Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 141 od 141

Tema: Dnevno spavanje malih beba

  1. #101
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nakon sto je odvristala svoje, spava sat i pol. danas sam odlucila napraviti test. ne idemo nikamo van. cak sam mislila ne izac ni iz sobe. cisto da vidim ima li to veze sa overloadom...

  2. #102
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ok, otkrila sam i potvrdila sebi svoju teoriju :D
    ona ne smije biti budna duze od 2h!
    danas je tocno 2h nakon budjenja pokazala da joj se spava i zaspala. svaki put je odvalila sat do sat i pol.

  3. #103
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj sve do 4.5 mjeseca nije mogao biti budan duze od dva sata, tj. mogao je, ali bolje mu je bilo kad bi zaspao nakon dva sata. Plakanja kod uspavljivanja su prestala negdi s pet mjeseci. Ali zadnjih par dana ponovo zna plakat I ja okrivljujem zube. Mislim da se gornje jedinice naziru i samo cekaju da izadju... al nikako da izadju.

  4. #104
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    došla sam do par zaključaka:zubi nisu sigurno iako slini za poludit i trpa šake u usta...overload-definitivno...sve joj je zanimljivo, sve mora vidit, čut, uf...čudo jedno...iako mi nismo često vani, dapače više smo zatvoreni u kući..spava joj se i prije nego prođu ta dva sata od buđenja...pogotovo ako odspava 30 min pa se probudi...tako da mi izađe cijeli dan u uspavljivanju...kad zaspe ako je držim u rukama 45 min i kad prođe sat vremena onda može odspavat i 2-3 sata ali jednostavno ne mogu to uvijek izvest , to prakticiram popodne a ujutro imam posla po kući...ručak...itd...šta je nagore od svega sve sam ovo isto prošla i sa starijom i znam da će sve to proći vrlo brzo...i da će mi falit to stalno nosanje ali sve me boli!

  5. #105
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja sam mislila da ću s drugim djetetom biti nekako mudrija, pametnija
    tipa znat ću sve ono što nisam znala s prvom
    ali opet sve kod nas isto i s prvom i s drugom
    jednako vrište u kolicima i jednako se bude stopedeset puta
    samo sam ja puno smirenija

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al sam i starija i sve me vise boli. jutros se nisam mogla ustati koliko su me bolia rebra na ledjima. al svako rebro. otkrivam nove misice koji mogu boliti lol

    druga je dosta drugacija od prve. narocito sto se tice sisanja. ne spava na sisi, sisa joj je za jesti, za ostalo ima palac. al zato navecer kad posisa, uzme palac pa ga sisa, pa ga pusti i jedino sto joj je bitno da osjeti mene kraj sebe i tako utone u san. i tocna je ko urica za nocno spavanje. starija niej bila i stariju sam znala satima uspavljivat na sisi i lopti :traume:
    dok je starija preko dana spavala po rasporedu, ko urica, ova ga bas i nema. osim tih 2h budnosti. naravno, 2h je ako je spavala duze od 45min. ako nije onda je krace i zapravo je cijeli dan u komi.

  7. #107
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    nit sam mudrija niti pametnija niti imam više strpljenja ni živaca jedino imam malo iskustva ali čini mi se da ni to ne pomaže....
    al ima i dobrih stvari..eto srećom nije sisavica ko što joj je seka bila, s njom nisam ustajala iz kreveta a ova sisa samo kad ide spavat, inače je totalno nezaineresirana za sisu...i po noći spava super (pljuc, pljuc, pljuc...da je ne ureknem)..
    evo zaspala je u 19.30 (još je nje čut) i spavat će do 8 ujutro sa 2 (u najbolju ruku) ili više buđenja ( u stvari negodovanja i traženja sise u snu)
    inače i ne plače puno nego nekako ciči i vrišti...i mrzi ležati...nosanje samo pali...

  8. #108
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i da, još sam primjetila da joj očito smetaju ove promjene vremena..kod nas je čas sunce čas kiša, par puta dnevno se mijenja već par dana....inače je lakše uspavam.

  9. #109
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dva pitanja me muče:

    1. Je li ok da beba od 10 mj. ima samo jedno dnevno spavanje?

    2. Da li ima dovoljno sna u 24 sata?
    Noću spava po 12 sati, ponekad 13, od 8 navečer do 8 ili 9 ujutro, te oko sat vremena, ako ju skužim u pravom trenutku i uvalim joj cicu, spava i po dva sata. Dakle, u 24 sata ukupno ima minimalno 13 sati sna, makismalno 15... češće 13.

  10. #110
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ne spava ni moj sa sedam mjeseci kolicinski vise, uglavnom 10ak sati (tu i tamo 11) po noci i jos 2-3 sata po danu (raspodijeljeno u tri puta).

  11. #111
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A onda je to valjda dosta. Hvala.

  12. #112

  13. #113
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super, hvala. Dakle, ako joj uspijem uvalit cicu, onda je by the book.

  14. #114
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod nas je pravilo da nema pravila
    i da nema pomoći što se toga tiče
    znači ja ne mogu uvesti nešto što će poboljšati situaciju
    zapravo ni nemam što poboljšati
    noćas jedno buđenje za kratko cicanje
    spavanje do 6, sad opet spava
    prošlih dana je bilo puno manje spavanja i danju i noću
    pa sam mislila da joj je previše podražaja, ali sinoć me demantiralo
    bili smo na rođendanu jučer, puno djece, puno buke, puno podražaja
    a ona super spava

  15. #115
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kod moje djece nije kljucna prestimuliranost nego premorenost. Ako zbog neceg izgubi sat dva sna (grcevi, stolica, podrigivanje...) upada u nervozu i onda sve losije spava - ako i zaspe bez problema, brzo se budi cendrajuci. Kod moja oba djeteta pravilo je vise je vise: sto vise spava, bolje spava. Ako ima zaostatke, pada u jos vece zaostatke. Presijecemo to mojim jacim angazmanom - vise nunanja i ususkavanja i kad vrati broj sati (14-15/24) onda je sve ok. Nocu spavaju obje odlicno, prva od rodjenja spava cijelu noc uz par dojenja u polusnu.

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nocas mi ko flopica, od pol 9 do 7, jedno sisanje, cak ni za dobro jutro nije nes sisala i sad opet spavs. problem mi je sto prek dana ak ne zaspe u autu il kolicima, mora na mojim rukama dok hodam...

  17. #117
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    E da, leonisa ovo s 2 sata je i kod moje bebe bitno. Ako zaspe nakon 2 sata od zadnjeg budjenja onda lijepo spava. Sve duze od dva sata je rizik od premorenosti osim ako je u debelom plusu sa satima (16), a to znam jer vodim dnevnik spavanja od njenog treceg mjeseca. DO tad je spavala skoro stalno ali s 3 mj je pocelo to s uspavljivanjem, premorom i sl. Potrazi, ako jos nisi, na babycenter sleep basic za tu dob, tamo sam nasla korisnih savjeta i primjena funkcionira.

  18. #118
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Moj vec tjednima po danu spava 3-4 puta max 30 minuta, noc odvali od 8 navecer do recimo 5-6, onda klopa i spavanje do pol 8, 8. Prije tri dana mu je izasao 3 zubic i sad se malo smirio, jucer i prekjucer je po danu u komadu spavao cak sat i pol do dva.
    Al zato se sinoc probudio u pola 12 i divljao do 2 ujutro, nis nije pomagalo ni klopa ni nosanje ni lopta ni pjevanje, jednostavno me gleda i smije mi se i brblja ko lud.. Nadam se da je to bila samo epizoda, da nece sad tak nastavit jer ja padam s nogu

  19. #119
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I jos neke stvari koje kod nas pale: glazba nula bodova. Ali zato fen, usisavac, susilica... Na to se navukla ko jako mala dok su je mucili grcevi. Kako ne bih stalno palila fen, snimila sam si ga i imam snimku cak i u telefonu, pustam po potrebi i jako je to umiri. U zadnje vrijeme to mijenjam kisom - ima
    iphone aplikaciju Sleepmaker, cak se i meni svidja za uspavljivanje. Nije bijeli sum ali ima slican efekt.
    Uspavljivanje na rukama, marami, lopti - sve da. Ali je ipak spustam u krevet dok jos nije posve zaspala nego onako "samo sto nije". Jer kad se probudi nakon 30 minuta jednostavno je vratimnu san mazenjem korjena nosica a inace bi morala natrag na loptu, jer mi se cini da dijete trazi ugodu koju je osjecalo prije prethodnog usnivanja. Danju se dogodi da je i po 3 puta unutar 2 sata "vracam u san". Kisa cijelo vrijeme lupka i uspavljuje nas.

  20. #120
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Jupi, nocno spavanje se produzuje!

  21. #121
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Mah, prezainteresirana je. spavala je pol sata, provudila ju buka vani. i od tad censra premorena, a cim se priblizimo sobi vristi. u dn sobi, na mom ramenu il rukama, da gleda oko sebe, ok. sve ostalo nula bodova. ovo tipkam s njom na ruci...

  22. #122
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Leonisa :hug:
    Ajd probaj sa bijelim sumom, glasno a onda stisas. Ako mozes nadji taj sleepmaker, zbilja je zarazno. I mojoj smeta buka iz vana ali bijeli sum to sakrije. Neurolog na goljaku jednoj mojoj poznanici savjetovao pustanje bijelog suma bilo fen bilo vodopad, sta se nadje. Iako mene frka da to bude glasno bas.

  23. #123
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    i ja imam snimljen fen na mobitelu i to pomaze kod uspavljivanja ak je onak vise nemiran, ali onda gasim kad ga nosim u krevet da mu ne sumi cijelo vrijeme (a i da nije mob pored glave zbog zracenja, iako ga nekad stavim na plane mod ak mi treba duze pored njega)...i sve je to ok po danu, al recimo nocas nije pomagalo nis od toga

  24. #124
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mozda neki skok? Kolko sam skuzila nije plakao nego se igrao? Vjerojatno neka vjestina sazrijeva.

  25. #125
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ko mala je bila ovisna o fenu i usisivacu. palila danas usisivac i nista...

  26. #126
    stoic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    87

    Početno

    moj malac od rođenja ne spava danju.... nađe se ponekih 5-10 minuta na sisi ili riiiijetko pola sata... prva dva mjeseca je spavao od 22/24h do 06h ujutro uz više sisanja u polusnu, danju NIŠTA.... u trećem mjesecu je jedino produžio jutarnje spavanje do 09:00h, danju opet NIŠTA... tj. jedanput tjedno ga uspijem uspavati na sat-dva i dva-tri puta tjedno na pola sata...

    koliko je to normalno?

  27. #127
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Jesi ga probala nadouspavat? Tipa kad se probudi, odma mu uvalit sisu, bez da ga dizes iz kreveta, sve lezecki. Moj je zna satima tako spavat, al svakih po ure bi se probudio malo (il puno) pocicat.

  28. #128
    stoic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    87

    Početno

    prva 2 mjeseca je non-stop sisao danju, to mu je služilo sam za kunjanje, nikada nije pravo zaspao..... a sada neće sisu kad nije gladan (čak i štrajka)

  29. #129
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Sta kaze pedijatar? Suosjecam stvarno.

  30. #130
    stoic avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    87

    Početno

    pedijatrica ne shvaća ozbiljno..... ona misli da bih ja željela da spava više jer bi mi tako kao bilo lakše.. ja sam se više navikla na ovo stanje, suprug kuha, pere, čisti, ja jedva nešto stignem i izgledam k'o zombie.... no, više me interesira koliko se to može odraziti na njegovo zdravlje

    u prva dva mjeseca nije skoro nikako plakao ako bi imao sisu u ustima... a poslije toga zna plakati a da se ne zna razlog, pa se pitam da mu možda ne fali sna, ali nemam pojma kako da mu ga obezbjedim..

  31. #131
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Proguglaj malo o spavanju na babycenter.com
    Ne znam, mislim da je neki problem ako ne spavaju nikada nocu, a ovo je samo roditelju tesko. Jel djeluje neispavano ili je vesela?

  32. #132
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj novi mali je prava spavalica. Ima deset dana i spava skoro po cijeli dan. Budi se ili sam ili ga ja probudim svaka 2 sata (po noci 3-4) da posise i da ga promijenim. Nakon toga brzo ponovo zaspe. Mozda je cijeli dan budan sve skupa 2 sata. A mozda i nije. Cini mi se i da je stariji u toj dobi puno spavao, al on se definitivno budio svako malo i htio sisat, a i kad je spavao cesto je spavao sa sisom u ustima... ovaj se najede u 5-15 minuta... i onda opet spavanje. OK kaki i pisi, tako da valjda dobro i jede. Imao je poviseni bilirubin kad je izlazio iz rodilista, ali ne previse. I koza i okice su mu bili zuti, al to se vec dosta smanjilo. Ima li jos takvih malih spavalica? I kako/koliko vasi spavaju?

  33. #133
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Takva je bila (i ostala) moja kcer. Sad ima 9 mjeseci.

    Kao skroz mala beba, spavala je cijele dane. Super je jela, malo bi nas pogledala i onda bi trazila da je negdje spustimo da na miru spava.

    Spava super i sad s 9 mjeseci. Budi se za sisanje po noci, ali nema dizanja iz kreveta.

  34. #134
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Takav je bio i moj malac. Stalno je spavao. Sisao svaka 2 sata po 5-10 minuta. Nocu svakih cca 3-4 sata.
    Sa 4-5 mjeseci je odlucio da se dovoljno naspavao
    Danju je spavao tri pita po 20-30 minuta. Nocu se budio 10-tak puta.
    Sad ima godinu dana. Spava dva puta po pola sata. Nocu se i dalje budi 10-tak puta.
    Uzivaj dok traje

  35. #135
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Mame moje drage..

    Ja sam na rubu ocaja od umora...

    Moja curka navrsila prije koji dan 1god.

    Kao mala bebica budila se tocno znam vrijeme ...oko 11h,oko 5h i budenje oko 7-8h....milina...

    Evo nas ritam sada pa mi mozda pomognete...

    Budenje oko 4-5h... (u najboljem slucaju to je oko 6-pola 7h)...

    Naravno zacori ponovno oko 9-10h...kasnije oko 2-3h...corkica ponovna oko 8-pola9h...no budenje preko noci po 5-6puta...imam osjecaj da cijeku noc cica...

    I opet ranoooo,preranoooo budenje...

    Saa me preko dana pocela zezati sa spavanjem...pocela spavati 1dnevno i to corkica oko 10h i kasnije nebi ga zaspala ni za zivu glavu...naravno popodne vec bude toliko cendrava i zivcana tako da zaspe oko 7h...

    pokusala sam tu jutarnju corku pomaknuti kasnije pa da izdrzi ali onda bude prezivcana i ujutro...(iako mislim da joj je 1corka jos premalo)...

    Sve u svemu ludaaaaaa sam....

    Ima li tko pametan savjet????


    Jos dvije curke imam...s njima nisam imala problema...

  36. #136
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Takva je bila (i ostala) moja kcer. Sad ima 9 mjeseci.

    Kao skroz mala beba, spavala je cijele dane. Super je jela, malo bi nas pogledala i onda bi trazila da je negdje spustimo da na miru spava.

    Spava super i sad s 9 mjeseci. Budi se za sisanje po noci, ali nema dizanja iz kreveta.
    Znaci ima sanse da tako i nastavi

    A iznenadjuje me koliko je drugaciji od brata u toj dobi. Cak i kad je budan djeluje nekako zadovoljno, ne treba ga ni nosat, osim kad se treba podrignit, ni puno se oko njega vrtit. A vidit cemo kakav ce bit dalje

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Moj malac ima 3 tjedna i iz dana u dan sve je vise budan. Sve bi to bilo ok da je preko dana budan, ali vec 2-3 noci probudi se oko 4:30h, nahranim ga, bilo bi pozeljno da opet zaspe, ali on odradi turu budnosti do cca. 6h. A danju dobro spava. Navecer zna kenjkati i boriti se da ne zaspe, ali nista strasno.
    Ne znam kako mu zamjeniti jedno dnevno spavanje sa tom nocnom turom budnosti.

  38. #138
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Sta ga razbudi? Jel mijenjas pelene po noci? Hranis ga na svjetlu ili u mraku? Dojis? Ja sam uvijek dojila u mraku(nocu),a pelene sam prestala mijenjati kad ih je to pocelo razbuđivati.
    Probudi se,dam cicu,nazad u krevetic. Ubrzo mi je dosadilo dizanje u sred noci,puno je lakse kad spava samnom(od negdje mjesec dana). Samo se pristeka na cicu i nastavi spavati

  39. #139
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj stariji se neko vrijeme isto budio ranom zorom. Al to kad su tako mali se zacas promijeni. Tjedan dan ovako, tjedan dan onako...
    No, ja bi se recimo drzala toga da je noc (ako je moguce), ne bi palila svijetlo, ne bi ga presvlacila, ako treba malo bi ga nosala dok zaspe... a, ako je bas budan, budan, uspkros svemu, i ne zeli na miru lezat nego trazi da mu se posveti paznja, onda bi mu se prilagodila pa nastavila spavanac s njim opet oko sest.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    Sta ga razbudi? Jel mijenjas pelene po noci? Hranis ga na svjetlu ili u mraku? Dojis? Ja sam uvijek dojila u mraku(nocu),a pelene sam prestala mijenjati kad ih je to pocelo razbuđivati.
    Probudi se,dam cicu,nazad u krevetic. Ubrzo mi je dosadilo dizanje u sred noci,puno je lakse kad spava samnom(od negdje mjesec dana). Samo se pristeka na cicu i nastavi spavati
    Ne dojim, nemam nista mlijeka. A pelenu promjenim ako se ukaka ili ako je dosta natopljena, jer ga uhvati nervoza ako je mokar. U sobi nam je priguseno svijetlo, tako da ga vidim, a opet nije jako kao danju. Mislim da njega sve to po malo razbudi, prvo cekanje bocice, pa presvlacenje. Mada nakon prvog budjenja i hranjenja oko 2h poslije ponoci on manje-vise odmah zaspe, ali nakon drugog hranjenja cesto ostane budan. I muce ga vjetrovi. Pa mu dizem nogice, masiram trbuscic i tabanice. Dok se ne isprdi nema mira. Ne znam kako mu i to olaksati, jer nam je i to problem nocu.

  41. #141
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Probaj ne mijenjati pelenu ako ne kaka. Stavi za noc pelenu broj vecu nego sto inace nosi.
    Papicu pripremi unaprijed: mlijeko u prahu stavi u suhu bocicu,a prokuhanu i prohlađenu vodu u termosicu.
    Samo smuckas nabrzinu.
    Nekim bebama za uspavljivanje pali ako im se npr. malo cvrsce stisne za rukicu ili stavis ruku na glavicu. Ne prejako,tek da osjeti kao mali pritisak kao kad su u trbuhu.
    Ili nosanje,skakutanje po pilates lopti, fen, napa... a imas i na netu naci te bijele sumove...
    Najbitnije je sve to raditi u mraku ili jako prigusenom svjetlu. Da se nauci da je noc za spavanje.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •