Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 240 od 240

Tema: Dražesni pupoljci proljetni 2006. (11. dio)

  1. #201

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Jutro, curke.

    Prvo da od srca čestitam Ireni001 na još jednoj curici!! :D

    Tiwi, to s pijenjem mi je bolna točka. On odbija APSOLUTNO sve osim sise i tu i tamo (jednom u dva sata ) gutljaja vode. Kupio je MD špricu, dat ću mu rehidromiks tako, nemam baš puno izbora.

    Sanja, noćas ga je mučio trbuščić , nakon masažice je čvrsto zaspao , proljev ima i dalje ali ne tako čest kao u nedjelju (u nedjelju je imao oko 10 stolica, jučer samo 4, danas - za sad - jednu), ali mislim da je to samo zato što nema više ništa u sebi. Temperatura varira, ali u načelu se drži oko 38, to ne snižavamo. Povraćao je samo jednom, u nedjelju, ali mu se sve gadi i ima poriv na povraćanje ako bilo što proba pojesti ili popiti.


    Kako je Florici prošla noć?

  2. #202
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Joj, siroti Kaleb, baš se izmučio. Kod nas nije bilo toliko proljeva (samo dva i to nevjerojatno smrdljiva), ali je zato jučer tijekom dana povraćala nekih osam-devet puta. Bila je baš izmučena, nije se dala odvojiti od mene, spavala mi je u naručju, baš se vidjelo da je bolesna.

    Sinoć je lijepo zaspala, ali se probudila negdje oko pola dva i bila manje-više budna do jutra, naravno, na cici. Vjerujem da je uspjela i malo odspavati, no naravno da mm i ja nismo. Danas je bolje, ali nije ništa htjela jesti, apsolutno ništa. Trenutno je u kuhinji s didom, on ju pokušava nahraniti jogurtom. Živahnija je nego jučer, ali još uvijek nije zdrava i vedra kao inače.

    Tiwi, jesi bolje?

  3. #203
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Kaleb i Florica miceki mali bubini!

    Izgleda da nešto vlada, ja sam jutros mislila da ću dušu ispovraćati, vozi mi po crijevima, i općenito sam sva down. Došla mi je mama jutros u 5, pa sada čuva Nuru (MM na putu po običaju). Micek mali se probudio dok sam ja bila nad školjkom i onako sva bunovna od sna došla u kupaonu i preplašeno zove mama, mama.

    Odoh se liječit...

  4. #204
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Irena001 :D , čestitike na mrvici!

    Kaleb i Flora ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Luna moraš ga na žalost prisiliti da pije kako ne bi dehidrirao. Slažem da je moguće da toliko izgubi u kratkom vremenu, povraćanje i proljev jako iscrpljuju organizam.
    A mi smo se sinoć zabili čelom u štok i imamo plavu kvrgu veličine kovanice od 5 kn iznada oka. I to samo zato jer je ludovao u vrijeme kad je već trebao biti u krevetu. Ah, što umor čini :/ !

    Curke, koji broj Rodinih majica nose vaši kikači? Nisam dugo kupovala i izgubila sam pojam koja je veličina ok za sada. Možda 2. Ili...?

    Tiwi, meni paše i subota i nedjelja. Samo mislim da moramo brzo reagirati ako uopće još ima karata.

  5. #205
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Bok ljudi

    ja ću samo kratko.

    Nemam pojma hoćemo li ovaj vikend na vlakić, najvjerojatnije ne. Naime, prodali smo auto.Ovi u banci su tak spori da sad moramo čekati realizaciju kredita da bismo mogli kupiti drugi auto. Pa smo cu fus.

    A onda me danas nazove gazda i veli da prodaje stan i nek nadjemo nekaj drugo U Samoboru je naći stan živa koma, nema, a ono kaj ima košta nenormalno puno.

    Tata je došao doma iz bolnice. Maaalo mu se vratio vid, ali još je koma, skoro niš ne vidi, ima strašne bolove i jedva se kreće. Svako malo padne i tak. Ma da se zapitaš zakaj to..

    Mi smo srećom okej, femili na broju a za sad i funkcioniramo dobro. Malo smo MM i ja danas potreseni, puno nam je to promjena odjednom. Ali valjda će bit bolje.

    Kad te krene onda te ide.. Eto mi Božića.

    Ali nekak se forsa brijat na pozitivu, radim francusku salatu i glupiram se s Patrikom.



  6. #206
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ajoj Tiwi... tako to biva, baš ti se sve skupilo... ali bit će bolje....

  7. #207

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Tiwi , proći će. Sjećaš se kak je mene jedno vrijeme sve išlo, samo jedno za drugim. Al kad se izreda, osvanut će sunce...


    Mia je gore, noćas se gušila od šlajma...
    Dala joj danas dokica neku inekciju da joj bude lakše (nešto- medrol, nisam zapamtila). Rekla da ima spazme bronha i da je prepuna šlajma kojeg ne može izbaciti. Stvarno joj je lakše nakon te inekcije, sutra moramo opet ne kontrolu. Inhalirati, Bisolex, Fenistil, antibiotik... Hrpa lijekova, a ja se ne usudim ništa izbaciti da joj ne bude gore i preuzeti rizik na sebe...
    Bilo mi je strašno gledati ju noćas kako se muči, kako ne može spavati od toga, kako ju guši, crveni se sva, ne može naći položaj, pa bi cicu, pa ne bi, pa joj se povraća, neće ništa jesti...
    Slično kao prošle godine kad su nas smjestili na Zvijezdu

    Htjedoh pitati jel tko od vas dobio tu inekciju? Zato što tri doktora kažu različito. Meni je moja objasnila zakaj bi joj to dala i ja pristala, al kad sam došla doma pričala sa frendicom pa veli zamjenski dok dao to njenom malom zbog nečeg drugog a njen ped rekao treće...
    A ja nisam čak ni zapamtila točno ime. Jel ima više toga na medrol ili slično?

    Inače se držim nekako- think pink,

    Pozdrav svima

  8. #208
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    mina ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za curku .



    nego, Patrik mi je malo prije rekao "Mamaaaa, jooojiiiim!!

  9. #209
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Tiwi, to s pijenjem mi je bolna točka. On odbija APSOLUTNO sve osim sise i tu i tamo (jednom u dva sata ) gutljaja vode. Kupio je MD špricu, dat ću mu rehidromiks tako, nemam baš puno izbora.

    Sanja, noćas ga je mučio trbuščić , nakon masažice je čvrsto zaspao , proljev ima i dalje ali ne tako čest kao u nedjelju (u nedjelju je imao oko 10 stolica, jučer samo 4, danas - za sad - jednu), ali mislim da je to samo zato što nema više ništa u sebi. Temperatura varira, ali u načelu se drži oko 38, to ne snižavamo. Povraćao je samo jednom, u nedjelju, ali mu se sve gadi i ima poriv na povraćanje ako bilo što proba pojesti ili popiti.
    Luna, ako Kaleb neće dobrovoljno piti, svakako forsiraj tekućinu, pa makar na špricu. znam da izgleda agresivno i grubo, ali gledaj na to kao nužno zlo...
    pazi da ne postane malaksali i da mu se ne počne samo spavati...
    deidratacija je nešto užasno...mi smo to prošli, završili na infuziji, i nikad više...

    rehidromiks može pomoći, ali neka djeca (F na primjer) na njega reagiraju tako da tek onda jače povraćaju...
    čaj od šipka,lagano zašećeren (max 2% šećera) (ili s medom) je F bio draži za uzimati (isto šprica)
    ako i povraća iimaproljev,probaj mu napraviti malo prežganejuhe,zaprži brašno bez ulja, mao jače,da bude boje bijele kave, dolij vode, stavi malo soli i prokuhaj i neka ne bude rijetko...
    i naravno, doji ga što češće...
    F je kad smo imali rotu preživio samo zahvaljujući izuzetno čestim podojima i prežganoj juhi
    ~~~~~ da sve bude ok

    tiwi -

  10. #210
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    kaleb

    Luna,znam da ne daješ nikakvu hemiju,ali moja preporuka ke linex(za normalizaciju rada prob.trakata,dakle od sluznice usta do rectuma) i dječiji čaj(sadrži odličan mix nana,kamilica,komorač i anis),smanjit će mu učninu,regulisat stolicu,spriječit gubitak tečnosti,a samim tim i jake temperaturne šubove i otvorit apetit.

    miš mali

  11. #211

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Samo da pošaljemo puse ozdravilice, Miji, Kajebu i Flori
    Irena001 čestitam!
    Tiwi da sve brzo krene na bolje!
    Puse svima!

  12. #212
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Hvala vam svima na ozdravilicama. Danas je već malo bolje, povraćanje se pretvorilo u proljev. Na sreću, puno cica i hoće piti vode (čak ju i sama traži), pa se ne bojim dehidracije.

    Luna, evo i od nas puno ozdravilica Kalebu i nadam se da ide na bolje. Kao netko tko je s bebom bio na infuziji svakako se pridružujem mišljenju da je bolje forsirati tekućinu, nego dehidrirati. No, budući da dojiš, mislim da nemaš razloga za preveliku brigu, barem su meni tako rekli u Zaraznoj.

    Tiwi, baš vas je krenulo. Nadam se da ćete brzo riješiti auto i stan i da će ti tati biti bolje. Rastopio me tvoj mali anđelak.

    Mina, i vama ide puno ozdravilica.

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sanja, jako mi je drago da je Florica bolje! :D

    Mi smo na putu k ozdravljenju - jučer je manje kakao, danas nije još niti jednom! :D Danas smo išli u šetnjicu, jurcao je okolo, u principu je ok. Temperaturu nema još od prekjučer navečer (u biti, jučer je imao nešto sitno, ispod 38, nisam niti mjerila). Sve se vraća na staro osim što i dalje ne želi NIŠTA jesti, a i s pićem oskudijeva. :/ Ne čini mi se dehidriran jer nema simptome dehidracije... Valjda nas cica spašava. Ipak, sad me već brine taj četverodnevni post (a i inače je u fazi da jako malo jede), jutros je bio ispod 13 kg (12,8).

    Tiwi, raspametila sam se na jooooojim

    Puse ozdravilice Mijici, nadam se da je bolje!

    magriz i w_m, hvala na savjetima

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    12,8 se pretvorilo u tipa s naočalama

  15. #215
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    hej, puse ozdravilice svim i tiwi

    mi smo jucer razbili nos zatrcao se iz sobe i pao glavom na kauč, dobro da nije u rub, i isla mu je krv, ja sam se sva prestrasila, vjerojatno je pukla neka kapilara, brzo se smirio i nije vise plakao, al mu je bilo cudno vidjeti krv prvi puta u zivotu (u takvim kolicinama) a miskec mali

    inace tu je super vrijeme vec par dana, sunce :D

  16. #216
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Marino
    Anja je preksinoc pala na orbitrec svom snagom, bilo je toliko krvi da sam se samo nadala da nije izbila zub, a u ustima se nije nista vidjelo, tek nakon nekog vremena je dala da ju pogledam i isperem usta, zubi su sva sreca na mjestu, jedino je probila usnicu , a meni je cijelo rame bilo krvavo
    ovo nam je prvi ozbiljniji pad

  17. #217
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Samo da vas sve ...a posebna pusa ozdravilica svim bubanima.
    Mi za vikend putujemo pa ništa od vlakića..biće,biće..

    ...najnovija Najina fora je da pokušava namazati našu perzijsku macu sa kremom...igra završava bijegom /Luninim/ u drugu sobu..puse svima ...i želim vam pune čizmice..

  18. #218
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Kaleb, Marino i Anjica da budete bolje.

    Flora je već skoro skroz zdrava, jedino što ništa neće jesti, pa je uglavnom na cici. To samo po sebi ne bi bilo loše kad ona od gladi ne bi divljački vukla i sad su mi bradavice u komi.

    Inače, curke su danas dobile darove od Sv. Nikole i oduševile se. Zapravo, Fiona se oduševila, a Flora je u svemu imitirala Fionu, od odmatanja poklona do veselih uzvika.

    Moram vam ispričati kako je Fiona već nekoliko dana svima pričala da će očistiti i svoje i Florine čizmice. Rekla je da je Flora još premala da bi ih znala očistiti sama, pa će ona to napraviti za nju, jer ne bi bilo dobro da joj zbog zmazanih čizica Sv. Nikola ne donese poklon.

  19. #219
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Samo cu kratko, tuznima, bolesnima i ozlijedjenima puno ~~~~~~~~~~ i

    Fiona i Flora, Patrik

  20. #220

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Još malo za sve bolesne i rekonvalescente.

    Kaleb još ima nešto laganiji proljev, ali počeo je pomalo jesti i na putu je k potpunom ozdravljenju. Primjetila sam nešto vrrrrrrrlo zanimljivo - svaki put kad se razbolio (3x do sad), bolest je pratio i neki mega skok u razvoju. Ni ovaj put nije bio iznimka!

    Dakle, počeo je s ozbiljnim role-playingom. SVE oponaša - hoće kuhati, točno zna proceduru - uzme tavu ili zdjelicu, stavi je na šparhet, traži da upalim plin, miješa kuhačom, "probava" što je skuhao... Danas sam ga zatekla kako hrani lutku!! Onda, vidi u crtiću kako dečko crta, odmah juri, traži papir i flomić i crta i on... Koristi više boja, pomno iscrta cijeli papir...

    Tata je ujutro žurio u ured i ostavio podlogu za peglanje na stolu, ja je sfrkam, dolazi Kaleb, uzima je i stavlja točno na mjesto gdje inače stoji (iza mikrovalne) :shock: Kad je to usnimio... Nađe dvije baterije, uzme ih, otvori daljinski i hoće ih staviti unutra... Ma, mislim :shock: :shock: x 1000000. To je po meni već veliko dijete.

    Broj riječi konačno je prošao 10, s tim da je samo par razumljivo neznancima. Ja ih kužim sve, u svim kontekstima. Uglavnom, paradoksalno, ali nemamo problema s komunikacijom, super se kužimo.

    Postao je velika maza! I sad stvarno već skoro sve razumije... Ma baš nam je 20 mjeseci turbo prekretnica!

  21. #221

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Kaleb, Flora, Anjica....

    Naše novosti...
    Liam od neki dan, no od danas savršeno zove OMI!! :D Ona je presretna radi toga! Stvarno je zove! Više nema zabune. Govori i "Omi uči".
    Jaaako puno priča. Danas je navukao rukavicu i govorio "Mekamo"... (znam da je umjesto m-n... ali meni je i to super!).
    Danima nas zove.. "Mama, dođi." "Tata, dođi."
    Pelenu već dugo zove - pena.
    Kotač - tac (skoro č)
    Zvonko - oko
    ... itd...
    odosmo sad spavati.

    Stigao mi je novi komp, mrcina od mašine, ima sad da radim kao čovjek napokon!! :D

  22. #222

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    "Mama, dođi." "Tata, dođi."
    Joj, ovo radi i Timi, to mi zvuči tako PRESLATKO!

  23. #223
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    "Mama, dođi." "Tata, dođi."
    Joj, ovo radi i Timi, to mi zvuči tako PRESLATKO!
    Enea jos i pokaze rukicom na kauc dok govori tu tu da svi sjednemo zajedno! Tako mi zajedno sjedimo na kaucu, doruckujemo, veceramo, navecer idemo zajedno spavati
    Od rijeci tu je vec citava hrpa: spomenuto dodji vec mjesecima, cica, daj, meko (mlijeko), meso, Ba za naseg pasonju, Ba dodji, pape za papuce, cij (sir), kuh (kruh), juha, necu, može , pusa, bući (za sve oblacenje i skidanje), kaka, piše (crta), gore, maži (dok se ja sminkam moram nju namazati npr Niveom), vozi (vozikanje na triciklu), nos, uši, oči (pri tom sve pokazuje prstima sto ponekad i zaboli kad pogodi u otvoreno oko), pupak, guza......
    Nadam se da su bubani ozdravili
    Ljubim Vas sve redom

  24. #224
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Bokić!!!

    Jupiii kaj ste svi ozdravili!!!

    Meni je najslađe kada Nuru stavim u stolicu za hranjenje a ona doziva : "Mama, dođi, papamo!", "Tata, dođi, papamo!".

    Općenito jako voli jesti u društvu.

    Danas ja pokazujem MM-u neke skice ormara za spavaću sobu, i Nura naravno morala doći vidjeti i čuti o čemu mi to. Pitam ja njega na kraju "Kaj misliš? Jel dobro? ", a Nura će na to kao iz topa "Ne, ne valja"... :shock: mi umrli od smjeha.....

  25. #225
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Buffy opet zona sumraka... opisuješ mi sina Fakat su isti.

    Mi smo se neki dan igrali kucanja. Patrik jako voli kucati na vrata i glumatati da netko dolazi i onda idemo ko fol vidjeti tko je - pa smo malo na hodniku.
    A sad sam ga naučila da kuca i onda ja vicem Tko jeee?! A on s druge strane (npr kad sam u kupaoni) odgovara Paakiiiit! Onda ja kucam a on vice Koooo jeeeee!! i tak. Smjeh.

    Luna vidiš ti Kaleba - nema da omane dečko ima sistem i drži ga se. Baš mi super zvuči ovo kak si ga opisala. Btw: onaj dan na pregledu AS smo se smrzliiiii nenormalno (u Smb su isti stupnjevi manje hladni, valjda jer nema vjetra) a i Patrik je dobrano zagazio u blato, vikao da ga "peče" ruka (ne kuži razliku između vrućeg i jako hladnog) pa smo zbrisali brzo.

    Jučer popodne smo opet zadrijemali u dnevnom, baš mi to dobro dodje. Onak se namjesti k meni uz trbuh s okrenutim ledjima (k'o žlice) i spava. A braco ga lupka Naime, u zadnjih 2 dana ne samo da ja osjetim bebaća, nego se i vidi iz vana. Opet imamo nogometaša.

    A kad smo već kod bebe.. Prošli put sam ja birala ime. Pa i ovaj put za curu. Ali za drugog dečka moj prijedlog je brzinski odbačen (Trevor).
    I MM odlučio dati djetetu ime. ČAk ima i uži izbor: Liam, Timotej i Lukas.
    Prvo sam mislila da me zeza a onda sam skužila da nema pojma zakaj se ja čudim. Jer on ne visi na forumu ko ja Rekla sam mu da moram pitati npr. Anitu za mišljenje

    Joj idem, Patrik gleda Traktora Toma, ali mi je sad potiho rekao "kaka" ..

  26. #226

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Trevor mi je predobro ime, šteta što se TM-u ne sviđa.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Evo i mi počeli pomalo pričati, ali nekako još govori tiho, bebavo, al je ko Kaleb maher za tehniku. Sinoć mi kod frendice, on nađe neku mini video igricu, otvori pokloac i hoće ubaciti baterije koje je našao na podu :shock: , naravno nije uspio jer su bile prevelike...
    Kuhati isto obožava, dam mu zdjelice i kuhaču, pa lupa i miješa
    Crtići mu baš i nisu zanimljivi, jučer je MM skinuo hopla, pa možda to bude htio pogledati.
    Sve su nam životinje još uvijek vau-vau...
    Nakon klope uvijek baci zdjelicu i pribor na pod valjda je to znak za kraj obroka, neki dan mu MM stavio klopu u porculansku zdjelicu neka sam jede, kad sam vidjela odmah :shock: i mijenjaj zdjelicu MM, ne zna za običaj bacanja posuđa
    Puse svima!

  28. #228
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Trevor mi je predobro ime, šteta što se TM-u ne sviđa.
    Hvala. Do sada nitko ali baš nitko to nije rekao. Meni je Trevor i prvi put bio u prijedlogu ali je prevagnuo Patrik.

    Ne kužim zakaj mu se ne svidja.

  29. #229
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Tiwi možda TM popusti kad se beba rodi! MM je!

  30. #230

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Trevor mi je predobro ime, šteta što se TM-u ne sviđa.
    Hvala. Do sada nitko ali baš nitko to nije rekao. Meni je Trevor i prvi put bio u prijedlogu ali je prevagnuo Patrik.

    Ne kužim zakaj mu se ne svidja.

    :D Trevor je PRVO ime koje sam odmah u trudnoći pronašla, čak i prije nego smo znali spol! No, ni mm-u nije sjelo. :/
    Nije mu sjeo ni Liam, ali više od Trevora... a vidiš da je sve ipak sjelo na svoje. Iliti moje. I sad je i on zadovoljan.

    Trevor je super! :D

  31. #231

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mislim, naravno, imaš moje dopuštenje da svoju bebu nazoveš Liam.
    Sudeći po Patriku, i drugi dječak će biti neodoljivo sladak, tako da su svi osnovni uvjeti za korištenje tog imena - zadovoljeni! 8)

  32. #232
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Čitamo mi jučer neku slikovnicu, upaljen tv a na tv-u purisova ili već neka reklama za hrenovke. Nura pokaže prstom i ja velim to je hrenovka. Danas kod mojih ista reklama na tv-u i N. onako sva ozarena viče: "Mama, ****jka, ****jka" ).

  33. #233
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    ups cenzurirali su me.... a nije bilo prosto... samo je asociralo na neku prostu riječ...

  34. #234
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    mi smo bubani. Kurimo 40 već drugi dan. Imamo gnojnu anginu i moramo piti antibiotik, damn.

  35. #235
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Irchi, puno ~~~~~~~~~~~ i za Tina i da mu sto prije prodje!

    Tiwi, ja sam uz TM Od ponudjenih su mi Liam i Lukas super. Za 'Kooo jeee'

    Djecica su vam super, kako su motoricki napredni i brbljavi! Malisa ima dosta novih rijeci, npr. guma, botun, ebik (aerobik - jer sam napokon krenula), kuh (kruh)... ali jos ne spaja vise od dvije rijeci, a i to je npr. 'Tata, dodji' ili 'dida, pa-pa', 'mama, bacio'. Ali sve se uspijemo razumjeti, to mi je bas super. U zadnje vrijeme cesto vise 'mama giga' ili 'mama kika' i nikako ne mozemo shvatiti sto mu to znaci, osim da zeli od mene neku akciju - da listamo slikovnicu, dohvatim mu loptu ispod trosjeda i slicno. Kad ga pitam jel to igra, knjiga, slika, ni na sta ne reagira.
    Inace me zadivljuje i njegova sposobnost pamcenja, nakon dva listanja slikovnice zna pokazati gdje su npr. skoljke, iako se s tim pojmom prije nije susreo, a puzzle od 6 dijelova je slozio sam nakon tri-cetiri zajednicka slaganja.
    Inace je super, nismo imali problema s virozicama, spava super, budi se jednom oko 5 ujutro ili nikako do 7, doji pred spavanje i ujutro, mada sve cesce, posebno vikendom, pita 'kiki' kad god mu je dosadno. Pokusam mu skrenuti paznju, lako uspijem, ako pita opet, dam mu.
    Poceo je prijavljivati i kakanje, ali na nacin kako vec dugo objavi svijetu da je prdio - prrrr usnicama, uz hvatanje za pelenu. Ajde, bar nesto.
    Inace je veseljak, dobrica, jako razuman, dide i bake su odusevljeni kako se s njim sve mogu dogovoriti, svugdje ga voditi. Ne boji se nikog i niceg, gdje god dodje, ponasa se kao da je tu vec bio sto puta.

    A, imali smo nekidan bozicnu zabavu s firmom, prvi put da sam ih ostavila same navecer. Inace ga uvijek ja uspavljujem, na cici. I kad ga je tata sredio za spavanjac, kaze, 'ocemo ici nanati', a Kreso ce 'mama?'. MM mu je objasnio da me nema, odnio ga na krevet, legli zajedno, a Kreso ce 'kiki? mama?' I MM mu opet isprica kako me nema, pocne mu pricati pricu, Kreso se uz njega stisne, malo poslusa, onda se okrene na stomak, prosapce 'mama' i zaspe.
    Toliko od nas, pozdrav svima i ljubite pupoljcice!

  36. #236
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Bokić!

    kao prvo pusice bubanima ...

    Mi smo odpratili taticu na put i sada opet soliramo...

    Imam jedno pitanje za vas! JESU LI VAM DJECA LJUBOMORNA??

    Radi se o sljedećem: Kada me MM krene zagrliti ili ne daj Bože poljubiti Nura se odmah nađe tu, gura se između nas, govori "moja mama", "Nujina mama" itd. Nama je u par navrata to baš bilo simpa pa smo ju testirali a ona svaki put isto. Odmah mi se gura u krilo, počne me ljubiti. Sada sam već malo zabrinuta jer se bojim kako će biti kad danas sutra budemo imali još jednu bebu. Jučer se rasplakala dok smo se igrali s lutkama, ja sam uzela jednu lutku i kao fol ju dojila.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa
    Imam jedno pitanje za vas! JESU LI VAM DJECA LJUBOMORNA??(
    Ovako.
    Omi je bila ljubomorna (mislim, u nedostatku boljeg termina) kad bi se MM i ja grlili ili ljubili, ali bi odgurivala mene. Dan, danas kad se MM vrati, svi trčimo na vrata, a njoj je važno da bude prva, da ga prva zagrli i izljubi, a ne ja. Oko 4.5. godine je to bilo najizraženije, no u nekoj mjeri je postojalo oduvijek.

    Liam - kad grlim Omi, zna je odgurivati. Ona nije ljubomorna na njega. Kad sam stavila bebu na cicu da ga namamim napokon u krevet i spavanje, naljutio se i rekao bebi: "ne dam!".

    ______________

    Emira, ne moraš brinuti u vezi toga već sada! Osjetiti ćete vlastitu i njenu spremnost koja će doći, kad će doći.... možda za koji tjedan, možda za koju godinu. A možda ne dođe, ali se sve uskladi kad beba dođe. Bez brige. Istina je da postoje djeca koja nikad ne nauče djeliti, bez obzira na odgoj, ali je isto tako istina da ne možeš sad znati da li je tvoje dijete takvo, a također, ja mislim da je SVE promjenjivo na bolje kod djece uz adekvatan trud.

    za još jednu mamu s tatom na putu...

    Irchi, Tin ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Bokić!

    .... puse bubanima ....

    Konačno imam malo vremena da vam se javim. Nakon puta u Poljsku, preselili smo se na kat, tako da sam imala puno posla. Dok sam bila u Poljskoj Emilija je dobro spavala 3 noći, a 4 više ne, imao je MM velikih problema. Zaključila da smijem na poslovni put u trajanju od 3 dana,a 4 ne, to joj je previše bez mame. Meni je u nedjelju kad sam otišla bilo tak grozno da je nisam mogla ni čuti preko telefona, a da se ne rasplačem.

    U Poljskoj imaju lanac trgovina dječjom odjećom "5.10.15." sa robicom pristupačnih cijena, a po dizajnu meni slično IANI.

    Kupila sam Emiliji igračku, onu koja ima savinute žice, pa se prevlače razno razni oblici po njima (kocka, krug, trokut). Zašto ovo pričam? E pa ta mi igračka više nije stala u kofer, pa sam je stavila u vrećicu i ponjela u avion. Gđa na kontroli je vrećicu 2x puštala preko skenera, i na kraju mi rekla da joj pokažem što je unutra. Dok sam joj rekla dječja igračka sve joj je bilo jasno.

    Dakle, preselili smo se na kat. Sad sam glavna kuharica, trenutno vrhunac neorganiziranosti. Imala sam puno čišćenja, Emilija mi je pomagala, morala sam joj dati krpu, spužvu i ona je brisala. Još su mi ostale neke sitnice, ali to je to. O problemima koji su bili zadnjih mjesec dana, ne s majstorima, nego s ukućanima (MM, svekrva) neću ni govoriti. Pokušavam ih zaboraviti ...

    Napumpali smo jučer pilates loptu i Emilija je oduševljena. Lopta čak mora s nama spavati u sobi

  39. #239
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ola,

    ljubomora...neki dan md mene zagrli, a on u takav plač, da je to bilo strasno (mislim da sam to vec bila napisala), ja se sagnem, a on mi se baci u zagrljaj

    tehnicar...o da, obozava sve gdje su neki gumbici, strgao nam je vec 4 daljinska od tv-a, odavna zna kako staviti cd u comp, kod frendova koji imaju nisko tv odmah preokrece programe, igrati "hugo" sa telefonom itd.

    knjige su i dalje glavni izbor igranja, obozava ih "citati", dofurala mi sestra iz zg nase kad smo bile male i sad obozava barbapapa obitelj (ak se netko sjeca) i govori BABA PAPA, BABA PAPA itd..., ima par scena u slikovnici sto sam se ja smijala dok smo citali i sad sam dode do toga i umire od smjeha i pokazuje prstom u to

    a crtic i dalje happy feet, svaki dan bar 1x dnevno ga gleda

    a govor je i dalje na 15-tak rijeci, samo je jednom spojio kad je vidio frenda da jede i rekao BEBA PAPA


    svima

  40. #240
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo malo i nas. Flora je bolje, ali zato Fiona ima upalu oka, a meni je ukočeno lijevo rame i cijela ruka. :/ E pa, mislim.

    Tiwi, i meni se Trevor jako sviđa, ali sviđaju mi se i tm-ovi prijedlozi. Štogod da izaberete, dečkić će imati jako lijepo ime.

    Flora izgleda počinje biti ljubomorna. Čim uzmem Fionu u krilo, evo nje (iako se do tada zabavljala nečime u drugom dijelu sobe), hoće se i ona maziti. Važno joj je da se igra blizu nas, čak i kad se s Fionom igram neku igru u kojoj ona ne može sudjelovati (npr. memory).

    Postala je prava brbljavica, komentira sve što vidi, ali riječima koje uglavnom razumiju samo njoj najbliži. Najbolja je kad nešto zavitla i baci, pa složi umiljatu facicu i kaže "palo je" - e, to mi je zakon.

    Nova fora prilikom cicanja je da se pred kraj podoja malo odmakne, kaže "njam", poliže cicu kao sladoled, još jednom kaže "njam" i zatim nastavi papati.

    Danas je obučena i s pelenom imala 10,3 kg, što bi značilo da bez odjeće i pelene još uvijek nema punih 10 ili je tu negdje. Za visinu nemam pojma, baš bih ju trebala izmjeriti. Trenutno nosi vel. 80.

    Danas se jako ljutila na mene, jer joj nisam dozvolila da gura keks u utičnicu. Ok, utičnice su zaštićene, no učim ju da ih svejedno ne dira, jer kad dođe kod nekog u goste ili smo u hotelu (što nije rijetko), tamo nema nikakve zaštite i jednostavno želim da zna da se to ne dira. Joj, trebale ste vidjeti koja je to tuga bila , bacila se na pod i neutješno plakala.

    Točno mogu zamisliti kako su vaši klinci preslatki kad kažu "mama, dođi" i slične riječi. Taj prvi govor i ti bebasti glasići su nešto najslađe na svijetu.

    Velika pusa svima!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •