Stranica 4 od 27 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1301

Tema: Odbijači dohrane- postrojimo se!!!!

  1. #151
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Sory - imam brdo grešaka u pisanju - jedem usput pa zato!

  2. #152

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,dubrava
    Postovi
    25

    Početno

    E sad mi je lakše, već se brinem kako moj polugodišnji sisavac neće jesti, ali kad vidim da tu ima i starije dijece, odmah mi je lakše...ima vremena...

  3. #153
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Moj već par dana nije pojeo ni jedan obrok. od svakog po jednu žlicu. ako mu nasilno uguram, sve ispljune. dođe mi da poludim...........................................

  4. #154
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    marta nemoj se nervirat i samo strpljivo nudi.

    lako je meni reći, ja nudim bezuspješno samo tri mjeseca, tvoj je staž duži...

  5. #155
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    marta nemoj se nervirat i samo strpljivo nudi.

    lako je meni reći, ja nudim bezuspješno samo tri mjeseca, tvoj je staž duži...
    Ma izluđuje me to što je dobro prihvatio dohranu, imao jedan super period i onda odjednom je počeo mrziti sve na žlicu. u ruku hoće samo kruh (bez namaza) i junk food, neki put malo banane, a sve ostalo je borba. svaki obrok mi oduzme najmanje pola sata, a ako ga puno iznerviram(!!!) onda mi se zaceni i povrati sve što sam mu na jedite jade ugurala.
    a da ne spominjem kako mi je navukao mlijeka!

  6. #156
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    dorian isto vec tjedan dana slabo jede. pojede zlicu, dvije...cak i ono sto je prije jeo na kile!

    hoce kokice, abc sir, stapice...on je i inace mali, nije mrsav, al je minijaturan, i vec su poceli koemntari da bude i ostal tak mali, da je mrsav, bolestan, anemican....da ga ja izgladnjujem, en dam mu jesti...

    ja mu na silu ne guram, nemam namjeru, ako ne jede sigurno ima razlog, a to nase cirkusiranje oko jela moze samo biti kontraproduktivno. mm se bas ne slaze sa mnom :/

  7. #157
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    M.a.r.t.a. nemoj hraniti dijete na silu postići ćeš kontraefekt.

    Iako su mali oni osjećaju našu napetost i nervozu, dok god se ti ne opustiš neće ni on. Vjeruj mi, neće se izgladniti, itekako su kompetentni kada je hrana u pitanju. Na na tvom mjestu nebih ni nudila nikakav junk food (neznam što misliš pod time).

    Pokušaj mu dati da jede sam: povrće/voće izrezano na kockice, tjesteninu, rižu, neka jede rukama, nemoj razmišljati koliko će hrane završiti u njemu, a koliko na kuhinjskom podu ili pločicama.

    Opusti se, DOhrana je proces koji traje, a dok god je sa djetetom sve u redu nije ju potrebno forsirati.

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam se bila poradovala,tri dana je jeo bananu pomiješanu s mojim mlijekom,a sad opet ništa!Davala sam mu i tikvicu-neće.Pokušala sam i zajedno smiksati jabuku,krušku,bananu i moje mlijeko pa neće. Čak sam mu bila davala čisto svoje mlijeko na žlicu, pa neće i neće.Mrzi žlicu! A što se tiče onoga da mu dam da sam jede-hranu neće ni da približi ustima.Samo bira prstima, razbacuje okolo, nema šanse da stavi usta, dok bilo šta drugo da mu daš on trpa usta.Valjda stvarno sami znaju kad im treba dohrana, a kad samo i isključivo cika.Uskoro idemo pedijatrici na pregled pa ću vidjeti koliko je napredovao i šta ona kaže na to.Baš me zanima je li i naša jedna od onih zatucanih! E, zaboravila sam dodati da jedino kad vidi seku da liže sladoled želi probati i kad mu ga približiš usnama spreman je liznuti. Vražičak mali!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    26

    Početno

    Moj sin ima 18 mj. i sa hranjenjem imamo problema od uvijek.
    Cak je i moje mlijeko odbijao. Kad smo sa 6 mj. poceli sa dohranom
    sve se cinilo super jer je odusevljeno otvarao usta.
    Ali nije zeljeo nista osim nekog voca.
    Povrce, meso i ostalo nije dolazilo u obzir.
    Hranu sam mu miksala do dobi od 14 mj. jer inace ne bi nista jeo.
    Jos uvijek se mucimo sa tim i svaki dan je nova borba da se nesto pojede.
    Svaki dan ocekujem da ce to proci i da ce poceti napokon bolje jesti ali nikako da taj dan dode.
    Pitam se da li ja u necemu grijesim.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    konačno da se ispišemo!!! :D

    počela je jesti prije nekog kratkog vremena, i to odjednom.

    za mame koje zdvajaju jer im dijete pojede 3 žličice za obrok: moje tvrdoglavo čedo je 17 mj i nešto sitno isključivo dojilo.

    ludila sam, ali ništa nije pomagalo.

    ponavljala sam ujutro, popodne i navečer citat iz My child won't eat, NIKADA I NI U KOJEM SLUČAJU NE SILITE DIJETE JESTI.
    pomoglo bi svaki n-ti put.

    i stvarno je samo odjednom počela jesti. sama dođe do hranilice i digne ruke, i to znači gladna sam. pojede koliko želi, nekada jedva 2 žličice, nekada pojede za obrok više nego što je pojela u čitavom svom životu (što i nije tako teško za postići). ali sad sam se ja opustila i više nema prisile i sveprisutnog straha.

  11. #161
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mene zanima: Znam da je do godinu dana mlijeko najvažnija hrana, a ostalo DOhrana, ali do kad to "vrijedi nakon godinu dana", ili da se nadam da će početi magično jesti s godinu dana, ako do tad nije. :?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    i ja sam se nadala. i očajavala. i opet se nadala. pa još malo zdvajala. žarko molila. nema šta nisam radila. ali ona nije jela.

    do njenih 17 mjeseci ona nije pojela 3 tanjura (njena, znači mala) hrane.

    zvala sam i sos telefon, jer je samo dojila. 1086645 puta na dan. i još toliko noću. mislila sam da ću izgubit razum.

    i onda je jedan dan, posve neočekivano, počela jesti.
    i to na jednoj svadbi.
    prvo je žlicom napala kolače.
    nakon toga salatu od hobotnice.
    pa juhu (onaj užas od koncentrata).
    pa crni rižoto.
    pa još malo kolača. (ko zna što bi još pojela, u 10 smo otišli doma).

    mi smo samo čekali da se zbljuje. nismo mogli doći sebi.
    nakon toga opet nije ništa jela danima. (nije ni čudo, preživala je ostatke).
    i onda je počela. pomalo. žlica, dvije. ali svaki dan.

    još smo pomalo u nevjerici.

  13. #163
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    ...

    i onda je jedan dan, posve neočekivano, počela jesti.
    i to na jednoj svadbi.
    prvo je žlicom napala kolače.
    nakon toga salatu od hobotnice.
    pa juhu (onaj užas od koncentrata).
    pa crni rižoto.
    pa još malo kolača. (ko zna što bi još pojela, u 10 smo otišli doma).

    mi smo samo čekali da se zbljuje. nismo mogli doći sebi.
    nakon toga opet nije ništa jela danima. (nije ni čudo, preživala je ostatke).
    ....

  14. #164
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    M.a.r.t.a. nemoj hraniti dijete na silu postići ćeš kontraefekt.

    Iako su mali oni osjećaju našu napetost i nervozu, dok god se ti ne opustiš neće ni on. Vjeruj mi, neće se izgladniti, itekako su kompetentni kada je hrana u pitanju. Na na tvom mjestu nebih ni nudila nikakav junk food (neznam što misliš pod time).

    Pokušaj mu dati da jede sam: povrće/voće izrezano na kockice, tjesteninu, rižu, neka jede rukama, nemoj razmišljati koliko će hrane završiti u njemu, a koliko na kuhinjskom podu ili pločicama.

    Opusti se, DOhrana je proces koji traje, a dok god je sa djetetom sve u redu nije ju potrebno forsirati.
    Znam Frida, ali to me izluđuje. Nakon nedavne bakterije u stolici i brdo Ferzyma malo mi više otvara usta.

    On NEĆE ni blizu svojih usta nikakvo nasjeckano povrće, voće (osim banane), meso, ništa jestivo. Samo na žlicu s tim da se mora sa nečim zabavljati da ne kuži da jede. Njegova prijateljica već jede sa vilicom, meni se čini da on nikad ni neće!

    Jedino, ali stvarno jedino osim junk fooda (pod kojim podrazumijevam kinder čokse, ništa slano jer sam i ja ovisna samo o slatkom)šta ŽELI staviti u ruku je kruh. Naravno bez ičega ....

  15. #165
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    a evo da se i ja javim!
    do sad sam škicala iz prikrajka i živjela u nadi da će otvoriti usta i početi jesti!
    ali, skoro 11 mjeseci, i niti jedan obrok, sve što pojede, ako pojede kroz cijeli dan stalo bi u šaku!
    a najviše me brine što će u jaslice, a čitam ja tamo malo njihov jelovnik i spremam se psihički na cjelonoćno dojenje!

  16. #166
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    I mene hvata panika kako će Karlo u 9.mj u jaslice, ali ipak se radi o godinu dana starijem djetetu.

    Možda bebaču to bude i dobro iskustvo. Kad dođe gladan iz jaslica vjerojatno će htjeti jesti, osim ako te napadne i ne nacica se :/

  17. #167
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ma to me muči!
    ona napada iz zasjede!
    kad je jako gladna plaće čim vidi žlicu, pali samo cica!
    a kad nije jako gladna ona neće i gotovo!
    dakle, ja cijeli dan pokušavam potrefiti trenutak male gladi i tako cijeli dan hodam za njom sa žlicom u ustima!

    OT, ćupi je Karla, možda krenu u iste jaslice pa da se bar druže dok druga djeca jedu!

  18. #168
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    N je prihvatila žlicu :D
    ali.
    u hranilici može jesti samo 2-3 minute. na meni sjedi i jede još 2-3 minute.
    kako svaku veću količinu hrane ispljune, to zajedno bude oko 5-6 poštenih žličica.
    onda ju stavim na puzle, ona uzme igračku, igra se i zijeva dok ne pojede gotovo sve.

    znam da to nije dobro, ali ona jede.

  19. #169
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    M je isto odbijacica ali ja se za sad ne brinem. u pocetku sam se brinula ali sad sam 8) Fino napreduje na mom mlijeku, cica 10-ak puta na dan, nudim joj vodu koju hoce, ali samo gutljaj - dva. Pelene uredno pune. Uvijek.
    Stolica redovita.
    Ali jedenje... uf. Najprije je s gustom jela kasice i onda je jednom povratila i nakon toga, strajk. Pa sam joj par dana prestala nuditi jer joj se gadilo. Onda je prihvatila ali samo kasasto i to ne s prevelikim odusevljenjem, onak, uzme, mumlja nesto i cacka okolo i ne gleda me, ali pojede. Zlicicu, dvije, tri. Ali nama je i to veeeelika stvar.
    Do sad je svladala:
    jabuku, krusku, marelicu, breskvu i tresnju. Mrkvu. Rizu i proso.
    Sad smo na tikvici i krumpiru i kukuruzu. Kasica, ofkors. Ako su komadici, to joj je koma, i hoce povratit.
    Gluten jos nije dosao na red.
    Jednom sam joj pokusala dati malo piletine s mrkvicom ali je pljunula pa joj nisam vise niti nudila.
    Sad ima 8 mjeseci i tjedan dana.

  20. #170
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I bananu, da i nju je svladala, ali je nakon nje povratila pa joj nije bas osobito mila.

  21. #171
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Valjda i mi spadamo ovdje.
    Tek sam počela s dohranom prije 5 dana.
    Prvi dan jabuka kuhana na pari, zgnječena vilicom + moje mlijeko - povraća mu se.
    Drugi dan opet isto samo propasirano kroz cjedilo - povraća mu se.
    Treći dan jabuka skuhana u malo vode, propasirana - opet mu se povraća.
    Četvrti dan kruška zmiksana s mojim mlijekom - diže mu se želudac čim mu stavim žličicu u usta.
    :? :? :?
    Danas - nisam niti pokušavala.
    Na vodu u žličici isto radi kao da će povraćati.
    Inače nije žličica problem jer mu svaki dan dajem D vit. s mojim mlijekom i sve pet.
    Očito mu okus ne paše, ne znam. Nisam pametna.
    Ja bi najradije pričekala sa svime barem do 7 mj.
    Molim savjet iskusnih.
    Dali da pokušavam svaki dan po malo (ništa ne silim) ili da čekam?
    Inaće cicka super, sada je 6 mj i tjedan dana,
    ima 10-ak kg i 71 cm.

  22. #172
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    kahna ja sam na početku nakon 7 bezuspješnih dana odustala od nuđenja na jedno 2 tjedna.

    moja curka nije imala nagon na povraćanje kad bih joj dala nešto na žlicu, nego bi naprosto pljunula sve što joj je doprlo do jezika.
    nakon stanke sam nudila, svaki dan neku kašicu (uglavnom voće sa žitaricama), a redovito bi joj dala i u ruku nešto da glođe (voće i povrće na pari). ta faza je trajala oko dva i pol mjeseca.

    sad cura jede i to s užitkom, voće i žitarice. povrće joj je još fuj, a meso i ribu tek planiram uvesti u prehranu.

  23. #173
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hvala ti
    Pričekat ću i ja nekih 2-3 tjedna (dok nam mrkvica naraste u vrtu).
    Pa onda probam sa mrkvom, možda mu se ona više svidi.

    Nadam se samo da nije na tatu. MM od voća jede samo banane a od povrća luk, grah i krumpir .
    Valjda to nije nasljedno :/

  24. #174
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Kahna, i Oskaru se od svega povraćalo. To je bio živi užas, prvih par mjeseci - noćna mora zvana dohrana. Onda se odjednom projeo, ali samo za jedan obrok dnevno. I još uvijek smo na tom jednom, a za par dana će napuniti 11 mjeseci. Nekad pojede bananu ili pola jabuke/kruške uz to. Siše normalno, ne po 800 puta na dan. Piša i kaka ko na svjetskom prvenstvu. Nekad me brine jer je jako sitan, mislim da nema ni 8 kila :shock: , al tu je i genetika, ja imam 43. Ne izgleda mi mršavo, al nije ni buco. Nadam se da mu ništa ne fali.

  25. #175
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Znaći čeka nas još natezanja i natezanja.
    Ma neću ga ništa forsirati, kad će mu se jest onda će valjda jesti.
    Bitno mi je samo da mu ništa ne fali.
    A moji ''bližnji'' me već opsjedaju s onim ''e da si počela ranije...bla bla bla'' itd.
    Ne da mi se uopće objašnjavati i ulaziti u neke diskusije s njima.
    Zato imam 2 uha

    I da, proučavam malo i ovo:
    baby-led weaning
    pa ću vidjeti kao će to upaliti.

  26. #176
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kuc - kuc
    Kod nas je bolje, hoce jesti ali jaaaaaaako malo, minijaturno, par zlica i to samo voce. Ja zadovoljna. I dalje doji 10-ak puta na dan i popije tek malo vode, gutljaj dva

  27. #177
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    I ja sam uvijek bila zadovoljna, čim bi pojeo bar nešto. Dvije žličice - dvije. Bolje nego ništa. A danas je super jeo! :D

  28. #178
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Dora je napunila godinu dana a jede samo AD+voće, pojede i pokoji keksić te malo kruha.
    S mlijekom nema problema, jabuku nikada ne odbija a obozava i trešnje, jagode i banane voli malo manje ali jede i njih.
    I tako to traje vec desetak dana, prije toga je imala 2 obroka dohrane.

    Sada se već brinem, dali je to njoj dovoljno?
    Jednostavno neće ništa drugo jesti, čim vidi žlicu odlučno okreće glavu :dunno
    I kuham joj, pokušavam i sa kasicama iz staklenke ali ništa neće.

    Sta da radim???

  29. #179
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Snjeskice, za pocetak: jel ju nekaj muci? Zub, kakva upala? Ili - jel joj jako smetaju vrucine? Jel se kaj promijenilo u rutini tipa pocela si vise izbivati? Mislim da je to samo faza, i znam bebe, koje su istina bile samo na majcinom mlijeku prvih mjeseci nakon 1. rodjendana i sasvim su lijepo napredovale. Mislim, ta granica - 12 mjeseci - dijete ne zna da ima jednu godinu i da u literaturi nije vise dojence MIslim da je sve to oke, samo neka pije vodice i pije mlijeka koliko hoce, nudi joj i ovo i bude, bude...

  30. #180
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo red je da se i mi konacno prijavimo

    balerina ce za dva dana punih 11 mjeseci, ja pocinjem ipak raditi za mjesec dana. pa da li neko ima kakv savjet kako prezivjeti dok sam ja na poslu?
    voce 0 bodova, nebuni se previse na povrce u kojem ima krumpir . a rukicom jede bez frke stiropor, cornflakes, rizine kuglice. pije jedino vodu, naravno mikrolitre, mada ponekad ima volje i za zobenim i rizinim mlijekom.
    sad vas molim iskusne koje ste prezivjeli nejedace i posao kako je to proslo. ostat ce s mojom sestrom prva dva tjedna, a onda sa MM-om.iskreno najbolje jede kad BC protestira i urlice. onda valjda ni ne razmislja sta radi vec samo zijeva. pa ne mogu stalno ljutiti skoro dvoipolgodisnje djete dabi ona nesto pojela

  31. #181
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I ja imam slican problem. Moj malac u 24 sata pojede svega 2 obroka mljeka (AD) i to ne uvijek sve, jedan obrok sa mesom/povrcem/zitaricama i jedan vocni. Doduse, on je oduvijek mali buco ali cini mi se da je prebrzo poceo izbacivati obroke, po noci vise uopce ne jede a dosad je mljeko jeo u 21.00 pa svaka 4 sata. Sve zajedno 4 obroka do jutra. I u roku od 2 tj. on je 2 obroka izbacio.
    Mozda panicarim bezveze ali razmisljam ovako; ako ja imam 5 obroka dnevno, kako su njemu 4 dosta?
    Tekucine pija jaaaako puno, samu vodu nece, ubacim mu par granula caja, tek toliko da ga zavaram i toga popije i po 1l dnevno.

  32. #182
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    . Moj malac u 24 sata pojede svega 2 obroka mljeka (AD) i to ne uvijek sve.
    Tekucine pija jaaaako puno, samu vodu nece, ubacim mu par granula caja, tek toliko da ga zavaram i toga popije i po 1l dnevno.
    To je jako puno čaja. Bar se meni čini.
    A da mu svaki put umjesto čaja prvo ponudiš mlijeko? Ne znam koliko mlijeka popije, ali sumnjam da je to dosta ako ga jede samo dva puta dnevno.

  33. #183
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Snjeskice, za pocetak: jel ju nekaj muci? Zub, kakva upala? Ili - jel joj jako smetaju vrucine? Jel se kaj promijenilo u rutini tipa pocela si vise izbivati? Mislim da je to samo faza, i znam bebe, koje su istina bile samo na majcinom mlijeku prvih mjeseci nakon 1. rodjendana i sasvim su lijepo napredovale. Mislim, ta granica - 12 mjeseci - dijete ne zna da ima jednu godinu i da u literaturi nije vise dojence MIslim da je sve to oke, samo neka pije vodice i pije mlijeka koliko hoce, nudi joj i ovo i bude, bude...
    Ništa ju ne muči, zubići nam izbijaju bez problema.
    Nije joj ni vruće, rutina se nije promijenila. Jedino je imala upalu grla prije 15-tak dana, od tada je sve i počelo.

    Jucer sam računala koliko je pojela:
    popila je 860 ml AD mlijeka, pojela 4 trešnje :/ , bananu, jedan keksić dječji i malo suhog kruha,
    pila je vode kao i uvijek
    i to je sve :/

  34. #184

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    evo i nas ovdje.

    moja 10 i pol kilašica, koja je do prije 3 tjedna jela meso, ribu, voće, povrće...sada već 3 tjedna jede rižine krekere, cornflakese, rižine pahuljice, ponekad kockicu jabuke i pije vode.

    jesam li ju zeznula s tim krekerima? čim joj približim meso, povrće- odmah okreće glavu ili pljuje van.

    povrće nudim i sirovo ako je moguće, ma svejedno neće.

    mislila sam da je od vrućine, al evo već par dana nije vruće. mogu bit jedino zubi, ali nije nervozna.

    mlijeka imam i nudim joj.

    samo me zanima- hoće li se vratiti na staru slavu ili ćemo se odsad boriti s dohranom.

  35. #185
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    koksy litra čaja je definitivno previše

    snješka 860 ml ad-a moja N nije popila ni u najboljim danima. možda ne jede jer je sita od mlijeka. osim toga mislim da je uzrok njenog odbijanja dohrane ta upala grla. počet će opet...

    spajalica već sam se pitala kad ćeš se prijaviti. ako ništa drugo ne uspije može li balerina piti tvoje izdojeno na bočicu kad počneš raditi?

    mamuška tvoja malena je odlučila malo stati na kočnicu s kilama. nadam se da nećeš dugo čekati povratak apetita u punom svjetlu

    rješenje za sve naše probleme je strpljenje. ja opet strpljivo čekam kad će moja mala ajkula opet počet otvarat ustašca na žlicu.

  36. #186
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Pups prvotno napisa
    Citiraj koksy prvotno napisa
    . Moj malac u 24 sata pojede svega 2 obroka mljeka (AD) i to ne uvijek sve.
    Tekucine pija jaaaako puno, samu vodu nece, ubacim mu par granula caja, tek toliko da ga zavaram i toga popije i po 1l dnevno.
    To je jako puno čaja. Bar se meni čini.
    A da mu svaki put umjesto čaja prvo ponudiš mlijeko? Ne znam koliko mlijeka popije, ali sumnjam da je to dosta ako ga jede samo dva puta dnevno.
    Probala sam ali nema sanse, okrene glavu na drugu stranu. A kad vidi bocicu od caja poludi, ko da je ovisnik. Doslovno ju moram skrivat. I kad je uhvati nemogu mu je vise uzeti iz ruku jer pocne plakat. Pa kak da djetetu zabranim da pije ako je zedan?

  37. #187
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    da, jako puno caja
    jede li jos kaj osim AD? Kasicu koju?

  38. #188
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    ...Pa kak da djetetu zabranim da pije ako je zedan?
    a koliko piški, jel se znoji? meni je čudno da je toliko žedan... :/

  39. #189
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nije to puno ako ne uzima jos tekucine. Mislim da dojeno dijete moze popiti litru mlijeka pod normalno. A sad kad su vrucine... ali uz caj nema vise mjesta za mlijeko. Ne znam...

  40. #190
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    da, jako puno caja
    jede li jos kaj osim AD? Kasicu koju?
    Da, ima 2 obroka dohrane i pojede dosta. Mislila sam uvest i 3. al se bojim da ce onda izbacit jos jedan obrok mljeka.

  41. #191
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    Citiraj koksy prvotno napisa
    ...Pa kak da djetetu zabranim da pije ako je zedan?
    a koliko piški, jel se znoji? meni je čudno da je toliko žedan... :/
    Ispiski on sve to, pelena je svako malo puna.
    Ne znoji se previse, osim ako je bas jako vruce a on puno puze.

  42. #192
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    da, jako puno caja
    jede li jos kaj osim AD? Kasicu koju?
    Da, ima 2 obroka dohrane i pojede dosta. Mislila sam uvest i 3. al se bojim da ce onda izbacit jos jedan obrok mljeka.
    nemoj.
    Znaci ima 4 konkretna obroka plus jos 1 litra caja?
    Meni se to cini prihvatljivo iako bi mozda bilo bolje kad bi pio manje caja a vise vode jer taj caj (ako je to onaj baby) ti ima secera. I to ga jos zasiti, ali su to prazne kalorije.
    Probaj mu smanjivati koncentraciju caja i na kraju ga skroz izbaci, ako bude moguce. Ono, radis mu sve slabiji i slabiji caj i na kraju mu ostane topla voda. Znam malca koji je pio toplu vodu, bila mu je draza od hladne.
    A mlijeko je njemu jos jako potrebno, ja bih inzistirala na te dvije bocice plus bih jos s ta dva kruta obroka nekako kombinirala mlijeko.
    Sve u svemu, bit ce oke.

  43. #193
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    I jos nesto, koliko se sjecam vi ste imali nekih urinarnih problema. Ja bih pri svakoj promjeni apetita kontrolirala urin. Zlu ne trebalo.

  44. #194
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    koksy mislim da je LE dala super savjet vezano za čaj

  45. #195
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Evo da se i mi prijavimo.
    Počeli smo s dohranom prije mjesec dana. Probala je rižine pahuljice u izdojenom mlijeku i kad se činilo da uz gunđanje ipak pojede zavidnu količinu, jedan dan se ispovraćala i tu je počelo odbijanje. Slijedeće je probala gotovu kašicu od mrkve- povratila nakon prve žličice. Probala je krušku- povratila nakon nekoliko žličica. Pa sam joj kuhala mladu mrkvu i pravila kašicu- sad ili pljuje ili čvrsto drži zatvorena usta i gunđa.
    Dojenje- samo ako spava ili je taj čas za zaspati. Ako je budna- to je minut -dva i gotovo ili samo par 'šljuka' da smoči usta. Jedino se vodi veseli i pije ju na žličicu, no i to nisu neke ozbiljne količine ( ali dovoljno da mogu s njom nekud krenuti).
    Dok doji znoji se po glavi vratu i leđima i to jako, čak i sad kad i nije toliko vruće. Po pitanju dojenja ćudljiva je već neko vrijeme, no dobivala je uredno na težini. Pelene su popišane. ali mi se čini da nisu vviše od kritičnog minimuma. I sad se ja trudim ne brinuti.

  46. #196
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    To u vezi caja i radim, smanjila sam mu kolicinu granula caja na svega par granula na punu bocicu (3dcl) vode (mislim da sam to gore i napisala), vec sam par puta probala ga prevarit pa mu dat samo vodu ali popije jedan gutljaj i nece vise. Dajem mu i Janu iz male bocice, to mu je sad zanimljivo jer je nesto novo, al ni tog ne popije puno iako kuzi sistem, draze mu je proljevat okolo...
    Trudim se da mu dohrana i ostane samo DO hrana ali on ce rade i uz 2 obroka pojest jos i bananu (poludi kad ju vidi) nego popit mlijeko.

    [/b]LE Kontroliramo urin jednom mjesecno i sve je ok

  47. #197
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Koksy, to je bitno. Sve radis oke.

  48. #198
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa

    spajalica već sam se pitala kad ćeš se prijaviti. ako ništa drugo ne uspije može li balerina piti tvoje izdojeno na bočicu kad počneš raditi?
    ma radje cu ja doma na pauzu nego se izdajati,akomi se sta zamjerilo s vlastitom proizvodnjom mlijeka je izdajanje. naime za BC-a sam se samo izdajala tri mjeseca, a onda odlucila da cemo nekako na cicu. i uspjela, ali samo preko sesirica. tad sam se zaklela da se necu izdajati nikad vise. doduse nikad ne reci nikad

  49. #199
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Moja princeza je probala žgance te je i to jedan od neuspjeha u nizu, no danas je sama trpala u usta rižine pahuljice razmućene u vodi. Valjda joj se sviđaju onako ljepljive.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Joooooj muke po dohrani, zlo mi je kad otvorim pdf dohrana
    Mi smo i dalje odbijači. Ima 14 meseci, nema ni jedan obrok dnevno, četiri puta dnevno joj nudim, pojede sve skupa 4-5 zalogaja - mikroskopskih. Doji često i puno. Krvna slika joj je loša, svako malo je šmrcava, hemoglobin nizak. Pije Fe
    Uvek sam govorila kako ni jedno dete nije izgladnelo sebe tako da si naškodi, ali sad se pitam???? Iskusne mame dajte savet. Nisam se nervirala dok nisam videla rezultate krvne slike, mislila sam dete je zdravo, pa šta ako neće da jede. Sa 9 meseci je imala 10900g, sada ima 10500g, znači u 5 meseci nije uopšte napredovala, čak je i izgubila 400g

Stranica 4 od 27 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •