Stranica 3 od 21 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1038

Tema: Mirena

  1. #101
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je mirena 100% ziher ako dojiš? Nekako sam skeptična na ovo "djeluje lokalno"...
    Je..ja sam ju upravo radi toga i stavila kaj se može dojiti uz nju i stvarno nema brige po tom pitanju

  2. #102
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    pitanje br.1. - da li to postavljanje mora biti baš za vrijeme menstruacije? jer ja ju nemam, dojim već evo 9mj. a i inače ju zapravo nemam i ako ju budem čekala za postavljanje - načekat ću se...
    pitanje br.2. - ako baš mora biti za vrijeme menstruacije, mogu li uz dojenje utrogestanom ili dabrostonom pokrenuti bar taj jedan ciklus za postavljanje? može li mišu naškoditi?

  3. #103
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ne mora biti, nemoj ništa pokretati ni slučajno.

  4. #104
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala moždani i imam mirenu.
    jedno s drugim nikakve veze, jer hormoni djeluju samo lokalno, a ne kao tablete.
    Sad sam se i ja zainteresirala za ovu tetu mirenu. Naime, s obzirom da godinama pijem tablete protiv hipertenzije mislila sam da bilokakva hormonska kontracepcija kod mene ne dolazi u obzir, ali kako čitam vaše postove to izgleda ne djeluje na principu ovih klasičnih kontrac. tableta. Zbunjuje me jedino što mi je moj ginekolog nikad nije spomenuo, nego mi je s obzirom na moj povišeni tlak izričito rekao da bi kod mene u obzir došla klasična spirala kao metoda kontrole začeća na što se ja nisam htjela odlučiti s obzirom na dosta neugodnih iskustava koje sam čula od drugih žena.
    E sad, imam 38 god., više ne mislim rađati, a vidim da mi strah od trudnoće ubija i ovo malo libida koje imam, pa se pitam da li da odem kod liječnika i pitam ga za ovu mirenu bez obzira na moj zdravstveni problem? Inače, moram napomenuti da na jajnicima uvijek "uzgajam" nekakve ciste, te me zanima da li netko zna može li se mirena ugraditi i u takvim slučajevima?

  5. #105
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    za poludit kako različite info možeš dobiti od doktora, meni je moja na pregledu nakon poroda rekla još ne, da joj se javim krajem ove godine i da moram imati menstruaciju za postavljanje. ko je tu lud? a znam da su neke cure to postavljale odmah nakon babinja, pa tad sigurno nisu imale menstruaciju! grrr

  6. #106
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    postavlja se za vrijeme menstruacije jer tada manje boli samo postavljanje. može se postaviti uvijek. meni je gin rekao da može odmah nakon babinja iako nemam menstruaciju

  7. #107
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ok. kužim. aj sad ovako - ima li netko od vas tko je to radio bez menstruacije pa da može posvjedočiti o iskustvu?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Bodulica, mirena nema estrogena, zato nije problematična kod visokog tlaka, problema s venama i sl. Ona otpušta samo progesteron (pilule su kombinirane), te zato može i kod dojilja.

    silverinne, može se postaviti i bez menstruacije. Iz dva razloga se obično stavlja pred kraj menstrucaije: manje boli, a i sigurno je da nisi trudna. Obično se čeka da prođe minimalno 6 tjedana nakon poroda, jer tada postoji mogućnost izbacivanja ako još ima kontrakcija maternice nakon poroda.

  9. #109
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    O, znači i moje vene bi mogle biti dobar razlog da se ostavim pilula?
    Samo nikako da se uspijem naručiti kod gin da se dogovorimo i da napravim pregled.

  10. #110
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    eto, srela ja jučer svoju gin i kažem joj šta bih htjela a ona će da u 10god nije nikad postavljala bez menstruacije, da šta će mi to, da bi ona to s malo dabrostona potaknula ali sve nešto nesigurno i na kraju mi kaže da će zvati svog mentora da ga pita... a nije baš mlada i friško s faksa... meni se menga ne čeka jer je i inače nemam bez hormona, a dojim svoju mrvicu i bojim se svega što bi nam to moglo kompromitirati. a što se zaštite tiče - kondomi su mi veliko ne jer mi je i s lubrikantima jako neudobno (a probali ih hrpu), mirena mi je nekako najdraža varijanta... šta bi vi cure na mom mjestu? ona mi nekako zvuči nesigurna (doktorica)

  11. #111
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    doktorica koja ne zna ništa o mireni i želi davati dabrostone dojilji bez razloga-mi je neobična, u najmanju ruku

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Slažem se. Mirena se može staviti i bez menstruacije, odmah nakon babinja, ako je sve u redu, tako je meni rekao moj ginekolog u Austriji...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa Vidi poruku
    O, znači i moje vene bi mogle biti dobar razlog da se ostavim pilula?
    Samo nikako da se uspijem naručiti kod gin da se dogovorimo i da napravim pregled.
    Tvoje vene znače da nisi ni smjela dobiti pilule , samo što rijetko koji liječnik kod propisivanja pilula mlađim ženama ide tako u detalje. Valjda misle da mlade žene nemaju proširene vene.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    doktorica koja ne zna ništa o mireni i želi davati dabrostone dojilji bez razloga-mi je neobična, u najmanju ruku
    Ni moja nije daleko od toga, po njoj Mirena nikako nije samo za kontracepciju jer je, eto, hormonska . A pilule kao nisu.

    Ja sam se iz drugih razloga odlučila ipak probati najprije bakrenu, pa ako ne bude dobro, mijenjati za mirenu.

  15. #115
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj silverinne prvotno napisa Vidi poruku
    eto, srela ja jučer svoju gin i kažem joj šta bih htjela a ona će da u 10god nije nikad postavljala bez menstruacije, da šta će mi to, da bi ona to s malo dabrostona potaknula ali sve nešto nesigurno i na kraju mi kaže da će zvati svog mentora da ga pita... a nije baš mlada i friško s faksa... meni se menga ne čeka jer je i inače nemam bez hormona, a dojim svoju mrvicu i bojim se svega što bi nam to moglo kompromitirati. a što se zaštite tiče - kondomi su mi veliko ne jer mi je i s lubrikantima jako neudobno (a probali ih hrpu), mirena mi je nekako najdraža varijanta... šta bi vi cure na mom mjestu? ona mi nekako zvuči nesigurna (doktorica)
    Očito nije dovoljno educirana
    Ja sam uzela Mirenu baš zbog toga što nisam htjela ugroziti dojenje. što se tiče menge ja sam od onih nesretnica koje ju nakon svakog poroda dobijem odmah nakon 5 tjedana...i ciklusi su mi uvijek bili redoviti bez obzira na dojenje...a za vrijeme ciklusa sam imala muku jer sam uvijek imala manje mlijeka, otkad imam mirenu, količina mlijeka mi nije varirala...tj nije ovisila o ciklusu tako da ju preporučam što se dojenja tiče...
    Druga stvar je što mi se neke nuspojave koje imam ne sviđaju baš..ali s vremenom se smanjuju...

  16. #116
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ma ne znam šta ću, ona je nažalost izgleda najbolja soc doktorica u blizini i sve i da hoću otić to privatno napravit ne znam kome bi išla a i ne znam kakvi su rizici da mi ona zamjeri to što sam išla mimo nje jer ju ne bih mijenjala, stvarno nemam drugih opcija tu gdje jesam...

    sunčicavž-koje nuspojave?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Što ti ona ima zamjerit, niste u braku. Ti napravi onako kako je za tebe najbolje...

  18. #118
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    paaa... tako će i biti. ajmo, onda, predlažite privatnike u zg s kojima imate dobra iskustva, još ako znate da imaju iskustva s mirenom - plus!

  19. #119
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Evo velikog iskustva ima dr. Dmitrović iz poliklinike IVF. Super je educirana o svim vrstama kontracepcije.
    Ja sam stavila odmeh nakon babinja i zadovoljna tako tako, ima nuspojave i to mi je jako teško.
    Ali kao kontraceptiv je zakon.
    A nuspojave su: masna kosa i koža, loš ten,ispadanje kose i oooogroman apetit,ali znam masu žena koje nemaju nikakve nuspojave.

  20. #120
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    hvala ti superx. crv sumnje si posadila rizik od takvih nuspojava je prisutan kod svake hormonalne terapije, ali ova traje 5god i kooošta... malo trtarim :/

  21. #121
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Tvoje vene znače da nisi ni smjela dobiti pilule , samo što rijetko koji liječnik kod propisivanja pilula mlađim ženama ide tako u detalje. Valjda misle da mlade žene nemaju proširene vene.
    E, draga, nisam ih imala kad sam počela piti Nažalost, u zadnje vrijeme se počinju pojavljivati, širiti, bosti me u oči... Zločeste vene. Genetika

    Spomenut ću to svojoj gin kad budemo razgovarale o Mireni. No, čula sam da moja gin ne ugrađuje sama nego šalje na polikliniku s uputnicom. To mi baš nije jasno. Pitat ću je. Ili bi mi bilo najbolje otići kod privatnika.

  22. #122
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj silverinne prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne znam šta ću, ona je nažalost izgleda najbolja soc doktorica u blizini i sve i da hoću otić to privatno napravit ne znam kome bi išla a i ne znam kakvi su rizici da mi ona zamjeri to što sam išla mimo nje jer ju ne bih mijenjala, stvarno nemam drugih opcija tu gdje jesam...

    sunčicavž-koje nuspojave?
    A krenimo od početka...kao što je i napisano u papiru uz Mirenu, prvih par mjeseci sam imala skoro konstantne bolove i nelagodu u području maternice, krvaruckanje i iscjedak- menga nakon stavljanja mi je trajala skoro tri tjedna pa sam za tjedan dana već dobila sljedeću. Trajala je dulje nego mi inače traje...ali je bila daleko oskudnija. Bol u trbuhu je nestala nakon cca 3 mjeseca. Ono što me najviše smetalo je kako utječe na moje raspoloženje, totalno sam postala osjetljiva...strašno agresivna, pogotovo u tjednu prije nego što moram dobit mengu, muče me neprestane promjene raspoloženja, od totalne depresije do agresivnih ispada...svaka mi dlaka smeta, a nisam takva osoba i iz petnih žila se trudim kontrolirati svoje ponašanje sad kad znam koji je uzrok...ali nekad je jako teško, jer nisam smirena ko što sam nekad bila...

  23. #123
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ajoj. toga me grozno strah... imala sam takve probleme godinama jer sam godinama morala piti pilule od kojih mi je često bilo tako. i znam da nije svima tako, ali šta ako pljunem preko 1000kn i skužim da mi ne paše? dileme...

  24. #124
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    To i mene muči. Ali ražmišljam da ako s pilulama nemam nekih gadnih nuspojava da bi s mirenom trebalo biti i manje. A opet, možda se varam.

  25. #125
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    U usporedbi s nekim gorim nuspojavama ovo nije prestrašno jer me uglavnom muči nekoliko dana prije menge...a s obzirom na to da mi je troje djece sasvim dovoljno (zasad) ...mirena mi još uvijek izgleda kao idealan oblik kontracepcije...tim više što su nestale moje obilne i bolne mjesečnice
    Da...i zaboravila sam navesti jako mašćenje kose (s kojom sam i inače imala problem) ali prvih par mjeseci je bila totalna katastrofa, morala sam ju prati baš svaki dan.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sunčica, nakon što sam pročitala više takvih iskustava, jučer sam konačno ugradila bakrenu spiralu. Pa ako ne bude dobro (ako mi M budu zbilja preobilne), onda ćemo mijenjati za Mirenu.

  27. #127
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    ja si nekako mislim, čitajući vaša iskustva - nuspojave su vam uglavnom vezane za menstruaciju, tj. za vrijeme par dana prije nje, a budući da ja inače nemam mengu, valjda ju s mirenom neću odjednom nakon 14god početi dobivati ako joj je uloga upravo to - smanjiti i zaustaviti menstruaciju jer hormoni koje otpušta smanjuju ili zaustavljaju debljanje endometrija, zar ne?

  28. #128
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa Vidi poruku
    To i mene muči. Ali ražmišljam da ako s pilulama nemam nekih gadnih nuspojava da bi s mirenom trebalo biti i manje. A opet, možda se varam.
    Ja s pilulama koje sam uzimala - Cilest, nisam imala nikakvih nuspojava, uopće i mislila sam da s mirenom isto neću imati.
    Bila sam spremna riskirati ovakve nuspojave tako da se ne bi baš trebala žaliti. Privikavam se na njih i nekako se nadam da će ipak nakon još malo vremena potpuno nestati..

  29. #129
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    držim ti fige da prođu što prije

  30. #130
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja mengu uopće nemam. pms mi je normalan, ali za mengu mi je dovoljan doslovno jedan dnevni uložak.
    ono što sam primijetila je da imam problema sa limfnim žlijezdama prije menge, buknu mi. e sad, da li bi to bilo isto i da je nema - nemam pojma?!
    naspram pilula mogu reći da ovo nisu nikakve nuspojave.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Uvijek ju možeš i izvaditi. Evo, jedna poznanica ju je ugradila ovdje u Austriji gdje košta 450 EUR (ne znam čemu takva razlika?) i imala ju je samo dvije godine jer je odlučila imati drugo dijete. A i ako ti ne paše-uvijek ju možeš izvaditi.

  32. #132
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nije problem izvaditi mirenu ako ti ne odgovara, znamo da se to može. Problem je "pljunuti" 1000-1600 kn, pa ju izvaditi, a povrata novaca naravno nema...

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Znam, razumijem. Iako mi se 1000 kn čini sitnica naspram 3200 kn koliko košta ovdje. Iako ako razmisliš da traje 5 godina-to i nije tako puno novaca, kad uračunaš trošak npr. pilula u pet godina...

  34. #134
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa niej puno ako izdržiš tih 5 godina, ali ako je izvadiš nakon par mjeseci e onda je puno, jer moraš smisliti drugi način kontracepcije...
    A što se tiče cijene kod nas i vani ne bih to baš uspoređivala. Ok, je skuplje gore, ali mislim da su i plaće i standard puno bolje nego ovdje. Tak da...
    Evo ja gledam po sebi! neka me zakači i najjeftinija varijanta. Ovih 1000kn. Treba pljunuti toliko novaca odjednom. Nije to svima kao iz rukava izbaciti. I onda za tri do četiri mjeseca skužim da mi nekaj ne odgovara i moram ju vaditi van...I kaj onda? Bačene pare, plus što moram onda trošiti ili na tablete ili na bakrenu pljunuti novih 400 kn....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ne može se mjeriti, to je istina, ali su zato i stanovi puno skuplji nego u Hrvatskoj pa ti dođe na isto. No, to nije tema pa ne bih voljela biti OT. Da, ako je za 5 godina onda mislim da nije puno-200 kn na godinu, to je kao 2 mjeseca pilula. A ima li ovdje netko tko ju je stavio pa nakon kratkog vremena izvadio?

  36. #136
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Evo ja još uvijek mučim s nispojavama, meni gin kaže da će oslabiti s vremenom ali kosa mi je stvarnno koma,počinjem raditi nakon duuuugo vremena i mislim da ću je prati svaki dan,lice mi je koma,nokti ma sava sam u banani a apetit mi divlja.
    Ne znam baš da ću je vaditi (skup sport), a i zadovoljna sam učinkom i jednostavnošću kontracepcije.

  37. #137
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Hehe...meni su nokti uvijek bili koma, a kosa se vratila u normalu
    Izgleda da ću ovaj mjesec ostati i bez menge, a to me baš veseli
    A agresivnost će, nadam se proći...učim polako kako izbjegavati sukobe...kad prođu ti dani, opet je sve normalno...a to što sam bez brige što se tiče kontracepcije mi je neprocjenjivo

  38. #138
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Dali netko ima iskustva sa vađenjem spirale.Naime,ja odlučih (iz vjerskih razloga) mirenu izvaditi van.I jedva čekam da napokon dobijem normalni ciklus,da se osječam kao žena.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koliko znam, vađenje je jednostavnije nego umetanje, i ne bi trebalo biti bolno.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Dali netko ima iskustva sa vađenjem spirale.Naime,ja odlučih (iz vjerskih razloga) mirenu izvaditi van.I jedva čekam da napokon dobijem normalni ciklus,da se osječam kao žena.
    Nije mi jasno zašto si je onda (iz vjerskih razloga) uopće stavljala?

  41. #141
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto si je onda (iz vjerskih razloga) uopće stavljala?
    X
    Pa jel to zaj.......a ili ozbiljno?

  42. #142
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Je li itko kod soc. gin išao ugraditi spiralu, a da je platio "ugradnju"? Koliko to naplaćuju?

  43. #143
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja idem na pregled 22. kod svoje soc. gin. i pitat ću je da li bi mi ona ugradila ili moram ići nekamo. Pa vam javim.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Je li itko kod soc. gin išao ugraditi spiralu, a da je platio "ugradnju"? Koliko to naplaćuju?

    ja cekam prvu mengu ali rekla je 1000kn + 150 ugradnja...
    i bolje uzeti spiralu kod njih jer ako ne moze staviti ili nekaj moze vratiti a ako uzmes u ljekarni pa ti nedaj boze nemoze staviti propada ti lova

  45. #145
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Kad sam ja probala kod soc.gin. imao je svoju i dva puta je pokušao i nije mogao staviti..naravno nisam ništa platila.
    Kad sam odlučila otići privatno, kupila sam ju sama u ljekarni i molila sam ako ju mogu vratit u slučaju da mi ju neće moći staviti i ljubazna farmaceutkinja mi je to odobrila, ako je neotvorena, može se vratit. Uglavnom, ugrađivanje je prošlo super tak da ju nisam morala vraćati

  46. #146
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    molila sam ako ju mogu vratit u slučaju da mi ju neće moći staviti i ljubazna farmaceutkinja mi je to odobrila, ako je neotvorena, može se vratit.
    A kako isprobati ugradnju ako se ne otvori??

  47. #147
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Hm...ovako...doktor prvo nekim dugim metalnim štapićem debljine mirene provjerava prohodnost grlića do maternice, ako ide štapić, ide i mirena.
    Meni nije nikako mogao staviti štapić, čudio se i čudio i pokušavao i na kraju zaključio da to u životu nije vidio da imam grlić nerotkinje...a vaginalno sam rodila troje djece.
    Kad sam došla ovom drugom, gledao me na UZV i pokazao mi da imam nešto dulji grlić nego je prosječno i pod lokalnom anestezijom mi ga je otvorio koliko treba da bi mogao umetnuti mirenu. I sve je prošlo brzo i bezbolno :D

  48. #148
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Aaaaa.
    Kužim.

  49. #149
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Vjeruj mi, nisam ni ja kužila kak to ide dok nisam osjetila

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto si je onda (iz vjerskih razloga) uopće stavljala?
    A zašto se čudiš? Pa ljudi se s godinama mijenjaju, mijenjaju nam se stavovi, i ja drukčije razmišljam o nekim stvarima nego prije npr. 3-4 godine...

    ana.m, ja sam donijela spiralu, soc. gin. ju ugradila, i nisam ništa platila. Mislim da ti soc. gin. ne smije naplatiti (iako ne smiju ni UZV naplaćivati, a neki to rade).
    Posljednje uređivanje od martinaP : 10.11.2010. at 11:34

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •