Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Autodestruktivno dijete - molim vašu pomoć

  1. #1
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno Autodestruktivno dijete - molim vašu pomoć

    Nadam se da tema ide ovdje. Imam prijateljicu koja ima velik problem. Ima posvojenog sina od 11 godina, koji je u zadnje vrijeme vrlo autodestruktivan.
    Kad ne može dobiti ono što želi u tom trenutku počne udarati samog sebe i ranjavati se do krvi. Inače je do svoje 5 godine (kad je došao kod nje) bio potpuno zapušteno dijete i psihički i fizički. Uz njenu pomoć i pomoć psihologa postigli su jako velik napredak u ponašanju, ali opet su stvari krenule krivim tokom. Molim vas ako netko ima slično iskustvo ili zna kome se možemo obratiti za pomoć da mi se javi.
    Situacija je jako ozbiljna.

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    uzroke moje autodestruktivnosti (nije tako jako izražena) sam otkrila uz pomoć knjige: Vaše kompetetno dijete od Jesper Juula
    možda pomogne

  3. #3
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Hvala MGrubi! Baš sam nabavila knjigu. Nadam se da će biti od pomoći.
    Velik problem je i taj što njegov otac ne želi priznati da malenom možda treba dodatna pomoć da riješi svoje frustracije i strahove.

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    možda današnja naslovnica Jutarnjeg potakne tatu na razmišljanje i shvaćanje ozbiljnost samoozljeđivanja

  5. #5
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Ja bi preporučila majci da se ipak javi nekoj stručnoj osobi, možda u klaićevu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    u svakom slučaju javiti se nekom od stručnjaka! sretno! :D

  7. #7
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Hvala cure!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ponovo tražiti pomoć stručnjaka, možda tu istu s kojom su prije radili ili nekog drugog (preporučam dr. Bastašića).

    Samoozljeđivanje je ozbiljan znak, očito mali osjeća jak pritisak (ne mora biti od strane roditelja, može biti i iznutra ili kombinirano). Kako raste svašta mu može pasti na pamet, pa i pokušaj suicida (doduse vjerojatno ne u ovoj dobi, ali je zato važno djelovati).

    Sto se tice oca, neka proba zamisliti sto bi njega natjeralo da sam sebe raskrvari-pa onda kaže kako to nije neki problem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •