Stranica 3 od 27 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1301

Tema: Odbijači dohrane- postrojimo se!!!!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    14

    Početno

    Samo da prijavim da smo napravili crvenu krvnu sliku koja je potvrdila moje sumnje u vezi pomanjkanja željeza, iako nije tako loše kako sam očekivala - malo ispod donje granice (107) no dovoljno da nam pedica propiše željezo+vitamin C.
    Objasnio MM da je uglavnom na cici i da pojede pola voćkice dnevno (da, napredujemo :D ) ali zelenjavu i meso još ne ljubi (iako, moramo se pohvaliti, zadnja dva dana je pojeo puretinu s mrkvom, brokulom i korabicom :D, nema veze što su količine za ptičicu). Pedica mu rekla da niš ne bu od piceka i purice i nek čovjeku damo šniclu Pretpostavljam da je mislila na teletinu, junetinu, govedinu...(Na špekec i šunkicu bumo još neko vrijeme pričekali )

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    68

    Početno

    podižem malo ovu temu.
    Moja Lucija ima 11 mjeseci i jednostavno ništa ne želi stavit u usta, najviše 5,6 kašika dnevno, Ima dana kad ništa ne pojede. Na ciki je stalno.
    Vidim da ima dosta odbijača, a mene zanima kako je kod vas izgledao odlazak na posao. Stvarno mi nije jasno kako će to funkcionirat, zar će odjednom propapat.

    I još nešto, treba li dijete pripremat na odvojenost u smislu da joj dok sam još kući ne dajem sikit u periodu u kojem ću bit na poslu, iako ne znam kako bi to izvela.Ona fino napreduje iako nije neki teškaš, ima 8 kg, ped je zadovoljna.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam neki dan pravo "izgorila" od pedijatrice zbog ovoga .
    "Kako to mislite ona uglavnom sisa? Mama, nije dobro da dijete od skoro godinu dana nema tri obroka dnevno, žlicom. Vi je to morate naučiti!"
    Ton je bio bezobrazan i ohol, ali ja sam se orjentirala na svoju curicu sa 39 temperaturom i nisam joj puno kontrirala.
    Šta da radim kad ona jednostavno ne želi, tj. nije da ne želi ujutro pojede neko voće (ugl. bananu), poslije popapa kašicu (od kuhanog povrća i mesa) popapa desetak - petnaestak kašikica i onda se još zasladi cikom I navečer uguram nešto od voća...
    Ali cika je prva i osnovna!

    E da još je pedijatrica komentirala:
    Ped; Jel i spava s vama u krevetu?
    Odg: Ne, spava u svom krevetiću..
    Ped: Bar ste nešto dobro napravili! :shock:

    Žene je stvarno. . . . . Bez komentara!

    Nego i mi smo slabokrvni i pijemo onaj odvratan sirup za željezo.

  4. #104
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    za pedijatricu! Naš pedijatar kaže da je sasvim u redu da je i cijelu prvu godinu samo na cici. Budi sretna što tvoja curica hoće bar nekoliko žlica povrća i mesa! Moja povrće i meso uopće ne želi. Jede voće i malo žitarica, ali ni to nije nešto, jedan mali obrok voća nekad i po cijeli dan razvlačimo. Ali je cica zato uvijek u pogonu.

  5. #105
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mene zanima kako je kod vas izgledao odlazak na posao. Stvarno mi nije jasno kako će to funkcionirat, zar će odjednom propapat.
    Da 8)
    Barem je kod nas bilo tako.
    Samnom doma- par žlica dnevno i ostatak je samo sisala.
    Sad me ne vidi skoro 10 sati i jede super. Ali jedva čeka da joj ja donesem desert doma

  6. #106
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    treba li dijete pripremat na odvojenost u smislu da joj dok sam još kući ne dajem sikit u periodu u kojem ću bit na poslu, iako ne znam kako bi to izvela
    O ovome sam i ja razmišljala i nisam ništa napravila. Jednostavno, prvih par dana na poslu mi je bilo teško izdržati napetost, ali tijelo se prilagodilo na novu, smanjenu potražnju.

    I dan danas mi je ponedjeljak najteži, između ostalog, upravo zbog toga.

  7. #107
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    podižem temu.....

    Adrian je napunio godinu dana i prestao jesti :/
    doduše, nije ni do sada bio neki izjelica ali je jeo, nekad više, nekad manje....
    pred par dana je počeo odbijati ručak, sad i doručak
    ali zato kad vidi rižine krekere, kekse, kruh poludi za njima ali ja mu ne dam....
    ima izbor: ili jesti kako spada ili biti gladan i on je izabrao biti gladan

    i šta sad?
    pored svega je slabokrvan i ne baš jako težak (s godinu dana 9 kg i 73 cm)

  8. #108
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ok...sad sam skužila da je tema podignuta i prije mene

    sori

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A vidi i mi smo sad došli u fazu samo hleb ili rižin kreker, u kolicima u šetnji. Ja joj dam. Biram radije to nego da sisa 265 puta dnevno. Jedno vreme je jela samo povrće i to komade pa u ruku, onda samo kašice od voća, ali ono skroz tečne. Sad sam hleb.... valjda će i to proći...
    Mi smo inače na pola obroka dnevno, ima 11 meseci

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    14

    Početno

    "Kako to mislite ona uglavnom sisa? Mama, nije dobro da dijete od skoro godinu dana nema tri obroka dnevno, žlicom. Vi je to morate naučiti!"
    Katastrofa! Pa u prvih godinu dana majčino mlijeko je osnovna hrana, a s dohranom upoznaje razne okuse, neki ih prihvate brzo, a neki malo kasnije...
    Koliko vidim iz posta pa i nije da ti curica baš ne papa, super je to, polako, vidjet ćeš - evo baš zato se i javljam opet jer smo mi u zadnja dva tjedna (od zadnjeg posta ) počeli super papati (k'o zmaj :D ). Nije da obavezno imamo 3 kruta obroka dnevno nego dva (jednostavno ne stignemo ); ujutro voće (nekad s rižinim kuglicama, nekad s keksom, a ako je i banana u igri onda prazno), a popodne/predveče kuhano (povrće s mesom). S tim da uz kuhano jede i kruh ili rižine kuglice koje sam stavlja u usta. No cica je i dalje broj 1.
    I mene muči kako će to biti kad počnem raditi, ali nekako će bit'!
    Sad me ne vidi skoro 10 sati i jede super. Ali jedva čeka da joj ja donesem desert doma
    Nadam se da bu tako i kod nas! Još bumo malo uživali na cici po cijele dane u sljedećih mjesec i pol .

  11. #111
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mi se danas vagali, moja nejedačica i dalje dobiva preko 500 g mjesečno, znači moje mlijeko joj je dosta! :D

  12. #112
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Zaboravila sam napisati, sad ima 8 mjeseci.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    mi smo još uvijek ovdje, sa punih 16 mjeseci nismo uspjeli uspostaviti jedan obrok dnevno... :/

  14. #114
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj jopaa prvotno napisa
    podižem malo ovu temu.
    Vidim da ima dosta odbijača, a mene zanima kako je kod vas izgledao odlazak na posao. Stvarno mi nije jasno kako će to funkcionirat, zar će odjednom propapat.
    Super, čuva je sveki - dijete počelo jesti, a isto smo bile u odbijačima prehrane Možda je stvar ju bakinoj kuhinji Za vikend idem na tečaj kuhanja kod bake
    Ali malo sam prošla postove, ima jedan drugi problem - jako je puno anemičara. Curke koje dojite da probate malo sebi pojačati željezo: ima u DM-u sok za dojilje sa dodatkom željeza, imaju i žitarice sa dodatkom željeza. Ja nakon poroda bila stravično anemična (hemoglobin 74 ), nakon ferruma 109, pa malo sa tim sokovima, malo sa tim žitaricama, malo sa adaptiranim mlijekom za bebe podigla željezo na 137 :D. Nikad mi željezo u životu nije bilo tako visoko (obično je bilo na najdoljnjoj granici 119).

  15. #115
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da se i mi prijavimo. Već sam luda, sinko ima 9 mjeseci i odbija dohranu. Kad smo sa 6 počeli malo po malo je lijepo prihvatio i taman kad je počeo jesti neku mjerljivu količinu, počele su rasti gornje jedinice. Prvo više nije htio jesti s žlicom, nego sam, ok dala sam mu kuhane komade i sam je bar nešto pojeo. Onda je i to izbacio i ne želi ništa. Zubići su izbijali cijeli mjesec, sve je bilo naotečeno. Sad kad su izbile jedinice počeli smo ponovno jesti po par žličica na dan. Tako 3 dana, pa se razbolio, kašljanje, šmrcanje, kihanje, opet dohrana 0 bodova. Svaki dan kuham i nudim, on samo odguruje žlicu, a niti sam ne želi. Na žalost je na adaptiranom, i tu je smanjio količine. Ako pojede skroz malo nudim često. Evo nadam se da kad ozdravi počinje papati, jer sam stvarno luda. Danas je čak pojeo 2 žličice kašice od jabuke i jedan griz banane koju je sam držao i jeo. Povrće, žitarice i meso ništa. Znam da bih se morala malo skulirati, ali ne mogu. Bili smo na kontroli, kilaža je ok, sa 8,5 mj je imao oko 8700 g i 74 cm je dug. Znači več je utrostručio porođajnu težinu. Pedijatar je rekao da i dalje nudim, a da mu je mlijeko još dosta.

  16. #116
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi ne spadamo ovamo, upravo suprotno samo žlica.
    Htjela sam samo prokomentirati ped koja je .
    naša je na činjenicu da spava s nama rekla da je to odlično.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    mi smo prešli 7 mj. nema šanse da nekaj pojede,samo oće ciku,s tim da smo kad je imao 3 i pol mjeseca morali uvesti flašicu jer mu nije bilo dosta i ti je trajalo dobrih dva mjeseca i kad je došlo vrijeme za dohranu,on izbacio flašici i toliko cikio da sad opet imamo dosta mlijeka i neće ništ drugo ni pomirisati

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    mi smo prešli 7 mj. nema šanse da nekaj pojede,samo oće ciku,s tim da smo kad je imao 3 i pol mjeseca morali uvesti flašicu jer mu nije bilo dosta i ti je trajalo dobrih dva mjeseca i kad je došlo vrijeme za dohranu,on izbacio flašici i toliko cikio da sad opet imamo dosta mlijeka i neće ništ drugo ni pomirisati

  19. #119
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrianova prehrana je postala strašna, strah me je da uopće ne unosi dovoljno vitamina i minerala u organizam....
    ne jede ništa osim palente i griza (integralnog i bijelog) kuhane na rižinom mlijeku, rižinih krekera, keksa (koje skrivam od njega), pokoje banane i pokoje suhe marelice....
    ništa od drugih žitarica, povrća, mesa, ma ničega?

    jasno mi je da mnoga djeca imaju takve faze ali koliko to traje?
    da li je potrebno dodavati neke vitamine?

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Betty i ja se ponekad brinem. Punih 11 meseci a nema niti jedan jedini obrok dnevno. Dva zalogaja voća ujutru, korica hleba u podne i to je to.
    Probala sam kašice, pa komadiće u ruku da sama jede, pa sam opet počela da miksam, pa je htela da jede samo ono što praktično može da popije koliko je tečno. Sad smo opet na komadićima s tim da ona svu hranu bukvalno samo sisa i ispljune. Ja sam više luda od svega toga, grabi hranu kad joj pružim, strpa usta, sažvaće i ispljune. A sisu traži non stop, vuče me za bluzu i histerija i drama ako istog trenutka ne izvadim

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    Mi jos nismo najgore od sve dece Neli ce uskoro 7 meseci i ja se vracam za Bgd kako bi moji uskocili da je paze par sati dnevno, a ja da pocnem malo da radim na nekim nedovrsenim poslovima. Cela ta ideja se bazira na uspostavljenom jednom obroku cvrste hrane (izdajanje mleka mi vise nije opcija, i ovako jedva imam da pokrijem njene potrebe).
    Pocela sam s uvodjenjem novih okusa nesto pre isteka 6 meseca i krenulo je fino, ponesto je i zavrsilo u stomacicu. Sada strajkuje. Jedan dan se odusevi palentom, posle je vise nece ni pomirisati. Jedan dan papa supicu od povrca da je milina, onda danima nista. Isprobavam svasta - gusto, retko, mlako, toplo, hladno, na kasicicu (plasticnu, metalnu), na flasicu, u rucicu.... jos najbolje ide ako moze sama nesto da drzi, ali toga nema mnogo. Kupovne kasice je uopste ne interesuju, ni razblazene, ni s dodacima (griz, riza...).
    Ne znam vise sta da radim, a za 10 dana putujem nazad...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    I ja se brinem. Naša M. ima skoro 11 mjeseci i okreće glavu čim vidi žlicu. Kad joj hranu damo u ručicu, poliže je i baci na pod.

    A uz to - povraća nakon kapi D3, povraća nakon sirupa (lupoceta), povraćala je antibiotik kad ga je jednom uzimala pa smo joj davali kap po kap... Ima li netko tko ima isti problem? Brinem se da nije neki problem sa želučićem... :?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Moja prva kćer nije jela ništa. Užasno frustrirajuće. Ruka mi se tresla od nervoze dok sam joj prinosila žlicu. Mislila sam da je to zbog dojenja tj. da je dojenoj djeci mamino mliko toliko ukusno da jednostavno ništa nije mjerivo stim. Dan danas jede loše tj. jede sa guštom samo nezdravu hranu (pašteta, hrenovke, parizer). Ako se dogovorimo da jede nešto zdravo onda pojede malo tek da zadovolji mene i onda za sat vremena kaže: "gladna sam mogu malo paštete!".
    Onda se rodila druga kćer koju isto dojim i bojala sam se šta me čeka sa dohranom. Međutim, mlađa jede sve živo. Nevjerojatno koje kombinacije i količine pojede. Uživam joj kuhat. Jede širi raspon povrća i juha od starije kćeri, a ima 9 mj.Ponekad se bojim da će povratit koliko pojede. Dakle, dijete se jednostavno tako rodi i netreba se puno opterećivat i od toga radit cirkus.

  24. #124
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    i mi smo i dalje u ovoj grupi!
    Goran još baš ništa ne papa osim mojeg mlijeka! Ista stvar ko i kod
    mmmama tebe!
    neda ništ staviti u usta a iz rukice svoje sve baca!
    i mene isto najviše muči taj odlazak na posao!
    al dobro-kak svi tak i mi, ne?! :/

  25. #125
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    i mi smo i dalje u ovoj grupi!
    Goran još baš ništa ne papa osim mojeg mlijeka! Ista stvar ko i kod
    mmmama tebe!
    neda ništ staviti u usta a iz rukice svoje sve baca!
    i mene isto najviše muči taj odlazak na posao!
    al dobro-kak svi tak i mi, ne?! :/

  26. #126
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    mi smo među odbijačima isto. ona zijeva na sve i onda kad joj hrana uđe u usta, lijepo jezikom sve izbaci. tu i tamo pojede koju žličicu nečeg, a najčešće je riječ o kruškama.

    ja imam set pitanja vezano uz odbijače.
    što s uvođenjem novih namirnica?
    evo moja djevojčica će skoro napuniti 8 mjeseci, ali u čemu je svrha proširivanja jelovnika, ako ona ne jede ni namirnice s kojima se počinje?
    ili ipak trebam nuditi nove namirnice, da se upozna s njihovim okusom?
    što s mogućim alergijama, odnosno je li ova mizerna količina koja "prođe" u grlo (doista je riječ o kojem miligramu), a poslije koje nema nikakve reakcije, doista garant da ona nije alergična na neku namirnicu?
    dok se ne sjetim još kojeg pitanja, podijelite svoja razmišljanja vezano uz ovu problematiku sa svekolikim odbijačkim pukom

  27. #127
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mmmama

    Moja J je isto povraćala lupocet i antibiotik.
    Hranu je dugo odbijala, skoro do godine dana. Već sam si mislila kako ću ići raditi a ona ništa ne jede. Ali sve je došlo na svoje. Sad papa super. I sve jede zdravo, nikakve glupossti i sl.

  28. #128
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    anamar mi smo sve kasnije uvodili.. što zbog alergije što zbog odbijanja
    moj A. je odbijao sve redom, nekad sam nudila nekad ne.. znalo je proći i po 2 tj da ga opet ponudim sa nečim
    sada ima 15mj. i konačno ga je odčepilo.. fino papa povrće i meso.. na voću je malo slab al ne žuri nam se nikam
    ja sam bila jako pažljiva sa uvođenjem nove hrane jer je on alergičan na km, jaje, pš.brašno i gluten
    mislim da bi skužila odmah da je bebica alergična na nešto, ne mora to nužno "pojest"
    A. se od par lizova znao osut oko usta i to baš jako

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ima li neko da sa godinu dana nije imao ni jedan jedini obrok?
    Mi smo imali jedan polovičan a sad ni njega ne želi. Očajna sam - nudim i bacam, luda sam više od toga.
    Kako da je ubedim da bar nešto pojede? Ne želi da je hranim, neće sama da jede, neće kašice, neće komadiće, samo ponekad hoće voće dok smo u parku, ali ne mogu sad ručak nositi u park.
    Kako da znam da dobija sve što joj je potrebno? Dojimo, naravno.

  30. #130
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Ima li neko da sa godinu dana nije imao ni jedan jedini obrok?
    Mi smo imali jedan polovičan a sad ni njega ne želi. Očajna sam - nudim i bacam, luda sam više od toga.
    Kako da je ubedim da bar nešto pojede? Ne želi da je hranim, neće sama da jede, neće kašice, neće komadiće, samo ponekad hoće voće dok smo u parku, ali ne mogu sad ručak nositi u park.
    Kako da znam da dobija sve što joj je potrebno? Dojimo, naravno.

    Ima, mi.

    Opusti se, ona osjeća tvoju napetost, reagira u skladu s time, već će početi jesti.

    Ako dobro napreduje, zdrava je, opće stanje joj je dobro nemaš brige.


  31. #131

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    jooj Visnja, ja se sve bojim da cemo i mi tako, ako se nastavi ovim trendom...
    Ne bih se toliko brinula da mi beba sa 7 meseci jos nije dostigla 7kg i da mi ne daje jasne znakove da mleka nemam dovoljno, iako trazi - i dobije, da sisa na 1-2h: ranije je sisala i bila zadovoljna, lako bi se i uspavala na sisi. Sada izvuce sta ima za 2-3min i nastavi da kenjka, nije raspolozena ni za igru, ni za spavanje... bas je mucno, a nece da jede, eventualno neke mikroskopske kolicine

  32. #132
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Evo i nas ponovo da vas malo ohrabrimo. Eva sada ima 9 mjeseci i počela je jesti! :D Prije nekoliko dana je prihvatila povrće i meso, još uvijek su to jako male količine, ali sad barem hoće otvoriti usta. Ostalu hranu (voće i žitarice), koju je već prije prihvatila, sada je počela jesti u nešto većim količinama (iako i dalje u malim obrocima). Cica je još uvijek No. 1, a tako će i ostati dok se mene pita. Nakon svakog obroka još nudim cicu. Ima 8,5 kg. Jednostavno joj se desio neki klik u glavi i počela je jesti. I ja sam već bila zabrinuta dobiva li sve što joj treba, iako je pedijatar stalno govorio joj ništa ne može faliti dok god cica.
    Želim vam svima da vam bebe čim prije počnu papati!

  33. #133
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mi smo još tu. Imam pitanje, gdje kupujete rižine kuglice?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    145

    Početno

    I mi se prijavljujemo. Moja curka će uskoro napuniti 8 mjeseci. Čim vidi žličicu da joj se približava stisne usta i okreće glavicu. Bez obzira na to buckasta je, prije mjesec dana je na vaganju imala 8,8kg (samo dojimo). Problem je u tome što bi ona trebala dobivati željezo jer joj je niže a ja ne znam kako da joj na silu gurnem išta u usta.

  35. #135
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    anemona mislim da rižinih kuglica ima u svakom konzumu uzeti. ja osobno preferiram pločice od riže iz dm-a.
    mi još ne jedemo, osim ako se par žlica kruške može nazvati jelom. cura ima 8 kg, dobro napreduje i sve je u redu. ja sam još strpljiva...
    pedijatar kojem sam se potužila da N ne jede je rekao; djeca se dijele na onu koja rado jedu i onu koja to čine nevoljko, na nama je da onu koji jedu malo kontroliramo, dok onu koja ne jedu nudimo češće. 8) [/b]

  36. #136
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    djeca se dijele na onu koja rado jedu i onu koja to čine nevoljko, na nama je da onu koji jedu malo kontroliramo, dok onu koja ne jedu nudimo češće. 8) [/b]
    ovo bi si trebala staviti u potpis! tako da me malo digne kad izgubim volju za kuhanjem!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mi smo i dalje odbijači, juče napunila godinu dana. Danas je pojela pola banane za ceo dan, i to je trajalo 45 minuta
    Ipak sad se već malo brinem jer je u zadnjih mesec dana izgubila 400g. Sisa mnogo ali nije baš da je non stop na sisi (osim noću). I vrlo često viče am am am kad mi jedemo, svaki put joj dam nešto što bi mogla jesti ali ona neće. Sam hleb/kiflu/rižin kreker hoće povremeno.
    Danas je imala kuvanu tikvicu i mrkvu za ručak - uzme zalogaj i stresa se, kao da joj se gadi. I tako na sve osim na hleb i bananu :/

  38. #138
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A ja sam se prerano obradovala da je moja Eva (9 mj.) počela bolje jesti. Prihvatila je povrće i meso, ali i dalje jede jako malo. Čak je počela i manje cicati, tako da i manje dobiva na težini. Ima 8,5 kg.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    ne bih da ureknem, a htela bih da podelim svoju sreću - Neli je prestala da odbija jela na kašičicu, čak je pojela i malo strugane jabuke koju je ranije jela iskljucivo u komadu.

    Nadam se da će ovo potrajati, štaviše, ići na bolje

    moguće da je sve to imalo veze s izbijanjem zubića....

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    101

    Početno

    Prijavljujem jos jednu odbijacicu. Mi smo valjda medju najgorima. Ako joj uspijem ugurat 5 zlica bilo cega (voce, povrce sa ili bez mesa, medolino...) puno sam rekla. Da stvar bude gora, ona je meni jela stvarno puno do prije jedno 2-2,5 mjeseca, a onda...bojkot. Katastrofa. Vec sam preocajna. Jedino sto sigurno u sebe stavi je 600 ml mlijeka i to je uglavnom to. Imala sam vec jednog takvog i taman kad sam se poveselila da Neva nece biti kao Sven i to mi se desi. Dizaster totalni. Ali eto, malo sam se utjesila sad kad vidim da nismo bas tako izolirani slucaj, jer ko za vraga bas smo okruzeni malim prozdrljivcima tako da uz njih stvarno djelujemo prestrasno.

  41. #141
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Moj sin spada u mrzitelje hrane uz izuzetak kruha (bez namaza) i kinder čokolade (i cike)

    Čim vidi podbradak negoduje zvučno i vrti glavom svom snagom lijevo-desno.

    Svako hranjenje nam traje min pola sata. i tako 3-4 puta dnevno.
    Tako je od početka dohrane.

    Mama mi kaže da su ioni takvoj djeci davali vitamin d (?) za apetit, i još nešto, zaboravila sam.

    postoji li kakav pripravak ili mi je takav horoskop?

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Evo i mi se prijavljujemo!Moj mališ ima punih 7 mj.S dohranom smo počeli sa 6 mj i koji dan, do tada isključivo cika.Napredovao je odlično, sa punih 6 mj-9 kg i 75,5 cm.Počela sam s jabukom, prvi dan se stresao od groze, drugi dan mu se dizao želudac i tako i dan danas, s time da smo pokušali jabuka miksana, jabuka ribana, jabuka s mojim mlijekom, pa kruška, pa banana, pa mrkvica, pa riža.Danas sam pokušala s Linovim kukuruznim pahuljicam i mojim mlijekom i opet ništa.Kad gleda nas za stolom, treperi kao da bi sve smazao,a čim mu nešto približiš ustima on počne pljuckati čak i kad mu samo pokažeš žlicu. Inače, sjedi, ima dva zubića. Meni se čini kao daon zapravo ne zna gutati ako ne siše pa sam mu mislila pokušati davati čisto moje mlijeko na žličicu. Da li je netko pokušao to tako?Najviše me strah anemije!

  43. #143
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ajde da opet probam nešto pitati, iako se ovdje svi samo žale na svoje nejedače, nije da mi to smeta, ali malo je toga konstruktivnoga.
    koliko puta dnevno im nudite jesti?
    mijenjate li meni ili ustrajete s onim što znate da vole? (n jede krušku pa ja stalno to nudim :/ )
    gdje i kako i hranite?

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    I ja bih nešto konstruktivno! Ja svome nudila svaki dan,prvo par dana jabuka, pa par dana kruška, pa par dana banana, pa opet ispočetka i tako 20-ak dana.Onda sam odlučila malo prestati jer je bijesnio čim bi ugledao žlicu.Počeli smo onda ponovno, sa žitaricama, ali bezuspješno. Nekad mu dam ujutro, nekad poslije podne, kad mi se čini da je bolje volje (i on, ali i ja!). Zanima da li se tim "odbijačima" mogu uvoditi nove, ne samo namirnice, nego baš jela,tipa juhica s mesom,mrkvicom, ukoliko im to dopušta njihova starost,a iako još nisu dobro okusili pojedinačno voće, povrće i sl.?

  45. #145
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja na tvoje pitanje pigulica ne znam točan odgovor.
    što se mene tiče ja bi ponudila jelo, ako je odbijač sve namirnice koje se u njemu nalaze bar stavio na jezik...
    inače, ja dajem samo po jednu namirnicu po obroku, jer su mojoj curi sve kombinacije fuj.
    dajem još voće i rižin stiropor u ruku za grickanje, iako većinu odgize, prožvače i pljune, bar se uči žvakati.

  46. #146
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Da iznesem svoje iskustvo da ne ispadne da se samo žalimo:

    Počeli smo sa rižinim pahuljicama na izdojenom mlijeku da vidimo kako će uopće reagirati, pa pire od mrkve, pa tikvice, pa malo voća: jabuku nije volio, krušku kako tako, banana je dobro prošla.

    Moj savjet je početi sa povrćem jer tad već možeš i kombinirati juhice. I to sa svim onim žitaricama bez glutena tipa riža, proso, quinoa, pa palenta...
    Dovoljno je 3-4 dana jesti mrkvu pa joj dodati rižu pa za par dana dodati i tikvice...
    Da kažem da je kombinacija povrća i žitarica i hranjivija pa će tako mali odbijač ipak unijeti nešto energije u organizam.

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Prijateljica mi je donijela iz vani nekakvu stvarčicu, ne znam kako bih je nazvala.Izgleda kao šuškalica, s jedne strane mekana ručica, a s druge mrežica u koju se stavi komad voća ili povrća, pričvrsti se i onda beba to pijucka bez bojazni da će odlomiti veći komad i zagrcnuti se.Kad mu u to stavim jabuku, on to prilično popijuče i ne buni se na okus, a sa žlice neće da je lizne! Samo šta bi trebao pijukati cijeli dan da pojede pošteni komad jabuke.A nerijetko se dogodi i da ju okrene i gricka ručicu.Njemu je bitno da nešto gricka,valjda radi desni.
    Uglavnom ga stavljam u hranilicu kad pokušavamo jesti i kad mi ručavamo i to mu inače ne smeta, ali ne jede.Pokušala sam mu davati jesti i u naručju, kao ono,kontakt s mamom,ali on tada samo okreće glavu i traži ciku.To je pravi kontakt, kao da mi hoće reći! Danas ću pokušati s kuhanom jabukom,ali već kao da znam da ću se prije osladiti ja, nego on!

  48. #148
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj kikin@ prvotno napisa
    Ja sam neki dan pravo "izgorila" od pedijatrice zbog ovoga .
    "Kako to mislite ona uglavnom sisa? Mama, nije dobro da dijete od skoro godinu dana nema tri obroka dnevno, žlicom. Vi je to morate naučiti!"
    Ton je bio bezobrazan i ohol, ali ja sam se orjentirala na svoju curicu sa 39 temperaturom i nisam joj puno kontrirala.
    Šta da radim kad ona jednostavno ne želi, tj. nije da ne želi ujutro pojede neko voće (ugl. bananu), poslije popapa kašicu (od kuhanog povrća i mesa) popapa desetak - petnaestak kašikica i onda se još zasladi cikom I navečer uguram nešto od voća...
    Ali cika je prva i osnovna!

    E da još je pedijatrica komentirala:
    Ped; Jel i spava s vama u krevetu?
    Odg: Ne, spava u svom krevetiću..
    Ped: Bar ste nešto dobro napravili! :shock:

    Žene je stvarno. . . . . Bez komentara!

    Nego i mi smo slabokrvni i pijemo onaj odvratan sirup za željezo.

    Pedica je stvarno grozna! Ima stav iz doba komunizma i vladavine SSSR-a! Šta bi tek nama rekla. Luka ima 8 mj - ne jede apsolutno ništa osim cice i naravno spava sa nama i presretni smo svi zbog toga! I mislim da je to najbolje za normalan razvoj djeteta. Al neću sad o tome - nije tema, a dohrana...... Ne znam, ja se ne brinem - ali kad se sjetim da će sa 1 g u jaslice - ne znam što nas čeka, bit će jaaako zabavno.

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Mi smo se makli s mrtve točke!Prekjučer nije htio kuhanu jabuku, ali zato je jučer i danas pojeo po 10-ak žličica banane, zgnječene i pomiješane s s mojim mlijekom. :D I to je baš je baš slatko cickao žličicu kad bi mu je približila ustima.Sad ćemo koji dan ići s bananom, a onda ćemo pokušat nešto drugo.Šta mislite, da pomiješam jabuku s bananom ili da mu je dam posebno.On ju je do sada samo malčice liznuo ili pijukao iz one moje "stvarčice".
    I BTW moji oboje spavaju s nama u krevetu, nekad dio noći, nekad cijelu noć. I to nam je svima baš super! Osim što smo mogli puno ušparati ne kupujući dječje krevetiće!!!

  50. #150
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Pa da daj i jabukice, super da papa. Luka neće - još nekako ako mu svojim prstima dam ali žlica - ni blizu!
    DA -puno se moglo ušparati - mislim da svi ti proizvođaći dječje opreme proizvedu brdo beskorisnih stvari - nabiju dobru reklamu kako to treba - pa onda roditelji pomisle gle to treba, pa vide da i drugi to imaju još ako je i poznata marka - kupuju odma. Mislim da im stvarno jako mali treba - a to malo je strašano puno i značajno - cica, obiteljska (mamina, tatina....) ljubav i zaštita. Sve skupa to je neprocjenjivo a za sve ostale gluposti tu je Mastercard!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •