Stranica 17 od 21 PrviPrvi ... 71516171819 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 1038

Tema: Mirena

  1. #801
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Znam da ispadanje kose i spottinzi traju i po 6mj. To mi nije bed. Samo kilaža
    I ja ju stavljam ne samo zbog kontracepcije nego iz medicinskih razloga.
    Sad sam pila proveru 10 dana i čekam da krene krvarenje. Endometrij mi prije provere bio 2cm. Mislim da će sad biti potop. Negdje 5-6dc bi bilo stavljanje

  2. #802

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja nemam nikakvih nuspojava ili barem ja tako mislim. Prvu sam imala tri godine, drugu imam sad skoro godinu i pol.

  3. #803
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Takvih nuspojava nisam imala ni ja, kosa ok, kila imam viška čitav život tj sad imam isto koliko i na maturi, pa mislim da nema veze. Spasila sam se s Mirenom. Sve me strah što dalje, ali vidjet ćemo....

  4. #804
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni je isto najavila da bi moglo biti problema s vađenjem, jer su končići prekratki.
    na kraju je izvadila za pola minute.

    peterlin zašto ne staviš drugu?

  5. #805
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je isto najavila da bi moglo biti problema s vađenjem, jer su končići prekratki.
    na kraju je izvadila za pola minute.

    peterlin zašto ne staviš drugu?
    Imam 56 godina. Možda će mi trebati, ali je veća vjerojatnost da više neće. Moj plodni ciklus je višemanje gotov.

  6. #806

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam nikakvih nuspojava ili barem ja tako mislim. Prvu sam imala tri godine, drugu imam sad skoro godinu i pol.
    zakaj tako kratko?

  7. #807
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Super cure, baš ste mi olakšale malo.
    Valjda je i s mirenom ono, dobra vijest se čuje daleko, loša još i dalje. Kad žene imaju loša iskustva, više o tome pišu nego kad je sve kako treba biti

  8. #808
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Super cure, baš ste mi olakšale malo.
    Valjda je i s mirenom ono, dobra vijest se čuje daleko, loša još i dalje. Kad žene imaju loša iskustva, više o tome pišu nego kad je sve kako treba biti
    Meni se onak zdravoseljački čini da je kod Mirene bitno kakva je tvoja prirodna hormonska situacija, tj. nekome to odgovara, a nekome ne. Meni je super, što ne znači da će i svima drugima biti. Ja sam se liječila doslovce od mladosti (od dvadesete godine) kad se to još rješavalo kontracepcijskim tabletama, pa kasnije Provera, Dabroston/Duphaston i još neki drugi preparati koje nisam zapamtila, ali ništa mi nije tako dobro odgovaralo kao Mirena. Riješila me višegodišnjih anemija, a nuspojave nisam ni osjetila, osim privikavanja na strano tijelo u samom početku.

  9. #809
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo i mene čeka stavljanje u petak, pa što bude bude

    Moji hormoni su ionak jedan veliki kaos, s anovulacijama, neredovitim mengama, sad i mengama koje ne očiste endometrij. Isto bilo puno pilula, duphastona, dabrostona, siofora i svega, mengi koje su boljele gore nego porod.... Nadam se da će Mirena biti uspješno i trajno rješenje

  10. #810

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj tako kratko?
    Prvu misliš? Imala sam je između prvog i drugog djeteta, pa sam je morala izvaditi da se drugi može usidrit

  11. #811

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvu misliš? Imala sam je između prvog i drugog djeteta, pa sam je morala izvaditi da se drugi može usidrit
    aaa, OK mislila sam da si ju vadila zbog drugih tehničkih razloga...

  12. #812
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    meni se čini da sam nakon postavljanja prve i druge bila nekako natečena par mjeseci, a možda sam se i udebljala. kako me spasila od izljeva krvi i uljepšala mi život,pravila sam se da ne primjećujem,

  13. #813
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mirena stavljena. Nisam osjetila apsolutno ništa, iznenadila sam se da je bilo gotovo
    Ni sad ništa ne osjećam, jedino se još opreznije ponašam i krećem, u psihi mi je da imam nešto unutra. Nadam se da će se dobro nastaviti. Prva kontrola mi je za 2mj

  14. #814
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne trebas se nista posebno paziti. mirena je na mjestu i nece nigdje. ja sam dan nakon stavljanja mirene imala plivacku utrku, i sve 5

  15. #815
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja imam još izljeve, ono svakih pol sata-sat moram mijenjati uložak. Pa samo nek to preživi, i sve će

  16. #816

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Samo jedna napomena, s mirenom nije preporučljivo vježbati na Power plateu. Moje iskustvo sam na jednoj od tema o mireni pisala, možda i na ovoj. Moja je prva mirena nakon par mjeseci jednostavno ispala, otplovila s izljevima, a koji je bio razlog njihova povratka nikad nisam točno saznala. Moja je pretpostavka da je prvo prestala raditi, tj otpuštati hormone. Ništa se u tom periodu nije u mom životu promijenio osim što sam bila počela s tim vježbama. Na kraju sam nešto po netu iskopala, upozorenja koja meni nitko nije bio dao. Stavila sam novu i stvarno me dobro služi, za sada.

  17. #817
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne trebas se nista posebno paziti. mirena je na mjestu i nece nigdje. ja sam dan nakon stavljanja mirene imala plivacku utrku, i sve 5
    Moj ginić stalno gleda je li Mirena još na svom mjestu.
    Vrci, treba to provjeriti, ako ćeš i idući mjesec imati jako krvarenje.
    Drago mi je da je sve dobro prošlo. A na strano tijelo ćeš zaboraviti uskoro

  18. #818
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jučer sam provjeravala nit čini mi se da bi mužu mogla smetati kod seksa, ali vidjet ćemo. Da se skratiti ako bude problem

    Za sad više nemam probleme. Grčeva nemam, malo glavobolje, al to može biti nevezano. Jedino primjećujem pola kile-kilu više nego prije Mirene. Pa si mislim, budući da ne jedem više, da bi to mogla biti neka napuhnutost ili zadržavanje vode.
    Još uvijek lagano krvarim, al to je i očekivano s obzirom na debljinu endometrija koja je bila pred mengu. Plus što je to i očekivano nakon stavljanja

  19. #819
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ginić stalno gleda je li Mirena još na svom mjestu.
    da, to mi na svakom pregledu gledaju i napisu. o da se vide koncici

  20. #820
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam provjeravala nit čini mi se da bi mužu mogla smetati kod seksa, ali vidjet ćemo. Da se skratiti ako bude problem

    Za sad više nemam probleme. Grčeva nemam, malo glavobolje, al to može biti nevezano. Jedino primjećujem pola kile-kilu više nego prije Mirene. Pa si mislim, budući da ne jedem više, da bi to mogla biti neka napuhnutost ili zadržavanje vode.
    Još uvijek lagano krvarim, al to je i očekivano s obzirom na debljinu endometrija koja je bila pred mengu. Plus što je to i očekivano nakon stavljanja
    Super ti ide, al računaj s tim da će ti potpuna prilagodba i do tri mjeseca trajati. Što se končića tiče, ja ih nisam ni tražila, a muž nije nikad komentirao.

  21. #821

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Dragi članovi ovog foruma, nikad nisam učestvovala ni u kakvim razgovorima, ali me situacija u kojoj sam se našla natjerala da se javim u nadi da ću nekog spasiti. Prije godinu dana sam jednako čitala ovaj forum i donijela odluku da izliječim anemiju tako što ću staviti mirenu. Tri mjeseca sam krvarila i prestala. Udebljala se 2 kg, ali to mi nije predstavljalo problem. Pravi problem je počeo kad me je desna dojka (bradavica) počela da svrbi, a zatim da curi neka žuta tečnost i na kraju kad se pojavila kvrga. Medicina i nauka se ne slažu s tim da to ima veze sa mirenom, ali statistika govori drugačije. Nisam jedini slučaj gdje su se s mirenom pojavili i ovakvi problemi. Prije nje imala sam uredne hormone. Samo sam jedna u nizu kojoj je mirena uzrokovala rak dojke. Srećom odstranjen, odstranjena i mirena. Molim vas, informišite se puno prije nego odlučite da se poigrate sa hormonima na način kako sam to ja uradila. Neki doktori su mi potvrdili da veza postoji, ali jedan doktor, na odjelu za rak dojke, mi je rekao da im sigurno tri osobe godišnje dođu na liječenje raka dojke koje su bile na hormonalnim terapijama. A za mirenu konkretno kažu - Nekom organizmu ne izaziva niti nelagodu, nekom pomogne, ali nekom napravi veliki problem. Svi smo mi građeni drugačije i ne znamo kako će na nas djelovati bilo kakav lijek. Za mene mirena je bila veliko zlo. Žalim što sam ikad saznala za nju. Neko se neće složiti sa mnom. Jasno je da mnogi imaju potpuno drugačije i prijatno iskustvo sa njom jer različiti organizmi različito i reaguju. JA samo prenosim šta se meni desilo. Ne znam gdje mi je pamet bila onda da samoj sebi kažem da je to strano tijelo kojim nije mjesto u organizmu.

  22. #822
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Novema prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi članovi ovog foruma, nikad nisam učestvovala ni u kakvim razgovorima, ali me situacija u kojoj sam se našla natjerala da se javim u nadi da ću nekog spasiti. Prije godinu dana sam jednako čitala ovaj forum i donijela odluku da izliječim anemiju tako što ću staviti mirenu. Tri mjeseca sam krvarila i prestala. Udebljala se 2 kg, ali to mi nije predstavljalo problem. Pravi problem je počeo kad me je desna dojka (bradavica) počela da svrbi, a zatim da curi neka žuta tečnost i na kraju kad se pojavila kvrga. Medicina i nauka se ne slažu s tim da to ima veze sa mirenom, ali statistika govori drugačije. Nisam jedini slučaj gdje su se s mirenom pojavili i ovakvi problemi. Prije nje imala sam uredne hormone. Samo sam jedna u nizu kojoj je mirena uzrokovala rak dojke. Srećom odstranjen, odstranjena i mirena. Molim vas, informišite se puno prije nego odlučite da se poigrate sa hormonima na način kako sam to ja uradila. Neki doktori su mi potvrdili da veza postoji, ali jedan doktor, na odjelu za rak dojke, mi je rekao da im sigurno tri osobe godišnje dođu na liječenje raka dojke koje su bile na hormonalnim terapijama. A za mirenu konkretno kažu - Nekom organizmu ne izaziva niti nelagodu, nekom pomogne, ali nekom napravi veliki problem. Svi smo mi građeni drugačije i ne znamo kako će na nas djelovati bilo kakav lijek. Za mene mirena je bila veliko zlo. Žalim što sam ikad saznala za nju. Neko se neće složiti sa mnom. Jasno je da mnogi imaju potpuno drugačije i prijatno iskustvo sa njom jer različiti organizmi različito i reaguju. JA samo prenosim šta se meni desilo. Ne znam gdje mi je pamet bila onda da samoj sebi kažem da je to strano tijelo kojim nije mjesto u organizmu.
    jako mi je žao zbog tvog iskustva
    što se tiče hormona, ne razumijem se baš pa ne mogu tvrditi ni ovo, ni ono.
    samo realno gledajući u svakoj populaciji će se pojaviti i rak dojke i rak maternice...
    nerealno je očekivati da niti jedna žena sa mirenom neće imati rak dojke,
    ali je realno očekivati da će to odmah netko povezati s mirenom.
    s druge strane, ne možeš znati da nisi imala mirenu bi li ili ne bi dobila rak.

    ne znam, meni mirena više nije samo metoda kontracepcije,
    ja više ne bih mogla bez nje, jer bih vjerojatno iskrvarila zbog druge terapije koja mi je opet od životne važnosti.

    drago mi je da si se izliječila i sretno.

  23. #823
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Dakle, danas mi je tocno 3 mjeseca od kako imam Mirenu. Oskudna krvarenja imala sam prvih mjesec-mjesec i po. Sad imam samo nekakva smedkaste iscjetke.. Ponekad tek na papiru ugledam kao nekakvu rozkastu sukrvicu. Od svega ovoga ja ne znam da li sam uopce imala pravu menstruaciju u ova 3 mjeseca. Nemam pojma u kojoj sam fazi i pomalo sam zbunjena znam da sa Mirenom menstruacije mogu i potpuno izostati ali sam mislila da to bude nakon nekog vremena, a ne odmah na pocetku. Osjecam se i napuhnuto s vremena na vrijeme i imam lagane bolove u ledima. Razmisljam da je to mozda u vrijeme kad bi menstruacija tribala doci. Al kazem mislim da moje menstruacije vec izostaju ili ne ali ih ne primjetim zbog konstantnog smedarenja i sukrvice.
    Uglavnom samo sam od neke od vas htjela potvrdu da je sve to ok ili nije

    Moram priznati da je 4 djece moj maksimum i stvarno vise ne zelim radati... Te stalno imam i strahove kako ce se pomaknuti, ispasti a da ja necu ni primjetiti ili da cu ja biti u onih 0,5 posto kojima se desila trudnoca..

  24. #824
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam imala 3mj isto tak svasta. I od tad (od prosinca negdje) do sad niti jedna menga.
    U rujnu sam ju stavila.

    Imala sam u 2-3 puta neki roskasti trag u sluzi,al nista se nije dogodilo.

    Znam da tak i onako nemam ovulacija, hormoni mi ionako stekali,pa me nije iznenadilo da je tako brzo nestala menga

  25. #825
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    5+2 godine s mirenom, menstruacija nemam
    nije ispala, nije otisla u krivo, nisam ostala trudna

  26. #826
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Uhvatila san nesto vrimena pa sam uspila leteci procitati i poneke starije upise na ovoj temi... Suma sumarum s Mirenom je moguce svasta i visemjesecna krvarenja, smeđarenja, potpuni izostanak, kraci, duzi ciklusi...
    Bila bih nekako mirnija da imam kakvu takvu menstruaciju svaki mjesec... Kao da mi kaze: evo tu sam ne brini, nisi trudna...
    Bas se jako napuhnuto osjecam.. Kao da bi se spasila kad bi napokon procurila. Leđa me isto bole u zadnje vrijeme samo to cu prije pripisati tome sto se moj 5-mjesecni sin jako voli nositi i od jutra do mraka mi je na rukama.

  27. #827
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    U uzasnoj sam dvojbi, liječnik mi zbog o bilnih menstruacija, anemije i polipa, savjetuje mirenu...
    Odlučila sam probati, ako ne budem zadovoljna, izvadit ću je.
    Ono što me muči jest da bi istodobno uklonio polipe kiretažom (pod anestezijom) i ugradio mirenu.
    Ima li tko s takvim iskustvom?
    Računam da mi je bolje riješiti dvije muhe jednim udarcem, a s druge strane nisam sigurna da je to baš tako ok.

  28. #828
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemam iskustva s tim, ali meni je ginekolog rekao da mi ne bi preporucio ugradnju Mirene usred krvarenja od preko mjesec dana, a nakon 86-dnevnog ciklusa, uz objasnjenje da nema sansi da mi to bude ugodno, s obzirom na to da mi je maternica vjerojatno u poprilicnom rasulu zbog silnog endometrija koji se ljusti. Racunao je da bi me vise nego vjerojatno Mirena smetala (svakako vise nego inace).

  29. #829
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    U uzasnoj sam dvojbi, liječnik mi zbog o bilnih menstruacija, anemije i polipa, savjetuje mirenu...
    Odlučila sam probati, ako ne budem zadovoljna, izvadit ću je.
    Ono što me muči jest da bi istodobno uklonio polipe kiretažom (pod anestezijom) i ugradio mirenu.
    Ima li tko s takvim iskustvom?
    Računam da mi je bolje riješiti dvije muhe jednim udarcem, a s druge strane nisam sigurna da je to baš tako ok.
    joj ne znam flopi, vjerujem da nakon kiretaže boli, a i nakon ugradnje mirene je nelagodno,
    tako da ne bih ja to zajedno.

    ja svoju, silom prilika, vadim za koji dan.
    to bi bilo to od mene i mirene.

  30. #830

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ugradnja mirene meni je bila posve bezbolna i mislim da je u kategoriji vrlo jednostavnih "zahvata" za koje, kao laik, ne vidim razlog da se spaja s nekim drugim zahvatom.
    ne znam, možda bi trebala s ginekologom vidjeti koji su razlozi za spajanje, pa onda vidjeti.
    osobno bih rađe da se odradi jedno po jedno, da se nepotrebno ne iskomplicira nešto, ali ako postoje prednosti spajanja, trebale bi ti biti objašnjene, i to malo dublje od razine "dvije muhe".

  31. #831

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Tashunice, budući da si, koliko sam do sada mogla iščitati, uglavnom bila zadovoljna mirenom, možeš li napisati razlog rastanka s njom, je li nešto do same mirene ili su neki drugi razlozi u pitanju?

  32. #832
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunice, budući da si, koliko sam do sada mogla iščitati, uglavnom bila zadovoljna mirenom, možeš li napisati razlog rastanka s njom, je li nešto do same mirene ili su neki drugi razlozi u pitanju?
    hormonski ovisan karcinom dojke.
    pitala sam onkologicu ima li mirena veze s njim,
    rekla je da nema, količina hormona koju ona otpušta je zanemarujuća,
    ipak svi hormoni iz tijela moraju van.
    dobivat ću injekcije svakih 28 dana, 5 godina, koje zaustavljaju proizvodnju hormona u tijelu,
    bilo bi glupo s jedne strane dobivati te lijekove, a s druge strane imati u tijelu nešto što ipak otpušta hormone.

  33. #833
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ipak svi hormoni iz tijela moraju van.
    mislim na estrogen i progesteron, ne na baš sve hormone

  34. #834
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Riječanke slažem se, nije ponudio neki argument osim da će manje boljeti dok sam pod anestezijom
    Polipe riješiti moram, jedan je dosta prokrvljen i raste, ne bih da upadne kao Peterlin u neku kompliciranu priču zbog njih
    Zapravo sam već odlučila da neću spajati te postupke
    Uh Tashunice, meni je to sve nešto mirno, jest da djeluje lokalno ali nisam sigurna zna li se doista sve o tome...
    Dobro da si to riješila i nadam se da ćeš uspješno proći kroz oporavak i sve skupa!
    Posljednje uređivanje od flopica : 22.08.2019. at 16:51

  35. #835
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ne da edit
    Zanemarite tipfelere:rolleyes:

  36. #836

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Tashunice, razumijem i žao mi je zbog dijagnoze. Dobro je da se dijele takva iskustva, posebno mišljenja liječnika, jer se već i na ovoj temi povezivalo upravo karcinom i mirenu. Brzo ozdravljenje i oporavak želim!
    Flopice, i ja bih osobno to odvojila. Ako spojiš, a bude kakvih krvarenja, bolova...što ja znam, kako znati što je uzrok...i tebi uspješna oba zahvata želim.

  37. #837
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunice, razumijem i žao mi je zbog dijagnoze. Dobro je da se dijele takva iskustva, posebno mišljenja liječnika, jer se već i na ovoj temi povezivalo upravo karcinom i mirenu. Brzo ozdravljenje i oporavak želim!
    hvala!

    moj tumor je 100 % estrogenski i 100 % progesteronski ovisan.
    mirena ispušta jako male količine progesterona, koje nisu dostatne za ovaj postotak ni izbliza, a estrogena niti nema.
    realnije su mi neke druge stvari. i meni i liječnicima.

  38. #838
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunice, razumijem i žao mi je zbog dijagnoze. Dobro je da se dijele takva iskustva, posebno mišljenja liječnika, jer se već i na ovoj temi povezivalo upravo karcinom i mirenu. Brzo ozdravljenje i oporavak želim!
    Flopice, i ja bih osobno to odvojila. Ako spojiš, a bude kakvih krvarenja, bolova...što ja znam, kako znati što je uzrok...i tebi uspješna oba zahvata želim.
    Meni je moj onkolog- ginekolog rekao da deset posto žena koje koriste Mirenu razviju nekakve promjene na prsima.
    Ali se o tome malo priča ili čak ništa.
    Osobno nikad nisam koristila Mirenu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #839
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Svaki dan sve manje znam.
    Ovi podaci o korelaciji razvoja nekih stanja na grudima i mirene postoje negdje, prepostavljam...
    Bacit cu se na pretrazivanje
    Ako mojim prsima koja vec imaju cistice priustim i mirenu, nisam optimisticna bas.

  40. #840
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Flopice svakako istraži, pogotovo ako već imaš "predispoziciju" ili je imao netko nešto u tvojoj obitelji.

  41. #841
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki dan sve manje znam.
    Ovi podaci o korelaciji razvoja nekih stanja na grudima i mirene postoje negdje, prepostavljam...
    Bacit cu se na pretrazivanje
    Ako mojim prsima koja vec imaju cistice priustim i mirenu, nisam optimisticna bas.
    Joj, nemoj.
    Radije nemoj.
    Mislim da ti ni ozbiljan ginekolog ne bi savjetovao Mirenu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #842
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja razmišljam ko Tanči, al evo ona je direktnija.

  43. #843
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam koji su to "ozbiljni" ginekolozi no meni su upravo na sistematskom rekli da je za moje stanje s grudima (fibrocisticna mastopatija i jako puno zljezdanog tkiva) Mirena OK a oralne hormone da nikako ne uzimam. I UZV svakih 6 mjeseci

  44. #844
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ajd sad budi pametan
    Nemam srećom rizičnu obiteljsku anamnezu
    Zapravo od ranih tinejdžerskih dana imam kojekakve kvržice koje kontroliram, nestanu pa se pojave i tako, dr. kaže da mi je žljezdasto tkivo tako gusto da nije čudno..
    Rekla bih da nisam baš idealna po tom pitanju
    Sve se mislim da se pomučim još koju godinu s obilnim krvarenjima i anemijom radije nego da eksperimentiram..
    A umorna sam od priče s mengom i s odvratnim krvarenjima i tonom uložaka svaki mjesec.
    Možda ću probati mooncup konačno, ne znam. Ništa ne znam.
    Posljednje uređivanje od flopica : 24.08.2019. at 15:38

  45. #845
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    A umorna sam od priče s mengom i s odvratnim krvarenjima i tonom uložaka svaki mjesec.
    Možda ću probati mooncup konačno, ne znam. Ništa ne znam.
    vjerujem
    aj probaj mooncup! toliko su oko mene dobra iskustva s njim da nisam na zalasku, kupila bih si.
    vjerojatno ćeš se preporoditi, a ako ništa drugo, spasit ćeš se te hrpe uložaka.

  46. #846
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Flopica,
    Ne znam koliko si stara, no ja sam se isto mučila s jakim i dugotrajnim krvarenjima, bolovima, anemijom.
    Tamo negdje do 40. rođendana.
    Onda se to počelo smanjivati i skraćivati i tako, malo po malo sam došla do vrlo oskudnih menstruacija.
    Potpuno prirodno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  47. #847
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja koristim mooncup i jako mi je praktičan.
    Napominjem da meni 1.dan uz njega treba dnevni uložak ili češće mijenjanje. Ja sam se s njim preporodila,nema da se sva potparim ili da me nažulja koža od krilaca. Osjećam se slobodnije. Dolje mi sve nekako bolje diše. Preporučam za obilnije menge mooncup iz Bio and Bio. Imam i onaj iz DM-a ali on mi je više za druge dane ne prvi.
    Taj iz Dma je praktičniji jer je sklopiv.

    Zapravo su i meni menge s godinama postale manje obilne (mislim čak nakon poroda).

  48. #848
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Tanči zagazila sam u 40.te., nema još naznake da bi se moglo što promijeniti
    Liječnik kaže da polipi uvelike pridonose obilnim krvarenjima
    A vidjet ću kad se očiste polipi, možda bude drugačije...

  49. #849
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Sljedeća investicija čašica

  50. #850
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •