Stranica 2 od 21 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1038

Tema: Mirena

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja se već godinu dana spremam na ugradnju Mirene (ugradnja, hahahaha - kao ormar) i sad imam jedno pitanje - da li pojačava, smanjuje ili ne utiče na bolnost menstruacije?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja više nemam nikakve bolove.
    smanjivali su se s vremenom isto kao i menst.krvarenje

  3. #53
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Rece mi (to nisam znala, a cini mi se interesantno), kada zena ispumpa 15 ml iz JEDNE cice, mlijeku je kraj!
    ja sam manje od 15 ml iz jedne cice pumpala kad je zara imala 6 mjeseci... sad već duže od godinu dana ne mogu ispumpati ni kapi.
    a mlijeka sam imala i imam ga.

  4. #54
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Samo bih napomenula da se slazem s Lutonjicom. 8)

    Kolicina izdojenog mlijeka apsolutno nema nikakve veze s pravom kolicinom mlijeka u dojkama. Jaaaako puno zena jednostavno ne moze izdojiti neke fascinantne kolicine jer im izdajanje jednostavno nije prirodno i tesko se opustiti, i tesko je savladati tehniku izdajanja itd.itd.itd.

    Eto i ja bih isto mogla oduvijek u kategoriju neuspjesnih izdajalica, jer ni ja nikad nisam uspjela izdojiti niti 15 ml, a mali sisa evo preko 30 mjeseci.

  5. #55
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno Mirena-novi dojmovi i cijene

    ginić mi je preporučio Mirenu iako sam imala dobrih iskustava sa tabletama, ali kaže da sam prestara za tablete :? , pa sad..

    - da li njegova tvrdnja stoji ili mi samo hoće prodat Mirenu i zaraditi?
    - da li je cijena od 1700 kuna previše, normalno ili ju možda uopće ne bih trebala platiti? čitala sam da ju daju preko HZZO-a ako se pređe 35
    - listajući topike o Mireni vidim da je više loših iskustava, ima li u zadnje vrijeme dobrih?
    - na koji način ju se dobije preko socijalnog, treba ju kupiti, najaviti se?

    vidim da ima puno topika o Mireni, no svi su od prije par godina, pa me zanima što se promijenilo

  6. #56
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moja frendica je prije ljeta stavila Mirenu i prezadovoljna je sa njom.
    Mislim da je zvala više ljekarni, jer su im cijene različite, najjeftinija je bila 9oo kuna.
    Preko socijalnog je možeš dobiti samo ako imaš nalaze specijalista da si liječena zbog anemije, barem tako su njoj rekli.

  7. #57
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    hop

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    U Austriji je 450 EUR tako da mi ovih 1700 kn izgleda povoljno

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Uz to, moraš računati koliko bi te došle pilule/kondomi u tih 5 godina koliko te štiti Mirena...

    Tako da mi tih 1700 kn ne izgleda puno za 5 godina. Naravno, ako je možeš ne platiti-iskoristi to. Znam da je možeš dobiti preko HZZO-a ako imaš preko 35 godina i jaku anemiju uslijed prekomjernog krvarenja za vrijeme menstruacije. To ti mora ginekolog napisati kao dijagnozu. Barem je tako bilo jako nedavno, ne znam kako će biti u 2010. godini.

  10. #60
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    hm, danas sam čula da se kod nas može kupiti za 950 kuna

  11. #61
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    hm, danas sam čula da se kod nas može kupiti za 950 kuna
    kako danas?
    pa ja sam ti gore napisala isto još prije tri dana...

  12. #62
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    joooj, piplice pa može se svašta od ljeta promijeniti

    nemam pojma, ne mogu se oteti dojmu da baš i nije fer nuditi mirenu po 1700 ako je u apoteci 900. pa što je to toliko bolje kad ti postavlja privatnik a ne socijalka
    jel se može nešto zeznuti u tom postavljanju ili što

  13. #63
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    joooj, piplice pa može se svašta od ljeta promijeniti

    nemam pojma, ne mogu se oteti dojmu da baš i nije fer nuditi mirenu po 1700 ako je u apoteci 900. pa što je to toliko bolje kad ti postavlja privatnik a ne socijalka
    jel se može nešto zeznuti u tom postavljanju ili što
    On ti je vjerojatno rekao cijenu sa ugradnjom i možda kontrolnim pregledom.
    Kaj misliš da ako kupiš u ljekarni i dođeš k socijalnom da će ti ju besplatno staviti? Socijalni ginić isto vjerojatno naplačuje stavljanje i kontrolni pregled. A ako je kod njega besplatno onda super.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U ljekarni cijena ne bi smjela biti preko 1000 kn.

    HZZO uglavnom odbija zahtjeve za ugradnju Mirene na njihov trošak.

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kod mog socijalnog je postavljanje bilo 100kn. Prije 3 godine.

  16. #66
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni je soc gin besplatno stavila mirenu koju sam kupila u apoteci

  17. #67
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    jel vas bolilo stavljanje mirene

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    U pravilu nije ugodno (ne znam osobno za mirenu, ali kolegica ju je stavila prije 6 mjeseci i vrlo je zadovoljna) jer mora se proširiti ulaz maternice da stvarčica uđe unutra.

    Baš sam se raspitivala jer me izgleda uskoro to čeka... Ovisi od osobe do osobe. Nekim ženama čak jako smeta, ali većina se preporodi... Moja prijateljica "osjećala" ju je neka 2 tjedna (sama je rekla da nije sigurna da li je osjeća ili više "misli" da nešto osjeća jer zna da je to unutra). Uskoro su smetnje prestale.

    Mene je obična spirala (stavljena nakon zadnjeg poroda) smetala nekoliko tjedana, ali ja imam maternicu zabačenu unatrag pa me možda smetalo radi toga.

    Btw. moram smisliti način kako da zaobiđem plaćanje iste (hodam već desetljećima kod privatnog ginekologa) ili si nekako smanjim troškove, čak i ako se budem morala prijaviti kod nekog socijalnog, baš kako je moja prijateljica i učinila.

  19. #69
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    cure moje ja idem u srijedu, menga je došla danas, naručila sam mirenu u apoteci i košta 970.kn, može i na rate...
    Eto rekli su da dok menga traje da ne boli tako da se nadam da nebu strašno, inaće postavljanje kod moje doktorice privatnice košta 400.kn, e pa sad.... javim kako je prošlo... držte fige

  20. #70
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa
    cure moje ja idem u srijedu, menga je došla danas, naručila sam mirenu u apoteci i košta 970.kn, može i na rate...
    Eto rekli su da dok menga traje da ne boli tako da se nadam da nebu strašno, inaće postavljanje kod moje doktorice privatnice košta 400.kn, e pa sad.... javim kako je prošlo... držte fige
    ajd drž se...i zapamti sve da nam pričaš

  21. #71
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Sretno :D

    Ja sam prezadovoljna korisnica iste, od 9mj. prošle godine. Platila 1200kn

  22. #72
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    podigla je danas ogromna kutija, pobijedila sam kad sam vidla ali kaže ženska da samo strašno izgleda,al svejedno me frka da će boliti
    A i neugodno mi je tamo ić kad iz mene ljeva na sve strane kao potok....

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Draga, nazovi i pitaj... Meni su vulgaris spiralu stavljali 3. ili 4. dan menstruacije, kad više nije tak jaaaako curilo.

    I ne boj se, kutija je ogromna jer je unutra aplikator (cjevčica s kojom se sve to instalira) a koju ti ne ostave unutra! Sama stvarčica je sitna...

    Gle, stane na dlan:
    http://www.mirena.com.hr/mirena.asp

    Btw. jako me zanimaju iskustva, jer iako mi se ne dopada ideja o nadomjesnoj terapiji, moje tijelo zadnjih godinu-dvije jednostavno traži nešto, a mirena bi mogla biti odgovor.

  24. #74
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Evo ja obavila, najjaći dio, dakle postavio mi je gin. danas, 3. dan ciklusa, i bilo je onako, hm
    Malo boli, on je naime s onom ogromnom pincetim malo raširio cerviks i onda to strpao unutra, nije strašno kako zvući, ali nije baš ni najbajnije, kao pikica ali koja duže traje
    Sad me malo bolucka ali kaže gin. da tako tijelo reagira na strano tijelo u sebi, rekao je da popijem ketonal ili sl.
    Ako vas još nesto zanima?!?!!?

  25. #75
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    meni je palo na pamet - što ako se stvarčica odjednom pokvari i odu van svi hormoni predviđeni za 5 godina?
    i još uvijek mi nije jasno zašto mi ginić ne da tablete umjesto mirene. jel to stvarno istina da postoji granična dob za njih?

  26. #76
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da ne postoji granicna dob u smislu da se nikako ne smiju dati, ali na svim reklamama tu kod mene (a mislim da to pise i na nasem Yasminu) stalno spominju 35 godina kao neku preporucenu dob. I onda jos ide posebno upozorenje da pusacice preko 35 godina nikako ne bi smjele koristiti Yasmin, a bogami niti Nuva Ring (to je neko novo cudo u ovim krajevima - nije spirala, ali se isto umece i mijenja, mislim, svakih 7 dana).

    Evo ga tu, sad vidim da se umece jednom mjesecno.

    Ja sam i dalje na Yasminu, u ozujku ce biti tri godine. Da kucnem o drvo, sve je, za sada, bilo ok. Nemam 35, ali nemam bas ni 16 (nego 17, jelte), bivsa sam pusacica, s viskom kilograma.

    A kad smo vec kod kontracepcije, osim icynih flastera, ocito nisu dobre ni injekcije - u I didn't know I was pregnant seriji, skoro svaka od trudnih teta koristi kontracepcijske injekcije...

    I tak'. Bas sam ti nesto pomogla s Mirenom, ha?

  27. #77
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa
    Evo ja obavila, najjaći dio, dakle postavio mi je gin. danas, 3. dan ciklusa, i bilo je onako, hm
    Mene je boluckalo dan/dva, odmaraj malo više. Krvaruckanje je trajalo oko 6 tjedana, a nakon toga pjesma

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I zna li netko kako je to kod soc. ginića ako doneseš irenu iz apoteke? Koliko naplaćuju?
    I koliko nakon poroda se može staviti?

  29. #79
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    mislim da se može staviti čim prođu babinje.
    Ja sam stavljala kod soc gin, nije mi ništa naplatila. Samu Mirenu sam kupila u ljekarni za 940tak kn.
    Nije me bolilo stavljanje, razina neugode je kao kod uzimanja uzorka za papu. Neko kratko vrijeme sam ju osjetila u maternici, ali kad je to prošlo i kad je prestalo krvarenje više ništ.
    Nit brige, nit pameti.
    Ja sam jako zadovoljna.

  30. #80
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Morat ću i ja to, o mi se čini najjednostavnije u ovom trenutku...

  31. #81
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Cure, zna li možda koja (mislim pitati ću ginića ali dok dođem do njega), ako su mi hormoni iz kontracepcijskih poremetili kolesterol, trigliceride i parametre koagulacije smijem li ja uopće i pomisliti na Mirenu, budući da i ona sadrži hormone?

  32. #82
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja isto namjeravam staviti Mirenu sad poslije poroda (ranije sam pila Yasmin, al mi hepatogram bio nešto loš...) a evo imat ćemo troje dječice u 4godine pa nebih da me iznenadi četvrto (barem zasad ....)...
    A i ginica mi je preporučila stavljanje Mirene upravo zbog toga jer mi nalazi krvi nisu bili dobri (a tablete sam pila svega nekoliko mjeseci, 4-5 mislim...)...

    Tak da ću pozorno pratiti ovu temu.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 09.09.2010. at 12:52

  33. #83
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zna li možda koja (mislim pitati ću ginića ali dok dođem do njega), ako su mi hormoni iz kontracepcijskih poremetili kolesterol, trigliceride i parametre koagulacije smijem li ja uopće i pomisliti na Mirenu, budući da i ona sadrži hormone?
    Hormoni iz Mirene djeluju lokalno, a ne "globalno".

  34. #84
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    I zna li netko kako je to kod soc. ginića ako doneseš irenu iz apoteke? Koliko naplaćuju?
    I koliko nakon poroda se može staviti?
    irena iz apoteke
    sori, a baš me nasmijalo

  35. #85
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    irena iz apoteke
    sori, a baš me nasmijalo
    Hahaha, ja nisam ni skužila...

  36. #86
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Dobor, budući da sam totalni laik u ovom području, a moram se nekako zaštiti sada nakon druge bebice, i to čim prije, zanima me osnovna razlika između te Mirene i obične spirale, vidim da je sad u điru ta Mirena, ja sam mislila da kad se to stavi da su ciklusi normalni ili kako to ide? Jel ima negdje neki postotak koliko je to sigurna zaštita?

  37. #87
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, zna li možda koja (mislim pitati ću ginića ali dok dođem do njega), ako su mi hormoni iz kontracepcijskih poremetili kolesterol, trigliceride i parametre koagulacije smijem li ja uopće i pomisliti na Mirenu, budući da i ona sadrži hormone?
    ja sam imala moždani i imam mirenu.
    jedno s drugim nikakve veze, jer hormoni djeluju samo lokalno, a ne kao tablete.

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kažu da mirena gotovo može prekinuti krvarenja...Tak mi je ginić rekao, ja se ut o ništ ne kužim. Malo me muči koliko je to onda ok? A on kaže da to nema nikakve veze...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 09.09.2010. at 23:27

  39. #89
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Može prekinuti krvarenja jer se zbog otpuštanja hormona ne zadebljava endometrij, samim time se nema što odljuštiti i nema krvarenja.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala moždani i imam mirenu.
    jedno s drugim nikakve veze, jer hormoni djeluju samo lokalno, a ne kao tablete.
    A i nema estrogena u Mireni, samo progesteron. Estrogen je odgovoran za većinu "problema" s tabletama.

  41. #91
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A može jedno pitanje?
    Može meni soc. gin krenuti sračkati ak ja njemu dofuram iz apoteke ovu za 900kn?? I recimo još dodatno naplatiti "ugradnju"?? Jer ako nekima soc. gin nije naplatio, sumnjam da je to ginićeva dobra volja, nego je to vjerojatno tako, pa da mene ovaj moj ne bi nekaj muljao i tražio pare...Ono, da budem spremna na sve!

  42. #92
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    socijalni ginekolozi naplaćuju ugradnju mirene, koju naravno sama doneseš, jer ta usluga nije pokrivena preko hzzo-a.
    to što neki ginekolozi ne naplaćuju je isključivo njihova dobra volja.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja imam mirenu godinu i pol dana. Prva tri-četiri mjeseca sam imala neuredna krvarenja, curilo bi par dana, pa par dana ne, pa opet curilo i takooo. Pomalo je bilo dosadno, jer nikada nisam znala da li ću krvariti ili ne. Nakon toga menstruaciju uopće nisam imala, nikakvu. Iz čista mira dobila sam je u kolovozu. Iznenađenje! Unatoč mireni i tome što nemam menstruaciju, kada bi je odokativno trebala imati, ja imam simptome kao da je imam. Sve osim krvarenja! Dakle, osjetljiva prsa, napuhanost u trbuhu, bolovi i probadanje u jajnicima, imam osjećaj pečenja- kao da imam upalu. To traje par dana i onda opet mir.... do idućeg "ciklusa". Navikla sam se, a šta ću.
    Kupila sam je u ljekarni, stavio mi je socijalni ginić bez ikakve naplate usluge stavljanja.

    E sada, ono šta mene zanima je sljedeće- ima li mirena abortivni učinak? Nalazim oprečna mišljenja u literaturi, pa bi htjela čuti iskustva onih žena koje je već imaju. Šta vi mislite, kako se osjećate? Ja ne znam šta bi mislila, iako se pribojavam da ima, jer to nikako ne bi htjela. Eto, da čujem vas.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je liječinik rekao da ona ipak ima ab. učinak, u slučaju da ovaj hormonski učinak zakaže. Da se to ne dešava često, ali ipak postoji mogućnost.

  45. #95
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja sam pitala svoju bivšu ginićku nakon poroda da li bi mi preporučila mirenu i ona mi je rekla da ju ne bi preporučila ako želim imati još djece. Puno sam čitala o mireni i nigdje nisam naišla na podatak da bi mogla ikako utjecati na mogućnost trudnoće nakon vađenja. Sad sam malo "ljuta" na tu svoju bivšu ginićku jer se zbog njezine preporuke nisam odmah odlučila na ugradnju.

    Sad opet razmišljam intenzivno o tome i planiram pitati svoju sadašnju gin da li bi mi ugradila ili preporučila nekoga za ugradnju sljedeći put kad budem išla na pregled.

  46. #96
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pitala svoju bivšu ginićku nakon poroda da li bi mi preporučila mirenu i ona mi je rekla da ju ne bi preporučila ako želim imati još djece. Puno sam čitala o mireni i nigdje nisam naišla na podatak da bi mogla ikako utjecati na mogućnost trudnoće nakon vađenja. Sad sam malo "ljuta" na tu svoju bivšu ginićku jer se zbog njezine preporuke nisam odmah odlučila na ugradnju.

    Sad opet razmišljam intenzivno o tome i planiram pitati svoju sadašnju gin da li bi mi ugradila ili preporučila nekoga za ugradnju sljedeći put kad budem išla na pregled.
    Ja sam ostala trudna mjesec dana nakon vadjenja mirene

  47. #97
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala trudna mjesec dana nakon vadjenja mirene
    Ma da, vjerujem da stvarno nema veze jedno s drugim, ali eto bila sam "mlada i naivna" i puna volje tog trena imati još čopor dječice pa mi se bilo kakva mogućnost da mi nešto poremeti te planove činila katastrofalnom.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    Ja sam par mjeseci nakon poroda stavila obicnu spiralu. Bila je to prva spirala u zivotu. Prije sam pila cilest. Sa tom obicnom spiralom sam izdzala godinu dana i vise nisam mogla jer sam imala uzasno jaka krvarenja i uzasne bolove. Npr. Za vrijeme menge nisam mogla bez tampona i nocnih ulozaka otici u shoping po speceraj.
    Izvadila sam ju i stavila mirenu, sve u jednom dolasku doktoru. Sad ju imam cca 5 mjeseci i preporodila sam se.
    Krvarenja su takva da nosim dnevne uloske, redoviti ciklusi, nema bolova, nema pms-a.
    Obzirom da nemam namjeru vise radjati, ja sam savrseno zadovoljna jer tablete vise ne zelim piti a svi drugi nacini kontracepcije mi nisu prihvatljivi

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Evo ja upravo danas stavila Mirenu: nije pretjerano bolilo, tek nekih 30-tak sekundi boli, slične menstruacijskoj. Ugradila sam ju kod privatnog ginića, koštalo je 1600 kuna u što je uključen i kontrolni pregled za cca 6 tjedana. Javim se za par mjeseci s dojmovima. (moja 2 frendice ju isto imaju već par godina i oduševljene su!!)

  50. #100
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Da li je mirena 100% ziher ako dojiš? Nekako sam skeptična na ovo "djeluje lokalno"...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •