Stranica 10 od 21 PrviPrvi ... 8910111220 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 1040

Tema: Mirena

  1. #451

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Evo, obavljeno. Nije da nisam osjetila, ali skoro - dr koja ju je postavila ima nevjerojatno nježnu ruku. Popila sam spasmex prije i opet ću popodne, zasad ne osjećam baš ništa.

  2. #452
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajde super da je sve prošlo ok.

  3. #453
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde super da je sve prošlo ok.
    Potpisujem

    Martina, a sto je spasmex?

  4. #454

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Spasmex je lijek protiv grčeva maternice, koristi se i kod jačih menstrualnih bolova sa lijekovima protiv bolova. Maternica se prirodno bori protiv spirale (strano tijelo), zato obično budu nekoliko dana poslije umetanja i lagani grčevi, a imala sam ga doma još od umetanja bakrene spirale.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 12.04.2013. at 15:05

  5. #455
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Hvala na objasnjenju

    meni je danas peti dan od stavljanja, jos malcice krvarim, ali mi se cini manje nego kod prvog stavljanja

  6. #456

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A jesi imala pauzu između dviju Mirena i koliko dugo? I zašto (ako si imala pauzu)?

    Drugo - nakon koliko dana ste "isprobale" Mirenu?

  7. #457
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Prvu sam izvadila u prosincu 2008. (Imala sam ju izmedju dviju trudnoca)
    a ovu sam isprobala jucer (cetvrti dan)

  8. #458
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    ...Drugo - nakon koliko dana ste "isprobale" Mirenu?
    treći dan (stavila sam u četvrtak navečer, a isprobali u nedjelju navečer)

  9. #459

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Danas mi je treći dan od postavljanja. Istu večer kad sam ju stavila (5. dan M) prestala sam krvariti, nemam niti iscjetka, baš ništa. Za mene je to jako brzo, jer mi menstruacija inače traje 7-8 dana. Sinoć smo ju isprobali, sve ok, ništa ne pika .

    Za sad - iznad očekivanja. Nadam se da će tako i ostati. Ni ne osjećam ju.

  10. #460
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni je krvarenje takodjer prestalo nakon stavljanja, ali mi se nakon par dana vratilo (u blazem obliku)

  11. #461
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    meni isto. Taj prvi mjesec je bio sav zbčkan s tim krvarenjem i iscjetkom.

  12. #462

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da kucnem u drvo, kod mene i dalje nema niti obojanog iscjetka. Danas mi je 10. dc i 5. dan od stavljanja. Jako sam sretna.

  13. #463

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ima li tko iskustvo da ga bolucka oko ovulacije? Nije mi to uobičajeno, mene nikad ništa ne boli, ni ovulacija ni menstruacija, a danas me malo onako tupo boli (slično me zapravo bolilo na početku trudnoća). Inače i dalje sve ok.

  14. #464
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko iskustvo da ga bolucka oko ovulacije? Nije mi to uobičajeno, mene nikad ništa ne boli, ni ovulacija ni menstruacija, a danas me malo onako tupo boli (slično me zapravo bolilo na početku trudnoća). Inače i dalje sve ok.
    mene uvijek bolucka i kod ovulacija i kod "menge", samo ne znam koje je koje
    u zadnje vrijeme me muče cice, gotovo stalno me bole,
    zato i ne znam kad je ovulacija a kada menga.
    bole i nabujaju pa se ispušu na dva dana pa opet sve ispočetka.
    Posljednje uređivanje od apricot : 25.04.2013. at 12:53

  15. #465
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mene isto zna boljeti ovulacija, ali tako je bilo i prije M.

    Jedino što me sada boli a prije nije - cice! Bradavice me užasno bole .

  16. #466
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Meni je vec dosla menga, zadnja mi je bila 6.4., a mirenu sam stavila 8.4., jel i vama bila prva menga ranije?

  17. #467
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Koje nalaze treba napraviti prije stavljanja mirene?
    Vađenje krvi, papa ili?

  18. #468
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja sam samo papu radila

  19. #469
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam isto samo papu.

    Ovaj mj sam M dobila deset dana radnije, sad mi ništa nije jasno, koji vrag je s tim. Mislila sam da će se sve ustaliti i normalizirati a sad ovo. Jel nekome to tako bilo ili?

  20. #470
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    sve je to ok..nekome triba i par miseci da se sve ustali. nemoj se začudit i da ti možda duže traje
    meni je prva 3-4 iseca svakako dolazila i trajala...sad samo par kapi, za dnevni uložak

  21. #471

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je kao nesto sitno krenula M, 18. dc, cak i za mene malo prerano, inace su mi ciklusi na 21-23 dana. Ali zacas se sve smirilo, pa to ne racunam za M.

  22. #472

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Trina, po svemu sto sam iscitala, prvih mjeseci mozes ocekivati sve prije nego normalizaciju ciklusa.

  23. #473
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    sad čitam ovu temu i shvatim da sam dosadna ko vrag crni Ako kome trebaju informacije u vezi Mirene, samo ih usmjerite na ovu temu, ja sam poprilično detaljno sve opisala, samo još i slika fali

  24. #474

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pusti, da ovaj topic nije isao u detalje, ja se valjda jos ne bih odlucila da ju stavim, jos bih se premisljala.

  25. #475
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja sam do sada imala dvije M (u roku 1,5 mjesec pa po 10 dana - ali ono ful oskudno (2 dana su bila malo jača, ali i to je daleko od onih mojih M)
    za 1,5 tjedan idem na kontrolu

  26. #476
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Koje nalaze treba napraviti prije stavljanja mirene?
    Vađenje krvi, papa ili?
    obično je samo papa, ali ako inače imaš problematične briseve, onda i to treba napraviti prije stavljanja

  27. #477
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    sad čitam ovu temu i shvatim da sam dosadna ko vrag crni Ako kome trebaju informacije u vezi Mirene, samo ih usmjerite na ovu temu, ja sam poprilično detaljno sve opisala, samo još i slika fali
    Sad si me sjetila kad sam bila na folikulometriji u Mariboru pred koju godinu, pregledali su me, poslaili me kod sestre nešto, pa sam se još jednom morala popeti na stol. Pošto je to onak serijski pregled od po 5 minuta, žene se mijenjaju na stolu, nisu ni skužili da sam to opet ja, dok se nisam popela na stol. Stavim noge na držače, a veli doktorica - A to ste opet vi!

  28. #478

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koliko vam je trajala prva menstruacija s Mirenom? Traje mi već 10 dana, jako jako slabo, mogla bih skoro i bez uloška (jedan dan mi je trebao recimo dnevni uložak), a nikako da sasvim stane.

  29. #479
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je trajalo dugo, mislim da prvi mjesec skoro pa i nisam bila bez iscjetka, nije krva ali nije ni kako treba. I sad mi je isto tako nešto bezveze, nikako da dođem u normalnu, počinje mi ići na živce. Uz sve to desilo mi se prvi put u životu da sam i krvarila nakon odnosa. odmah je stalo ali mi smeta. Još sam na nekom forumu pročitala iskustvo neke ženske koja je ostala trudna uz Mirenu i sad me baš ubacilo u depresiju. Nikako da se opustim

  30. #480
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja još čekam. Prvo ne znam što je bilo, pa onda nije bilo doktora, al evo sad će naručiti i sad idući ciklus ja idem na put. Nekako mi nije suđeno. Morat ću se ispisati s ireligioznog topica

  31. #481
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni opet došlo nešto dva tjedna od zadnji put. Sutra ipak zovem gin. da vidim jel to normalno, pa ispada da stalno imam neku jadnu mengu.

  32. #482
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    nažalost to ti je normalno.. mislim da mi je dr rekao da treba nekim ženama 6 mj da se tijelo "privikne"
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 08.05.2013. at 13:59

  33. #483
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mene je najviše zbunilo to što prvi mjesec tako nije bilo a ova zadnja dva tako svakako. Ako je to sve ok i ako tako treba biti, neću se buniti ali čini mi se prezbrčkano sve to skupa.

  34. #484
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    ja se apsolutno slažem - meni je to bilo prezbrčkano, zato sam i odustala. Nisam se mogla pomiriti s tim da se moje tijelo toliko treba navikavati na neke druge hormone, jer u stvari kad se navikne onda znači da je nešto moje pošeremećeno... uglavnom mislila sam da mogu, al nisam mogla.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je najviše zbunilo to što prvi mjesec tako nije bilo a ova zadnja dva tako svakako. Ako je to sve ok i ako tako treba biti, neću se buniti ali čini mi se prezbrčkano sve to skupa.
    Znala sam ja da će to tako biti, ali se uvijek nekako nadam da ću biti u onom malom postotku žena kod kojih nema produženih krvarenja Ja ništa ne očekujem 4-6 mjeseci, do onda će se valjda sve ustabiliti. Svakako, i ovako je bolje od onih menstruacija prije. Ovaj kontraceptivni dio me ne muči, učinkovitost je po statistici iznad pilula, dalje od toga se ne zamaram.

  36. #486
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    ja se apsolutno slažem - meni je to bilo prezbrčkano, zato sam i odustala. Nisam se mogla pomiriti s tim da se moje tijelo toliko treba navikavati na neke druge hormone, jer u stvari kad se navikne onda znači da je nešto moje pošeremećeno... uglavnom mislila sam da mogu, al nisam mogla.
    Vjerojatno bih i ja ovako razmišljala da je imam izbalansirane hormone. Al ja imam višak estrogena. Jeste vi radile hormonalnu sliku? Ja malo iz IVF priče, većina nas malo žešće prati hormonalne promjene.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    kak ste s kontrolama? meni je 12.11.2012. postavljena i danas sam isla na kontrolu, dr (koja mi je inace odlicna) je uzela obrisak za papu i to je to...rekla mirena je na mjestu...
    ne kuzim kak zna da je na mjestu bez uzv...
    vi idete na uzv ili ne?

  38. #488
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    kak ste s kontrolama? meni je 12.11.2012. postavljena i danas sam isla na kontrolu, dr (koja mi je inace odlicna) je uzela obrisak za papu i to je to...rekla mirena je na mjestu...
    ne kuzim kak zna da je na mjestu bez uzv...
    vi idete na uzv ili ne?
    moj ginekolog (privatnik) je stava da su kontrole poslije stavljanja mirene bespotrebno bacanje novca. sljedeća kontrola je redovni ginekološki

  39. #489

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja bih trebala na kontrolu (UZV) ovih dana. A nije do novca jer idem dr kojoj ne plaćam. Iako, da nije dobro sjela, vjerujem da bi se javljali nekakvi bolovi.

  40. #490
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    meni je Mirena postavljena 01.03 i rekao mi je gin nakon druge M na kontrolu gdje će mi raditi UZV
    spremam se idući tjedan na tu kontrolu iako zapravo uopće neznam koliko M sam odradila...

    naime svaki put nakon sexa dobijem obojani iscjedan i dva dana nakon prokrvarim i tako slijedećih 10 dana!!!
    već sam prije bila rekla da imam jake orgazme pa mi se sve nekako čini da me Mirena zapravo "ozljeđuje" iako ništa ne osjećam...

    eto, uglavnom već

  41. #491
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni moj nije spominjao kontrolu, ili možda je ali ga nisam slušala (nebi bio prvi put). MartinaP.,a mene baš taj kontraceptivni dio muči. Ustvari, di god čitam o Mireni, imam osjećaj da je kontracepcija zadnji razlog zbog kojeg je netko stavlja, sve su to nekakve terapije za obilna krvarenja. meni je prvenstveno zaštita od trudnoće, ovo drugo mi je manje važno (iako sam imala abnormalna krvarenja pa sam i to riješila)

  42. #492

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Razgovarala sam danas s jednim ginekologom koji ima dosta iskustva s Mirenom, uglavnom pozitivna. Kaze da krvarenja oskudna ili jaca traju obicno 3-4 mjeseca. To nije privikavanje, nego jednostavno nacin na koji Mirena "radi". Ona stanjuje endometrij, a za to joj treba vremena.

    Rekao mi je da mogu krvarenje u bilo kojem trenutku zaustaviti lijekovima, ali da to samo produzuje cijeli proces i da mi to ne bi savjetovao.

    A ja vec 3-4 dana nista ne krvarim, bas me zanima koliko dugo ce to trajati.

  43. #493
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Od stavaljanja, 8. travnja, prestala sam krvariti tek danas. Znaci da nema niti sukrvice niti nista.
    Napokon, vec me pocelo lagano zivcirati

  44. #494

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    Od stavaljanja, 8. travnja, prestala sam krvariti tek danas. Znaci da nema niti sukrvice niti nista.
    Napokon, vec me pocelo lagano zivcirati
    Da, tako nekako je i kod mene, ja sam ju stavila 9.4.

  45. #495
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo mislim da sam tek sad došla u normalnu fazu, bez iscjedaka, bez krvaruckanja nakon odnosa, bez ikakvih znakova da imam Mirenu. Prošlo je tri mjeseca

  46. #496

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam dobila drugu menstruaciju, jako cudnu. Krenulo je dosta obilno i s ugruscima, trajalo 5-6 sati i onda skoro potpuno stalo. Nisam mogla k sebi doci od cuda, ni kad je krenulo ni kad je stalo.

    Prije M nekih 5 dana nisam imala nikakav iscjedak, sto me veseli.

  47. #497

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    curke, može info da ne kopam po temi; koja je otprilike cijena mirene u ljekarnama?

  48. #498
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    1.000-1.100 kn

  49. #499

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    1.000-1.100 kn
    hvala ti

  50. #500
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo, ja se konzulatirala s ginekologicom, napravila papu, sutra mi je nalaz gotov i ako bude u redu stavljam....
    cijena s uzv-om prije stavljanja, stavljenje i uzv poslije 1400kn....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •