Stranica 8 od 21 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 1038

Tema: Mirena

  1. #351
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja još uvijek imam blago obojani iscjedak ali krvarenje je odavno stalo. Kao što sam već rekla, nikakve bolove, grčeve ni ružne osjećaje nisam imala ni onda kad mi je postavljena, kamoli sad.

    Ali onaj osjećaj spontanosti, da mogu sa svojim mužem biti bez straha..ma ko mi to more platit

  2. #352
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još uvijek imam blago obojani iscjedak ali krvarenje je odavno stalo. Kao što sam već rekla, nikakve bolove, grčeve ni ružne osjećaje nisam imala ni onda kad mi je postavljena, kamoli sad.

    Ali onaj osjećaj spontanosti, da mogu sa svojim mužem biti bez straha..ma ko mi to more platit
    ma meni je rekao da neću imati problema s krvarenjem jer sam dvije godine na Cerazettama koje imaju jednaku dozu hormona kao Mirena, pa mi se tijelo već priviknulo


    ali ja bogme nisam imala spontanost..probali smo ju u subotu, jel, i malo me bilo frka s obzirom na neke stvari
    :neželimvamvaditimast: , ali je prošlo ok

  3. #353
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I mene je bilo frka radi istih stvari ali sve je bilo ok

  4. #354
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Joj curke moje, ja se već 12 godina ne štitim ničim pa ništa, tako su mi i vaša patnja i preporod simpatični

  5. #355
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Joj curke moje, ja se već 12 godina ne štitim ničim pa ništa, tako su mi i vaša patnja i preporod simpatični
    i ja kad sam htjela, nije išlo...
    a E. i I.G. su uletili kad sam im se najmanje nadala

    a danas nakon dva CR u godinu dana, puknuća maternice i jedva preživljenog zadnjeg poroda uopće nemam namjeru dovoditi muža u situaciju da mora birati ja ili dijete ili čak da bez tog biranja ostavim troje ili u najgorem slučaju dvoje djece bez majke

  6. #356
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    I mene je bilo frka radi istih stvari ali sve je bilo ok
    mojeg je čak končić i iziritirao malo, ali se izjasnio da ako bude od sada dobivao više od jednom tjedno da će sve izdržati!

  7. #357

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Končić s vremenom ionako omekša.

  8. #358
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Končić s vremenom ionako omekša.
    uljepšala si mi dan s ovom info!!!!

  9. #359
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    i ja kad sam htjela, nije išlo...
    a E. i I.G. su uletili kad sam im se najmanje nadala

    a danas nakon dva CR u godinu dana, puknuća maternice i jedva preživljenog zadnjeg poroda uopće nemam namjeru dovoditi muža u situaciju da mora birati ja ili dijete ili čak da bez tog biranja ostavim troje ili u najgorem slučaju dvoje djece bez majke
    Boxica
    Nadam se da te nisam povrijedila svojim komentarom. Svi imaju nekih problema i ne treba ih rangirati. Meni je samo zgodno, da ne kažem SF, pošto sam inače na MPO topiku, da čujem da se neki ljudi moraju čuvati da ne zatrudne.

  10. #360
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    i mm je osjetio koncic nekoliko puta na pocetku.
    da, i ja volim tu slobodu

  11. #361
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    bila sam danas na pregledu nakon godinu dana i moja mirena je na svom mjestu. pitala sam ginića što misli o ispadanju i on kaže da je imao par slučajeva kad odmah ispadne kod prve menstruacija kad je ona jako jaka s puno ugrušaka. nije imao slučaj ispadanja nakon te prve menge koja je još preobilna jer je mirana tek počela djelovati.

  12. #362

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Imala sam ja slučaj gospođe kojoj je ispala u trećoj godini korištenja (i onda je morala kupiti iduću jer još nije prošlo 5 godina od kad ju je dobila preko HZZO-a). Ali to je zbilja jako rijetko . Inače, za svaku spiralu je preporuka da se nakon menstruacije provjeri jesu li končići na svom mjestu.

  13. #363
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Cure koje ste vadile Mirenu, jel boli vađenje?

    Spremam se staviti novu jer sam s ovom prešla već sve rokove

  14. #364
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Maggie prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste vadile Mirenu, jel boli vađenje?

    Spremam se staviti novu jer sam s ovom prešla već sve rokove
    Ako te nije boljelo stavljanje, ovo će te boljeti još manje. Sretno!

  15. #365
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica
    Nadam se da te nisam povrijedila svojim komentarom. Svi imaju nekih problema i ne treba ih rangirati. Meni je samo zgodno, da ne kažem SF, pošto sam inače na MPO topiku, da čujem da se neki ljudi moraju čuvati da ne zatrudne.
    Nitko se nebi uvrijedio na tvoj komentar, naravno. Ali jednostavno, ova tema nije za cure koje se bore s neplodnošću nego se zna što je primarna uloga Mirene.

  16. #366

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nitko se nebi uvrijedio na tvoj komentar, naravno. Ali jednostavno, ova tema nije za cure koje se bore s neplodnošću nego se zna što je primarna uloga Mirene.
    Trina, ali primarna uloga Mirene i nije kontracepcija, nego regulacija prekomjernih krvarenja. I danas ima ginekologa (čak ne mali broj, neki od njih vrlo cijenjeni u npr. hrvatskim okvirima) koji zastupaju stav da Mirenu ne treba ugrađivati samo za kontracepciju, da to nije opravdano s medicinskog stanovišta. Vrijeme će tek pokazati tko je u pravu, sad još ona i nije tako dugo u upotrebi da bi se moglo sa sigurnošću tvrditi.

  17. #367
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ma da, ja se ne borim više s neplodnošću, ali se borim s koječim drugim što su sve indikacije za Mirenu. Vjeruj da mi je to jedna od težih odluka ikada.

  18. #368
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Maggie prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste vadile Mirenu, jel boli vađenje?

    Spremam se staviti novu jer sam s ovom prešla već sve rokove
    vađenje nisam ni osjetila,
    stavljanje druge je bilo malo nelagodno,
    ali zato drugi dan nisam više ništa osjećala.
    kad sam stavila prvu, tri mjeseca sam imala nelagodu u donjem dijelu trbuha,
    nije to bilo svakodnevno i nije bila neka bol, ali nelagoda.

  19. #369
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica
    Nadam se da te nisam povrijedila svojim komentarom. Svi imaju nekih problema i ne treba ih rangirati. Meni je samo zgodno, da ne kažem SF, pošto sam inače na MPO topiku, da čujem da se neki ljudi moraju čuvati da ne zatrudne.
    ajme ženo, pa gdje bih ja došla kad bi se na sve vrijeđala!

    a činjenica je da će uvijek biti onih koje ne mogu ostati trudne, koje ne žele ostati trudne, koje ne smiju ostati trudne, koje zatrudne od prve...
    meni osobno je SF imati trudnoću bez ikakvih komplikacija i roditi u terminu...tako da svi nosimo neki svoj križ kako se kaže

  20. #370

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Da li je Mirena isto kao i spirala abortivno sredstvo? Kod spirale može doći do začeća ali onda ona spriječi oplođeno jajašce da se ugnijezdi u maternici.
    Zato ja razmišljam da li da ju stavim ili ne...

  21. #371
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nije abortivno sredstvo

  22. #372
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Nije abortivno sredstvo
    Zašto si sigurna da nije?


    Mirena prevents pregnancy, most likely in several ways:

    • Thickens cervical mucus to prevent sperm from entering your uterus

    • Inhibits sperm from reaching or fertilizing your egg

    • Thins the lining of your uterus

    Mirena may stop the release of your egg from your ovary, but this is not the way it works in most cases. While there’s no single explanation for how Mirena works, most likely, the above actions work together to prevent pregnancy for up to 5 years.


    Dakle, pretpostavka je da sva tri mehanizma zajedno daju dobre rezultate, ali ako se spermij probije do jajašca, onda se očekuje od endometrija da je pretanak za implantaciju embrija. U tom slučaju (ne po mojim shvaćanjima, ali po shvaćanjima onih koji misle da život počinje ulaskom spermija u js) možeš smatrati da se radi o abortivnom sredstvu. Nije to baš jednom mjesečno abortus, al pretpostavljam da statistički gledano postoji izvjesna vjerojatnost za takav scenarij. Kažem - pretpostavljam, budući da ni na stranici od tog lijeka nije jasan mehanizam djelovanja:
    http://www.mirena-us.com/about-miren...rena-works.php
    Posljednje uređivanje od Jelena : 08.03.2013. at 15:57

  23. #373
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Eto, ja sam je stavila danas nakon 3g hoću-neću...malo je boljelo kod stavljanja ali jako jako malo, trenutno me ne boli ništa. Kontrola za 2mj. Ja sam je dobila na recept (imam slovensko osiguranje i u slo ide Mirena na recept) tako da ako mi neće odgovarati ću je maknuti i gotovo. Inaće je cijena u Slo 110e.

  24. #374
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Koliko ja znam kod Mirene do uplodnje uopće ne bi trebalo doći ali ako ipak dodje onda djeluje i abortivno.

  25. #375
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    3 pitanja.
    osjećate li vi te končiće, ili samo vaši partneri na početku dok ne omekšaju "nalete" na njih?
    koliko treba končićima da omekšaju?
    vidim da na webu piše da se mogu koristiti tamponi, ali da se treba paziti na končiće. koristi li netko tampone? ja sam razmažena i ne podnosim uloške

  26. #376
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja nista ne osjećam - stavljena danas, nikakav končič, baš ništa...A za muža još neznam , lol

  27. #377
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    3 pitanja.
    osjećate li vi te končiće, ili samo vaši partneri na početku dok ne omekšaju "nalete" na njih?
    koliko treba končićima da omekšaju?
    vidim da na webu piše da se mogu koristiti tamponi, ali da se treba paziti na končiće. koristi li netko tampone? ja sam razmažena i ne podnosim uloške
    MM se nikad nije požalio, ni kad sam imala bakrenu ni uz mirenu. Končić bakrene sam mogla sama napipati, ovaj ne mogu.

  28. #378
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    3 pitanja.
    osjećate li vi te končiće, ili samo vaši partneri na početku dok ne omekšaju "nalete" na njih?
    koliko treba končićima da omekšaju?
    vidim da na webu piše da se mogu koristiti tamponi, ali da se treba paziti na končiće. koristi li netko tampone? ja sam razmažena i ne podnosim uloške
    Oće li partner osjetiti, to ovisi o njegovoj, jeli, veličini. A i o tome koliko ih je ginekolog izrezao, jel ostavio malo više ili nije, to se po potrebi može i skratiti.

    Jelena, moj primarni cilj je imati seksualni život a ne biti više trudna. Sve ovo ostalo, iskreno.... ne zamaram se.

  29. #379
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, moj primarni cilj je imati seksualni život a ne biti više trudna. Sve ovo ostalo, iskreno.... ne zamaram se.
    Ali se dasha "zamara", pa joj treba i odgovoriti, ako se zna odgovor.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 10.03.2013. at 15:46

  30. #380

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    MM se nikad nije požalio, ni kad sam imala bakrenu ni uz mirenu. Končić bakrene sam mogla sama napipati, ovaj ne mogu.

    Ovo baš i nije dobro, teoretski postoji mogućnost da se cijeli sistem onda povuče u maternicu. Jesi sigurna da baš ništa od končića ne možeš napipati?

  31. #381
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ok, sljedeće pitanje. Jeli normalno da uz Mirenu menstruacija kasni?

  32. #382
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    je. meni sad kad se ustalila, dođe svako 2 miseca. i to bude za dnevni uložak

  33. #383

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    ma naravno, normalno je. pa čak i da je uopće nemaš, ili u fakat malim tragovima

  34. #384
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovo bi mi trebala biti prva menga nakon postavljanja. nekon svih onih krvarenja, curkanja, malo jačih, slabijih..nisam očekivala da će prava m zezati. Nije da još kasni ali eto danas, sutra bi morala doći.

  35. #385
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    ma naravno, normalno je. pa čak i da je uopće nemaš, ili u fakat malim tragovima
    ma ja tebe ono, baš-volim.

  36. #386
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ali eto danas, sutra bi morala doći.
    a možda ni ne dođe....

  37. #387
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    a možda ni ne dođe....
    Čekaj, jel ovo sad spdačina na nekakvu trudnoću ili je kao ok da stvarno ne dođe?

  38. #388
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ma neeee, nego stvarno, neću te sa trudnoćom plašit, nisam tako zla
    meni ti dolazi svako misec ipo, dva, i to malkice, za dnevni uložak
    da trudoća, cccc...s tim se nikad ne bi zezala

  39. #389
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    U mojoj klnjižici sa uputama (koju sam dobila uz Mirenu) piše ovako - normalno je da nemate menstruacije ali ako ona kasni 6 ili više tjedana ipak napravite test na trudnoću (znate onaj postotak je ipak tu ). Ako je test negativan onda ne trebaju nikakve daljne pretrage ako nemate drugih trudnićkih simptoma.

    Nego - ja sam je stavila u čet, menstrucaija mi je stala isti tren (doslovce, odkako sam izašla iz ordinacije nije ništa više iscurilo iz mene, a prije bi padali baš komadi) i sada nemam više ni onaj lagani iscjedak...vjerojatno će se još vratiti....

  40. #390

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    ma ja tebe ono, baš-volim.
    ti to mene zezaš?

    ma ozbiljno ti kažem, a i nahla ti je dobro napisala, možda ni ne dođe.
    ja sam nekad uredno vodila evidenciju svih mengi, no od kad sam stavila Mirenu to više nema smisla. dolazi svakih par mjeseci i to u tako minimalnim količinama da se čak ne bi ni mogla nazvati menstruacija.
    onda sam ovo ljeto tri zaredom dobila, bile su obilne i trajale cca 7 dana. nakon toga je uslijedilo puno iscjetka pa sam imala osjećaj da ju stalno imam. razgovarala s ginekologom koji je rekao da se kod nekih žena može dogoditi da imaju te iscjetke stalno, ali i da to može biti privremeno. i tako je i bilo, nakon tri mjeseca nestalo kao rukom prebrisano.
    zadnja menga mi je završila prije para dana (trajala 2-3 dana, sve rješavala dnevnim uloškom), a kad sam prije toga imala, vjeruj mi nemam pojma, bilo je to davno.

  41. #391
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    ...teoretski postoji mogućnost da se cijeli sistem onda povuče u maternicu...
    jel bi se ovo moglo desiti uslijed ono ful jakih orgazama?
    jer realno gledano, ž. orgazam ima za funkciju kontrakcije maternice prilikom kojih "uvuće" spermice u sebe...

    MM su smetali končići prva dva puta, onda smo našli pozu gdje ih ne osjeti...

    inače, kod mene kao što se vidi je sve ok...prestali grčevi, iscjedak - dva dana imam pa tri ništa...

    apropo libida, ponovo se "unormalio" tj. vratio se na staro...ali naravno da tu nema Mirena nekog utjecaja nego sam to povezala sa skidanjem s tableta...

  42. #392
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Boxica, kao prvo čestitke na prejakim orgazamima
    Nemam pojma to za uvlačenje, al mi se mehanički to čini prekompliciranim, da ne kažem nemogućim. Budući da ja još uvijek čekam, kad jednom procurim i dođem na ugradnju, pitat ću doktora (nadam se da neću biti izvan sebe da zaboravim) pa ako se ne nađe odgovor tu na forumu, javim.

  43. #393
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    evo ja ipak dobila, točna ko urica Je da je nešto minimalno ali tu je, javila se

  44. #394
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I ja se pridružujem čestitkama

  45. #395
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ovo postala tema za hvalisanje. em muževljeva obdarenost, em ful jaki orgazmi

    nego, nitko mi nije rekao što s tamponima. zar ih nitko ne koristi?

  46. #396

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ovo postala tema za hvalisanje. em muževljeva obdarenost, em ful jaki orgazmi

    nego, nitko mi nije rekao što s tamponima. zar ih nitko ne koristi?
    Ja ih koristim. kaj te zanima?

  47. #397
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih koristim. kaj te zanima?
    piše na webu da treba btii pažljiv kod izvlačenja da se ne bi povukli i končići od mirene (i naravno, redovito mijenjanje, ali to vrijedi i inače)

  48. #398

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    nemam pojma
    iskreno, mene ste malo zbunili s tim končićem, nisam imala pojma da ga sama mogu napipat (nije baš da si prčkam unutra, to je više mužekov posel, a on nije nikaj komentirao).

    uglavnom, koristim tampone kao i prije Mirene, ne umečen i ne izvlačim s nikakvom posebnijom pažnjom nego prije.

  49. #399
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    ovo postala tema za hvalisanje. em muževljeva obdarenost, em ful jaki orgazmi

  50. #400
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ja sam koristila tampone u početku, bez problema

Stranica 8 od 21 PrviPrvi ... 67891018 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •