Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: dojenje i izostanak menstruacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno dojenje i izostanak menstruacije

    Drage forumašice !

    Evo kao što i sam naslov kaže zanima me ima li kakve veze to što dojim svog dvomjesećnog sina i to što mi još uvijek nije stigla gospođa menga .
    Koliko se može tolerirati vremenski izostanak menge kod zena koje doje?
    Molim za vaš savijet , puno hvala unaprijed.

    JanRenato malin mali ovisnik o ciki .

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da imas vec dosta tekstova o tome, upisi u pretraznik pa ce ti izbaciti.

    inace, mislim da neke cure nisu dobile i po vise od godinu dana, sto je za mene science fiction, ja sam naravno medu "sretnicama" kojima je dosla 2 mjeseca nakon poroda

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nakon 8 mjeseci. I to nakon obadva poroda. dojila sam i prvo dijete, drugo još uvijek. I neredovite su mi. 30, 40, 45 dana ciklusi.

  4. #4
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Nakon mjesec i pol.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    evo pogledaj temu
    13 mjeseci bez.

  6. #6
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a meni danas došla aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  7. #7
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Baš me to zanimalo.
    Mi sisamo već od rađaone, danju i noću, nutritivno i nenutritivno, nemamo dudu, ne pijemo vodu ni čajeve... A menga došla nakon 3 mjeseca. Skroz čudna i tiha, lagana, bez ikakvih bolova (ovo mi je još nevjerojatnije od samog ranog dolaska). Nisam ni znala što je, kad evo je sad opet nakon 35 dana, opet lagana i bezbolna (stoga, velkam čudna mengo).
    Dakle, sve je moguće i ne trebam doktoru.

  8. #8
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Meni je dosla nakon 14 mjeseca, zatim mjesec nista i sad je definitivno tu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Kod prve i druge bebe nakon 7 mj.

    ____________

    d 1998.
    I 2007.

  10. #10
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    hm, ja sam imala neko čudno i tiho krvarenje (čudno jer sam prije imala superturbo bolne i preobilne menge) pa na znam je li bila menga ili nije... pitam ja ginića a on mi veli: "Kod dojilja može biti svakakvog krvarenja..." :? :? :?

  11. #11
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Dojim više od 10 mjeseci. Menses nemam. Ponekad neki čudni bolovi me iznenade u donjem trbuhu, kao da ću dobiti, ali još ništa :D

  12. #12
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Menses nemam. Ponekad neki čudni bolovi me iznenade u donjem trbuhu, kao da ću dobiti, ali još ništa :D
    kod mene slično, samo mjesec manje dojenja

  13. #13
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Dojim više od 10 mjeseci. Menses nemam. Ponekad neki čudni bolovi me iznenade u donjem trbuhu, kao da ću dobiti, ali još ništa :D
    ispravak netočnog navoda: stigla je... fuuuuuuuuj

  14. #14
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kod mene je nakako isto lagana, bez bolova. Nisam još pitala ginića, a valjda je to zbog dojenja.

  15. #15
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Još nije stigla (Eva je 4 mjeseca stara). Prošli put sam je dobila nakon 5 mjeseci.

  16. #16
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Meni došla menstruacija nakon 15 mjeseci!!!!

  17. #17
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Mislim (lijena sam sad čitat tekst jer me muče skroz druge stvari a ovdje sam samo da se malo rastresem) da je normalno jer sam bila nedavno na pregledu i još nemam a gin. me naručila za 4-5 mj. Isto je bila rekla na prvom pregledu, ali ni tada se nije ništa desilo (računala je nakon 6mj kad počnemo s dohranom).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj dambo prvotno napisa
    Mislim (lijena sam sad čitat tekst jer me muče skroz druge stvari a ovdje sam samo da se malo rastresem) da je normalno jer sam bila nedavno na pregledu i još nemam a gin. me naručila za 4-5 mj. Isto je bila rekla na prvom pregledu, ali ni tada se nije ništa desilo (računala je nakon 6mj kad počnemo s dohranom).
    Kakve veze ima dohrana s tim? ...Svašta...
    Ja sam dobila nakon 5 mjeseci, za razliku od prije trudnoće sad me ništa ne boli :D ...A sasvim je normalno da ne dobiješ i nakon godine dana (istina meni je to bilo nezamislivo al vidim da ima dosta žena koje ne dobiju jako dugo vremena nakon poroda)....

  19. #19
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj proljetna beba prvotno napisa
    Citiraj dambo prvotno napisa
    Mislim (lijena sam sad čitat tekst jer me muče skroz druge stvari a ovdje sam samo da se malo rastresem) da je normalno jer sam bila nedavno na pregledu i još nemam a gin. me naručila za 4-5 mj. Isto je bila rekla na prvom pregledu, ali ni tada se nije ništa desilo (računala je nakon 6mj kad počnemo s dohranom).
    Kakve veze ima dohrana s tim? ...Svašta...
    Mislim da ima veze jer se ponekad s dohranom smanji dojenje.

  20. #20
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Mene još nešto zanima... Dobila sam prvu M. gotovo 10 mjeseci nakon poroda. No, drugi put je preskočila. Pretpostavljam da je to zato jer je mali bio bolestan, odbijao dohranu, pa sam intenzivno dojila. Da li M. uopće dolazi u nekom relativno redovnom ciklusu ili ovisi o intenzitetu dojenja?

  21. #21
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam dobila 2 mjeseca nakon poroda , onda mi iduci mjesec nije dosla, ali od cetvrtog mjeseca (po porodu) se stabilizirala i opet mi dolazila kao po spagici, jedino nije bila ni priblizno onako bolna kao nekada. ustvari, potpuno se promijenila. trajanje, intenzitet, pms.. sve je (bilo ) drugacije.

  22. #22
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Meni je ta prva bila izuzetno bolna. Kako je mali intenzivno cicao, tako sam imala sličan osjećaj kao i dva-tri mjeseca nakon poroda kada se maternica vraća u normalnu veličinu. Kako bi potezao, tako me boljelo za poludit i bila je vrlo obilna...

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni su bile bezbolne, prvi dan skoro nista, drugi i treci totalna poplava (skoro troduplo vise nego prije, curilo je na sve strane, pogotovo po noci), i onda jos 3-4 dana onak lagano, smeckasto. bas su me iznenadile te promjene. ali, kako je vrijeme prolazilo, tako se pocelo vracati ka starom, osim sto nema onih stravicnih bolova prva 2 dana. boli, ali puno manje. jedino je pms ostao isti

    hvala bogu, sad je opet nemam

  24. #24
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja čekam već 6 mjeseci i ništa.
    Već sam malo zabrinuta.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    37

    Početno

    Ja danas dobila ...nakon 13 mjeseci

  26. #26
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Devet mjeseci prošlo i ništa, svaki mjesec imam par dana "pusti me s mirom" ali bez crvene prijateljice.

  27. #27
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Ja čekam već 6 mjeseci i ništa.
    Već sam malo zabrinuta.
    Nemaš nikakvog razloga biti zabrinuta. Ako dojiš, izostanak M je sasvim normalan i to na duuuuži period. Rađe uživaj - nema PMS-a, nema kupovine uložaka...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Baš me to zanimalo.
    Mi sisamo već od rađaone, danju i noću, nutritivno i nenutritivno, nemamo dudu, ne pijemo vodu ni čajeve... A menga došla nakon 3 mjeseca. Skroz čudna i tiha, lagana, bez ikakvih bolova (ovo mi je još nevjerojatnije od samog ranog dolaska). Nisam ni znala što je, kad evo je sad opet nakon 35 dana, opet lagana i bezbolna (stoga, velkam čudna mengo).
    Dakle, sve je moguće i ne trebam doktoru.
    Ne moraš doktoru, nije to ništa čudno ali nije ni "prava" menstruacija, tj. vjerojatno nemaš ovulacije. Tako je meni bilo prvi put. Dobila sam nakon 6 mjeseci nešto slično, lagano i bezbolno i taman sam se razveselila jer sam prije imala strašno bolne. Ali, za nekoliko mjeseci opet su bile kao i prije

  29. #29
    sanda:)la avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ŠIBENIK
    Postovi
    39

    Početno

    ja sam dobila točno nakon 40 dana M, tada nakon 15, pa opet nakon 15 dana i otada ništa već tri ipo mjeseca. pretpostavljam da to nije bila prava M, nego čišćenje. valjda nisam T :? . intezivno dojim i samo to...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno Kasnjenje menstruacije

    Kada sam se porodila dobila sam mengu odma evo nakon 15 mjeseci bila je nekad redovna a nekad kasnila do 3 dana sada sam trebala dobiti 6.1 a nisam,radila sam test za trudnocu i bio je negativan.
    Da li ima neki drugi razlog kasnjenja

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Eeeh prvotno napisa Vidi poruku
    Kada sam se porodila dobila sam mengu odma evo nakon 15 mjeseci bila je nekad redovna a nekad kasnila do 3 dana sada sam trebala dobiti 6.1 a nisam,radila sam test za trudnocu i bio je negativan.
    Da li ima neki drugi razlog kasnjenja
    Dojis li? Nisam bas najbolje razumjela post. Mozda trebas opet napraviti test za trudnocu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •