Stranica 15 od 21 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1040

Tema: Mirena

  1. #701
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ja sam imala kalcifikate u dojkamq daaavno prije trudnoće, kao posljedicu hormonske terapije za regulaciju ciklusa. To je bilo prije 25 i više godina. Provera, Dabroston, sve mi je to užasno smetalo. Završila na prvoj mamografiji debelo prije tridesete godine. Tako da znam da svi ti proizvodi s hormonima utječu na tijelo. Ali što učiniti kad i samo tijelo nije u ravnoteži, pa baš treba terapija? Biraš manje zlo. Često ni savjet liječnika nije u kamen uklesan jer oni ne mogu unaprijed znati kako ću ja reagirati na terapiju. Ispalo je da je za mene Mirena najbolja varijanta. Što ne znači da je tako svakome.

  2. #702
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Obzirom na količinu postova trebat će mi neko duže vrijeme (kojeg na žalost nemam) da ih sve pročitam.

    Da li ima netko iskustvo sa mirenom nakon operacije mioma? Ako ima, koliko je vremena prošlo od operacije do umetanja mirene?

    Moj gin predložio mirenu kao oblik kontracepcije na kontroli u 6. mj.

    Od operacije je prošlo 5 mj., menge su i dalje obilne, bolne, plus kratak ciklus, tako da imam osjećaj da nikad kraja - a promjene raspoloženja da ne spominjem (7 dana traje - luda sam od futranja, 8-9 dana sam normalna i onda 7 dana grizem - kao što kaže MM "opet krivi tjedan").
    Za krvnu sliku sada ne znam kako stojim, prije i nakon operacije anemija. Brine me, i prema postovima, razmnožavanje cisti (i gore i dolje).

  3. #703
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bacila sam pogled na svoje prethodne postove iz 2014. i 2015. Da ne piše, već bih zaboravila što me je sve mučilo.
    Ukratko, ja nisam trebala kontracepciju, nego su mi glavni problem miomi i izljevi. Sad ju imam nešto više od 2 godine.

    Kosa mi ne ispada više. Mali spotting imam još uvijek i većinom sam na malim dnevnim ulošcima. Nekad ni ne stavim, kad nosim tamniji donji veš. Nekad imam nešto kao menstruaciju, ali u svom užurbanom ritmu ni ne skužim je li to sad bila menstruacija, samo stavim "pravi" uložak. Po intenzitetu krvarenja, mogla bih cijeli dan s istim hodat - recimo onaj s nacrtane 3 kapi bez krilaca. Jedino što duševno moram zamijeniti uložak češće Nemam pojma kad će početi, što ne znači da nema neki ritam, al mi menstruacija nije više nikakav issue u životu pa ne vodim računa. Željezo mi je OK, miomi ni ciste ne rastu, endometrij tanak. Napipala sam neke ciste prije ljeta na dojci pa sam otišla na UZV i mamografiju i dr je rekao da nema brige i da se iz tih cista ništa ne može razviti.

    Ja sam prošla 40 i neke stvari tipa debljanje, manji libido, pojava cista, to je isto i side effect godina, tako da teško mogu razlučiti.

    Da nisam imala tako dramatične menstruacije, a debeli endometrij i nakon jakih krvarenja ne bih ugradila Mirenu. Al ja nemam iskustva s drugim kemijskim oblicima kontracepcije pa ne mogu usporediti.

    Kod mene se kvaliteta života značajno popravila, al nisam od onih koji će reklamirati - odlična stvar. Kolegica malo starija od mene svaki mjesec izostaje s posla kad dobije menstruaciju. Na njenom mjestu bih ju ugradila, al ona neće, rađe pati.

  4. #704

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    moja priča s Mirenom nema još nikakav konkretan završetak. meni se, dakle, nakon par mjeseci uživanja bez izljeva, u svibnju vratila moja menstruacija, prilično obilna (kao i prije). otišla sam na kontrolu u lipnju, kaže ginekologica, sve ok, tu je. kao da nije čula moju primjedbu da opet imam obilne i sumnjam da ne radi, tj. nešto nije u redu.

    prije par dana meni druga gin kaže da moje Mirene ne vidi, tj. nema je tamo gdje bi trebala biti. ja ??????? pa gdje može biti, gdje može otići? ona kaže bilo gdje, a ja opet ?????? ono što sada znam, tj. u što sam sigurna, je da ona ne radi, tj. ne ispušta ništa jer imam izljeve. ono što mi se čini vjerojatnije je da je s tim izljevima očito ispala (prije nego da je "odšetala" negdje, ne znam ni sama gdje, kako kaže ova druga gin).

    idem prekosutra kod ove prve koja ju je stavila i vidjela je u lipnju, pa nek je ona onda nađe (i "nagovori" da radi), što je gotovo nemoguće, ili mi kaže što dalje. ponovo platiti 2.000 kuna + 300 za ugradnju, nemam namjeru, makar i ja svaki mjesec ostajala doma par dana, stvarno ni sama ne znam kako vozim i funkcioniram u ovakvom krepanom stanju nakon što se nekoliko puta noću "izlijem".
    da se malo potrudi mogla bi se izboriti da mi to bude terapija, preko HZZOa, što očito sve ovisi o trudu i volji ginekologa (ne sumnjam da moji nalazi ne bi potvrđivali potrebu ugradnje).

  5. #705
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    moja priča s Mirenom nema još nikakav konkretan završetak. meni se, dakle, nakon par mjeseci uživanja bez izljeva, u svibnju vratila moja menstruacija, prilično obilna (kao i prije). otišla sam na kontrolu u lipnju, kaže ginekologica, sve ok, tu je. kao da nije čula moju primjedbu da opet imam obilne i sumnjam da ne radi, tj. nešto nije u redu.

    prije par dana meni druga gin kaže da moje Mirene ne vidi, tj. nema je tamo gdje bi trebala biti. ja ??????? pa gdje može biti, gdje može otići? ona kaže bilo gdje, a ja opet ?????? ono što sada znam, tj. u što sam sigurna, je da ona ne radi, tj. ne ispušta ništa jer imam izljeve. ono što mi se čini vjerojatnije je da je s tim izljevima očito ispala (prije nego da je "odšetala" negdje, ne znam ni sama gdje, kako kaže ova druga gin).

    idem prekosutra kod ove prve koja ju je stavila i vidjela je u lipnju, pa nek je ona onda nađe (i "nagovori" da radi), što je gotovo nemoguće, ili mi kaže što dalje. ponovo platiti 2.000 kuna + 300 za ugradnju, nemam namjeru, makar i ja svaki mjesec ostajala doma par dana, stvarno ni sama ne znam kako vozim i funkcioniram u ovakvom krepanom stanju nakon što se nekoliko puta noću "izlijem".
    da se malo potrudi mogla bi se izboriti da mi to bude terapija, preko HZZOa, što očito sve ovisi o trudu i volji ginekologa (ne sumnjam da moji nalazi ne bi potvrđivali potrebu ugradnje).
    Paaa možda ti i jest ispala, jer to je sitna stvarčica: http://www.yahyakamal.com/wp-content.../Mirena-03.jpg

    Nadam se samo da nije fakat odšetala nekamo u trbušnu šupljinu (premalo znam o tome). Možda ju samo ova tvoja ginekologica nije vidjela. Btw. da li kontroliraš spiralu? Ja ju isto imam, ali sam lijena to raditi, a može se - gurneš prst do grlića maternice i opipaš, viri mali končić). Još dok sam imala staru bakrenu spiralu to sam radila, ali ja imam tanku sluznicu i jako sam osjetljiva na candidu pa ne volim prste turati onamo. Osim toga, taj končić se ponekad zavuče duboko pa ga je teško napipati. Idi na uzv. Sigurno je sigurno. Ja se baš spremam (naručena za idući petak) da mi pogleda je li moja još na mjestu. Inače, meni na uzv često na sistematskom traže jedan jajnik (koji se nalazi iza maternice na neuobičajenom mjestu) ako me gleda ginekolog koji me vidi prvi put. MOžda je tako i s ovim. Negdje čuči...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.09.2016. at 13:32

  6. #706
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Moj ginić isto svaki put pogleda je li Mirena još uvijek na svom mjestu. Očito može ispasti.

  7. #707
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sad ja malo s Marsa, al zar ima još neki izlaz iz maternice na koji bi Mirena mogla odšetat u abdomen? Ja mislim da u jajovod ne može, a dolje svi putevi vode u Rim

  8. #708

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    UZV su mi radile i jedna i druga (ova druga i vaginalni i preko trbuha), prva je vidjela u lipnju, čak mi i pokazala (ja sam isto "vidjela", bar sam tada vjerovala da jesam). ali, u međuvremenu kod mene su bile dvije-tri poplave, tako da bi zapravo bilo čudno da je ostala na mjestu uz sve to.
    mene muči ne toliko što je nema (uz pretpostavku da je završila u wc-u), nego zašto je prestala raditi (nakon samo par mjeseci). jedino mi se logičnim čini da je slijed bio takav - prestala raditi - poplave - otišla s poplavama. ali zašto, što je uzrok prestanka djelovanja, to je ono što, vjerojatno, ni neću uspjeti saznati, a najvažnije mi je.

  9. #709
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    UZV su mi radile i jedna i druga (ova druga i vaginalni i preko trbuha), prva je vidjela u lipnju, čak mi i pokazala (ja sam isto "vidjela", bar sam tada vjerovala da jesam). ali, u međuvremenu kod mene su bile dvije-tri poplave, tako da bi zapravo bilo čudno da je ostala na mjestu uz sve to.
    mene muči ne toliko što je nema (uz pretpostavku da je završila u wc-u), nego zašto je prestala raditi (nakon samo par mjeseci). jedino mi se logičnim čini da je slijed bio takav - prestala raditi - poplave - otišla s poplavama. ali zašto, što je uzrok prestanka djelovanja, to je ono što, vjerojatno, ni neću uspjeti saznati, a najvažnije mi je.
    Možda je otišla jako rano, pa nije ni stigla početi djelovati. Ne znam.

  10. #710
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Možda je otišla dok si bila na wc-u jer nema šanse da je nebi vidjela na ulošku npr, nije toliko mala.
    Mene muči to što sam dan nakon vađenja odmah prokrvarila a sad mi kasni. Pazili smo skroz i šanse da sam trudna su nikakve. Ko je vadio Mirenu, kad ste profunkcionirale normalno? Boli me već par dana kao da ću dobiti svaki tren pa ništa

  11. #711
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ja malo s Marsa, al zar ima još neki izlaz iz maternice na koji bi Mirena mogla odšetat u abdomen? Ja mislim da u jajovod ne može, a dolje svi putevi vode u Rim
    I meni bi bilo nelogično da izađe kroz jajovod, ali ništa nije nemoguće, bojim se.
    Moja susjeda, već dvije godine u menopauzi, je išla izvaditi mirenu, rekli su joj da ne mogu do nje i naručili je na kiretažu. Nazvala je nakon operacije, uspavali su ju, i probudili na op. stolu, da joj kažu kako se nešto dogodilo i da li pristaje da joj odstrane cijelu maternicu . Pristala je, opet su ju uspavali i završili operaciju. Još nije doma, i nije mi rekla detalje.
    Brr, srećom su moju uspjeli izvaditi "samo" kiretažom.

  12. #712
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni bi bilo nelogično da izađe kroz jajovod, ali ništa nije nemoguće, bojim se.
    Moja susjeda, već dvije godine u menopauzi, je išla izvaditi mirenu, rekli su joj da ne mogu do nje i naručili je na kiretažu. Nazvala je nakon operacije, uspavali su ju, i probudili na op. stolu, da joj kažu kako se nešto dogodilo i da li pristaje da joj odstrane cijelu maternicu . Pristala je, opet su ju uspavali i završili operaciju. Još nije doma, i nije mi rekla detalje.
    Brr, srećom su moju uspjeli izvaditi "samo" kiretažom.
    Pa koliko dugo je imala?

  13. #713
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Više od 10 godina. Sad smo se čule, doma je došla, OK je, sada mirovanje par tjedana.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 20.09.2016. at 17:30

  14. #714
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisam nikada imala mirenu, ali jesam bakrenu spiralu.
    Davno, prije više od 20g
    I od stavljanja sam užasno krvarila cijeli mjesec pa sam otišla kod doktorice koja mi ju je stavila i ona mi je tvrdila da je sve ok, samo da se moram naviknut.
    Je, kako da ne?!?
    Pošto se krvarenje nastavilo otišla sam drugom doktoru i on je odmah rekao da je spirala u samom ušću maternice i da ju mora odstraniti.
    Lagani pokret ruke i bila je vani.
    Sasvim sam sigurna da bi sama ispala da nisam taj dan bila kod ginekologa.
    Možda ne bi ni skužila jer sam baš jako krvarila.
    Odonda nikakve naprave ne stavljam u sebe.

  15. #715
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Više od 10 godina. Sad smo se čule, doma je došla, OK je, sada mirovanje par tjedana.
    Istu spiralu je imala 10g? Mirena se mijenja svakih 5g.

  16. #716
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Istu spiralu je imala 10g? Mirena se mijenja svakih 5g.
    Ne nužno, ako žena ulazi u menopauzu.

  17. #717
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Priznajem da ne kuzim bas kako moze nekom ispasti taj poveci komad plastike a da ne primijeti, ali mozda su te menstruacije nekome uistinu tako obilne da je ne vidi i ne osjeti? I stvarno ne vidim gdje bi mogla drugdje "otici" nego eventualno ispasti van, inace, tom logikom da ima neki drugi otvor kroz koji moze "odsetati" u trbuh bi imali izlijeve krvi u trbusnu supljinu kod menge, a jasno je da se to ne desava.

    Meni su rekli da je treba kontrolirati uzv-om minimalno jednom godisnje, i ako se tako radi i nema upala, bolova i sl sumnjam da stvari mogu otici tako daleko kao u primjeru od beti.

    Inace, znam da nije tema, ali 2000kn? Ja sam narucila u kvarovskoj ljekarni i kostala je upola toliko.

  18. #718
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Mislim da sam ja platila 1600 (Mirena + ugradnja)

  19. #719

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    da, iskreno, i ja bih se čudila nekome, da to nisam ja sama. meni je jednostavno veća vjerojatnost (nisam ni vidjela ni osjetila) da je ispala nego da je odšetala negdje. a da su mi izljevi takvi da mi se ponekad čini da će pola mene ispasti, jesu, zato sam je i stavila. za cijenu si me sad zbunila, ili sam ja krivo upamtila ili sam zaista mogla proći puno jeftinije. u svakom slučaju, voljela bih da je stvarno tako, budući da je završila tamo gdje nije trebala.

  20. #720
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa kad ideš na kontrolu? Što nisi trebala otići, ne znam, jučer.. Nema šanse da bi ja mirno čekala i mislila se di mi je Mirena odšetala, makar otišla u bolnicu na ginekologiju da mi hitno to netko pogleda. Sad si mene zabrinula

  21. #721

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    sutra idem

  22. #722
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam 100% sigurna da je ispala i itekako je moguće ne osjetiti to.
    U Sloveniji je Mirena 900kn

  23. #723
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam 100% sigurna da je ispala i itekako je moguće ne osjetiti to.
    U Sloveniji je Mirena 900kn
    i kod nas u apotekama (varira max 100kn)

  24. #724

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    sad sam i ja sklona vjerovati da sam pogrešno upamtila cijenu, umjesto tisuću, dvije, okrugli broj. u svakom slučaju, nisam htjela dezinformirati nikoga, a lakše mi je kad pomislim da mi je propalo manje.
    glupo mi je to opisivati, ali one koje znaju što su jaki izljevi sigurno razumiju da se u takvom naletu i nešto krupnije od mirene može "izgubiti". mene to toliko svaki put iznenadi i uplaši, vjerujte da ne pogledam u školjku za sobom prije nego vodu povučem.
    bila bih već i otišla kod ove prve gin na ponovnu kontrolu, ali sam odmah nakon pregleda na kojem mi ova druga nije vidjela mirenu dobila menzis pa ne želim ići dok mi ne prođe, da može pregledati i ispipati sve što može/treba.
    javim rezultat, u svakom slučaju, možda nekome pomogne.

  25. #725

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne bi bila prva kojoj je Mirena ispala, isto kao i bakrena spirala. Događa se.

  26. #726

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    dakle, nema je, ni ona je nije vidjela, a i potvrdia mi je moje uvjerenje da nije nigdje odšetala već ispala, imam debele stjenke maternice, nisam imala carski ni ikakve druge zahvate, nema rana...
    drugu mi naručuje ona, preko HZZOa

  27. #727
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma da, s jakim krvarenjem si ju jednostavno isplavila van.
    Super da ti drugu naručuje jer tebi ona očito treba kao terapijsko sredstvo.

  28. #728
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam i ja sklona vjerovati da sam pogrešno upamtila cijenu, umjesto tisuću, dvije, okrugli broj. u svakom slučaju, nisam htjela dezinformirati nikoga, a lakše mi je kad pomislim da mi je propalo manje.
    glupo mi je to opisivati, ali one koje znaju što su jaki izljevi sigurno razumiju da se u takvom naletu i nešto krupnije od mirene može "izgubiti". mene to toliko svaki put iznenadi i uplaši, vjerujte da ne pogledam u školjku za sobom prije nego vodu povučem.
    bila bih već i otišla kod ove prve gin na ponovnu kontrolu, ali sam odmah nakon pregleda na kojem mi ova druga nije vidjela mirenu dobila menzis pa ne želim ići dok mi ne prođe, da može pregledati i ispipati sve što može/treba.
    javim rezultat, u svakom slučaju, možda nekome pomogne.
    Može biti da si platila više, ako ti je u cijenu uračunata i usluga ugradnje. Ovaj podatak od 900 kn odnosi se na samu Mirenu u kutiji, bez pregleda i ugradnje. Vjerojatno nisi krivo zapamtila, ali to su dvije različite stvari. Sad se više ne sjećam koliko je mene koštalo (ima par godina) pa ne bih mlatila bzvz. Idem u četvrtak na kontrolu, pa ću baš pitati svoju privatnu gin. koliko košta sama spirala, a koliko ugradnja.

  29. #729

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    da, znam da mi je to bio dosta velik iznos. rekla mi je gin jučer da je cijena (osnovna, koliko njoj preko HZZOa dođe tj priznato je) oko 800 kn. tako da mislim da sam je u apoteci vjerojatno kupila za cca 1.000., a ugradnju sam njoj platila posebno, i to se jasno sjećam 300 kn.
    stvarno sam se bila spasila tih par mjeseci kada sam mogla, znam da je smiješno, ali po prvi put u životu birati i probati i neke "normalne" uloške, nešto malecko i tanko, spavati bez čitave zaštitne "konstrukcije" oko sebe i pod sobom.
    čovjek se na sve navikne, ali godine su donjele svoje, sve je gore bilo, sve jače i duže, a ciklus se skratio na 23-24 dana... bila sam dobrovoljni davatelj krvi, ali posljednjih nekoliko godina baš su me zbog anemije odbijali...
    inače sam bila protiv "kemije", hormona i stranih tijela u svom, ništa od toga nisam koristila do prošle godine i nije mi bilo lako odlučiti se, posebno jer sam čitala i o mogućim nus pojavama...
    eto, valjda će ovaj put uspjeti.
    moram priznati da mi i dalje ostaje neodgovoreno pitanje zašto je ona prestala raditi, jer da nije, ne bi bilo poplave koja ju je odnjela. već sam spomenula da je jedina promjena i to baš neposredno prije nego mi se obilni menzis vratio, bilo vježbanje na powerplateu. mogu li te vibracije nju toliko prodrmati da prestane ispuštati hormone? meni je to jedino koliko-toliko logično objašnjenje, ali i jedna i druga gin su me na to onako pogledale, pa da, možda da, možda ne tko će znati...možda su u šumi...
    tražila sam ja i po nekim stranim forumima naišla na pitanja zašto se negdje (nažalost, ne i tamo gdje sam ja vježbala) upozorava da se na powerplateu ne smije vježbati ako imaš spiralu.
    odgovora nema puno, a i oni su zbunjujući - kaže jedan spec. da ne bi trebalo nikako djelovati (utjecati) na rad mirene, drugi da treba biti oprezan itd...ništa konkretno.
    za mene je ionako ta priča s powrplateom završena, ali eto, ako netko ima vremena i volje istražiti...

  30. #730
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da mi i dalje ostaje neodgovoreno pitanje zašto je ona prestala raditi, jer da nije, ne bi bilo poplave koja ju je odnjela. već sam spomenula da je jedina promjena i to baš neposredno prije nego mi se obilni menzis vratio, bilo vježbanje na powerplateu. mogu li te vibracije nju toliko prodrmati da prestane ispuštati hormone? meni je to jedino koliko-toliko logično objašnjenje, ali i jedna i druga gin su me na to onako pogledale, pa da, možda da, možda ne tko će znati...možda su u šumi...
    tražila sam ja i po nekim stranim forumima naišla na pitanja zašto se negdje (nažalost, ne i tamo gdje sam ja vježbala) upozorava da se na powerplateu ne smije vježbati ako imaš spiralu.
    odgovora nema puno, a i oni su zbunjujući - kaže jedan spec. da ne bi trebalo nikako djelovati (utjecati) na rad mirene, drugi da treba biti oprezan itd...ništa konkretno.
    za mene je ionako ta priča s powrplateom završena, ali eto, ako netko ima vremena i volje istražiti...
    na temi mirena novi dojmovi i cijene je post:
    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    E a jel znate da ne smijete vježbati na Power plateu ili kako se već zove ono što vibrira kad imate spiralu ja ostala u šoku danas?!!?!?

  31. #731

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    poslala sam ja bila pp autorici ovog posta, odakle joj te informacije i tako...ali mi nije odgovorila

  32. #732
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Sretno!
    Ja sam imala željezo nekih 2-3. Užas. Sad nisam bila već duže, al zadnje sam imala 15 (ne znam kojih jedinica). A izljevi su zbilja užas. Ujutro kad trčiš do WC-a, a curi kroz nogavice od pidžame.

  33. #733
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    poslala sam ja bila pp autorici ovog posta, odakle joj te informacije i tako...ali mi nije odgovorila
    U uputstvu za Power plate piše da se ne koristi sa intrauterinom spiralom.
    Piše i da se ne koristi ako se želi zanijeti. Još je gomilu toga o korištenju sa nekim implantatima u tijelu, uglavnom, ne preporučuju Power plate u tim slučajevima.

    Ima PowerPlate Guideline na internetu.

  34. #734
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Riječanka, ajde neka si ti razriješila misterij. Kad imaš obilne menstruacije, što se mene i mog krvarenja tiče, može i koji jajnik otići, nebi ni skužila. Ja dobila svoju mengu, i zaboravila sam što je to. Jučer sam se presvlačila tri puta jer je kroz nogavicu do poda poplivalo. Sranje.

  35. #735
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Rijecanka, moja frendica je imala obilna krvarenja i uz Mirenu, tako da ne treba da je prestala djelovat nego na tebe tako djeluje.

  36. #736
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    S druge teme:
    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    mirena ide uz dojenje.
    Ginica kaže da ne dok dojim. Da je to stav nje i Petrove bolnice.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.01.2017. at 14:32

  37. #737
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    S druge teme:

    Ginica kaže da ne dok dojim. Da je to stav nje i Petrove bolnice.
    A što predlaže? (Sorry, znatiželjna sam...možda ne bih trebala to pitati).

  38. #738
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pitala sam je i ja. Rekla je samo kondom.

  39. #739
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    To je bas zanimljivo. Obzirom da FDA navodi da nije kontraindicirana uz dojenje. Svasta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #740
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pitala sam je i ja. Rekla je samo kondom.
    Mozda ti je vrijeme naci nekog soc. ginekologa koji je blagonaklon prema novotarijama... Offt. Upravo je Mirena razlog zbog kojeg sam ja mijenjala soc. ginekologa - nikako na zelenu granu,nije mi htjela to odobriti iako sam imala preporuku ne samo od privatnog ginekologa, nego i od liječnika iz bolnice Sv.duh.

    Odustala sam, prebacila se u drugu ambulantu, ugradila Mirenu kod privatnika i već skoro 5 godina sam dobro, a prijetili su mi histerektomijom... Eh, da je bilo po odluci soc. ginekologice od koje sam utekla, tko zna kako bih se provela. A do sada su mi bili dobri svi nalazi. Tek puno kasnije sam zaključila da je problem u tome što je Mirena skupa ako ide na teret poreznih obveznika, ali i dalje ne kužim priču - imala sam blizu 50 godina i višestruke zdravstvene indikacije za ugradnju Mirene, pa opet nije prošlo. Sr*nje...

    I da - rekla je i meni "kondom je zakon" a ja se nisam mogla riješiti upornih kandidijaza koje su (kasnije se pokazalo)vjerojatno bile poticane tim mikroozljedama zbog korištenja kondoma. Ufff...

    Ne znam kako će biti dalje - u slijedećih nekoliko mjeseci idem na generalni remont (kad Mirena napuni 5 godina) tj. kontrolnu kiretažu zbog kompleksne hiperplazije, a tada ćemo vidjeti dalje. Histerektomija mi više nije ni u peti, ali baš da i bude tako, u 55. godini baš mi je svejedno.

    Sorry na offtopičarenju. Htjela sam reći da ponekad vrijedi potražiti drugo mišljenje.

  41. #741
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin, nemoj da ti bude svejedno.
    Maternica ne služi samo za rađanje.
    Treba nam i u poznijoj dobi.
    Čuva mjehur i općenito nije dobro kad mora van.
    Što se tiče dojenja uz Mirenu, ne znam što bih učinila.
    Mislim da ipak ne bih koristila hormonalnu kontracepciju uz dojenje.
    Ima spirala bez hormona pa kome paše, bolje možda to.

  42. #742
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, nemoj da ti bude svejedno.
    Maternica ne služi samo za rađanje.
    Treba nam i u poznijoj dobi.
    Čuva mjehur i općenito nije dobro kad mora van.
    Što se tiče dojenja uz Mirenu, ne znam što bih učinila.
    Mislim da ipak ne bih koristila hormonalnu kontracepciju uz dojenje.
    Ima spirala bez hormona pa kome paše, bolje možda to.
    Ma nisam se dobro izrazila... Kad su mi prvi put spomenuli histerektomiju, bila sam u šoku. Srećom, uz dobrog liječnika na Sv.duhu + dobrog privatnog ginekologa sve je dobro završilo. Sad više nisam u šoku. Čak i da bude najgora varijanta, nije tak strašno kako mi je prije par godina izgledalo. S druge strane, obzirom na to da je aktivnost jajnika blizu nule, nadam se da će sve biti ok. Moram to riješiti tijekom proljeća/ljeta.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.01.2017. at 09:07

  43. #743
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam ju ugradila kad mi je najmlađa imala 8 mj. Nisam dočekala 1. mengu nakon poroda jer nisam željela 5. dijete. Mazicu sam dojila do 2,5 god., a kiticu do 4,5. Bio je tandem. Nije smetalo ni njima ni meni. 22 mj. sam imala Mirenu i paralelno sam dojila dvije kćeri.

  44. #744
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U Harni kažu da ugrađuju. Cijena 650 kn pregled + 1700 kn ugradnja i njihova Mirena. Ha, e. Sad još da napravim logistiku s novcem i prožvačem ideju o stranom objektu u mom organizmu.

    Rade li kiretažu pri svakom vađenju Mirene?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.01.2017. at 14:07

  45. #745
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam kod svog ginića dala ravno koliko je kod dobavljača. Dao mi ginić račun, nekih 900-1000 kn pred 3,5 god.
    Zašto kiretažu? Povuku za končić. Ako je manji, hvataju ga.

  46. #746
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U Harni kažu da ugrađuju. Cijena 650 kn pregled + 1700 kn ugradnja i njihova Mirena. Ha, e. Sad još da napravim logistiku s novcem i prožvačem ideju o stranom objektu u mom organizmu.

    Rade li kiretažu pri svakom vađenju Mirene?
    Ne.

    JA moram na kiretažu zbog svoje dijagnoze, a ne zbog Mirene (hiperplazija complex - to znači da sluznica maternice ima stanice koje naginju zločestoći, zbog toga se radi kiretaža da se vidi ima li ih još, a ne zbog Mirene - hormoni iz nje drže te stanice pod kontrolom, to mi je terapija koja djeluje lokalno, jer teško podnosim oralnu hormonsku terapiju).

    Mirena se izvuče za končić kako je Nera napisala. Ništa posebno.

  47. #747

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    U Harni kažu da ugrađuju. Cijena 650 kn pregled + 1700 kn ugradnja i njihova Mirena. Ha, e. Sad još da napravim logistiku s novcem i prožvačem ideju o stranom objektu u mom organizmu.

    Rade li kiretažu pri svakom vađenju Mirene?

    Mirena je u ljekarni malo vise od 1000 kn, u Sloveniji i jeftinija. U ljekarni ju mozes razvuc i na rate. Zasto bi morala kod njih platiti Mirenu?
    Posljednje uređivanje od martinaP : 12.01.2017. at 15:34

  48. #748
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ako i ne kupim njihovu svejedno će mi zaračunati "ruke", pa dođe na isto. Zar ne?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.01.2017. at 15:39

  49. #749

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da, moguce.

  50. #750
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako i ne kupim njihovu svejedno će mi zaračunati "ruke", pa dođe na isto. Zar ne?
    Promijeni soc ginica, odradi na račun socijalnog briseve, papu i ugradnju, a plati samo Mirenu - cca 1000 kn u bilo kojoj apoteki, dodje za 1-2 dana
    Ja bi tako... Razlika je preko 1000kn!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •