Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Nošenje u marami "prema naprijed"

  1. #1
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno Nošenje u marami "prema naprijed"

    Kupila bi maramu, ali mišica inače neće da se nosi okrenuta prema meni nego želi gledati prema naprijed i također joj ruke moraju biti slobodne da ih stavi u usta inače je frka. Kako bi to izvela u marami? Svi načini nošenja koje sam vidjela su ili prsa na prsa ili prema naprijed sa zamotanom rukama. Da li se može nekako to iskombinirati sa slingom? Ili smo osuđeni na klokanicu?

  2. #2
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Imaš buda položaj, ali mislim da se o tome već tu pisalo. Pokušaj malo prosurfati...

  3. #3
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Vidjela sam sličice od ane.m i khaa ali njima su rukice unutra zamotane. Ne znam da li bi mi to prošlo s ovom mojom. Inače, ima već 5 mjeseci tako da nije ju lako zadovoljiti.

  4. #4
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    tibica, a zašto je ne nosiš na boku?
    sve što beba mora napraviti da ne bi gledala prema tebi je malo okrenuti glavu, što joj sigurno nije problem
    položaji gdje je beba prema vani, a nožice vise( kako je u tvojoj klokanici), su apsolutno nepreporučljivi i nezdravi, i molim te nemoj tako bebu nositi.

  5. #5
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja nosim malu u mei tai na ledjima (i to visoko na ledjima; donji krakovi se vezu iznad cica), tako da mi moze gledati preko ramena. To joj se jako svidja. Doduse pocela sam kad je bila malkice starija od tvoje (sa 7 mjeseci). Prije toga sam ju nosila u istoj nosiljki ali naprijed i ponekad u marami i ponekad u slingu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Ja nosim malu u mei tai na ledjima (i to visoko na ledjima; donji krakovi se vezu iznad cica), tako da mi moze gledati preko ramena. To joj se jako svidja. Doduse pocela sam kad je bila malkice starija od tvoje (sa 7 mjeseci). Prije toga sam ju nosila u istoj nosiljki ali naprijed i ponekad u marami i ponekad u slingu.
    aj mi molim te reci kako ju namjestiš na leđa
    ja bih isto ali me malo strah da mi ne ispadne :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    tibica, mislim da ti buda može ići i sa rukama vani.
    Ja sam jednom kad više nisam znala što bi s malim koliko je cendrao stavila u maramu naopačke, i čovjek se oduševio :shock:
    A budu nikako ne uspijevamo namjestiti :/
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 21:37

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Nikolicc, evo link na seriju slika kako to izgleda. Ovo su ti koraci koji otprilike odgovaraju tim slikama:

    1. Stavis MT djetetu ispod pazuha tako da cvrsto drzis gornje krakove oko djeteta a spajaju se na njegovim prsima. Drzis jednom rukom. (Pogledaj sliku - tesko opisati). Ako drzis tijesno i cvrsto tako mozes dijete i nositi okolo jednom rukom (iako nije bas ugodno). Tebi to treba da ga mozes zabaciti na svoja ledja preko svog jednog ramena. Prakticiraj malo tako da osjetis kako je to cvrsto i da ti dijete ne moze ispasti dok zabacujes preko ramena. (Mene je zabacivanje na pocetku uzasavalo i radila sam ga iznad kreveta.)

    2. Kad je dijete na ledjima, oba gornja kraka su preko tvog jednog ramena, ispod pazuha djeteta, a tvoja ledja malo pognuta tako da dijete skoro da lezi horizontalno na svom trbuhu a na tvojim ledjima.

    3. U tako djetetovom "horizontalnom" polozaju, s napeta oba gornja kraka svaki u jednoj ruci, uzmes jedan krak i prebacis ga preko svoje glave na drugo rame. Jedan krak je sad preko svakog ramena. Ja onda obicno napete krakove stavim medju svoja koljena da budu napeti i drze dijete a da imam slobodne ruke za vezati donje krakove.

    4. Sad kad imam slobodne ruke jer su gornji krakovi izmedju mojih koljena, dohvatim donje krakove na mojim ledjima, pazim da prodju ispod djetetovih koljena i svezem ih sebi iznad cica, sto vise gore to udobnije. Sad dijete ima oslonac na kojem sjedi na ledjima. Uzmem gornje krakove svaki u jednu ruku i napokon se ispravim uspravno.

    5. Namjestim gornje krakove koji idu preko mojih ramena, da me ne tiskaju (npr ako su zguzvani), stavim ih ili krizno preko svojih prsa, ili kao naramenice od ruksaka. Stavim ih oko sebe i svezem ispod djetetove guze. I obavezno se pogledam u ogledalu. (Cak i ponekad nosim malo ogledalce sa sobom da mogu gledati djetetovu facu kao u malom retrovizoru, s vremena na vrijeme.)

  9. #9
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    evo nas u položaju budhe, doduše u slingu, Ines tu ima 13 mjeseci, i prekrižene nogice joj ništa ne smetaju http://i165.photobucket.com/albums/u...i/HPIM5484.jpg

  10. #10
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Čini mi se da bi onda možda bolje bilo da kupim sling. Nekako mi se čini jednostavnije s njim baratati.
    Da li su se vaši klinci uvijek voljeli nositi okrenuti licem prema vama. Ja sam ju pokušala par puta staviti tako u klokanicu ali ona odmah protestira jer naravno ništa ne vidi. Kad je stavim da gleda prema naprijed može tako valjda cijeli dan biti.

  11. #11
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    meni se ni nika ni ines nisu htjele nositi u klasičnoj klokanici, ali u marami i slingu su se voljele nositi. meni se čini da ih je klokanica sa onim remenčićima sputavala, a da su se u marami i slingu osijećale puno slobodnijima, a uz to čvršće stegnute prema meni pa na taj način i privrženijima i sigurnijima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •