Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ziganje oko srca

  1. #1
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno Ziganje oko srca

    Drage moje,

    opet ja sa svojim pitanjima . Posto sam relativno "mlada" trudnica, 9 nedelja, puno toga ne znam, pa pisem vama da potrazim savjet. Ne znam da li se nekoj od vas desilo da u predjelu srca ima neki neprijatan osjecaj, neko kao ziganje, probadanje. Mene to 'pegla' danas cijeli dan. Jedna mi je prijateljica rekla da se srce kod trudnica siri :? , ja stvarno nemam pojma, pa me zanima da nije to to ili? :? ? Stvarno ne znam, a prilican sam panicar, pa vas molim da ako je neko imao slican problem/iskustvo da mi se javi.

  2. #2
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Meni lupa jako -kao ludo, i to je normalno! Povećava se volumen protoka krvi i bla bla!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Ja sam u 19 tjednu i srce mi zna odjednom početi ubrzano lupati, pa se onda smiri. Budući sam i ja paničar, obavila sam sve moguće pretrage i imam zdravo srce, a istina je da u trudnoći radi punom parom i da je normalno da ubrzanije lupa. A to što tebe žiga nije srce već te prsa bole, vjerojatno od rasta grudi, ipak si trudna. Na početku trudnoće i mene je žigalo i peklo da sam mislila da ću poludit, ali nisam brinula jer sam iz iskustva svojih prijateljica, i svog osobnog, jer mi je ovo druga trudnoća, znala da je normalno da tako "štreca" u grudima, pa ti se čini kao da je to srce, a zapravo ti cice rastu. Da je nešto drugo, odnosno da je fakat srce, znala bi ti to, vjeruj mi. Zato nemoj brinuti i uživaj. Koliko te još štrecanja i žiganja sa svih strana čeka...

  4. #4
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    selim s novootvorenog istoimenog topica:

    Citiraj bebano prvotno napisa
    hvala vam zenice!!
    Odmah mi je lake. Jutros me vec nista ne ziga i ne bocka .
    Velika pusa

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    to što osjećaš nema nikakve veze sa srcem niti se tvom srcu išta čudno dešava. te simptome sam ja imala i prije trudnoće povremeno a evo i neki dan opet.
    tu ti je riječ o porebrici (podrebrici - neznam kako se ispravno kaže), koja se može ajmo to tako reći "nahladiti" i onda se pojave simptomi kao da te netko nožem probode. osjećaj je uglavnom grozan, i ako je bol iznimno jaka nemožeš ni disati normalno nego vrlo polako i plitko dok ne popusti.
    mene je to znalo jako strefit, i obišla sam ine kardiologe, bila na ekg-u, uzv srca i ne znam što sve ne. srce je u redu i nema s njim nikakve veze.
    kad te primi, opusti se, smiri, diši polako, svakim udisajem sve dublje, dok ne pusti skroz.

  6. #6
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Bleeda hvala puno na objasnjenju. Sigurna sam da je to to jer je bas takav osjecaj. Od sada se necu uplasiti, nego samo opustiti i sto smirenije disati. Hvala jos jednom .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •