Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: STREPTOKOK GRUPE B

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    8

    Početno STREPTOKOK GRUPE B

    JA SAM CANAS BILA U PETROVOJ I VIDLI SU MOJE NALAZE TE REKLI DA IMAM STREPTOKOP GRUPE B 10/3 MOJ GINEKOLOG MI TO UOPCE NIJE REKO KAJ JE NEK MI JE SAM PREPISO AMOKSIL I REKO DA JE SVE U REDU CITALA SAM O TOME I BRINE ME JER TA BAKTERIJA MOZE PREC NA BEBACA A JOS SAM I I DOSTA OTVORENA. IMALI KO MOZDA ISKUSTVA SA TIM STVARNO SE JAKO BRINEM HOCU DA MOJ BEBAC BUDE U REDU NEZELIM DA TO PREDE NA NJEGA. UNAPRED HVALA

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...oca/05_bhs.asp
    Tu možeš proćitati ukratko...

    Ja se borim s tom beštijom ali nisam trudna... Kod mene je problem jer me užasno boli i nije se ljećilo na vrijeme.Krvarila sam 2mjeseca i imala jak iscjedak, a gin. mi je rekao da moram s tim živjeti...
    Promjenila sam gin. i napravio mi je briseve i imam tu bakteriju ali i upalu jer se nije ljećilo na vrijeme... Ako ljećiš od početka problem se riješi

  3. #3
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    ja sam imala tu bestiju u 6 mjesecu trudnoce, primila 10 penicilina i hvala Bogu rodila zivu i zdravu curicu. Svakako prije poroda (kad udjes u 9) jos jednom napravi bris. Sretno

  4. #4
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Nakon ture Amoksila, kod mene nestala (u 10 tj. trudnoće)

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Več smo negdje pisali o tome, i kod mene nestala nakon kure Amoxila mislim da u 8. tjednu. Na porodu sam odmah po dolasku dobila injekciju antibiotika, i ponovno nakon 4 sata. Nakon toga sam rodila, inače praksa je da se daje svaka 4 sata do završetka poroda. Bebi se po porodu radi bris uha, i pomnije se prati krvna slika (CRP). Vjerojatno ne bi trebalo biti problema.
    U slučaju da, ne daj Bože, prijeđe na bebicu, ona dobiva 10 dana antibiotik.

  6. #6
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    kopiram ovdje:

    Citiraj J.D prvotno napisa
    hvala curkenadam se da cu uspjet to izljecit jer sam u 34 tjednu i da ce sve bit u redu.velika pusa vama i vasim bebicama.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Več smo negdje pisali o tome, i kod mene nestala nakon kure Amoxila mislim da u 8. tjednu. Na porodu sam odmah po dolasku dobila injekciju antibiotika, i ponovno nakon 4 sata. Nakon toga sam rodila, inače praksa je da se daje svaka 4 sata do završetka poroda. Bebi se po porodu radi bris uha, i pomnije se prati krvna slika (CRP). Vjerojatno ne bi trebalo biti problema.
    U slučaju da, ne daj Bože, prijeđe na bebicu, ona dobiva 10 dana antibiotik.
    Andriji nisu radili bris uha, nego su radili krvnu sliku 2. i 3. dan u rodlilištu. Pratili su kretanje leukocita i trombocita. Leukociti nisu rasli, trombociti su lijepo rasli (ne znam zašto, ali to je dobro i ukazuje na dobru "kondiciju" novorođenčeta) i pustili su nas doma.

  8. #8
    zaklina1

    Početno

    Ja ti imam streptokok od 21.tjedna trudnoće,pokušale smo sa antibioticima ali beštija se zaljepila i neće se pomaknuti,tak da je moja dr odustala,rekla je da će se on u svakom slučaju vratiti i da je opasnije kljukati se antibioticima nego sami streptokok.Sad sam trudna 39 tj i čak više ni nemam onaj iscjedak karakterističan za streptokok.Pri porodu ću dobiti peripartalnu profilaksu i to je to.Ništa se ne brini,samo pij puno tekućine i sve će biti ok.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    ja samo moram ponoviti da sam se terapijom s češnjakom bez antibiotika riješila iste beštije s cerviksa. ima tu puno na rodi o tome, pa probajte, ne može štetiti.

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moja beštija je bila u urinu, ne na brisu cerviksa, ne znam da li tu pomaže češnjak? :?

  11. #11
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ja sam skoro cijelu trudnoću imala E.coli, a pred kraj sam dobila i taj beta hemolitički streptokok, no riješila sam ga se nakon antibiotika. Svakako treba kod dolaska u rodilište napomenuti da si ga imala u trudnoći jer daju penicilin tokom poroda preventivno, bar su meni dali.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Moja beštija je bila u urinu, ne na brisu cerviksa, ne znam da li tu pomaže češnjak? :?
    eh, bogme ne znam, ako ti prijeti neka urinarna infekcija, onda mislim da ćeš morati s antibiotikom

  13. #13
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    I ja ga dobila na cerviksu nije mi prošao nakon kure amoxila ..
    Mislim da češnjak ne pomaže ako je urinarna infekcija u pitanju jer se inače stavlja u rodnicu, a ako bi ga umetnuli u mokraćovod sumnjam da bi pomogao jer je infekcija zapravo u mjehuru

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    8

    Početno

    HVALA SVIMA

  15. #15
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam se počela otvrati i dobila trudove prije tri tjedna-prijeteći preuranjeni. Htjeli mi raditi briseve no nisu uspjeli radi gljivične infekcije koja me prati u stopu. Navodno spomenuta bakterija može također prouzročiti preuranjen porod. Sad sam u 38. i bojim se ako ih sad i napravimo (briseve) da analiza neće biti gotova do poroda a ja ne znam je li sve ok ili nije.
    Koje su nuspojave beštije.

  16. #16
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Za majku nisu strašni, mislim da ih nema, ali ako prijeđe na dijete.. nemam nekih posebnih linkova pa probaj uguglati ili ukucaj u pretražnik.
    svakako treba naglasiti na porodu ako postoji bakterija, pa dobiješ odmah antib.intravenozno a poslije ga daju i bebi za svaki slučaj

  17. #17
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Mislila sam na nuspojave više radi prepoznavanja. Rekli su mi kako nakon liječenja kandide treba neko vrijeme (mislim dva tjedna) da bi se mogli napraviti brisevi...to je sada negdje
    Ne znam je li postoji bakterija, ova ili neka druga, postoji sumnja da je neka infekcija jer sam se otvorila, ali ništa sigurno i to mi je grozno jer nemam što reći na porodu koji može biti svaki čas.
    U petak idem docu al sve je na knap ne znam hoćemo li stići provjeriti je li sve ok jer analiza traje ohoho a privatnog labaratorija baš i nemamo ovdje.

  18. #18
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Može ti pogledati pod mikroskop ima li kakvih bakterija. Trebao bi ga imati u ordinaciji. Ne znam može li provjeriti o kojoj se radi, ali trebao bi viditi na uzorku ima li nekih bakterija

  19. #19
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    nadam se da ima. Počela sam paranoizirati. Zato su me i zanimale nuspojave jer kod mene nema ništa značajno osim u zadnjih nekoliko dana gušći bezmirisni iscjedak. Prijateljica je imala beštiju, a nije znala i maleni se zarazio i neko vrijeme bio rizično

  20. #20
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Ja sam imala malo jači žući iscjedak i mislila da su gljivice. popila amoxil i nisam poslije radila briseve ali je iscj.bio puno slabiji i drugačiji. L. je hvala Bogu nije pokupila ali je zato dobila ešerihiju srećom primila je na porodu preventivno antibiotik zbog streptokoka pa je to djelovalo na ešer.i odmah bilo suzbijeno

  21. #21
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    meni u prvoj trudnoći nisu dijagnosticirali Streptokok B pa nas je sve iznenadilo kad su našli da je bebica zaražena.
    Lara je prvih 10 dana u rodilištu dobivala antibiotik i jedino je meni strašno izgledalo jer bebama stave kanilu u glavicu koja stoji cijelo vrijeme

    DANAS JE ZDRAVO DIJETE BEZ IKAKVIH POSLJEDICA!

    streptokok mi nikad više nisu niti jednim brisom uspjeli dijagnosticirati pa mogu samo nagađati kako se beba zarazila (plodna voda je tekla 13 sati dok sam bila u predrađaoni) :/

  22. #22
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno beštija :(

    i ja sam je imala ali nakon kure Amoxila je bila istrebljena...na sreću nisam trudna. Ginekolog mi je rekao da nije baš zgodno imat je u trudnoći jer nije opasna za plod tijekom trudnoće ali je zeznuto imati tu beštijicu kod poroda jer je dijete može pokupiti a moguće posljedice su upala pluća i tak nešto...

  23. #23
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno Re: STREPTOKOK GRUPE B

    Citiraj J.D prvotno napisa
    JA SAM CANAS BILA U PETROVOJ I VIDLI SU MOJE NALAZE TE REKLI DA IMAM STREPTOKOP GRUPE B 10/3 MOJ GINEKOLOG MI TO UOPCE NIJE REKO KAJ JE NEK MI JE SAM PREPISO AMOKSIL I REKO DA JE SVE U REDU CITALA SAM O TOME I BRINE ME JER TA BAKTERIJA MOZE PREC NA BEBACA A JOS SAM I I DOSTA OTVORENA. IMALI KO MOZDA ISKUSTVA SA TIM STVARNO SE JAKO BRINEM HOCU DA MOJ BEBAC BUDE U REDU NEZELIM DA TO PREDE NA NJEGA. UNAPRED HVALA
    u 36.tjednu trudnoće sam, i mikrobiološki nalaz mi pokazuje da imam Streptococcus haemolyticus grupe B. Doktor mi je dao terapiju vaginalete
    Plimycol (3 vaginalete), I tablete za mene i MM Klavocin bid 1g, u
    dozi 2x1 tableta (14 tableta).
    Dr. mi kaže da Streptococcus hemolyticus grupe B za ženu je praktički neopasna bakterija - dođe i ode sama od sebe, a simtoma u biti i nema. No važno ju je liječiti jer ona može biti uzrok sepse ili meningitisa u beba koje se mogu zaraziti prilikom poroda. Tako da ova propisana terapija je dobra (bar tako kaže dr.), jer, iako teoretski može imati neke nepovoljne posljedice na dijete (koje su pred kraj trudnoce vrlo, vrlo male jer je dijete praktički kompletno razvijeno), smatra da je korist puno veća od rizika. Tako da mi nema druge nego se pouzdati u dr. :?

  24. #24
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno Re: STREPTOKOK GRUPE B

    Frendica mi je rekla da si kupim Acidosalus forte terapijski probiotik (nešto kao acidofil ali puno bolje protiv bakterija), s dodatkon svježeg češnjaka (koji je jako dobar protiv streptokoka). Ima više vrsta Acidosalusa pa si odaberete koji vam odgovara. Inače to je prirodna zaštita i za očuvanje sluznica i kože. Pomaže kod bakterijskih gljivičnih infekcija, virusa i sl. :E.coli, Chlamydia, Candida, HPV, HIV... Pakiranje je od 1L , i pije se 2 dcL ujutro na tašte. košta oko 85 kn. Adresa je: "Marina Lad",Drežnička 34, Trešnjevka, Zagreb. ima i na netu stranica...

  25. #25
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno

    e zaboravih vam reći: uz Amoxile sam pila i sok od brusnice-kažu da je jako dobar kod tih beštijica... a nisam probala no čula sam od frendica da nije loše s nalazom otići u specijaliziran dućan biljnih pripravaka. Kažu da ti po nalazu priprave trave koje pomažu...ako ne pomognu klasični ljekovi nije zgoreg probati i prirodne...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •