Stranica 12 od 21 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1040

Tema: Mirena

  1. #551

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ja ju imam 4 mjeseca. Krvarenje je prestalo s nekih 2,5 mjeseca i čini se da je sve ok, za sad.

  2. #552
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kako ste? Sad je vec proslo neko vrijeme. Zadovoljne, nezadovoljne, zamjerke?
    Daklem, imam je 9 mjeseci i superzadovoljna sam. Mengu dobivam svaki mjesec točno, s tim da svaki drugi krvarim (malo) a ovo drugo bude više obojani iscjedak. Libido zakon, moja psiha genijalna, bez onog osjećaja "oću li zatrudniti" sam preporođena. Ja bi je preporučila svakome

  3. #553

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ju imam sad točko 7 mjeseci. Nuspojava nemam nikakvih, menstruaciju imam 2-3 dana oskudno, jedino mi se smeđarenje razvuče nekoliko dana prije i poslije M. To mi malo ide na živce. Ali sve u svemu, i ja sam prezadovoljna.

  4. #554
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    preko 6 mjeseci ju imam, zadnja mestruacija mi je bila pred 3 mjeseca i od tada niti spotinga niti menstruacije niti ičega. prezadovoljna sam

  5. #555

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jučer sam bila kod gin na sistematskom. Reče da je Mirena "lijepa i na mjestu" (ja nakon postavljanja nisam bila na kontroli). Endometrij je skroz tanak, kakav i treba biti.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 13.11.2013. at 10:24

  6. #556
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam bila kod gin na sistematskom. Reče da je Mirena "lijepa i na mjestu" (ja nakon postavljanja nisam bila na kontroli)...
    uf, ja sam paranoična
    par puta nakon malo žešćeg keksa sam išla na check-in jel sve na mjestu

  7. #557
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mirenašice, kako vam je sada? Imamo je godinu dana. Ja ne znam što da mislim. Menga zadnja mi nije došla uopće, ustvari bio je red na taj obojani iscjedan a nije se uopće pojavio. jasno mi je da može skroz nestati ali ne sviđa mi se to, glup je osjećaj. Trbuh mi raste i leđa me bole. Čitam po drugim forumima da puno žena ima problema baš s tim nadutim trbuhom a zbog nelagode je i skidaju. Ja je neću vaditi jer mi je to dosad najbolja kontracepcija ali mi sve to skupa ide na živce. Kako vi? (kad vidim Kavafob na slici, vidim da ona nema takvih problema)

  8. #558

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    u mene je sad već četvrtu godinu, i ne dam ju za niš na svijetu.
    uopće se ne opterećujem s mengom, kad je ima, ima je, kad je nema, još bolje. nekad dođe svakih mjesec dana, nekad je nema par mjeseci i baš mi je super.
    ali ja nemam problema s napuhnutim trbuhom (dobro imam, ali to nema veze s Mirenom) i leđima. mene je neko vrijeme hebao iscjedak nakon menge, za kojeg sam imala osjećaj da traje bez prestanka, ali nakon par mjeseci i to je prestalo.

    sve u svemu milina i nadam se da ćemo Mirena i ja ostati najbolje prijateljice do kraja života. bez obzira na usputne probleme.

  9. #559
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    jel vrijedi jos ono za mirenu da je za zene iznad 35 god. preko hzzo

  10. #560
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    jel vrijedi jos ono za mirenu da je za zene iznad 35 god. preko hzzo
    nikad nije vrijedilo da je besplatna za sve, samo zato jer su preko 35
    treba imati povijest bolesti zbog koje bi ona služila kao terapija, a ne samo kao kontracepcija

  11. #561
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    nikad nije vrijedilo da je besplatna za sve, samo zato jer su preko 35
    treba imati povijest bolesti zbog koje bi ona služila kao terapija, a ne samo kao kontracepcija
    ma da na to i mislim

  12. #562
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Umiljata,ne pratis vise kad trebas dobiti? Ja imam onaj neki menstrualni kalendar na mobitelu pa uvijek gledam kad,sto..Mozda bi i meni bilo pametnije ne voditi racuna,pa kad dodje,dodje

  13. #563

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Prvih par mjeseci me znalo boliti u leđima, s lijeve strane, u području bubrega. I čini mi se da je bila okidač za depresivnu epizodu.

    Razmišljala sam da ju skinem, ali je prošlo, i bol i depresija. Drugih nikakvih problema nemam, mengu uopće ne dobivam, nisam kupila uloške ne pamtim.

    Ali nekako se ne osjećam najsretnije zbog hormona, radije bih da ju nemam :nikadzadovoljna:

  14. #564

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Umiljata,ne pratis vise kad trebas dobiti? Ja imam onaj neki menstrualni kalendar na mobitelu pa uvijek gledam kad,sto..Mozda bi i meni bilo pametnije ne voditi racuna,pa kad dodje,dodje
    onu sekundu kad sam ju ugradila, prestala sam pratiti i pisati. jednostavno mi nije imalo više smisla.
    znala sam da mi više neće dolaziti uredno (ili da će možda čak kompletno nestati) i pomirila sam se s tim. i moram ti priznati da mi je super.
    brzo je prošao i onaj strah, da li je 100% sigurna. i jednostavno uživam.

    to i tebi preporučam

  15. #565

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ju imam skoro 11 mjeseci. Negdje od sredine prosinca sam napuhnuta i cice su mi narasle, cime nisam odusevljena. Smetaju me cice, stalno imam nekakav pritisak u njima. Jos razmisljam sto cu i cekam da mozda prodje.

    Krvna slika mi se jako popravila, nisam nikad u zivotu imala tako dobro zeljezo. Bas bi bilo tesko da ju moram vaditi. Libido, menstruacije, raspolozenje - sve super.nMenstruaciju imam svaki mjesec, samo puno oskudniju nego prije.

  16. #566
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam je ugradila 8.3, znaci prije godinu dana. Od kada je imam me puno cesce boli glava ( prije bi me rijetko boljela glava, sada me boli prije menstruacije obavezno, a i izmedju koji put) i dobila sam pristice po faci. Ali mi je rijesila probleme koje sam imala prije nje pa mi to prevagane na njenu stranu ( za sada). Menstruciju imam ali jako jako malo, vise kao smedji iscjedak.

  17. #567
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    onu sekundu kad sam ju ugradila, prestala sam pratiti i pisati. jednostavno mi nije imalo više smisla.
    znala sam da mi više neće dolaziti uredno (ili da će možda čak kompletno nestati) i pomirila sam se s tim. i moram ti priznati da mi je super.
    brzo je prošao i onaj strah, da li je 100% sigurna. i jednostavno uživam.

    to i tebi preporučam
    Eto, ja se divim i tebi i svima koje su kao ti. Ja se toliko opterećujem s tom mengom i to što mi je prošli mjesec preskočilo jednu, u mojoj glavi znači da sam trudna. Non stop razmišljam o tome, razmišljam da li da kupim test (toliko ne želim ikad više biti trudna da bi pala u nesvjest kad bi se popišala po tom testu, od straha), kako mi može ne doći M ako je dolazila svaki mejsec, kakva-takva. Sljedeća mora doći 10.3., ako ne dođe onda ću kastrirati muža. Neću se više nikad seksati.

  18. #568
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, ja se divim i tebi i svima koje su kao ti. Ja se toliko opterećujem s tom mengom i to što mi je prošli mjesec preskočilo jednu, u mojoj glavi znači da sam trudna. Non stop razmišljam o tome, razmišljam da li da kupim test (toliko ne želim ikad više biti trudna da bi pala u nesvjest kad bi se popišala po tom testu, od straha), kako mi može ne doći M ako je dolazila svaki mejsec, kakva-takva. Sljedeća mora doći 10.3., ako ne dođe onda ću kastrirati muža. Neću se više nikad seksati.
    ja sam prvi mjesec radila testić jer mi je bilo i zlo (naknadno sam otkrila od čega) , ali sam se vremenom opustila...
    imam ju sad točno godinu dana i stvarno se uopće ne zamaram (a isto ne smijem više biti trudna zbog više razloga)

  19. #569
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa dobro, jel znaš otprilike kako ti dolazi. preskočiš li koji mjesec ili ipak stiže baš svaki?

  20. #570
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    nemam uopće M, nego više nekakvo smeđarenje jednom u dva mjeseca i traje po tjedan dana...dva dana ranije dobijem par prištića po faci...
    ono baš pravo curenje sam imala možda dva puta u ovih godinu dana i trajalo je 1,5 tjedan

  21. #571
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam imala pravo preko HZZO-a, ali na kraju nisam ni uzela. Nekoliko sam puta zvala u svoju ambulantu ili se nitko ne javlja ili još nije stigla Mirena ili..., na kraju sam odustala. Na drugom, kraju grada su, nikada mi nisu usput.
    Meni se u 2014. toliko pobrkao ciklus da i ne pratim više. Nosila sam stalno uložak u iščekivanju i odustala. Sad imam jedan uložak u torbi pa što bude. Mislim da ako ipak odlučim na kraju, da ću morati ili kupiti ili kampirati u ambulanti dok ne vidim da su poslali zahtjevnicu i da su svi potpisali koji su trebali.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.03.2014. at 14:39

  22. #572

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, ja se divim i tebi i svima koje su kao ti. Ja se toliko opterećujem s tom mengom i to što mi je prošli mjesec preskočilo jednu, u mojoj glavi znači da sam trudna. Non stop razmišljam o tome, razmišljam da li da kupim test (toliko ne želim ikad više biti trudna da bi pala u nesvjest kad bi se popišala po tom testu, od straha), kako mi može ne doći M ako je dolazila svaki mejsec, kakva-takva. Sljedeća mora doći 10.3., ako ne dođe onda ću kastrirati muža. Neću se više nikad seksati.
    a hebaj ga, kaj da ti velim, znam da je teško, al ak ikako možeš probaj se opustiti. buš vidla, možda za par mjeseci oguglaš.
    uostalom kad pogledaš, ni jedna kontracepcija (osim apstinencije) nije 100% sigurna, tak da bilo kaj koristiš, mogla bi se cijelo vrijeme žderati.

  23. #573
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    meni su skoro dvije godine s mirenom i nemam uopće mengu, imala sam par puta po par kapi ali prvu godinu.
    opuštena sam bila do ovih bing praznika kad sam se loše osjećala, bilo mi je mučno, vrtilo mi se, nazvala sam ginića i otišla na pregled. nisam se usudila kupiti test jer ja jednostavno ne smijem biti trudna zbog problema sa zdravljem i da je pokazao plus ne znam da bi preživjela. trina, suosjećam u potpunosti.

  24. #574
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I što je ginekolog rekao u vezi tog nekrvarenja? da je normalno pretpostavljam? Ništa, morat ću kupiti test da budem mirna (ili da se bacim s balkona). Ako bude negativan, tek onda ću se moći opustiti za sljedećih 4 godine, koliko bi to čudo trebalo biti u meni

  25. #575
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    I što je ginekolog rekao u vezi tog nekrvarenja? da je normalno pretpostavljam? Ništa, morat ću kupiti test da budem mirna (ili da se bacim s balkona). Ako bude negativan, tek onda ću se moći opustiti za sljedećih 4 godine, koliko bi to čudo trebalo biti u meni
    trina ne bacaj novac na testove, ne isplati se, jer nisi trudna.
    ja mirenu imam već 7 godina i prošla sam to što prolaziš davno,
    mengu uopće nemam, možda se 2 puta godišnje pojavi doslovno kapljica na papiru i to je to.
    jedino što ja imam pms - žderanje, pokoji prištić i bol u dojkama.
    kad to sve nestane, znam otprilike da je krenuo novi ciklus,
    ali se stvarno ne zamaram.
    jedno vrijeme sam čak imala fazu da su ciklusi trajali po 45 dana
    i dr mi je rekao da se prestanem razmipljati o tome, da je sve to normalno s mirenom.

  26. #576
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Napravila sam test. Negativan je.

  27. #577

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    eto vidiš

    ajde uživaj sad dalje

  28. #578
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    bok, zanima me da li boli to kad ti ginekolog stavi mirenu?
    da li ima poslje nekih nuspojava...tipa krvarenje,iscjedak,suhoća...??
    hvala vam puno!
    Posljednje uređivanje od allie.rock : 14.09.2014. at 21:21

  29. #579
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj allie.rock prvotno napisa Vidi poruku
    bok, zanima me da li boli to kad ti ginekolog stavi mirenu?
    da li ima poslje nekih nuspojava...tipa krvarenje,iscjedak,suhoća...??
    hvala vam puno!
    Malo je neugdno, al kratko traje.
    O nuspojavama imas i na sluzbenom papiru od Mirene. To je dosta individualno.

  30. #580
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Koliko vam je prošlo od poroda kad ste stavljale mirenu? Treba se čekati prva menstrucija ili treba proći baš neko određeno vrime?
    hehe, ja sam tu pisala prije nešto više od godine dana, htjela stavit ali papa nije bio uredan, morala to odgoditi i evo me 6 mjeseci trudna

  31. #581
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mislim da treba cekati barem 6 tjedana od poroda. Koliko sam citala postoji mogucnost ostecenja maternice, zaboravila sam detalje, al imas dosta na netu o tome. Pretpostavljam da nije svejedno je li carski ili prirodni porodjaj bio. Imas jos 5 mjeseci za istraziti, al opet, mislim da ce ti tvoj dr. dati bolju procjenu.

  32. #582

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam je ugradila pre 3 dana (14 meseci od porodjaja), apsolutno nista nisam osetila, procedura je ista kao uzimanje papa testa ili brisa, nakon ugradnje nisam imala nikakve bolove niti druge propratne efekte. Malo sam bila samo pospana, ali neznatno. Meni je dr rekla da se uzdrzavam od odnosa 7dana (do kontrole), jer se navodno spirala u prvih nekoliko dana namesta. Iskreno mi nismo izdrzali, pa smo pazljivo...inace ja sam je postavila drugi dan menstruacije i od postavke nisam vise ni kap krvi imala. Ja osecam pojacanu vlaznost vagine (sto sam citala da je kod dosta zena prosutno) i dosta jaci libido (sto su stvari na koje se ne zalim nikako).

  33. #583
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Imam pitanje: pred 2 mj sam stavila mirenu. Jutros me lijeva dojka pocela boljeti i napipala sam kao neku kvrzicu. Uzv dojki sam radila u 8mj i sve je bilo ok. Od kad sam ju stavila nekako osjetim cice, ne znam kako bih to opisala, valjda kao pred mengu. Ali ovo je drukcije, bas boli u tocci.
    moze li ovo biti od mirene? Jel netko imao slicnu situaciju?
    U pon svakako idem ponovo na uzv.

  34. #584
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam od Mirene dobila ciste, nikada prije nisam imala ciste . Imala sam i uzasno ( al ono kao da radjam) bolne ovulacije i ispristala se kao pubertetlija. Koma. Naravno da sam je izvadila i neka sanse da je vracam.
    Posljednje uređivanje od In love : 22.11.2014. at 07:49

  35. #585
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Otisao mi post....
    Rekla mi je ginekologica da mozda razmislim o Jaydesse, to je slucno kao Mirena jedino ima manje hormona, malo je manja i imas je samo 3g ali midlim da necu ni to, zelim tijelo vratiti u normalu.

  36. #586
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mislim da to ipak nije od mirene. Sad sam se sjetila da sam se prekjucer udarila u tu dojku, alime u tom trenutku nije boljelo pa nisam tome pridavala veliku paznju..
    Jer ciste i takve stvari obicno ne bole i ne osjetis ih. Ovo bas boli...
    vidjet cu kroz par dana da li ce se smiriti bol..

    Hvala ti svakako na odgovoru.

    Ja sad stalno gledam vidim li neke promjene zbog mirene pa ona ispadne kriva za sve...
    Ostale nuspojave (pristici, kosa itd) nemam, cak mi se cini da mi kosa manje opada..

  37. #587
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I ja osjećam cice otkad imam mirenu, osjetljivije su, u nekom peridou ciklusa (prelijena sam pratiti pa ne znam jel to pred mengu ili kad je ovulacija) osjećam žlijezde, bole me, a nikad nisu. Osim toga znam osjećati maternicu povremeno, kao da se lagano grči, pojma nemam što to znači. Sutra idem na kontrolu pa ćemo vidjeti. Imam je skoro 2 godine i uglavnom sam zadovoljna

  38. #588

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam izvadila Mirenu točno godinu dana nakon umetanja. Nakon 8 mjeseci počele su me smetati cice, ali jako i cijelo vrijeme. Trebale su mi broj veće košarice, osjećala sam ih cijelo vrijeme, smetale su mi kod spavanja. Čekala sam da to prođe, ali nije pa sam ju izvadila.

    Užasno mi je žao jer mi je krvna slika bila savršena, željezo i zalihe željeza kako treba, 3 mjesca nakon vađenja vratili su se natrag na niske razine. Ali nisam mogla tako dalje s cicama.

  39. #589
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Kazes....cice su ti narasle?
    E sad cekam taj trenutak

  40. #590
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Kazes....cice su ti narasle?
    E sad cekam taj trenutak


    meni je ovo prvi mjesec na mireni, i zasad (osim povremenog spottinga) nemam nikakvih poteškoća
    ne bih imala ništa protiv da sise barem održi na istoj veličini

  41. #591
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Meni je sada skoro mjesec dana kako sam je izvadila i fakat sam se preporodila. Nista vise me ne boli, ni u jajnicima ( ok, osjetim ovulaciju ali nista strasno), boljeli su me i zglobovi pa me vise ne, o cicama da ne pricam. U biti, kolikogot sam mislila da mi je mirena super mi je na kraju donijela vise stete nego sto mi je koristila . Jedina super stvar je bila da nisam imala stvari, sada su se vratile.

    Zhang, meni su pristuci dosli nakon par mjeseci, i to onako bolni, debeli podkozni, bas od hormona.

    Nekako sam zakljucila da je mozda bolje imati jos jedno dijete nego se trovati sa tim stvarima hi hi

  42. #592
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Trina, ovo o maternici o cemu ti pricas, takav osjecaj sam ja imala puno puta, kao da tijelo to zeli izbacit iz sebe, a za vrijeme ovulacije je to bilo nepodnosljivo ( mos mislit kako je bilo kad sam ja jednom skoro pa otisla na hitnu da mi se upalilo slijepo crijevo jer sam imala temp 40)....
    Meni je na kontroli ( pred vađenje) bilo sve ok, mirena na mjestu i sve ali eto, jednostavno mom tijelu nije odgovarala.

  43. #593
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da li je itko imao iskustvo stavljanja mirene uz lokalnu anesteziju? Ako da, da li ste stavljale u bolnici ili se može i privatno?
    Meni je moj soc. rekao da je ne moze postaviti jer sam rodila na CR, i da je preusko - a dok je i ispitivao da li je moze postaviti me bolilo grozno, bio mi je 3dc
    I tako sad imam uputnicu ali nikako da odem u bolnicu prvo se naruciti, pa pregled, pa opet se naruciti za postavljanje - necu valjda biti gotova prije ljeta.

    Ili da me netko ohrabri svojim pozitivnim iskustvom

  44. #594
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    sillyme, ja sam isto imala 2 CR i ginekologica me unaprijed upozorila da će možda biti problema prilikom ugradnje
    na ugradnju sam išla privatno i jedva mi ju je stavila
    kako kažeš, bolilo je grozno i meni je bilo baš traumatično
    to je moj osobni dojam, doktorica kaže da je išlo teže, ali bez većih problema
    ona je vrlo pedantna i to proširivanje kanala je radila polako, tako da je trajalo duže nego inače. ne znam koliko si je tvoj ginekolog dao truda?
    bol je trajala sam taj dan, kasnije se sve normaliziralo
    ona je spomenula da se može staviti uz anesteziju ali je rekla da se to onda radi u bolnici, pa pretpostavljam da se inače ne radi privatno inače bi mi i to ponudila (poliklinika Sunce)
    da mi je rekla da ne ide i da moram pod anesteziju, vjerojatno bih odustala
    ako te zanima kontakt, mogu ti poslati na pp
    mirenu i ugradnju sam platila oko 1500 kn, a možeš i sama donijeti mirenu, onda je ugradnja 480 kn

  45. #595
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hvala ti Betty Blue
    Mirenu sam već kupila, pa sam mislila ako treba platititi i privatno stavljanje. Ali s obzirom koliko je bolilo dok mi je probao nekim instrumentom (i pokazao mi kasnije - ta sonda je bila dosta tanja od mirene) mislim da nema sanse da je dam stavljati bez anestezije - inace dobro podnosim bol ali ovo sam se skoro do krvi ugrizla da ne jaucem koliko me bolilo, a nije ni blizu bilo dovoljno siroko
    Pa sam se nadala da moze pod anestezijom i u priv. poliklinici, malo mi je tesko spojiti moje radno vrijeme i standardna nacekavanja po nasim bolnicama. Ali izgleda da cu morati...

  46. #596
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    sve razumijem, i ja imam isti problem s radnim vremenom
    sretno s bolnicom!

  47. #597
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mene je boljelo, ali izdrzivo. Jedino mi je nakon toga trebalo neko vrijeme i dvije cedevite da budem sigurna da mogu sjesti za volan jer me nekako oprao val vrucine, kao da cu se skljokati.
    isto sam imala 2 sc-a.

    ali... ja sada razmisljam da ju izvadim. Udebljala sam se cca 3kg u 3mj (toliko mi je trebalo valjda cijelu proslu godinu da dobijem 3kg misicne mase) i na bedrima i dupetu mi se pojavio celulit kakav nisam zaradila sa 2 trudnoce.
    Uz to da nemam menstruaciju (ocekivala sam da ce se smanjiti krvarenje, ne da ce nestati) sto mi se ne cini bas super za organizam
    Imam napadaje gladi kakav nisam imala prije mirene (osim par dana u pms-u, sad mi je tesko procijeniti je li to nesto kao pms kad nemam menstruaciju). Jooooooj...tako sam, ne znam jel ljuta ili jadna. Na 85% sam da ju izvadim, ali mi je krivo sto me ta vjezba prilicno kostala.... joj, bas koma.

  48. #598
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Zhang, ja sam se preporodila nakon što sam je izvadila. Od tada je prošlo cca 3 mj i napokon osječam da sam svoja. Nema više akni, nema više napuhnutog trbuha, celulit se povukao, grčevi kod ovulacije su podnošljivi... I napokon sam dobila prave stvari, mislila sam da će mi biti cool to što jih nemam ali sam na kraju skužila da me je to jako nerviralo... I rekla sam - nikada više igre sa hormonima...
    Baš mi je žao zbog tvog novčang uloga (nije maleni), ja imam slovensko zdravstveno osiguranje pa mi je išla na njihov teret (tamo je besplatna).

  49. #599

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    [QUOTE=In love;2734205]Zhang, ja sam se preporodila nakon što sam je izvadila. Od tada je prošlo cca 3 mj i napokon osječam da sam svoja. Nema više akni, nema više napuhnutog trbuha, celulit se povukao, grčevi kod ovulacije su podnošljivi... I napokon sam dobila prave stvari, mislila sam da će mi biti cool to što jih nemam ali sam na kraju skužila da me je to jako nerviralo... I rekla sam - nikada više igre sa hormonima...
    Baš mi je žao zbog tvog novčang uloga (nije maleni), ja imam slovensko zdravstveno osiguranje pa mi je išla na njihov teret (tamo je besplatna).[/QUOT

  50. #600

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno mirena

    drage žene,čuvajte se mirene,one koje su osjetljive nemojte stavljati,ja sam imala 3 mjeseca,tresla se ko luda,cice bole grozno a krvarim svako malo,sad izvadila još se loše osječam.....to je sve kemija i biznis,čuvajte se....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •