Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,040 od 1040

Tema: Mirena

  1. #1001
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Za kiretazu bi uvijek odabrala potpunu anesteziju.
    CR je bio uz spinalnu ali to je ipak skroz drugačije od lokalne. Bar koliko znam, jedna bezbolna pikica u kicmu i odmah 100% djelovanje (u teriji, u praksi jednom uspjelo a drugi put sam zavrsila na kraju ipak u opcoj). Ova lokalna me isto bolila jako, prva misao mi je bila - a gdje je anestezija za davanje anestezije.

    Isti i kad su mi mandule vodili u lokalnoj, ona bol i osjećaj kako igla probada ždrijelo. Brrrrr

  2. #1002
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ja sam bila u Merkuru. E sad mislim da nije bio anesteziolog...koliko se sijecam bile su dvije zenske prepostavljam sestre i dr. Sestra mi stavila onu neku masku na lice i koliko se sjecam onda kad sam se probudila su me vozile po hodniku. Pa sad ne znam kakva je to bila anestezija ali nesto je....niceg se izmedu ne sjećam i nisam nista osjetila...hvala bogu

  3. #1003
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ako je maska na lice, onda bi to bila opca. Tako su mene uspavali kad sam ko dijete operirala oko.

  4. #1004
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja opet postavila mirenu i opet uz lokalnu anesteziju (potrajalo je malo dok nisam našla tko to privatno nudi). Jako sam zadovoljna kako je prošlo, nije me ništa bolilo, i ovaj put nemam (za sad) nuspojava. Valjda je ona prva prilagodba na strano tijelo malo dulje trajala, ovaj put nit nadutosti nit cudnog osjećaja u trbuhu, doslovce za 15 min kao da nije ni stavljena.

    Imam neki mali spotting ali prolazi ovaj out sam stavljala 5. dan kad mi je m bila pri kraju.

    E da preventivno po savjetu polia 600mg ibuprofen prije zahvata.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 08.07.2022. at 07:28

  5. #1005
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    silly, koliko od vađenja prošle si stavila novu?

    Mojoj je ove godine 4 godine, znači iduće idem po novu. Zadnjih godinu dana nisam imala ni kap krvarenja

  6. #1006
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Vrci...a prije tipa prvu i drugu godinu je bilo krvarenja

  7. #1007
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, išlo je od jednog do tri krvarenja godišnje, kako koja godina. Ali i to je bilo ono ful slabo, možda dan-dva za normalan uložak i onda dnevni

  8. #1008
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    A ok. Jer ja prosli mjesec skoro nista nije bili tipa tri dana tu i tamo malo za dnevni. A prije toga mjesec bio ok...normalno.

  9. #1009
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    silly, koliko od vađenja prošle si stavila novu?

    Mojoj je ove godine 4 godine, znači iduće idem po novu. Zadnjih godinu dana nisam imala ni kap krvarenja
    U teoriji sam mogla već nakon 4 tjedna (jer mi je m odmah dosla) ali kako sam imala neku guzvu na kraju je prošlo 4 mjeseca.. ja sam promijenila nakon 7g s tim da zadnje 3-4 godine sam možda par puta trebala normalni uložak ostalo svakih par mjeseci eventualno par kapi za dnevni....

  10. #1010
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Već me dr uvjeravala da je upitno da li ću uopće i dobiti m s obzirom na godine a kad ono vještica se pojavila točno ko po satu. I iduća. Onda sam odlučila da svakako opet stavljam bez obzira na godine, hormone i priče da menopauza samo što nije...

  11. #1011
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Znaci u principu vecina zena kada stavi mirenu vise nema mengu ili nesto vrlo sitno..

  12. #1012
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Valjda zavisi kakve su ti bile prethodno. Meni su bile neke normalne, nisam nikad imala problema s preobilnim mengama, endometriozom i sl, i praktično su prestale. Žene koje imaju jako obilna krvarenja vjerojatno je i dalje imaju ali puno slabiju.

  13. #1013
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa da u principu i meni su bile onako normalne

  14. #1014
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja imam pcos i uzasno neredovite cikluse, a menge kad su dosle su bile bolne u rangu s porodom, obilne srednje prva 2 dana.
    Sad eto vise nista, a na zadnjem uzv (na sistematskom) mi ginekolog rekao da mi i jajnici čisti.
    A prije su bili strava,ko grožđe. Idem za par mjeseci svojoj dr pa cu vidjeti sto ona kaže (idem kod svoje mpo-ice)

  15. #1015

    Datum pristupanja
    Dec 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav žene...
    Mene zanima da li ima koja da je stavila mirenu a bori se s anksioznosti?
    Stavila sam ju prije 4 tjedna, prva 2 sve ok, a onda kad je dolazilo vrijeme za pms krece i kaos.. nadala sam se da ce proci ko i prije dok ju nisam imala ali eto ne prolazi...
    I dalje sam rastrojena...
    Za tjedan dana trebam na kontrolu i tocno dolazim u napast da ju izvadim..
    Ne znam da li se to moze smiriti s prilagodbom?

  16. #1016
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Podižem
    Dakle, 47 god.punim (za 2 tjedna
    Posljednje uređivanje od duma : 05.03.2023. at 21:37

  17. #1017
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Vi koje ste imale spiralu i na njoj menge koje su se jako prorijedile, jesu vam menge počele dolaziti cesce kako je spirali dolazio rok od 5godina?

  18. #1018
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Evo ja ju imam vec godinu dana. Recimo prvih 3-4 mj mi je onako po malo uvijek curkalo...nekad nista nekad malo onak tipa za dnevni ulozak. I sad uglavnom nema ili tipa kad se obrisem skuzim malo krvi ili cisto za staviti dnevni ali to traje 1-2 dana i to je to....u prncipu vise ne pisem kad imam mengu ili ne.

  19. #1019
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koje ste imale spiralu i na njoj menge koje su se jako prorijedile, jesu vam menge počele dolaziti cesce kako je spirali dolazio rok od 5godina?
    meni istice sada u 5 mjesecu... unatrag par mjeseci imam konstantno neka krvaruckanja izmedu menge...
    ista stvar mi se desila i s prvom Mirenom (trenutna mi je druga po redu)

  20. #1020
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je sad 4 i pol godine i isto sam prije mjesec dana imala nešto spottinga i sad malo.
    A inače max 3 krvarenja godišnje

  21. #1021
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je sad 4 i pol godine i isto sam prije mjesec dana imala nešto spottinga i sad malo.
    A inače max 3 krvarenja godišnje
    meni je s prvom Mirenom bilo max 3 krvarenja godišnje, međutim s ovom drugom sam imala menge svaki mjesec (naravno u puno manjem obujmu)

  22. #1022
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam imala Mirenu iz zdravstvenih razloga, ne kao kontracepciju, i rečeno mi je da je opasno da prokrvarim pa su mi preporučili da ju zamijenim nakon 4 godine da ne bi slučajno došlo do krvarenja. Znači da nije baš neočekivana pojava krvarenja u petoj godini.

  23. #1023
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Pozdrav svima,
    Moje druženje s Mirenom je počelo prije 4g. I 3mj. Cijelo to vrijeme menstruacije su skoro pa skroz izostale, nekad bi mi se samo dan, dva pojavio smeđkasti iscjedak, i mozda jednom do dva puta godišnje slaba menstruacija sa malo zrele krvi. Ono što me muči da mi evo drugi mjesec za redom prije menstruacije bude nekoliko dana smeđi iscjedak, zatim slijedi normalna menstruacija, pod normalna menstruacija mislin na menstruaciju kakva je bila prije postavljanja mirene i onda nakon menstruacije slijedi opet dugotrajni smeđi iscjedak. Odvuče se praktički do polovice ciklusa.
    Da li se netko od vas susreo sa sličnom situacijom? Da li to može značiti da Mirena 'slabi' i da je vrijeme za zamjenu pošto evo kako sam i napisala na početku stavila sam je prije 4g i 3 mjeseca.

  24. #1024

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Kakva je procedura i koliko dugo se čeka mirena ako ide preko HZZOa?
    Meni je od ginekologa preporučena vrlo brzo nakon što su ciklusi postali neredoviti, no odbacila sam ideju jer mi se činio preskup sport za slučaj ako mi neće odgovarati.

    Jutros sam saznala od doktorice opće prakse da imam pravo na pokriće troškova prek HZZOa jer imam preko 40 godina, neredovite i obilne cikluse, krvarenja između ciklusa te posljedično anemiju.
    Problem je što ginekologa imam privatno a tim u koji sam upisana preko HZZOa prvi i zadnji puta sam posjetila u trudnoći. Nisam sigurna bi li mi uopće napisali doznaku temeljem nalaza privatnika iako sam i trudnoću vodila privatno pa sam dobila uputnice i bolovanje pred kraj trudnoće.
    Htjela bih iskoristiti ako imam pravo, pogotovo jer usluge primarne ginekološke zaštite uopće ne koristim, al ne bih si htjela zakomplicirati dužim čekanjem. I mogu li birati da ju ugradi moj ginekolog, a od državnog dobijem mirenu i uputnice za briseve? Ima li netko takvo iskustvo?
    Hvala

  25. #1025
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Da istina ima se pravo u nekim slucajevima. Ja sam vadila neki parametar za anemiju ali sam taman bila na granici i nisam mogla dobiti preko hzzo a. Eto nisam imala srece...pa sam ju morala kupiti

  26. #1026
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako kažeš da hoćeš mirenu socijalnom trebao bi ti u najmanju ruku dati uputnice za briseve, a ako su ti nalazi za mirenu onda možda i dobiješ samu mirenu na račun hzzo.
    No ne vjerujem da bi ikako bilo moguće da je on naruči a netko drugi postavi. Ako ju je naručio za tebe onda vjerojatno mora imati i zabilježeno da ju je i postavio.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 15.05.2023. at 18:38

  27. #1027
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ja sam dobila mirenu od ginekologice gdje mi je bio karton, ali nije htjela dati uputnicu za briseve i komplicirala je, pa sam je baš u tom trenutku zamijenila za suradljiviju osobu. Uzela sam mirenu, rekla "hvala puno" i otišla k privatnici na ugradnju, ali to je bilo prije više od 10 godina, tako da informacije za sadašnju situaciju ne znače ništa.

    Ja bih nazvala i pitala soc. gin. mogu li dobiti mirenu o trošku HZZO, a otići na ugradnju kod privatnice. Nemaju oni s tim problema - za njih manje posla. Sretno!

  28. #1028

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobila mirenu od ginekologice gdje mi je bio karton, ali nije htjela dati uputnicu za briseve i komplicirala je, pa sam je baš u tom trenutku zamijenila za suradljiviju osobu. Uzela sam mirenu, rekla "hvala puno" i otišla k privatnici na ugradnju, ali to je bilo prije više od 10 godina, tako da informacije za sadašnju situaciju ne znače ništa.

    Ja bih nazvala i pitala soc. gin. mogu li dobiti mirenu o trošku HZZO, a otići na ugradnju kod privatnice. Nemaju oni s tim problema - za njih manje posla. Sretno!

    Hvala na odgovoru. Bezuspješno pokušavam dobiti ordinaciju, mislim da ću sutra morat osobno doći tamo.
    Imam nalaze i svog privatnika i jedne poliklinike gdje smo išli na sistematski sa poslom. Nadam se da će uvažiti mišljenja kolega.

  29. #1029
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Jel Mirena ide samo preko recepta?
    Ja sam se dogovorila sa svojom gin da mi je ona ugradi i da je kupim kod nje. I to sada u ovom ciklusu. No, kako mi je danas 1.dc, ispalo je da bi mi povoljan dan za ugradnju bio ova subota, ona naravno ne radi, predlozila je da pricekam iduci ciklus, no tada me nema u zg. Pa mi je palo na pamet da sutra zivkam privatnike i trazim ako ima tko termin u subotu, pa ne znam trebam li imati recept, i kupiti to u ljekarni... Kako to ide?


    Sent from my IN2023 using Tapatalk

  30. #1030
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Obicno ljekarne nemaju na stanju Mirenu.
    Trebala bi ih odmah danas ujutro nazvati pa bi im dosla danas popodne .
    I treba privatni recept.Jedino da im probas objasniti ako ga nemas zasto ga nemas da vidis hoce ti prodati.
    Cijena je oko 1000 kn negdje.
    Ne znam tocno.Nazovi si neku ljekarnu pa probaj dogovoriti.

  31. #1031
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    mene nikad nisu tražili u ljekarni privatan recept za Mirenu
    ako si u Zagrebu, zovi Ljekarnu Zeus na Borongaju, do sada su uvijek imali na stanju
    https://www.moja-djelatnost.hr/izdav...-zeus/MMxRikG5

  32. #1032
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Doci ce mi danas Mirena u ljekarnu, samo cu otici po privatan recept kod gin prijepodne.
    Sad jos da nadem tko ce me sutra primit, to bude tesko...
    Ideje? Zapadni dio Zg ako je ikako moguce.

    Sent from my IN2023 using Tapatalk

  33. #1033
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Doci ce mi danas Mirena u ljekarnu, samo cu otici po privatan recept kod gin prijepodne.
    Sad jos da nadem tko ce me sutra primit, to bude tesko...
    Ideje? Zapadni dio Zg ako je ikako moguce.

    Sent from my IN2023 using Tapatalk
    probaj zvati poliklinike koje rade potpomognutu, oni će ti najprije raditi sutra

  34. #1034
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja 2x kupila u apoteki bez ikakvog recepta. Samo mi je došla za dan, dva

  35. #1035
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kupila Mirenu u ljekarni bez recepta. Kontaktirala sam ljekarnu i dali su mi adresu onih koji su Mirenu imali na stanju

  36. #1036
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni nisu htjeli dati Mirenu bez recepta u Sigetu u ljekarni od DZ, iako sam bila u groznoj situaciji. Baš mi nisu htjeli pomoći. Iako sam rekla da moram hitno kod svog dr s mirenom i da si ju ionako ne mogu sama ugraditi, totalno očajna. Oni totalno nepopustljivi. Otišla sam u teškom jadu. Vrlo uskoro sam ostala i bez maternice i bez Mirene. Ne zbog njih, ali su baš bili grozni. Inače sam imala recept, pa ne znam tko daje, a tko ne. Al nije to jedini put da su bili užasni, tako da tu apoteku izbjegavam u širokom luku. Ne kupim ni čašicu za urin kod njih.

  37. #1037
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Evo jucer me nisu trazili rp za mirenu u ljekarni, iako sam ga imala sa sobom.
    Ugradio mi privatni gin jucer navecer.
    Hvala, cure!

    Sent from my IN2023 using Tapatalk

  38. #1038

    Početno Molim vas pomoć

    Naime prije 6 mjeseci sam plasirala Mirenu,sve je bilo ok 4 mjeseca,krvarenja slaba ali produžena,nakon toga 2 mjeseca obilna kao i prije čak i gore.Mirenu sam postavila radi obilnih krvarenja i mioma. Da li je neko imao slična iskustva i koliko je privikavanje trajalo?

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav , evo ja prolazim isto sto i ti, 6 mjeseci je imam. Spotting non stop , pojaca se u vrijeme menstruacije koja traje 2 sedmice nije obilna kao pre inace pre mirene je bio potop prva 3 dana, sada ne ali ima je i bukv krvarim 15 dana. Onda imam pauzu 7-10 dana nema nista opet krene smedje dva dana i onda krvarenje. Imam miome i zbog njih je i jesam stavila jer su mi preporucili ili nju ili vadjenje materice . Naj veci miom 1,8 cm .

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    2

    Početno

    Isto kao i ti , stavila je pre 6 mjeseci , konstanto spotting krvarenja , pojaca se u vrijeme perioda onda traje u nedogled i opet spotting , bukvalno u mjesecu imam mozda 4 dana da nista ne ide .
    Isto imam miome i imala sam uzasna krvarenja , sa mirenom nema vise odliva , ugrusaka , bolova , menstruacija je normalna , jedini problem sto ne prestaje . Ja vec ludim i razmisljam da je izvadim.

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •