Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 60

Tema: Ideje za izradu božičnih ukrasa za bor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    23

    Početno Ideje za izradu božičnih ukrasa za bor

    Polako ali sigurno pripremam se za blagdane. Zanimaju me ideje za izradu ukrasa koje bih mogla raditi zajedno sa svojom dijecom. Sviđa mi se tijesto ali nisam sigurna kako se radi. Prosle godine sam pokušala pa mi se toliko posušilo da je sve popucalo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Na topicu Izrada (božićnog) nakita od otpadnog materijala upravo se o tome govori.

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam prošle godine radila kuglice od balončića koje sam kaširala, a kasnije bojala i ukrašavala glitter glueom ili oslikavala. Ak te zanima, pronaći ću tu na forumu kak sam to radila.

  4. #4
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Jedne godine radila sam ukrase ovako:

    Oko balona namotati špagu (uz pomoć drvofixa). Kad se dobro osući posprejati zlatno ili srebrnom bojom. Nemam sad slike, ti ukrasi su mi kod mame, fotkam ovih dana pa ću pokazati.

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Evo, ovak su izgledale neke od mojih prošlogodišnjih kuglica. Taman kad sam se ufurala s oslikavanjem (nije da mi baš ide, ali me veseli ) došao Božić i gotovo.

  6. #6
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Zaboravila sam staviti link :

    http://public.fotki.com/MalaSirena/moji-radovi/

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

  8. #8
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Za one koji vole jednostavno (mislim ne težinu izrade): za naš prvi Božić u našem stanu nisam radila kuglice, njih sam kupila, a da ne bude prazno, od zlatne, srebrne i metalno crvene mreže (slično tilu - kupuje se u dućanima s tekstilom), i raznih ukrasnih traka napravila sam velike mašne. Jako jednostavno i jako efektno.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kako ide ono slano tijesto?

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Kako ide ono slano tijesto?
    Evo ovdje

  11. #11
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja sam nekad u plastične kalupiće za gipsane figurice lijevala otopljenu čokoladu umjesto gipsa . Treba samo malo nauljiti kalupiće i umetnuti špagicu prije nego se čokolada ohladi.

  12. #12
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Na ovom linku možete vidjeti video koji pokazuje kako od papira napraviti 3D zvijezde za dekoraciju.
    http://www.everympg.com/video/286114...nowflakes.html

  13. #13
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno Re: Ideje za izradu božičnih ukrasa za bor

    Citiraj stara prvotno napisa
    Polako ali sigurno pripremam se za blagdane. Zanimaju me ideje za izradu ukrasa koje bih mogla raditi zajedno sa svojom dijecom. Sviđa mi se tijesto ali nisam sigurna kako se radi. Prosle godine sam pokušala pa mi se toliko posušilo da je sve popucalo.
    Da li si probala raditi figurice od gipsa, kupiš kalupiće, napraviš figurice koje djeca kasnije mogu bojati kako žele. Mi smo to radili prošle godine, radit ćemo i ove ali sada mi je još prerano.

  14. #14
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Na ovom linku možete vidjeti video koji pokazuje kako od papira napraviti 3D zvijezde za dekoraciju.
    http://www.everympg.com/video/286114...nowflakes.html
    Meni je ovo super jer sam skroz netalentirana za praćenje pisanih/crtanih uputa.

    Inače, za šeprtljave kao ja, koji nemaju puno vremena ni spretnosti, a žele nešto domaće, evo jedna skroz jednostavna ideja - sušene kriške naranči. Na sličici se ne vidi toliko, ali uz lampice dosta efektno izgleda.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    koliko im treba da se osuše i koliko su debele šnite?

    proučavala sam raznorazne ideje i zaključila da je sušeno voće vrhunac mojeg kreativnog izražavanja.

  16. #16
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ajme, ja dajem nekome savjete za izradu ukrasa! Čekaj malo da suze ganuća obrišem

    Ja sam ih rezala na salamoreznici na 3-4 mm, ne bih mogla tako tanko na ruku. Ljepše su tanje, propuštaju više svjetla. Sušila sam ih na termo peći dan-dva. Ma sušiš dok nije suho, nije neka filozofija. Eto, nije tako jednostavno, trebaš dosta tih uređaja za izradu

    Ima ovdje više o tome.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne znaš koga savjetuješ

    bojim se da se ne presuše i ne zgužvaju, zato pitam za detaljne upute. a sad vidim da mogu i popljesniviti... blago meni.

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja sam se prosle godine pobojala da ne popljesnive, jer je zima bila blaga, pa ni radijatori nisu stalno bili vruci, te sam ih stavila u pecnicu na 100 stupnjeva. No, malo su mi pregorile te snitice, te su izgubile zlatni sjaj Ove godine necu to radit, prenestrpljiva sam da cekam nekoliko dana vidjeti kako je nesto ispalo - radije nesto odmah zeznem nego cekat i skuzit da je zeznuto
    Uglavnom, ove godine cu nesto od papira - uvelike ce mi pomoc ovaj video

  19. #19
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    ...te sam ih stavila u pecnicu na 100 stupnjeva.
    Znala sam da ima još neki način, Ivy, ne moraš kupovati termo peć Samo, na 100 stupnjeva je puno previše, mislim da bi trebalo na nekih 50, možda s malo otvorenom pećnicom, kao bjelanjak. To bi mogla Dream znati, ako joj nije ispod časti

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Na ovom linku možete vidjeti video koji pokazuje kako od papira napraviti 3D zvijezde za dekoraciju.
    http://www.everympg.com/video/286114...nowflakes.html
    Jako mi se sviđa ovo. Pokušat ću to napraviti ove godine.

  21. #21
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    ...te sam ih stavila u pecnicu na 100 stupnjeva.
    Znala sam da ima još neki način, Ivy, ne moraš kupovati termo peć Samo, na 100 stupnjeva je puno previše, mislim da bi trebalo na nekih 50, možda s malo otvorenom pećnicom, kao bjelanjak.
    U pravu si za sušenje na 50 stupnjeva i s malo otovrenom pećnicom. Na 100 već počinje kuhati sok u kriškama naranči, pa uz takav agresivan postupak, krajnji rezultat ne bi bio tako lijep kao kad se suši na nižim temperaturama.


    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    To bi mogla Dream znati, ako joj nije ispod časti
    Moram priznati da ovu opasku nisam razumjela :/ . Kad je meni išta na ovom forumu bilo ispod časti? Pogotovo ako se radi o kreativnom izražavanju vezanom za pećnice .

  22. #22
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    To bi mogla Dream znati, ako joj nije ispod časti
    Moram priznati da ovu opasku nisam razumjela :/ . Kad je meni išta na ovom forumu bilo ispod časti? Pogotovo ako se radi o kreativnom izražavanju vezanom za pećnice .
    Ajme, Dream, pa to se ja rugam nama kojima su kriske narance vrhunac kreativnog , ne tebi
    Tebi samo jer uvijek sve znaš što treba.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    s ruganjem pričekaj da vidim mogu li izvesti i šnite naranči.

    prvu turu ću sušiti na radijatoru pa se po potrebi upuštati u finese s temperaturom pećnice, a slamoreznicu čisto sumnjam da ću kupiti.

  24. #24
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    To bi mogla Dream znati, ako joj nije ispod časti
    Moram priznati da ovu opasku nisam razumjela :/ . Kad je meni išta na ovom forumu bilo ispod časti? Pogotovo ako se radi o kreativnom izražavanju vezanom za pećnice .
    Ajme, Dream, pa to se ja rugam nama kojima su kriske narance vrhunac kreativnog , ne tebi
    Tebi samo jer uvijek sve znaš što treba.
    Ajde, odmah mi je lakše ! Već sam mislila da sam negdje nešto rekla što je moglo biti krivo shvaćeno :shock: .

  25. #25
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    ...te sam ih stavila u pecnicu na 100 stupnjeva.
    Znala sam da ima još neki način, Ivy, ne moraš kupovati termo peć Samo, na 100 stupnjeva je puno previše, mislim da bi trebalo na nekih 50, možda s malo otvorenom pećnicom, kao bjelanjak.
    U pravu si za sušenje na 50 stupnjeva i s malo otovrenom pećnicom. Na 100 već počinje kuhati sok u kriškama naranči, pa uz takav agresivan postupak, krajnji rezultat ne bi bio tako lijep kao kad se suši na nižim temperaturama.

    Aaaa zato su meni izgorile
    Pa kolko onda traje susenje na 50 stupnjeva, kad mi je i na 100 ponestalo strpljenja :shock:

  26. #26
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Aaaa zato su meni izgorile
    Pa kolko onda traje susenje na 50 stupnjeva, kad mi je i na 100 ponestalo strpljenja :shock:
    Eeee, moja Mony, strpljenje je osnovni element u svim kreativnim ručnim radovima. Ne mogu točno reći koliko bi trajalo sušenje na 50 stupnjeva jer to nisam nikad radila. Netko je gore spominjao sušenje na radijatoru. Mislim da je to optimalna varijanta - samo poslagati na neku ravnu površinu (idealno na neku mrežicu ili rešetku, koja će propuštati struju zraka iz radijatora) i čekati... možda i dan-dva.

    Ja sam radila prošle godine svijećnjake za lučice od kora agruma (velike naranče i grejp). Odreže se gore "kapica", a "meso" se izdubi žlicom (hehe i pojede, naravno). Kora se zatim ukrasno izdubi oštrim nožićem (mogu poslužiti i nožići za linorez), pa se ostavi sušiti. Mislim da se to sušilo na radijatoru jedno tjedan dana. Ali je tada bilo čvrsto i tvrdo kao kamen 8) . U to se onda stavi lučica i zapali, a kroz rupice na kori se vidi svjetlost .

  27. #27
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Agrume je zgodno sušiti i u aparatu za sušenje voća (cca 200kn), a ako ih se prethodno prokuha u šećernom sirupu, onda su manje za ukras a više njam, njam!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ja radim jako jednostavne kuglice lijepih želja od kartona u boji. Naprave se dva kruga na kartonu tako da se na jednom mjestu preklapaju. Izrežu se tako da se ne presječe mjesto preklapanja. Tu se onda preklopi i dobije se čestitka-kuglica. Probuši se rupa, priveže zlatni ili srebrni konopčić. Unutra se napiše božićna želja. Izvana se ukrasi na razne načine, može i nešto 3d. U tome mogu sudjelovati djeca u svim fazama rada, posebno u osmišljavanju božićnih želja za one kojima žele pokloniti. Objesi se na bor s ostalim ukrasima i to je to.

  29. #29
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Ivana2, prekrasna ideja!

  30. #30
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Citiraj Ivana2 prvotno napisa
    Ja radim jako jednostavne kuglice lijepih želja od kartona u boji. Naprave se dva kruga na kartonu tako da se na jednom mjestu preklapaju. Izrežu se tako da se ne presječe mjesto preklapanja. Tu se onda preklopi i dobije se čestitka-kuglica. Probuši se rupa, priveže zlatni ili srebrni konopčić. Unutra se napiše božićna želja. Izvana se ukrasi na razne načine, može i nešto 3d. U tome mogu sudjelovati djeca u svim fazama rada, posebno u osmišljavanju božićnih želja za one kojima žele pokloniti. Objesi se na bor s ostalim ukrasima i to je to.
    Super ideja, daj nam koju slikicu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Nemam digitalne slikice. Moram skenirati obične fotke. Stvarno je jednostavno. Nadam se da sam dobro opisala.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi smo u "origami" fazi
    to je nesto predivno...m. vec duze vremena stalno presavija papire, radi lepeze od papira, zamata pokloncice, bas je kao opsjednuta sa takvim aktivnostima i neki dan mi sine origami, to je prava aktivnost za nju.
    osim sto je to inace fenomenalno za finu motoriku, pincetni hvat, vjezbanje strpljenja, koncentraciju, nasli smo i prekrasnu zbirku origami ukrasa za bor:
    http://www.origami-club.com/en/xmas/index.htm
    radili smo snjegovice, borove, djeda mrazice. prekrasno su ispali! narocito mi je ovaj djeda mraz drag:
    http://www.origami-club.com/en/xmas/santa3/index.htm
    a i ove pahuljice su super jednostavna, dobra, zaboravljena fora:
    http://www.origami-club.com/en/xmas/...tal3/index.htm

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    tridesetri, evo ti još origamija, samo nije božićni

    http://cp.c-ij.com/english/3D-paperc...ami/index.html

    ovaj tvoj link je odličan

  34. #34
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    OVIh dana sam radila nešto ukrasa, pa da vidite:

    http://public.fotki.com/MalaSirena/moji-radovi/


    (kuglice sve, osim bijele s kristalićima su od prošle godine, a pahuljice na staklu su friške)

  35. #35
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi smo pred desetak dana rezali krugove od kartona (ja crtala, ida i noa rezali), pa su svo troje oslikavali nekim ljepilima sa sljokicama u sto boja (16 tubica nekih 20ak kuna u konzumu)...

    to cemo objesit na nas viseci bor, lampice su vec gore, mozda jos neki ovaj origami - bas su krasni - i koje osuseno citrusno voce...

    cokoladne bombone uvijek vijesamo na sam bozic ili novu godinu jer dulje od pol sata ne mogu gore izdrzati

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    to cemo objesit na nas viseci bor, lampice su vec gore, mozda jos neki ovaj origami - bas su krasni - i koje osuseno citrusno voce...

    cokoladne bombone uvijek vijesamo na sam bozic ili novu godinu jer dulje od pol sata ne mogu gore izdrzati
    Već imate bor? :shock:

  37. #37
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    naravno mi svake godine sve ranije i ranije 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    evo nase baby-eco-friendly jelkice:


    sve je home-made. ovako: kuglice i zvjezdice su od stiropora, bojene christmas crvenom bojom. srebrene sare su ljepilo sa sljokcama. sve ovo se moze kupiti u hoby-art ptodavnicama.
    ovo sto lici na prstenove je karton koji mi je ostao od alu-folije pa sam na njega naljepila crvenu cohu (kupila u istoj hoby-art prodavnici komad). okolo sam svezala srebrenu vrpcu.
    srebrene sisarke smo skupljali u sumi na familijarnom izletu a ja ih obojila sprejom.

    plavi(bljak) deda mraz je bio poklon

    eto...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    podižem...
    Zanimaju me ideje za ukrašavanje bora sa sušenim voćem. Gore se spominju sušene naranče. I vidim da ste za postupak koristile razne metode (sušenje u peći, na radijatoru i sl.). Za šeprtljave poput mene, što preporučate kao najjednostavnije?
    Nadalje, imate li još neke ideje sa narančama? Ili bilo kojim drugim voćem? Orasi? A nešto sa štapićima od cimeta?

  40. #40
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Možete napraviti zanimljive ukrase za bor od silikona... kupite patrone u bojama i sa gliterom i radite što vam volja... evo primjera kako mogu izgledati...

    http://public.fotki.com/Ora-NZ/crtei...dsilikona.html

  41. #41
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    evo jos malo ideja za bozicne ukrase:

    jednostavni ukrasi: http://www.bhg.com/holidays/christma...aments/?page=1

    ukrasi koje mogu raditi i djeca: http://www.bhg.com/holidays/christma...n-make/?page=1

    novi zivot starim ukrasima: http://www.bhg.com/holidays/christma...akeover-ideas/

  42. #42

  43. #43
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    danas vidla u vrtiću tako dobre ukrase za božič.
    onda mi moja I objasni od čega su, jer je vidjela da s upitnikom iznad glave gledam od čega su.
    izgledaju mrak kao da su od stiropora, a ono od tosta.
    od tosta se izrežu oblici s kalupima i osuše se, prefarbaju se (ovi su bili sa bijelim i onda na njima iscrtano sa crvenim, i na kraju malo zlatnih šljokica). sve je nanizano na zlatnu špagicu i obješeno na prozor tak da se vidi iznutra i izvana.
    super, jednostavno i jeftino za raditi doma s klincima.

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Na ovom linku možete vidjeti video koji pokazuje kako od papira napraviti 3D zvijezde za dekoraciju.
    http://www.everympg.com/video/286114...nowflakes.html
    Radila sam ovo prosle godine i jako lijepo izgleda. Ako imate jos slicnih linkova, molim lijepo stavite!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    http://www.uredidom.com/UREDIDOMCOM/...s/Default.aspx

    Ima dosta jednostavnih stvari...
    (To sam našla u favoritesima još od prošle godine )

  46. #46
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Evo da ja stavim i MŽ-ine uratke:

    http://bubamarasarena.blog.hr/

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Evo da ja stavim i MŽ-ine uratke:

    http://bubamarasarena.blog.hr/
    jako zgodno. pohvali TŽ. Poslije ću još malo detaljnije pogledati

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    hvala buba klara, ovo mi se sviđa - jasno i jednostavno za početnike

    samo da još nabavim ljepilo za tapete, jel treba potegnuti do Bauhausa? :/

    tatekovaŽ

  49. #49
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    daša, svaka čast! prelijepo izgleda.

  50. #50
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam lani radila one od cimeta i ljepila. Meni je to super, efektno i mirisno.
    A kako sušite naranče? jel to dugotrajan proces ( da se ne zanosim previše ) ili postoji neki brzi postupak?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •