Stranica 6 od 21 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1038

Tema: Mirena

  1. #251

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    nakon 35-te godine može se dobit preko hzzo-a
    Ne možeš samo zašto što imaš više od 35. Moraš uz to imati i dijagnozu menoragija. HZZO puno češće odbije nego odobri Mirenu na svoj trošak.

  2. #252
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    nakon ugradnje,jel se može imati odmah imati nezaštićen odnos ili treba pričekati izvjesno vrijeme?

  3. #253
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    nakon ugradnje,jel se može imati odmah imati nezaštićen odnos ili treba pričekati izvjesno vrijeme?
    meni je ginekolog rekao da može odmah,
    ali sam ipak pričekala neko vrijeme, za svaki slučaj.

  4. #254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    nakon ugradnje,jel se može imati odmah imati nezaštićen odnos ili treba pričekati izvjesno vrijeme?
    Može odmah, ali bolje ti je pričekati onu prvu kontrolu (3-4 tjedna) da se vidi da li je sjela na mjesto kako treba. Ne boj se trudnoće, meni se čini da je veći problem geometrija (bar kod mene je bilo tako, ali ja imam kompliciranu dijagnozu pa nisam mjerilo).

    Uostalom, ako ti je dugo čekati - indikacija ti je bol - dok te boli, pričekaj.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.01.2013. at 21:15

  5. #255
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    hvala na odgovorima nisam ju još stavila,moram sad napraviti papu,pa čekamo sljedeću menstruaciju..ginekolog mi je rekao da ne moramo paziti kad ju stavim..ali čisto sam htjela čuti mišljenja vas koje ste ju već stavile...ipak mislim da ćemo se strpiti ili pripaziti makar 10-tak dana,odnosno i više ako bude bila prisutna bol..

  6. #256
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ne sjećam se što mi je točno ginekolog rekao kad počinje kontraceptivni učinak, mislim isto kao peterlin, kad provjeri jel na dobrom mjestu.
    ja sam krvarila cijeli mjesec, tako da mi je došla menstruacija potpuno nezapaženo i prošla. sljedećih par mjeseci krvarila sam dan, dva pomalo, a nakon toga ništa, neki mjesec baš ništa a neki par kapi. za mene je to prekrasno i super, i znam da nije zdravo, ali se osjećam puno sigurnije. nakon što sam prestala dojiti elu (dvije godine od poroda) krvarenja su mi postala od obilnih nepodnošljiva. potrošila bi pakovanje uložaka za vrijeme radnog vrmenea a onda bi strepila kako ću se odvesti doma. vrtilo mi se i mračilo pred očima jer je to očito bio prenagli gubitak krvi. sad se osjećam mirno. osim toga, imam probleme sa spuštenim mjehurom i ne bi smjela zaturdniti (niti ne želim).
    mirenu sam dobila besplatno (40godišnjakinja sam), kao što sam dobivala godinama kontracepcijske tablete. ili mi je ginić mekog srca ili su mi dijagnoze stvarno opasne.

  7. #257
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,121

    Početno

    mamitzi, meni se čini da si ti realni kandidat za mirenu, prvenstveno zbog obilnog krvarenja. Ne znam jesi li vadila krv, ali vjerojatno je i anemija prisutna.
    Čitam malo vaše postove i drago mi je da ste podijelile iskustva. Ja razmišljam o mireni, privatni ginekolog mi je preporučio, al ću pokušati dobiti od HZZO-a. Slično kao mamitzi, oblina krvarenja, teška anemija i godine, ali još tome već veliki miomi i par cisti. Nadam se da će mi odobriti.

  8. #258
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo i ja sam se dogovorila s gin. za mirenu. Čekam nalaze pape i ako je sve u redu, stavljam je. Nadam se da će sve biti u redu kad je stavim. Iako, uvijek imam u mislila taj mali 1% žena koje su ostale trudne s njom Jel vi imate odnose do kraja s njom, mislim, ne treba i rikverc metoda s njom?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja sam se dogovorila s gin. za mirenu. Čekam nalaze pape i ako je sve u redu, stavljam je. Nadam se da će sve biti u redu kad je stavim. Iako, uvijek imam u mislila taj mali 1% žena koje su ostale trudne s njom Jel vi imate odnose do kraja s njom, mislim, ne treba i rikverc metoda s njom?
    ja ju imam već 2 i pol godine i nikad nismo išli u rikverc

    i sve moje prijateljice koje ju imaju isto tako.

  10. #260
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma nema šanse... ja bi sigurno bila u onih 1%, ja zatrudnim i krivim pogledom, kamoli da do kraja idemo

  11. #261

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Odakle ti podatak od 1%? Morala bih potražiti statistike, koliko se sjećam pouzdanost Mirene je u rangu sterilizacije, znači puno manji postotak. Ako nađem, linkat ću.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 01.02.2013. at 10:39

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zapravo, pouzdanost je jedino što me kod Mirene ne muči .

  13. #263

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    s portala vaše zdravlje:

    Kliničke studije pokazale su da je postotak trudnoća u žena koje se koriste njome godinu dana samo 0,2 posto.

  14. #264
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    žene drage, jel postoji koja od vas da je prvo imala bakrenu spiralu, a onda Mrenu?
    Jel nekakav drugačiji fizički osjećaj?

    ja sam nakon zadnjeg poroda stavila bakrenu, ali mi je užasno smetala kod odnosa...ono, baš sam ju osjetila!
    izdržala sam dva tjedna i onda izvadila...

    e sad, činjenica je da se kod mene svašta izdešavalo na zadnjem porodu (pokušaj vaginalnog poroda nakon CR i to na doktorovo inzistiranje, puknuće maternice, krpanje maternice (doslovno), pa vise konci, ma svašta nešto ) pa je možda i to u igri?

    znam da nema nikakve garancije, ali glupo mi je dati soma kuna za nešto što opet neću koristiti...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 01.02.2013. at 12:32

  15. #265
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, bakrenu sam i ja osjetila i nije bilo ugodno (naročito u nekim položajima), a Mirenu ne osjetim.

    ***

    Pitaj ti ginekologa koje su razlike u dimenzijama, ako postoje. Možda je Mirena manja.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.02.2013. at 13:12

  16. #266
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bakrenu sam i ja osjetila i nije bilo ugodno (naročito u nekim položajima), a Mirenu ne osjetim...
    uf lakše mi je sada...

    ja sam cijelo vrijeme mislila da su me nekako krivo skrpali pa da mi je zato smetala iako mi je gin rekao da je sve kako treba...

    budem ponovo obavila konzultacije i pretrage pa ćemo vidjeti..

    hvala na info

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    uf lakše mi je sada...

    ja sam cijelo vrijeme mislila da su me nekako krivo skrpali pa da mi je zato smetala iako mi je gin rekao da je sve kako treba...

    budem ponovo obavila konzultacije i pretrage pa ćemo vidjeti..

    hvala na info
    Ovisi i o obliku - ja sam imala bakrenu ovakvu nekakvu (imam čak negdje i stari prospekt): http://www.mistrymedical.com/item/26...terine-device-

    Kad ju sad gledam i usporedim s oblikom Mirene (običan T) jasno mi je da se ova bakrena morala jače osjetiti.

    Sretno s Mirenom, ja sam se iz više razloga preporodila.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.02.2013. at 14:08

  18. #268
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Odakle ti podatak od 1%? Morala bih potražiti statistike, koliko se sjećam pouzdanost Mirene je u rangu sterilizacije, znači puno manji postotak. Ako nađem, linkat ću.
    Ginekolog mi je tako rekao

  19. #269
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    jao trina, nemoj me plašiti. nedavno sam imala vrlo maštoviti san u kojem gledam kako moja mirena putuje po mom tijelu a onda iskače iz moje vagine i pada u vrt sa cvijećem (mene muči da bi se ona mogla nekako misteriozno pomaknuti).

  20. #270
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    jao trina, nemoj me plašiti. nedavno sam imala vrlo maštoviti san u kojem gledam kako moja mirena putuje po mom tijelu a onda iskače iz moje vagine i pada u vrt sa cvijećem (mene muči da bi se ona mogla nekako misteriozno pomaknuti).
    sori ali

  21. #271
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    a kakav vam je libido s Mirenom?

    meni se drastično smanjio od kada pijem Cerazette i to mi baš smeta

  22. #272
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    a kakav vam je libido s Mirenom?

    meni se drastično smanjio od kada pijem Cerazette i to mi baš smeta
    Meni je bilo isto uz Proveru, još jedan sintetički progesteron (ne mogu se sjetiti kako se zove lijek, sve je to u osnovi slično) i Duphaston, koji sam najbolje podnosila, ali svejedno - bila sam konstantno napuhnuta, imala sam bolove u zglobovima (mogu pričati o reumi koliko god želim, ali i ovo je dio priče) i općenito sam se osjećala loše, loše....godinama. Jest da ja nisam najbolji uzorak (51 godina, klimakterična baba) ali Mirena mi je dosta popravila situaciju sa zdravljem (dosta sam se ispuhala), ne muči me više suha sluznica, a i libido je bolji. Sintetički progesteron svaki od mene je napravio bolesnu osobu i nisam se dobro osjećala u svojoj koži, a morala sam to uzimati (zbog kompleksne hiperplazije). Tek kad su mi se smilovali nakon više od dvije godine natezanja, spasila sam se s Mirenom jer ona djeluje lokalno - otpušta hormone tamo gdje treba, a nije cijeli organizam izložen na način kao kad uzimaš hormone oralno. Sretno! (Voljela bih čuti još iskustava, iako znam od kolegica koje su iste dobi da su s Mirenom zadovoljne, a Provera je mnogima teško padala).

  23. #273
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pročitala sam na par mjesta da se Mirena uspoređuje sa sterilizacijom, što se kontraceptivnog učinka tiče. Ginekolog mi nije to rekao. U svakom slučaju, nadam se da će mi je uskoro staviti i da neću sanjati Mirenu u mom vrtu

  24. #274
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    imam mirenu tri mjeseca, ne bih je mijenjala ni za sto!!!! za sada, nadam se da ce tako i ostati! i mi se nismo pazili i isli smo do kraja 24h nakon postavljanja mirene. toliko mi je dr rekao da moramo apstinirati!

  25. #275
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Kak je s kilama? Jeste se zdebljale i još me stalno kopka koliko je dobro NE imati menstruaciju uopće... Uvjerite me molim

  26. #276
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emanina prvotno napisa Vidi poruku
    Kak je s kilama? Jeste se zdebljale i još me stalno kopka koliko je dobro NE imati menstruaciju uopće... Uvjerite me molim
    Pa imaš neki oblik menstruacije, minimalno, ali tek toliko da se zna kad je.

    Kile - svaki drugi oblik hormonske terapije učinio bi da nabujam kao tijesto s germom, a sad mi je ok.

  27. #277
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam se udebljala u zadnje vrijeme, ali ne znam mogu li optužiti mirenu za to (imama 40, volim jesti i ne volim vježbati).
    nažalost ja uopće nemam menstruaciju, ili imam par kapi-tako da više uošće nisam sigurna kad bi menstruacija mi trebala doći (stavila sam mirenu prije skoro godinu dana).
    obzirom da imam pcos jedino za vrijeme trudnoće ili korištenja kontracepcijskih tablete ten mi je bio super, inače imam prištiće slične pubertetskim- mirena mi tu ne pomaže.

  28. #278
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    trebala bih za koji dan staviti mirenu ujutro, a poslije podne imam jedan važan posao koji zahtjeva stajanje na nogama.
    kako ste se osjećali na dan stavljanja? ima li nekih kontraindikacija za rad taj dan?

  29. #279
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    QA ja sam došla pitati postoji li kakav razlog da se Mirena ne stavi navečer? Jer meni bi tako odgovaralo

  30. #280
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Ivy, meni je bilo ok. Samo čudan osjećaj, al uzmi u obzir da mi je to bilo prvo takvo iskustvo.
    Trina, ja sam bila naručena u 18h znači ne mora biti ujutro.

  31. #281
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Nisam se udebljala, i kao i Peterlin, vrlo sam zadovoljna.

  32. #282
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zahvaljujem na odgovoru, nadam se da ću danas i to obaviti.

  33. #283

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    i ja sam stavljala oko 18 sati, samo stavljanje je bolilo kao slabi menstrualni bolovi, i trajalo je svega 30-tak sekundi koliko je giniću trebalo da ju postavi na mjesto.
    nakon toga sam se najnormalnije odvezla doma i funkcionirala kao da se ništa nije dogodilo.
    udebljala se nisam.
    mengu nikad nisam imala obilnu, sad ju skoro niti nemam, više ni ne pratim. dogodi se da 2-3 mjeseca ne bude ništa, pa onda dođe na dan-dva, ali vrlo oskudno, više kao neki smećkasti iscjedak koji riješim s dnevnim uloškom.

    u svakom slučaju ja sam prezadovoljna i ne bi ju mijenjala za ništ na svijetu!

  34. #284
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Storma i umiljata, kakav je vama libido? jel se promijenilo što ili ste zadovoljne i što se toga tiče?

  35. #285
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    btw, raspitivala sam se u Mađarskoj, cijena je 48.000 forinti što je oko 1.500,00 kn (ne isplati se tamo kupovati)

  36. #286

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja sam poslije (i tokom) stavljanja imala uzasne bolove...meni je to bilo u rangu poroda samo sto je trajalo puno krace...ali bolovi...da sam znala nikad nebi..boljelo je taj dan prejako i iduca tri dana kao prvio dan menge
    menga kao menga super..jedva da je ima
    glavobolje se smanjile
    pristevi ostali kak su i bili
    e sad....jedino mogu zakljuciti da je odlicna kontracepcija jer apsolutno nemam zelju za sexom

  37. #287

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    Storma i umiljata, kakav je vama libido? jel se promijenilo što ili ste zadovoljne i što se toga tiče?
    ostao je isti kao i prije. dakle, nikakav

  38. #288
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,121

    Početno

    I meni je odobrena Mirena preko HZZO. Ako mi stigne na vrijeme, od idućeg ciklusa ću ju nosit. Iskreno, i mene taj dio s libidom muči, al mi alternativa Mireni nije bolje rješenje. Držim si fige da je puno toga u mozgu i da ću barem preko neke autosugestije održati libido takav kakav jest.

  39. #289
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    ...Iskreno, i mene taj dio s libidom muči, al mi alternativa Mireni nije bolje rješenje. Držim si fige da je puno toga u mozgu i da ću barem preko neke autosugestije održati libido takav kakav jest.
    ma meni se drastično smanjio od kada pijem Cerazete (evo sad će skoro dvije godine) pa se nekako nadam da će se ipak malo popraviti ako pređem na Mirenu

    a to da ima i u glavi, definitivno ima...meni k´o da se neki klik upalio u mozgu koji mi govori: eto nema više zatrudnjivanja pa ne treba ni sex

  40. #290
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Libido je ok.

  41. #291
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    ostao je isti kao i prije. dakle, nikakav


    I ja sam razmišljala kako bi to stvarno bila neka moćna spravica, da se sad odjednom pojavi taj libido. Ali ajde, velika blokada je i strah od trudnoće. I strah da te djeca ne uhvate. I strah od umora i svašta još

  42. #292
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Naručena sam za danas, javim kako je prošlo. Kad sam kupila Mirenu i vidila kolika je kutija, umrla sam od smijeha i iznenadila se.

  43. #293
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    U kutiji je i ona cjevčica za ulaganje. Sama mirena nije velika, ali kutija je dugačka. Ulaganje traje 3 sekunde, doslovce. I mene nije boljelo, ni zahvat ni poslije, koliko se sjećam.

  44. #294
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo stavila ja. Bolilo je onako..osrednje. sad ništa ne osjećam, ko da je nema.

  45. #295
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,121

    Početno

    Trina, ajde se još povremeno javi, molim te, da vidim kak ti ide. Ja ću onda ili za desetak dana ili ću preskočiti ciklus, ovisno kad će mi stići mirena.

  46. #296
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moze.

  47. #297

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    sad ćeš možda prvo vrijeme imati neke problemčiće, ali brzo će proći.
    ja sam nekih cca 6 tjedana krvarila, frendica je krvarila + imala glavobolje, druga frendica nije imala niš.
    dakle sve individualno.
    no nakon što taj period prođe, živa milina!!

  48. #298
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A to krvarenje, jel bilo minimalno,jace,jako? Meni sad ide isto kaó i jutros prije stavljanja. Bolove nemam nikakve,nista ne osjecam,kao dawje i nemam. Samo se grozim togawda postoji mogucnost da krvarim mjesec dana

  49. #299

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    krvarila sam kao da imam mengu - ali meni menge nisu nikad bile obilne, ono, mogla sam uložak bez problema mijenjati svaka 3-4 sata.
    malo je bilo dosadno jer je dugo trajalo, i došlo mi je onak, pa kaj je meni ovo trebalo, ali izdrži se.
    na koncu konca, vjeruj mi, isplati se sve muke.

    uostalom, možda tebi ne bu dugo krvarilo....

  50. #300

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    A to krvarenje, jel bilo minimalno,jace,jako? Meni sad ide isto kaó i jutros prije stavljanja. Bolove nemam nikakve,nista ne osjecam,kao dawje i nemam. Samo se grozim togawda postoji mogucnost da krvarim mjesec dana
    Gle. moja frendica je krvarila još 2 dana poslije, kao što bi krvarila i normalno jer ju je stavila 4. ili 5. dan menstruacije. Kaže da ju nije ništa bolilo poslije niti ju je na neki način osjećala. Sad čekam tebe kak ti bude i još jednu kolegicu koja ju ide staviti drugi tjedan pa ću odlučiti (izvadila sam bakrenu i sad sam na Cerazettama, čak mi i nije loše...)

    ...e a moja gin.. malo offt... takve valjda nigdje nema... pitam za savjet o kontracepciji (dilema Cerazete ili Mirena). Kažem joj da ne bi kombiniranu kontracepciju, strah me tromboze jer imam skoro 35 godina , puno previše kila i proširene vene (dakle sve rizične faktore osim pušenja), a ona meni: hoćete Lindynette?

Stranica 6 od 21 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •