
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    jel moze na pp ime kojeg pcelara, vazno mi je da je doista pouzdan.
    Hvala..

  46. #146
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    jel moze na pp ime kojeg pcelara, vazno mi je da je doista pouzdan.
    Hvala..

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    MGrubi jel moze i meni pp ime pcelara.
    ja sam za sad nabavila PIP-ov med, MM, ccvjetni prah i propolis ali unutra je liofilizirana MM koju pretpostavljam nabavljaju iz Kine.

    Kako on to isporucuje, jel isporucuje smrznuto? i Koja kolicina po kojoj cijeni?

    hvala puno

  48. #148
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    I mi koristimo taj med, Royalpip, a oni se deklariraju kao hrvatski proizvod tj. koriste sirovine hrvatskog porijekla.
    Iskreno se nadam da pišu istinu. :/

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja sam citala na netu, da se u hrvatskoj jako malo pcelara bavi MM i da oni iskljucivo prodaju svjezu svoju MM direktno a ne ducanima i da svi ovi proizvodjaci koji ju proizvode bilo u pastilama, medu, prahu itd... imaju iskljucivo uvezenu MM i to najcesce iz Kine. A i pitala sam zenu na dolcu u PIPovom ducanu i kaze da je u tom medu ta liofilizirana MM. Nije rekla da je uvezena ali pretpostavljam da je jer to im je jeftinije nego otkupiti od nasih pcelara.

    Iako i za tu liofiliziranu kazu da ne izgubi svojstva te da zadrzava jednaku kolicinu hranjivih tvari. negdje sam citala da 400-600 mg svjeze odgovara 130-200 mg liofilizirane MM. Pretpostavljam da je to zbog vode u svjezoj.

    ja za sada uzimam taj royalpip med, cini mi se optimalna kombinacija svega i po cijeni je prihvatljiv.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    Ja sam citala na netu, da se u hrvatskoj jako malo pcelara bavi MM i da oni iskljucivo prodaju svjezu svoju MM direktno a ne ducanima i da svi ovi proizvodjaci koji ju proizvode bilo u pastilama, medu, prahu itd... imaju iskljucivo uvezenu MM i to najcesce iz Kine. A i pitala sam zenu na dolcu u PIPovom ducanu i kaze da je u tom medu ta liofilizirana MM. Nije rekla da je uvezena ali pretpostavljam da je jer to im je jeftinije nego otkupiti od nasih pcelara.

    Iako i za tu liofiliziranu kazu da ne izgubi svojstva te da zadrzava jednaku kolicinu hranjivih tvari. negdje sam citala da 400-600 mg svjeze odgovara 130-200 mg liofilizirane MM. Pretpostavljam da je to zbog vode u svjezoj.

    ja za sada uzimam taj royalpip med, cini mi se optimalna kombinacija svega i po cijeni je prihvatljiv.
    Nije točno da liofilizirana matična mliječ ne izgubi dio pozitivnih svojstava, što proizvođači pripravaka od nje prešućuju. Ako je to tako zašto nikome u svijetu nije uspjelo proizvesti maticu od liofilizirane mliječi. Isto tako i usporedba djelovanja liofilizirane i prirodne matične mliječi nije istinita zbog naprijed iznešenog.

    Zbog sve boljeg poznavanja liofilizirane matične mliječi, odnosno potražnje za prirodnom matičnom mliječi, ima naznaka da je na našem tržištu PRIRODNA MATIČNA MLIJEČ KINESKOG PORIJEKLA, ili patvorine.
    Kako ih prepoznati? Vrlo lako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •