Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: što i kamo u ljubljani?

  1. #1
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno što i kamo u ljubljani?

    nakon konzultacija s tatekom otkrila sam da nemamo topic o informacijama i iskustvima s izleta u ljubljanu.

    budući da je to zgodan jednodnevni izlet s klincima, dobro će doći. pogotovo sad kad se spremamo u željeznički muzej...

    dakle - gdje parkirati, gdje jesti, kamo proštetati, dućani, muzeji, parkovi i igrališta, razne gradske znamenitosti...

    bilo bi zgodno imati topice i za druge gradove i mjesta u blizini - rodin turistički vodič. 8)

  2. #2
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nemam bas puno vremena pa pratim samo topike na kojiam sam vec prije posato - ajvice, dobro da si stavila upozorenje na onom drugom topiku!

    Priznajem da jos ni jednom nisam bio sa klincima u Ljubljani tako da tu nemam puno sto reci osim klasicnih ciljeva: Tivoli park, setnja uz LJubljanicu (kazu da ima i razgledavanje camcima, sigurno je fora, no vjerojatno ne i zimi), mozda Botanicki vrt, djecji odjel knjizare "Komunala" (Mladinska knjiga, kod raskrsca Slovenske i Subiceve) ...

    No, sto se prakticnih stvari tice, to dobro znam - evo izvjestaja sa MZ-inog i mog izleta u srpnju:


    1. Besplatno parkiranje - do sada smo se uvijek parkirali u blizini Trnova (izlaz odmah nakon racvanja obilaznice), Dolenjskom cestom bi se vozili do kraja i nakon mosta preko Gruberjevog prekopa smo skretali lijevo u Privoz i parkirali se negdje u ulicicama tog kvarta. To je bilo OK, ali je bila guzva i nekad smo zaista hvatali zadnja mjesta ili se parkirali na sumnjivim mjestima (u dvoristima zgrada).

    Sada smo isli drugim smjerom, nakon racvanja smo isli desno (smjer Maribor) i na drugom izlazu (oznaka LJubljana-Zalog) isli na semaforu lijevo u Zalosku cestu i vozili se pored skladista, toplane, preko zelj, pruge i na kraju nakon bolnice skrenuli lijevo (tuda vodi glavna cesta) preko Ljubljanice. Odmah (ne na semaforu nakon 30 metara, nego ODMAH) smo skrenuli lijevo u Poljanski nasip. Ima znak da se smije samo do pumpe (ulica Poljanski nasip je zatvorena dalje od pumpe i ne moze se dalje) i tamo se moze besplatno parkirati. Vjerojatno je u radnoj sezoni i tamo guzva, no sad je bilo dovoljno mjesta.
    (za lakse raspoznavanje, tamo je Plecnikova ustava).
    Inace, usput je i Hofer (uz toplanu) pa se mogu popuniti zalihe cokolade ... ;o)

    Do centra je od parkinga jedva 10 minuta, a usput je i Sparov ducan u zgradi Kapitelja (ima i javni WC, u podrumu garaze).

    2. Najam bicikla - bicikli se mogu iznajmiti u slovenskom turistickom centru, Krekov trg 11 (cosak Kopitarjeve i POljanske ceste). Cijena je 1 EUR za 2 sata, 5 EUR citav dan. Bicikli su OK, nemaju brzine, ali imaju paksic, kosaru, obje rucne kocnice. Ljubljana je vrlo bycicle friendly grad, a i nije prevelik tako da se biciklom moze zacas stici bilo gdje.

    3. Zeljeznicki muzej - neki od vas znaju da smo krajem prosle godine bili s klincima u zagrebackom zeljeznickom muzeju i da je bilo fora i velikima i malima. E, ljubljanski muzej je jos zanimljiviji - kao prvo, imaju veliki zatvoreni prostor sa puno eksponata (od 20-tak lokomotivi pdo krovom do sitnijih stvari - signalizacija, uniforme itd), imaju veeeliko dvoriste u kojima isto ima svasta (od okretaljke za lokomotive do raznih vagona i ostaloga koji pomalo rdjaju i cekaju obnovu), imaju i radionicu u kojoj se ti vlakovi obnavljaju i u koju se MOZE uci i sve to pogledati.
    Cijena je 3 EUR, imate i web stranicu http://www.slo-zeleznice.si/sl/o_nas/zelezniski_muzej/, a vjerujem da cemo u dogledno vrijeme organizirati i neki zajednicki posjet sa djecom ...

    4. U Ljubljani imate i novi H&M, u centru, u Copovoj ulici. Na zalost, nema robu za djecu, ali je izbor zenskih i muskih stvari na visini ...

    5. Ako jos netko nije zamijenio slovenske tolare ... mozete ih zamijeniti od 9-12 u Narodnoj banci Slovenije, u neboticniku na Slovenskoj cesti. (mi smo, na zalost, dosli u 13h ...). Nema vremenskog ogranicenja, dakle to mozete uciniti bilo kad u godini.

    6. Za kraj, zgodna setnjica ... Dasa i ja smo se prosetali koritom potoka Gradascice od usca u Ljubljanicu do Ribarjeve ulice (onda smo se morali vratiti do auta i nazad kuci, inace se moze i dalje). Naime, uz sam potok (koji je sirine cca 1 m) je poplocana obala sa obje strane sto omogucava zanimljivu setnju u hladu i ispod mostova, a fora je gledati i pastrve kako plivaju u cistoj vodi.
    Do korita je najlakse doci cca 50 m od usca, tamo gdje se nalaze kao male tribine,a do njih vodi uska travnata staza.

  3. #3
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Dodatak: klopa - mi obicno na ovakvim kratkim izletima ne marimo puno za klopu vec klopnemo nesto "s nogu" i za to je jako dobar kebab stand u samom centru, Copova ulica, jedan od najboljih uopce izvan Turske!

    No, ako ipak zelite sjesti, vrlo je ugodan lokal "Tomato" (Subiceva ulica, 50 m od knjizare ), ima dobrih jela od tjestenine i vrlo mastoviti meni po OK cijenama i u ugodnom suvremenom nepretenciooznom ambijentu.

    Ducani sa igrackama: od tromostovja treba ici uzvodno uz Ljubljanicu lijevom obalom, nakon cca 300-400 m je jedan mali ducanic sa svim onim Haba, Brico i slicnim drvenim i inim igrackama. Uz put je i jedan solidan ethno ducan.

    Za arhitektonski nastrojene, kupite si obavezno knjizicu "Plecnikova Ljubljana" o djelima arhitekta Plecnika koji je skoro pa sam dizajnirao modernu Ljubljanu i to u velikom stilu. Za neupucene, radio je on i u Zagrebu, npr. crkvu na Kneziji.
    (sto je recimo Lenucijeva potkova Zagrebu, to su Plecnikova djela Ljubljani)

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Bas me je sad krenulo ...

    Dobar second hand LP, MC, CD i DVD ducan (s naglaskom na izdanja iz Juge), prolaz desno od Copove ulice, otprilike na sredini, malo iza kebaba i McDonaldsa.

    Za freakove pl. karata, vodica, lonely planet izdanja i slicnoga (dakle, kao ja ): ducan Kompas, kod raskrsca Subiceve i Slovenske.

  5. #5
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    a za one koji vole slatko: Zvezda, Zvezda!

  6. #6
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a za one koji vole slatko: Zvezda, Zvezda!
    :?

    Od slatkisa znam samo da ima Krasova bombonijera, opet u Copovoj ulici.

    (kaj se tice slovenskih slatkisa, tu sam vrlo skeptican - cokolada Gorenjka mi je bljak, a sladoledi Ljubljanskih mlekarni samo u krajnjoj nuzdi i ako klincima trebaju one loptice od sladoleda)

  7. #7
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Zvezda je slasticarna, ali ne znam u kojoj tocno ulici, negdje u centru.
    Ja se u prostoru uopce ne snalazim i slabo pamtim
    kolaci su jako fini, samo je mali prostor, tesko je naci mjesto za sjesti.

  8. #8
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno Re: što i kamo u ljubljani?

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    nakon konzultacija s tatekom otkrila sam da nemamo topic o informacijama i iskustvima s izleta u ljubljanu.

    budući da je to zgodan jednodnevni izlet s klincima, dobro će doći. pogotovo sad kad se spremamo u željeznički muzej...

    dakle - gdje parkirati, gdje jesti, kamo proštetati, dućani, muzeji, parkovi i igrališta, razne gradske znamenitosti...

    bilo bi zgodno imati topice i za druge gradove i mjesta u blizini - rodin turistički vodič. 8)
    Khm, khm, Hrvatska je malo šira od Zagreba...

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Re: što i kamo u ljubljani?

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    nakon konzultacija s tatekom otkrila sam da nemamo topic o informacijama i iskustvima s izleta u ljubljanu.

    budući da je to zgodan jednodnevni izlet s klincima, dobro će doći. pogotovo sad kad se spremamo u željeznički muzej...

    dakle - gdje parkirati, gdje jesti, kamo proštetati, dućani, muzeji, parkovi i igrališta, razne gradske znamenitosti...

    bilo bi zgodno imati topice i za druge gradove i mjesta u blizini - rodin turistički vodič. 8)
    Khm, khm, Hrvatska je malo šira od Zagreba...
    Mozemo mi nesto ovako napisati i za Trst (o Grazu vec ima dovoljno ), Szombathely, Pecs, Novi Sad, Sarajevo, Podgoricu ...

    (mogli bi mi prvo recimo pokriti Hrvatsku - za Split, Trogir, Sibenik, Krizevce, Koprivnicu ... smo vec imali ovakve teme ... no, recimo, Ljubljana je Zagrebu bliza od recimo Rijeke, Osijeka ili Splita ... )

  10. #10
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno Re: što i kamo u ljubljani?

    Citiraj tatek prvotno napisa
    ... no, recimo, Ljubljana je Zagrebu bliza od recimo Rijeke, Osijeka ili Splita ... )
    A piše li gdje u naslovu teme da je za Zagreb i okolicu? Ne piše. Podrazumijeva se. O tome ti ja pričam. I još jedan od ugrožene provincijalke.
    Ma zezam se, naravno (samo mrvicu sam ozbiljna).

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Re: što i kamo u ljubljani?

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    ... no, recimo, Ljubljana je Zagrebu bliza od recimo Rijeke, Osijeka ili Splita ... )
    A piše li gdje u naslovu teme da je za Zagreb i okolicu? Ne piše. Podrazumijeva se. O tome ti ja pričam. I još jedan od ugrožene provincijalke.
    Ma zezam se, naravno (samo mrvicu sam ozbiljna).
    Kuzim te ja ... koliko god je neki put prakticno biti u metropoli (mrzim taj izraz ), toliko neki put ide i na zivce, cak i nama odavde ...

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    vertex , svjesna sam diskriminacije ali trenutačno mi je bila na umu ekipa za posjet želj. muzeju. bilo bi super da imamo ovakve topice za sve krajeve hrvatske.

    /i nemojte mi sad reći da ljubljana nije u hrvatskoj - ja bih voljela čitati i o varaždinu, zagorju, gorskom kotaru.../

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    iz Splita je opet bliža Italija ili npr. Crna Gora gdje smo mi htjeli otići ovo ljeto, ali nam je bilo zbilja predaleko iz Zagreba (Sunčica tolerira 3-4 sata autosjedalice i to je to)..osim toga vi možete otići na jednodnevni izlet recimo na Vis, iz Zagreba je to poprilično nemoguće..ima i niskotarifnih avionskih kompanija iz npr. Zadra (a ne Zagreba) za London i Dublin

    prema tome, ima zgodnih izleta i iz/u Dalmaciji, a da ne pričamo za ljude iz Rijeke i Istre

    osim toga, budući je meni muž s mora, odgovorno tvrdim da Dalmatinci (veeelika većina) od kontinenta poznaje samo Zagreb, a ostatak Hrvatske im je čista tabula rasa..Dalmatinac na vikend-izletu u Koprivnici? Nisam još čula...

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno



    Krepat ću od smijeha...Onaj moj prvotni komentar uopće ne zaslužuje preveliku pažnju, ali kako ste me svi odreda pogrešno shvatili (i nakon pokušaja objašnjenja), onda evo detaljno.
    Dakle: ne smeta meni niti malo što se govori o izletima koji su zgodni Zagrepčanima. I tko nama ne-Zagrepčanima smeta da govorimo o mjestima za izlete koja su zgodna nama?
    Ja sam reagirala na činjenicu da ivy nije napisala, npr. "zgodan jednodnevni izlet ako živite u Zagrebu", nego je napisala samo "zgodan jednodnevni izlet" - kao da se podrazumijeva da svi tamo živimo. Kao što, na primjer, često u oglasima u novinama koje nisu lokalne piše samo ulica neke radnje, ali ne i grad - podrazumijeva se da je Zagreb, iako su novine za cijelu državu. Ima još puno takvih sitnih primjera pa to nas provincijalce malo iritira. Na primjer, jedno su vrijeme crtiće sinkronizirali isključivo zagrebačkim slengom, što je nama bilo iritantno i često nerazumljivo. Sad se to ipak popravlja.
    Inače, kužim da ste vi ekipa koja se već organizirala za neke ovakve akcije i da je ovo poluprivatna tema, to je sasvim ok i moj komentar nije bio ni jako ozbiljan, a još manje važan.
    Sad, molim vas, nastavite samo s Ljubljanom, meni je divna.

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nastavljam s Ljubljanom: evo fotki s naseg izleta u srpnju (ima i iz muzeja, tamo cu isto postati link): http://s229.photobucket.com/albums/e...na-srpanj2007/

    (izlet u zelj, muzej inace nije poluprivatni, nego javni - moze doci svatko tko hoce )

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno Re: što i kamo u ljubljani?

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    ... no, recimo, Ljubljana je Zagrebu bliza od recimo Rijeke, Osijeka ili Splita ... )
    A piše li gdje u naslovu teme da je za Zagreb i okolicu? Ne piše. Podrazumijeva se. O tome ti ja pričam. I još jedan od ugrožene provincijalke.
    Ma zezam se, naravno (samo mrvicu sam ozbiljna).
    x 8)

  17. #17
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Juznjakinje i juznjaci , jel moze otvaranje neke teme sa zanimljivostima i korisnim informacijama o recimo Zadru i Mostaru?
    (Split, Trogir i Sibenik sam vec ja pootvarao i napunio nakon posjeta tim gradovima ... ali sigurno ima jos puno toga za napisati)

    Vjerujem da cemo u slijedecih godinu dana otici u te gradove na po koji dan-dva, a dok sam u Zadru ipak bio jednom tri dana pa ga donekle znam (to je iz doba prije djece ), u Mostaru sam bio samo jednom pola dana i to prije 25 godina.

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    a jos toliko toga izmedju zadra i mostara
    'oces obalom, 'oces kopnom

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    a jos toliko toga izmedju zadra i mostara
    'oces obalom, 'oces kopnom
    Ajd se vi za pocetak koncentrirajte na ta dva lokaliteta ( ), jer znam cemo se sigurno njih dotaci, a za sredinu ne znam kad ce doci na red!

    (naravno, samo vi nabrojite i ono izmedju za druge ... )

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    pa otvori topic, nećemo valjda o Mostaru na topicu o Ljubljani

  21. #21
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    pa otvori topic, nećemo valjda o Mostaru na topicu o Ljubljani
    Ja cekam da se nadje netko tko ce nesto i napisati o tome ...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Evo neke ideje za provod djece u Ljubljani:

    1. Ako je lijepo vrijeme ovo je top. vozi uspinjaca na grad (mislim da je 2 EUR/osobi povratana karta) . Na gradu vuikendom postoje besplatne predstave za djecu (nismo ulovili ali znam ko je). Gore nema prometa.

    2. ZOO u LJ se jako trudi prikazati zivotinje u prirodnom stanistu pa vecina zivotinja i nije u ogradi, odnosno nema kaveza (osim za lavove i majmune).

    3. Hisa eksperimentov na Trubarjevoj, to je za nesto stariju djecu gdje mogu sami raditi pokuse, radi samo vikendom.

    4. Tehnicki muzej Bistra između Vrhnike i Ljubljane s lijepim parkom. To je cjelodnevni izlet samo u taj muzej.

    5. Vecina restorana u LJ ima unutarnje djecije igraliste, a neka i impresivno vanjsko npr. Pizzerija/restoran na Zaloskoj kod Fuzina (zaboravila sam ime mjesta) parking besplatan i cijene OK.

    6. Hrana solidno i ne preskupo: Julija u staroj Ljubljani, konobar je setao s djecom i prao im ruke (prije toga je trazio dopustenje od roditelja - nisam mogla vjerovati - taj dan nije bilo guzve), i nije bilo nikakve frke kad smo prolili sok po stolu.

    7. Igraliste u Tivoliju, koje ja osobno ne volim jer ima previse djece i cini mi se kao meka za cudne tipove, ali je ogradjeno i zabranjen je pristup psima.

    7. U okolici Ljubljane postoji jos nekoliko zanimljivih mjesta: npr. muzej vojske u Pivki - preporuka na cijeli dan (to se spremamo).

  23. #23
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hop, hop!

    Mi bi u Ljubljanu u Zoo. Onda bi i malo u shopping i nešto pojeli između, a možda i do Tivolija. Uz to bi voljeli izbjeći plaćanje vinjete, dolazimo iz Rijeke. Ima li tko kakvih prijedloga, spoznaja, ideja...? Hvala

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ako ideš iz Rijeke vinjetu možeš lako izbjeći: preko ilirske Bistrice za Postojnu, a tamo ne ideš na autoput već preko Logatca i vrhnike starom cestom (koja je dobra) do Ljubljane.
    ZOO ti je u Tivoliju, nedaleko južnog ulaza u grad otkud ćeš i ti doći. Nisam tamo osobno nikad bio, no ljudi kažu da je ok, iako mali i nespektakularan.

    Shopping: najbolje ti je otić u BTC u Šmartinskoj cesti, to je dijagonalno preko grada od Tivolija, no kako je LJ. mali grad onda ti to ne znači ništa puno. Naravno, ns smiješ tamo obilaznicom zbog vinjete!
    Najbolja knjižara je u centru, Slovenska cesta, knjižara se zove "Komunala".
    Klopa: mi obično jedemo kekab u Čopovoj ulici, u Šubićevoj (50 m od "Komunale" je dobar bistro "Tomato" sa finom klopom (tjestenine i to), a uz Ljubljanicu imaš dosta lokala koji su uglavnom ok (ne mogu ti preporučit neko mjesto).
    Za klince je guba KUća eksperimentov, traži gore adresu na ovoj temi, to je zanimljivo i klincima poput tvoga (a i odraslima)!
    Dječja igrališta baš ne poznajemo, no sa Tivolijem ne možeš omanuti!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    http://www.zoo-ljubljana.si/

    Negdje na ovim stranicama ima i točan plan kako doći do zoološkog - uglavnom, s ljubljanske obilaznice skreće se na izlaz 16 (Brdo), i onda slijedi putokaze.
    Mi smo u tom zoološkom bili dvaput, ima možda manji broj vrsta nego zagrebački zoo, ali je na većoj površini i puno, puno je ljepše uređen (više prostora za životinje, prirodniji ambijent, imate dosta za hodati, dva lijepa dječja igrališta...) Od vrsta kojih Zg zoo nema mogu navesti slona, žirafe, kozoroge, divokoze, losa...

    I mali dodatak na tatekovu preporuku: bistro "Tomato" u Šubičevoj ne radi vikendom, pa da se ne iznenadite ako poljubite vrata (ako ideš radnim danom, svakako preporučujem, imaju dnevni meni za nevelike novce).

  26. #26
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hvala, Tatek, računala sam na tebe

    Idemo baš u Ljubljanu jer nam je zadatak vidjeti slona. Inače, po površini je ljubljanski ZOO više nego dvostruko veći od zagrebačkog, barem po podacima sa stranica, ali ima manje vrsta životinja. Kako idemo u četvrtak, na praznik (ne njihov, nadam se da sam dobro provjerila), Kuća eksperimenata neće raditi. Ima li u BTC-u nešto za djecu, igraonica ili tako nešto?

    Voljela bih još koju preporuku za neki restorančić/pizzeriu, ako ima nešto blizu zoološkog vrta? U centar mislim da nećemo ovaj put, bit će nam previše...

  27. #27
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Tanja_b, hvala, pišem jednu poruku dva sata pa sam kasnije vidjela tvoju... Super zvuči opis ZOO, možda tamo napravimo neki konkretniji piknik umjesto jela okolo. Baš se veselim, samo da nas vrijeme posluži.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Idemo baš u Ljubljanu jer nam je zadatak vidjeti slona.
    Nadam se da se nećete razočarati što imaju azijskog, a ne afričkog slona.
    Ali zato imaju 5 žirafa

    Što se tiče klope u zoološkom, ima tamo neki lokal, ali izbor hrane nije baš neki... mi smo uvijek išli poslije zoološkog u centar, nije to puno vožnje (možda 10-ak minuta), parkirali bismo u garaži u Šubičevoj ulici, a odatle vam je blizu do kojeg god restorančića/pizzerije poželite!

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vidiš, vidiš, onda imam krive informacije o Ljubljanskom ZOO-u ... nama je lani bila glavna atrakcija gledati žirafe u ZOO-u u Paliću, vjerujem da će i u ljubljani one biti glavne zvijezde!
    Znači, Tomato više ne radi subotom? Mi smo nekad baš subotom znali zaći u njega.
    Ljubljanski BTC je nešto slično kao ZG-velesajam samo veće, puno raznih trgovina razbacanih po gomili pojedinačnih zgrada - ako nisi nikad tamo bila, djeluje vrlo konfuzno i iziskuje dobru orijentaciju.
    Kaj se tiče igraonice, mislim da je najveća šansa da postoji u glavnom objektu - slijedi samo putokaze za Spar, imaju veliku garažu i nisu daleko od Šmartinske ceste

  30. #30
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da se nećete razočarati što imaju azijskog, a ne afričkog slona.
    Nećemo, pripremili smo se
    Možda ćemo onda ipak do centra, ionako moramo tamo proći. Strah me jer je radni dan, ali trebali bi zapravo otići prije neke špice.

    Vidjela sam da u BTC-u ima dosta igrališta na otvorenom pa će si tata i Tin naći zanimaciju...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, Tomato više ne radi subotom? Mi smo nekad baš subotom znali zaći u njega.
    Mi smo ondje prvi put poljubili vrata onda kad smo posjetili ljubljanski željeznički muzej (bila je subota), a onda još jednom, pa smo naučili.
    Inače lovimo priliku za Ljubljanu kad upadne ovakav nekakav praznik, nama neradni dan, u Sloveniji radni, i onda nam je baš super.

    Balarosa, prilaz iz zoološkog do centra Ljubljane je kratak i nije naročito prometno opterećen. Najgore je za parking, ali tu smo onda išli ravno u tu garažu u Šubičevoj (ionako bismo morali platiti negdje, bilo na ulici ili u garaži). Uostalom, parkiranje u Ljubljani je jeftinije nego u Zagrebu (što nije teško postići ).
    Za BTC, postoji plan na webu, sa svim lokacijama i oznakama dućana, nama je to dosta koristilo kad smo tražili jedan određeni mali dućančić.

  32. #32
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo bili i uživali. ZOO je stvarno prekrasan, dijete mi je oduševljeno žirafama, draganjem kozlića i činjenicom da je čimpanza prdnula . Dosta lako smo se snašli zahvaljujući uputama i preljubaznim Slovencima. Da bar nije toliko daleko. Žao mi je što smo imali premalo vremena pa uopće nismo prošetali centrom Ljubljane, to smo ostavili za neki drugi put.

  33. #33
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Planiramo obići zoo i tehnički muzej da vidi vlakove.

    Što bi još jednom trogodišnjaku bilo zanimljivo? Gdje jesti zdravo i prihavtljivih cijena? Jeftiniji smještaj možda jer hoteli su im poprilično skupi?

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mostovi u centru su mojoj bili baš fora.
    Ljubljanski grad.

    Super sam i vrlo povoljno jela u Govinda 's, to je vege restoran kojeg drže sljedbenici Krishne, to mi sad pada na pamet.

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sendviči u Paninoteci pored Šušterskog mosta. Zadnji put kad sam bila su imali i juhice za van.

  36. #36
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Možda vožnja brodom po Ljubljanici?

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zimus kad smo bili na predstavi u ljubljanskom kazalištu lutaka, pokupila sam prospekt... Najavljuje da se otvara muzej lutaka na gradu.. Mislim da bi već trebao biti otvoren.

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mostovi u centru su mojoj bili baš fora.
    Ljubljanski grad..
    I mojoj, pa potpisujem.
    I zmajevi na mostu.

    Mi smo OK jeli u kineskom, ne sjecam se tocno vise ali u centru je, poslije trznice naprijed....

  39. #39
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sad je u fazi kad ne voli vodu pa brod otpada. Dijete s mora.
    Hvala cure, ovo s lutkama bi moglo biti zanimljivo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo u lipnju bili u postojnskoj jami i klinci (4 i 11g) su bili skroz zadivljeni. Odabrali smo vodica ba slovenskom i imali smo jednog vodica na nas 6. Predivno, jedino nema potrebe ici i u muzej koji je tamo. Nskon toga smo potegnuli do centra Ljubljane na pizzu uz obalu ljubljanice, prosli preko prozirnog mosta i pojeli najbolji sladoled na svijetu u slasticarni Vigo. Kuglica je 2 eura ali vrijedi svakog centa. Iduci out planiramo u ZOO, voznju uspinjacom i eventualno muzej sa spravama za mucenje i ovaj put klopa u libanonskom restoranu.

  41. #41
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prozirni most bi mu mogao biti fora. Mami i tati ovaj libanonski restoran.
    Ako netko ima neku preporuku za smještaj u centru još bolje. Bilo bi idealno ostati cijeli vikend.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u lipnju bili u postojnskoj jami i klinci (4 i 11g) su bili skroz zadivljeni. Odabrali smo vodica ba slovenskom i imali smo jednog vodica na nas 6. Predivno, jedino nema potrebe ici i u muzej koji je tamo. Nskon toga smo potegnuli do centra Ljubljane na pizzu uz obalu ljubljanice, prosli preko prozirnog mosta i pojeli najbolji sladoled na svijetu u slasticarni Vigo. Kuglica je 2 eura ali vrijedi svakog centa. Iduci out planiramo u ZOO, voznju uspinjacom i eventualno muzej sa spravama za mucenje i ovaj put klopa u libanonskom restoranu.
    kolko ste kartu za postojnu platili????

  43. #43
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kolko ste kartu za postojnu platili????
    ,

    Odrasli placaju 22,90 €, djeca od 5-15 godina 13,70 €, djeca do 5 godina 1 € (samo osiguranje od nezgoda - za ove ostale je to isto osiguranje vec ukljuceno u ulaznicu).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ne sjecam se tocno, oko 55 eura za dvoje odraslih, hedno dijete od 11g i jedno od 4 g za koje nismo platili nista. Nije jeftino ali kad platim 250 kn za nas cetvero izlazak u kino onda mi nije zao novaca za ovo.

  45. #45
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Prijateljica mi reče i da je poprilično hladno pa treba dodatna roba.

  46. #46
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljica mi reče i da je poprilično hladno pa treba dodatna roba.
    Je, 8 stupnjeva.
    Vjetrovka i nesto ispod, i obvezno obuca koja se ne sklize jer se jedan dio ide pjeske.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Sad je prevelika razlika u temperaturi za ici u jamu, mi smo isli kad je vani bilo 25 i to je neka granica. Dolje je 8-10 stupnjeva cijelu godinu, klinci su imali majicu kratkih rukava, flis tanku jaknu i jos jesensku podstavljenu nepromocivu jaknu. Na glavi kape jer ksplje voda a na vlakicu puse. Dolje ste ipak sat i pol, nine za vjetovati ali treba se dobro obuci odmah na ylazu jer se u roku 5 minuta nadete na niskoj temperaturi.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Sorry, pisem s moba pa s mojim cevapima ispadne hrpa gresska.

  49. #49
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Planiramo za vikend do zoo-a.
    Ima li u blizini zoo-a također neki restoran, a da je ok? Kako je s parkingom?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ima parking ispred , ne plaća se, neki restorančić u sklopu zoo,
    ali imaš parsto metara ispred jedan odličan,
    možda bi vam se svidjela i žičara do starog grada,
    i potpisujem za vigo sladoled

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •