Stranica 14 od 21 PrviPrvi ... 41213141516 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 1040

Tema: Mirena

  1. #651
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moras imati čiste briseve

  2. #652

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    od svibnja sve nadalje. ne znam zapravo kako se može provjeriti jel Mirena "radi". bilo me strah mogućih nuspojava, ali ne i toga da ih neće biti. radovalo me, naravno, drastično smanjeno krvarenje, ali bilo je to kratkog vijeka, pet-šest mjeseci. sad sam zbunjena, jako.
    Jesi sigurna da ti nije ispala? Mozes napipati koncice?

    a70v, ja sam ju imala godinu i sitno. Sto se tice smanjenja menstruacija, bila mi je savrsena, feritin mi je bio idealan, milina. Al su me u jednom trenutku jako pocela boliti prsa, bez prestanka, i narasle su mi cice za jedan broj, bas me smetalo i na kraju sam ju izvadila. Drugih nuspojava (raspolozenje, libido...,) nisam imala.

  3. #653
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa mene ne bi smetalo da mi košarice sa B odu na C

  4. #654

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa mene ne bi smetalo da mi košarice sa B odu na C
    Manji problem mi je bio sto su narasle (C na D), ali su me bolile. Stalno, bez prestanka. Isli mi je na zivce. Na uzv nije bilo promjena.

  5. #655
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    šalim se
    ja moram ponoviti uzv prije odluke jer imam neku cistu
    valjda

  6. #656
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo ja je izvadila. Pa ćemo vidjeti kako dalje. Ne znam kako ide sad s krvarenjima, koliko će trebati da se sve to ustabili...dr kaze da je sve to individualno i da nema pravila. I bekako mi je dobar oajecaj da nije više unutra

  7. #657
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Manji problem mi je bio sto su narasle (C na D), ali su me bolile. Stalno, bez prestanka. Isli mi je na zivce.
    Joj da, i to. Nisam na trbuhu mogla spavati.

  8. #658

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    nije mi ispala, na toj kontroli mi je napravila UZV i bila je na svom mjestu. i meni je svašta padalo napamet, da se negdje pomakla gdje ne treba (baš sam bila krenula na powerplate, pa sam mislila od tog treskanja ode moja Mirena tko zna gdje...). vidjet ću što kaže druga gin, nisam baš oduševljena idejom da opet pratim teme o dojenju i dohrani

  9. #659

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    na pamet

  10. #660
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Imam je vec 10 mj. Prva 3 mj sam stalno krvarila, po malo, ali sam morala mijenjati npr. nekoliko dnevnih ulozaka. Menstruacije skoro i nemam, tj. pojavi se nesto malo smedje svakih 50,60 dana. Preporod za ljeto. No, boli me lijeva dojka... Bila na uzv, nista se nije vidjelo. Jel to od Mirene, ne znam. Nisam se udebljala i nisu mi nazalost nista narasle... Prije stavljanja sam radila samo Papu, briseve je ginekolog rekao da ne treba.

  11. #661
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a mene je moja poslala na sve briseve i bakt. ureaplazma, milkoplazma, hpv...
    a mozda i zato sto to nikad nisam radila
    papa prije toga je bila uredna

  12. #662
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a mene je moja poslala na sve briseve i bakt. ureaplazma, milkoplazma, hpv...
    a mozda i zato sto to nikad nisam radila
    papa prije toga je bila uredna

    Da, i mene je soc. ginic htio poslati na sve, a privatni je rekao da nema za to potrebe, da s obzirom da nemam niti sam ikad imala kakve simptome, nema potrebe.

  13. #663
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    probat cu pročitati svih 10 strana, ali molim iskustvo mirena radi obilnih dugotrajnih krvarenja uzrokovanih velikim miomom i posljedicne teške anemije
    vidjela sam na 1. stranici pozitivno iskustvo korisnice koja nije vise nije aktivna pa ne mogu pregledati njene postove, ako je poslije promijenila mišljenje
    ja se spremam staviti je na jesen, ali ste me pokolebale

    brojim skoro 3,5 godine. primarni razlog su bile dugotrajne i obilne menstruacije i kontracepcija, naravno. jedina nuspojava je da nemam menstruaciju, što je pšredobro. osjetim kad bi trebala biti ali bez pms-a (ok, to nisam imala niti prije), nekakvih bolova. željezo je super.
    nemam nikakvih promjena što se tiče kilaže (višak je i otprije), povećanja grudi, promjena raspoloženja. miome sam imala i prije, čak su se 2 smanjila
    prije stavljanja papa je morao biti uredan, vadila sam krv (KKS i koagulaciju) i isto sve moguće briseve - sve je bilo ok

    uglavnom, jako sam zadovoljna i kad ova istekne idem po sljedeću

  14. #664
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala cure, posebno Cubana, sillyme, Deaedi i magriz na pozitivnim iskustvima
    probat ću, mada me strah hoće li se moći i staviti s obzirom na veličinu mioma
    jer ako to ne upali opcija su mi hormoni, koji mi nisu opcija, i histerektomija

  15. #665
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Probaj. Stigneš odustati. Ja sam zadovoljna. Spasila me mirena, a već sam se pomirila sa mogućom histerektomijom. Sretno.

  16. #666
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i ja ću probat, i ako mogu birat simptom, molim rast sisa

  17. #667
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i ja ću probat, i ako mogu birat simptom, molim rast sisa
    ovo se javlja samo nekima... meni nije unfortunately

  18. #668
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    šalim se
    ja moram ponoviti uzv prije odluke jer imam neku cistu
    valjda
    inače uz mirenu ti je normalna pojava cista.
    ja imam na obje dojke.

    2017. idem na trećumirenu,
    jedini problem je što ni ginićka ne vidi končiće.
    kako će se to vaditi majkomojamila

  19. #669
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    ja sam se udebljala od kad imam mirenu. sklona sam debljanju oduvijek jer volim jesti tako da možda debljanje i nema veze s mirenom.
    osim toga nemam drugih simptoma, tako da sam stavila i drugu mirenu

  20. #670
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    inače uz mirenu ti je normalna pojava cista.
    ja imam na obje dojke.

    2017. idem na trećumirenu,
    jedini problem je što ni ginićka ne vidi končiće.
    kako će se to vaditi majkomojamila
    Tebe čekah
    imaš pp

  21. #671
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    jedini problem je što ni ginićka ne vidi končiće.
    kako će se to vaditi majkomojamila
    Točno to, majkomojamila je bilo meni kad su rekli da ne vide končiće i morala sam na kiretažu, odmah, u ambulanti, i kaže ona: nije to ništa, sestra će vam držati ruku". Neeee, nije to ništa, njoj. Brrrr, nije toliko strašna bol, koliko je osjećaj struganja. Nikad poslije nije u moju maternicu ušla spirala. Nije bilo šanse. Muž je brinuo o kontracepciji, ja o slabokrvnosti

  22. #672
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Slucajno sam naletjela... ne znam nikoga s cistama, a valjda svi oko mene imaju Mirenu. A ne znam ni da su pogubili koncice.

  23. #673
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Blago vama. Zemlja dembelija...

  24. #674
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Meni se koncici skoro uvijek povuku u cervix. I uvijek spirala ide normalno van.

  25. #675
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo ja danas prokrvarila, maternica kao da je jedva čekala doći na svoje Najobičnija, uobičajena menga po starome

  26. #676
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    aleks imaš 2 pp.

  27. #677
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mojoj prijateljici su Mirenu vadili uz anesteziju jer se urasla u tkivo. Nije cesto ali se desava.
    Ja sam od Mirene dobila ciste na jajnicima, nikada prije ni kasnije jih nisam imala. I kaze mi ginekologica - pa sta vam nisu rekli da je to normalna pojava uz Mirenu ( mijenjala sam ginekoligicu u medjuvremenu).

    Postoji jos jedna spirala slicna Mirenu, samo je manja i ima manje hormona, nemogu se sjetit kako se zove. Meni je to priporucila moja ginek ali sam odustala od svega sto je hormonski, moje tijelo to ne podnosi.

  28. #678
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Tashunica, i ti

    In love jaydess?

  29. #679
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj prijateljici su Mirenu vadili uz anesteziju jer se urasla u tkivo. Nije cesto ali se desava.
    No krasno.
    Ja cu ju isto izvaditi. Pitanje, mogu li istovremeno obavit papa i vadjenje mirene ili moram prvo papa?

  30. #680
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i ja kažem no krasno
    kad čovjek radi statistiku prema ovom topicu, ako ne uzme u obzir sve žene koje Kaae poznaje, postotak nezadovoljnih korisnica nije zanemariv

  31. #681
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    dodaj i mene u tu statistiku, ja ne mislim staviti ponovno.

  32. #682
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Blago vama. Zemlja dembelija...
    Možda onda treba ići ugraditi u USA, možda su njihove bolje.
    Ja znam da mi je frendica imala, počela uszgajati ciste, uprasila se, stalno krvarila.... koma.
    Mislim da ju je na kraju izvadila.

  33. #683
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    dodaj i mene u tu statistiku, ja ne mislim staviti ponovno.
    šta ipak nisu ribice krive?

  34. #684
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nisu, ribice sam jela proljetos, a celulit na trbuhui i rukama imam od kad sam nju stavila

  35. #685
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunica, i ti

    In love jaydess?
    Da, jaydess.
    Na kraju nisam preucavala bas puno, nije to za mene ( od Mirene sam imala sve stranske ucinke plus jos one koji kao nisu - a bome jesu jer kad sam je izvadila sve se vratilo u normalu ( napuhnut trbuh, bolovi u donjem dijelu trbuha, užasna aknavost, ciste, glavobolje,...)

    A imam jednu prijateljicu koja ima vec trecu ili cetvrtu i prezadovoljna je, nema tu pravila. Treba probat.

  36. #686
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Da, i celulit! Inace ga imam a s Mirenom - koma. Kao u trudnoći, meni ga je došlo hrpu. Kad sam rodila je otisao, tako i sa vađenjem Mirene.

  37. #687
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    na godinu stavljam treću, ako ovu uspijemo izvaditi
    ja sam jako zadovoljna, osim prva 3 mjeseca kad je stalno nešto bockalo.
    uzgajam ciste, ali sve je pod kontrolom.

  38. #688
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mirena je malo skup sport za "isprobavanje". Moram priznat da sam ja i pocetku bila odusevljena buduci da su ta pocetna krvarenja nista u usporedbi sa slapovima koji bi iz mene izlazili tijekom redovne menstruacije. No onda se pojavilo sve ostalo, pms, povremene akne (al strahovito bolne), glavobolje, oticanje, debljanje itd itd. Jbg, izdrzat cu te menstruacije i nadat se sto ranijoj menopauzi, jer ocito mi nema spasa.
    Meni su i pilule smetale na slican nacin, pa bih (na temelju uzorka od N=1) izvela zakljucak da ako to smetaju pilule, vekila je sansa da ce ti smetat i mirena
    Posljednje uređivanje od betty blue : 22.08.2016. at 16:26

  39. #689
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    hmmm,mislim da ste me odgovorile..ja i inače imam jako oskudna krvarenja pa mi to ne igra, jedina moguća pozitivna i poželjna nuspojava (rast sisa) teško da će me potrefit a bome sve ovo drugo što ste naveli me itekako odgovorilo...meni su i pilule smetale (probala više vrsta) tako da bi onda vjerojatno i ona...
    ah,da je MMa nagovorit na vazektomiju...

  40. #690
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja nisam nikad pila pilule
    Nemam obilne menstruacije, ali ne zelim zatrudnit i htjela bih nesto maksimalno pouzdano
    Za sise se salim, boli me briga, hocu samo zastitu koja nije apstinencija

  41. #691
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    I meni su pilule smetale.

    Zaboravila sam da se u Hr kontracepcija placa, ja imam slovensko osiguranje pa idu te stvari na recept.

  42. #692
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mirena je hrv na uputnicu ako je zena iznad 35 cini mi se. Moze i ako je zena anemicna plus slika s ultrazvuka da se vidi da ima odredjenu debljinu endometrija na odredjen dan ciklusa. Bar je tako meni moja dr svojedobno rekla. Ja sam ispod 35, po ulz bih dobila na revept, al krv mi je bila ok.
    Mene isto muci sigurna kontracepcija, al nema sanse da ikad vise idem na hormone. Mm bi bio spreman na vazektomiju kad bi bili sigurni da je reversible, jer sta ako se predomislimo? (Male su sanse, al svejedno)
    Posljednje uređivanje od betty blue : 22.08.2016. at 20:19

  43. #693
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam od onih koje je mirena spasila. otprilike trećina mojih menstruacija je bila takva da bi nekoliko dana trošila 3-4 pakovanja uložaka na dan. stavljala bi neki noćni pa na njega 2 ivo lola i mijenjala svaki čas. kad bi ustala u pola 4 i krenula s posla u glavi bi mi bilo kao u centrifugi. nekoliko puta sam bila na hitnoj, na kiretaži, hormonskim injekcijama, tabletama i sl.
    kad sam se odlučila i stavila mirenu (ne znam zašto mi je toliko trebalo da se odlučim, vjerojatno zato jer izbjegavam lijekove i lječenja svih vrsta) prvi mjesec sam cijeli malo krvarila, nakon toga dobila par sitnih mengi i tri godine ništa. mislim da sam se u početku udebljala i bila nekako natečena, ali mi to nije važno.
    u mojem slučaju, puno sam sretnija par kila deblja nego nekoliko dana van kontrole i sa stalnim željeznim probelmima.

  44. #694
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    odjednom imam filing da svi imaju mirenu
    sretnem poznanicu u šetnji i dodjemo do toga (ja se zalila da se nemrem opet kupati, kupala sam se punih 14 dana)
    kaze preporodila se, sto se tiče krvarenja
    da je prije toga 2 x zavrsila na kiretazi
    od nuspojava debljanje

    toga me strah, vec imam 20kg viska
    ako se pocnem uz ovo debljati trebat će mi dodatno sjedalo u autobusu

  45. #695
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma meni smeta to što ginekolozi ne priznaju išta od spomenutih nuspojava, ni ciste po jajnicima, ni po cicama, ni emotivnu nestabilnost..Pa onda naravno dolazim do zaključka da je to nova stvarčica koju treba istražiti i na temelju naših iskustava doći do nekakvih konačnih statističkih rezultata. A ja ne želim biti pokusni kunić. Niti mi je normalno da koristim kontracepciju od koje mi rastu izrasline po cicama pa me se šalje na punkciju jer su sumnjive, niti želim otkrivati nove nuspojave na svom tijelu, koje će onda oni zabilježiti i dodati kao još jednu moguću smetnju. Hebeš ti to, radije ću po staarom sistemu. Tako da je ja više nikad nebi stavila

  46. #696
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    trina moja ginićka kaže da su ciste klasika za mirenu,
    i po jajnicima i po cicama.

  47. #697

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    nakon što sam uz nešto malo discipline u prošloj godini uspjela skinuti 10 kg, vrlo sam jednostavno, uz nešto manje (kraće vrijeme) nediscipline, puno uspjela i vratiti. kako sam i u doba discipline i nakon njenog odlaska (odobrila sam disciplini go, kad se vratim na posao uozbiljit ću se) imala Mirenu, svoje promjene težine mogu povezati s Mirenom i u pozitivnom smislu.
    što sam ga zakomplicirala, uh. dakle, mislim da bi i svoje skidanje kg mogla s njom povezai, jer sam zbog činjenice da sam ugradila Mirenu malo više pazila na prehranu, odnosno to mi je bio dodatni motiv. tako da, a70v, nemoj isključivo zbog straha od debljana odustati od Mirene, može ti to biti i poticaj da skineš kg.

  48. #698
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    trina moja ginićka kaže da su ciste klasika za mirenu,
    i po jajnicima i po cicama.
    Moj meni to nije spomenuo, jer da je, onda bih dvaput razmislila da li želim nešto od čega će mi rasti ciste hebate, pa to nisam nikad imala u životu. I kad se baš jako zabrinuo zbog jedne izrasline, i kad me slao na punkciju, skoro pa siguran da neće biti OK, ni onda mi nije rekao da bi to moglo biti zbog Mirene, iako sam mu ja rekla da je nemoguće da je slučajno da u tri godine koliko ju imam naraste toliko tog čuda samo od sebe. kao što sam već rekla, premalo se o Mireni zna i tek se skupljaju iskustva žena da bi se moglo malo točnije znati kako djeluje. Nije to baš tako lokalno kao što oni kažu a i nije baš tako bezopasno. Evo prvi dan nakon što sam je izvadila, imala sam osjećaj kao da sam na skidanju s nečega majke mi.

  49. #699
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pa evo, i na stranici od Mirene spominje se da je više od 10% korisnica prijavilo ciste na jajnicima
    i još neke službene informacije s postocima, možda pomognu nekom za orijentir: http://www.mirena-us.com/safety-considerations/

  50. #700
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    odjednom imam filing da svi imaju mirenu
    sretnem poznanicu u šetnji i dodjemo do toga (ja se zalila da se nemrem opet kupati, kupala sam se punih 14 dana)
    kaze preporodila se, sto se tiče krvarenja
    da je prije toga 2 x zavrsila na kiretazi
    od nuspojava debljanje

    toga me strah, vec imam 20kg viska
    ako se pocnem uz ovo debljati trebat će mi dodatno sjedalo u autobusu
    I ja imam viška kila, ali ne zbog mirene. Imala sam skoro 90 kila u 18.godini, a sad ipak imam manje. Mnoge žene u perimenopauzi se debljaju, s mirenom ili bez nje. Ja imam viška kila jer volim jesti i sve mi j fino. Da se okanim škroba, u roku pol godine imaka bih 5kg manje, aliiii teško mi je to ostvariti i pridržavati se. Imala bih viška kg i bez mirene. A bez nje imala bih manjak željeza i gomilu drugih smetnji koje ona drži pod kontrolom ( bujanje sluznice i sl.)
    Probaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •