Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Idemo na operaciju trećeg krajnika!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno Idemo na operaciju trećeg krajnika!

    drage Rode,

    M. (2 god. i 10 mj.)ide na operaciju 3. krajnika za dva tjedna, a ja se već sad preznojavam od te pomisli.
    Operaciju nam je sugerirao dr. Tolić u Klaićevoj bolnici. Veli ako je sve u redu da smo isto popodne doma.
    Možete li mi dati neke savjete što je važno prije, a što iza operacije.
    Kako protječe oporavak? Jel im teška noć iza operacije?
    Hvala,

    m.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Uh davno sam pisala o tome, idem tražit.
    Normalno je da brineš, ali bit će sve ok. Idem naći gdje sam pisala kak je to bilo kod nas.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Našla;

    Moj sin je sa tri godine operirao treću mandulu. Prije operacije obavili smo razgovor sa anesteziologom koji nam je sve objasnio i upozorio nas koliko je važno točno i precizno odgovoriti na sva pitanja od rođenja do toga dana. Nakon toga a u roku od 7 dana prije operacije obavili smo sve nalaze: krvne pretrage, ekg, težinu (vrlo važno zbog doze sredstva za uspavljivanje) i naravno pod uvjetom da dijete nije u infektu, tj.da je barem dva tjedna zdrav bez šmrcalica i ostalih popratnih stvari.
    Nakon toga svega, svi izbezumljeni od straha, pogotovo nakon potpisa da se slažemo da nam dijete primi transfuziju krvi u slučaju "nedajbože" komplikacija, uplatili smo apartman da mogu biti s njim prije i poslije operacije.
    Prvo su mu dali neki sirup koji ga je lagano "omamio" ali je bio pri svjesti mada sav zbunjen i sa nekim kiselim smješkom na licu. Zatim su ga odveli na kolicima. On nije plakao jer je od sirupa bio opijen. Ja sam isplakala tri potopa i molila Boga da sve prođe u redu.
    Nakon pola sata su ga doveli ležeči bez gornjeg dijela piđamice, imao je nagon na povračanje i curile su mu slinice iz usta, bio je na boku i sestra ga je pokušavala probuditi. Jako je vrištao nešto nerazumljivo, ja sam bila u šoku. Sestra mi ga je dala u naručje i legli smo na krevet, ja sam ga grlila i ljubila, ali je još sigurno sat vremena bio izgubljen, samo kad bi mu na uho šapnula "mama je tu" umirio bi se i zaspao.
    Sve u svemu nakon 3 sata spavanje probudio se žedan i gladan i počeo crtati. Pustili su nas isti dan doma i još je dva tjedna pričao nazalno.
    Uglavnom koma, ali moraš "stisnuti srce" i izdržati, druge nema.
    Pitaj doktore sve što te zanima, a mislim da je od velike koristi ako postoji mogučnost boravka uz djete.
    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    hvala ti

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    46

    Početno

    Moj je dječak bio malo stariji kada smo obavili istu operaciju s tim da je on vadio i "treći i prva dva krajnika". Ja sam bila u užasnom strahu jer nam nisu dali biti s njim,poslali su nas vani iz sobe čim smo ga smjestili u krevet, a mogli smo k njemu tek kada se probudio iz narkoze i došao sebi.
    Ostao je jednu noć u bolnici jer je to ipak bila malo veća operacija( djeca koja su vadila samo treći krajnik su išla kući isto popodne).
    Ja sam umirala od muke ali noć je prošla skroz u redu, spavao je i nije ga bolilo. Isto je bilo kada smo došli doma, nikakvih problema nije bilo, pazili smo što jedemo i to je to.
    Sve u svemu, brzo to prođe i zaista sve bude ok ali te neke usputne stvari(vezane uz bolnički tretman), oduzmu ti više snage i više izmuče dijete od same operacije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I mi idemo 30.11. vaditi treći krajnik . Sutra ima dvije godine. Ima li tko da ih je vadio tako mali?

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    I mi idemo 30.11. vaditi treći krajnik . Sutra ima dvije godine. Ima li tko da ih je vadio tako mali?
    meni vađen s napunjenu godinu dana - veli moja majka da sam do tada imala stalno gnojne angine, nakon toga nikakve bolesti :/
    kaže da je operacija trajala kratko, i da je sve prošlo bez ikakvih problema, ona je bila uz mene, ali samo zato jer je u struci pa su je pustili...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    moj sin je vadio mandule s 4,5 god.a počelo je ovako.Nakon preboljenog 6 šarlaha(u zaraznoj su rekli da je fenomen) i njegova doktorica je odlučila da hitno treba izvadit mandule.Prošli smo sve pretrage uključujući i anesteziologa koji nam je dao zeleno svijetlo za operaciju.došli smo u bolnicu i sestra mi je rekla da primim djete u krilo nakon čega mu je dala neku tekučinu da popije(neznam točno o kojoj otopini se radi),nakon 5 min.mi je sin rekao da mora piškit i tako sam ga odnjela na wc.kad sam htjela da stane na noge gubio je ravnotežu i počeo je padat.sestra ga je uzela i rekla mi da je počela anestezija djelovat.odnjela ga je u salu a ja sam čekala u hodniku.u par navrata sam ga čula ali to je bio plač kad je već sve bilo gotovo.nakon 1 sat stavili su ga u sobu i pustili mene k njemu.probudio se i bio je žedan ali ništa nije smio pit jer bi povračao.cijeli dan sam bila s njim jedino navečer za spavanje mi to nisu dopustili ali bio je u sobi s dva odrasla čovijeka koja su mi rekli da je bio super.drugo jutro je išao kući i morao je nositi onu masku na licu zbog nekih virusa ili bakterija.oparavak je trajao tjedan dana.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    Molim za pomoć,Ema ima 6 godina i pedijatrica želi da izvadimo sve tri, međutim dva specijalista su odgovorila da to nije potrebno(dr. Tolić - Klaićeva )i na Merkuru.Sad smo kod dr. Čanića ( JAKO DOBAR DOKTOR) na Sv. Duhu koji već drugi puta radi sve nalaze jer su prvi bili u redu. Rekao je ako budu i drugi neće biti operacije.Upravo smo preboljeli šarlah (to nam je bila prva bolest vezana uz mandule) i bilo je jako loše, injekcije i sirup.Inače nekih problema nema osim hrkanja i male kilaže 15 kg (pedijatrica smatra krivim mandule).
    Molim ako ima netko iskustva u Sv. Duhu tim više što nismo iz Zagreba i dal je netko imao slične probleme koji su se riješili operacijom jer pedijatrica krivi mene za šarlah(da su izvađene mandule to se ne bi dogodilo),a ja nisam specijalist.

  10. #10
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    DA ne otvaram novi topic, zanima me, MOLIM VAS, koje smetnje vam je uzrokovao treći krajnik? zašto se bila preporučena operacija?
    moja anja strašnu muku muči s tim, hrče grozno, jedva diše, nazalno govroi....
    ORL u bolnici u osijeku je rekao da je premlada za operaciju i čak ju nije ni pogledao. tada je bila nepune dvije godine.
    mislim da moramo ići ponovo na pregled, jer po noći čak ima zstoje disanja(apneje)

  11. #11
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    moja anja strašnu muku muči s tim, hrče grozno, jedva diše, nazalno govroi....
    jedva dise tijekom noci ili i danju?
    i kod nas je situacija slicna u zadnjih 10-ak dana - hrce, tesko dise tijekom noci.
    nismo isli kod dr. tako da ne znam da li je u pitanju treci krajnik, ali sumnjam na njega.

    mislim da su razlozi za uklanjanje treceg krajnika dijelom ovo sto si vec navela (apneje u snu, hrkanje i tesko disanje) te ceste infekcije i upale. taj treci krajnik se moze toliko inficirati da doslovce moze biti pun virusa i/ili bakterija

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    naš je očito skroz pun bakterija, jer čima neki malo mani infekt napadne, ona jedva diše, hrče itd....i pozitivni smo na streptokok već duže od godinu dana, mislim da ju nikad nismo riješili

  13. #13
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    nataša, nije ti anja premala za operaciju trećeg krajnika. Mojoj kćeri su na Merkuru htjeli operirati sa dvije godine i tri mjeseca. Nismo htjeli, ali ipak je došlo dotle da sad mora izvaditi sva tri.
    Ona uopće nema puno angina, ovu zimu uopće nije niti bila bolesna, ali konstantno diše na usta, čak i kad se nos potpuno očisti fiziološkom, također ima noćne apneje, nazalno priča tako da kod nje "mama" zvuči kao "baba".
    A krajnici su joj konstantno veliki, kao da su stalno upaljeni. Zato ide na vađenje sva tri na Rebro u travnju.

  14. #14
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I nas su dr. Tolić i Čaleta sa Srebrnjaka uputili da vadimo 3. krajnik zbog non stop curenja iz nosa i čestih bronhitisa. S tim da odemo u Vinogradsku. Zanima me koja je procedura? Koga da tamo nazovem i koje sve pretrage treba obaviti?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    nataša, nije ti anja premala za operaciju trećeg krajnika. Mojoj kćeri su na Merkuru htjeli operirati sa dvije godine i tri mjeseca. Nismo htjeli, ali ipak je došlo dotle da sad mora izvaditi sva tri.
    Ona uopće nema puno angina, ovu zimu uopće nije niti bila bolesna, ali konstantno diše na usta, čak i kad se nos potpuno očisti fiziološkom, također ima noćne apneje, nazalno priča tako da kod nje "mama" zvuči kao "baba".
    A krajnici su joj konstantno veliki, kao da su stalno upaljeni. Zato ide na vađenje sva tri na Rebro u travnju.
    Mi smo izvadili treći krajnik prošle godine u 1. mjesecu kad je Domić imao dvije godine i mjesec dana. Tu jesen je imao anginu i upalu obadva uha. Bila sam u totalnom šoku kad je nakon prvog specijalističkog pregleda i timpanometrije naručen za operaciju i to u roku od 3 tjedna. Mislila sam da je premali, ali činjenica je bila da je zadnjih godinu dana disao na usta i hrkao, i popio 3 antibiotika za redom, otorinac je rekao da, ukoliko se ne izvadi 3. krajnik, da će mu se to ubrzo odraziti na sluh. I tako smo to "obavili". Naravno, bilo mi je groooozno, ali moja ljubav je to odradila sportski, kada se probudio iz narkoze, bio je kao novi. I ja skupa s njim. Ostali smo preko noći(zajedno) u bolnici, na inzistiranje doktorice, samo zato što je bio tako mali. I ujutro išli doma. I od onda nismo više bili bolesni i pili antibiotike (virozice ne računam, ipak idemo u vrtić). I još nešto. Sve preglede i operaciju smo obavili u KBC Dubrava i bili su FENOMENALNI!!!
    Svima koje vas to čeka, sretno, držite se, nije to ništa strašno. Djeca (i vi) ćete se preporoditi nakon toga.
    Puse

  16. #16
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    domicevamama, osim što ti maleni više nije bio toliko bolestan, kako su se još očitovale promjene?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    domicevamama, osim što ti maleni više nije bio toliko bolestan, kako su se još očitovale promjene?
    Prvih dana mu je jako curio nos (samo vodica), iz ušiju žuti sekret, rekli su da je to normalno, da ce kanalići čiste. Počeo je jesti ko mali vuk, što prije nije bio slučaj, počeo je normalno disati na nos (trebalo je malo vremena da se nauči držati usta zatvorena), i slijedeća timpanometrija je bila normalna-nema više bojazni da će mu se to sve odraziti na sluh. Nije više dobio ni anginu, ni upalu uha ni ništa slično. Mislim da dovoljno govori činjenica da godinu dana nismo bili kod doktora.

  18. #18
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    i nama je stanje bolje nakon vađenja sva tri krajnika.
    ako nekog zanima info-u KB Dubrava se može biti s djetetom

  19. #19
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    domicevamama, osim što ti maleni više nije bio toliko bolestan, kako su se još očitovale promjene?
    moj nije bio upće bolestan, mislim nije imao niti jednu anginu. kao jako mali imao par puta svaka dva mjeseca upalu uha, ali je zato stalno bio zaštopan i govorio nazalno.
    dr. na srebrnjaku mi je objasnila da je treća madula gore iza nosa (nisam do tada znala) , i da ju treba maknut jel ona kad naraste to je kao da ti stoji grumen vate i zato djeca pričaju nazalno.
    F ih je operirao sa 5 godina kod dr Carića u Vojnoj bolnici, bilo sve ok, ostao jednu noć, sam, odradio ko veliki , sve zabavljao, zbog njega malički s kojim je mama bila cijelo vrijeme nije plakao kad je dobio inekciju, došla drugo jutro po njega, kupili slatkać i molio me da malo ide van (bilo ljeto), ja mu dala, bez da nori i trči, kapali nos kak je dr rekao, došli na kontrolu i bilo sve pet.
    sad je opet stalno zaštopan isti doktor dao da koristi Nasonex jel ima kroničnu upalu sinusa, inače je asmatičar.

  20. #20
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    sorry krivu rečenicuu sam "kvotala"

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    32

    Početno treća mandula

    evo i mi operirali treću mandulu prije 10 dana i sve je ok prošlo....
    stalno se može biti s djetetom što je meni bilo bitno,išli doma isti dan a operacija traje 10 minuta
    oporavak brzo prošao..... već drugi dan kao da ništa nije bilo :D
    Išli smo je vaditi jer je stalno curio nos,česte upale uha ,a i timpanometrija je bila loša ......sad bu valjda bolje
    Sve pohvale za Merkur

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    181

    Početno

    i ja dajem sve pohvale dr. Toliću i sestrama na odjelu(divan pristup i tretman) i Klaićevoj bolnici. Isti dan u 18 h pušteni smo doma. sve je prošlo b.o. Nikakvih potoka slina iz nosa više nema, ni otežanog disanja, ni stalnih prehlada. Spasili se.

  23. #23
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    melrose, super!! :D

  24. #24
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    melrose baš mi je dago zbog vas. Kada ste to bili? Nama je dr. Tolić prije 2 tjedna rekao da idemo u Vinogradsku jer oni to ne rade jer nemaju uvjete. :/

  25. #25
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Zaboravila sam pitati dal je netko bio vaditi 3. krajnik u Vinogradskoj?

  26. #26
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi krajem mjeseca idemo u Merkur na vađenje treće mandule.
    Birali smo između Rebra, Vinogradske i Merkura jer su nam jedino to preporučili (i pedijatrica i na Rebru gdje bismo termin čekali 2-3 mj. a nemamo toliko vremena s obzirom na stalne perforacije bubnjića). Tako da sam izabrala Merkur jer kao imaju apartmane, pa ako treba ostati s njim preko noći (iako se ako nema nikakvih komplikacija isti dan ide doma), međutim kad smo već dobili termin za operaciju, rekli su nam da je velika gužva i da nema mogućnosti ostanka s djetetom.
    Taj dio mi je jako važan jer D nema još ni dvije godine, a i već je istraumatiziran jednom dvodnevnom hospitalizacijom na zaraznoj iako smo tamo bili u apartmanu i ja sam bila 24 h s njim.
    Zanima me kako 22-mjesečno dijete primpremiti na pretrage, operaciju i hospitalizaciju jer trenutno mi se to čini potpuno nemoguće i ako može koji detalj s Merkura ako netko ima friška iskustva što se tiče operacije samo trećeg krajnika. Pogotovo me zanima što bih sve trebala ponijeti i što mi sve može zatrebati s obzirom da se ne bi trebalo raditi o nekoj klasičnoj hospitalizaciji, ali opet smo tamo čitav dan.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nema mjesta na Merkuru zato jer preuređuju prizemlje (tamo gdje je ranije bila ambulanta orl, i gdje će opet biti kad to završe) pa na odjelu radi i ambulanta i sve ostalo.

    Kad je stariji bio na operaciji (s nepune 3 godine, taman se riješio noćne pelene te godine) natrpala sam punu torbu pidžamica i presvlaka jer je bio 12. mjesec i uz to i sokove i ledeni čaj. Obavezna najdraža igračka i jastučić. Drugo ništa...

    Moj sin ide iduće srijede na operaciju sve tri mandule, pa ću ti možda moći reći štogod novo. Vidjela sam da je jedna dječja soba s 5 krevetića, imaju bočnu stranicu koja se može podići, a ima i dosta osoblja jer su sad svi gore, i sestre i doktori koji inače budu u ambulanti. Nemoj previše brinuti da dijete ne stekne osjećaj da je to nešto strašno. Odahnut ćete.... Sretno!

  28. #28
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema mjesta na Merkuru zato jer preuređuju prizemlje (tamo gdje je ranije bila ambulanta orl, i gdje će opet biti kad to završe) pa na odjelu radi i ambulanta i sve ostalo.
    A baš sam se pitala kako su tako grozno organizirani da ambulatni pacijenti hodaju po odjelu između pacijenta koje voze direktno s operacije i praktički sjede ispred bolesničkih soba - ali sad mi je jasnije

    za apartman su mi baš tako mogli i reći kad sam pitala, a ne da si mislim kako se reklamiraju da imaju apartmane, a s druge strane ni ne spominjući tu mogućnost koja sad iz nekog razloga nije dostupna jednostavno odbruse da nije moguće ostati s djetetom, a iskreno bojim se tog plakanja nakon operacije jer je već jako istraumatiziran. jer on kad plače to je unedogledno urlanje i što ga se više pokušava umiriti, to je gore - ne znam je li to baš dobro nakon operacije

    samo se mogu nadati da ćemo stvarno isti dan doma

    inače timpanometriju nismo uspjeli napraviti jer je dijete (naravno) plakalo nego će mu to napraviti kad bude pod anestezijom, tak da još ne znamo hoće li trebati i cjevčice

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ah, to s organizacijom je tipično.... Ja već dugo hodam gore i pitam se ZAŠTO su prije 3-4 godine (ako se dobro sjećam) preuredili prizemlje, stavili nova vrata i podove, lijepo sredili ambulantu, ako su planirali preuređenje cijele etaže...

    Nemoj se time opterećivati, isto je u svakoj bolnici u koju zaviriš, stalno se nešto gradi i pregrađuje.

    Da sam na tvom mjestu, ja bih pitala mogu li čučati u čekaonici, da me mogu zvati ako zatreba, ako ne budu mogli smiriti dijete i sl.

    S druge strane, ne boj se toga, za dobru je svrhu i sve će se riješiti. Ne znam što bih ti rekla o tješenju djeteta, moj nikada nije plakao ni na pregledima ni inače. (Čak su ga slikali dok su mu radili timpanometriju i druge preglede, jer je bio dobar - zanimala ga je tehnika i svi ti aparati, pa nije plakao).

  30. #30
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mi isto idemo krajem mjeseca na Merkur operirati 3. krajnik. Jedva cekam da sve to prode.

  31. #31
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    mi smo prije dva dana obavili operaciju... prošlo je super! meni je valjda bilo stresnije nego malom, ali i ja sam se iznenadila ugodno jer sam očekivala svašta (osobito kad bih se sjetila sebe i svoje operacije). mi smo se ujutro morali javiti na odjel i isti dan oko 18 sati su nas otpustili iz bolnice...

    danas, nakon 2 dana on dosta kašllje (alergija), još uvijek mu je nos prepun a nemre ga ispuhati, hrče... nadam se da će to ipak proći kroz koji dan...

    u biti, kad rezimiram, najteže nam zapravo pada sad ovo poslije operacije. on se osjeća super, stalno je u punom pogonu, nema mira ni sekunde i ne mogu ga uvjeriti da bi morao malo usporiti tempo. a i u preporuci kod otpusta su nam napisali da bi tjedan dana morao jesti kašasto i to nam je isto nemoguća misija. on bi kruh, namaz itd. sve ono kaj nebi smio...

  32. #32
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi smo obavili 3 dana i sve je prošlo toliko super da nisam vidjela da su ga iznijeli iz operacijske ne bih niti znala da je nešto operirao. Najkritičnije je bilo oko sat-sat i pol nakon operacije jer je bio jako potresen anestezijom i jer valjda nije mene vidio kad su ga probudili, ali kad je uspio zaspati, kad se probudi bio je novo dijete.
    konačno je normalno prodisao na nos, nema više nazalni M ko prije, a postoperativni tijek je....što da kažem - ko da nije niti bio na operaciji, dijete je bolje nego ikad i svakome tko se dvoumi oko toga mogu jedino preporučiti da pregrize tih par sati (mi smo u bolnici bili od 7,30 do 17 - dklae nepunih 10 sati, ja sam bila čitavo vrijeme s njim osim tih 20 min što su ga operirali) jer promjena je evidentna odmah nakon operacije - bar nama. Još ako nas stvarno riješi tih upala i perforacija, a pogotovo antibiotika - to je neprocjenjivo!
    D je isto počeo kašljati poslije operacije, ali je to trajala nepuna 2 dana i nije bilo ništa.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    I moj sin je prije desetak dana operiran (sve tri mandule) na Merkuru. Prespavao je jednu noć. Drugo jutro došli smo po njega i sve je ok. Nekoliko dana nije baš jeo kako treba, ali zato to sada obilno nadoknađuje.

  34. #34
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    [QUOTE=Stijena;1657363].što da kažem - ko da nije niti bio na operaciji, dijete je bolje nego ikad i svakome tko se dvoumi oko toga mogu jedino preporučiti da pregrize tih par sati QUOTE]

    potpisujem.

    moj se danas sprema na kupanje s baki
    nisam bila sigurna koliko bi to bilo pametno, pa sam nazvala pedijatricu - ustvari, razgovarala sam sa sestrom i ona veli da je kupanje ok, samo nek ne roni... tak da ćemo probati jedno kratko kupanje danas...

  35. #35
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Nura je sada stara 4 godine. Ima učestale upale uha. Primjetili smo da slabije čuje, radili joj timpanogram prije 3 tj. koji nije bio dobar. Bili smo kod dr. Marna u Klaićevoj koji joj je odredio terapiju Fluimukan+Nasonet+fiziološka i puuuuuno žvakanja, kako bi se eventualno riješila sekreta iz ušiju. Nakon provedene terapije, jučer bili na kontroli, timpanogram još gori . Doktor smatra da se nema šta čekati i da sve tri mandule moraju van, ali predlaže i ugradnju drenažnih cjevčica u uši kako bi sekret izlazio van. Vidim ovdje da je većina vadila samo treću mandulu, a nama je predloženo vađenje sve tri + ugradnja cjevčica. Operacija je dogovorena za 31.8. a ja sam sada na 100 muka jer ne znam je li zaista potrebno izvršiti sve te silne zahvate ako bi npr. samo vađenje treće mandule riješilo problem, kako čitam tu, kod puno djece jest. Potražit ću naravno i još jedno mišljenje, iako cijenim mišljenje dr. Marna.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I moj sin je prije desetak dana operiran (sve tri mandule) na Merkuru. Prespavao je jednu noć. Drugo jutro došli smo po njega i sve je ok. Nekoliko dana nije baš jeo kako treba, ali zato to sada obilno nadoknađuje.
    nadam se da je dobil šnenokle ili bar sladoled u ogromnim količinama!

  37. #37
    bebaJakov avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Nura je sada stara 4 godine. Ima učestale upale uha. Primjetili smo da slabije čuje, radili joj timpanogram prije 3 tj. koji nije bio dobar. Bili smo kod dr. Marna u Klaićevoj koji joj je odredio terapiju Fluimukan+Nasonet+fiziološka i puuuuuno žvakanja, kako bi se eventualno riješila sekreta iz ušiju. Nakon provedene terapije, jučer bili na kontroli, timpanogram još gori . Doktor smatra da se nema šta čekati i da sve tri mandule moraju van, ali predlaže i ugradnju drenažnih cjevčica u uši kako bi sekret izlazio van. Vidim ovdje da je većina vadila samo treću mandulu, a nama je predloženo vađenje sve tri + ugradnja cjevčica. Operacija je dogovorena za 31.8. a ja sam sada na 100 muka jer ne znam je li zaista potrebno izvršiti sve te silne zahvate ako bi npr. samo vađenje treće mandule riješilo problem, kako čitam tu, kod puno djece jest. Potražit ću naravno i još jedno mišljenje, iako cijenim mišljenje dr. Marna.
    I moj sin ima sličnih problema i vjeruj mi, jedva čekam da nam zakažu operaciju (Rebro), kasni mu i govor, stalno zaštopan... Vjerujem da liječnik to ne bi preporučio da to nije najbolja opcija. Btw. moj J ima 2 godine.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Da ne otvaram novu temu.


    Molim vas preporuku za dooobrog otorinca, Vinogradska ili Rebro.

    Nekoga tko zna dobro pogledat treći krajnik i odradit dijagnostiku.


    Može i na PP.

    Hvala

  39. #39
    bebaJakov avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Rebro- idemo kod prof. Branice (još nismo bili ali sam čula sve najbolje)

    Vinogradska- dr.Baudoin

  40. #40
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi naručeni za operaciju 3. mandule početkom prosinca!

  41. #41
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Samo jedan savjet; ja sam kao klinka operirala treci krajnik koji je poslje opet izrastao!! (kod mene su takve stvari normalne )
    Jasno nije izrastao do pune velicine al bio je tu, gadno se upalio, prenio upalu na ostala 2 pa sam sve morala izvadit odmah i postoperativni oporavak je trajao mjesec dana, nisam mogla nista, ali bas nista jesti osim banana, zato ih sad ne volim...
    Tako da, kontrolirajte te krajnike povremeno...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    bucka gdje ste naručeni ? i mi idemo početkom prosinca kod dr Babić u Klaićevu. Jel ima tko kakva friška iskustva u vezi s ostankom s djetetom, daju li ostati u sobi do odlaska u salu i poslije operacije?

  43. #43
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi idemo kod baudoina u vinogradsku

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    jel možete biti cijelo vrijeme uz Niku? idete isti dan doma ili ostajete preko noći? ajd napiši malo detalja molim te ,može i na pp.

  45. #45
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    I mi smo isto bili kod dr. Baudoina privatno, ali nemamo u planu u vinogradsku jer nisam sigurna da je tamo baš child friendli u onom smislu
    koji bi nama odgovarao.
    Zadnje iskustvo jednih roditelja je bilo to da su išli na vađenje treće mandule i nešto se zakompliciralo ili taj dan nije dijete stiglo
    na operacilu ili nešto sl... uglavnom dijete je moralo ostati u bolnici, ali roditelj nije smio (da li nije bilo mjesta neznam). Uglavnom dijete je ostalo samo....
    Pa smo mi Vinogradsku eliminirali...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Ma i mi smo se dugo kontrolirali u Echu kod dr Baudoina i upravo iz tog razloga smo odlučili promjeniti bolnicu
    iako smo bili stvarno zadovoljni sa dr. Međutim sad već i Klaićevoj gdje sam iz prve ruke čula da se može biti uz dijete
    nastaju problemi jer pitanje da li će apartman baš biti slobodan, pa onda to vrijeme dok se čeka operacija navodno se
    ne može biti u sobi uz dijete.
    Uglavnom gdje god se okrenem svima ispada čudno što radim problem oko ostanka
    sedmogodišnjeg djeteta u bolnici.

  47. #47
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Znam kako ti je, i mi smo čudaci ,
    Uglavnom nama su opcije Merkur i baš razmišljamo o Dubravi

  48. #48
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Pozdrav,evo i moja M(4 god)ce morati na operaciju,obavili smo orl i bili na audiološkoj obradi na šalati,tamo je utvrđeno da joj je oštećenje sluha 30-40 db.Timpanogram pokazuje modificirani tip C krivulje po Jergeru desno pomak timpanograma do -232daPa.za taj timpanogram mi nis nisu govorili pa ako netko zna malo mi pojasnit jel do slijedeceg pregleda kod ORL cu poludit,malo me muci to osrecenje sluha,jel se sluh nakon operacije vrati u normalu. sva sam se uspanicarila... joj grozno
    Jel mozda bio tko na rebru na operaciji i ako je kako to tamo ide mislim na boravak roditelja i koliko se ostaje nakon operacije
    Posljednje uređivanje od Rency : 05.11.2010. at 14:09

  49. #49
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    danas smo trebali imati pregled nakon audioloske obrade na Rebru,ali su curku odbili pregledat ponovo i uopce nas konzultirat kako dalje,rekli su nam da se idemo naruciti za operaciju bez da nam je netko malo objasnio kako to sve izgleda,kakva je procedura inace ,doktora uopce nismo vidjeli ,koji nalazi se trebaju napraviti nego su nam rekli da se naruci za operaciju koja bi bila tek u 4 mj,a moje djete fakat ima problem sa sluhom.kako je vama išla procedura nakon sto su vam rekli da morate na operaciju.

  50. #50
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Nama je na Rebru procedura išla tako da su nam odmah rekli da idemo u Merkur ili Vinogradsku
    Naime, na Rebro smo išli na fiberendoskopiju i kad je dr vidjela da je treća jako velika, odmah nam je rekla da s obzirom da su oni referentni centar za čitavu Hrvatsku za sve i svašta, termin za op bismo čekali bar 3 mjeseca bez obzira što se radi o djetetu i o hitnosti, a s obzirom da dijete ima stalne perforacije do tada može izgubiti sluh.
    Završili smo na Merkuru, termin smo dobili za manje od mjesec dana uključivši i sve preop pretrage i s obzirom da sam na više topica već pisala iskustvo, da se sad ne ponavljam, zadovoljni smo, koliko u našim uvjetima uopće možemo biti. Jedino baš ne bismo bili zadovoljni da se nešto zakompliciralo, pa je dijete moralo ostati preko noći jer tada nije bilo mogućnosti ostanka jer su preuređivali odjel, ali koliko znam imaju nekoliko apartmana, samo ne znam kakva je sad situacija s rezervacijom.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •