Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1038

Tema: Mirena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno Mirena

    Nagdje na nekom davnom topiću se pisalo o Mireni (spirali),ja sam riješila da pređem s odvratnih kontracepcijskih tableta (koje su me načinile najdepresivnijom ženom na svijetu) na spiralu. I sve o Mireni sam pročitala na njihovom web-u osim kolika je cijena?
    Da li netko zna kolika je cijena, jer tamo na web-u piše da se može kupiti na čekove ili na rate ali ne i koliko košta?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Cijena je 1100 kn u apoteci.Imam je 8 mj. i zadovoljna sam.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    I ja razmišljam o ugradnji... da li ti je usporila probavu? S obzirom na takav ekfekt progesterona u trudnoći bojim se takve nuspojave.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne,nemam nikakvih promjena.A usporedbi s običnom spiralom koja mi je uzrokovala grozne upale pa sam je morala izvaditi,jako sam zadovoljna.Konačno se i menstruacija skratila pa sam profitirala jer ne kupujem više enormne količine uložaka.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Dolega molim te, ako ti nije neugodno, jel te stvarno dobro štiti od trudnoće ili uz nju koristiš još neko kontracepcijsko sredstvo???? Ja sam u velikom strahu od ponovne trudnoće, a kako sam na njihovom webu pročitala da je sigurna koliko i sterilizacija interesira me je li to stvarno istina. Jel' ti papa-test bio uredan prije nego si je stavila? Koliko nakon poroda je mogu ugraditi???

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    papa test je bio uredan.pri prvom pregledu nakon poroda dr. uzme papu i kad dođe nalaz,ako je dobar možeš je staviti.ne koristim nikakvu drugu kontracepciju

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Htjela sam samo dopisati...da se spirala ne prepročuje kod osoba koje imaju problema sa jajnicima i maternicom (tipa cistice i sl.).

    Također, ona (kao i sva druga kontracepcija) nije 100% pouzdana. Imam primjer moje frendice koja je ostala trudna sa spiralom.

    Ja sam ko curka imala (mini) spiralu. Znam samo da je moj partner prilokom odnosa imao ponekad pikavih neugodnosti...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam isto probala tu mini spiralu kao studentica - jedan dr. u studentskoj poliklinici ih je jako volio ugrađivat
    Izdržala sam 4 ciklusa bolova, stalne sluzi (kao ovulacijska - pretpostavljam neki nadražaj cerviksa, da li bakrom ili onim končićem, zabrana korištenja tampona... ali kad sam doznala da je prijateljica ostala trudna (i to blizanci!) s istom spiralom, pa još jedna... izvadila sam je.
    Ova bi trebala biti puno sigurnija jer praktički nema sluznice za implantaciju zbog djelovanja progesterona.
    Poslije mi je još jedna prijateljica ostala trudna uz spiralu, ali je uspjela izvaditi i roditi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Mene je sad sve to više strah koliko je i mirena sigurna jer u biti i to je spirala. Jel' se smije sa mirenom koristit tampone???

  10. #10
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moja mama je sa spiralom ostala trudna i izgubila bebicu, bila je tri mj trudna a da nije uopće znala...
    ne znam šta mi se može desiti da stavim spiralu...to mi je najstravičniji oblik kontracepcije....radije apstinencija nego spirala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    sad će ispast kak je ja stalno hvalim.brane,mislim da nisi u pravu jer mirena nije klasi čna spirala,već hormonska koja ispušta najmanje hormona od svih ostalih metoda horm,kontracepcije.zaštita od trudnoće jednaka je sterilizaciji.da ne duljim,više pročitajte na njihovim str.tamo piše da se smiju koristiti tamponi,mada je meni moj ginić rekao da bolje ne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni moja isto tako. Ajde, ako se zbilja tako smanji krvarenje u Zg nema frke, ali na moru

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja koristim tampone bez problema. Nemre te pikat (odnosno muza) jer je u maternici. Ja sam dosta "krvarila" (spotting) prva tri mjeseca, sad se unormalilo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Uff... to nisam očekivala. Meni se to dešavalo sa mini pilulama, pa sam morala prijeći na klasične, od kojih sam nakon 9 mjeseci raznoraznih nuspojava odustala.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Ma meni se mirena isto čini skroz pouzdana i savršena. Moram ići na prvu kontrolu nakon poroda za koji dan pa ću baš razgovarat sa ginićem o njoj. Sve mi se čini da ću je i ja ugraditi ako Bog da da mi bude papa-test ok što u zadnje vrijeme nije bio slučaj :/

  16. #16
    Marina

    Početno

    Ja imam Mirenu vec 4 mjesec. Prva 3 mjeseca sam imala sitna krvarenja, a sada nista. Gin. mi je rekao da je to bolje rjesenje od tableta. Krvarenje se kod nekih zena svede na toliku minimalu da cak i po koji mjesec nemaju klasicno krvarenje, vec samo iscjedak kao prvi dan. Spirala je na prvom mjestu sto se tice sigurnosti, a onda je slijede tablete ili su tu negdje. Nema nikakvog pikanja, i kada se redovito kontrolirate (jednom godisnje) sve bi trebalo biti OK.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Obična spirala je manje sigurna od pilula (kombiniranih, za progesteronske nisam sigurna).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno

    Ja počela ovu temu i nikako da se javim...
    Bila sam kod ginekologa.I razgovarala sam s njim. Inače on mi je super, vodio mi je obje trudnoće i imam apsolutno povjerenje u njega. (već 10 godina mi je ginekolog). Tablete sam prekinula koristiti, jer nakon mijenjanja nekoliko proizvođača ( iako je sve fizički bilo o.k.* plus nekoliko kila viška) shvatila sam da jedino od kontracepcijske pilule mogu biti toliko nervozna, depresivna, ponekad izgubljena i sve u svemu ono što nisam ja. Kad sam mu opisla te psihičke nus-pojave za koje ne znam razlog, rekao je: Pa naravno te nus-pojave su najgore kod pilula. ( ja sam bila sretna što je on potvrdio moju sumnju i što ne moram ići kod psihoterapeuta jer sam već i na to bila spremna) I ovako mi je rekao: Učinkovitost kod spirale (T ili obične bakrene) i Mirene je ista, samo što se kod Mirene zbog hormonskog efekta bitno smanjuje krvarenje. I on Mirenu preporuča osobama koje jako krvare nakon postavljanja obične spirale.Za moguću trudnoću rekao je da je moguća ukoliko spirala nije dobro postavljena ( isto kao i bolovi i krvarenja) ali vanmaterična je svakako moguća ( ako ste baš baksuzi). Također mi je rekao da u 30 togodišnjoj praksi nikad nije doživio da je spirala uzrokovala pobačaj. Nego je to slučaj ako ginekolog pokuša izvaditi spiralu nakon oplodnje pa ošteti plod. Njegova praksa je da ne dira spiralu i da se ona ovijek nalazi s druge strane posteljice (one do tijela majke) tako da uopće ne dodiruje bebu. Čak nakon poroda je kompletnu može odvojiti od posteljice.
    Eto ja se raspisala, i na kraju balade postavio mi je običnu spiralu. Krvarila sam prvi menzes 10 dana (ali ne puno) i još mi je rekao da nakon svakog menzesa provjerim da li su končići (od spirale) na mjestu i ukoliko ne dobijem menzes da se odmah javim ( to je onih 01% mogućnosti da ostanem trudna)

    eto kraj moje priče

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Evo sa stranica Poliklinike Harni:

    "Pouzdanost različitih kontraceptivnih metoda mjeri se Pearl Indexom koji označava broj trudnoća kod 100 žena koje se metodom služe godinu dana. Interesantna je činjenica da se razlikuju teoretski podaci od stvarnih podataka.



    Metoda Pearl Index - teoretski % zakazivanja Pearl Index - stvarni % zakazivanja (post ne dozvoljava tablicu - prvi broj je teoretski, a drugi stvarni index)
    Bez kontracepcije 85 85

    Kontraceptivne tablete 0,1 1

    "Minipille"- gestagenske tablete 0,5 3

    Depo injekcija gestagena 0,3 0,3

    Implantat 0,3 0,3

    IUD 0,6 0,8 - obična spirala

    Mirena 0,1 0,1

    Sterilizacija žene 0,2 0,4

    Sterilizacija muškarca 0,1 0,15

    Kondom 3 12

    Dijafragma 6 18

    Cervikalna kapa 6 - 9 28

    Spermicidi 6 21

    Coitus interruptus 4 19

    Periodička apstinencija 2 - 9 20 "


    Po ovom je Mirena sigurnija od sterilizacije. Iako bi ja te podatke uzela s rezervom jer ne znam koliko je godina u upotrebi.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Drago mi je da o ovome puno raspravljamo jer kad nas je više doći ćemo do boljih podataka. Ja znam neke žene koje su nosile spiralu i kod svih je došlo do nekih zdravstvenih problema i komplikacija, pap-testovi su im bili loši tako da su ih sve redom morale izvaditi. Jedna od njih čak sada ne može ostati trudna jer joj je spirala stvorila takve probleme da ih ne može riješiti. Nekoga ko ima mirenu ne znam, možda baš zato što je to kod nas novo....ali ipak mi se čini odlična stvar...
    Ovih dana ću se raspitati u poliklinici Vili pa ćemo čuti što ono kažu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Alma,žao mi je da si se odlučila za običnu spiralu.Ja sam sa bakrenom stalno imala krvarenja i upale i konačno sam odahnula kad sam je izvadila.Moja prijateljica je s njom zanjela i to blizance.Ginić mi je rekao da kod Mirene s obzirom da dolazi do smanjenja krvarenja,automatski se smanjuju upale zdjelice,bolesti maternice i sl.jer je obilno krvarenje glavni uzročnik mnogih gin. bolesti.Nadam se da će kod tebe biti sve u redu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno

    Što sad da radim?
    I ginekolog je rekao da vidimo koji mjesec, da li će nastupiti krvarenja ili ne?ako bude bilo onda da mi zamijeni s Mirenom. Ili da ne čekam?Malo mi glupo mijenjat bez razloga...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Sad kad si već stavila najbolje da ostaviš ividiš.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Ja sam se raspitala u ginekološkoj poliklinici i rekli su mi da mi ne preporučuju mirenu jer je hormonalna radi mojih godina (27 g.) te da ih stavljaju ženama u menopauzi....i da bi mi bilo bolje staviti običnu spiralu... :/

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne mogu vjerovati.Ja imam 27 god. i bila sam kod dva ginića,od kojih je jedan na jako dobrom glasu i obadvojica su mi je toplo preporučili.
    A stvarno neznam šta će ženama u menopauzi,kad je njezin cilj između ostalog,da smanji menst.krvarenje.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    A stvarno neznam šta će ženama u menopauzi,kad je njezin cilj između ostalog,da smanji menst.krvarenje.
    Ne znam ni ja, ali valjda baš zato što takvim ženama treba nešto hormonalno da bi im pomoglo u svim tim tegobama u tom periodu.... i između ostalog da im smanji menst. krvarenje jer neke od njih upravo tada jaaako krvare....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Po tome što ti je dr.rekao onda si premlada i da piješ kontracepcijeske pilule,pošto one sadrže i više hormona od mirene.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Po tome što ti je dr.rekao onda si premlada i da piješ kontracepcijeske pilule,pošto one sadrže i više hormona od mirene.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Ne znam više što da mislim, znam samo da idem dalje po još mišljenja....

  30. #30
    sonjika

    Početno

    Citiraj M&T prvotno napisa
    Ne znam više što da mislim, znam samo da idem dalje po još mišljenja....
    istina, prilično kasnim, ali ne mogu odoljeti a da se ne uključim...
    32 su mi godine, i Mirenu imam već 4 godine. Preporučio mi ju dr. sa Sv Duha, nakon poroda, jer imam veliki miom i godinama sam muku mučila s obilnim i dugotrajnim mengama, tako da sam bila glavna zvijezda u trgovini ulošcima...
    Prva tri mjeseca mi je bilo grozno, stalno sam bila napuhnuta i nisam se osijećala naj naj, ali s obzirom da sam znala da mi je jedina mogućnost ili to ili vadit maternicu, još sam malo izdržala i ISPLATILO SE !!! Doživjela sam totalni preporod... krvarenja traju 2-3 dana(prije 10-15!!)Miom mi se smanjio, ja se osijećam odlično i nikad nisam imala nikakvih problema. Toplo preporučujem svima da riskiraju tih 1100 kuna, pogotovo ako imate problema s dugotrajnim krvarenjima.
    Tijekom ove 4 godine, bila sam kod raznih ginekologa i svi do jednog su pohvalili izbor liječnika koji mi ju je preporučio!

    Sretno žene!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Sonjika, a kakvi su ti ciklusi? Ja sam do sada imala cikluse od 26-35 dana. Svaki mjesec je bilo iznenađenje. Sad sam stavila Mirenu i ne mogu dočekati prvu menstruaciju. Svako malo krvarim po par kapi, ali nema menstruacije, a jučer bilo 30 dana od početka prošle. Nadala sam se da će Mirena regulirati cikluse na 28 dana, ali mi se čini da to baš i neće biti slučaj.

  32. #32
    sonjika

    Početno

    evo me odmah,
    što se ciklusa tiče e to ti je jedino valjalo kod mene! Uvijek mi je ciklus bio 32 dana, a tak je i sad. Koliko se sjećam, u ona prva tri mjeseca prilagodbe je bilo svakak... svaki čas sam imala neka "sitna" krvarenja i stvarno mi je trebalo da se to ustabili, ali onda je konačno opet došlo sve na svoje i sad je ko što i rekoh, 32 dana.
    Držim ti palčeve !

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Hvala na odgovoru, znači ostaje mi da još malo pričekam. Problem mi je i što sam se već naručila ginekologu za 30-ti, a ako ne prođe menstruacija morat ću to odgoditi.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    meni su sada ciklusi 38-40 dana,nakon godine dana korištenja.ne bunim se,dapače

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Dilleeeeeeeeeeeeee, koliko je Mirena u Holandiji?
    Ja sam dosad o noj sve najbolje cula, izuzev sto je ne prihvati tijelo svake zene. I ispocetka zna biti po nekoliko sedmica krvarenje. Treba vremena da se sve to regulise.
    I je li vama ikad bilo jasno zasto se spirala zove spirala, kada je u obliku Y-ona.

  36. #36

    Početno

    130 eurica. Ali vratilo osiguranje. :cer:

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    130 eurica. Ali vratilo osiguranje. :cer:
    Uh, kod mog doktora je 400 eurica... Ako kupis u apoteci, dodje nesto jeftinije. Ne znam da li osiguranje ista vraca? raspitam se, nego me malo stid raspitivat se, jer se jos nisam ni porodila.
    Ovaj put me ne smije nista iznenadit (hi, hiiii)

    p.s rok trajanja Mirene je pet godina?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa

    p.s rok trajanja Mirene je pet godina?
    da

  39. #39

    Početno

    Jesi ti, Snorki, sigurna da se radi o Mireni? Nemoguce da je bas tri puta skuplja...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Jesi ti, Snorki, sigurna da se radi o Mireni? Nemoguce da je bas tri puta skuplja...
    100% Svaki put na pregledu citam o kontracepciji (hi, hiii) A ove dvije prijateljice su je ugradile, pa i tako znam.
    Ovaj moj ljekar je privatnik, pa je vjerovatno zbog toga skuplje. A u apotekama su oko 200 eurica.

    p.s Mirena sadrzi manje hormonica od pilula. I ovo je 100 % tacno...

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam Mirenu kupila za 1103 kn u apoteci. Raspitala sam se u nekoliko apoteka i u jednoj su htjeli 1300 kn. Snorki neznam gdje živiš, ali valjda se možeš prošetati po Mirenu u drugi grad. Za te novce ja bi se malo provozala.

    P.S.
    Moj ginekolog mi za ugradnju nije naplatio ni kune.

  42. #42

    Početno Strah od hormona

    Bok cure,
    Poslijednje vrijeme dvoumim se oko Mirene i obicne spirale. Rodila sam carskim rezom prije 7 i pol mjeseci. Jako se bojim hormona u bilo kom obliku i u malim koncentracijama, pa tako i Mirene. Opet, obicna spirala i sve ono što ona može prouzročiti. Pojma nemam. Zbunjena sam totalno.
    Na koncu uvijek je mogu izvaditi van. A, koliko su obicne spirale i kakvih sve ima itd?

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja sam čula da bakrena spirala košta 300 kn, ali to nije sigurno. Najbolje da pitaš u apoteci.
    Mislim da joj je to što je jeftina najveća prednost. Sve ostalo joj ne ide u prilog.
    Hormonalna spirala(mirena) ima slijedeće prednosti:
    -pouzdanija je od bakrene(manje trudnoća)
    -smanjuje menstr. krvarenje(bakrena spirala ga povećava)
    -menstruacije nisu bolne
    - manje vanmaterničnih trudnoća
    - djeluje više kontracepcijski nego abortivno (bakrena djeluje samo abortivno)
    - smanjuje anemičnost (bakrena povećava anemičnost)
    Ovo su podaci koje sam pokupila s interneta dok sam sama razmišljala što učiniti s kontracepcijom.

  44. #44

    Početno još uvijek neodlučna

    Elena hvala. Mislim da cu ipak uzeti Mirenu, bez obzira na hormone. Nesto sam i ja čitala o njoj, a i liječnik mi ju je preporučio.
    Bok

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno

    elavu,
    kao što si vjerojatno pročitala i ja sam se dvoumila između Mirene i bakrene spirale i na kraju sam se za početak odlučila za bakrenu (kao i ti da probam, pa ako nije uredu da zamjenim s Mirenom). Bakrena košta 60Kn u apoteci (u Osijeku) + platiš postavljanje (to ovisi o ginekologu). Traje 5 godina i jednom godišnje je pregled. Meni je s bakrenom do sad sve super. Malo su duže mjesečnice (6 do 7 dana) ali nisu tako obilne. Također nemam nikakvih međukrvarenja, upala itd...I kao što sam već negdje pisala (mislim na topicu o posljedicama pilula) konačno sam se riješila svih hormonalnih efekata i postala konačno svoja.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,643

    Početno

    Ima jedna stvar koja me zbunjuje kod Mirene, a to je njeno djelovanje. Naime, obična spirala često ne spriječi začeće, nego spriječi ugnježđivanje jajašca u maternicu. Znači, zapravo u životu imate X pobačaja kojih niste ni svjesne. Ovo objašnjenje sam posljednji put čula od jedne ginekologice, koja ju zbog toga ni ne ugrađuje. Na stranicama Mirene nisam primjetila da se mogućnost začeća i odbacivanja jajašca spominje, ali ne vjerujem ni da bi to baš tako naglašeno napisali. Ako je neka od vas čula neko nepristrano stručno mišljenje o djelovanju Mirene, bila bih joj zahvalna na informaciji, jer mi se čini kao idealna kontracepcija nakon poroda.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    20

    Početno

    To za klasičnu spiralu je točno, a odnosi se i na Mirenu.Mirena je utoliko bolja što njeni hormoni djeluju na zid materice (pa se ne stvara tako debeo slojt kiva) zbog tog su i menstruacije slabije -a desi se i da izostaju.
    I sigurnije spriječava umetanje oplođene jajne stanice u zid materice. Slično hormonima djeluju bakrene lamele spirale jer ioni bakra u ph- okružju kakvo je u materici također ometaju umetanje oplođene stanice. Dakle spirala ne sprečava oplodnju jajne stanice!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,643

    Početno

    hvala, Alma, to je zaista bitna činjenica u odluci o kontracepciji, a tako se malo pažnje posvećuje tome. Mislim da se takvi podaci ne bi smjeli prikrivati prilikom reklamiranja kontracepcije.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    evo, ja jucer bila na postporodjanom pregledu kod ginekologa.
    Nakon poroda sam imala kiretazu, ali hvala Bogu, sve je super ispalo.


    Ja sam se odlucila za Mirenu, i pitala sam doktora kako i kada.
    On mi rece da bi saceko da ja dobijem prvu mentruaciju, pa da dodjem 15 dana nakon prestanka krvarenja.
    Razlog zbog koje bi saceko prvu mengu jeste to sto ja ne dojim, vec se ispumpavam (ko cisterna).
    Zene koje doje mogu odmah po pregledu ugradit spiralu (naravno, ako je sve OK), jer su one uvijek malo otvorene.
    Ova druga skupina spada u "otvorene" onog trenutka kada dobiju mengu prokletinju.
    Meni nije jasno sto zene koje se ispumpavju ne spadaju u kategoriju "doilja"? ...ili je mozda to moj slucaj, jer sam mu naglasila da ispumpam najvise 30 ml iz jedne cice.
    Rece mi (to nisam znala, a cini mi se interesantno), kada zena ispumpa 15 ml iz JEDNE cice, mlijeku je kraj!
    U Austriji je Mirena 400 Euro. Jeste skupa, ali se isplati na duzi period jer traje pet godina. Ugradjivanje traje 15-ak minuta i nije mnogo bolno. Vise je neugodno, uostalom kao i svaki ginekoloski pregled.
    Eto, nakon godisnjeg idem na ugradnju, pa se nadam da necu zavrsit ko Dille

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ja sam prije 10-tak dana stavila Mirenu (mislim moj ginekolog ju je stavio). I nije da je samo neugodno nego je neugodno bolno, sa dobrim grcevima materice nakon toga. Ali ako je dobro stavljena (ma st to znacilo) onda bolovi prodju u roku od nekoliko sati (moj slucaj). Krvarenje (onako braunkasto) sam imala 2-3 dana. Mirena NL kosta 115,01 euro, prodajna cijena u apoteci. Sve preko toga su takse i gluposti, ali je osiguranje (uglavnom) pokriva.

    Vec je bilo rijeci o napuhanosti. Dakle cure ja ne da sam napuhana, nego kako imam reflux, imam i uzasnih problema sa zeludcom. Odakle ta napuhanost i kad' prolazi? Cesto se pitam da nisam trudna, toliki mi je stomak!!! Desava li se da ugrade Mirenu (greskom) zeni koja je vec bila trudna?? HELP

Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •