Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Drvene bojice

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    BTW nakupovala sam do sada 5 kompleta bojica, svaki put kupim sve skuplje i skuplje, misleći kako će biti kvalitetnije. Sve kupujem od TOZa, vrhovi pucaju, ne daju se lijepo našiljiti...izluđuju me bojice.

    Ne valja TOZ. Kuzim ja kampanju kupujmo hrvatsko, al kad nesto ne valja, onda ne valja.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Kupite Maped.
    Još nisam naišla da im nešto ne valja.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    maped komplet je mislim 29 kuna sa siljilom sto je jako povoljno jer su boje stvarno odlicne a i siljilo je mrak

    ja vise volim staedtler zbog ergonomije (ne samo da su trokutastog presjeka ko maped nego i gumirane da ne klizi) ali cijena je za komplet 79 kuna i jos nema boje kože koju ivar najvise voli pa je moram uzimati refuzo.
    ove dvije vrste - ja ne znam jel mu ikad pukla ponta

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    di kupujete maped?

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u profilu u bogovicevoj

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bude u Intersparu, a ponekad se zalomi i u Plodinama. Meni Staedtler bojice pucaju vise od Mapeda.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Rene zar još uvijek bojaju i crtaju :? Naši tu i tamo i PiD ali matematiku i hrvatski su već duboko u gradivu, pišu diktate, ispite...

    Ja sam isto bila poludjela od tog silnog crtanja, još što moj Daniel stvarno ružno crta (ja mu to naravno nisam nikada rekla nego ga i pohvalim ali dijete nije slijepo )

    Mi imamo problem sa olovkama i pucanjem špiceva. Već ih je krcato potamanio i svaki tjedan kupujemo olovke. Stalno mu padaju na pod pa se lome.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Maped je najjeftiniji u Metrou.
    Komplet ( 12 bojica ) bude već od 13-14 kuna
    a razna šiljila ( s malim spremnicima ) od 6-7 kuna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Mi još nismo ni blizu škole, ali kupili smo Stabilo Trio drvene pastele ili tako nekako. Otisak je puno mekši nego kod drugih drvenih bojica, a s obzirom na to koliko ih mali baca po cijelom stanu čini mi se da baš i ne pucaju previše. A koštaju 30-i-nešto kuna u Metrou (18 kom). Nije baš jeftino, ali kvaliteta obojanog je neusporedivo bolja od bilo kojih drugih bojica koje smo isprobali.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 20:37

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    evo točnih cijena ( iz Metroa)
    šiljilo maped- 8,67 kn
    bojice maped 24 kom- 18,67 kn
    bojice steadtler 12 kom - 14,02 kn

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    BTW nakupovala sam do sada 5 kompleta bojica, svaki put kupim sve skuplje i skuplje, misleći kako će biti kvalitetnije. Sve kupujem od TOZa, vrhovi pucaju, ne daju se lijepo našiljiti...izluđuju me bojice.

    Ne valja TOZ. Kuzim ja kampanju kupujmo hrvatsko, al kad nesto ne valja, onda ne valja.
    Ono sto valja od TOZ-a (i s cime sad svi doma farbamo, i stari i mladi) su one debele bojice, izvana su boje prirodnog drveta. To je zakon, a sve ove sitne bojicice su, da izvinete. dreck na sibici, pucaju spice, trgaju se ...

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ono sto valja od TOZ-a (i s cime sad svi doma farbamo, i stari i mladi) su one debele bojice, izvana su boje prirodnog drveta. To je zakon
    tatek, imaš pravo, te bojice su i nama bile baš dobre.
    pogotovo su super za manju djecu jer su malo deblje, a opet ne predebele.

  13. #13
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Ono sto valja od TOZ-a (i s cime sad svi doma farbamo, i stari i mladi) su one debele bojice, izvana su boje prirodnog drveta. To je zakon
    tatek, imaš pravo, te bojice su i nama bile baš dobre.
    pogotovo su super za manju djecu jer su malo deblje, a opet ne predebele.
    Nasi prvo nisu htjeli crtati sa tim debelima, jer su, kao, za male bebe ... no, onda su skuzili da su puno bolje pa sad obavezno crtaju sa njima.

  14. #14
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    mi smo isto vec na trecem kompletu bojica
    prvi je dobio s pernicom i u 3-4 dana skole neke od bojica smanjio na duzinu od cca 3 cm jer se nisu dale nasiljit
    pa sam mu dala neke tozove sto smo imali doma koje su slicno zavrsile
    i na kraju kupila maped prije 3 tjedna - te za sad najduze traju (sad ne znam u cem je stvar - ili je oskar naucio siljit ili su bojice fakat bolje od drugih)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Da , uz dobre boje važno je imati i dobro oštrilo.
    Za školu kupujem maped s onim malim spremnikom , a na radnom
    stolu imamo veliko , stolno koje stvarno najbolje oštri.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Uvijek i samo Stabilo Trio (ili Tripl, tak nešto). Druge više niti ne gledam. Na polugodištu kupim nove, tek toliko da ima nove, iako su stare još uvijek dosta dugačke. Može se kupiti i pojedinačno neka bojica koja se istroši. Ne pucaju, dobro leže u ruci - deblje su i s tri strane. I žuta se vidi stvarno izražajno. Jedino se ne da baš dobro pobrisati, ali to M-u i ne treba.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Ah da. Koštaju oko 30 - 50 kuna, ovisno o veličini kompleta. Ali mislim da se isplati.

  18. #18
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Naravno da se isplati! Obično se sve uvijek svodi na onu: 'koliko para, toliko muzike'!

  19. #19
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Mi smo prije 3 godine u Školskoj knjizi kupili neke Aligator bojice. Cijena im je bila u rangu jeftinijih bojica. Bojice su prošle 2 godine vrtića zajedno s 1 godinom vrtića+doma i NIKADA ih nismo šiljili zato što je pukla špica. Uvijek zato što se istrošila.

    Tražila sam ih i ove godine, ali ih nažalost nisam našla.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Kad smo već kod TOZ-a, tempere (kazeinske) su im katastrofa. Aero su puuuuuuuuuuno kvalitetnije (plakatne).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    maped ima i narodne novine i agm-ova knjižara (importanne centar)

  22. #22
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Trebala bi veću količinu DEBLJIH drvenih bojica koje su ok kvalitete i ne preskupe.
    Ima li itko prijedlog gdje bih mogla kupiti?
    Ikeine su 29,90 kn 10 kom u pakiranju, ne znam kakva je kvaliteta. Ima li netko iskustva?

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Stabilo 3 u 1, ja sam naručila preko njihove Fb stranice, a šiljilo imaš u velikom Mulleru.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Stabilo one skroz debele s kojima se može crtati i po prozoru. I Bicove one za 2+ uzrast. Ne znam jel imaju jolly bojice u RH- nakon isprobanih gro pakiranja raznih marki-Jolly su jedine koje uzimamo za školu.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 13.12.2017. at 20:41

  25. #25
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    https://e-trgovina.nn.hr/945817
    Skupe malo

    Poslano sa mog G3311 koristeći Tapatalk

  26. #26
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    BIC
    Kupila jednom u KiK-u debele trokutaste, bile su jeftine a trajale godinama, jako lijepo su bojale

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Stabilo 3 u 1, ja sam naručila preko njihove Fb stranice, a šiljilo imaš u velikom Mulleru.
    Stabilo su dobre. Ako možeš birati uzmi Trio Stabilo (trokutastog presjeka) koje su odlične za malu ruku i odmah uvjetuju pravilan hvat.

    Ostale koje su dobre i imaju baš baš dobre masne mine:
    Giotto Pyramid - talijanske (nekad ih je bilo u Mercatoru, sad dugo nisam tražila, ali ima specijalizirana knjižara na Trešnjevki kod koje se to dalo naručiti).

    Maped - francuske (takve nisam nikad kupovala debele jer su se pojavile kad su moja djeca već prerasla fazu debelih bojica) ali su mine ok i nisu preskupe.

    Najbolje su Faber Castell (Grip) i olovke i bojice, ali te koštaju.

    Imaju i Staedtlerice, mislim da se zovu Ergosoft - ali to je nekad bilo skupo, pa sam ih kupila samo jednom (odlične).

    Većina tih setova dolazi u kombinaciji sa šiljilom. Ako ne - najbolje šiljilo je Faber Castell Grip s dva promjera utora za olovke/bojice. Ima i pripadajuća gumica.

    * * *
    U Mulleru ima dosta dobar izbor toga, ali nemaju uvijek debelih. U Lidlu znaju imati jeftinih debelih bojica početkom školske godine i sasvim su ok, pogotovo ako u vrtiću traže da roditelji donesu. Ima i tankih za starije...

    Bingo: U PEVECU zna na blagajni biti velika kutija debelih dugačkih bojica (to je za školarce i starije vrtićance) koje su sasvim ok, a najjeftinije od navedenih.

    Kineske ne preporučujem jer imaju nedovoljno masne mine.

    Još jedna napomena: ako ne možete naći trokutasti presjek za malu djecu, uzmite šesterobrid radije nego okrugli presjek, jer okrugli je teško zahvatiti dok još nemaju razvijenu finu motoriku. Od okruglih prolaze samo uljne pastele (obavezno s papirićem) i krede, koje su debele pa se hvataju cijelom šakom. Nisam kod nas vidjela, ali postoje posebni krejoni (voštane bojice) piramidastog oblika za najmanju djecu. Ako netko nađe, to je odlično za početno crtanje, dok još prstići nisu spretni za hvat olovke.

    Dobru zabavu i uživajte.

  28. #28
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Puno hvala! Danas idem u potragu!

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala! Danas idem u potragu!
    Sjetila sam se kako se zove knjižara na Ljubljanici koja je imala dobar izbor bojica + pribor za ljevake, a htjeli su i naručiti ako nešto nisu imali:

    SINUS, knjižara i papirnica - Ljubljanica 8

    Tamo sam hodočastila u vrijeme dok sam radila u tom kvartu, a sad već dugo nisam bila. Ako je nekom blizu, ne škodi pitati. Bili su odlični.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    BIC
    Kupila jednom u KiK-u debele trokutaste, bile su jeftine a trajale godinama, jako lijepo su bojale
    X točno na te sam mislila.
    Jolly nisu jeftine, osim kad se ulovi akcija onih velikih pakiranja od 36 i 48 komada- onda je to ok. Ali nama za školu niti jedne druge ne dolaze u obzir.
    Za manjeg ove Bicove i stabilo trio, trokutaste.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 14.12.2017. at 22:23

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    https://e-trgovina.nn.hr/976676

    Te Kinderfest, ima pakiranje od 12/24/36/48...mina im ne puca. Mi uzmemo 48 pa smo dulje vrijeme mirni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •