Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: trudnoća i solarij

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    218

    Početno trudnoća i solarij

    Curke, zanima me vaše mišljenje o trudnoći/dojenju i solariju, sunčanju, prskanju bojom, kremema za samotamnjenje. Čitala sam da solarij nije ni malo štetan za bebu, da je bitno samo da trudnici u njemu nije vruće (ventilator što jače).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Nemam točne info o solariju jer ni inače ne idem na kvarcanje, ali nekako mi ne izgleda baš sigurno :/ . Imam jednu poznanicu koja nije znala da je trudna i bila je nekoliko puta u solariju pa je kasnije brinula za bebu ali je bilo sve ok.

    E kreme su već druga prića jer se upijaju i idu u krvotok pa tako ih naravno i beba dobije. Nebi ti preporučila nikakvu kremu za samotamnjenje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Prskanje bojom-kažu da se može ali ja nisam išla.Moja šogi je bila i nije imala problema
    Solarij-koliko znam bebi smeta intenzivno svjetlo u solariju
    Krema-možda za lice ali nisam ziher

    Sve u svemu najbolje je pričekati

  4. #4
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    beba se ne bi smjela zagrijavati. zato nije ni suludo sunčanje preporučljivo. tako barem meni rekoše.

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...2ID=&Show=2158

    Bez obzira koliko kratko trajalo, ali većina liječnika neće ti preporučiti solarij.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    radim u welnesu i imamo solarije,
    rodila
    suncala se cijelu trudnocu
    pitala naravno doktora i rekao mi je da slobodno mogu ici ali u normalnim kolicinama..
    sto se tice solarija u trudnoci;bebi ne smeta zracenje nego toplina,tj zagrijavanje naseg tijela.radje ici 3puta po 5min nego 1puta po 15min

  7. #7
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj elizabet20 prvotno napisa
    radim u welnesu i imamo solarije,
    rodila
    suncala se cijelu trudnocu
    pitala naravno doktora i rekao mi je da slobodno mogu ici ali u normalnim kolicinama..
    sto se tice solarija u trudnoci;bebi ne smeta zracenje nego toplina,tj zagrijavanje naseg tijela.radje ici 3puta po 5min nego 1puta po 15min
    UV Light and pregnancy
    It is known that having extra folate before getting pregnant and during the early part of pregnancy provides some protection for the developing baby from abnormal development of the brain and spinal cord (protection from developing spina bifida and other neural tube defects). It has also been shown that exposure to UV light lowers the level of folate in blood in tests in the laboratory. Researchers are starting to look at whether too much exposure to UV light around the beginning of pregnancy can lower folate levels enough to make the baby more likely to develop abnormally.

    It is especially important to avoid excessive temperatures during the first trimester (I guess it eliminates saunas and hot baths as well). Later in pregnancy excessive heat can trigger premature labour (about that fact there is no doubt).

    Additionally, pregnancy makes your skin more sensitive to the sun, so it can increase your chance of rashes and chloasma (dark patches on the face that often accompany pregnancy – but I guess they won’t worry you that much if you give birth to handicapped child).

    Tanning in Pregnancy in Sun beds:
    Apart from increased skin cancer danger to Mum, sun beds have the same effect as the sun – they increase body temperature and break down folate, except they can do it on much deeper level, so carry even higher risk. In solarium beds concentrated doses of UV radiation can be up to five times the strength of the midday summer sun. So theoretically you increase your chances of having a baby with damage to nerves and spinal cord by 5 times. Scary!

    So, the bad news is: you should NEVER consider sun, or solarium tanning in pregnancy. The complications, although don’t happen every time, are so severe that they could affect your and your baby’s whole life.
    Dovoljno pametnome da ne poželi riskirati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •