Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: razlike modela Peg Perego

  1. #1
    mares

    Početno razlike modela Peg Perego

    Može li mi netko pojasniti osnovne razlike ( one bitne, prednosti, nedostatke ) između 3 modela P3, PRAMETTE, I PLIKO P3 MODULAR SYSTEM TOP?

    Nekako nam se najviše sviđaju ta 3 modela, ali bi se htjeli bolje upoznati i s funkcijama, jer računamo s tim da kolica ostanu i za drugu bebu, pa ne bi htjeli pogriješiti.

    Kad slušamo prodavačice, manje-više je sve to isto, iste funkcije, ali vjerovatno postoji neka razlika?osim u cijeni.

    Pramette jedino kolko vidimo nema čvrstu konstukciju (plastičnu) košare koja se iznosi, nego platnenu?je li to uopće bitno?
    i jel se kod Pramette isto vadi ta košara za malu bebicu?inače nam se ona estetski najviše sviđaju, i izgledaju nam najšira (možda nam se samo čini).

    puno hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    Ja sam imala peg perego pliko i bila sam zadovoljna. Šlepala sam na njima djecu i stvari i nikad se nisu raspala. Laka su za održavanje. Koristila sam ih kod svih troje djece i jos uvjek su dobra... Što se tiče košare bila je platnena i nije bila neki nedostatak....

  3. #3
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    na http://www.pegperego.com/ ti sve piše u detalje

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    imala sam problemčića gdje stavit ovaj moj upit, nadam se da sam na pravom mjestu.

    Danas smo bili u Brežicama i gledali kolica od Peg Perega jer nam se jako sviđaju a i čuli smo za njih samo pozitivna iskustva.
    Međutim kako nam je ovo prvo dijete još nemamo praktično iskustvo u smislu raznih sitnih "caka" vezanih uz kolica. Jako bismo vam bili zahvalni na vašim odgovorima.
    Konkretno svidjela su nam se 2 modela: Pliko P3 i Switch.

    Pliko P3 su 3 u 1, ali nema okretanja sjedećeg dijela u oba smjera. Cijena(s uključenim popustom od 5% i povratom poreza): cca 3.500kn.

    Pliko P3 Switch (isto 3 u 1 ali ima mogućnost okretanja u oba smjera) Cijena (s popustom i povratom):cca 3680 kn. Isto tako ova ista kolica Switch ,ali bez košare bi koštala cca 3130 kn.

    Nije manje važno napomenuti da su Switch neke 2-3 kile teža od P3.

    A sad da bi se mogli odlučit, jako bi nam pomogli vaši odgovori (iskusnih majki) na sljedeća pitanja:

    1. zašto je i koliko bitno da se može okretat taj sjedeći dio u oba smjera vožnje kolica (vjetar, pogled na mamu, ili..??)

    2. koliko je važno imati košaru? rodit ću poč.5.mj. Jel istina da se preporuča da beba ne leži duže vrijeme u kolicima kad su u ležećem položaju zbog kralježnice da je puno bolja košara za bebu do 4 mj.Jeste li i koliko dugo korsitile košaru?


    Nadam se da sam nekom pomogla sa svježim cijenama PP kolica u deželi.
    Hvala vam puno na odgovorima.

  5. #5
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Lilil puno ti hvala za info! Zlata su i nama vrijedne.
    Mene zanima isto što i tebe, posebno za tu košaru! Niti sami nismo pametni treba li na to ili ne obzirom da je cura proljetna bebe.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Lilil puno ti hvala za info! Zlata su i nama vrijedne.
    Mene zanima isto što i tebe, posebno za tu košaru! Niti sami nismo pametni treba li na to ili ne obzirom da je cura proljetna bebe.
    Draga enchantress, sad čekajmo da nam se jave iskusne mame sa savjetima iz prakse. Kao što si već i vidjela, stvarno se isplati kupiti kolica u SLO.

    I da nisam napomenula, možeš model i boju naručit preko telefona i samo doći kad ti kažu u dućan po njih. Čeka se 14 dana ako ih uzimaju iz nekog drugogo dućana u SLO,a 30 dana ako dolaze iz Italije. Naravno ako imaju tvoj model i boju u skladišti možeš ih odmah podići.

  7. #7
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Drage cure, mislim da vam komentari koje ćete ovdje dobiti neće puno pomoći. Jer bit će ih za i protiv. A broj pojedinih će ovisiti o volji forumašica za pisanjem. Ipak, evo mojih dojmova.

    Košara - nisam ju imala. Po meni, ona ima dvije osnovne funkcije: da beba može ležati na ravnom i da štiti bebu od vremenskih utjecaja. Sa Switch modelom, sve je ovo već pokriveno. Također, ne znam koja auta vozite (ja sam u doba kada je L. bio tako malen vozila Twinga): ne znam gdje bi smjestila košaru pri povratku iz šetnje.

    Okretanje sjedećeg dijela - meni je bilo važno zbog pogleda na bebu u onim najranijim danima (mada ga nisam imala). Tek iza toga dolazi vjetar, sunce...

    Ako išta od napisanog možete iskoristiti...

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Maruška,

    hvala ti, to sam i razmišljala, možda smo trebale posebna topic o kriterijima pri odabiru jer nije jednostavno odlučiti se što je bitnije: okretanje sjedećeg dijela ili težina kolica.ali ipak da čovjek čuje više razmišljanja pa se nekako pronađe u nečemu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    mi imamo P3, znači sa košarom i AS+baza i ne bi ih mijenjala. sad su za drugog bebača. fran je rođen u 11 mj, a erik u 8. aluminijska, lagana, kotači odlični. ja sam bila protiv košare, kao šta će nam to, ali je zakon. duboka je, odlično štiti protiv vjetra i sunca, a kada je toplo možeš sa kupole skinut donji dio di je mrežica, pa bebi dolazi zrak.i bebe gleda prema tebi naravno. sa franom smo ju koristili sigurno nekih 5 mj. a kasnije je bio u sportskim, a ako puše vjetar stavljali smo navlaku protiv kiše, a odozada isto skinuli zadnji dio da ima zraka. kolica imaju puno fora i ono šta je nama najvažnije sklapaju se u kišobran. eto našeg iskustva - nedavno smo kupili za f maxi cosi city i pp su neusporedivo lakša kolica i za nosit i za vozit.

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Willow_tree, hvala ti puno, a reci mi kakva vam je bila AS od PP.

    Čula sam neke komentare da nešto nije baš naj,naj, pa mi please javi da znam dal' da kupujem 3 u 1 od PP ili AS drugu marku.

  11. #11
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Hvala puno cure na info!
    Mi imamo veeeliki auto i lift u zgradi tako da MM razmišlja o njihovom Skate modelu.
    Kaj mislite o njemu? Osim da je skup? Bar meni.

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    lili75 je za ova pitanja:

    1. zašto je i koliko bitno da se može okretat taj sjedeći dio u oba smjera vožnje kolica (vjetar, pogled na mamu, ili..??)

    2. koliko je važno imati košaru? rodit ću poč.5.mj. Jel istina da se preporuča da beba ne leži duže vrijeme u kolicima kad su u ležećem položaju zbog kralježnice da je puno bolja košara za bebu do 4 mj.Jeste li i koliko dugo korsitile košaru?

    otvorila novi topic:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=70814

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    kakva vam je bila AS od PP.Čula sam neke komentare da nešto nije baš naj,naj, pa mi please javi da znam dal' da kupujem 3 u 1 od PP ili AS drugu marku.
    meni je ok, ali se dosta brzo preraste, nekako je kratka. e da, mi imamo onu bez anatomskog dodatka. za taj dodatak sam čula da je nekako čudan, kao da se više 'sjedi' kod njega. ova moja nije tako. možda se može skinut.

  14. #14
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    AS primo viaggio je koma. Teška (nemoguća) je za lijepo fiksirati. na jednom pregledu AS prije nekoliko mjeseci u puli sam imala priliku vidjeti novi Peg Perego TriFix (ili tako nešto se zove) koje smo uspjeli ful lijepo fiksirati roditeljima u autu. obzirom da mi imamo isto pp kolica, za novu bebu neću definitivno koristiti primo viaggio nego nabaviti taj tri fix (može se fiksirati na 3 načina, jedna od kojih he IsoFix). vidjela sam je nedavno u beba centru u sloveniji za malo manje od 100 EUR.

  15. #15
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    AS primo viaggio je koma. Teška (nemoguća) je za lijepo fiksirati.
    naravno, to je bilo samo naše iskustvo, a bili smo jako zadovoljni sa kolicima P3 (bili su na avionu, vlaku, preko mora i izgledaju k'o nova, a da ne govorim koliko su praktična i laka) . bili smo novi na roditeljskoj sceni i sceni AS kad smo ju kupili. toplo bi preporučila budućim roditeljima da posjete jedan rodin besplatan pregled AS prije nego bilo što kupe da vide primjere AS i kako bi trebala izgledati dobro fiksirana AS. na taj način ćete kupiti ono najbolje za vaše potrebe.

    isto tako bi preporučila da zamolite prodavača da izlazi iz trgovine s vama sa AS da je isprobate u svom autu prije negoli kupite zbog toga što svaka AS se ne da fiksirati sa istom lakoćom u svakom vozilu. to je nama bilo jako korisno kad smo kupili veću AS kad je A. imala godine dana.

    sretno

  16. #16
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    [quote="Lili75"]Pliko P3 su 3 u 1, ali nema okretanja sjedećeg dijela u oba smjera. Cijena(s uključenim popustom od 5% i povratom poreza): cca 3.500kn.

    znaju imati i popuste u Beba Centru u Sloveniji kada se mijenja sezona, dakle krajem 01. mj i negdje krajem 5. mj. možeš ih tamo pitati. mi smo P3 kupili za 350 EUR u 5. mj prije 2 godine na primjer u Kopru.


    1. zašto je i koliko bitno da se može okretat taj sjedeći dio u oba smjera vožnje kolica (vjetar, pogled na mamu, ili..??)

    u P3 kad staviš jaje koje služi i za AS, dijete je okrenuto prema mami. dakle, male bebe gledaju prema mami ili tati a veća djeca više vole gledati prema vani. nama A. nije htjela gledati prema van do nekih 7 mj.


    2. koliko je važno imati košaru? rodit ću poč.5.mj. Jel istina da se preporuča da beba ne leži duže vrijeme u kolicima kad su u ležećem položaju zbog kralježnice da je puno bolja košara za bebu do 4 mj.Jeste li i koliko dugo korsitile košaru?


    košara nije nužna, ali je korisna za spavanje kad idete negdje, no imaj na umu da je velika za voziti u autu (u smislu da moraš imati veliki prtljažnik da stane unutra). ako dijete brzo raste, nećete ju dugo koristiti. mi smo ju koristili negdje do 7 mj, jer je A. bila dosta sićušna.
    [/i]

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    willow-tree, Danci_Krmed hvala lijepa na odgovorima, sad mi je lakše kužim da je PP promijenio AS, više ne ide Primo Viaggio, uz ovaj P3 i switch model mislim da ide upravo ta tri fix AS koju spominje Danci_Krmed.

    Zgodno baš ću još i to provjeriti.
    i HVALA vam puno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo da i ja napišem naša iskustva sa PP Pliko3:
    Prvih meseci beba nikako nije htela da se vozi u kolicima. Pošto nismo imali košaru, pozajmili smo neka turbo-velika kolica u kojima beba dok leži gleda u mamu. Nije htela ni tako da se vozi, pa smo je prvih 6-7 meseci nosili u marami, i dobro je što nismo kupovali košaru.
    Od kad je počela da sedi i da se zanima za spoljašnji svet, PPP3 su nam nezamenjiva. Ima 20 meseci i još se vozimo dosta u njima, nismo kupovali kišobran kolica uopšte.
    Šta mi se sviđa:
    -zimi i veliko dete možeš lepo ušuškati (moja ne voli skafandere, baca kape....) ima onu navlaku za noge, kupola dosta štiti od vetra a ima i navlaku za kišu
    -lagana su, lako se njima upravlja, ja ih više puta dnevno, sa sve detetom od 11kg, i torbama iz kupovine dižem i spuštam niz desetak stepenika
    -sklapaju se kao kišobran pa nam stanu u prtljažnik (to nam je bio jedan od bitnih faktora pri odabiru kolica)
    -lako se skidaju svi delovi i fenomenalno peru u mašini na 30 C

    Imali smo i Primo Viaggio AS, nismo bili zadovoljni, nismo nikako mogli lepo da je smontiramo, pa smo je zamenili za drugu.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    vissnja, i ostale cure thanx, odlučila sam se definitivno za PP Switch, i mislim da će mi stvarno biti praktična i funkcionalna ,a i lijepa su mi.

    hvala vam puno,puno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    AS primo viaggio je koma. Teška (nemoguća) je za lijepo fiksirati.
    ovo je istina. ja savka 2 dana moram zatezat pojas i ona mala plava kopča mi nikad nije sjela.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    vissnja, i ostale cure thanx, odlučila sam se definitivno za PP Switch, i mislim da će mi stvarno biti praktična i funkcionalna ,a i lijepa su mi.

    hvala vam puno,puno.
    super. znam šta znači kad ne možeš da se odlučiš, i ja sam mozgala mesecima.
    ali istina je da tek kad prođeš sve to, znaš šta je bilo najbolje jer deca su tako različita. ja sad da kupujem, uradila bih onako kako je litala rekla na onom drugom topic-u koji si otvorila.

  22. #22
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    AS primo viaggio je koma. Teška (nemoguća) je za lijepo fiksirati.
    ovo je istina. ja savka 2 dana moram zatezat pojas i ona mala plava kopča mi nikad nije sjela.
    Pitanje: kada imamo bazu u autu na koju AS samo klikne, onda je lakše, mislim trebali bi biti.
    Onda je ok kupiti PViaggio?

  23. #23
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja imam ovo
    http://www.pegperego.com/page.php?si...000000143&cl=N

    pliko P3 modular system on track

    u kiki ih platila 3790 kn

    i prezadovoljna sam jer mi je sad po zimi Navetta (košara) dušu dala za nanašanje i vožnju u kolicima jedino je straaaaaaaašno teška i nespretna, pa ipak jedva čekam da je zamijenimo AS PViaggio (moja ima i bazu i super se može fiksirati). Pokušavam je iskoristiti maksimalno, ako ništa drugo bar za spavanje po doma, a kako ima i mogućnost podizanja uzglavlja, praktična je i za kasnije. Kad staviš i navlaku možeš se voziti i po kiši i po snijegu ako hoćeš, a beba je zaštićena i topla
    ni meni nije bilo zanimljivo da dijete u običnim kolicima gleda prema meni jer je već veće i više ga znaima gledati okolo

  24. #24
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Pitanje: kada imamo bazu u autu na koju AS samo klikne, onda je lakše, mislim trebali bi biti.
    Onda je ok kupiti PViaggio?
    Baza je sastavni dio PViaggia, bez nje ne može se koristiti kao AS.

    najbolje da posjetiš jedan pregled AS koji se održava u blizini, tamo ćeš vidjeti kako je takvih 'jaja' sa bazom teško fiksirati (model od chicca koji dolazi u kompletu sa kolicima i koji ima bazu je na primjer isti kalup kao P. Viaggio), pa ćeš imati bolju ideju što bi za vas dobro funkcioniralo.

  25. #25
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa
    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Pitanje: kada imamo bazu u autu na koju AS samo klikne, onda je lakše, mislim trebali bi biti.
    Onda je ok kupiti PViaggio?
    Baza je sastavni dio PViaggia, bez nje ne može se koristiti kao AS.

    najbolje da posjetiš jedan pregled AS koji se održava u blizini, tamo ćeš vidjeti kako je takvih 'jaja' sa bazom teško fiksirati (model od chicca koji dolazi u kompletu sa kolicima i koji ima bazu je na primjer isti kalup kao P. Viaggio), pa ćeš imati bolju ideju što bi za vas dobro funkcioniralo.
    Ok, znači MM, auto i ja možemo doći na pregled AS čak i ako ju još nismo kupili?

    Mi smo mislili da ti pregledići 'vrijede' za one koji već imaju AS i bebe.
    Puno ti hvala, iz ZG smo tako da ćemo navratiti kad ugledam objavu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mda, samo je pitanje hoćete li naletjeti na dan kad netko dolazi s takvom bazom, tj. hoće li netko s takvom bazom doći na pregled.

  27. #27
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Kako se PP pliko P3 ili PP Switch ponašaju off road, na šljunku, neravninama....? Kakva su vaša iskustva?

  28. #28
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    za switch ne znam ali P3 se ponaša ok, ništa posebno na šljunku i neravninama. kad smo kupovali kolica teta u trgovini nas je upozoravala na kola koja su kao kola od bicikle na kolicima ako ćemo ići često na šljunak jer znaju se gume probušiti. kod P3 nije bilo problema po tom pitanju.

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pliko p3
    mana:
    ne mogu se spustiti u ravan polozaj (180st) stoga mora kosara tj. putn krevetic. preglomazno, pretesko, presve.
    bolji je model onaj koji se spusta do kraja i ima platneni nastavak kao kosaru. takodjer je i jeftiniji.
    AS, nisam nesto pretjerano zadovoljna.

    danas bi uzela kolica kojima ne treba namontiravati tvrdu kosaru, kojima se moze okretati rucka i koji imaju jednu rucku a ne dvje.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    19

    Početno

    imam perperego UNO model.
    rucka se prebacuje a ne kosara, znaci dok setas mozes prebacivati rucku.

    to je model gdje je sve u jednom
    dok je beba mala imas dodatke tako da izgleda kao kosara

    a kad naraste to se skine

    ima dva velika tocka i dva mala tocka, kad je rucka prebacena da gledas u bebu veliki tockovi su naprijed i tad se cini da je tesko njima upravljati ali kazen CINI, jer samo ih treba skuziti i sve ide kao podmazano

    i imaju i amortizere :D

    meni su super

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Imam pitanje u vezi PP modela Pramette:
    da li netko zna može li se na njih montirati košara Navetta? Očekujemo jesensku bebu i imam mogućnost nabaviti polovnu košaru (čak i iste boje kao naša kolica od starijeg djeteta ) koju bi stavili na kolica.
    Pramette imaju mogućnost ležećeg položaja u smjeru prema mami ali to nije košara koja se diže iz kolica i čini mi se premekana za duže šetnje i ležeći položaj na dulje vrijeme.
    hvala!

  32. #32
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Mi imamo pramette... cuj ona ti imaju za izvuci nekakve kuke na koje se moze montirati AS, ali ne bi bas bila sigurna da mozes i kosaru...

    Meni je pramette "kosara" bila sasvim dobra... ravna je i stavila sam tanku spuzvicu (kao neki mini madrac) preko da bude jos malo tvrdje i toplije... beba se rodila u 1. mj

    Doduse nije se bas volila prevec voziti pa smo brzo zavrsili u slingu ali meni je kod pramette (osim cijene) bilo super i to sto je sve u 1 komadu, nije da sad imam jos kosaru negdje na ormaru (ne znam di bi ju stavila)... i posebno to sto se i kad je okrenuta kao kosara moze sklopiti u kisobran... doduse nesto su veca nego kad se sklope iz sjedeceg, ali ne znacajno...

    Uz to smo kupili primo viaggio tri fix i isofix bazu...
    veliki plus te AS mi je sto ima kopcanje u 5 tocaka... znaci remen ide bebi preko ramena ali i preko nogica (sto npr u vecini maxi cosi AS nema i meni se zato cine puno nesigurnije ), drugi plus je sto je puno veca od one stare sjedalice i stvarno se vecina beba moze voziti do 11-12 kg (kad su vec tako veliki treba ih povuci malo za nogice tada da utonu sto vise i da im glavica bude 2 cm od ruba)
    minus te AS je da je strma za malu bebicu, barem se meni tako cinila, ali zato smo curku u njima vozili sve do 11,5 kg i kad je vec lijepo hodala... tek tada smo presli u 9-18kg

  33. #33
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    mi smo prije par tjedana kupili trifix, čini mi se da se PUNO bolje fiksira nego prijašnji Primo Viaggio (čak i bez baze), plus to što si rekla o pojasima.

    zanimljivo, stari primo viaggio u kanadskom izdanju ima pojas na 5 točaka a ne 3 kao što se prodaje na EU tržištu.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa
    Mi imamo pramette... cuj ona ti imaju za izvuci nekakve kuke na koje se moze montirati AS, ali ne bi bas bila sigurna da mozes i kosaru...
    Da pitam u dućanu gdje prodaju PP? možda će oni znati jel može Navetta na Pramette...
    (znam za veliki dućan sa njihovim proizvodima u Ilici (Črnomerec), ako uopće još imaju Pramette model, naša su stara 4 god...)

  35. #35
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    buba... 99% je sigurno da vise ne prodaju pramette ali proseci pa pitaj, drzim fige da pase... a i info bi i meni dobro dosla, pa bi mogla od nekog posuditi kosaru eventualno ako bi se preselili (sad su mi i sama kolica preteska za nositi a kamoli jos sa kosarom)

  36. #36
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mi imamo PP pliko P3 i zadovoljna sam, lako se montiraju, sklapaju, rasklapaju. Preživjela su vožnje po najgorem makadamu, po kamenim uličicama istarskih gradića i najneravnije terene koje ne možete zamisliti i savršeno funkcioniraju

    Navetta je super, s njom sam prezadovoljna. Kao što su cure već navele, beba u njoj lijepo leži, može ju se zaštititi od sunca, vjetra i kiše. Ispočetka mi je izgledala ogromna a beba u njoj sićušna, ali ispostavilo se da je beba narasla kao gljiva poslije kiše tako da će nam očito trajati do maximalno bebinih 5 mjeseci jer nam je beba sada s 4,5 mjeseca već toliko velika da skoro skroz popuni prostor Navette.
    I što je najzanimljivije, Yaris ima strašno mali prtljažnik, a u njega strpam i kolica i Navettu , tako da nije to tako glomazno kako se isprva čini.

    S autosjedalicom nisam baš zadovoljna, izgleda mi dosta neudobno i glomazno, teška je za nošenje, tako da ju imamo montiranu stalno u autu na bazi i ne vadimo ju iz auta. Muž non stop nešto gunđa kako je loše napravljena jer se kao remeni nejednako zatežu. Osim toga, nedostaje mi to što kad je beba bila manja morali smo joj glavicu okružiti tetra pelenom, da joj se ne miče, jer ova sjedalica nema štitnike za glavu.
    Da kupujem ponovo, vjerojatno bi kupila neku autosjedalicu van ovog 3u1 modela i to nekog drugog proizvođača, jer sam vidjela neke koje mi izgledaju puno udobnije i koje nisu tako glomazne.

    Sportska kolica ćemo montirati sad za more, možda bi zgodnije bilo da bebu možemo okrenuti i prema sebi još nekih mjesec dana, ali ništa strašno, ima prozor kroz koji vidimo bebu sa zadnje strane
    I tako je stašno radoznala tako da joj odgovara da može gledati van Sad više niti ne želi ležati nego se non stop diže u neki polusjedeći položaj, pa ćemo joj uzglavlje vjerojatno podići na prvu razinu.

  37. #37
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Da li mi može netko reći kolika je otprilike cijena samo kolica, ne kompleta 3 ili 4u1? Ovakvih npr: http://fun4mum.hr/index.php?s=plikop3completo

    Hvala!

  38. #38
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mi može netko reći kolika je otprilike cijena samo kolica, ne kompleta 3 ili 4u1? Ovakvih npr: http://fun4mum.hr/index.php?s=plikop3completo

    Hvala!
    Imam model peg perego switch (može se sjedalica okretati prema mami ) i platila sam ih 2800kn u tintiliniću, samo kolica i super su!
    ,

  39. #39
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Imamo Pramette. Navozilo se prvo dijete u njima, trenutno su u pogonu s drugim, a mislim se kako bi mogla odbabovat još petoricu.
    Njihova je konstrukcija zapravo P3 i jedna su od najlaganijih na tržištu (bar su bila prije pet godina). Jedini razlog što smo ih odabrali u odnosu na Pliko P3 Completto (mislim da se tako zvala varijanta 3u1) je što nemamo kud s košarom.
    Inače u varijanti okrenutoj prema mami (za najmlađe) držimo stramčić jer nam se tako čini bolje za bebicu. Meni je prilično bitno vidjeti dijete dok ga vozim.
    Nema gdje nismo bili s njima i ne sjećam se nekih problema, ali sam prije nekoliko dana bila na dječjem igralištu i jedva ih izgurala kroz tucanik.

  40. #40
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj rioss prvotno napisa Vidi poruku
    i
    to je model gdje je sve u jednom
    dok je beba mala imas dodatke tako da izgleda kao kosara

    a kad naraste to se skine
    Mi smo kupili UNO...i nemam pojma o čemu govoriš? Što se skine? Misliš na nulti položaj? Zna li itko?

  41. #41
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    I mi smo imali( i jos imamo) Peg Perego kolica i kosaru, bez njihove auto sjedalice. S kolicima smo prezadovoljni, nikakvu zamjerku nemamo.Lagana, elegantno se sklapaju, prosli smo makadame i brdske puteve, prva liga.

  42. #42
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi imamo p3 on track i jako sam zadovoljna sa njima. Cak nemam niti jednu zamjerku!
    Mislim da bi se mogla montirati kosara na pramette, jer se na mojim kolicima ona montira na iste nosace kao i as. A as je as, ne bi trebalo biti nikakve razlike.

  43. #43
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Otišla sam neki dan u njihov centar i pogledala modele, kako nama trebaju samo kolica morali bi uzeti model switch koji ima rotaciju da se beba može vidjeti ali kad je prodavačica dignula sjedište meni je to izgledalo jako puno plastičnog mehanizma ispod, ne znam bojim se kako bi se to ponašalo kroz neko vrijeme....A drugih modela da se okrenu ručke nema

  44. #44
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Nećeš požaliti ako kupiš p.p.switch, aluminij+plastika, jedino još imaš loola-ona se isto rotiraju .

  45. #45
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Meni je bitno da imam pogled na bebu e sad koji model to mi je manje bitno...još ću razmisliti. HVALA VAM!

  46. #46
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja imam pp switch. super zadovoljna. tin gleda prema meni dok npr spava a kad se budi onda ga okrenem van da vidi malo što ima. košara ispod kolica je dovoljno velika za kupovinu, kolica su stabilna, može se podesiti visina ručki (mm je visok pa mi je to bilo jako bitno),

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    e sad, bilo bi idealno da se switch switch-a okretanjem ručki, a ne cijelog sjedišta ..mi se vozimo u Pliko P3 koji nema mogućnost okretanja i da ponovo kupujem kolica, definitivno bi uzela switch model. naša beba je s otprilike 6 mjeseci prerasla košaru i u kišobran-kolicima (u nultom položaju) je bila nezadovoljna jer nije gledala prema nama..tek kad je počela samostalno sjediti (oko 9 mj) se htjela voziti prema naprijed i konkretnije otkrivati svijet. drugi razlog za switch je mogućnost okretanja s obzirom na vremenske uvjete (vjetar, sunce..)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    6

    Početno

    I ja imam nova PP pliko P3 i prezadovoljna sam njima. Lagana su i super su pokretljiva. Kupila ih u Sloveniji 305,00 Eura +torba 45,00 Eura (ili 40,00). Sa povratom DDVa me došlo oko 800 kn jeftinije nego kod nas. Nemam switch i ne treba mi. Mala se sa 5 mjeseci preselila u ta kolica i preporodila se. Pogled na mene joj uopće nije trebao

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    je li tko u medjuvremenu otkrio ide li navetta na pp pramette? hvala unaprijed.

  50. #50
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    je li tko u medjuvremenu otkrio ide li navetta na pp pramette? hvala unaprijed.
    I mene ovo zanima!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •