Stranica 4 od 21 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1040

Tema: Mirena

  1. #151
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Pa jel to zaj.......a ili ozbiljno?
    Nisam nigdje vidjela da se s tolikim čuđenjem ispitivalo zašto netko stavlja spiralu.Svatko ima svoje razloge.lp.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ma ne čudim se. Sve OK, nisam ni trebala postavit takvo pitanje, sorry, ispričavam se. Stvarno.

  3. #153
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    E a jel znate da ne smijete vježbati na Power plateu ili kako se već zove ono što vibrira kad imate spiralu ja ostala u šoku danas?!!?!?

  4. #154
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Bila sam jučer kod gin na pregledu. Pitala sam je što misli o Mireni. Uglavnom, nije bila oduševljena mojom idejom, ali nije imala nikakve konkretne primjedbe osim "mladi ste". Rekla mi je da joj se javim nakon ove M da me još jednom pregleda pa ćemo se dogovoriti. Ona ne ugrađuje nego bi me poslala s nekom "uputnicom" na polikliniku u KBC pa da mi tamo ugrade. Sad ne znam da li bi mi možda bilo bolje da odem kod privatnika da mi ugradi a ne da se tamo naručujem i čekam po bolnici. A baš im i ne vjerujem puno.

    Ima li netko za preporučiti privatnog gina u Rijeci koji bi mi ugradio mirenu?

  5. #155
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Evo da ne otvaram novu temu....
    Stavila sam Mirenu prije 2,5 mjeseca i to 2-3 dan ciklusa. Nije mi prestalo krvarenje sve do slijedećeg ciklusa, samo što je bilo manje obilno, tj. slabo. Dakle od prvog do danas ovo je već treći ciklus i sve je manje i manje, a sada gotovo da nema ništa.
    Mislim da se ne bi trebala brinuti???!!!

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj MariolaST prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da ne otvaram novu temu....
    Stavila sam Mirenu prije 2,5 mjeseca i to 2-3 dan ciklusa. Nije mi prestalo krvarenje sve do slijedećeg ciklusa, samo što je bilo manje obilno, tj. slabo. Dakle od prvog do danas ovo je već treći ciklus i sve je manje i manje, a sada gotovo da nema ništa.
    Mislim da se ne bi trebala brinuti???!!!
    Ne trebaš se uopće brinuti. Dobra stvar kod Mirene je ta da mnoge žene s vremenom uopće nemaju menstruaciju ili ona dolazi u puuunoooo manjem obimu. I to je normalno.
    Isto tako nekim ženama prvih par mjeseci krvarenja budu jako obilna i dugotrajna, pa se s vremenom smire (u mom slučaju samo dugotrajno).

  7. #157
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Hvala ti puno...

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam naravno partibrejker

    zar se vama ne cini da spirale i svi hormoni udaraju na ravnotezu tijela i da je logicno da dodje do razlicitih side effects? meni se stvarno cini cudno da se toliko veselite primjenama koje su se dogodile u odnosu na vas uobicajeni menstrualni ciklus?

    http://community.homeandhealthtv.co....91/m/176106503

    http://www.mothersclick.com/question...-or-am-i-crazy

    pa sta jedan od jacih pokretaca raka nisu upravo hormoni?

  9. #159

  10. #160
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam naravno partibrejker

    zar se vama ne cini da spirale i svi hormoni udaraju na ravnotezu tijela i da je logicno da dodje do razlicitih side effects? meni se stvarno cini cudno da se toliko veselite primjenama koje su se dogodile u odnosu na vas uobicajeni menstrualni ciklus?

    http://community.homeandhealthtv.co....91/m/176106503

    http://www.mothersclick.com/question...-or-am-i-crazy

    pa sta jedan od jacih pokretaca raka nisu upravo hormoni?
    Cuj, slozila bih se ja s tobom (i slagala se dugi niz godina) ali kod odluke treba voditi racuna o mnogim stvarima...

    Evo, ja sam sad u 49. godini. Cijeli zivot, od najranije mladosti, imam problema s ravnotezom hormona, cijeli zivot imam problema s niskim zeljezom (bude oko 5 kad mi je ok, a oko 2 kad mi je lose) itd. Imam miome i polipe, a treci ginekolog me nagovara na mirenu kao spas, ali ja nisam htjela slusati i to odgadjam vec godinama.

    Kako je zavrsilo? Prosli tjedan zavrsila sam na hitnoj kiretazi (uzrok: polip s vlastitim krvotokom) i dobro su me zakrpali na Sv.duhu. Nije mi ovo bila prva kiretaza, ali nadam se da je bila zadnja. IDEM NA UGRADNJU MIRENE prvom prilikom, cim dobijem patohistoloski nalaz (nadajuci se da je sve ok - hodam na redovne kontrole vec tak dugo godina, ne pamtim kad sam to propustila). I pitam se da li sam mogla izbjeci da se dovedem u opasnost, samo da sam ranije pristala na savjete lijecnika koji su mi predlagali mirenu.

    Istina, svaka zena je drugacija - dok sam bila mlada nikako mi se nisu dopadale hormonske terapije, sad u ovim godinama probala sam nekoliko razlicitihm kao i biti bez icega, pa je i to bilo lose - eto kako je zavrsilo. Sve sam isprobala. Cak i alternativu i homeopatiju i zaista ne znam jesam li nesto propustila. Sad se NADAM da ce mi mirena pomoci. Ne mogu znati dok ne probam. I slazem se da nije za svakoga, da to nije stvar za kojom bi covjek posegnuo samo zbog vlastitog komoditeta, ali brate mili, za nekoga je dobro. Nadam se da cu to biti ja.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Potpisujem Peterlin.
    Uostalom od nečeg se mora umrijeti, zar ne?
    Šalu na stranu, ja djece više ne želim, s prezervativom mi je fuj voditi ljubav, godinama sam pila pilule i fakat mi se više neda svaki dan razmišljati dal sam popila ili ne.
    Ako se nedaj Bože jednog dana rastanem (fuj, fuj, fuj), MM možda s novom ženom dobije djecu, dakle ne mogu njega potjerat da se cvakne, a ni meni se baš neda ić na podvezivanje.
    Dakle spirala mi ostaje kao jedino rješenje. I tu je kraj priče, nema filozofije.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    stray, zato sam ja ipak odlučila najprije probati "običnu" spiralu (umiljata je već sve razloge navela). Ali ako po njoj budem jako krvarila (imala sam iskustva već sa preobilnim menstruacijama, ne želim opet padati po cesti u nesvijest), stavit ću Mirenu. Za podvezivanje sam mlada i mislim da ću htjeti još barem jedno dijete za par godina.

  13. #163
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam naravno partibrejker

    zar se vama ne cini da spirale i svi hormoni udaraju na ravnotezu tijela i da je logicno da dodje do razlicitih side effects? meni se stvarno cini cudno da se toliko veselite primjenama koje su se dogodile u odnosu na vas uobicajeni menstrualni ciklus?

    http://community.homeandhealthtv.co....91/m/176106503

    http://www.mothersclick.com/question...-or-am-i-crazy

    pa sta jedan od jacih pokretaca raka nisu upravo hormoni?
    Kod mene je malo drugačija situacija. Pila sam hormonske tablete 'nijebitnokoje' zbog neurednog ciklusa, tj. trajao je i po 20 dana. Počele su glavobolje. Doktor je kazao da se malo strpim dok se ne naviknem i nakon 2-3 mjeseca dogodilo se....IZLJEV KRVI U MOZGU! Jedva sam preživjela. Sada nakon dugogodišnjeg oporavka ciklus je opet neuredan, ali ne toliko, međutim glavobolje su nesnosne na svaku promjenu vremena i sve ostalo. Nakon Mirene, moram kazati da se to dosta, dosta smanjilo, a to mi je i bio prvotni cilj. Zato ovako oštre opaske, najblaže rečeno, zaista ne stoje, tipa 'prizivanje vraga u vidu raka i ostalog'!!!!!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ne prozivam ja nikog pa da mi se sad opravdavate

    samo pokusavam dati vise informacija jer kontracepcija namjenjena zenama uopce nije bezopasna

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ma sve je to točno. Vrijedi i za hranu i za sredstva za čišćenje za još 1000 stvari... Imam u vidu.

  16. #166
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Dajte u par natuknica:

    Mirena, za i protiv.

    Po meni,

    ZA:
    -ne moram misliti na tablete
    -hormoni iz mirene djeluju lokalno
    -smanjenje krvarenja
    -signost kontracepcije
    -nadam se da ću se napokon riješiti nuspojava koje imam od pilula

    PROTIV:
    -mogućnost pomicanja/ispadanja
    -mogućnost nekih nuspojava (glavobolje, točkasto krvarenje...ne znam što već)
    -hormoni (iako u manjoj mjeri od tableta ipak su prisutni)

    Dajte doprinos
    Posljednje uređivanje od tibica : 04.02.2011. at 10:23

  17. #167
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    ne prozivam ja nikog pa da mi se sad opravdavate

    samo pokusavam dati vise informacija jer kontracepcija namjenjena zenama uopce nije bezopasna
    ništa na ovom svijetu nije sigurno
    sve je nekakav balans onog što dobiješ i što gubiš određenim postupkom
    od sve hrane/odricanja od iste na dalje

    vjerujem da se većina žena za mirenu odluči nakon neke kalkulacije, koja uključuje sve, pa i kvalitetu seksualnog života, koja isto ima utjecaja na psihu-a posljedično i na zdravlje. :\

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    68

    Početno

    ugradila sam Mirenu prije dva tjedna i osjećam se prilično depresivno. Da li Mirena može djelovati na taj način? Jel netko imao takvu nuspojavu? Jel prošlo?

  19. #169

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj zmajić prvotno napisa Vidi poruku
    ugradila sam Mirenu prije dva tjedna i osjećam se prilično depresivno. Da li Mirena može djelovati na taj način? Jel netko imao takvu nuspojavu? Jel prošlo?
    Može djelovat, normalno. Proći će ubrzo, bez brige.

  20. #170
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte u par natuknica:

    Mirena, za i protiv.

    Po meni,

    ZA:
    -ne moram misliti na tablete
    -hormoni iz mirene djeluju lokalno
    -smanjenje krvarenja
    -signost kontracepcije
    -nadam se da ću se napokon riješiti nuspojava koje imam od pilula

    PROTIV:
    -mogućnost pomicanja/ispadanja
    -mogućnost nekih nuspojava (glavobolje, točkasto krvarenje...ne znam što već)
    -hormoni (iako u manjoj mjeri od tableta ipak su prisutni)

    Dajte doprinos
    bog evo da kažem ja sam imala mirenu3.5 godine i imam samo za: menstruacija slaba , skoro nikakva, nema mens. bolova, kilaža ostala ista. inače sam imala redovne cikluse i dosta bolne. a sa običnom spiralom sve moje koje su je imale brzo su je izvadile. i još na kraju ismo da pojasnim, izvadila sam je jer smo išli na drugu bebu. gin mi je rekao da se 2-3 mj pripazimo da ne zatrudnim odmah, i nakon toga smo uspjeli iz prve zatrudnit. za koji mjesec ću opet na mirenu jer mi je rekao da je mogu stavit i dok dojim jer ona ispušta hormone samo lokalno. a što se tiče tumora, operirala sam fibroadenom i meni je rečeno da mirena čak smanjuje rizik od raka dojke.
    uglavnom ja sam oduševljena

  21. #171
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    e da i zna li itko postoji li mogučnost da se kod hzzo ginekologa dobije mirena preko recepta, to jest besplatno? ipak imam jedno protiv: cijena
    Posljednje uređivanje od nahla : 25.02.2011. at 11:10

  22. #172
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    koliko sam čula Mirena ne ide na recept nego se samo plaća (ovo je 99%)...možda se javi netko tko je 100% siguran
    jel još uvijek oko 1.000,00 ili je skuplja? ja ju planiram staviti

  23. #173
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Mirena se plaća ako je to ženin izbor za kontracepciju.

    Ako je Mirena terapija (npr. za neuredne ili izrazito obilne menstruacije i za žene starije od... neznamtočno koliko godina, uglavnom kad već mogu biti u klimakteriju) onda se ne plaća iz vlastitog džepa, nego je NA PREPORUKU GINEKOLOGA možeš dobiti i o trošku HZZO.

  24. #174
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    35

  25. #175
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    hvala peterlin. ja sam je platila 1200 sa ugradnjom

  26. #176
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Već sam pitala ovo u vezi plaćanja, ali nisu mi dali baš optimističan odgovor, tipa 'refundira se naknadno na zahtjev', 'ko zna kad dobiješ', 'sad su kriteriji rigorozniji' itd..., a imala sam sve argumente za dobiti preko HZZO.

  27. #177
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    a mogu mislit šta ti refundiraju, biće za jedno 4 miseca.

  28. #178
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Ma to triba zaboravit, barem su dobro uložene pare!

  29. #179
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj MariolaST prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to triba zaboravit, barem su dobro uložene
    pare!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam čula Mirena ne ide na recept nego se samo plaća (ovo je 99%)...možda se javi netko tko je 100% siguran
    jel još uvijek oko 1.000,00 ili je skuplja? ja ju planiram staviti
    Žene starije od 35 godina koje imaju menoragije (preobilne M), koje su više puta bile kod ginekologa zbog toga, mogu (teoretski) dobiti Mirenu preko HZZO-a. U praksi, HZZO puno češće odbija takve zahtjeve nego što ih odobri.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Meni je stavljena Mirena prije par dana u bolnici ali pod općom anestezijom jer sam imala još par zahvata uz nju . Prvo mi je pokušao staviti moj privatni ginekolog ali nije uspio jer sam imala prije 2 god klasičnu konizaciju , na kraju se ispostavilo amputaciju grlića maternice . Pokušao je sa lokalnom anestezijom ali je brzo odustao jer nije bilo šanse da mi napravi prethodnu dilataciju grlića , odnosno proširenje grlića da bi Mirena uopće mogla ući . Inače Što se tiče cijene , platila sam je 926 kn u ljekarni , uzela sam par brojeva i zivkala , svugdje se uglavnom treba naručiti , al ako zovete ujutro , ona je već popodne tu . Cijene su varirale od 926 kn pa do 1200 . Moj gin bi mi uzeo još 200 kn za postavljanje i to je to , međutim kako nije uspio , nisam platila ništa . Morala sam na operaciju , ponijela je sa sobom u bolnicu , i tamo su mi je besplatno stavili . Inaće Mirenu su moi preporučila 4 različita ginekologa , moj kaže , da on ove obične ugrađuje besplatno , jer rijetko koja žena ih više preferira , i on je općenito puni zadovoljniji sa Mirenom , pogotovo u slučajevima kada su obilne i bolne menstruacije kao što su moje .
    Ja nemam nikakvih tegoba u ovih prvih par dana , malo sam krvalila , ali zbog zahvata , a ne Mirene . Sad čekam prvi ciklus i onda ne pregled da vidimo jel na mjestu . Mislim da je ona dobar izbor , mada sam u bolnici upoznala ženu koja je imala godinu i pol , al je stalno krvarila , uvijek neke točkice , i odlučila je ipak izvaditi , i nakon toga odmah isti mjesec ostala trudna . Ja se nadam da će meni moja poslužiti , više radi zdravlja nego ičeg ostalog , ali mislim da nijedan doktor je neće preporučiti bezveze i radi svog interesa , jer ju sam kupiš doneseš i on ti je ugradi za dvjestotinjak kuna , a to njima i nije baš neka lova radi koje bi te navlačili . Sve u svemu , sad ćemo vidit kakva će moja biti , mene je sad više strah kako ću je vadit za 5 god , nego išta drugo ; ))

  32. #182
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    evo htjela sam se samo nadovezati, naime ja sam prije 7 mjeseci intenzivno razmisljala o tome da stavim mirenu i kod svoje soc ginekologice sam cula sve najbolje o mireni..
    Međutim, potaknuta nekim svojim razmisljanima (nimalo mi se ne svidja ideja a mi menzes nestane ili bude tockast, to mi izgleda totalno neprirodno i smatram da ciklus sam po sebi je potreban osim naravno radi fizickih razloga i radi psihickih, ponavaljam tako ja mislim ne mora znaciti da je ispravno) obratila sam se svojoj privatnoj ginekologici (inace doktorica sa dugogodisnjim iskustvom, pred penzijom) sa svojim dvojbama.
    Eto odgovora:
    S obzirom da se radi o mireni (spirala sa hormon komponentom), ja ti je necu staviti jer smatram da je za tebe losa jer:
    - premalo je na trzistu da bi se znale sve negativne strane iste, znaci ulazis u svojevrsne "pokusne kunice"
    - spirala bilo kakvog oblika za tebe nije preporucljiva radi ranice na uscu maternicež
    - najveca prodaja spirale sa hormonom je u zemljama treceg svijeta (ovo ne znam koliko je tocno, ali talijanke bas i ne luduju za spiralama koliko cujem)
    - neprirodno je da 5 god nemas ili imas oskudan menzes (to je ono sto sam htjela ustvari cuti iz usta specijaliste)

    Ja sva zeljna sigurne kontracepcije pitam da li bar onda mogu obicnu, pa je rekla da mi ni nju ne preporuca (ranica) te mi je prepisala patentex oval s kojim sam vise nego zadovoljna, ali on je tema ze sebe pa nema smisla tu.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sva zeljna sigurne kontracepcije pitam da li bar onda mogu obicnu, pa je rekla da mi ni nju ne preporuca (ranica) te mi je prepisala patentex oval s kojim sam vise nego zadovoljna, ali on je tema ze sebe pa nema smisla tu.
    Nadam se - uz još neku kontracepciju, npr. uz kondom. Patentex (i ostala lokalna kontracepcija, nekad je kod nas bila Delfen krema) je relativno niske učinkovitosti, ako se samostalno koriste. U stručnim člancima obično se spominje učinkovitost 80-90%, i preporučaju se kao dodatak mehaničkoj kontracepciji (kondom, dijafragma). Zato i nisu baš zaživjeli u praksi.

  34. #184
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    patentex oval :
    The Pearl Index states the number of pregnancies in a group of 100 women who used this contraceptive method for one year. Patentex oval's Pearl Index is 0.3 - 1.6. This means that of 100 women who used this contraceptive method for 12 months, only 0.3 - 1.6 women became pregnant. In other words, Patentex oval offers 98.4 - 99.7% safety against unwanted pregnancy.

    MI ga koristimo uz "pazi na finale" metodu tako da mi je to dovoljno. Nije 100% ali nije nijedna kontracepcija pa ok...
    sorry na OT

  35. #185

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    premalo je na trzistu da bi se znale sve negativne strane iste, znaci ulazis u svojevrsne "pokusne kunice"
    u Americi se koristi već skoro 20 godina, a i ja imam par prijateljica koje ih koriste već 10-tak godina, pa mislim da tvoja ginekologica baš i ne prati svjetske trendove u ginekologiji.

  36. #186
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    u Americi nije taj proizvodjac tako da nije isto. U Europi se koristi 10tak godina, ali gdje?

    ginekologica je starog kova, i vjerovatno nije sklona novotarijama, ne kazem da je to dobro/lose, samo iznosim svoj stav i sto mi je ona rekla, meni je to bilo dovoljno da odlucim

  37. #187
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    evo htjela sam se samo nadovezati, naime ja sam prije 7 mjeseci intenzivno razmisljala o tome da stavim mirenu i kod svoje soc ginekologice sam cula sve najbolje o mireni..
    Međutim, potaknuta nekim svojim razmisljanima (nimalo mi se ne svidja ideja a mi menzes nestane ili bude tockast, to mi izgleda totalno neprirodno i smatram da ciklus sam po sebi je potreban osim naravno radi fizickih razloga i radi psihickih, ponavaljam tako ja mislim ne mora znaciti da je ispravno) obratila sam se svojoj privatnoj ginekologici (inace doktorica sa dugogodisnjim iskustvom, pred penzijom) sa svojim dvojbama.
    Eto odgovora:
    S obzirom da se radi o mireni (spirala sa hormon komponentom), ja ti je necu staviti jer smatram da je za tebe losa jer:
    - premalo je na trzistu da bi se znale sve negativne strane iste, znaci ulazis u svojevrsne "pokusne kunice"
    - spirala bilo kakvog oblika za tebe nije preporucljiva radi ranice na uscu maternicež
    - najveca prodaja spirale sa hormonom je u zemljama treceg svijeta (ovo ne znam koliko je tocno, ali talijanke bas i ne luduju za spiralama koliko cujem)
    - neprirodno je da 5 god nemas ili imas oskudan menzes (to je ono sto sam htjela ustvari cuti iz usta specijaliste)

    Ja sva zeljna sigurne kontracepcije pitam da li bar onda mogu obicnu, pa je rekla da mi ni nju ne preporuca (ranica) te mi je prepisala patentex oval s kojim sam vise nego zadovoljna, ali on je tema ze sebe pa nema smisla tu.
    moj ginekolog, u kojeg imam ogromno povjerenje, bi ti rekao sve suprotno od ovoga što je tebi ginićka.
    tako da, sve je u oku promatrača, a i na tebi samoj da se odlučiš za ili protiv.
    ja je imam već 3,5 godine i super sam zadovoljna.

  38. #188
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam se poslije trećeg poroda već skoro pa 100% odlučila za Mirenu. Kako imam zdravstveno osiguranje u Slovenije ide na recept...Ali... U Sloveniji se koristi jedno 6g i sve više je loših iskustava (jer je na recept pa je dostupna množici ljudi tako da je puno žena koristi). Jedna prijateljica je promijenila dvije, sa prvom je imala same probleme - bolovi, krvarenja, itd...da bih na kraju ustanovili da su je krivo stavili. Izvadila je tu Mirenu, dobila neke ultra jake hormonske pilule da se sve uravnovesi i onda stavila novu Mirenu. I opet problemi, pala je u depresiju, pa dobila artritis, boljele su je noge... Odlučila se da je izvadi a Mirena se toliko urasla u nju da je morala na operaciju pod anestezijom da su je izvadili...Mah..Druga prijateljica je isto pala u depresiju nakon stavljanja Mirene. A treća je stalno krvarila, onako obilno, da je morala stavljati djećje pelene jer nijedan uložak nije bio dovoljno dobar...I takvih priča sam se naslušala. Sve su to priće i iskustva prijateljica ne samo nekih žena koje neznam, tako da se na kraju ipak nisam odlučila na Mirenu jer je stvarno prekratko na tržištu da bi se sve znalo. Pogooglajte malo po stranim stranicama, čini mi se da je u zadnje vrijeme više negativnih nego pozitivnih iskustava. Kada dobro razmislim imam samo jedno prijateljicu koja je s Mirenom zadovoljna u svim pogledima

  39. #189
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Samo jedna informacija, upravo sam dobila Mirenu i to na teret HZZO-a. Dakle, imam bakrenu spiralu s kojom imam jaka krvarenja koja dugo traju. I tako već godinu dana. Doktorica mi je napisala preporuku za Mirenu. Otišla sam kod ginekologa u DZ i predala papire. Za cca tri tjedna me zvala sestra da mi je došla Mirena i da dođem po nju. Vrlo jednostavno. Ne mora se ništa plaćat, pa čekat da ti refundiraju.

  40. #190
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    uh martina, super. ako nije tajna, imaš li više od 35 god? meni je tako rečeno, da je moš dobit ako imaš više od 35.
    a jabi se baš išla ogrebat ako može i za mlađe

  41. #191
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    i jesi to išla kod svoje doktorice opće prakse, ili kod soc. ginekologa?

  42. #192
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Nije tajna, imam 33 godine, ali moraš imati ili jaka krvarenja ili niski hemoglobin, uglavnom neki poremećaj. Ideš kod svojeg socijalnog ginekologa.

  43. #193
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    nebi htjela isto biti party breaker ali ja sam jako zadovljna sa patentex ovalom (pisala sam i prije o tome) pa tko se jos dvoumi svakako neka proba (nije mi cilj reklamiranje, nemam bas nista od toga)

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Evo mene nakon par mjeseci druženja sa Mirenom .

    Ja sam je morala staviti zbog med. razloga , a super dođe i kao kontracepcija , naravno . Prvi ciklus nakon postavljanja je bio nakon mjesec i pol dana , bilo je to nekakvo sitno krvarenje za koji bi bio dovoljan dnevni uložak . Tako sam ja curkala nekih desetak dana i otišla na kontrolu . Gin prezadovoljan kako su mi je stavili , ja još sretnija jer nakon 2 god užasnih bolova i obilnih krvarenja , odjednom ništa . Divota !!

    E sad , nakon toga , mjesec ništa , pa 15 dana curkanja , pa 2 mj ništa pa tjedan dana curkanja , pa deset dana ništa , pa 5 dana curkanja , i to je to .

    Uglavnom više nemam pojma ni kad sam ih imala , ni kad ih trebam dobit , to me malo nervira , al je bilo idealno cijelo ljeto jer sam se mogla kupat svaki dan , a i kad ih imam , to je tako malo da se i ne kuži , stavim tampon i u more .

    Ipak planiram na kontrolu , mada mi je gin rekao da se vidimo dogodine u petom mjesecu .

    Malo jest bezveze , ali on je to meni objasnio nekako ovako : nema ovulacije , znači nema ni zadebljanja maternice znači nema ni krvarenja , nešto malo i to je to . Kad sam ga pitala da sam čitala da neke žene izgube menzes , on je rekao da bi to u mom slučaju bilo idealno , s obzirom na moj operirani grlić kroz kojeg krv teško prolazi te se zadržava u maternici .

    Poslije sam malo istraživala i vidjela da čak HZZO plaća Mirenu ženama koje imaju bolne i obilne manstruacije , dakle preporuča se i u tim slučajevima .

    Ja sam isto malo skeptik prema novim stvarima , još mi je niti jedna prijateljica , poznanica nije stavila tako da nemam s kim dijeliti iskustva , ali sve u svemu , ja sam zadovoljna , nemam bolove , ne moram nosit pelene , opuštenija sam u seksu jer znam da sam zaštićena , moj gin je zadovoljan , mogu na more kad god hoću , nemam promjena raspoloženja , debljanja , mršavljenja , i tako to .

    U mom slučaju ona je bila prijeko potrebna , i ja sam ok .

  45. #195
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Eto draga da te razuvjerim u jednom. kad imaš mirenu - IMAŠ OVULACIJU, i ja sam mislila da nemam dok mi na kontroli doktor nije pokazao puknuti folikul uz komentar - o super znači ciklus nam je normalan i sve je u redu!!! Ja sam ostala u blagom šoku jer sam mislila da s mirenom nema ovulacije. Inače ni ja nemam mengu više.
    Drago mi je da nemaš nuspojava, mene su mučile dobrih 6 mjeseci, ali sad je super. Eto...

  46. #196
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ima ovulacije-jajnici rade
    nema zadebljanja maternice=nema se što izbaciti menstruacijom.

  47. #197
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nakon 4 godine mirene, u kojima sam uvijek imala ajmo reći normalan ciklus sa minimalnim krvarenjem, zadnja 3-4 mjeseca imam stalni spotting i nemam blage veze u kojem se dijelu ciklusa nalazim, jer imam osjećaj da imam mengu svakih par dana.
    spotting traje par dana pa prestane i sa svakim novim spottingom mi se čini da je baš to menga.
    ima netko slično iskustvo?
    je li možda mirena pri kraju, možda bih je trebala vaditi???????

  48. #198
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Za mirenu je na neovisnim stranicama pearl indeks zakazivanja 0,14-0,16. Znači na 1000 žena u godinu dana 1,14 trudnoća (nije naznačeno, ali vjerojatno se radi o vanmaterničnoj). Kad je meni liječnik to preporučio kao sto posto sigurno mal osam se zblenula, jer znam da niti jedna kontracepcija nije 100 posto, a mirenu nitko ne stavlja na godinu dana, dakle to je ipak rizik za koji ljudi moraju znati kao i za abortivno djelovanje. VIdim da se ovdje spominje da mnogim ženama sugeriraju da neće biti ovulacije, a to nije istina to su iznimke koje isto tako imaju svoje posljedice (dugogodišnji izostanak ovulacije), ovulacija ostaje i određen broj jajnih stanica biva oplođen i odbačen zbog mirene, znam da to nije svima bitno, ali ja uvijek želim znati punu informaciju o medicinskom postupku i msilm da bi uz nuđenje bilo kakvog opcionalnog zahvata ili lijeka morala dolaziti potpuna informacija, a ne reklamni letak.

  49. #199
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    nakon 4 godine mirene, u kojima sam uvijek imala ajmo reći normalan ciklus sa minimalnim krvarenjem, zadnja 3-4 mjeseca imam stalni spotting i nemam blage veze u kojem se dijelu ciklusa nalazim, jer imam osjećaj da imam mengu svakih par dana.
    spotting traje par dana pa prestane i sa svakim novim spottingom mi se čini da je baš to menga.
    ima netko slično iskustvo?
    je li možda mirena pri kraju, možda bih je trebala vaditi???????
    Prema onom što je meni ginekolog rekao, a to je kad se vrate krvarenja ili ovo što ti opisuješ, znači da joj je blizu kraj.

  50. #200
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Za mirenu je na neovisnim stranicama pearl indeks zakazivanja 0,14-0,16. Znači na 1000 žena u godinu dana 1,14 trudnoća (nije naznačeno, ali vjerojatno se radi o vanmaterničnoj). Kad je meni liječnik to preporučio kao sto posto sigurno mal osam se zblenula, jer znam da niti jedna kontracepcija nije 100 posto, a mirenu nitko ne stavlja na godinu dana, dakle to je ipak rizik za koji ljudi moraju znati kao i za abortivno djelovanje. VIdim da se ovdje spominje da mnogim ženama sugeriraju da neće biti ovulacije, a to nije istina to su iznimke koje isto tako imaju svoje posljedice (dugogodišnji izostanak ovulacije), ovulacija ostaje i određen broj jajnih stanica biva oplođen i odbačen zbog mirene, znam da to nije svima bitno, ali ja uvijek želim znati punu informaciju o medicinskom postupku i msilm da bi uz nuđenje bilo kakvog opcionalnog zahvata ili lijeka morala dolaziti potpuna informacija, a ne reklamni letak.
    ne kužim uopće ovo što ti pričaš. Nije mirena anovulatorna. Kontracepcijsko djelovanje - Svodi se na povećavanje gustoće cervikalnog čepa, stanjivanje sluznice maternice koja se nalazi u stanju atrofije, smanjenje pokretljivosti spermija, čime se onemogućuje da dođu do jajne stanice, te na znatno smanjenje pokretljivosti jajovoda koji ne mogu prihvatiti oslobođeno jajašce.
    Jajnici rade , ovulacija se dešava, a ne kužim uistinu što si ti htjela ovim napisati? Valjda svak normalan zna kako djeluje ono što stavlja u sebe.

Stranica 4 od 21 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •