Stranica 24 od 27 PrviPrvi ... 142223242526 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,200 od 1301

Tema: Odbijači dohrane- postrojimo se!!!!

  1. #1151
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme, vec se vidim na ovoj temi za kojih 7 mjeseci

  2. #1152
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes i kokosovo ulje/brasno/sto god. Probas, ako ide, ide. Mislim, to alergija radi, ne iz nekog drugog razloga.

    Mozes i drugo meso, ne samo piletinu i puretinu. Avokado, ako ga ima negdje pri ruci. Super je masnoca. Ako nemate u uzoj obitelji alergicnih na kikiriki, a mozes doci do peanut buttera bez dodanog secera is soli, eto jos jedne super kvalitetne namrinice vise kalorijske vrijednosti.

  3. #1153
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e da, avokado
    njega sam dodavala cesto

  4. #1154
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes i kokosovo ulje/brasno/sto god. Probas, ako ide, ide. Mislim, to alergija radi, ne iz nekog drugog razloga.

    Mozes i drugo meso, ne samo piletinu i puretinu. Avokado, ako ga ima negdje pri ruci. Super je masnoca. Ako nemate u uzoj obitelji alergicnih na kikiriki, a mozes doci do peanut buttera bez dodanog secera is soli, eto jos jedne super kvalitetne namrinice vise kalorijske vrijednosti.
    Moje dijete je alergično na soju, ne pretjerano ali je. Uz to i na peludi trava i drveća. I seka je isto alergična na peludi.
    Da li da sa bebom onda idem po Rodinoj tablici dohrane ili da dajem hranu kako mi dođe?

  5. #1155
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Preproruka da se nakon 6 mj. daje vecina hrane po izboru , a ne po tablicama , ne znaci da se hrana daje kako ti dode.
    Isto se uvodi jedna po jedna namirnica i prati.
    Ali to znaci da se SVO voce moze uvoditi sa 6 mj. , po mogucnosti ono koje je u sezoni.
    Isto tako i svo povrce, zitarice i meso. Nema vise preporuke da se u 6 mjesecu treba poceti sa jabukom koja je u hladnjaci godinu dana, a preskociti tresnju koja je tad na stablu.
    Prednost se daje onome sto je lokalno i u sezoni, tj. ono sto obitelj konzumira.
    Tako se dobije najvise nutritivno bogate hrane.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.04.2017. at 09:49

  6. #1156
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ovo sto pise Sirius mi se svidja, a i zvuci mi ok.

    A kako dodajete kokosovo ulje? Koliko, i u sto?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.04.2017. at 10:41

  7. #1157
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam dodavala u vocno-zitne kasice
    onak, zagrabim malom zlicicim (ravno) i umijesam

  8. #1158
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dodavala u vocno-zitne kasice
    onak, zagrabim malom zlicicim (ravno) i umijesam
    A to je ono bijelo kruto? Kupila sam pred mjesec dana, al nisam znala sto bi zapocela s tim. Probat cu, hvala

  9. #1159
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa nekako i mi idemo s tim sto je u sezoni i cega ima domeceg. Danas blitva koju je baka ubrala jutros u vrtu. I bakini krumpiro mladi i bakino maslinovo ulje. Jos da je baki koza jedna, di bi nam bio kraj. A avokado i kikiriki mi ne jedemo, nemamo naviku. Tako nismo ni batat pa evo poceli s njom i mi jest. Probat ću sve sto bude se cinilo o.k. pa javim kako jede. Jutros sam izdbrojila 25 zlicica zitarica i jabuke za doručak, kad tako gledam i nije upoce malo. Nego bi mi veliki da oni mali sve odjednom svladaju. Najvise se treba nac strpljenja, a tog nema na pazaru.

  10. #1160
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jadranka, je, al kad je veca sobna temperatura onda se rastopi
    slobodno tak umijesas, rasporedit ce se

    Vera, tak smo i mi
    puno toga novoga probali kad je prva pocela s dohranom
    neke stvari su ostale, a neke stvari poput kvinoje i amaranta nisu
    tako da to ostalim curkama nisam ni nudila kad su one pocele s dohranom
    nisam vidjela smisla, jer sam znala da nece zazivjeti u nasoj kuhinji
    avokado, recimo, ja jako volim
    i kikiriki i sve te maslace od orasastih...
    a ta kolicina koju je pojela je super
    moje nikad nisu tako puno jele
    sad samo podebljaj kalorije masnocsma
    inace, pun mi kufer sunke i mesa, ja bih rado taj rucak samo s blitvom, krumpirom i maslinovim, njamiiii

  11. #1161
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    25 zlicica je super! Ja mislim da i moj pojede toliko (nisam brojala, al ovako odokativno), i meni se cini da on super jede! Al mozda zato sto je stariji puno manje jeo. Sad tu jos neku masnocu uvalis da pojacas kalorije i eto ga. Kuzim da preferiras domace i provjereno (sto je dobro!), al, ako ne mozes u nekom trenutku nesto takvo nabavit, kalorije i rast djeteta su vazniji od porijekla hrane (bar po mome misljenju). Mozes u nekom trenutku malo popustit s strogim kriterijima. Bar dok ne izorganiziras sve da stima kako ti zelis.

    Ginger, bas cu mu probat stavit sutra umjesto jogurta.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.04.2017. at 13:53

  12. #1162
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zadnje na Indexu čitam kao da kokosovo ulje i nije tako dobro.

    Malom radim žgance, dodam maslaca pred kraj. On neće pojesti ni pet žličica, kakvih dvadeset i pet. Kada i pojede nečega završi mu zalijepljeno na nepcu. Ne znam žvače li on to ili što.

  13. #1163
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete je alergično na soju, ne pretjerano ali je. Uz to i na peludi trava i drveća. I seka je isto alergična na peludi.
    Da li da sa bebom onda idem po Rodinoj tablici dohrane ili da dajem hranu kako mi dođe?
    Ja bih isla prema preporuci - sezonsko i lokalno, uz dodatni oprez kad je rijec o vec poznatim alergenima u obitelji.

    Ako dijete alergicno na soju prati alergolog, uvijek mozes pitati koje su preporuke za dalje, odnosno za drugo dijete. U principu nema alergije koja nije pretjerana, kad je rijec o hrani. Ako je IgE danas nizak, ne znaci da ce i sutra biti, odnosno prilikom sljedece konzumacije.

  14. #1164
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa sto su napisali o kokosovom ulju? Mislim, ne bih se nesto bas ravnala po informacijama s tog portala, pogotovo ako je netko isao prevoditi tekstove s engleskog. Lupetaju, svako toliko.

    Nama je kokosovo ulje u svemu i svacemu, ako ne ulje, onda brasno, ako ne brasno, onda vrhnje... pogotovo otkako kuham i za mladju, koja vise hrane ne smije (alergije), nego sto smije. Nema u cemu ga nema.

  15. #1165
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nema ga u jednostavnim namirnicama, koje kupiš s namjerom da nešto sama radiš doma, eto moj s skoro 7, nije ni jeo nikakav kokos u bilo kojem obliku, neće ni skoro

  16. #1166
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nema ga u jednostavnim namirnicama, koje kupiš s namjerom da nešto sama radiš doma, eto moj s skoro 7, nije ni jeo nikakav kokos u bilo kojem obliku, neće ni skoro
    Zašto? Je li alergičan na kokos?

    Kaae, napisali su da je stručnjak zaključio kako je kokosovo ulje ekstrahirano iz cijele biljke poput šećera iz eto recimo šećerne trske. Izuzev toga nisam baš shvatila zašto ne bi bio dobar.

  17. #1167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije, ali kod njega ima puno Parametara koji se gledaju uz rist od skoro tri hiljadarke, nije baš da se smije svakaj mu uvaliti. Uz to kod mene to nije uobičajena hrana, istina velikima ponekad ali ponekad napravim nekaj s kokosom, pa i nije on tak čest gost kod nas. Držim se radije ovdašnje hrane, i većine hrane koje smije jesti.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.04.2017. at 19:46

  18. #1168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Tj. Nije testiranje na kokos uopće jer kod nas ni nema za to testera, ali stvarno mu se ne smije svakaj uvaliti u njega

  19. #1169
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nema ga u jednostavnim namirnicama, koje kupiš s namjerom da nešto sama radiš doma, eto moj s skoro 7, nije ni jeo nikakav kokos u bilo kojem obliku, neće ni skoro
    Koliko sam shvatila Kae stavlja u sve kokos namjerno. Da podeblja nutritivnu vrijednost i kalorije jer je mala alergicna na puno stvari , a slabo dobija na tezini.

  20. #1170
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da, koristim ga kao namirnicu i stavljam u puno jela. Nema nikakvog razloga izbjegavati ga, osim ako je netko na njega alergican. Meni je laknulo kad smo ustanovili da ga moze konzumirati.

    Inace, mislim da sad dobiva ok na tezini. Sitna je, ali jede kao velika. Plus, tesko je ignorirati cinjenicu da ima 9,600 grama s 15 mjeseci, a brat joj je toliko imao sa oko 6 i pol.

  21. #1171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mi za to koristimo bučino ulje i kostice, zakaj bi upotrebljavala stvari koje su prek bare kad iza čoska mogu nabaviti domaće i netretirano. I i moj i veliki i mali su imali takvu kila tu s tim godinama tj. Mjesecima, čak i kasnije, s time da je veliki smio jesti sve, a mali ne jede puno namirnica, klinka je imala tu kilazu s 11mjeseci,a opet imala je svoj dijapazon namirnica koje nije smjela, većinu ih ni sad ne smije.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.04.2017. at 20:46

  22. #1172
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Jelena, tko te bi brani da koristis sto zelis?
    Ali neka logika mi govori da je preko bare puno lakse nabaviti kokos nego bucino ulje.
    osobno koristim kokosovo ulje i bucino ulje. Jedno ne iskljucuje drugo.
    Jedino ne koristim bucino brasno jer mi nije fino.

  23. #1173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Bolje da ne čuješ mišljenje mojih, to se kod nas nabavlja u skoro hektolitrima
    Brašno većinom dobio koliko mi treba, ali volim više samljeti friško kostice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.04.2017. at 20:54

  24. #1174
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Krumpir i kukuruz su isto od prek bare. Banane su od dole, i kava odasvud.

  25. #1175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj ne smije krumpir, a ni kavu ne pije, a ni ja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.04.2017. at 01:17

  26. #1176
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ne smije krumpir, a ni kavu ne pije, a ni ja
    ... sto sve skupa, zapravo, nema nikakve veze s preporukom kvalitetne masnoce (npr. kokosovog ulja ili maslaca od kikirikija) nekome tko trazi kaloricnu i zdravu hranu.

  27. #1177
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ne smije krumpir, a ni kavu ne pije, a ni ja
    Kukuruz, banane?

  28. #1178
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kakvu vodu dajete bebi? Da li je voda iz aparata ok ili i nju treba prokuhati?
    Iz pipe nam je grozna i mi ju ne pijemo, samo za kuhanje tako da ne znam kaj da joj dajem?

  29. #1179
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja dajem iz pipe otkako smo pocelo s dohranom. Prvih tjedan dana sam prokuhavala, poslije ne. Prije toga nisam davala.

  30. #1180
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dajem iz pipe otkako smo pocelo s dohranom. Prvih tjedan dana sam prokuhavala, poslije ne. Prije toga nisam davala.
    Mi smo danas počeli sa jabukom pa bi joj počela davati polako i vodu.
    Kod nas voda ima izrazito puno kamenca.

  31. #1181
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi pijemo iz filtera ali onig zeppterovog postrojenja cijelog s ionskim izmjenjivacima. Svi ju pijemo tako i mala.

  32. #1182
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo mene opet. E. u mjesec dana nije dobila ni grama. Istina, važemo je na kućnu vagu, ped je na godišnjem, u pon ću kod nje na vaganje. MM je jako zabrinut za njezino zdravlje, ja malko manje. Neće da jede, jednostavno zatvori usta i gotovo. Niti da proba što sam joj spremila. Daš joj keks ili smokić, to hoće. Ostalo ne. I kađšice i zgnjećeno i komedići da se sama hrani, ništa ju ne interesira. Zatvori usta, a ako joj uspijem na prevaru nešto ubaciti u usta, pljuje. Naučila je ispljuniti hranu. I nakon 10 min pokušavanja, rasplače se i onda odustanem. Jedino što uvijek hoće je sisa. Jel zato ne želi jest, jer zna da ću joj dati da siše? Što vi mislite? Je li rješenje prestanak dojenja, forsiranje dohrane, izmišljanje folova da ju prevari.... Izludit ću više. Ideje, savjeti.....

  33. #1183
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ipak sam malo pretjerala, evo smo je opet vagali i ispada da je dobila 300 g otprilike. Sinoć smo je isto vagali i bilo je 7,3 kg. Sad je 7,6 kg. Amo reć da je ovo drugo bliže istini, provjerili smo na vegi od moje mame, kod nje je 7,5 kg.
    Li isto je to malo kila za njen uzrast, neće uhvatiti 10 kg prije 2. godine ako ovako nastavi.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 23.06.2017. at 12:54

  34. #1184
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vera, moje dvije nisu skoro nista jele do godine dana
    Nisam ih prestala dojiti, jer onda ne bi nista jele
    Jer, cak kad sam radila i duze razmake izmedju dojenja i obroka, one nisu htjele jesti
    A bile su gladne, sigurno
    Cicu su uvijek htjele
    Nedugo nakon prvog rodjenda su pocele polako jesti
    Sto se dogodilo, ne znam
    I obje su imale stagniranje u tezini
    Nije da nisam bila zabrinuta, al kod druge sam vec bila opustenija
    Uglavnom, ja joj na tvom mjestu ne bih ukinula dojenje, jer to nije garancija da ce poceti jesti druge stvari

  35. #1185
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Iako sam se pre tri meseca pohvalila da je počeo jesti, to nije dugo trajalo. Proslavio je prvi rođendan, a još uvek nema jedan obrok čvrste hrane. Dva dana lepo jede (pod lepo mislim 3-4 kašičice po obroku), a onda nedelju dana neće ništa. Okreće glavu, gura rukom hranu, zatvori usta i na kraju se rasplače. Ako stavi nešto u usta ispljune ili krene nagon za povraćanje. Probala sam da mu dam komade, komadiće, gnječeno, kašasto, tečno- nema pravila. Jednom hoće, a već sutradan to isto ne prolazi. Mršav nije, pa ne brinem (mnogo).

  36. #1186
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jedino sto bih ti svakako preporucila je da ne stavljas dijete na kucnu vagu. Greska je i do 500g, sto je za odraslu osobu puno, a za dijete ogromna greska.

    Dojenje svakako ne bih ukidala, a prestala bih nuditi smoki i keksic, pogotovo ako je to preferencija. Ako voli hranu takve teksture, nadji nesto slicno, tipa kekse pravljene kod kuce, itd.

    Jede li s vama? Ako ne, pocnite tako.

  37. #1187
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Jede s nama, sjedi u hranilici i dobije komadiće kruha ili kuhanog povrća dok mi jedemo. Ja ju nahranim ili prije što je češće ili nakon što ja jedem. Tj pokušam ju nahraniti.
    Što se tiče smokija, to su oni obični od kukuruzne krupice, ekspanirani (valjda se tako piše) bez ikakvih dodataka i bez ulja. Da ne spominjem marku, koja tebi Kaae vjerojatno neće nista značiti. A kekse bi domaće pravila samo da imam malko vise vremena. Ovako su bebi keksi kupovni, nažalost. Ali to dvoje je jedino kupovno što jede.
    Za vagu znam da nije precizna, kad se ped vrati s odmora idemo njoj. I neću ukinuti dojenje, sad sise samo prije spavanja (2 dnevna i nocno) i noću koliko puta traži, obično 2 ili 3. Još da to ne sise, bila bi prozirna.
    Nego mame odbijaca dohrane, kako ih nagovorite da ipak pojedu jos koju zlicicu plus? Male tajne velikih majstora.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 23.06.2017. at 21:03

  38. #1188
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I ja sam tu pisala.. 3god i 4mj, i dalje nije iznad 13 kila. Dode do tog broja, razboli se, i padne. Zadnje ga je sarlah sredio i sad se oporavlja jos

    Ali imamo novost, jede s nama za stolom, i bez crtica (90% vremena). I jede sam, dok mu ne dosadi napikavati i grabiti.
    Doduse ne zeli probati ono sto mi jedemo, jos uvijek je u fazi meso-tjestenina-paradajz uz povremeno moje podvaljivanje juhe, grckog jogurta ili rijetko cokolina.

    I poceo je jesti sendvice u pecivu, dakle namazan sir i neka pureca sunka i nesto slicno.

    Jedino voce obozava, lubenicu nakon sto je jedva probao zavolio, jede puno onih malih kruskica, povremeno sljive, jede banane, jabuke, skoro sve sezonsko. Jedino mu maline ne sjedaju

    Znaci i dalje siromasno,ali promijenili smo stav prema hranjenju i sad uziva rucati s nama (pravi se da nama stavlaj nase jelo na tanjur, nekad stavi sebi, al ne pojede)

  39. #1189
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Napokon mogu da kažem da jede! Ima 15 meseci i samo je jednog dana počeo zevati na hranu. Verujem da ima uticaja to što sam ukinula noćne podoje i što sam počela raditi. Shvatio je da nema izbora. Mada, pola meseca je trpio glad i nije ništa hteo pojesti dok ne dođem sa posla. Sada jede sve što mu ponudim.

  40. #1190
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja je isto pocela jesti. I to u jaslicama. U petak je pojela cijelu zdjelicu lece na varivo. I kuci je puno bolja nego dosad. Drzimo fige da potraje.

  41. #1191

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Evo me i s drugim na ovoj temi.
    Zlicu odbija na nacin da ne otvara usta, ako ih otvori na prevaru (mahnem igrackom iznad glave pa zine) uspijem utrpat i to pojede, ali svega 10ak zlica
    I blw smo probali, sam gnjeca i baca, ako ja drzim vocku nekad hoce nekad nece.
    Imate jos kakve ideje za hranjenje? Posjeo se jos nije, hranim ga u krilu, strah me u polulezecem u nekoj ljuljacki ili kolicima jer mi se zagrcava, dok ga izvadim, noge se odsjeku...

  42. #1192
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da. Na rijetko pa na bocu. Mozes pomijesat i s mlijekom, izdvojenim ili adaptiranim. Smiksana banana, zob i mlijeko bi bio moj obrok izbora

  43. #1193
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I pozdrav svim supatnicama, s br.2 me ovo veselje zasad mimoišlo. Nije da s radošću tuče po tikvicama ofkors, ali daleko je to od one patnje s br.1...
    Svaka čast svakom savjetu, ali tko nije imao nejeda, zaista ne može pojmiti tu traumu. I sada svaki put kad moje drugo, jedeće dijete pohlepno otvara usta za zrelom voćkom ili kad plače jer sam mu otela frape, ja se čudim i zazivam muža “pogledaj ovo, vidi ovo!” kao da je ne znam kakvo čudo u pitanju. I s očima uprtim ka stropu šapćem: “Hvala ti!!”

  44. #1194
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi i s 2 godine voće samo tako možemo uvalit. Smiksano i pomješano s mlijekom na bocu. Nisam sretna, ali je u njoj.

  45. #1195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad to frapeasto možeš radije ponuditi u čašu ,da smanjiš boce ili ako hoće sladoled uvališ u kalup i zamrzneš

  46. #1196

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Na rijetko pa na bocu. Mozes pomijesat i s mlijekom, izdvojenim ili adaptiranim. Smiksana banana, zob i mlijeko bi bio moj obrok izbora
    Hahhahaa bas sam jucer procitala taj savjet tvoj za R od prije 3 godine. Njje mi bio prihvatljiv ni tad (a ona je s bocicom bila upoznata), nije ni sad (mali nije nikad imao nikakve dude u ustima) ali fala

  47. #1197

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hmmm sve ste dale savjete za slatki obrok, voce nije toliko problem, njega hoce ponekad iz ruke, mene muce slane varijante... danas planiramo dati zdjelicu punu kasice pa da vidimo sto ce s njom sam.
    Jer mi je jucer oteo sok za rehidraciju iz ruke i potegnuo na slamku sam, a recimo dok sam ja drzala slamku nije htio. Uzme slamku, nabije u casu i pije... mozda imam jos jednog “ja cu sama”, ovaj put u muskom rodu

  48. #1198
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A pa neće ni moj povrće ni meso! Al to onda nisu pravi odbijači nego obični izbirljivci. Ni bocu ne daš? Nije još dovoljno zagustilo!

  49. #1199

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A pa neće ni moj povrće ni meso! Al to onda nisu pravi odbijači nego obični izbirljivci. Ni bocu ne daš? Nije još dovoljno zagustilo!
    Ha gle, cice ima, gladan nije.

  50. #1200
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Za “slane” varijante preporuka kako su hranili mog brata: smiksano meso s juhicom zašećeriti i davati na bocu s velikim otvorom, uz pjesmu i šetnju po vrtu, predviđeno vrijeme trajanja obroka cca sat vremena

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •