Stranica 5 od 21 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1038

Tema: Mirena

  1. #201
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    (e ovo što sam ja napisala je s letka, na letku ne piše da nema ovulacije, jednostavno se ugrozi implantaciju, šta ne)

  2. #202
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I oplodnju. Za razliku od obične spirale.

  3. #203
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I oplodnju. Za razliku od obične spirale.
    da, u pravu si.

  4. #204
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Zna li netko koja je donja dobna granica za postavljanje Mirene?

  5. #205
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    krumpiric ja sam se referirala na postove iznad koji su me podsjetili na površnu preporuku od strane ginića, vidim ovdje a i čujem u svojoj okolini da ljudi te skraćene preporuke liječnika shvaćaju doslovno i ne,mnogi ne znaju točno što stavljaju u sebe.

  6. #206
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    krumpiric ja sam se referirala na postove iznad koji su me podsjetili na površnu preporuku od strane ginića, vidim ovdje a i čujem u svojoj okolini da ljudi te skraćene preporuke liječnika shvaćaju doslovno i ne,mnogi ne znaju točno što stavljaju u sebe.
    joj što me ovakvi postovi ljute, ali pregrist ću jezik ovaj puta.

    pikula možeš li ti zamisliti da se mi neuke žene same informiramo o nečemu i na svoj zahtjev stavljamo to nešto u sebe, bez da je ginić rekao m a ne mirena?

  7. #207
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    oprosti, nisam se obraćala cijelom svijetu, nadovezala sam se na ovo što sam navela da se nadovezujem. Naravno da svatko ima pravo na svoj informiran izbor i ovo što sam napisala se odnosi samo na one kojima to nije bilo omogućeno. A akose želiš ljutiti slobodno vadi stvari iz konteksta to će ti uvijek dati štofa po izboru.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Interesirala sam se za Mirenu ali sam imala etičku dvojbu kako djeluje. Pitala sam se djeluje li abortivno u smislu da onemogući usađivanje oplođene jajne stanice ako do oplodnje ipak dođe. Svoje sam pitanje postavila direktno na web stranici Mirene. Odgovor je bio da ukoliko bi zakazali ostali mehanizmi kojima Mirena pokušava onemogućti samu oplodnju, te do oplodnje ipak dođe, tada bi djelovala na taj način da spriječi usađivanje tog oplođenog jajašca. Zapravo logično, jer kako bi se jajašce i "ukopalo" ako se zbog Mirene ne zadebljava (dovoljno) sluznica maternice. No iz podataka da ni Mirena nema baš 100% djelovanje vidi se da se neke oplođene stanice ipak uspiju ugnijezditi. Eto, tako su mi stručnjaci sa web stranice Mirena riješili dvojbu. Shvatila sam da to nije za mene jer smatram da ljudski život započinje začećem. Pa taman da je i istina da se ovo (abortivno) djelovanje Mirene događa sasvim rijetko, kako su mi odgovorili, za mene je i to neprihvatljivo.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj bleeda prvotno napisa Vidi poruku
    ......preporodila sam se.
    Krvarenja su takva da nosim dnevne uloske, redoviti ciklusi, nema bolova, nema pms-a.
    Obzirom da nemam namjeru vise radjati, ja sam savrseno zadovoljna jer tablete vise ne zelim piti a svi drugi nacini kontracepcije mi nisu prihvatljivi
    Potpis; što se cisti tiče ja sam dosad bila stalni kandidat s cistama i polipima, ali bilo je bitno da u trenutku stavljanja imam ok papa nalaz, stupanj čistoće i nikakvih cisti, što sam hvala ti bože nedavo i dočekala. I nedavno je stavila-zasad sam jako zadovoljna, ali treba proći par mjeseci da mogu objektivno reći hoće li to i potrajati.

  10. #210
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nisam uspjela pohvatati, da li se obična spirala može staviti dok se doji? Ja imam namjeru staviti spiralu i reći ću to svom gin na prvom pregledu ali znam da je on protiv Mirene. Ne znam zašto. A ne znam ni zašto mi zvoni u glavi da se obična ne može stavljati tijekom dojenja?!

  11. #211
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Evo, htjela bih reći svoje iskustvo mjesec nakon ugradnje. Ja sam prezadovoljna! Imala sam vrlo malo krvarenje, više točkasto, samo jednu večer i više ništa. Niti bolova za vrijeme ovulacije, niti groznih krvarenja. Samo da tako bude i dalje.

  12. #212
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Podižem!

    I dodajem još jedno pitanje-da li se može staviti prije prve menstruacije? Ja vjerojatno neću dobiti prvu M bar još 7,8 mjeseci a toliko dugo da budem bez zaštite, nema šanse. Znači, mora li se dobtii prva menga, koliko najranije nakon poroda se može staviti i da li se može staviti dok dojim?

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem!

    I dodajem još jedno pitanje-da li se može staviti prije prve menstruacije? Ja vjerojatno neću dobiti prvu M bar još 7,8 mjeseci a toliko dugo da budem bez zaštite, nema šanse. Znači, mora li se dobtii prva menga, koliko najranije nakon poroda se može staviti i da li se može staviti dok dojim?
    I bakrena spirala i Mirena se mogu staviti dok dojiš. Ne mora se čekati prva menstruacija, ali ju je lakše umetnuti za vrijeme menstruacije. Ja sam stavila običnu spiralu kad je Z. imala 4 mjeseca, bez menstruacije, s napomenom da sam na najboljem putu da ju izvadim i stavim Mirenu (jer su mi menstruacije sve jače i jače i već sam luda od pomisli na M ).

    Najranije se mogu staviti kad prođe prvi ginekološki pregled nakon poroda (obično oko 6 tjedana), naravno ako gin kaže da je sve ok.

  14. #214
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Super, hvala ti. Znači, uz običnu postoji šansa za obilnijim menstruacijama? Meni je sestra kod gin rekla da oni još nikome nisu stavljali Mirenu, ovaj moj je stari zadrti kad je to u pitanju (i još puno drugih stvari), on je za običnu. Otići ću na taj pregled kad bude vrijeme pa ću popričati s njim, ne znam ima li smisla forsirati Mirenu i eventualno otići kod privatnice da mi ju stavi ili staviti običnu pa viditi što će biti

  15. #215
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam uspjela pohvatati, da li se obična spirala može staviti dok se doji? Ja imam namjeru staviti spiralu i reći ću to svom gin na prvom pregledu ali znam da je on protiv Mirene. Ne znam zašto. A ne znam ni zašto mi zvoni u glavi da se obična ne može stavljati tijekom dojenja?!
    Meni su stavili običnu dok sam dojila, par mjeseci nakon poroda (ne mogu sad reći koliko je bilo, 2 ili 3, nikako više od 6 i to mi je bila tlaka...

    Sad me čeka Mirena već 6 mjeseci kod doktorice (imam polip i probleme s bujanjem sluznice, nalazi nisu ok, moram obaviti kontrolnu kiretažu i čekati patohistološke nalaze koji moraju biti besprijekorni, a nisu). Dr mi za sada ne želi staviti Mirenu da njezino djelovanje ne bi "prefarbalo" neki problem koji se u mom slučaju može pokazati.

    Amaterski, vrlo vjerojatno će ti preporučiti da s Mirenom čekaš tih 6 mjeseci, da sluznica maternice potpuno zacijeli i da se situacija stabilizira. Bakrenu bi ti mogli staviti i prije. Odabir Mirene ovisi o drugim stvarima - ako inače imaš jake i obilne menstruacije, ona je i te kako preporučljiva. Sretno!

  16. #216
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Ja sam prvo ugradila bakrenu spiralu i nikako nisam bila zadovoljna s njom. Menstruacije su mi bile toliko obilne, da mi je hemoglobin počeo padati. I trajale su po 10 dana. Ako si i prije trudnoće imala obilne menstruacije nikako ju nemoj stavljati. Biti će ti još gore.
    Sada sam stavila Mirenu i za sada sam prezadovoljna!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala ti. Znači, uz običnu postoji šansa za obilnijim menstruacijama? Meni je sestra kod gin rekla da oni još nikome nisu stavljali Mirenu, ovaj moj je stari zadrti kad je to u pitanju (i još puno drugih stvari), on je za običnu. Otići ću na taj pregled kad bude vrijeme pa ću popričati s njim, ne znam ima li smisla forsirati Mirenu i eventualno otići kod privatnice da mi ju stavi ili staviti običnu pa viditi što će biti
    I moja gin je protiv Mirene "jer sam mlada" - imam 33, a ona smatra da je donja granica dobi 35 godina (mislim, koja razlika...). Inzistirala je na običnoj, iako sam joj više puta naglasila da su mi menstruacije oduvijek obilne (jedino sam pod pilulama imala normalne menstruacije), a struka ne preporuča bakrenu spiralu ženama s obilnim M (jer se po njoj obično M pojačaju). Pa sad koristim velike uloške za inkontinenciju jer su mi ovi obični premali, a spirala i tampon ne idu zajedno. Ljuta sam zapravo najviše na sebe jer sam ju poslušala.

  18. #218
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    meni moj soc nije odobrio mirenu na recept, kaže samo za starije od 35.
    morat ću iskesat 1100 kn

  19. #219
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Mirenu preko socijalnog možeš dobiti samo ako imaš preko 35 godina ILI ako imaš obilne menstruacije, nisko željezo i slično.
    martinaP izvadi bakrenu spiralu! Krvarit ćeš toliko da će ti željezo pasti! Ili sada dok ju imaš, izvadi krv pa vidi koliki ti je hemoglobin. Ako jer nizak i ako imaš obilne menstruacije, možeš dobiti Mirenu preko HZZO-a. Uvijek možeš otići kod privatnika da ju ugradi.

  20. #220
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    to očito ovisi o doktoru, ja imam obilne menstruacije, al on je rekao da ne može za mlađe od 35 i to je to

  21. #221
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Oprosti, onda tvoj doktor ne zna tvoja prava! Raspitaj se točno, ako mi ne vjeruješ, i dokumentirano mu argumentiraj! Ili, promjeni doktora.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mama Martina prvotno napisa Vidi poruku
    Mirenu preko socijalnog možeš dobiti samo ako imaš preko 35 godina ILI ako imaš obilne menstruacije, nisko željezo i slično.
    Nisi u pravu. Uvjet je (od kad je prvi put uvršena na Listu lijekova) 35 godina i hemoragije:


    Indikacija: Terapija menoragije, preobilna menstrualna krvarenja u više uzastopnih ciklusa u žena starijih od 35 godina. Odobrava se 1 puta u 5 godina.

    (kopirano iz liste lijekova na www.hzzo-net.hr)

  23. #223
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ma draga vjerujem ja tebi, al ja sad ne mogu mijenjat doktora jer drugi jednostavno ne primaju pacijente. još ću vidit s ovim. al hvala na info.
    e da i ja sam tako shvatila da mora bit i jedno i drugo
    e da , i ovaj dr. je poznat po tome da sve šta treba bez problema daje, dijeli šakom i kapom hahahah
    Posljednje uređivanje od nahla : 18.11.2011. at 18:34

  24. #224

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi u pravu. Uvjet je (od kad je prvi put uvršena na Listu lijekova) 35 godina i hemoragije:


    Indikacija: Terapija menoragije, preobilna menstrualna krvarenja u više uzastopnih ciklusa u žena starijih od 35 godina. Odobrava se 1 puta u 5 godina.

    (kopirano iz liste lijekova na www.hzzo-net.hr)
    Upravo ovako su i meni rekla dva ginekologa. Također se treba napraviti i krvna slika iz koje je vidljivo da je osoba anemična. Ispod 35 se ne može dobiti bez obzira na dijagnozu.
    Mene je cijela ova avantura stajala 1450 kn u privatnoj poliklinici (Mirena, ugradnja i kontrolni pregled UZV-om nakon 10 dana). Zasad sam jako zadovoljna, dobra smo simbioza.

  25. #225
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    A kako sam ju ja onda dobila bez ikakvog problema! Imam 33 godine. Napravila sam samo KKS i kopirala sve povijesti bolesti gdje se vidi da imam obilna krvarenja.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    ja sam ju ugradila prije 2 tjedna i stalno krvarim i osjećam lagane bolove... stalno mi se mota po glavi 'a što mi je to trebalo!?!?', al kad pomislim na alternativu... prezervativi me iziritiraju tako da ne mogu hodat satima, od tableta sam depresivna,... ne znam, zar ne postoji nešto osim apstinencije?

  27. #227
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ju ugradila prije 2 tjedna i stalno krvarim i osjećam lagane bolove... stalno mi se mota po glavi 'a što mi je to trebalo!?!?', al kad pomislim na alternativu... prezervativi me iziritiraju tako da ne mogu hodat satima, od tableta sam depresivna,... ne znam, zar ne postoji nešto osim apstinencije?
    Nazovi ginekologa i pitaj, ali moje iskustvo sa spiralama je isto takvo (bakrena spirala, imala jednu u mladosti i drugu nakon poroda, sad se spremam na mirenu jer ulazim u klimakterij).

    Tijelu treba 3-6 tjedana da se navikne na strani materijal. Ne znam s čime bih to usporedila.... kad nabaviš nove cipele treba vremena da se navikneš, ili još bolje - popraviš ili izvadiš zub stalno ti jezik ide na to mjesto i osjetiš da je nešto "drugačije". Ovo je slično - dok se sluznica ne prilagodi spirali. Pričekaj još koji tjedan, pa ćeš vidjeti. Velikoj većini žena bude ok nakon prve menstruacije (obično slabe uz mirenu). Sretno!

    (Offt. uz prezervative mene su spasili lubrikanti - imaš u ljekarni za kupiti na bazi vode, spas...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.11.2011. at 08:49

  28. #228

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj janiczsa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ju ugradila prije 2 tjedna i stalno krvarim i osjećam lagane bolove... stalno mi se mota po glavi 'a što mi je to trebalo!?!?', al kad pomislim na alternativu... prezervativi me iziritiraju tako da ne mogu hodat satima, od tableta sam depresivna,... ne znam, zar ne postoji nešto osim apstinencije?
    Ne trebaš brinuti to ti je normalno. Ja kad sam ugradila Mirenu krvarila sam skoro 4 tjedna. Jednostavno tijelu je trebalo da se privikne na strano tijelo. No jednom kad je prestalo preporodila sam se maksimalno. Menstruaciju skoro pa i nemam. Ako i dođe, traje jedan dan i u minimalnim količinama (dnevni uložak je dovoljan). U svakom slučaju ne bi ju mijenjala za ništa na svijetu i koristit ću ju cijeli život.

  29. #229
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    PODIŽEM.
    ozbiljno razmišljam o mireni.procitala sam vaša iskustva.rodila sam prije 8mj.,još nisam bila na prom pregledu.
    oduvjek imam obilne menstruacije po 7 dana,koristim tampone.ciklusi 32-35dana.nakon poroda ciklusi 39.inace sam imala užasne bolove za vrijeme ovulacije,tijekom menstruacije.i ti bolovi su se nastavili nakon poroda(iako su mi svi rekli,pa i moj ginekolog da ce to prestat kada rodim)
    kažete da je mirena super za one koje imaju obilna krvarenja.dali je problem što imam 22 god.'?
    ja bi to radila kod privatnice koja mi je vodila trudnocu.jeli treba samo papa test-da bude ok,i kada dode nalaz onda je mogu ugradit?kakav je taj postupak,dali boli ugradnja,koliko dugo traje ugradnja??

  30. #230
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    papa test moraš napravit. mora bit uredan. mislim da godine nisu problem.
    ugradnja bolucka, traje 3 minute. ugrađuje se na zadnji dan menstruacije.
    ja sam bila prezadovoljna, to mi je najbolje investiranih 1100 kn u životu heheheeh

  31. #231
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ugrađivala si kod socijalnog ili privatno?ugradnja koliko košta?

  32. #232
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    privatnog. al isto ti je i kod socijalnog. ne virujem da ćeš dobit besplatno, al isto pitaj ako imaš socijalnog gin. možda uspiješ dobit preko hzzo ako imaš jake i duge menstruacije pa si anemična zbog toga. inače je dobna granica 35 god za dobit je besplatno preko hzzo-a

  33. #233
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ma nema veze.icu ja kod svoje privatnice.sljedeci tjedan na papu i sa ginekologicom sve dogovorit.u svakom slucaju je isplativija mirena kad sve stavi na papir.u tih iducih 5god.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Zanima me jeli netko kupovao Mirenu vani,a ugrađivao kod nas?Slo?BIH?koja je cijena?Preko granice masa stvari jeftinija,pa da uštedimo...

  35. #235
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    Pozdrav

    da se nadovežem, ja imam spiralu već 2 godine i super sam zadovoljna...istina, krvarenja dolaze tu i tamo al su skroz slaba i jedan ulozak je sasvim dovoljan. također nema bolova nikakvih. inaće, prije sam imala jako velika krvarenja i ova spirala me spasila
    moja ginićka mi je rekla da još u svom dugogodišnjem radu nije imala pacijenticu koja je ostala trudna sa spiralom(mirenom).

  36. #236
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Podižem temu, jer sam pisala odavno na ovom topicu i hvalila mirenu na sva usta. Ipak odlučila sam ju izvaditi nakon 4 godine. Pretpostavljam da su mnogi moji problemi vezani uz nju, izmeđuostalog hipertireoza i sve ono ružno što ona donosi. Eto.... javim se s dojmovima

  37. #237
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    sad kad si digla topic, a ja u iščitavanju iskustava ...
    ja sam na kraju odustala od nje, iako sam imala pravo i preko hzzo-a.
    nakon malo detaljnijeg razgovora s ginom, i on se složio.
    ja sam je prvenstveno možda htjela da smanjim krvarenja, anemiju ...
    ali, odustala sam i potaknuta iskustvima/razmišljanjima/problemima žena po raznim forumima, a i zbog nekih mojih drugih zdravstvenih složenaca

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Mirenu sam stavila prije 10 dana zbog zdravstvenih problema(u Petrovoj).Sad čekam da se stanje stabilizira, pojavljuje mi se svakodnevni iscjedak Inače sam sterilizirana, 3 SC.
    Mirenu sam imala i prije 3. trudnoće, bila sam jako zadovoljna...nadam se da će biti tako i sada

  39. #239
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    spirala je meni super iako sam to već napisala
    prvih 2-3 tjedna je onako čudan osječaj, al nakon toga je sve super
    imam ju već 2 godine i hvala Bogu sve je super
    ja sam svoju kupila jer nemam ni blizu 35, al već imam 3 hahara pa eto, da odmorim malo od pelena namjera mi je držat ju do njenog kraja (znaći 5.godina) i onda ću vjerojatno ju opet stavit...

  40. #240

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Podižem, ima li još netko iskustva s Mirenom?

  41. #241
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo ja bila na kontroli prošli tjedan, spasila sam se! Mirena je zakon!

  42. #242
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    ja sam je htjela staviti pred kraj ljeta..radili smo papa test prije toga,papa bio CIN 1.. pa sam morala odgoditi..sad kroz 1 mjesec imam kontrolnog papu,ako bude ok onda se dogovaramo za spiralu kad sljedeća menstruacija dođe...
    ajme spasit ću se ako mi menstruacije budu oskudnije..meni su oduvijek jako,jako obilne i neredovite,to jest nekad dođe točno na 28dana,pa ima perioda kad bude nakon 35,40,45,50dana..nekad bi i cili misec izostala...i što više kasni to je više obilna,trajanja od minimalno 7dana..

  43. #243

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ma imam sada bakrenu spiralu, i M su mi katastrofa, ne mogu više ovako. Još dobijem M svakih 21-22 dana...Katastrofa.

  44. #244
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ja sam je stavila prije točno godinu dana. opet sam prezadovoljna. ovaj put mi se pojavi točkasto krvarenje svakih 40-ak dana, i traje 3-4 dana i to je to. nema pms-a, nema umora ni pospanosti..ja sam više nego zadovoljna.
    e da. kupila sam je u ljekarni na 4 rate, došla me 1050 kn, iduću ću dobit besplatno

  45. #245

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kod mene neće biti iduće , kad budem sigurna da ne želim više djece otići ću na sterilizaciju. Nema šanse da do 45-te ili još kasnije moram misliti na kontracepciju (žene u mojoj obitelji vrlo kasno ulaze u menopauzu, neke tek iza 50-te).

  46. #246
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene neće biti iduće , kad budem sigurna da ne želim više djece otići ću na sterilizaciju. Nema šanse da do 45-te ili još kasnije moram misliti na kontracepciju (žene u mojoj obitelji vrlo kasno ulaze u menopauzu, neke tek iza 50-te).
    Možda će ti Mirena trebati iako odeš na sterilizaciju, to ne možeš znati. Ja sam na izlasku iz reproduktivnih godina, a Mirena mi je oblik hormonske terapije koji najbolje podnosim. Kod mene je primarna svrha to - hormonska terapija, a tek na drugom mjestu je kontracepcija (iako sam sad na kontroli čula da su jajnici rekli svoje, pa mi za to više ne bi ni trebalo).

  47. #247

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Joj, nadam se da ne.

  48. #248
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    e da. kupila sam je u ljekarni na 4 rate, došla me 1050 kn, iduću ću dobit besplatno
    kako besplatno?

    ja sam sa svojom zadovoljna.
    otkada sam stavila drugu nema M više niti u tragovima,
    nekad se trbuh napuhne, cice bole i dobijem koju aknicu
    pa otprilike znam u kojem sam dijelu ciklusa.

  49. #249
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    nakon 35-te godine može se dobit preko hzzo-a

  50. #250
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    nakon 35-te godine može se dobit preko hzzo-a
    ne možeš, tj. ne možeš samo zato što imaš 35.
    ja imam preko 35 godina i normalno sam platila,
    da bi dobila preko hzzo-a moraš imati povijest bolesti sa obilnim krvarenjima.

Stranica 5 od 21 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •