Stranica 18 od 21 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1038

Tema: Mirena

  1. #851
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeća investicija čašica [emoji38]
    Ako uzmeš čašicu napiši recenziju.
    Ja se isto mučim sa jakim krvarenjima.
    Ne znam da li bi mi to bilo uopće od pomoći.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  2. #852
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mooncup odlicna stvar.

  3. #853
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moja 3 ozbiljna ginekologa su mi preporucila mirenu iako imam karcinom dojke u obitelji (puno stetnija je soja i preradevine). imala sam miome koji su pomalo nestali, obilna krvarenja (po 7 dana, prve 3 noci sam se dizala svaka 2 sata mijenjati tampon i ulozak) su nestala, zeljezo i zalihe konacno dobri. kvrzice po grudima su oduvijek tu (ali to je zljezdano tkivo) i redovno ih pratim. dodatno je mirena dobra kao nadomjesna kod ulaska u menopauzu, olaksava simptome.
    ja svojim ginekolozima vjerujem, i mirenom sam prezadovoljna. ali na svakom je da odluci za sebe
    Posljednje uređivanje od magriz : 24.08.2019. at 20:16

  4. #854
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    moja 3 ozbiljna ginekologa su mi preporucila mirenu iako imam karcinom dojke u obitelji (puno stetnija je soja i preradevine). imala sam miome koji su pomalo nestali, obilna krvarenja (po 7 dana, prve 3 noci sam se dizala svaka 2 sata mijenjati tampon i ulozak) su nestala, zeljezo i zalihe konacno dobri. kvrzice po grudima su oduvijek tu (ali to je zljezdano tkivo) i redovno ih pratim. dodatno je mirena dobra kao nadomjesna kod ulaska u menopauzu, olaksava simptome.
    ja svojim ginekolozima vjerujem, i mirenom sam prezadovoljna. ali na svakom je da odluci za sebe
    eto, drago m je da si komentirala.
    ono što sam ja napisala nije relevantno, možda tvoje prođe bolje
    vjerujem liječnicima i svi su mi rekli da mirena i karcinom nemaju nikakvu poveznicu,
    još ako mi to kaže onkologica, jako dobra onkologica, onda nema mjesta sumnji, bar za mene.
    a ako i zdravorazumski pogledamo sastav mog karcinoma, vidi se da nema veze s vezom.
    ali kao što ti reče na svakom je da odluči za sebe.

  5. #855
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    da nadodam, prvu cistu na dojci imala sam sa 20 godina i od tada su se samo nizale.
    dojke su mi oduvijek kvrgave, toliko da ni kirurg nije mogao napipat tumor,
    sve dok ja nisam odreagirala, jer me ta kvržica boljela od biopsije.
    stavljanjem mirene ništa se nije promijenilo što se tiče cisti i kvrga,
    niti će se promijeniti išta vađenjem, dojke su jednostavno takve i moš se slikat.

    edit - mamografija nije pokazala ništa, skroz čista, tako da obavezno kad se pregledavate
    obavite i jedno i drugo.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 25.08.2019. at 11:14

  6. #856
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    E meni su za mamografiju godinama govorili da mi ne treba jer se ništa ne vidi na njoj, da bi mi zadnje rekli da mi se ništa neće vidjeti na analognoj no da postoji digitalna monografija i da se na njoj mogu vidjeti promjene koje se na analognoj (a ni na UZV) ne vide. Tako da iduće idem na tu, uz UZV naravno...

  7. #857
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E meni su za mamografiju godinama govorili da mi ne treba jer se ništa ne vidi na njoj, da bi mi zadnje rekli da mi se ništa neće vidjeti na analognoj no da postoji digitalna monografija i da se na njoj mogu vidjeti promjene koje se na analognoj (a ni na UZV) ne vide. Tako da iduće idem na tu, uz UZV naravno...
    silly ja sam bila na najnovijem aparatu i ništa se nije vidjelo.
    rekli su mi da se nekih desetak posto tumora ne vidi na mamografiji
    i to se obično događa kod gustih dojki kao što su moje.
    zato treba raditi oboje.

  8. #858
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nikad samo uzv ili mamo. obavezno u kompletu, jer ni jedno ne vidi sve

  9. #859

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Tashunice, žao mi je zbog dijagnoze, nadam se i vjerujem da ćeš biti u onoj većini žena koje se riješe gada.


    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    dojke su mi oduvijek kvrgave, toliko da ni kirurg nije mogao napipat tumor,
    sve dok ja nisam odreagirala, jer me ta kvržica boljela od biopsije.
    Jesam li dobro razumjela: imala si biopsiju neke od tih starih benignih kvrga, nakon čega te počelo boljeti to mjesto koje ni kirurg nije mogao napipati, pa ste išli dalje s pretragama?

    Mamografija - kod jako gustog tkiva dojki, ni 3D digitalna mamografija ne mora pokazati već prisutne promjene, kao što je bilo kod tebe. Ipak, tada obično ultrazvuk funkcionira, a od tih slikovnih pretraga najjasnija je MRI. Opet, nekad se bez biopsije širokom iglom ne može znati točno o čemu je riječ.

  10. #860
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunice, žao mi je zbog dijagnoze, nadam se i vjerujem da ćeš biti u onoj većini žena koje se riješe gada.




    Jesam li dobro razumjela: imala si biopsiju neke od tih starih benignih kvrga, nakon čega te počelo boljeti to mjesto koje ni kirurg nije mogao napipati, pa ste išli dalje s pretragama?

    Mamografija - kod jako gustog tkiva dojki, ni 3D digitalna mamografija ne mora pokazati već prisutne promjene, kao što je bilo kod tebe. Ipak, tada obično ultrazvuk funkcionira, a od tih slikovnih pretraga najjasnija je MRI. Opet, nekad se bez biopsije širokom iglom ne može znati točno o čemu je riječ.
    hvala ti danka

    išla sam na redovan uzv pregled kao i svake godine.
    pokazao je tumor, zatim na mamografiju koja je bila čista i na kojoj je pisalo da idem na redovnu kontrolu,
    znači tek za godinu dana.
    naravno da sam išla ponovno na uzv. nakon toga punkcija koja je pokazala maligne stanice
    pa biopsija, jer kirurzi neće ni razgovarat o operaciji bez nalaza biopsije,
    što je po meni i logično, jer po biopsiji sam i odlučila koju ću operaciju, zajedno sa kirurgom.
    između biopsije i kirurga još sam išla na MR.
    nakon drugog uzv sve je išlo jako brzo.

    bilo je tu malo petljancije, jer je nalaz prvog uzv bio napisan tako da nitko od liječnika nije vjerovao da se radi o tumoru,
    doslovno jedna rečenica, ali meni vrag ipak nije dao mira pa sam obavila i taj drugi.
    razgovor nakon prvog uzv više se bazirao na tome da bih trebala ostaviti puno novaca u toj poliklinici,
    što je meni bilo apsolutno strašno.
    ne znam što je bilo gore u tim prvim minutama, spoznaja da vjv imam rak ili to izvlačenje love.

    i još nešto o toj kvržici, dvije godine zaredom su mi govorili da se radi o cisti,
    2017. je bila 4.6 mm, 2018. 6 mm i kao cista,
    ove godine centimetar i ipak karcinom.
    e sad, kažu da se može raditi o tome da tumor još ne pokazuje te značajke po kojima bi ga se moglo prepoznati na uzv
    ili da se radi o uzv aparatu koji ga nije mogao prepoznati.

  11. #861

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Hvala što si podijelila ove informacije
    Drago mi je da si gurala dalje s pretragama.

    Sretno!

  12. #862
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ako uzmeš čašicu napiši recenziju.
    Ja se isto mučim sa jakim krvarenjima.
    Ne znam da li bi mi to bilo uopće od pomoći.
    ja imam obilna krvarenja i čašica je definitivno najbolje rješenje (ako izuzmemo mirenu) iako nijedno rješenje nije idealno
    prva dva dana mi je potrebno češće pražnjenje + neki mali uložak, ali ušteda na utrošenom materijalu i smanjenje otpada je baš značajno
    mirenu sam imala dvije godine, potpuno izgubila menstruaciju za to vrijeme i onda sam ju odlučila izvaditi. Najviše zbog psihološkog učinka. Ono što me iznenadilo je da liječnici baš nevoljko vade tu mirenu, kao - šteta je vaditi, tek ste počeli itd
    moje menge su me u međuvremenu dovele do blage anemije, ali ju svejedno ne bih vraćala
    računam, možda i ta menopauza brzo dođe

    tash, nisam imala pojma da te ta nevolja zadesila već si obavila operaciju ili? nadam se da će sve ići glatko i bez komplikacija!

  13. #863
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Koju čašicu imaš?
    Ja sam sad na pilulama pa uopće ne dobijem mengu i ne osjećam se najbolje od njih.
    Vjerovatno bi onda probala sa čašicom.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  14. #864

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Poz svima, kako sam nova na forumu i u HR zanima me u svezi Mirene. Kada se moze dobiti besplatno? I da li se uopce moze dobiti besplatno?
    Iduce godine ulazim u te mlade 40.

  15. #865
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Sanny, piše već sve na ovoj temi, pročitaj dobro prije nego odlučiš. Možeš dobiti besplatno ako imaš neka medicinska stanja u kojima je krvarenje nepoželjno, npr. jaka anemija ili endometrioza. Godine nisu presudne.
    I da, za Mirenu kod ginekologa možeš dobiti kontroverzna mišljenja - jedni će ti preporučiti, a drugi će se za glavu hvatati.

  16. #866
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cure koje ste vadile mirenu jedno pitanje. Dal se
    Mirena vadi za vrijeme menge kao sto se stavlja ?

  17. #867
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste vadile mirenu jedno pitanje. Dal se
    Mirena vadi za vrijeme menge kao sto se stavlja ?
    Ne nužno. Uz mirenu su menstruacije oskudne (imaš ona točkasta krvarenja ili ništa - barem je meni tako bilo). Dr. mi je dala termin kad sam trebala doći na uklanjanje mirene, nije ni pitala za datume menstruacije, a u to vrijeme moje su menstruacije već višemanje prestale.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.10.2019. at 08:43

  18. #868
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste vadile mirenu jedno pitanje. Dal se
    Mirena vadi za vrijeme menge kao sto se stavlja ?
    ne, ja u vrijeme kad sam ju vadila uopće nisam više imala menstruacije

  19. #869
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Koju čašicu imaš?
    oprosti, tek sad vidim pitanje
    imam Me luna, kupio mi muž u njemačkom DMu, bila je oko 15 EUR
    dođe s malenom platnenom futrolicom

  20. #870
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Vezano uz krvarenje, meni bi bilo dramatično da imam krvarenje. Ja sam po preporuci subsubspecijalista zamijenila godinu ranije da ne bi slučajno došlo do krvarenja.

  21. #871
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam Mirenu stavila u listopadu prosle godine. Zadnju mengu imala za Bozic, i evo iduca stigla sad. 8 dana trajala,al nije bila jaka

    Inace imam pcos i imala sam problematicne cikluse

  22. #872
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Planiram staviti Mirenu radi obilnih menstruacija tj. radi anemije kao posljedice istih.

    Ono što me najviše zanima je, da li se sa krvarenjima smanji/ nestane PMS? Jer zadnjih godinu dana mi je PMS očajan, u dužim ciklusima znam biti na rubu ludila. To već mora biti perimenopauza, mada moj gin tvrdi da “dok god imam redovna krvarenja nema govora o menopauzi”, OK da, srednje četrdesete su stvarno prva mladost pa jel ima neka među vama da joj je Mirena osim krvarenja sredila i živce ili mogu očekivati samo gore?

  23. #873
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Moje 2 kolegice sa posla nemaju ni simptome pms-a ni krvarenja.
    Obje imaju oko 45 god.
    Zadovoljane su mirenom.

    Ja joj se još uvijek odupirem, nekako me je strah.
    Isto obilne menstruacije i anemija kod mene.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  24. #874
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram staviti Mirenu radi obilnih menstruacija tj. radi anemije kao posljedice istih.

    Ono što me najviše zanima je, da li se sa krvarenjima smanji/ nestane PMS? Jer zadnjih godinu dana mi je PMS očajan, u dužim ciklusima znam biti na rubu ludila. To već mora biti perimenopauza, mada moj gin tvrdi da “dok god imam redovna krvarenja nema govora o menopauzi”, OK da, srednje četrdesete su stvarno prva mladost pa jel ima neka među vama da joj je Mirena osim krvarenja sredila i živce ili mogu očekivati samo gore?
    Kod mene je bilo baš tako. Krvarenje se smanjilo i uskoro prestalo, a pms je isto došao na prihvatljivu razinu, štajaznam nekih 30% nego prije mirene. To mi je bila jedina indikacija hormonalne aktivnosti, a za par godina je i prestalo.

  25. #875
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja ne znam za PMS. Ali jesam povremeno živčana. Ono - nemam pojma koji dio ciklusa mi je. Možda je pms, al mislim da ima puno više veze s nezdravim okruženjem na poslu, koje teško ugasim kad dođem doma. Kad bih imala vremena bavit se samom sobom, mislim da bih ulovila ciklus više po zadržavanju vode u tijelu, što se meni vidi na licu.

    Dakle, ako budeš imala dramu u životu, nećeš ni skužiti PMS

  26. #876
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Stavila sam je. Sad imam stvari već 2 mj.

    Ma OK, nije baš prava M, ali nije ni samo blagi iscjedak. Rekao mi je gin da takvo stanje može potrajati do 6 mj. Sad vidim da je Jelena pisala 9 :O

  27. #877
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni bilo neka 3mj ak se sjećam. Al ono, iscuri po malo krvi jednom dnevno

    Sad imam mengu 1-2puta godisnje

  28. #878
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja ju nemam uopće. Već sam zaboravila što je to. Ni spotting, ni ništa. Moram reći da smo Mirena i ja dobri drugari
    Samo što ju ja mijenjam svake 4 godine. A željezo kao u mladića
    Estrogen na plafonu. Čekam da se sruši.

  29. #879
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čitala sam neke postove iz 2015., možda sam krivo skužila. Kod mene je količina krvarenja tipa 5 dnevnih uložaka dnevno. Jel ima još netko da je imao stvari 2 mj.? Ja sam je stavila radi toga da ih nemam, ako se ovo nastavi otić će mi željezo u minus.
    Ali osjetno mi se pojačalo ispadanje kose i apetit, u kombinaciji s lockdownom sam nabila sigurno 3 kile.
    S veselje strane, bolje sam sa živcima.

  30. #880
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Apetit je meni pojačan, a i ispadanje kose
    Ostalo super

  31. #881
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja se ovdje ponavljam, jer ne gledam što sam prije pisala, pa se ispričavam.

    Meni je isto kosa opadala, ali sad mi je normalna. S apetitom sam ja navikla na oscilacije kao IVF pacijent. Prije je bilo lakše kontrolirati se, s godinama mi je teže. Ne mogu reći da me je Mirena nešto usosila. Bitno je pripaziti prva dva tjedna. Imam višak kg (BMI 24, drama), a pogotovo zadnju godinu-dvije, ali to nije od Mirene. Odnosno, uvijek imam nekoliko dobrih razloga zašto baš sad imam pojačan apetit

    A za M možeš očekivati da će se značajno smanjiti za mjesec dva, a možda i skroz nestati. Ja sam imala dugo spotting.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.12.2020. at 17:13

  32. #882

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    U početku je to krvarenje obilnije i dugo traje (kad sam ju stavljala prvi puta isto mi je trajalo nekih cca 2 mjeseca), nakon toga se polako smirilo i došla sam do toga da ju skoro uopće nemam (ili ako imam, traje dan-dva i vrlo je oskudna).

    S opadanjem kose srećom nisam imala problema a ni s debljanjem.

  33. #883

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Imam 28god i 1 dijete.Unazad godinu ipol pocela sam imati uzasne bolove jednom u mjesecu u donjem dijelu stomaka i leda te problem sa mokrenjem u smislu da se ne mogu izmokrit do kraja.Isla sam na obradu urologu i neurologu i sve je ok.Zatim sam pratila kada se desava i svaki mj isto,prije i za vrijeme ovulacije.Otisla gin gdje je on ustanovio bolne ovulacije,imam izrazenu prokrvljenost koja dovodi do tih simptoma te mi preporucio Mirenu.Stavila sam ju prije 11 dana no imam uzasne bolove u stomaku.Taman je vrijeme ovulacije kada inace imam tih problema no bas me nikada nije ovako boljelo.Da li se tko susreo sa slicnom situacijom i nakon koliko Mirena krene djelovat u terapijskom smislu?

  34. #884
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lota5 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 28god i 1 dijete.Unazad godinu ipol pocela sam imati uzasne bolove jednom u mjesecu u donjem dijelu stomaka i leda te problem sa mokrenjem u smislu da se ne mogu izmokrit do kraja.Isla sam na obradu urologu i neurologu i sve je ok.Zatim sam pratila kada se desava i svaki mj isto,prije i za vrijeme ovulacije.Otisla gin gdje je on ustanovio bolne ovulacije,imam izrazenu prokrvljenost koja dovodi do tih simptoma te mi preporucio Mirenu.Stavila sam ju prije 11 dana no imam uzasne bolove u stomaku.Taman je vrijeme ovulacije kada inace imam tih problema no bas me nikada nije ovako boljelo.Da li se tko susreo sa slicnom situacijom i nakon koliko Mirena krene djelovat u terapijskom smislu?
    Ja sam mirenu dobila u kasnijoj dobi, zbog obilnih krvarenja. Sjećam se da me boljelo u prva dva mjeseca, a onda je sve prošlo i puno bolje sam se osjećala. Gin. mi je rekla da mogu očekivati bolove

    Na tvom mjestu ja ne bih čekala, nego bih nazvala ginekologa i pitala za savjet. Sigurno će ti reći imaš li razlog za brigu ili ne...

  35. #885

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Zvala gin,kaze da su dugotrajni bolovi moguci i da ce se postupno smirivat.No ja niti nakon toga nisam mirna i bas me nekako strah

  36. #886
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lota5 prvotno napisa Vidi poruku
    Zvala gin,kaze da su dugotrajni bolovi moguci i da ce se postupno smirivat.No ja niti nakon toga nisam mirna i bas me nekako strah
    Popij nešto za opuštanje. Ne zezam se. Ako te strah i ako si inače u grču (s mirenom ili bez nje) bolovi tijekom ovulacije i menstruacije mogu se pojačati. Pitaj ginekologa ili liječnika opće medicine što bi ti odgovaralo. Meni su davali normabel i u trudnoći i povremeno kod bolova (imam retrofleksiju maternice - okrenuta je prema kralješnici i to mi je godinama bilo uzrok mnogih problema).

    Sretno!

  37. #887
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kakva su iskustva s ugradnjom? Je li moguća normalna aktivnost taj dan (npr trening) ili je potrebno usporiti? Ako je potrebno usporiti, je li dovoljno da par sati odmorim i onda odem na trening (uz painkillerse) ili se može nešto pomaknuti?

  38. #888
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je rekla da mogu odmah normalno sve. Al ja sam jako krvarila jer mi ugradnja bila u ciklusu u kojem smo izazvali krvarenje i endometrij bio ful debeo, pa me samo zbog tog bilo strah da krv ne povuče mirenu van. Dr rekla da je to jaaaaaako rijetko
    Nikakvi painkillersi ne trebaju, ništa ne boli
    Posljednje uređivanje od Vrci : 23.03.2021. at 15:32

  39. #889

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva su iskustva s ugradnjom? Je li moguća normalna aktivnost taj dan (npr trening) ili je potrebno usporiti? Ako je potrebno usporiti, je li dovoljno da par sati odmorim i onda odem na trening (uz painkillerse) ili se može nešto pomaknuti?
    to ti je sve vrlo individualno.
    Ja sam ju već 2 puta ugrađivala i svaki puta sam se sama odvezla doma (na drugi kraj grada) i nije mi bilo ništa, nastavila sam sa svojim uobičajenim aktivnostima (ne trening ).
    S druge strane, moja prijateljica svaki put nakon ugradnje ima jake bolove i ostatak dana preleži.

    Obzirom na to da ćeš vjerojatno taj dan nakon ugradnje imati i pojačani iscjedak (ipak se Mirena ugrađuje za vrijeme menge), možda ne bi bilo loše taj dan preskočiti trening (u zamjenu, ukoliko se osjećaš dobro, otići na šetnju).

  40. #890

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Nikakvi painkillersi ne trebaju, ništa ne boli
    I to je vrlo individualno.
    Mene prvi put nije boljelo, drugi puta bome je. I to onak pošteno. Dobra stvar je kaj je bol odmah nakon ugradnje prestala.

  41. #891
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    evo moja gin ipak ne preporučuje trening na taj dan

  42. #892
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja sam ju isto dvaput ugrađivala. Mislim da je dosta do liječnika. Ja se uopće ne sjećam tih dana kao nekih specijalnih. Isto sam se autom sama vozila, nije mi ni palo na pamet da me netko vozi.

    Ja nisam ni pitala za trening, ne sjećam se jesam li imala što poslije. Al moj trening je vjerojatno teška kamilica prema tvom.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 23.03.2021. at 15:46

  43. #893

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    evo moja gin ipak ne preporučuje trening na taj dan
    Neće trening nikud pobjeć taj jedan dan

  44. #894
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislila sam na painkillerse nakon stavljanja mirene, ne znam nikog da ih je trebao tipa par sati nakon

  45. #895

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam na painkillerse nakon stavljanja mirene, ne znam nikog da ih je trebao tipa par sati nakon
    ja znam

  46. #896
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Koliko dode mirena...i jel ima kakvih nuspojava?

  47. #897
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dode mirena...i jel ima kakvih nuspojava?
    Dođe 0 kuna ako imaš medicinske indikacije.

    To je hormonska terapija i nije za svakoga. Liječnik mora odrediti je li to za tebe.

    Ja nisam imala nikakvih nuspojava, dapače - spasila mi je sedam godina života.

  48. #898
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Prosle godine u 11 mj sam bila na kiretazi i nakon toga imam probleme sa mengom. U zadnje vrijeme nece sama da krene pa moram piti provere...pa su mi dr u Merkuru preporucili mirenu.
    Pa sad ne znam jel imam indikacije ili ne?

  49. #899
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Prosle godine u 11 mj sam bila na kiretazi i nakon toga imam probleme sa mengom. U zadnje vrijeme nece sama da krene pa moram piti provere...pa su mi dr u Merkuru preporucili mirenu.
    Pa sad ne znam jel imam indikacije ili ne?
    Da, imaš indikaciju. S tom preporukom iz Merkura odeš kod svog ginekologa (primarna zdravstvena zaštita) i trebalo bi biti sve u redu. Sretno!

  50. #900
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ok hvala na infu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •