Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 152

Tema: padanje, udaranje glavom

  1. #1
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno padanje, udaranje glavom

    znate da sam totalno easy i nepaničarka što se tiče djece
    ali sad me nekako malo frka: margita puže već 2 mjeseca, a sad se već neko vrijeme ustaje na noge. i jako je pokretna, ima je svugdje, penje se po svemu, ustaje uz namještaj... i barem 5 puta dnevno padne i udari glavom. jako.
    i sad se pitam jel može tu bit kakvih problema i ozljeda glave ili ne?

    zara uopće nije bila u toj fazi tako da se sad prvi put s tim susrećem :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    marko je imao toliko čvoruga da jedno 2 tjedna nismo išli van

    prestrašno....

    i onda ga je oko 11mjeseci prošlo

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Sven je stalno aterirao na glavu, užas.

    Sad kad hoda, gađa rubove vrata a ja svako toliko paničarim zbog toga. Baš ako te brine, pitaj doktoricu, ali mislim da je sve ok. Ipak im još glavica nije čvrsto spojena pa se taj udarac drukčije prenosi. Al' to bu profesorica maria71 bolje znala, mislim si

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislim da je to samo u početku tako, nakon tih prvih padova skuže da im je ljepše i bezbolnije pasti na guzu u peleni. Bar je tako kod nas bilo, a mislila sam da ću morati izbaciti kindač (koji i inače koristimo 2 puta mjesečno ) jer je padala na leđa koliko je duga i široka.

  5. #5
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Tin je isto neko vrijeme, kad je počeo stajati, stalno udarao potiljkom o pod, stvarno jako. Nikad nije bilo nikakve vidljive posljedice, čak ni čvoruge, malo bi zaplakao i nastavio dalje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ne kužim, pa kako pada ako sama savladava sve razvojne faze? Kaleb se kao mali nikad nije udario... Sve je radio kad je procijenio da može i fakat je dobro procjenjivao. 8) Sad vidim da valjda imam ziheraša. Ja sam mislila da djeca koju se ne forsira ni na što ne padaju i ne udaraju se.

  7. #7
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ja sam mislila da djeca koju se ne forsira ni na što ne padaju i ne udaraju se.
    Tin je sve sam odradio, ali u razdoblju kad je počeo ustajati uz namještaj je padao na način da bi se pustio i poletio na leđa. Dok nije naučio da mora zaobliti leđa, redovito je udarao glavom o pod.

  8. #8
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    moj ima čvoruge i na čelu i na zatiljku, ali sve ih je manje jer sve bolje procjenjuje prostor i udaljenost predmeta.

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ne kužim, pa kako pada ako sama savladava sve razvojne faze?
    Metoda pokušaja i pogrešaka. Skuže da manje boli na guzu nego na glavu.

  10. #10
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj dorian je stvarno jako malo padao u kretanju, ali zato je sve nadoknadio u padanju s kreveta

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sad sam razmislila, Kaleb je sve radio kasnije od vršnjaka (samostalno posjedanje s 8,5 mjeseci, puzanje s 9, dizanje na noge uz namještaj s 10, prohodavanje s 13, odlučio da će definitivno hodati, a ne puzati s 14) - možda je to razlog da nije padao. Jer, recimo, sad je motorički izuzetno spretan i napredan, a ja sam uvijek mislila da kaska. Baš mi je to zanimljivo, izgleda da je samo bio ziheraš... Jer fakat u toj fazi nije padao niti se udarao!

    A Marge ima - koliko, niti 8 mjeseci, ne? Cura se rano napenalila na puzanje i ustajanje, nije ni čudo da pada.

  12. #12
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo ovo možda nema veze, ali moja Emi će za 10 dana napuniti 7 mjeseci.
    Ne puže, osim ponekad unatrag i to kada je na trosjedu.
    Prije tri dana se spustila niz krevet, a MM i ja smo sjedili do nje, takvom brzinom, da smo je samo vidjeli kada je legla na leđa, s glavom na tepihu ispod stola. Nije plakala samo nas je u čudu gledala. Mi nismo znali je li bi plakali ili se smijali od muke.
    Nismo čuli da je udarila glavom, već se valjda spustila na nogice, pala na guzu i polako spustila na leđa.

    Ali muči me druga stvar, jučer je isto spavala na trosjedu, potrbuške, zazvonio je telefon i ja sam se makla u sobu da ju ne probudim( stan ima 33m kvadratna), čujem ju i vidim.
    Učinilo mi se da sam ju čula da se probudila, kada sam se nagnula s vrata da ju pogledam nije je bilo na krevetu.
    Bacila je dekicu na pod, ali je na toj dekici ležala ona potrbuške okrenuta prema meni s nogama ispod trosjeda. Nije plakala, samo je gledala.

    Sigurna sam da nije pala, jer bi se to čulo i plakala bi, ali nije mi jasno kako se našla u tome položaju.
    MM i ja smo se zabrinuli da se ipak možda nije udarila i zadobila nekakav mali potres mozga, jer već dva dana čim se probudi odmah joj se spava, plače stalno, inače nije takva, nervozna je, povraća, nema temp. i jako se znoji po glavici, a praktički je gola u bodiću u stanu koji ne grijemo?

    Sram me je reći doktoru da je sišla s kreveta, jer će misliti da je pala i kakvi smo mi to roditelji. ( a bila sam tako ponosna na sebe što mi nikada nije ispala ili pala). Prošlo je više od 48 sati i potres mozga se ne može dokazati.
    Ona inače ima krvarenje prvog stupnja u mozgu-neurorizična je, a trebala bi se sada u petak cijepiti s 5u1.( a nus-pojave zadnji puta nisu bile tako blage )
    Što ako se udarila i možda izazvala neko malo krvarenje, smije li se onda cijepiti? Cijepivo djeluje i na mozag, može ga oštetiti......

    Kada kažem pedijatru,reći će da izmišljam, da joj idu zubići, malo je prehlađena.....

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Luna i moj je Janko isto takav. Čak ni pričao nije dok nije mogao reči normalno tata, baka, deda (mama je naravno rekao od prve normalno, a kako bi drugačije ). Nije kod njega bilo ba-ba, na-na.
    Ja se ne sjećam da je Janko onako gegao, kad je prohodao, odmah je trčao.

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    ivanazg ako povraća to sigurno nije dobar znak, povraćanje ukazuje na potres mozga :/

  15. #15
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ivana, trči doktoru. šta te briga šta će on mislit kakvi ste roditelji.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ivana, mislim da je sada važnije ustanoviti što joj je, nego analizirati što bi tko mogao pomisliti

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    thalia- telepatija 8)

  18. #18
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ivana zg, bolje odgodi cijepljenje, a pedijatru svakako reci za simptome koje si primijetila i povraćanje. neka van da uputnicu za neuropedijatra obzirom na krvarenje koje si spomenula.
    sebe ne optužuj, malo je onih kojima dijete nije palo s kreveta.

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ne kužim, pa kako pada ako sama savladava sve razvojne faze? Kaleb se kao mali nikad nije udario... Sve je radio kad je procijenio da može i fakat je dobro procjenjivao. 8) Sad vidim da valjda imam ziheraša. Ja sam mislila da djeca koju se ne forsira ni na što ne padaju i ne udaraju se.
    i ja.
    tek kad je za pravo prohodala je postala odvazna
    tipa zaletit cu se niz nizbrdicu i odglumiti noja na kraju

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marge tek navršila 7
    ona uglavnom pada tako da stane uz stolić u dnevnoj sobi, i onda s obje ruke hvata predmete sa stola. a budući da ne može još samostalno stajati, nego uz pridržavanje, čim pusti stol, tup na leđa. zna se i namjerno bacati na leđa - to joj se sviđa na mekanom krevetu (baci se na leđa i zakotrlja), ali još nije skužila da pod nije mekan
    manjina udaraca je od krive procjene situacije (npr. jučer je držala osušenu tikvu u rukama i svom snagom ju zabila sebi u nos).

    inače razvojne faze uredno prolazi, čak i ustaje iz onog pravilnog položaja (skvrčeno koljeno jedne noge)

    zara je užasno kasno propuzala i prohodala, i da, ona nije padala.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nauči ju stražnje obrane

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dobra ideja ali ne sjećam kako
    bočne ima, sva sreća

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Gurneš je dok sjedi.

    7 mjeseci!!!??? :shock: :shock: Moj je u toj dobi ležao kao stara klada...

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i zara isto :/
    tak da ja svakodnevno doživljavam šokove kaj ta mala može

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i zara isto :/
    tak da ja svakodnevno doživljavam šokove kaj ta mala može
    Mene više niš ne čudi jer su oko mene sami neki klinci u toj dobi koji već sjede, diži se, ma čuda rade, od jedne naše ljetnice maleni već puže, mislim da ima možda 4 mjescea ak se ne varam. :shock: .
    Janko je isto kasno propuzao (10mj), prohodao (13mj), sam se posjedao. to swe točno ne sjećam ali znam da nije bilo baš brzo.

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E da, u zadnje vrijeme s Ivom kad me vide malo starijie generaciej (moj stric, deda...) postave mi isto pitanje "Pa kaj ju već gore nosiš?". Pritom misle na ramenu. Kaj je to tak čudno, tak ju stalno nosim i Janka sam tako nosila, rijetko kada u ležećem položaju.

  27. #27
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Lutonjica moram priznati da je Marge turbo beba......

    Lucija je tek nedavno propuzala (sad ima 9 mj. i sitno dana), što je ok jer je neurorizična.
    Ponekad se zaleti sa tepiha na parket prema stolicama i ladicama, te ju u natezanju istih prevari jedna grozna stvar koja se zove sila teža i glava se nađe na podu. Neki dan je baš bubnula jagodičnom kosti, koja se još malo crveni. Valjda je to normalno da mališe padaju....ja sam kao mala stalno aterirala na glavu, možda zato što sam rano prohodala?

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    7mj :shock:
    najaktivnija je bila dok je sanjala

  29. #29
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    dobra ideja ali ne sjećam kako
    bočne ima, sva sreća
    stavi joj kad sjedi rukice otraga nek bude naslonjena na njih.

    nama guranje prema natrag nije palilo, on bi samo ljosnuo na leda, bez ikakvog pokusaja pridrzavanja. a ako bi to bilo an nesto mekano umirao bi od smijeha i trazio jos.

    ali kod stajanja je uvijek padao na guzu i zato nismo forsirali te zadnje obrane, on ih je tek sad otkrio i sam ih vjezba

  30. #30
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja mlađa je isto kao i kod Lutonjice puno ranije nego njena starija seka počela s puzanjem, penjanjem, hodanjem. Sa 7 mj. je isto već puzala i stajala i uopće je nismo ništa forsirali, sve je radila sama ali je jako neoprezna. Samo srlja. Tek sad , s godinu dana je valjda skužila neke stvari. I puno se puna udarila u glavu, čini mi se puno puta više nego starija.

  31. #31
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i ja imam isti problem....ustaje uz stol uz stolice....al onda posegne za nečim ili se pusti jer bi išao dalje i uvijek glavom lupi....on ne plače...njemu to štoviše smješno a mene glava boli od tih udaraca..

    ima obrane al očito ne pomažu....

    tješim se time što je MM-ov brat kao mali uvijek padao na glavu a sad je na 2. god faxa i sve uedno polaže

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    Moja je ovo ljeto pala i lupila se u celo.Nije toliko krvarila,ali je ostala blaga udubina,da ne kazem -rupa :/
    Problem je taj sto se sad,4 mj kasnije,ta rupica i dalje maaaaalo vidi kad nabora celo.
    Sto to znaci?da je imala frakturu lubanje?kad ce se to "izravnati" ?
    Bili smo nakon pada kod pedijatrice..nije slikala i rekla je da drzimo led i da ce biti ok..standardne upute smo dobili i pobrali se doma.
    Isto nisam ocekivala da cu rupu gledati za stalno :shock:
    Imate li slicna iskustva i kako je zavrsilo?

  33. #33
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj ema1980 prvotno napisa
    Moja je ovo ljeto pala i lupila se u celo.Nije toliko krvarila,ali je ostala blaga udubina,da ne kazem -rupa :/
    Problem je taj sto se sad,4 mj kasnije,ta rupica i dalje maaaaalo vidi kad nabora celo.
    Sto to znaci?da je imala frakturu lubanje?kad ce se to "izravnati" ?
    Bili smo nakon pada kod pedijatrice..nije slikala i rekla je da drzimo led i da ce biti ok..standardne upute smo dobili i pobrali se doma.
    Isto nisam ocekivala da cu rupu gledati za stalno :shock:
    Imate li slicna iskustva i kako je zavrsilo?

    isto i kod nas. samo sto je rupa i sa lijeve i sa desne strane. a valjda bude proslo do zenidbe

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    ja sam s 9 mj aterirala na čelo i imala potres mozga.
    rupa se dan-danas osjeti kad prođem prstom, a kad naboram čelo, vidi se prekid bore

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    Hvala Bogu na šiškama

  36. #36
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    znate da sam totalno easy i nepaničarka što se tiče djece
    ali sad me nekako malo frka: margita puže već 2 mjeseca, a sad se već neko vrijeme ustaje na noge. i jako je pokretna, ima je svugdje, penje se po svemu, ustaje uz namještaj... i barem 5 puta dnevno padne i udari glavom. jako.
    i sad se pitam jel može tu bit kakvih problema i ozljeda glave ili ne?

    zara uopće nije bila u toj fazi tako da se sad prvi put s tim susrećem
    I Tin je vrlo rano počeo pizati i dizati se na noge. Nije padao tako često, ali kad bi pao i to baš zbog toga što nije znao samostalno stajati, udarao je žestoko glavom u pod(kao klada) i to goli parket jer mi tepiha nemamo .
    Lutonjice, mislim da baš zbog toga što im kosti glave nisu srasle neki udarci koji se nama čine katastrofom za njih nemaju pogubne posljedice. Barem je u većini slučaja tako.
    Kad bi pao i jače se udario, malo sam više pažnje obratila na njegovo ponašanje, pogledala da li mu zjenice reagiraju, da li je mirniji nego inače.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mene je sram reći kolko puta nam je lovro opal s kreveta
    on se počel dizati na noge u krevetu prije nego je navršio 6mj., a danas se dignul i na parketu :/

  38. #38
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    karlo puže po cijeloj kući i često kad se diže npr. uz stol padne preko noge od stola ili se drži na konja za peglanje i posklizne mu noga u čarapi.
    samo jučer je dva puta raskrvario usnu.
    muž mi je prestravljen.

  39. #39
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ne kužim, pa kako pada ako sama savladava sve razvojne faze? Kaleb se kao mali nikad nije udario... Sve je radio kad je procijenio da može i fakat je dobro procjenjivao. 8) Sad vidim da valjda imam ziheraša. Ja sam mislila da djeca koju se ne forsira ni na što ne padaju i ne udaraju se.
    Bože....
    krivo misliš...
    mi avog ne forsiramo na niš
    pa opet...mali milion udaraca...
    lopta, čarape, okrznuo, poskliznuo, slabo držao.....a sve sam

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    Evo moja ima skoro 16 mjeseci,hoda već 3 mjeseca i tek sad mogu reci da je sposobna procijeniti svoje sposobnosti i kad joj se posklizne dočekati se na guzu ili ruke,a ne razbiti glavu

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    iz osobnog iskustva mislim da to ima najvise veze sa karakterom djeteta.

    moja cura je padala strasno ...od kad se sa 7 mj. krenula dizati na noge pa do dan danas pada non-stop (dva put smo cak bili i na sivanju).
    po tipu je hazarderka.

    d. je podjednako motoricki napredan, cak je neke stvari i ranije od nje poceo (npr. samostalno posjedanje iz cetveronoznog sa 6,5 mj.) isto je konstantno u pokretu i u vertikali, sad ima 11 mjeseci i u fazi je prohodavanja ali gotovo nikada do sada nije pao (kuc, kuc u drvo).

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo mene s izvještajem:

    sad već puno manje pada, a i kad padne, ne lupa više glavom (naučila je padati na guzu i na ruke)
    inače, vježba koračanje i polako hoda uz namještaj :shock:

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad joj zapne s integralima, i diferencijalnim jednadžbama javi se !

    Turbo Marge

  44. #44
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to bum ti se uskoro sa zarom javila.
    ona naime ne zna crtati, ne zna prepoznati (a kamoli napisati) niti jedno slovo, ali zato zna zbrajati od 1 do 10 nema samo tatine oči, nego je i tatin logičko-matematički tip. pa čovječe kao da joj ja nisam mama

  45. #45
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    iz osobnog iskustva mislim da to ima najvise veze sa karakterom djeteta.
    I ja mislim kao tridesetri. Moja Hana je totalni ziheraš. Ona NIKADA ne pada. Ako npr. procijeni da joj je rinzol previsok za sići, spusti se na sve 4 i "siđe" s rinzola, kao sa npr. trosjeda. Nikada u svojih godinu i pol nije pala tako da je razbila nešto, ili da je imala čvrgu. A nije plašljiva i ne ograničavamo je ni najmanje, ima svu slobodu na svijetu. Njeno je geslo "što je sigurno je sigurno"

  46. #46
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    inače, vježba koračanje i polako hoda uz namještaj :shock:
    Marge, :shock:
    pa sa cim oni tebe hrane?

  47. #47
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    izvinite što oftopičarim, ali ovo mi je taaaako slaaaatko

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    zna se i namjerno bacati na leđa - to joj se sviđa na mekanom krevetu (baci se na leđa i zakotrlja)

  48. #48
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo mene opet, Emi je opet "pala" s kreveta i to dok sam ja stajala do nje i presvlačila ju!!!! Osječala sam se ko luđakinja, stojim do nje, ona leži na leđima i ja joj skidam pelenu u jednom trenutku, stotinki ,sam odvratila pogled,a ona je već padala prema naprijed na trbuh, izgledalo je kao da je napravila kolut naprijed.

    Nije mi jasno kako je pala na nos, to bi bilo moguće jedino da sama može sjest pa se prevrne prema naprijed, ali ona još ne može sama sjest, a i ležala je!!!

    Ovaj put sam stvarno bila u šoku,jer sam stajala do nje i nisam je uspjela ulovit u zraku, a po tepihu i parketu je dobro zaronila nosom, mislila sam da je strgala vrat.
    Još mi nije jasno kako se to dogodilo kada sam ja stajala pored nje, osjećam se ko luđakinja koja se ne sjeća od šoka nekakvih trenutaka i događaja, kao da sam zaspala ili se isključila ne znam kako drugačije da objasnim taj pad koji nisam vidila, a stajala sam pored nje, osim da sam prolupala

    To je bilo dan prije cjepljenja tako da sam morala reći doktoru, a MM je poludio, i rekao kako će nam sad još pedijatar poslati socijalnu službu jer nam je mala u 2 tjedna 3 puta sišla, pala s kreveta i to dok smo stajali do nje

    Pedijatar je rekao da ćemo odgoditi cijepljenje za svaki slučaj, da ne preporučije redgen, a da se na UZV mozga ništa ne može vidit.

    Mi smo preko veze ipak dobili termin 13.11. pa ćemo otići.

    I još nešto, kada sam rekla pedijatru da mi nije jasno kako je palapotrbuške na glavu, on je odgovorio šovinistički misleći da će to meni biti smješno;e, ko žensko-samo što nije reko glupo žensko di će nego na glavu!
    E, da nije bilo MM što bih ga sprašila, ovako sam mu samo rekla;baš lijepo od vas doktore.
    Seljačina!!!!

  49. #49
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MArge :yay: za hodanje...

    Mihael se počeo dizat uz sve moguće al kad pada kao da nema nikakvih obrana...nije stalno tako al nekad baš glupo padne...
    njegov je problem kad ustane krene prema nečemu a ne može hodat i onda se samo sruši.... i nikako da skuži da kad ustane da en može dalje

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    dobra ideja ali ne sjećam kako
    bočne ima, sva sreća
    Lut, taman sam to nekidan obradjivala sa svojom terapeutkinjom. Kaze da je inace to trend medju djecom, kao i nepuzanje- padanje po ravnom, nezaobilazenje prepreka nego padanje preko njih i sl. Moguce da kako se jako brzo pocela dizati na noge, da nije uspjela ojacati kukove i zdjelicu i da taj dio bas ne "kuži". I zato da ne pada na guzu- jer ona bi se tu trebala docekati na guzu a ne na glavu. Pa mozes je probati postaviti u pravilan sjedeci polozaj (ono, pruzene noge, rotacija u kuku prema unutra itd) i onda je uhvatis za gleznjeve ili bedra i malo je vučeš po podu guzom (kao da klizi) prema naprijed i nazad. Isto tako, mozes je "lupkati" po podu- tako da malo jace osjeti sjedne kosti i guzu. Znaci, isto kao da je vuces samo je odizes i lupkas guzom po podu. MOzes istovremeno nesto pjevati kao da ide u tom ritmu i slicno da joj ne bude dosadno. MOzes je posjesti na neku tvrdu loptu i ljuljati je tu naprijed- nazad i lijevo desno isto tako da joj "proradi" zdjelica. I sve slicne stvari koje joj daju znak da ima guzicu tu da bi na nju pala. Pa je mozs malo protreskati i izmasirati taj dio s nekim uljem ili mlijekom (na golu kozu, of kors). To bi joj trebalo osvijestiti taj dio, jedino naravno, ako nije problem u necem drugom, a to vec ne znam.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •