Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 139 od 139

Tema: Stimulacija-nuspojave

  1. #101
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    primjetih potkožni čvorić u krugu pupka, gdje sam se pikala
    nadam se da će se razgraditi vremenom (brzo)
    imate vi slična iskustva

  2. #102
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Upravo se spremam za svoj prvi postupak u MB, pa sam samo htjela priupitati da li je netko od vas imao kakvih nuspojava kada je koristio Gonal F, naime ja sam do sada imala doticaj sa Gonalom F kada sam išla na ITI (i to samo 4 ampule) i primjetila sam tada da sam dobila male sitne dlakice po licu i ramenima, mislim to je presitno, primjetila sam ih ja i moja seka al se sad pitam šta bi me moglo strefiti sad kad ću primiti tko zna koliko Gonala??? U međuvremenu to je ajmo reći nestalo...

    Da li je tko imao slično iskustvo?

  3. #103
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Ja sam bila u četiri postupka i sva četiri na Gonalima.Nisam imala nikakve nuspojave,sve sam podnijela bez problema.Tako je i ostalim curama koje znam,ne moraš se brinuti,bit će sve ok.Sretno!

  4. #104
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    inna28 tnx, ali da mi se ne mota po glavi, mota...

  5. #105
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    [QUOTE=Brunaa;2110079]Upravo se spremam za svoj prvi postupak u MB, pa sam samo htjela priupitati da li je netko od vas imao kakvih nuspojava kada je koristio Gonal F, naime ja sam do sada imala doticaj sa Gonalom F kada sam išla na ITI (i to samo 4 ampule) i primjetila sam tada da sam dobila male sitne dlakice po licu i ramenima, mislim to je presitno, primjetila sam ih ja i moja seka al se sad pitam šta bi me moglo strefiti sad kad ću primiti tko zna koliko Gonala??? U međuvremenu to je ajmo reći nestalo...

    Da li je tko imao slično iskustvo?[/QUOTE

    sve ti to ovisi...nismo sve iste, svaka drugacije podnosi i reagira, nemoj se brinuti....
    ja sam bila do sad 2 puta na gonalima a zadnji put je bio 2 mj. i primila sam 32 gonala ak se ne varam i moram priznati da sam bila svako jutro gladno ko vuk i malo sam se zdebljala i to 2-3 kg ....
    cula sam od nekih zena da su se znale zdebljati i puno vise (pa se ja tijesim)
    pozzz

  6. #106
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj marincezg prvotno napisa Vidi poruku
    i malo sam se zdebljala i to 2-3 kg ....
    cula sam od nekih zena da su se znale zdebljati i puno vise (pa se ja tijesim)
    pozzz
    Hehehehe, meni će to dobro doći

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam gdje da ovo stavim ( a moram ) pa cu ovdje
    ovo je strasno , jel vas strah ? mene jako
    http://www.24sata.hr/zdravlje/zbog-u...va-puta-240218
    neki dan razmisljam o ovome , jutros procitam
    Joj, zaista ne mogu 100 %tvrditi, ali evo radim na ginekologiji i već sigurno 5, 6 puta uovih par godina došle su mi mlade žene baš sa tim dijagnozama. Nakon bezbroj stimulacija karcinom,jedna je sirotica ostala sad na kraju i bez maternice i jajnika. Nikada ne plačem nad pacijentom ali kad se ona rasplakala jednostavno sam pukla,srce mi se htjelo raspasti. . Ne želim nikoga plašiti ali da se događa, događa se kao i sve ostalo. Zbog toga mislim da sve treba imati svoje granice, ne treba pretjerivati sa stimulacijama i riskirati zdravlje,možda posegnuti za nekim drugim izborom..samo što je želja često jača od svega i teško je odustati.

  8. #108
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    Cure imam jedno pitanje u vezi stimulacije! Još danas sam na decapeptylu i gonalu, a od sutra još i menopur.
    Od gonala nemam nikakvih probadanja ni bolova u jajnicima, ali me strašno boli glava i osjećam neku nemoć, bole me mišići, kosti.. ko da me traktor pregazio
    Jeste vi imale sličnih problema?

  9. #109
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj Loly prvotno napisa Vidi poruku
    ali me strašno boli glava i osjećam neku nemoć, bole me mišići, kosti.. ko da me traktor pregazio
    Ja sam od 21dc na Decapeptylu, od 3.dc na Menopuru(3kom) i osjećam se baš tako. Ali sinoć sam mjerila tlak, a on 95/60. danas 110/55. Tako da mislim da je sve skupa, tlak, vrijeme, stimulacija, grozna kombinacija

  10. #110
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Meni stimulacija poremeti ciklus poslije, ako se ne varam radi se o aovulacijskom ciklusu, jer primjetim da nema O bolova, nema natečenih sisa, nema ni PMS rasploženja, nema ni sluzi. Počnu mi lagani m-bolovi ali jako su rijetki, no ipak imam osjećaj da sam procurila. Inače mi se pomakne ciklus za nekih 3-4 dana a uobičajeno je trajanje 28 dana i M 4-5 dana. Ovaj put sam procurila i prije bete a krvaraila čak do negdje 12dc, zapravo M mi je bila normallna tih 4-5 dana pa je prestala a onda iznenada još 3 dana crveno na momente, ne onakav isjecedak kakav zna biti, nego baš kaplje krvi. I eto sada mi već kasni oko tjedan dana i danas mi je 37dc, sspotinga ništa.

    Koliko Vam zna tako kasniti? I kada ima razloga se javiti doktoru? Nakon tjedan dana? Dal da čekam još? Dal da provjerim hormone?

  11. #111
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Prošli mjesec sam bila na klomifenima,ama bas nikakve nuspojave.
    ovi ciklus na Femari 2 -6 dana ciklusa.sve ok.prije 2 dana ovitrelle.ajme bolovi,napuhnutost,blaga temperatura,crvenilo u licu. glavobolja i to sve tocno 36 h od pikanja.

  12. #112
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Meni su gonali zaustavili mengu. Drugi dan ciklusa, odmah stala.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    296

    Početno

    konfuzija, tako je i meni bilo. Menga stala 2dc, bez transfera i nakon toga došla 20dc. A moji cikluci su od 30-35. Čudno mi je sve bilo na gonalima.

  14. #114
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    molim vas ako mi ko moze rec,kako ste se osječale dok ste cekale betu?mislim fizički?kakve smetnje ,bolovi?nesto tako?
    od ovitrelle i ovulacije jako sam napuhana,jajnici stalno bolni.sada se malo smanjilo ali na mahove me zna bolit.
    Itko?

  15. #115
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Matko, ako te jako boli i jako si napuhana bilo bi dobro da kontaktiraš doktora zbog moguće hiperstimulacije. Prati svoje disanje da ne bi počelo biti teško, prati da popiškiš otprilike toliko koliko popiješ. Pij puno vode! Sretno!
    Ja sam u ovom postupku super (nakon transfera) jedino sam se malo napuhnula 4dnt i još sam tako, ali ništa strašno ni bolno. Danas 6dnt. A lagani grčevi su nekad i normalni.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 18.04.2012. at 08:33

  16. #116
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    thx snekica

  17. #117
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Poz,
    Je li neko imao simptome poput stomacnih tegoba,bola u lijevoj ruci nakon transfera (10ti dan),blago povisen pritisak???

  18. #118
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo se spremam za svoj prvi postupak u MB, pa sam samo htjela priupitati da li je netko od vas imao kakvih nuspojava kada je koristio Gonal F, naime ja sam do sada imala doticaj sa Gonalom F kada sam išla na ITI (i to samo 4 ampule) i primjetila sam tada da sam dobila male sitne dlakice po licu i ramenima, mislim to je presitno, primjetila sam ih ja i moja seka al se sad pitam šta bi me moglo strefiti sad kad ću primiti tko zna koliko Gonala??? U međuvremenu to je ajmo reći nestalo...

    Da li je tko imao slično iskustvo?
    Curke, nakon 18 gonala ista situacija, ponovno se javljau sitne dlačice, samo se tješim da neće nastaviti rasti apropo broja gonala u odnosu na prvo korištenje gonala...

  19. #119
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    O, pa da i ja prijavim svoj doživljaj...
    Dugi protokol, decapeptyl+menopur, štoperica brevactid, i naravno utrogestan.
    Decapeptyl: jak umor, mentalna nabrijanost, strašna razdražljivost, eksplozivne reakcije, sve u svemu turboPMS
    Menopur: tvrdoća, napuhnutost, nelagoda u području jajnika (ovo vjerujem da bi bilo od bilo kakve stimulacije koja funkcionira)
    Brevactid: smirenost, lagana omamljenost
    Utrogestan: prištevi
    Ne znam od čega: slab spotting do 11dc, malčice povišene jetrene probe
    I mogla bih se zakleti da su mi ruke odlakavile!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Utrogestan: prištevi
    I mogla bih se zakleti da su mi ruke odlakavile!
    dakle mogu biti mirna ...brada mi vjerovatno raste od Utrogestana i ovi prištevi ne znace da se vracam u pubertet? :D

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    183

    Početno

    bok curke... ja sam u dugom protokolu zbog ciste na lijevom jajniku + ovaj ciklus koristila AB pilule
    počela sa decapeptylom u četvrtak - nisam imala nikakvih nuspojava, jučer prvi dan na 2 DC Gonal (3kom) i sad već osjećam bol u lijevom jajniku (tamo gdje je cista) ... jel ima netko iskustva? strah me da mi ne prekinu postupak...

    e da M skoro više nema od jučer kako sam uzela Gonal...

  22. #122
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja evo 12 dana na Gonalu i dan više na Decapeptylu. Prošli put sam bila luda ko šiba, ovaj put sam prilično mirna, jedino me sad pred punkciju baš boli dolje (imam oko 7-8 lijepih folikula), napuhnuta sam i imam danas cijelo popodne konstantnu mučninu. Vidim da se može dogodit, nadam se da je sve ok. Jutros sam vadila E2 i radili su mi UZV, vidjelo bi se da naginjem HS pa da se ovako osjećam radi tog. Ne znam koliki mi je nalaz E2, ali doktor je rekao da uzmem štopericu, očito je u granicama normale.
    E da, isto su mi bradavice osjetljive ovaj put poprilično.

  23. #123
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Mene inače u drugom dijelu ciklusa znaju boliti noge, koljena, veći zglobovi - imam potrebu ih stalno pomicati i razgibavati. No ovaj put ( a prvi put suprefact a malo jači heparin) je prestrašno. Počelo je uobičajeno, da bi jučer podivljalo. Bol se intenzivirala u laktovima i širila prema ramenima, do lopatica. Nisam se mogla pomaknuti, spavala sam u pozi mrtvaca. Od jutra me bole i prepone i kukovi, križa rasturaju. Mislila sam da sam možda malo istegla neki mišić jer sam jučer spremala al onda bi valjda bol bila negdje locirana a ne posvuda. Menga je počela i sada me još i trbuh i glava rasturaju.


    Negdje mi je u prisvjesti da stimulacija utječe na gustoću kostiju, ili je to nešto drugo u vezi s MPO tematikom? Da li heparin (0,6ml) može na to utjecati?

  24. #124
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    mene je stimulacija koštala 7 kg al ne od prejedanja. Ja sam jednostavno bila puna vode. Bojala sam se zatvora al sam cijelo vrijeme pila donat i jela kompot od šljiva i stolica je bila redovita. Kad je sve završilo, vježbala sam mjesec dana, preznojavala sam se ko luda i sad je puuuno bolje

  25. #125
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Da li heparin (0,6ml) može na to utjecati?
    Mislim da bi ga trebalo duže uzimati da bi imao takve nuspojave.

  26. #126
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    luna, grlim draga

    ja inace nemam nekih nuspojava
    ne dobijem ni grama, ovulirala sam poslije, mane-vise sve ok
    al sam zato nervoznaaaa, za poludit
    zivciraju me svi i sve, katastrofa....

  27. #127
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    A ja pak gladnija no inače. Pomalo i naduta. Tu i tamo glavobolja. Osjećam i nelagodu u predjelu jajnika. Malčice nervozna, ponekad i plačljiva. Moj muž kaže da sam 'čist normalna'. To ga i najviše brine.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Nisam znala pod koju temu bih ovo stavila pa sam podigla ovu.

    Dakle iza stimulacije femarom, štoperice i neuspjele punkcije (pobjegao jedini narastao folikul)
    mi je ostala cista u jajniku. dr. je prvo mislio da su dva žuta tijela, ali je ispalo da je jedno žuto tijelo
    i drugo cista. danas mi je 13. dpo i dr mi je propisao Proveru, 8 dana jer kaže da želi ubrzati pucanje te ciste.

    čitajući nuspojave Provere sam se malo prepala i pitam se zašto mi nije dao Duphastone ili Utrogestan?
    Nije da niti na njih dobro reagiram, ali barem nisu tako snažan hormon kao Provera.
    Jeli još netko imao sličan slučaj?

    Plus toga me je strah dodavanja još progesterona jer kad sam prošli puta bila na Utrićima mi se je pojavila
    neka cista ili folikul na početku slijedećeg ciklusa koji je puknuo do 8 dc, ali prekasno da bi išla na stimulaciju u tom
    ciklusu.
    Uglavnom što god uzmem, smr..a mi ciklus. A do ovih stimulacija (blagih) nikad nikakvih cista.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 21.05.2015. at 09:32

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Drage žene, dragi ljudi! Prošla sam jedan stimulirani postupak, na žalost, bez tako željenog rezultata, ali u svakom slučaju tako nešto pamtiš za cijeli život. Nisam baš totalni laik i na samom početku imala sam bezbroj pitanja s nedorečenim odgovorima kao npr. utjecaj stimulacije na fiziologiju žene. Na prvim razgovorima kod MPO specijaliste dobila sam, ako ništa drugo, iskren i pošten odgovor da na tu temu kod nas nije objavljen niti jedan znanstveni rad. To je bila 2013. Godina za pamćenje... Nakon moje, na neki način poprilično intenzivne reakcije na stimulaciju, broj pitanja u mojoj glavi samo se povećavao, a i bez toga, kao što i same znate, psihofizički sam bila u totalnoj konfuziji. Malo sam bacila pogled na forumske MPO teme i objave i tada mi se činilo, obzirom da je područje u najmanju ruku osjetljivo, nije vrijeme za neku moju verziju rasprave... Nek se niko ne uvrijedi, tada sam stekla takav dojam i ostavila sve za neko doba kad ću imati hladniju glavu...
    Naravno, po našem zakonu, morala sam se vratiti na posao, jer kažu- zašto bi na bolovanje?! Nisi trudna, nemaš komplikacije. U stilu- vrati se normalnom životu kao da ništa nije bilo. Na sve to sam bila ljuta, a i još poprilično stimulirana ( ne zaboravite mozak koji kao da se pomalo zanemaruje ). Kad sam te neke stvari osjetila na vlastitoj koži, po mom poimanju medicine i zdravstvene zaštite, puno toga mi se učinilo nelogično. Moram naglasiti da podržavam svaku znanost i nova znanja, a ovo iskustvo (pošto me nije ubilo ) samo me učinilo jačom i sa još više zanimanja pratim događanja na temu MPO-a. Proučavam malo, tek za svoju dušu, razgovaram s ponekim kompetentnim ljudima, mislim na koji način otvoriti još neka pomalo zanemarena pitanja, a po mom skromnom mišljenju od velike su važnosti za žene i parove koji, eto, nemaju sreće.
    U međuvremenu događa se i moja pauza jer odustala još mislim da nisam... Ja sam uključila, kad je trebalo, i psihijatrijsku podršku i mislim da je to nužno bez obzira kako mislite da podnosite popularno zvanu vožnju 160 u drugoj-trećoj brzini... Pregledala sam štitnjaču, dojke, jajnike. Imala problema s prolaktinom (dokazano) i mislim adrenalinom (subjektivno).
    Ako vas zanimaju znanstveni radovi u HR, ima nešto na netu, uglavnom 2010. Danas je 2015. I vruće je ! Stoga, držite se- nije lako, ali tu smo gdje jesmo. Budite informirani i nadam se ponekoj izmjeni iskustva.

  30. #130
    Lagunas avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    119

    Početno

    Prošla sam stimulaciju sa Puregonom koji me izrazito pekao svaki put. Nuspojava je kao i kod većine napuhnut i tvrd, problem sa zatvorom, jedino drugačije je osjetljivost grudi i bradavica. I danas, 4dnt, 5d, grudi još uvijek bole i pitam se kada će to izaći iz mene..

  31. #131
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Lagunas, ne želim biti zloguki prorok, ali... grudi bi te mogle možda i još jače boliti zbog progesterona od utrića ili crinone gela.

  32. #132
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Pozdrav comeonsense i dobrodošla!
    Žao mi je ako se nisi ranije priključila jer si imala osjećaj da tvoje rezoniranje u onom trenu ne bi bilo prihvaćeno, stvarno mi je drago da si ipak tu i nadam se da ćeš podijeliti s nama svoje iskustvo MPOa.

    Razlika između ovoga i sličnih foruma je da se razgovor na Rodi ipak vodi na jednoj kulturnijoj razini i trudimo se uvažavati tuđa mišljenja, tako da želim vjerovati kako i te 2013. ne bi bila krivo shvaćena. Također je činjenica da ovdje ima različitih ljudi okupljenih zajedničkom dijagnozom bolesti, i da određeni broj korisnika foruma, kao i u stvarnom životu, živi po "la vie en rose" maksimi. Činjenica je međutim da će neki parovi prihvatiti kako nikada neće imati biološku djecu, niti zakoračiti u MPO, činjenica je da ni MPO nije svemoguć i da nećemo svi zagrliti "mirišljavi smotuljak", kao i činjenica da neki ljudi to ne žele prihvatiti ni pod razno, činjenica je da veliki postotak žena prođe stimulaciju bez problema i uz male ili nikakve nuspojave, ali to ne znači da ih nema niti da to vrijedi za sve. I o tome treba govoriti. Meni je ovaj forum dao nešto neprocjenjivo - znanje, informacije, mogućnost da donesem najbolji, informirani izbor za sebe. Zato vjerujem da je tvoje (loše? teško?) iskustvo utekako bitno.

    Iz osobnog iskustva ti mogu reći da sam u prvom (neuspješnom) stimuliranom ciklusu imala povišene jetrene probe (AST i ALT). Negativnom betom se unutar 2 mjeseca stanje vratilo u normalu. Drugi ICSI je bio uspješan, AST i ALT su rasli kako je trudnoća napredovala, dobila sam preeklampsiju u 30tt (što ipak povezujem s višeplodnom trudnoćom i godinama) i graničnu kolestazu u 34tt (što, bez ikakvog znanstvenog uporišta, povezujem sa stimulacijom). Vrijednosti AST/ALT su neposredno pred porod bile gotovo x10, da bi se 6 mjeseca nakon poroda vratile u normalu.

    Je li bilo vrijedno, bi li opet to prošla? Iz današnje perspektive mogu sa sigurnošću reći DA. Onda, da nisam uspjela, odustala bi. A o emocionalnom rollercoasteru da ni ne pričam. Zato mi je drago da danas imamo ovo: http://forum.roda.hr/threads/87807-N...holoske-pomoci!!!!! i žao mi je što nisu održavane 2011/12 kad sam bila totalno u tome. Nažalost bavili smo se idiotskim zakonom, po kojemu nikada ne bi imala šanse biti mamom.

    Nadam se da te uskoro čitam!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na dobrodošlici! Trenutno sam raspoložena za izmjenu nekih iskustava iz te moje 2013. Da, bilo mi je teško- nismo uspjeli. Loše iskustvo- to iz današnje perspektive ne mogu definirati... O tome svemu imam par svojih foldera i rado ću neke dijelove podijeliti sa svima koje zanima. U svakom slučaju neke teme bi trebalo redovito održavati živima, ako ništa drugo nego radi nekih budućih generacija žena, parova i šire. Veselim se GO-u (čitaj godišnji odmor ), nadam se i dalje nekom čudu... Sve su ovo teme, zdrav razum mi govori, na dosta duge staze pa ajmo onda malo širiti priču! I ja mislim da je svako iskustvo dobrodošlo. Do čitanja!

  34. #134
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Prije nekog vremena sam kategorički tvrdila da ja nikad ne bih išla na ivf i riskirala svoje zdravlje (dosta bliskih prijatelja je bilo u postupcima prije nas, što uspješnim, što neuspješnim, s manje ili više posljedica, koje ne moraju nužno biti vezane uz stimulacije, ali se sumnja da je zbog njih).
    To je sve bilo dok sam nadobudno mislila da nećemo imati problema s ostvarivanjem trudnoće, unatoč visokim godinama. Dok nismo dobili nalaze…
    Onda više nije bilo odbijanja pomisli na mpo vode, već što prije zakazivanje termina za konzultacije. I taman kad smo se spremali na ivf, dogodila se spontana trudnoća, ali i spontani pobačaj, zastoj u razvoju, missed ab.
    Tek tada se javila neopisiva želja za što bržim ostvarivanjem druge trudnoće i zakazivanje termina za ivf. U međuvremenu hrpa pretraga. Dijagnosticirana trombofilija, 3 mutirana gena od 5 rađenih.
    Najveći strah od ivf-a je bio zbog karcinima dojke u obitelji (mama i teta) te karcinoma jajnika u malo široj obitelji.
    Bojala sam se stimulacije, a uz sve to i strah zbog moguće tromboze. Zato mi je uveden heparin od prvog dana stimulacije.
    Puregon sam odlično podnijela, točnije, tijekom same stimulacije sam se dobro osjećala, a je li ostavilo traga na fizičkoj razini, za sada ne znam, nadam se da nije.
    Prvi ivf/icsi je rezultirao trudnoćom i ranim spontanim i sada sam umorna od svega. Proširuju se pretrage, ali i strah od posljedica.

  35. #135
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    Ja sam također jedna od onih koja je odgovorno tvrdila da nikad neće pristati na vantjelesnu oplodnju,još tome uzevši u obzir da smo dosta mladi nadali smo se
    jednostavno dogoditi će se,ali vrijeme je prolazilo i nije se dogodilo...zato nam je nalaz spermiograma došao kao pljuska i nije bilo druge opcije nego krenuti u mpo
    vode.prvi postupak stimulirani,32 gonala i 4 cetrotida,nuspojave glavobolja,mučnina,bol jajnika,užasan apetit.druga dva postupka su bila klomifenska(prirodni postupci),od nuspojava sam problemi sa vidom,jedino što me zbunilo što sam prvi put sa klomićima dobila 7,a drugi put samo 1 jajnu stanicu.doktorica me poslala na imunološke pretrage jer joj nije jasno kako ne dolazi do implatacije,nalazi uredni.sad čekamo 9. mjesec da vidimo kako dalje.

  36. #136
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Bila sam na inseminaciji, pila sam Klomifen, primila Ovitrelle i sad sam na Utrogestan. Cijeli mjesec me jajnici bole, nekad teško sjedim, probada me isključivo jedan jajnik, bol se zna širit prema nozi, al je kratkotrajna i oštra. Nervozna sam, plačljiva, depresivna.... Od Utrogestana sam poludrogirana i spavam.

  37. #137
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja sam od klomifena imala cudnu tupu bol u jajnicima i neku depresiju,bas su mi jako lose sjedali...s druge pak strane od pravih droga tj.estrofema,utrogestana,puregona,brevactida i duphastona nisam osjetila nikad niti jednu jedinu nuspojavu...u cemu je kvaka nemam pojma,ali nek ostane ista reakcija i ubuduce..

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vanilla, ako utrogestane koristis oralno, pitaj dr da se prebacis na vaginalno koristenje
    Oni su stvarno gadni kad se piju

  39. #139
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Vanilla, ako utrogestane koristis oralno, pitaj dr da se prebacis na vaginalno koristenje
    Oni su stvarno gadni kad se piju
    Koristim vaginalno i svejedno imam te simptome umora.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •